Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka

Marie, ak chceš vysadiť Asentru, musíš to konzultovať s lekárom. NO, podľa mojej skúsenosti - brala so Asentru dlho, som sa rozhodla skončiť s ňou, začala som sama denne užívať len 1/2 tabletky a po niekoľkých týždňoch som sa dohodla s mojim psychiatrom, že ju úplne vysadím. Súhlasil. No povedal, že keby som sa cítila zle, môžem prísť za ním kedykoľvek. Dnes sommv relatívne dobrom stave. Nechcem a nemienim uvažovať o budúcnosti, no, môj sexuálny život (resp. neživot) veľmi ovplyvnilo užívanie antidepresív. Tak, ja len toľko, všetko le na tebe. Čauko všetkým Katka.

Jana

Zlatíčko, už jsem tu dlouho nic nepsala, ale občas nakouknu jak se vám všem daří. Dodatečně přijmi upřímnou soustrast k úmrtí tatínka. Jsi ještě mladičká a proto Tě taková ztráta moc bolí, ale to není o věku, je to o lásce, úctě a vděku. Je tomu právě rok co zemřela moje maminka a já s tím uplývajícím časem jsem jí dokázala prominout to,čím mi ubližovala a vzpomínám jen na to dobré a veselé. Asi to tak má být.Bez Asentry válčím osm měsíců. Doktor mě varoval,že může přijít recidiva - jaro, podzim,,je fakt, že už jsem byla párkrát úplně na dně a nechtělo se mi ani se ráno probudit. Ale umanula jsem si,že zítra bude líp a ono bylo. Obnovila jsem dávné přátelství a chodíme na dvouhodinové procházky z kterých nás bolí sice celý člověk, ale hlavně pusy, jak vše semeleme. Tak Ti moc a a moc přeji, ať jsi brzy OK a celé Tvé rodině zdraví , lásku a pohodu. Jana.

Monča

Janičko, jsem moc ráda, že jsi se ozvala a hlavně, že se ti daří!!! Gratuluju, že vše zvládáš bez Asentry a přeji ti, abys ji už nikdy nemusela nasazovat!!!! Děkuji za krásné psaníčko, ani nevíš, jak mě zahřálo u srdíčka! Já už jsem se dala do kupy, už je mi fajn, ale ještě sem tam nějaký menší výkyvek, cítím se fajn tak na 90%, ale i to je nádhera. Beru ad přesně rok, netroufám si (teď po smrti tatínka) snížit dávku, tak asi ještě zůstanu na 20ti mg té Elicei. Pořád to strašně bolí a asi ještě dlouho, dlouho bude. Tak s dávkou raději i po dohodě s psychiatričkou zatím hýbat nebudu. Měj se moc a moc krásně a ať se ti daří!

všem kamarádkám

ahoj všichni po dlouhý době se ozývám mám se fajn prášky jsem snížila na 3/4 as 50 je mi dobře ustálilo se to na normálu jenom jedna nebláhá zkušenost normálně nepiju,ale bylo milánu a druhý syn měl narozky tak jsem si dala trochu alkoholu nic nic ale pak jak mkdyž to na mě hodíš musela jsem si jít lehnout a můj chlap měl strach vůbec mě nemohli vzbudit prej jak prkno,takže od tý doby raději nic jinak kytková terapie funguje a ve čtvrtek jdu na kontrolu k psychoušce a na masáže chodím 1x za 14 dní a s kamarádkou chodím na spinink tak at je vám holky lépe a lépe zdraví a ozvěte se

Katka

Kubo, prepáč, že som si tvoje príspevky všimla až dnes. Veľmi ma to zarazilo, čo píšeš, zároveň ťa chápem. Chápem, že o všetkom čoho sa bojíš a čo cítiš, musíš hovoriť. TAK HOVOR!!! Možno ten strach tým zo seba čiastočne dostaneš von. Fakt, že ti "kamaráti" naliali do nápoja absint, ma tak nasral, že keby som v tom momente bola na tom mieste, zabila by som ich. Absint je veľmi, ale veľmi nebezpečný alkohol, oni o tom museli vedieť. A piť ho na Asentru... Tak, to ti akoby chceli hodiť na krk slučku! Čo je to za sebranka okolo teba?! Prosím, nech je radšej s tebou tvoja priateľka, tá by ti mohla pomôcť už len tým, že vie čo sa s tebou deje. Ešte raz mi prepáč, že som sa tak neskoro ozvala. A, ešte - všetkým: Už sa tu hovorilo o alkohole a AD . Ja som hovorila striktne NIE!!! A, niektorí povedali, že (podľa lekára) v malých množstvách ÁNO. No, nechcem byť zase najmúdrejšia, ale, ak si myslíte, že chlast vás odpúta od problémov, prosím, pite. No je to len chiméra. Na žiadny liek sa alkohol piť nesmie. Všetkým prajem pekné leto a slnko v duši. Kto so mnou a mojimi názormy nesúhlasí, rešpektujem ho, každý má právo na vlastný názor.

Kuba

Ahoj Kato, Dneska jsem došel od psychiatra, beru asentru 100 a dostal jsem lexaurin:) že prý je stejně velká šance vyhrát ve sportce, jako to že jsem gay. Řekl, že prostě hlava řekla už dost, že stres od mala..a teď vše, pomalu to vidím už jasně... a věřím,že se z toho dostanu. a pit už vubec ne, to fakt nedoporučuji, prášky přestanou účinkovat a přichází peklo /doslova peklo/. Snad to časem bude mnohem lepší a budu jak předtím:) (i když jsem si myslel,že mám špatnou povahu, tak mně to staré "Já" chybí). Snad se dočkám dětí a baráčku časem:-D . Pěkný den K.

Katka

Kubo, môžem ti niečo priamo povedať?! Tvoj psychiater je kokot! Prepáč za priamosť. Ja už iná nebudem, a ani nechcem byť. K Asentre 100 ti predpísal ešte aj Lexaurin?!!! Prosím, prepáč, toto nie je vhodná kombinácia liekov. Chceš v najbližších rokoch "šuchtať" papučami na psychiatrii a o pár rokov dostať Alzheimra, či Parkinsona? Čo ti vlastne tento "´énius " povedal? Akú diagnózu ti stanovil??? Máš bipolárnu afektívnu príhodu, alebo schyzofréniu??? No, toto by ma zaujímalo. Fakt, veľmi by ma to zaujímalo. Lebo, ak ti stanovil túto, resp. tieto z tých dvoch diagnóz, tak nemáš šancu na vyliečenie antidepresívami. Tie to nie sú schopn=!!! Len ti stav zhoršia. Mne je v tomto momente úplne jedno, kto to číta!!! Kubo, ty potrebuješ perfektného psychológa - rozprávať, rozprávať- počúvať. Ja som presvedčená, že tvoj stav AD len zhoršia. Ak chceš, ber ich, ja by som to nerobila. Viem, aké majú hrozné následky (po rokoch i u mňa a u mojej matky, ktorá "získala Parkinsona). Kubo, rob čo chceš, ale... Tvoj strach o ktorom si pred krátkym časom písal, môžeš postaviť i do opačnej roviny. Posaď sa - TY a TVOJ STRACH oproti sebe - konfrontujte sa. Strach totiž môže byť v mnohých prípadoch AJ OBRANNÝ MECHANIZMUS! Strach v živote človeka je dôležitý! Núti nás konať opatrnejšie, premyslenejšie, pomáha nám pri výbere naozajstných priateľov. Kubo! Nie si gay! Si v strese, vyplašený, nerozhodný, momentálne nevieš kto a kde si. Ale, to je v tvojom veku ceklom prirodzené. Pouvažuj nad mojimi slovami. Ber ich, alebo ser na mňa. Katka.

Kuba

F412

Kuba

Ahoj Katko, prosím tě nemáš nějaký komunikátor, FB, ICQ, skype, kde bych stebou to mohl probrat v "" reálně? děkuji moc...

Katka

Kubo, žiaľ, nemám nič o čom hovoríš, no môýeme si pokecať na mojom maily [email protected] Všetko je na tebe, rada si s tebou pokeciam, poradím, ak budem vedieť... Len mi musiš (?) veriť. V živote som nikomu neublížila a ak som nemohla pomôcť, nemôžem za to. Všetko je na tebe. Rob, ako uznáš za vhodné. Ak chceš, môžeme sa dohodnuť tak, že každý večer cca o 20.00 budem na mailovej adrese. Neboj, všetko bude fajn. Len ver viac sebe, ako iným "kompetentným", - tým nemyslý priamo seba, len viem, že veľa viem. Pekný večer a vieru v seba želá Katka. čauko.

Katka

Kubo, prepáč, zase som v texte "vyčarila" niekoľko prieklepov. To preto, že večer som slepá ako jašter. Kata.

Lenka

zatím nic :-)

Lenka

dobrý večer :-)

Marie

Ahoj Kubo také radim nebrat to.Psychiatri se na nás snaží jen vydělat!!!! Přeju hodně úspěchu Marie

Jana

Ahoj Kubo, vykašli se na Asentru a problémy a zhluboka dýchej. Nádech, výdech, nádech do bříška, opakuj to tak dlouho, dokud se ti nezačne motat hlava. Pomáhá to, neznám sice přesně mechanismus tohoto postupu, je to asi laické, ale něco na tom je. Asentra tě utlumí, budeš bez emocí. Lexaurin jsem brala asi před 15ti roky v době, kdy jsem vyhodila nevěrného manžela. Zobla jsem ho občas, když přede mnou byl nějaký Mount Everest a tušila jsem, že bych ztratila body, kdybych projevila příliš svoje zranitelná místa. Stačilo mi jedno balení léku na půl roku a zvládala jsem to sama.(Jen na okraj,pak se ten zoufalec vrátil domů po kolenou. Chyba, moje velká chyba, že jsem odpustila).Ty buď hlavně tím kým jsi rád. Jestli jsi gay , tak co? Tím se hodnota člověka neměří. Mám pár známých tohoto "vyznání" a jsou super kamarádi. Máš ještě celý život před sebou, tak si ho utvoř podle sebe. Hodně štěstí přeje Jana.

Katka

Janka, hovoríš o tzv. jogovom dýchaní. Naozaj je to dobrá a účinná metóda, no, treba sa ju naučiť. V knihách o joge je o tom písané veľa, možno si to Kubo prečíta, alebo najde na nete. Ďakujem ti za názor, že netreba brať lieky, resp. Asentru a iné "dopingy". Žiaľ, nie vždy je človek taký silný, aby nesiahol po týchto "rýchloliekoch". S úctou k tvojim názorom - Katka.

Nika
1x

ahoj,tak ja tak nejak v techto dnech ´slavim´ rok od doby,co jsem zacala brat asentru.Beru 50mg rano a 50 mg vecer,a chci se vas zeptat,jestli mate nekdo zkusenost s vysazovanim asentry,Je mi dobre,hned mi zabrala na moje panicke uzkosti,v podstate do mesice jsem byla naprosto v pohode,ale ted nevim,jak s vysazovanim.....zdravim vas vsechny a držte se.nika

Katka
1x

Nika, ak sa cítiš dobre, tak to musíš povedať svojmu lekárovi. Ten by mal určiť postupné znižovanie lieku. Ja som to so svojim lekárom konzultovala, povedal, že pomaly a postupne uberať po polovičnej dávke. Je to však individuálne. Keď som prestala brať Asentru, nebolo mi najlepšie - s tým som aj počítala. No, ak neberieš aj iné lieky, napr. Neurol, Lexaurin, či Xanax, alebo niečo na spanie, tak by si to mala zvládnuť. Len sa nezľakni prvých dní. Možno budú ťažké. Tvoje rozhodnutie nebrať Asentru je mi sympatické, len si poriadne prečítaj príbalový leták a ak by ti lekár chcel namiesto As. predpísať, predbeže na upokojenie jeden zo spomínaných liekov, snaž sa to odmietnuť. Lebo spadneš do závislosti. Tieto lieky nám síce veľa dajú (pociť uvoľnenia, dobrej nálady, zbavia nás strachu...) no, zároveň si vyberú svoju krutú daň. Závislosť. A, to je už silné kafe. Veľa trpezlivosti a odvahy želá Katka.

Jana
1x

Pro Niku Milá Niko, jestli se fakt cítíš silná na to, přestat s Asentrou, gratuluji. Já jsem se s ní loučila měsíc. Opravdu raději pomalu, než pak rychlý návrat. Asi deset dní poloviční dávku, pak půl z poloviční dávky atd.. až jsem končila jen střípkem tablety. Chvíli jsem se pozorovala jako každý, kdo něčím takovým prošel.Ale neboj se, je to lepší bez berliček, chvilku sice člověk "kulhá", cítí se zranitelnější, ale zároveň dochází k rozhodnutí "já to zvládnu" a to i s blbými náladami, které přicházejí zákonitě. Ale každý den je lépe a lépe. Pa držím palce. Jana.

Katka
1x

Jana, napísala si to veľmi citlivo a správne. Pekný pozdrav všetkým - Katka

Marie

Ahoj Jani,prosím prosím jak dlouho si brala AD než si je začala vysazovat ? Moc děkuju Marie

Kuba
3x

Zdravím Vás všechny, Jen bych se s vámi rád podělil o svou zkušenost (a trošku přidal svoje ke všemu co se tady píše). Možná jste tady poprvé, ale určitě je důvod proč jste tady, spíše 2 důvody, asentru už berete nebo uvažujete, že jí brát začnete. To je jedno, ale pokud jste tady, máte nějaký problém, buď už víte jaký ten problém je nebo to chcete vědět. Můžete trpět úzkostí, nespavostí, změny nálady, až přehnaný strach, citlivost, podrážděnost, mít strach ze života po určité události, můžete trpět téměř čímkoliv. Jen bych Vám rád řekl, nehledejte důvod proč to začalo, to jsem udělal já a ještě více to prohloubí trápení. Hlavní je, že svůj problém chcete začít řešit /nebo jste začali/, pokud lidé ve vašem okolí říkají, ať nevěříte doktorům, ať tam nechodíte , že tam chodí jen blázni, kašlete na ně!! Nemysli, kteří říkají lidí co nikdy nezažili podobný stav. Asentru teď beru cca 2 měsíce, účinek nastupuje různě (nečekejte, proto kdy to začne zabírat, jedině se tím budete trápit). Možná budete mít popsané vedlejší účinky (fakt už každého je to jiné). Tak prosím nezoufejte a vydržte! Často jsem se sám sebe ptal, co jsem udělal,že za 2 měsíce se ze mě stal jiný člověk a prostě jsem na to nedošel, prostě to přišlo a je to tak ....berte to pozitivně, když člověk vyhraje tento boj, vyhraje už vše:o). Mé heslo, které si říkám 100 krát za den " ty to zvládneš a ty víš,že to zvládneš". Snad si nehraji na moc chytrého, chtěl jsem říct všem, co si myslí,že jsou v tom sami /jak jsem si myslel já/, že tomu tak není .... nejste ...držím palce

Irena

Ahoj Kubulko.Jsem ráda, že jsi z nejhoršího venku.Včera jsem měla po přečtení Tvého problému docela o Tebe strach a celý den jsem na Tebe myslela.Představila jsem si svého Kubu a nevěděla, jak Ti sdělit, že po překonání nějakého času užívání léku se Ti uleví.Každý to má asi jinak, ale aby se situace neopakovaly ( i v menším rozsahu), myslím si, že bychom měli pracovat na svém sebevědomí a na tom, abychom si moc nepřipouštěli problémy dnešního světa.Já to tak alespoň mám, strachuji se o vše, jen ne o sebe.Kubulko, vybírej si moc dobře své přátele a na babské řeči nedej.Aby ses cítil v pohodě, je důležité mít chápající okolí, které najde způsob, jak Ti v úzkostlivých chvílích odlehčit.Mně pomáhá hodně spát, protože se cítím velmi unavená.Držím palce a moc pozdravuji.

Leona

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímt lékem?Bojím se vedlejších účinků.Nevíte o nějakých který nedráždí žaludek :-( Moc děkuji,jsem zoufalá.

Monča

Zdravím vás! Jak se všichni máte? Dlouho jsem tu nebyla, ale pořád na vás všechny myslím! Celkem se držím, je mi dobře. Jen včera se mi trochu motala hlava, ale to se mi stává častěji. Chtěla jsem se zeptat, stalo se vám někomu, že jste se někdy v noci probudili z hlubokého spánku a byli zmatení? Mě se to stalo dnes v noci, nevěděla jsem kde jsem apod. Teď mám samozřejmě zkažený celý den jen tím, že na to musím pořád myslet, co to bylo a tak. :-(. Myslíte, že je to normální? Dost mě to vyděsilo. Leono já jím Elicea už rok, vedlejší účinky jsem neměla skoro žádné, jen trochu bolest hlavy a připadala jsem si taková mimo na začátku braní (nic, co se nedá přežít). Žaludek byl úplně v pohodě. Napřed se najez, než spolkneš pilulku, potom by tě žaludek trápit neměl. Mějte se všichni a opatrujte!!!

Kuba

Ahoj Mončo, Že jsi byla zmatená a nevěděla kde jsi? To mám pravidelně:o), zdá se mi sen a trvá mi dlouho než si uvědomím kde jsem a proberu se(cca i minuty). a ráno se někdy vzbudím s hrůzou a přemýšlím co se mi zdálo i celý den, tak jako ty asi. Další můj problém je pravidelné chození do ledničky (pamatuji si to,ale jen okrajově), podle mě se tak děje, protože se tělo potřebuje uklidnit (tuky, cukry). Takže hlavu nahoru, sny jsou sny, já je mám taky a mnoho lidí co sem přispívá určitě taky(myslím hodně reálné sny až děsivé), prostě jsme jiní, zdravý člověk se probere za pár sekund z nočmí můry, my na to musíme mít více času .... (třeba né všichni, ať se někdo neurazí). Vím, že to může negativně ovlivnit život a celý den, ale s tím se člověk musí naučit žít, jako ze vším, síla zvyku asi ... Snad jsem to napsal dobře:-D zatím ahoj všem

Katka

Ahoj Mini, tvoja otázka ma donútila reagovať. Sny, to je to, čo sa nám môže a nemusí, premietnuť ako dej z predchádzajúceho dňa, zážitkov, túžob, bolestí... Ale, neprikladaj tomu takú veľkú dôležitosť. Mne sa často snívajú penké sny, a často také, že neviem kde som, kto som, koľko je hodín, či je deň či noc... Nemá význam prikladať tomu veľkú dôležitosť a zaoberať sa tým tak, že ti to pokazí celý nasledujúci deň. Fakt. Ver mi. Podľa Zigminda Froida sa psychoanalýza môže úspešne (v kontexte liečby) zaoberať výkladom snov. To ti potvrdí každý psychológ. Ale... skutočnosť je trochu iná. Nerýp sa v minulosti, nečakaj príliš veľa od budúcnosti a nesklameš sa. Sny sú sny, Monča moja milá, nerieš to. K ničomu nedospeješ a naozaj si možno nahovoríš, že sen, ktorý sa ti sníval, signalizuje niečo negatívne. Moni, nezaoberaj sa negatívnymi myšlienkami, lebo všetko, čo v nich máš - privoláš.6i reálne na zemi, na vlastných nohách, ak sa ti darí, ver, že som rada a želám ti to z celého srdca. Katka. Všetkých pozdravujem!

Katka

Prosím, prepáč mi chyby v texte a zkomolené meno Z.F. Ale ináč som napísala všetko, čo som chcela. Katka.

Monča

Kači děkuju moc za uklidnění! Mě to dnes opravdu pokazilo celý den, moc se v tom rýpu, máš pravdu. Mě se vždycky stane nějaký výkyvek a já na to pak pořád myslím a pak je mi celý den na nic. Já jsem vlastně spala asi tak na půl a na půl byla vzhůru, probudila jsem se, najednou jsem nevěděla kde jsem, kdo jsem a pak samozřejmě panika, smrtelný pot po celém těle apod. Připadlo mi, že tak napůl spím, no fakt nevím. Vidíš a zase se v tom rýpu :-)! Jinak už je mi fakt dobře, až na sem tam malý výkyvek. Přeji všem ostatním, ať je také jen líp a líp! A Kačko, moc děkuju za odpověď a uklidnění!

Katka

Monča, potešila ma tvoja reakcia aj to, že so ťa upokojila. Ak máš problémy so spaním, vezmi si večer 2 paraleny (ja to tak robím), nedráždia žalúdok, upokoja a zaspíš. Nehovorila som o to doteraz, lebo by ma asi každý vysmial, no tebe to odporúčam. Vyskúšaj. Keď si pojdeľ ľahnúť, nemysli na nič negatívne. Pripúomeň si najkrajšie momenty zo života - trebáras zo svojho detsva, prehrávaj si v mysli (nie v rádiu) tie najkrajšie melódie, ktoré ťa sprevádzali peknými chvíľami života. A, pôjde to: Mám ťa rada, pozdravujem a držím palce. Katka.

megi

ahoj moni tak sme na tom stejně u mě to bude 14 měsicu co beru cipralex ale jo je to zatim v pohodě i když se někdy pořadně zhoupu a to hlavně před menzes není to ale ještě na stoprocent ale držim se pa a ozi se a s cim zmatenim p ranu se nelekej ja to mam taky tak jednou mi to trvalo asi 30 v teřin takpa

Alena

Dobrý den , prosím o radu , čeká mě operace a necítím se psych . dobře....Z minulosti mi zbyla doma Asentra...tak jsem si ji nasadila, před tím jsem nevěděla, že něco jím, ale teď ty stavy...celou noc prostojím na balkoně,nemůžu dýchat, a pálí mě celé tělo, o srdci ani nemluvím, to letí jak o závod...beru ji 5 dní. myslíte, že když ji budu chtít vysadit, že můžu po půlce? Třeba týden a pak konec? děkuju

Jana

Miá Mončo, sen je sen, probudíš se a je den...Dříve jsem se ve snáři snažila najít proč, co, a co to znamená, ale zjistila jsem, že vůbec nic. Fakt. Jsou to jen útržky z minulého života, situací prožitých a všelijak promíchaných až ad absurdum. Zkrátka jsme taková nádoba, v níž se bez našeho chtění a vůle tohle děje. Také se občas vzbudím splavená potem a děsem, tak se jdu umýt, zkontrolovat stav ledničky :-), a pokusím se znovu usnout. Měj krásné dny i noci. Papa.

Katka
1x

Alena, ešte som nestretla človeka, ktorý by bol pred operáciou v psychickej pohode. Ak si sa zle cítila, mala si ísť k lekárovi, nie si sama naordinovať Asentru. Možno tie vedľajšie účinky pociťuješ tak silno preto, lebo to tvojmu organizmu škodí. Neviem na akú operáciu ideš, no môže (a nemusí ) to s tým súvisieť. A teraz si prosím pozri škatuľku od Asentry. Neprekročil liek expiračnú dobu? Ako si môžeš takto vedome škodiť. Ak to užívaš len 5-6 dní, pokojne to vyhoď, žiadna polovička a polovička z polovičky... Možno som k tebe necitlivá, no ak nechceš ísť k lekárovi a popísať mu svoj problém, tak - ako si si liek naordinovala, tak ho aj odhoď. Nič sa ti nestane. Veď antidepresíva začínajú účinkovať až po 2-3-4 týždňoch, je to u každého ináč. Buď k sebe lepšia v tom zmysle, že si nehodíš do úst hociaké svinstvo, lebo nezvládaš predoperačné obdobie. Ver radšej tomu, že všetko dobre dopadne. Ja a určite aj iní na tomto portály, ti to želáme. Ak chceš, ozvi sa, ak ti táto "sprcha" stačila, v poriadku.

Alena

Dobrý den , vůbec se nezlobím, já jsem prostě udělala velikou chybu, dnes to vím...Asentru mám doma, užívala jsem jí před 3 léty. není ještě propadlá, mě jen zaskočila tak silná reakce. Poprvní jsem neměla nic z toho. Jdu na operaci se srdíčkem , do toho mi umřela tchyně a trochu jsem se z toho sesypala.Já jsem byla domluvená s mojí dr, že podle potřeby si ji mám kdykoliv nasadit.Jenže jsem jí pak volala a ma 3 týdny dovču, tak jsme prostě nevěděla co dál.Jedla jsem ji po celé 5 dní, ted jsem si dala dva dny půlku a jsem sto a jedna. Od zitra ji vysadím úplně. Všem vám tady přeji moc hezké léto a děkuju za rady.

Katka

Celkom chápem, že smrť tchyně a nastávajúca operácia srdca, ťa rozhodila. Je mi ľúto, no v živote sa to každému stáva. Niekomu sa narodí dieťa, niekomu odíde blízka osoba. O tom je prosto život sám. Šetri si srdiečko, želám pokojné dni. Katka.

Monča

Ahojte, zdravím vás! Mám dotaz, je normální, že po roce braní ad mám pořád výkyvy? Řekla bych, že na 90% jsem ok., ale přijdou dny, kdy mi třeba dva dny není nejlíp a cítím ty svoje nervy. Mám diagnostikovanou latentní tetánii, tak nevím, jestli to může být z toho? Kamarádka mě vystrašila, že po roce braní ad bych už měla být úúúplně v pohodě :-(. Tak si z toho zase dělám hlavu. Kačko, holky, máte se?

Katka

Výkyvy nálad sú normálne, veď nie každý deň je nedeľa. Ale, Monča, prečo ti na tetániu predpisali AD? Moja dcéra ju má tiež, ale užíva len guajacuran - občas. A záchvaty má tak raz-dva krát do roka. Väčšinou to býva z vyčerpania a stresu. Niekedy bola v takom stave, že som volala záchranku, pichli jej magnézium a diazepam a po pár dňoch odpoččinku bola v poriadku. Záchvatom sa dá predísť, ty predsa vieš, že náhlenie a stres im len napomáhajú. Tak sa upokoj. Želám pekné leto a slniečko v duši. Katka. Ja som teraz celkom v pohode. Nekladiem si vysoké ciele, za ničím sa zbytočne neženiem a preto, keď veľa neurobím, nemám pocit sklamania že veci a situácie nezvládam.

Monča

To jsem ráda, že se držíš! Krásně se to čte :-)! Já jsem tu tetánii neměla v záchvatech, ale nepřetržitě. Motání hlavy, zmatenost, úzkost, nespavost, pocit mimo realitu, negativní myšlenky apod. Měla jsem to pořád v kuse, tak proto ty ad, bylo to jediné východisko, malý byl mimčo, tak jsem musela fungovat. ad mi pomohly, ale jak říkám na 90%, jsou dny, kdy mi není dobře a cítím nervy a to mě vždycky vystraší :-(.

diana
1x

aho všichni,už rok beru asentru 50mg rano a 50mg večer a ted mě čeká vysazování.Beru ji na uzkostne stavy,ale uz skoro 9 mesicu je mi dobře,a žádný ataky mě nepřepadají.doktor mi rekl,az vysazuju po 1/4 a že se to prý může vracet ty stavy.Máte s tim někdo zkušenost?Celkem se začínám bát a to asi neni dobrý,protože to znamená,že se to vrátí,dokážu si to zcela jiste navodit sama....děkuju Vám za odpoved...a přeju zdraví.Diana

Marek
3x

Ahoj, ja beru Asentru uz cca 3 roky, prvni 2 mesice uzivani klasika-divny stavy, motani hlavy, zivy sny atd. Vetsinou pomohl neurol. Pred cca 6 mesici jsem zacal pomalu snizovat davku ( ze 100 mg) pri vysazovani je fakt dulezity nespechat, mozek si za dobu uzivani navykne na prisun leku a kdyz ho prestanete brat moc rychle je zmatenej a vam je zle. Proto pekne pomaloucku. Asentra aka Zoloft je jedno z nejpredepisovanejsich a nejdyl uzivanych AD v USA, na ruznych americkych i jinych zahranicnich forech jsou mraky vsemoznych rad od lekaru i pacientu co vysadili tohle AD po 10 i vic letech. Odbornici radi snizovat davku max 5% za tyden (rozpustit tabletu ve vode a odmerovat). Sam jsem takhle vysazoval a zadny problemy jsem nezaregistroval, az kdyz jsem byl na cca 15 mg tak se mi vratily ataky, takze jsem se vratil na 25mg kde uz asi zustanu, uplne vysazeni mi asi neni prano. Vetsina lidi ale vysadi uplne a navzdy, takze preju hodne stesti :)

Katka

Dievčatá, u vás zohráva veľkú úlohu strach. Strach zo zhoršenia stavu, alebo z návratu choroby. Jasné, že keď na niečo neustále myslím a obávam sa toho, nepriamo si to privolám. Neviem vám konkrétne poradiť, no lekár v prípade Diany určil vysadzovanie správne. Fakt sa musíte (a, týka sa to aj mňa) snažiť samé. Nemyslieť neustále na to, že sme choré... nebáť sa atakov, odignorovať strach. Často som o tom písala, už sa opakujem a ide mi to na nervy, no fakt je to z veľkej časti v našich rukách - čo privolávame, to príde. Tak si privolajme šťastie. A, príde. Ak nie dnes, tak o týždeň, len ho treba pustiť do duše a tešiť sa z neho a jeho tisícich podôb. Katka.

Diana

ahoj,je to pravda,samy si to přivoláváme už jenom tím,jak na to vroucně myslíme.....snažm se,věř mi,a dál léky snižuju...snad to klapne a do podzima jsem na nule....Te je mi dobre,i se dobre citim,akorat se strašně potím,což jsem nikdy neměla,ale to je prd,s tím se dá žít...Holky tak se držte a at je dobře Vám všem.A Katko,Tobě díky....fakt díky.Diana

Katka
1x

Moja zlatá Dianka, mne neďakuj, ale sebe keď to všetko zdarne zvládneš. A, ja verím, že zvládneš, veď si už urobila prvý krok. Všetkým veľa sily želá Katka.

Katka

Moja zlatá Dianka, mne neďakuj, ale sebe keď to všetko zdarne zvládneš. A, ja verím, že zvládneš, veď si už urobila prvý krok. Všetkým veľa sily želá Katka.

pavel

Chtěl jsem se zeptat,doktor mě předepsal asentru 50 na prodloužení ejakulace,nemáte s tím někdo zkušenoti jestli to opravdu funguje ?

Peter

Pavel, musím ťa upozorniť, že po Asentre nie že sa ti nepredĺži ejakulácia, ale úplne stratíš chuť na sex. To ti predpisoval aký lekár!? Neber to.

Kuba

Ahoj Pavle, Tak tady máš skoro samé dámy:) takže ti to řeknu já (snad se dámy neurazí). Doktor by ti určitě tinenapsal asentru jenom na ejekulaci , není tom něco více, a upřímně? Jinak k tomu problému, někdo ztratí chut na sex,ale ejakulaci to opravdu oddaluje, někdy si až člověk myslí, že to nejde:) chce to snahu :o) (mezi námi chlapy, hodně velkou). Je to na tobě, ale kvůli sexu brát asentru je total nemysl, s tímto ti tvůj praktický doktor moc nepomůže:) chce to trénink a najít si total asexuální věc a na ni myslet;-) (pokud nejde, navštívit sexuologa a poradit se s ním)

megi

moni ja sem ti psala že po braní 14 měsicu su taky na 90 procent a doktorka mi řekla že e to normalní zaleží na tom jak hluboko sme byli v prd... chapeš a taky mě řekla že idealni je brat leky až 5 let tak bud uplně v lidu mam taky víkyvi neboj ale ustojim to za par dni to zmizí vžycky tak se holka drž

Irena

Ahojte všichni.Dostala jsem se na tuto stránku diskuzí a jsem tomu ráda.Já beru Asentru již 5 let! Poruchy úzkosti a deprese se prjevily po náhlé tragické smrti mé sestry (31 let), zanechala po sobě 3 malé děti a manžela alkoholika, který se o děti neumí postarat, dodnes.nemám žádné vedlejší účinky, musím si však pomáhat Neurolem, moje rodina mou nemoc moc nebere, jsem jim na obtíž, protože jakýkoliv stres mě úplně rozhodí, dusím v sobě jistá příkoří, vlstně od dětství je ve mně potlačováno sebevědomí a tak bych moc chtěla, abyste mi někdo poradil, jak si zlepšit sebevědomí.Já už jsem oproti Vám všem velmi stará, je mi 47 let a mám už dospělé děti, ale co, když si nevím rady sama se sebou.uzavřela jsem se do sebe, v práci jsem zrovna ve výpovědi a Kubovi držím palce.Mám stejně starého syna.Kubulko, fakt záleží jen na nás, jak se stím životem poperem.Ale důležité je, aby sis našel hodné, citlivé a skromné děvče.Vím, že můj Kuba je taky velmi citlivý a že by se mohlo stát po nějakém těžkém traumatickém zážitku to stejné.Prosím, nezlobte se na mně, že jsem takto vlítla do diskuze, ale já nikoho nemám, komu bych to mohla říci.nemám přítelkyni, už nikomu nevěřím, setkala jsem se jen s nepochopením okolí, ono je totiž nevhodné mít kamarádku "psycho".Všechny Vás upřímně zdravím a přeji hodně sil a chuti sebeuzdravování.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce