Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Baruš
16x

Já beru Asentru tak měsíc, měsíc a půl, kvůli depresivní poruše. První týden jsem brala čtvrtku tablety, další týden půlku, pak celou. Od té doby mi bývalo každý večer špatně od žaludku, což je normální vedlejší nežádoucí účinek, který časem ustupuje. Nevolnosti trvaly čtrnáct dní, teď už je to v pořádku a vážně se cítím líp.

Pavel
17x

Ahojky.Beru Asentru už podruhé na panické úzkostné stavy.Po roce a půl braní jsem je po poradě z lékařem postupně vysadil a v pohodě.Akorát se mi to po dalším půl roce začalo vracet, asi moc stresu v práci.Tak jsem je začal brát znova.Jsou dobrý a moc vedlejších účinků nemaj.

Honza
1x

Já vyzkoušel 7 různých AD než mi sedl ZOLOFT. Beru jej asi 10 let nyní? Trvalo to ale dlouho, než jsem si uvědomil, že je mi najednou prostě fajn.Byla to kombinace více faktorů, ale bez SETRALINU bych ten pocit pohody a ustup těžké sociální uzkosti, nikdy neslavil. Bohužel jsem si vybudoval závislost na BZD, konkrétně na Rivotrilu, ten beru asi stejnou dobu, tedy 10 let určitě. Je mi 33 a nerad bych jej bral celý život, na druhou stranu mě děsí představa vysazování Rivotrilu po tak dlouhé době z ne uplně malých dávek. Beru 4 a 8 mg denně. No, AD jsou běh na dlouhou trať ale vyplatí se. Chce přidat psychoterapii, změnit návyky a zvyky, změnit smýšlení o sobě atd.. ale fungují :-)

Petra
16x

Nazdárek, asi tak před 2 lety jsem skončila se Zoloftem ( brala jsem ho na bušení srdce ). Zabral také poměrně rychle a opravdu mě hodil opět do klidu a pohody. Asi tak před 3 týdny jsem začala mít častou malátnost ( cítila jsem se tak trochu mimo realitu ),bylo mi furt zle, stále jsem byla unavená, bolela mě stále hlava a tak jsem usoudila, že to bude mít určitou spojitost s psychikou. Opět jsem po 2 letech navštívila MUDr. a dostala jsem Asentru ( stejný jak Zoloft). Beru jí 3 dny a zatím je mi stále zle ( spíše to budou vedlejší účinky ), ale určitě to do pár týdnů bude OK. Antidepresivům věřím, protože když je člověku pořád zle a má pocit že to sním každou chvíli sekne a že mu snad bouchne srdce a přestává ho tím pádem všechno bavit a jen mu to znepříjemnuje život, tak AD ho opravdu časem hodí do normálního plnohodnotného života:-). Teda aspoň mě jo a jsem tomu opravdu ráda. Držem všem palce:-))

Eva
9x

Chtěla jsem se zeptat na zkušenosti se spánkem. Po gynekologické operaci, kdy mi byl vyvolán uměle přechod jsem začala mít velké potíže se spánkem. Dostala jsem Asentru 1/2 tablety večer. Zatím, po jednom týdnu mám však pocit, že se mi spát chce ještě méně. Údajně mám pocítit změnu až za dva týdny. Má někdo podobné zkušenosti či mu byla předepsána Asentra na poruchy spánku?

jana
6x

zdravim, brala jsem tritico a po nem jsem relativne dobre spala.ted beru asentru....a spim tak dve hodiny v noci a to jeste s prestavkami. rano jsem jak sjeta, nevyspala...ale v noci ne a ne zabrat...pockam jeste par tydnu a uvidim.psychika se mi sice upravila, coz tritico ani po 4 mesicich uzivani nedokazalo...ale bez spanku se zit taky neda...

aidy
6x

Já beru dvojkominaci Asentra + Trittico. Dokud jsem brala ráno 50 mg Asentry a večer 50 mg Trittica, tak jsem spala v pohodě. Teď se mi ty depky nějak zhoršily, tak beru 2x tolik Asentry a s usínáním mám docela problém.

Miroslav
6x

Co zkusit řešit svoje životní problémy a přirozené spouštěče úzkosti jako je strach ze selhání ve škole (lépe se připravit) nebo nebýt v toxickém vztahu? (hledat kvalitní partnery nad rámec krátkodobého potěšení). Většina lidí, co zde tvrdí něco o nežádoucí reakci či pocitu nespokojenosti zcela upřímně nedělají prakticky nic k prevenci vzniku či řešení konkrétní situace. Žádné drogy jako jsou antidepresiva vám nezlepší váš vlastní vztah ve vztahu, s rodinou a ani nevyřeší vaše povinnosti. Jsou to nebezpečné drogy s řadou vážných vedlejších účinků, díky kterým se možná budete nějakou dobu (měsíce až roky) cítit lépe, ale fakt ty drogy nepůjdou a nevyřeší za vás jádro vašich obtíží a nedostatek smyslu v životě, což je jediný důvod, proč se v prvé řadě cítíte na hovno. Kdybych si procházel rozvodem a přišel o kontakt s dítětem, myslíte si, že si díky drogám (ad/jiné) zasloužím, cítit se dobře bez řešení daného problému? Řešte jádro problému a nehledejte nesmyslné chemické sračky, které váš mozek zmanipulují do dobrého pocitu, když vám mozek dává informaci, že musíte něco změnit a problém vyřešit pro vaše vlastní dobro. Ke vsemu si uvědomte, že každý druhý praktický lékař vám na vše, co nejde efektivně diagnostikovat skrze základní odborné lékaře (neurolog,imunologie, UNK/ORL či fyzio), předepíše, bez hlubšího bádání a zohlednění holistického přístupu, antidepresiva a pošle vás do hajzlu, i když máte řadu nedostatků například ve výživě, absenci pohybu či destruktivní sociální podmínky na denní bázi. VŠE ZAČÍNÁ U VÁS. VEMTE ZODPOVĚDNOST DO VLASTNÍCH RUKOU. PLŇTE SI POVINNOSTI, UDRŽUJTE ZDRAVÉ VZTAHY A HLEDEJTE SVŮJ VLASTNÍCH SMYSL. Žádné semi-návykové problém maskující chemické látky/drogy,jako jsou antidepresiva, vám nepomohou řešit váš problém na úrovni, kde už vaše úzkost a deprese nebude mít důvod vám dávat signál, že je ve vašem životě něco špatně a je čas to změnit - i když to stojí delší úsilí - a ne to ignorovat a spoléhat se na nástroje, které vás dočasně zbaví negativních myšlenek za cenu mnoha let problémů v budoucnu. Přemýšlejte hlavou. Vaše tělo k vám mluví a pokud se cítíte depresivně, máte úzkosti či vás nic nebaví a nedává smysl.. nejspíše to pro vás není to nejlepší, co byste měli hledat. Při dospívání se všichni měníme, každý jsme geneticky i sociálně jiní, tak poslouchejte svá těla a přípusťte, že to, co vás bavilo před lety nemusí být ta správná či jediná cesta pro vaše štěstí, smysl a každodenní realizaci. Zkuste spoustu jiných věcí a zejména hledejte věcí, které vás možná nenaplňují v daný moment, nejsou jednoduché, ale posouvají vás v životě vpřed. Úzkosti a deprese se nedějí samy od sebe, je to evoluční genetický signál, že musíte něco změnit, vyřešit své problémy místo ignorace a najít smysl života. Hodně štěstí všem. Existuje řada výjimek, lidé s vrozenými vadami, kteří potřebují antidepresiva, je jich však minimum a nemůžete věřit obvodnímu lékaři ani psychiatrovi po 30 minutové "konzultaci", že právě on zná celou vaši historii a veškeré podmínky a okolnosti. Poslouchejte svá těla a věřím, že s tvrdou prací nepotřebujete žádné léky, které vám efektivně rozházejí řadu hormonů a v 90% případů způsobí více škody než užitku. PS: lékaři vám cpou antidepresiva, protože mají z předpisů peníze-provizi. Prakticky nikoho z nich nezajímá váš historický či aktuální stav, mají předepsat co nejvíce, tak předepíšou co nejvíce. Nejlépe si pomůžete sami a to tak, že budete dále zlepšovat své osobní vztahy, vyhledávat změny životního stylu, praktikovat holistický přístup a hlavně se nikdy nevzdat. Byl jsem v sebevražedné depresi 5 let poté, co jsem kvůli chronickému onemocnění nedokončil studium vysoké školy, což byl můj životní cíl společně s kontinuálním zlepšováním sebe sama, budování rodiny apod. Samozřejmě že má duše vnitřně potřebovala buďto udělat to, co jsem ale nedokáza, bez či i s ohledem na moje onemocnění, a nebo se časem vyrovnat s tím, že nejsem a nejspíše nikdy nebudu tam, kde jsem měl své celoživotní ambice a pro co jsem cca 7 let v průběhu střední a vysoké školy poctivě makal. Byl jsem na dně, objevila se u mě řada jiných chronických onemocnění či psycho-somatických projevů (dodnes netuším, co byl spouštěč či příčina)

Ivan
4x

Antidepresiva se ordinují v případě, že pacient nemůže jakýmkoliv způsobem svoje problémy vyřešit normálním zpúsobem. Kdy vůle nepomůže. Asentra není žádná chemikálie, je rostlinného původu. Nemůže organismus uškodit. Ale pro mně za mně, dělejte ze sebe hrdinu.

Renata Vladykova
8x

Slysela jsem ze pokud je asentra predepsana na vecer aby se mohlo v klidu spat,ma se brát rano.Já ji beru rano a je super moc mi zabrala.Ahoj Renik

Iva
1x

Beru asentru je dobrá zatím po ní spím normálně ale mám vyrážku na obličeji a to mě vadí tak jsem si to sama snížila tak uvidím máte někdo s tím zkušenosti jestli se to vůbec ztratí?

Reník
7x

Dobrý den-mě říkali že zabere až za 3týdny-A bylo to tak,takže vydržte,jinak je skvělá!!

helca
1x

zdravi,ja jsem po asentre prestala spat uplne.bez prasku na spani,je zbytecne jit do postele.brala jsem kventiax,ale dost jsem nabrala.H

jana

ahojky,ja jsem po asentre prestala spat uplne.beru ji 2 roky k tomu kventiax,ktery ma navodit spanek.tak to skus zdravim

pavlina
3x

Me reklA pani doktorka at asentru beru rano, ze by se mi po ni mohlo spatne spat. Takze spani neni problem...

pavlina

Me reklA pani doktorka at asentru beru rano, ze by se mi po ni mohlo spatne spat. Takze spani neni problem...

MIRA
5x

Já neměla v podstatě žádné potíže , napsali mě ji na nežádoucí reakci .Po asentře spím až 12 hodin denně, což mě nepřijde v pořádku. ráno vstávám v 9. hodin , za 2-3 hodky můžu jít opět spát a tak dokola

Lada
1x

Prosím napiš [email protected] také mám vytvoření umelem přechod

Lada

Evi napis mi mám to samé [email protected]

KAREL
20x

Ahoj, beru Asentru 0,5 cca. 2 měsíce. Je pravda, že mě hodila do klidu..., zmizely úzkosti a deprese. Zhubnul jsem..., nemám absolutně náladu ani pomyšlení na sex. Kouřil jsem cca. 60 cigaret denně...., teď sotva 10. Prý to není návykové...., ale to asi poznám později. Co se týče spánku..., je to taky lepší...., ale mám sny, jako bych se koukal na nějaký film..., tak jsou živé a realistické. Ty sny jsou o věcech a lidech, které jsem zažil nebo potkal třeba před 20-ti lety. Někdy je to až děsivý...!!! Ale hlavní je, že to zatím pomáhá. Má někdo podobné zkušenosti??? Zdravím Karel

Věra Červenková
9x

Beru asentru asi půl roku,učinek se dostavil asi po 2 měs.Jsem v naprosté pohodě,žádné rozčilování a stres.Nemá chybu Věra

Helus

Taky jsem začala brát Asentru,nejdříve 50mg potom 100mg pro úzkost.Budu už ji brát celý život,nebo se dá někdy vysadit?A bude mi konečně trošku lépe?Nikdy jsem nepředpokládala, že budu brát prášky a jsem z toho nešťastná a stydím se.Já vím bere jí spousta lidí asi se s tím musím nějak srovnat.

Vladka

Dnes jsem si rano dala prvni prasek. Taky me nikdy nenapadlo, ze to budu muset brat. :(

MARCÍK
5x

Dne 22.12.2021 jsem i já začala s léčbou Asentry"na potřetí" na generalizovanou úzkostnou poruchu. Nevím, co dělám špatně, že se mi moje úzkostné poruchy vrací, ale díky bohu za Asentru :-)

Jiřka
1x

Neboj Heluš, nejsi v tom sama. Mám to úplně stejně.

Jaroslava Ševčíková
2x

Zkoušela jsem asi po 15 letech užívání postupně za dohledu lékaře vysadit. Znovu jsem spadla do takové deprese, že jsem si pokazila celé léto. Po další návštěvě psychiatra okamžitě půlku a za další 4 dny celý. Už bych vysadit nikdy nezkoušela.

Petra
9x

Asentru jsem brala a jak už tu někdo psal, bere se ráno, aby byl spánek v noci kvalitní. Je pravda, že jsem po ní také měla velmi živé sny a dokonce se mi asi i tím pádem ulevilo psychicky, protože vypluly napovrch věci, které mě trápily. Už rok neberu nic, jen občas situační pilulku při větším stresu. Doporuču ji a nebála bych se jí. ;o))

Alena
5x

Když jsem brala asentru poprvé, před 3 lety, měla jsem přesně ty pocity jak píšete, ale klidně i ve dne... prostě jsem si najednou na něco vzpomněla, hodně živé vzpomínky a takové bleskovky. Trochu mě to děsilo, ale časem si člověk zvykne a není to tak časté. Navíc se mi po ní hrozně dobře učilo, hlava byla jako úplná houba.. vše nasávala a vše jsem si najednou pamatovala. Teď ji nasazuji znovu a ty začátky jsou hrozné. Ale to se musí přestát, vím, že zabere :)

Nika

nápodobně, já sice asentru neberu, ale beru elify, a taky se mi stává že mám strašně živé sny a to čím dál tím častěji

Marie

Milý Karle,mám úplně stejný problém.Asentru beru zhruba rok a poslední 3 měsíce mám také živé,děsivé sny.Napadlo,že to může být následek užívání tohoto léku?!Přesně jak píšete,v mých snech se objevují dávní přátelé a známí,spolupracovníci z bývalých zaměstnání a také moji příbuzní,kteří jsou po smrti.Dále pak katastrofické sny aj.Jinak nemám žádné problémy.

Jituš
2x

Já jsem brala Léky Asentra a jak mi řekla p. doktorka prvních 14 dní divný pocit v žaludku ale dá se to vydržet a opravdu Vám pomůžou a jsou nenávykové a brala jsem 1 tabi. denně. Neměla jsem žádné vedlejší ůčinky ale každý to má asi jiné. Tak vydržte kdo je berete a kdo je snesete.

daggy
3x

Beru Asentru už rok, měla jsem ošklivé deprese způsobené rodinnými problémy. Průvodní počáteční nepříjemné stavy zmizely a cítím se dobře. Nemám žádné negativní pocity, snad jen trochu nepravidelnou mestruaci ( častější ) a dobře snáčím i zátěžové stavy. Své lekářce - psychiatriččce věřím.

romana
5x

asentru beru dva týdny obvodní lékařka mi ji předepsala na depresy vzniklou velkým stresem beru jednu tabletu denně zatím zlepšení nepocituju

Katka
4x

Dobrý den, dnes jsem dostala na předpis Asentra 50, tak jsem Vám jen chtěla napsat, že to, že Vám ještě nezebrali, je normální. Začínají účinkovat až po třech až čtyřech týdnech.Tak mi to řekla doktorka i v lékárně.Hlavně nevynechat.

Lenka
2x

já taky beru Asentru 2 týdny a k tomu 3xdenně Neurol a večer něco na spaní,a zatím moc zlepšení nepociťuji.Ale jak tady píšou,tak po 3týdnech snad a pevně tomu věřím zabere a můžu se vrátit zpět do tohoto šíleného světa!!

Roman
4x

To je jasný, ty sny jsou boží, to se dycky těším, tak co tady řešíš ? Kdo z ostatních má realistický sny? Asentru už beru dva roky a půl , dřív jsem bral Asentra50 celej prášek denně ráno, potom půl roku asi půlku , teď beru čtvrtku každej čtvrtej den, a vše je ok. Je to super lék, ale muíš se snažit i sám.

Katerina
4x

Ahoj, beru Asentru už asi 5 měsíců, moc mi pomohla, jen se mi zkazila pleť, ale strašně, má někdo stejný problém?

Marek
2x

Ahoj, já beru asentru měsíc a půl, strašně se mi mastí pleť, hlavně vlasy. Jeden den jsou ok a druhý totálně zmaštěn :-) Ale je to lepší než deprese. Taky se dost potím. Asi trošku vedlejší účinek.

moni
6x

Brala jsem Asentru asi půl roku,měla jsem to na stř.potíže v dopr.prostředcích a obchodech s tím pak stáhnuté hrdlo úzkostí,že se mi to stane zas a znova.Přidalo se k tomu napětí a třes rukou,nespavost,sexualně to nešlo ale jisté věci kolem mě mi byly úplně jedno.Přibrala jsem taky.Trvalo to celý půlrok.Po vysazení jsem neměla žádnou závislost,léky mi spíš nepomohly tedy,ale po dalších třech měsících jsem si to nějak zvládla sama bez léčiv,trochu léčitelství,ale jinak celkem ok.

wendy
2x

Beru Asentru rok, celou tabletu denně, žádné negativní účinky nemá, docela jsem zhubla.

kačka
2x

zhubla jsi hned,anebo az za nejakou dobu? Mám pocit,že mi vzrostla chut k jídlu a to ji beru od 2.prosince 08

Honza
1x

ahoj asentru beru asi 14 dní,tabletu denně,jsem dost unaven a trpým nespavostí a nechutí k jidlu,podle toho co píšou v návodu je to vedlejší učinek,tak doufám,že brzy odezní,přeju všem úspěšnou lečbu,a´t už jsou příčiny jaké koliv.Šťastný a veselý nový rok lidi

Honza
1x

ahoj asentru beru asi 14 dní,tabletu denně,jsem dost unaven a trpým nespavostí a nechutí k jidlu,podle toho co píšou v návodu je to vedlejší učinek,tak doufám,že brzy odezní,přeju všem úspěšnou lečbu,a´t už jsou příčiny jaké koliv.Šťastný a veselý nový rok lidi

helca
2x

ahoj ,ty sny ja mam take,je to jako ve filmu,ale jinak pomaha.beru jeste kventiax abych mohla spat,ale pribrala jsem 6kg.asi ho prestanu brat.mej se

jirinka
1x

tak ja beru asentru 50,,asi tak necelé dva měsíce,,,jo,docela mi to pomohlo,,je pravda ty živé sny mam také,ale jinak spím lépe jak dřív,,o sexu ani nemluvím,,to je pro mě ted tabu a nevím jak to vysvětlit manželovi a taky místo abych nějake ty kila schodila tak naopak jsem něco přibrala,,,ale budu to prodiskutovavat s doktorem,,,jinak si nemůžu nějak stěžovat,,,

¨Marie
1x

Ahoj, ja beru antidepresiva 13let, konkretne Asentru asi 6let. Se sexem je to des, jsem spis frigidni, ale tezko soudit kdyz ji mam od 10let:(

hans
3x

asentru jsem bral cca před 5ti lety, po 14 dnech jsem jí musel vysadit, jelikož mě tlumila víc, než bylo zdrávo, porspal jsem celý víkend skoro v kuse, dále nevolnost.

Nikča
2x

Ja jsem dostala asentru od doktorky nedavno a mela jsem si dneska vzit prvni prasek....citila jsem se jinak nez drive...nak se mi motala hlava...a prislo mi jako kdyby vsichni rvali...ale doufam ze casem to bude ok

Alča
9x

Ahoj, po cca týdnu ty "motanice" a divné stavy poté, co jsem vzala Asentru, přestaly a od té doby pohoda... Jenom mi přijde, že se chovám tak trošku nenormálně. Najednou upřednostňuji věci, které chci dělat před těmi, které bych měla... Takže mě letos nenervuje ani předvánoční úklid a klidně, místo abych šílela, si pustím muziku a jen tak odpočívám... A přitom stíhám mnohem líp, než dřív... Je to fajn, když mě to už nenutí jet pořád "nadoraz" a necítím se pořád úplně bez energie a vyšťavená a dokonce mi zmizely i moje "noční nájezdy na ledničku"... Držím palečky, ať je všechno v pohodě. Alča

tina
2x

Ahoj. Beru Asentru už víc jak půl roku na panickou úzkost a depresi, zabrala do 14 dní, v tomhle smyslu jsem s ní spokojená, ale dost jsem po ní zhubla (je to i v letáku v nežádoucích účincích napsáno), až mi to není milé, z 59 na 50kilo, jsem kost a kůže a hlavně, totálně jsem po ní přišla o chuť na sex, nějaký čas mi to bylo jedno, ale teď se chystám jít s lékařem poradit o případné změně léků.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce