Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kačka

Ahoj děvčata, tak si tady vše čtu...Já dnes takový strach, úzkost..Klepačka celkem přestala, ale jakoby mě prostě nic nebaví a nevím proč tady vůbec jsem...já už se snad zblázním, jeden den to vypadá, že to zabírá a bude jen a jen lepší a pak tohle!! mám tatťku v nemocnici, jakobych to vytušila , na něco mu přišli, tak tam s mamkou jedu..další strach!!! :o((( Nikolko, doufám, že jsi dopadla dobře a vyšlo Ti to. Klárko, psychiatr je lepší, než obvoďák, ten ví, jak ti to naordinovat a určitě s k tomu první měsíc minimálně ber neurol, nebo něco podobného!!! fakt, ten to utlumí, taky to tak mám ,jj,jsem malinko oblblá, ale jen málo, tak se toho neboj!! Pište!!papa

Nikol
2x

Moc držím palce, ať je to s tátou zase dobrý!!!! Drž se a určitě se ozvi, co a jak.

Nikol

Tak ten poslední příspěvek je pro Pavlu, nějak se to asi špatně zařadilo.. :-)

Nikol
1x

Jinak co se týká pohovoru, nakonec jsem si Lexaurin nevzala, zvládla jsem to i bez něj. Práce by to byla báječná, jak plat, tak i pracovní doba super. Akorát jsem to, myslím, zkazila. Hrozně jsem se potila (nervy, vedro), blbě jsem se ptala, prostě děs. Jiné pohovory, když mi o to místo tolik nešlo, jsem zvládala levou zadní a tohle zkazím :-( No, nic, do konce týdne se ozvou, jestli mě vzali nebo ne. Bylo tam i dost zájemců.. Ale jsem ráda, že jsem to zvládla a neutekla nebo sebou nesekla :-) Mějte se krásně.

kačka

ahojky...já se dnes nějak necítila..hlavně dopoledne..teď večer je to fajn, cítím se dobře, dala jsem si meduňkový čaj-jako každý večer, AD a v klidu snad usnu:o) Dnes beru týden nové AD, klepání mě opouští naštěstí...děvčata, jak to máte s menstruací u AD? já mám nějaké zpoždění, stále jsem taková napjattá, břicho mě bolí, ale nic-těhotná určitě nejsem, není z čeho:o) Nikol, na co jsi vlastně dělala ten pohovor? Ta práce by Tě bavila? Přeji Ti, aby Tě vybrali..Taťka leží dál na JIP, měli mu dávat takové šoky do srdíčka, aby zlepšili arytmii, ale nepovedlo se to...našli mu do toho cukrovku, něco se štítnou žlázou a chtějí to v pátek zkusit znovu..tak drž palce, ať se jim to povede,ach jo do těch mých úzkostí a strachu další starost a strach o rodiče... papa a pište

Nikol

Kačko, moc Ti přeji, ať se táta brzy uzdraví. To je nejhorší, když se něco děje s Tvými blízkými a ty nemůžeš nic dělat. Drž se, určitě to dobře dopadne. Dělala jsem pohovor na fakturantku. Práce by mě moc bavila, teď ji dělám taky, ale do toho dalších x dalších věcí, a to za necelých 15 tis. hrubého a tam bych měla přes dvacet a jen fakturaci a věci kolem. Bylo by to skvělý, ale myslím, že mě nevyberou. Ale to přežiju.. Věřím, že co se má stát, tak se stane. Třeba mě nevezmou a najdu ještě něco lepšího.

Nikol
1x

Ahoj, tak mě pozvali na další pohovor. Tentokrát je to trochu dál od bydliště, ale i to by šlo :-) Už jsem to měla za vyřízené, protože jsem životopis do té firmy posílala už začátkem července, a ozvali se až teď. Takže i když mi zítra zavolají, že mě neberou, tak mám ještě zálohu. Kéž by něco vyšlo. Netěším se na ty začátky v nové práci, ale musím to překonat, než si zvyknu

kačka

ahojky, tak vidíš, ono něco určitě vyjde!!!neboj..hlavně je ale důležité zdraví a psychická pohoda, aspoň u mě to tak je a to ostatní prostě nějak přijde...já mám práci dobrou, stálou a nemohu si vůbec stěžovat..v ropdině poho, holku hodnou , slušnou..manžel super..a já jsem taková kravka, která se trápí úzkostma, nemocema a strachu..ale nedá se tomu prostě poručit, věřím, že AD mě z toho vytáhnou...Ale dnes je teda den!!! Hnus, vedro, bolí hlava:o((( Papa

Janča

Chtěla bych vám napsat mé zážitky s AD a menstruací.Asentru už beru přes rok a jen co jsem ji začala brát jsem měla potíže.Měsíčky přicházely později a buď byly moc nebo málo.Asi po 9 měsících jsem je nedostala vůbec.To trvalo 3 měsíce no a potom jsem zase měsíc v kuse krvácela.Ještě jsem zapomněla,že jsem na začátku vysadila antikoncepci,protože jsem nechtěla brát víc prášků než musím.Nakonec to dopadlo tak,že jsem antikoncepci zase začala brát a teď jsem dostala tak silnou menstruaci jak nikdy.Doufám,že až skončí tak to bude zase vše tak jak má být.Chuť na sex nic moc,ale kvůli manželovi se snažím.Myslím,že AD pomáhají,ale tyto vedlejší účinky mě štvou.To je vše.Přeji krásný,dusný a příšerně teplý den.

Klárka
1x

Tak já zatím musím zaklepat,ale AD mi na cyklus zatím nijak nepůsobí. Beru to 6-7 týdnů a cyklus byl v pohodě, tak snad bude i nadále. žádnou antiko neberu, nemám to ani v plánu. Dneska jsem šíííííleně unavená, točení hlavy trošku lepší, nicméně ta unava je děsivá. do ničeho se mi nechce. nálada taková o ničem, depky jako néé, ale žádná sláva. chjo, kdy už budu zase jako dřív. už tomu ani moc nevěřím. za 14 dní jdu k té psychiatričce tak jsem zvědavá co vymyslí. zvýšila jsem tu dávku Asentry o půlku, takže beru 1a 1/2 denně, tak uvidíme, zda to bude nějak působit. Pište, pište, ráda vás čtu.

kačka

Ahojky..tak já pořád čekám...už jsem ze všeho na palici..ráno se budím stále neklidná a s třesem, musím si vzít ještě neurol, celé dopoledne pak jakoby přežívám, nic mě nebaví a lidi mě štvou...odpolednea večer je to celkem dobré...nemám rádá rána!!! čekám, že už i ráno bude normální, ale zatím nic!!! včera jsem byla u psych., vždy jsem se u něj uklidnila a včera poprvé jsem u něj pocítila úzkost a strach..přijela jsem úplně rozhozená, viděl to a hledali jsme spolu příčinu, zda jsme nenarazili na nějaký spouštěč, ale nepřišli jsme na to..nic zásadního jsme neprobírali, tak nevím...zrovna mám menzes, tak třeba k tomu, nevím...já mám taky zatím pravidelný, ale stavy před tím mám hrozné...napětí, nervozita...AD beru 10.den..pište vaše poznatky ať vím, že nejsem jediná:o)..papa

kačka

Ahoj lidi, Klárko, jak ti je? já jsem pořád taková neklidná a ráno se cítím blbě..nějak se mi vracejí úzkosti a to beru 11.den AD. Taky mooc chci zase být veselá a v klidu..asi moc chceme a ono to zrovna nejde...špatné počasí, negativní inormace kolem nás...pište!!papa

Klárka

Kačko, to mě mrzí, že se pořád necítíš dobře. Doufala jsem, že výměna AD tě z toho dostane. Třeba to chce opravdu ale ještě jen čas, běžně prý prášky zabírají až za 4-6 týdnů, takže vydrž!!! Já mám rána taky nejhorší, to se nemůžu dokopat z postele. Mám pocit největší únavy právě po ránu. A když se probudím tak též pociťuju třes, projeví se mi to klepáním zubů.. divný,co?? říkala jsem to psychiatričce a ta mi řekla, že je to celkem logický, že ta rána jsou nejhorší. člověk podvědomě cítí, že je celý den před ním, tudíž celý den stresů, situací atd. Odpol je mi většinou nejlépe (i když není to co dřív, pořád to nejsem já), večer na mě padá zase obr únava. řekla bych, že to točení hlavy je lepší, točí se mi jen při vypjatých situacích, ale unava pořád. ted zažívám taky docela stres, manželovýmu kolegovi zemřel kolega na rakovinu - jeho ročník. Mají dvě malý děti, asi ve věku našich. tak jsem z toho fakt špatná, nějak se od toho nemůžu oprostit. Nevím, jak zvládnu pohřeb, chjo, to je pořád něco!!! Od středy zvedám dávku asentry na 100 tak uvidíme co to se mnou udělá. Zatím beru těch 75, snáším to, ale ok to pořád není. stačí malinký konflikt či nepříjemnost a jsem úplně rozhozená. Jinak nálada lepší, cítím se už taková trošku víc v pohodě, nebrečím, nepřemýšlím o tom, zda má život cenu... Takže asi nějaký účinek mají. nerada bych AD měnila a zvykala si na něco jiného zase :( Pište, pište, ráda vás čtu..

kačka

Klárko, je mi malinko líp...klepavka a třes docela ustaly, ale sem tam mě trochu popadne úzkost, ktera zase opadne..ve středu to bude teprve 14 dní, tak snad to bude lepší a lepší...musím si zatím brát i neurol a xanax na noc.. ale doktor íkal, že to do toho prvního měsíce užívání mít prostě musím a nesmím si to ordinovat a přesouvat sama:o)...říkala jsem mu, že si nechci na ně navyknout, ale to jsem si naběhla...on je odborník a ví přesně, jak mě z toho dostane, tak poslouchám a beru to tak, jak napsal...mějte se pěkně všichni a pište!!!

danda

No ahojte lidi co to tu pořád plácáte vy si neuvědomujete že to že se pozorujete a pořád o tom mluvíte je ten hlavní příznak vaší nevyrovnanosti a deprese,já když jsem začala brát Asentru tak jsem věděla prd a přešla jsem to jen s motáním hlavy a to trvalo asi tak 4 dny a to nechutenství taky patří k depresi ted po 2,5 letech užívání když čtu tady ty články tak si ťukám prstem na hlavu jestli opravdu to máte za potřebí o tom pořád mluvit,já jsem se pořád něčím zabavovala jako uklid a prostě maximální činost a neměla jsem čas tápat blbiny a řešit svoje stavy,jestli vám asentra zabere tak jako mě tak si ještě rádi přečtete tento článek a dáte mi za pravdu a budete se smát vlastním slovům co jste tu psali za zbytečnosti,já jsem zhubla 6kilo nic mě nerozhodí spím jako dudek a nehodla se toho vzdát takže vzhůru k dalšímu braní ASENTRI čus.

Klárka

Dando, a já zase nechápu, proč pátráš a pročítáš tuto diskuzi když jsi tak vyrovnaná a happy. Budiž to šťastná žena. Já jsem ráda, že si tu mám s kým pokecat o svých problémech. A jestli ti to připadá jako psaní blábolů, tak to prosím, nečti, ušetříš se ztraceného času.

kačka

Moje řeč. Máš pravdu Kláro, taky jsem jí to chtěla odepsat, ale až večer a tys mě předběhla..:o). Jak se cítíš? Já docela líp, rána sice nic moc, ale pak už to jde, snad to nezakřiknu a bude se to lepšit!!! Jo a Dando, taky pořád uklízím, chodím do práce , vařím, hraju tenis , a stejně je mi někdy prostě na h... tak jsi opravdu šťastná žena a já Ti to ze srdce přeju, protože, co zažívám někdy já a mně tady podobní není opravdu žádný med!! Držte se , bude zase dobře!!!!

Klárka

Kačko, já jsem už zvýšila na 100 denně, beru ráno 50 a večer 50. Dneska tak jedu 3. den a zatím ok, tak třeba to bude dobrý. Mám to taky tak, rána nejhorší, pak lepší, i to točení hlavy už je o poznání méně, nejvíce se mi motá při nějaké vypnuté situaci.. V pátek máme jít na pohřeb kolegovi od manžela z práce, tak mám z toho strach a nevím, zda to zvládnu. Byl to mladej člověk, věk mého muže, mají doma dvě malý děti, s manželkou jeho se znám... Už při té předdstavě pohřbu se celá třepu.. Fakt nevím jak to zvládnu a zda nakonec zbaběle nevymyslím nějakou výmluvu, třeba že nemám hlídání :(((( A kde jste ostatní Asentráci? Pište, pište...

Nikol

Ahoj všem, tak mám za sebou druhý pohovor, ten dopadl, myslím, líp. V pátek mi zavolají, jestli jsem postoupila do druhého kola. Kéž by to vyšlo.. Ale co, když nevyjde tohle, vyjde něco jiného. V úterý jdu k doktorce, tak se docela těším. Je mi celkem dobře, ale představovala bych si větší radost ze života, nebo jak to mám popsat, nedovedu si představit, že bych ty prášky neměla. Přichází to v takových vlnách, radost, pak chvíli beznaděj, která naštěstí odezní. Uvidím, co mi na to řekne, zvyšovat dávky asi nebude.. no těžko říct. Kláro, v pátek na Tebe budu myslet, drž se.

maja

Zdravím, doufám, že můžu poprosit o radu. Včera mi doktor napsal asentru. Když si čtu tyto příspěvky, tak se divím, že snad jako jediná nemám berličku v podobě neurolu, jsem z toho nervózní-jemně řečeno. V sobotu mi doveze bratr na prázdniny 10letou holčinu, doma mám 5měsíční mimčo a pojedem na dovolenou. Nemám se radši domluvit na začátek až po? dal mi k tomu ještě něco na spaní, ale prý odppadnu a budu mít problém se v případě potřeby probudit. To se mi moc nelíbí, protože se mi malá jednou dusila a musely jsme do nemocnice. jinak-můj pan doktor se mi v přístupu moc nelíbil. maja

kačka

Děvčata, já jsem ráno a dopol. na prd, teprve včera, u sezení u doktora jsem se dozvěděla, že mám jakosi depresi, takže ne úzkost..no a já žila v domnění, že mám úzkosti, ta rána, jak se mi nechce ven , do práce, jak budu zase muset mluvit s lidma atd...to je deprese, ne reakce na AD...no, ale ty mi z toho právě pomohou PRˇY!!! Myslím, že je to se mnou běh na dlouhou trať Klárko, vůbec se ti nedivím, že se ti nechce na ten pohřeb, to je hrůza...A vidíš , my máme takové starosti a co se děje jinde, je stokrát horší!!! Držím palce, ať to zvládneš. Tobě Majo- někomu sedne Asentra, mně nesedla, mně bylo přímo hrozně a sám doktor to na mě viděl a změnil..Nevím, jak to budeš snášet ty, ale já fakt od prvního dne děs..i s neurolem..Hele, ale to jsou jen moje poznatky..Nechci tě strašit!! Pak časem ti sedne a budeš za ni ráda, jako ostatní tady!!! A asi bys to měla začít brát po tom hlídání:o).Papa

eva

Ahoj, Majo, jestli Tě to trochu uklidní , tak já také beru jen Asentru 50 a nic dslšího. Beru ji 7. den, první 3. -4 dny hrozný, navíc mě 2. den chytla migréna ( jak se teď to počasí blbě střídá). Držím pěsti , ať to zmákneš.

Nikol

Tak mě do dalšího kola pohovoru nevybrali. Jsem fakt k ničemu :-((

maja

Děkuji za odpovědi, bojím se toho, co mám od prvních potíží vlastně čekat. Já šla od psycholožky s tím, že mám panickou poruchu, ze které jsem se sama hrabala-nejhorší byly začátky, když jsem nevěděla, s čím vlastně bojuji a prý jsem nejhorší vybojovala už sama, jen potřebuji doplnit serotonin pro energii a opětovnou radost ze života. Od doktora jsem odešla s diagnózou deprese-prý se poznám v kvalitně propracované příručce o deprasi. O mě tam ale nic není. Zato příručku panická porucha psali podle mně.

Eva

Majo, třeba Ti od začátku sedne a nic Ti nebude. Mně bylo špatně od žaludku a pálila mě kůže kromě nohou snad všude :o). Nikol, nejsi k ničemu, vždycky se holt všechno nepovede. Příště určitě uspěješ, uvidíš.

Klára
1x

Tak jsem ten pohřeb nakonec zbaběle vzdala. :( Stejně mi nemá kdo hlídat děti a s nimi tam jít je nereálné. Takže jde jen manžel a zkusí mě omluvit. Jinak dneska po ránu zas trošku klepačka, ale celkově se cítím lépe. Beru 2 tablety už 4 dny a zatím ok, asi fakt pomohlo to rozdělit na ráno a večer, ne dvě najednou jak mi naordinoval obvodák.

danda
2x

Ahoj Kl8rko a Kačko vydím že ste reagovaly na muj text!!!ale vy si myslite že jsem nikdy nepsala do teto diskuze?to se mylíte já jsem pár řádků napsala ale opravdu jsem zjistila že tento čas mohu věnovat jiným věcem než se pořád o tom dokola byvit a rýpat se v tom o to je to pak horší když si člověk pořád připomíná a připouští ten problém který má a to je deprese,kdybych neměla skušenosti tak to vůbec nepíšu ale tady přece píše každy svůj nazor akorád tohle je trochu odvrácená strana pravdy a já vím že mám pravdu,a mimochodem že jsem tak HEPPY,před pěti lety mi zjistily Rostroušenou sklerozu když měla má dcera(3 roky) 5 měsíců propadla jsem laktační psychoze, před rokem mi umřela matka na rakovinu a před měsícem mi zavřely otce do vězení a čeká ho 5 let pobytu za mřížema můj chlap jezdí kamionem a pořád není doma takže jsem na to sama!!!!!!!!a nemyslíte že je to k zamyšlení můj názor na věc že tohle je zbytečnost?já jen chci aby to třeba někomu otevřelo oči a začal konečně žít ten svůj život pořádně a vážit si každého dne a hodiny kterou žije!!!Tak nazhledanou to je vše co jsem chtěla říct už vám do toho vstupovat nebudu SBOHEM!......?

kačko

Dando. Upřímně je mi Tě líto, život namáš vůbec jednoduchý. Chápu, že musíš brát AD, abys to vše zvládla. Držím ti moc palce a myslím, že právě ve společnosti lidí, kteří tě chápou by ti čas od času mohlo být i ppříjemně, když Tě podpoří a vyslechnou-tedy vyčtou si tvůj poříběh, problém je, že T ě asi otrvují svým skuhráním, ale tady to tak prostě je.. Tak se drž a už nepiš, užívej každého dne a nezatěžuj se psaním.A´t jsi v pohodě a drž se!! Klárko, tak na pohřbu jsi nebyla, to je asi dobře, já dnes první ráno docela v poho, dopol též, pak jsem navštívila narvané Teco a musela jsem rychle odjet, ty lidi mě hrozně lezli na nervy..\Dostala jsem s edo takové depky, či úzkosti, nevím...navečer jsme jeli s manželem na kole, vyvětrala jsem si hlavu a po čase se zklidnila..Tak papa a pište!!

martan
2x

Určitě stojí za to vydržet, navíc Asentra je oproti jiným AD dost silná a jako ostatní AD mění chemii v mozku, což je většinou pro mozek šílenej chaos a trvá než si zvykne a dodávce Asentry se přizpůsobí. Časem se dá navíc dávka regulovat buď dolu nebo nahoru a ty přechody jsou oproti začátkům brnkačka. Dobrej je neurol nebo něco podobnýho, když je nejhůř tak se jim mozek jednoduše "vypne". Já sám jsem bral 150 mg asi 7 měsíců a teď postupně snižuju, jsem na 31,5 mg denně (čtvrtím tablety pill-splitterem) při vysazování by se prý mělo mělo snižovat max o 5% týdně, vysazuju po 12,5 mg (ctvrtka tablety 50 mg) za cca 10 dní a zatím ok, hlavně nespěchat ( to není žádná chřipka kterou za týdne vyležíte, říka moje doktorka a má recht). Přeju hodně síly :)

sluníčko

ahoj všichni ,přidávám se do vaší diskuse,protože sama trpím těmito problémy.do včerejška jsem bralaARKETIS ,brala jsem jej asi 3 týdny ,bylo mi po něm zle ráno jsem vstávala celá rozklepaná,nemohla jsem se udržet na nohou,nemohla jsem se podívat na jídlo,od včera beru ASENTRU 50 1/2 tbl.ráno jsem vstala bez klepačky a docela v pohodě ted jsem si vzala tbl.na dnešek tak uvidím co to udělá,navíc chodím k psychotroničce na dobíjení energie,tak se všichni držte a věřím že tu hnusnou potvoru všichni zvládnem,pracuji ve zdravotnictví a věřte že lidi trpí horšímí problémy a na to si vždy vzpomenu a to mě nutí bojovat tak čauky a VYDRZŤE sluníčko

blaba

Ahoj lidi, tak jsem také začala brát Asentru 50. Beru jí 18 dní. Prvních 10 dní půlku a teď už celou tabletu. Myslím, že už konečně začíná zabírat. Jinak žádné výrazné vedlejší účinky zatím nepociťuji a doufám, že už ani nepřijdou. Akorát první dny jsem cítila lehké nechutenství a malinko závrať, ale nic hrozného a v pohodě jsem u toho zvládala veškerou činnost i řízení auta. Od žaludku mi špatně nebylo. Je to opravdu individuální, jak to ze začátku na koho působí. Přeji všem, kterým je špatně, aby vydrželi. A těm kdo začínají, aby se nebáli.

kačka

ahojky noví lidičky..já už myslela, že diskuze tady skončila..já mám AD dnes 3 týdny a jsem taková nijaká, dokonce jsme i přidali, po dohodě s doktorem..chce to vydržet, já vím Sluníčko, když čtu tvoje řádky, tak jakoby jsi mi mluvila z duše, vím, že lidi jsou na tom hůř, o hodně ajá si tady vymýšlím svoje nemoci, bojím se, mám strach ze smrti a není důvod, ale jsem v takovém bludném kruhu...Mně Asentra nesedla, mám cital a k tomu zatím denně neuroly, protože se klepu vnitřně, je mi uzko...už mě to opravdu nebaví, ale nic s tím nenadělám..snad mi zaberou..pište

sluníčko
1x

kačko neomlouvej se ,že si vymýšlíš,prostě tě ta bestie taky dostala,ale věř že během měsíce nad ni zvítězíš,mě je 52 let a taky bojuju,než nademnou získala moc cítila jsem se na 38,jak názorama tak chováním takže se těším až ji zdolám a krásný život půjde dál bVZDRŹ PRĎKA VZDRŽ a všichni ostatní taky život za to stojí pa pa sluníčko

kačka

ahojky sluníčko:o), mně je 40..taky jsem byla energická, usměvavá,....nikdy bych nevěřila, jak začnu přemýšlet a jak se budu užírat...samo to na mně není fyzicky vidět, takže jsem zhubla, sluší mi to, ale vevnitř děs..pokud to někomu o sobě řeknu, tak mi nevěří...:o)...čekám a doufám,...taky jsi měla ten šílený třes a klepavku? papapa

sluníčko

ahojda dneska vstávám trochu s klepačkou,ale večer jsem si vzala 1/2 neurolu,ted jsem si vzala první den asentru 50 celou tbl. tak uvidím,taky mi nedělá moc dobře zdržovat se na sluníčku,dnes tu zrovna svítí už od rána a já místo abych šla k vodě budu u baráku ve stínu no hlavně když bude dobře,ještě mám týden dovolený tak snad se dám dokupy abych mohla v práci fungovat tak hlavu vzhůru a držme se paaaaaaaaaaaaa sluníčko

kačka

ahojky..já vstávám s klepačkou děsnou, srdce mi buší, celé tělo se klepe,vnitřně-jsem v práci:o(, ale na nějakou dovolenou někde nemám ani pomyšlení..vůbec bych to tam nezvládala..vzala jsem si 0,25 neurol a je to lepší..jedu už 4.týden AD a nějaké zvláštní zlepšení jsem nezaznamenala:o((((..ach jo..tak pište a držme se!!!

sluníčko
1x

kačko já jsem byla na dovolené na mácháči a polovinu jsem tam protrpěla,ted to zvládám doma,být v práci a ještě komunikovat s lidma ti nezávidím,zkus se v klidu posadit,hluboce nadechnout do bříška a pomaloučku přes bříško vydechnout,občas se můžeš trochu zaseknout,ale nelekni se toho u toho všeho uvolni všechny svaly co to pujde a vše pomaloučku opakuj zvládneš to paaaaaaaaaaaaa

kačka

Sluníčko, děkuji za radu, zkusím to...a ty máš PP? Já prý deprese, ale PP pociťuji taky..Už jsi někdy brala AD? Chodíš k psych? Já ano, je dobrý, zároveň psycholog, ale má se mnou trpělivost chudák:o), pořád se necítím dobře, tak ho tím asi prudím, ale myslím, že to zná... Paaaaaa

Klárka

Vítám nováčka. :o) To je fajn, že si tu můžem tak pokecat a společných problémech... Já mám pořád ty klepačky, hlavně po ránu, v průběhu dne je to lepší. Pořád beru ten Rivotril, tak snad to bude lepší. Kdy by mi měly AD naplno zabrat? Třeba budu potřebovat ještě zvýšit dávku, zatím beru tu 100 a snáším, možná to chce 150, za týden jdu k dr. tak uvidím co vymyslí. ale bojím se, že mi to bude chtít úplně změnit a já budu zas zvykat na něco jiného. Psychicky jsem na tom momentálně fakt lépe, ale ještě to točení hlavy nezmizely, ty motáky jsou prý ze stresu.. Držte se a pište!

kačka

Klárko, já to mám podobné, jako ty...psychicky lepší, to jo, ale fyzicky taková vyčerpaná, mimo,divná..klepačky děs, musím si vzít neurol, hlava mě taky bolí a jsem taková divná..jsem na sebe naštvaná, že pořád na to myslím a nemůžu mít den ode dne lepší, aspoň o malilinko-tak bych si to přála..pište

žilka

Ahoj holky, hlásím se z dalšími informacemi, no jak tady tak čtu, na 100% Vám není asi nikomu OK.Je to na budku.Už mám AS100asi 2 měsíce, ale není to prostě ONO!Pořád tam ten strach je, např. když mám jít do obchoďáku, nesmí to být ve špičce a ráno, protože mívám mírné klepavky. Ale když chodím do páce, je to celkem OK. Nesmím být doma, vadí mi soboty a neděle, připadám si pořád unavená a k ničemu. Holky, a je pravda, že ta fyzická námaha fakt pomáhá. Dneska jsem lítala celý odpoledne po lese, našla jsem i houby a bylo mi nádherně.Když si chci odpočinout , vezmu XANAx 0,25 a užívám si klid. Tak zatím a držím palečky

Terka

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kdo tady z Vás má kladnou zkušenost s vysazením Asentry 50 po 3 měsících. Prosím jen o kladnou zkušenost, jestli jí tady někdo takovou má? Záporné odpovědi znám . Děkuji Vám všem za odpověd.

sluníčko

žilko taky nesnáším soboty a neděle to většinou mám záchvat,taky mi je lepši v práci mezi lidma ,ale ted jsem ráda že mám dovolenou a mohu odpočívat,dneska v celku v pohode asi mi ta asentra pomáhá páááááááááááá

žilka

sluníčko, a ty bereš taky AS 100? No ono se to může zvednout až na AS 200,ale to už člověk musí být úplně bez emocí, nevím.Ale proč to tam pořád je, ten vnitřní třes?

sluníčko
1x

já jsem předtím brala jiný lék,ted jsem brala 2 dny 1/2 asentry 50 dneska jsem vzala poprvé celou tbl.a jsem od rána v pohodě,v pátek to bude 4 týden co se léčím,pokud to bude takhle pokračovat budu spokojena akorát mě pořád brní trochu jazyk ale už si toho nevšímám paaaaaaa

žilka

Jojo, brnění neboli mravenčení špičky jazyka, to mám taky, přeju Ti sluníčko a všem ,ť je Vám líp. Je to asi doživitní boj, někdy bude hůř, někdy líp.A že budu brát AD dlouho? No a co. Lepší žít 10 let intenzívně, než 15 let bídně. Pa

kačka

Děvčata, jako bych četla o sobě!!! Také nemám ráda víkendy:o), Já vysadila Asentru, protože mi bylo děsně a tak mám jiné AD, ale sem lezu pořád:o), vždyť je přece jedno, co bereme-všechno je na jedno brdo a máme stejné pocity... V práci jen sedím, moc lidí nechodí, ale je mi olíp, když odejdu z domova, pak nějaký dopolední útlum, většinou mě začne bolet hlava, po práci většinou jedu na kole na tenis, kde hrajeme s ženskýma, nechce se mi většinou a pak jsem ráda, že jsem byla, vyběhám se a je mi fajn, večery jsou úplně nejlepší, jako bych byla zdravá:o)...modlím se, aby i ráno to tak bylo,ale není...otevřu oči, začnu přemýšlet, jak mi dnes bude a začne klepavka a dál to znáte:o) Zítra jdu k mému psych, tak jsem zvědavá, co mi řekne... A je tady víkend!!! A ještě k topmu pařák má být, to bude zase něco :o) pište !! Papa

žilka

Jó Kačko, pravidelné sobotní bolesti hlavy a potom bych prospala celou neděli.A ta únava. Jdu okolo supermarketu a říkám si, mám tam jít, nemám, občas vlezu jenom do pekárny, vezmu chleba a letím domů.Ale jak jsem psala, taková neděle k polednímu , jdu klidně nakoupit, u kasy nikdo není a hned jsem venku. no, asi jsem fakt cvok.

sluníčko

čauky holky,vstávám vařím si kávu a docela pohoda,žilko kdybys byla cvok to bys asi tady s námi takhle nekomunikovala,holky já jsem v přechodu a tak to beru tak,že každé ráno si beru asentru jako antikoncepci a hotovo,hlavně že mě to nijak neoblbuje a pohoda,ráno jsem cítila trochu klepačku na hrudi ale když jsem si sáhla na tep tak srdíčko pracovalo normálně,takže klídek to se jen chvěly nervičky tak pište pište je opravdu fajn si o tom s někým pokecat,hned je člověku líp pa

Kája

Ahojky, tak dneska jsem se po devíti letech odhodlala nebo spíš přímo letěla s totální panikou a depkou za psychiatrem a dal mi Asentra 50. Ráno jsem si do sebe kopla xanax 0,25 což jsem si naordinovala sama při atacích a v práci pak tu asentru. Za hodinu jsem byla jak na kolotoči, nemoha jsme dolézt ani do banky, strašnej útlum,ale alespoń se mi nechtělo brečet, jenom jsem tak pěkně tupě civěla, pak se mi udělalo zle od žaludku a v panice, že zkolabuju jsem dostala ještě průjem, ale pak se to trochu zlepšilo, když jsem si přečetla tady ty diskuze, že to snad časem přejde. Ach jo, je fajn, i když to nikomu nepřeju, že v tom nejsem sama. Jsem nejhorší večer a ráno, pak to přes den trochu ustoupí, ale už jsem to dneska nějak nepobrala a rozhodla se to léčit, i když do sebe budu házet prášky, už je mi to jedno, hlavně abych už mohla pořádně fungovat!!! Dneska byl muj nejhorší den.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce