Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce
Odpovědi
liba

ahojte,jak je to s rizenim auta ,kdyz se bere asentra?diky za odpoved.liba

liba

ahojte,jak je to s rizenim auta ,kdyz se bere asentra?diky za odpoved.liba

hana

Ahojte, zítra jdu k doktorce, tak jsem móóóóc zvědavá, co se bude dít dál. Ten třes je fakt hrozný, špatně se mi píše nebo třeba i blbě krájí chleba, zelenina atd. Nemůžu už se dočkat té změny, která doufám u nových léků bude brzy. Asentru už neberu a spím teď lépe. A Denčo taky si kladu otázku PROČ, kromě toho, že mám zčásti ochrnuté nohy /úraz/ a nemám práci by mi relativně nemělo nic chybět. Psychika je fakt hrozně složitá věc. Musíme prostě s tím bojovat. Ach jo, strašně mě to s..... Držte se všichni a ahojky. Hanka

denča

Auto řídím každý den a žádné problémy s tím zatím nemám,ze začátku se mi dělalo špatně i v autě,tak jsem zastavila a nebo jsem si povídala sama pro sebe,že se nic neděje,že je všechno v pohodě a teď už to je lepší

denča

Hanko drž se!!!

sluníčko

denčo,to je pravda že se po asentře hubne,já mám taky 50kg,tak taky po tom netoužím,doslova žeru ale kila nahoru nejdou,akdo se ptal na řízení auta,tak denně jezdím do práce bez problémů a ze začátku se mi v něm taky dělalo blbě,je to hrůza,ale věřím,že to jednou musí přestat držme se všichni,nejsme v tom sami pa sluníčko

Klárka

Denčo, byla jsem na tom stejně jako ty, proto jsem začla brát AD. Z ničeho nic mi začly stavy děsných strachů o moje blízké, strach ze smrti, z nemocí.. Měla jsem pocit, že mám určitě nějakou vážnou nemoc, rozjetou boreliozu, špatnou funkci štítné žlázy,rakovinu, roztr. sklerozu apod. Začla jsem se bát doktorů, nicméně jsem je začla oblítávat, aby mi teda tu diagnozu stanovili..Nic se nezjistilo, takže nervy.. Držím palce, aby ses z toho co nejdřív vyhrabala, myslím, že je to tady u všech běh na dlouhou trať, ale my vydržíme, stojí to za to!!! Představa, že takhle "přežívám" do konce života je strašná. Přiznávám, že jsem už i v nejhorších dnech myslela na to, že nemít děti.. tak to tu nemá cenu se takhle trápit... :o((( Hani, držím palce, určitě napiš jak jsi pochodila u dr. Sluníčko, lépe 50kg než 150kg, ne? :o) Já jsem vyměnila AD a bála se, že začnu třeba přibírat, ale zatím pohoda, zhubla jsem kilčo, nějak nemám pořád na jídlo chuť... Taky to máte tak bídný se sexem?? Mě nepomohla ani výměna Asentry, jsem jak frigidní, vůbec mi to nechybí. :(((

blaba

Ahojky holky, já beru asentru 50, 1 ráno na PMS. Beru to zhruba měsíc. Snáším jí dobře. Žádné vedlejší účinky jsem na sobě nepozorovala. Po měsíci se po ní cítim skvěle i před menses. Dřív jsem byla jak na houpačce a někdy mi před menses bylo i blbě a furt jsem brečela i bez důvodu, ale co beru asentru, tak jsem v pohodě. S řízením auta nemám problémy. Jezdím do práce každý den a v pohodě. Co se týče sexu, tak tam nějaký vliv má. Mám problém dosáhnout orgasmu. Trvá mi to mnohem dýl než dřív, ale někdo tu psal, že by se to mělo do půl roka srovnat. Tak snad to bude dobré.

denča

Ahoj holky,dočetla jsem se,že jako vedlejší účinek může být nechutenství,takže to asi nefunguje na každého a Sluníčko pokud se futruješ a nepřibíráš tak to je bezva co by za to jiní dali a co se týče toho sexu tak to je taky síla,připadám si jak frigida ještěže mám chápavého manžela,ale si říkám jak dlouho.Dneska je mi dobře

Miloš

Ahoj lidi, dovolte mi přispět se svou troškou do mlýna. Mám diagnostikovanou bipolární poruchu a sociální fobii, žeru Depakine, Zyprexu, Neurol a Egilok. Bylo to celkem OK, zmizely ty strašné stavy kdy jen vstát z postele vyžadovalo nadlidské úsilí, jít do obchodu bylo něco podobného, v jiných stavech jsem zase strašně utrácel za kraviny. Teď mám asi 4 týdny přidanou Asentru a myslím, že je to lepší, po hodně dlouhé době jsem se dokázal zasmát. A Honzovi k tomu sexu - mám to taky a vůbec mi to nevadí, alespoň je milování, jedna z mála krásných věcí v tomhle slzavém údolí delší. Jen mě štve že dost hulím, tedy tabák, ale to se ve cvokhausu asi naučí každý, nic jiného se tam nedá dělat. Přeji všem pokud možno pěkný den, M.

Aja

Ahoj všichni, jsem ráda, že už se hodně z vás z té hrůzy pomalu dostáváte. Mně už je dobře, cítím se normálně. Autem jezdit mohu, problémy jsem neměla. Zhubnout by se mi líbilo, ale nic moc to na mě nepůsobí. Určitě často hodně z vás přemýšlí o tom, kde se to v nás bere. Mně doktorka řekla, že to nikdo neví. Samozřejmě jsme každý jiný a jinak prožíváme různé těžkosti. No můžeme se uklidňovat tím, že léky existují, pomáhají a můžeme s tím žít normálně. Téměř každý se potýká s nemocemi a mnohdy velmi těžkými a nás potkala deprese a podobně hnusné věci. Nezbývá než bojovat. Všem držím palce, vydržte. Ája

SIMON

ahoj všichni, chtěl jsem se zeptat jestli po užití asentry 50 je normální, že trpím velkou nespavostí a je mi zle od žaludku....užívám 1x tabletu na noc....děkuji za odpověd Simon

Ája

Milý Simone, zkus Asentru brát ráno, já spím jak dudek. Většinou mi bylo zle dopoledne a odpoledne to pominulo a pohoda. Pročti si diskusi a uvidíš, že máme každý jiné zkušenosti. Palce drží Ája

hana

Ahoj Simone, jestli jsi s užíváním teprve na začátku, tvé pocity, nespavost,nebo časté buzení, divné sny, nevolnost a bolest v žaludku jsou úplně normální. Ale taky bych ti doporučila brát asentru ráno a pokud možno po jídle. Ale kdyby ty nevolnosti a další nežádoucí účinky pokračovaly /třeba po 2 týdnech/ tak by ses měl poradit s lékařem. Potíže by neměly trvat déle jak 2-4 týdny. Tak ať se daří úspěšně bojovat. Klárko, tak to jsme frigidky obě. Mě to taky nejde, ani mi to nechybí a ani nemám na sex chuť. Je mi líto manžela, zatím se taky snaží, ale myslím, že to moc nechápe. K doktorce psychiatričce se musím teprve v pondělí objednat, protože má dovolenou, tak musím ještě nějak vydržet, potom určitě napíšu. Zatím se všichni mějte prímově. AHOJ HANKA

kačka

ahoj lidi!! koukám, jak jste se rozepsali!!! já už jsem také o moc lepší..jen třes do rukou občasný, vždy , když mám udělat nějaké rozhodnutí, práci, platit, psát-prostě se to nějak spustí a klepou se mi ruce..ale zaplaťbůh, že jsou AD, strach z rakoviny, nemocí, špatně v autě, že se vybourám a zabiju, bolest břicha, že mám rakovinu střev atd, co tady píšete-úplně stejné pocity, že vlastně přežívám, že mě to nebaví, že radši skočím z balkonu--hrozný--to vše mám za sebou a je to pryč-teda skoro, jen třes..taky snad zmizí, zase se směju, jsem vtipná, baví mě život..jen mi jde teď mamka na důležitou operaci, tak snad vše dopadne dobře..prostě si říkám, že dopadne a tolik to psychicky neprožívám, určitě na to mají dopad AD, ale jsem za ně ráda...řídím auto úplně v pohodě a jsem v klidu, nenapadá mě, že je mi slabo a vybourám se:o), a sex-přesně, to stojí za h...., absolutně bez zájmu, také jsem vděčná za chápajícího manžela..snad se to zlepší!!! moc vás zdravím!!!! zase někdy pa

Simon

Jo jo,s užíváním asentry jsem na začatku..dneska je to 5 den,tak doufám,že to brzo přejde...děkuju moc za odpovědi Simon

Maky

Ahoj holky dlouhou dobu jsem nic nenapsala.A když jsem psala,tak mi to sem nešlo vložit,ale čtu si vás:-)Kačí,to je dobře,že se cítíš veselá,já se cílila fakt dobře a taky sem byla vtipná a noci celkem ok,ale ted mám pár dni,kdy je mi zas zle,už mě to se..Hučí mi v uších a to většinou když jsem v klidu a hlavně v noci.Beru ten Xanax a pohoda,konečně v noci spím.Po Asentře už nemám úskost a dokonce mám chut na sex i dvakrát za noc:-))))Jenže ted mi překáží to hučení.Nemáte to někdo?Holky držte se a papa.

sluníčko

maki já mám taky hučení v uších,ale to už jsem pozorovala před tím než jsem měla první záchvat,jinak co beru 50 asentry ráno a v poledne nemám žádné ataky a je mi fajn,ani nemusím brát neurol,tak jen abych to nezakřikla,tak všichni hlavu vzhůru opravdu bude dobře,jen se musí vydržet ty začátky pa všem sluníčko

Klárk

Tak mě v uších píská, je to vždycky nárazovka a za chvilku to přejde, ale taky je to hodně nepříjemný... :o(( Jinak zvyšuju dávku Olwexya na 2 tbl denně, včera jsem se cítila pod psa, začla jsem mít zase chmurnou náladu a třes, tak jsem volala dr a říkala, že mám jednu přidat. Chjo, kdy už budem v pohodě, co? Tak se držte!!! Jo a zase kilo dole, tak paráda, já se nezlobím. :o) Ovšem ten sex. :( My tomu s manželem říkáme ne ANTIDEPRESIVA, ale ANTIŠUKATÍVA. :o)))

Eva

Ahojky Asentráci a přidrižené jednotky :-), dlouho jsem vás nečetla. Dnes jsem napočítala, že to bude zítra 6 týdnů co dlabu Asentru. Jsem docela v poho, rozhodně lepší než dřív, jen se mi začaly nějak třást ruce. Ne pořád- občas, ale třesou se. Tak opět chytám nerva, cože to zase je. Chjoo. Klárko, název mě pobavil, asi to doma taky zavedeme. Směju se ještě teď.

Maky

To jo,já se taky tlemím antišukatýva,no to je moc:-))))Takže ten hukot bude od těch prášků,nejvíc je to v noci,ale to beru ten Xanax a spím skoro jak dudek.Sluníčko,to bereš dvě asentry za den?Já se ted mám přihlásit na psychoterapii,nemáte někdo skušenost?Okolo mě má ty depky skoro každý,tak nevím,jestli je to tím světem,že jsou lidi tak zlí a zisku chtiví.Ve světe tohle prý není,tam si každý pomáhá a tady mě akorát každý dluží prachy a já jsem z toho hotová a pak musím brát AD,protože semozřejmě nikdo nevrací:-((((.jinak na noc beru půlku Xanaxu,ale doktorka mi řekla,že mám brát celý,tak nevím,když spím i po půlce.Mějte se holky a užívejte sluníčka,dneska poslední den:-)))) a pak prej podzim a užívejte Antišukatýva:-DDDD

kačka

Ahojky!!! Tak to je asi normální ten třes rukou, Evo, mám to taky, AD beru 7.týden, cítím se po psych.stránce o mnoho lepší, ale třes mám-také občas, je opravdu nepříjemný-zítra jdu k psych., tak se ho zeptám, už jsem s ním mluvila po telefonu a říkal, že mi ta AD nějak nakombinuje-proti tomu třesu, tak jsem zvědavá!!! Maky, Xanax na noc beru taky, ale stejně se občas budím, ale spím klidněji, bez špatných snů a špatných myšlenek..antišukatýva-to je naše značka:o)))

Eva

čauvec, tak pak , Kačko, napiš. Jsem docela zvědavá, co ti nakombinuje na třes rukou ( zrovna teď se mi tu mrská lžička v ruce ). Já beru 1 tbl Asentry 50 ráno a pak už nic. V noci spím blbě, dost se budím a mám debilní sny. Nejvíc mě dokáže nasr... , když se vzbudím kolem čtvrté do pěti- půl šesté čumím a v sedm jsem k neprobuzení. Celý den chodím jak mátoha a opět ožívám úderem 23. hod. , kdy si jdu lehnout. Ale atak jsem se jakž takž zbavila (ťuk, ťuk, 'tuk ) a věřím v lepší zítřky bez antiešek :-)))).

denča

Ahoj lidičky,tak jsem včera byla u psych.,paní doktorka mi řekla,že působím klidněji a vyrovnaněji,tak nevím,jsou dny kdy je mi fajn a dny kdy to stojí za h....,taky jsem jsem paní doktorce vylíčila,že jsem vlastně neprodělala žádné vyšetření a hned mi diagnostikovali panickou poruchu a tak mě poslala na krev,týden budu čekat na výsledky,já to asi nepřežiju,mám hrozný strach,že mi něco najdou....ach jo antišukatýva....to sedí :-)))

denča

Ahoj lidičky,tak jsem včera byla u psych.,paní doktorka mi řekla,že působím klidněji a vyrovnaněji,tak nevím,jsou dny kdy je mi fajn a dny kdy to stojí za h....,taky jsem paní doktorce vylíčila,že jsem vlastně neprodělala žádné vyšetření a hned mi diagnostikovali panickou poruchu a tak mě poslala na krev,týden budu čekat na výsledky,já to asi nepřežiju,mám hrozný strach,že mi něco najdou....ach jo antišukatýva....to sedí :-)))

denča

Ahoj lidičky,tak jsem včera byla u psych.,paní doktorka mi řekla,že působím klidněji a vyrovnaněji,tak nevím,jsou dny kdy je mi fajn a dny kdy to stojí za h....,taky jsem jsem paní doktorce vylíčila,že jsem vlastně neprodělala žádné vyšetření a hned mi diagnostikovali panickou poruchu a tak mě poslala na krev,týden budu čekat na výsledky,já to asi nepřežiju,mám hrozný strach,že mi něco najdou....ach jo antišukatýva....to sedí :-)))

Simon

ahojte všichni,ma za sebou 7 prášek a fakt je lepšího brát ráno než večer....lépe se mi večer usíná, jen mě zbudilo mravenčení v prstech na levé ruce....byl jsem z toho zaskočenej, po hodině to asi přešlo...dnes už se cítím líp, jen si myslím, že k práškům by meli dávat i týden neschopenky...4 - 5 den byl fakt masakr....se mějte...

hana

Ahojky, tak už máme novou zkratku né AD, ale AŠ - to se ti Klárko fakt povedlo. Manželovi jsem to ještě neřekla, až začnu s užíváním "antišukatív" . Paní doktorka má dovolenou a teprve v pondělí jí budu volat. Takže doufám, že mě pozve co nejdříve, protože mám chvíle, kdy už opravdu za sebe neručím!!!!!!! Simone i mravenčení je normální. Snad léky brzy zaberou a budeš v poho - to přeju samozřejmě Vám všem, kdo tu píšete, ahoj, čus, čauky, papa...... jsme někdy trošku sentimentální, nezdá se vám? Hanka

hana

DNESKA JDU NA ČEPOVANÉHO RADEČKA A TOPINKU S PIKANTNÍ JÁTROVOU OMÁČKOU. MŇAMKA,UŽ SE TĚŠÍM. PĚKNÝ VÍKEND VŠEM!!!!! ZDRAVÍ SPOLUTRPITELKA HANA.

kačka

Zdravím, dnes jsem byla u mého psych., měl ze mě radost, že jsme o hodně lepší, než minule , na ten třes jsme zatím nic neměnili, protože to mám lepší, míň.. kdyby se to zhoršilo, tak se mám ozvat, jinak až za 6 neděl..já se bojím si dát i vinný střik, myslíte, že to nevadí? Alkohol jsem tři měsíce neměla..ale kouřím, cigarety samo..těch jsem se nezbavila, ale ne moc, ke kafi...přeji pěkný víkend!!! pište

denča

Ahoj Kačko,beru Asentru 50 a jenom jednu tabletu denně a slavili jsme narozeniny takže jsem něco vypila a druhý den jsem měla depku,třes,nevolnost,ptala jsem se doktorky a ta mi řekla,že si smím dát akorát tak 2dc vína a to je všechno.

Maky

Kačí,já jsem nepila asi rok a půl a taky nekouřím a před dvouma týdnama jsme měli sraz a hrozně jsem se bála,že nebudu moc na AŠ:-D pít a dala jsem si sklenku červeného a pila jsem fakt pomalu a čekala co to udělá a uplně ůžasně jsem se bavila,byla jsem uvolněná.Vypila jsem asi 0,7l vína za šest hodin a ráno mi snad poprvé v životě bylo fakt dobře,žádný stres,nic.Na každého to působí jinak.Kamarádka mi psala,že taky bere AŠ a že na to kalí normálně a baví se a pak taky pohoda.Musíš opatrně a hlavně už asi nemůžeš mít depky,pak by to asi bylo zlé.Tak se holky drže a ty Simo taky a máš pravdu měli by k AŠ dávat neschopenku.

Maky

Jo ještě jsem se chtěla zeptat,jestli se ten Xanax může brát každou noc,já bez něj fakt špatně spím,ale nechci si navyknout.Pa

hana

Ahoj Meky, já Xanax neznám, ale zkus Zolpidem - ty jsou nenávykové a nijak nezatěžují organismus. Většinou beru půlku, ale když jsem celkem v poho stačí i 1/4. Poptej se na to. Hana

Klárka

Koukám, že nová zkratka AŠ se ujala. :o))) Ovšem můj manžel nadšen není, co se dá dělat, musí to pochopit... Já zvýšila dávku Olwexya za 75mg na 150mg a je mi nějak mizerně, i psychicky horší, může to být tím navýšením než si tělo zvykne? V letáku píší, že při začínání může dojít k dočasnému zhoršení obtíží, ale při zvedání dávky tam nic zmíněné není. Máte někdo zkušenost s navyšováním, že vám bylo hůř?? Držte se a pište. pa

SIMON

Ahojte,může mě někdo poradit co si mám dat na spaní.Asentru beru 9 den a 9 nocí nespím.Bolení břicha se trochu zlepšilo,ale to spaní je šílený.dik

hana

Ahoj, zkus na spaní Zolpidem nebo Stilnox, jsou nenávyková. Možná ti bude stačit i půlka. Přečti si o tom na internetu, ale jsou na lékařský předpis. Já spím špatně už mnoho let, ale po té Asentře to fakt bylo ještě horší - už ji neberu. Pak jsem brala na noc neurol, ale to jsem se strašně potila a měla šílené sny. A navíc po delším užívání může vzniknout návyk. Jestli zkusíš ten Zolpidem vem si ho až půjdeš do postele. Čau Hanka

denča

Ahoj lidičky,prosím Vás nemáte někdo zkušenosti s bolestí vyvolanou psychicky?Přes měsíc mě pálilo v krku,občas zabolelo,byla jsem u lékaře ten mi řekl,že tam nic nevidí a udělal výtěr,nic nenašli a samozřejmě bolest v krku přestala,teď jsem si nechala udělat krevní obraz a výsledky budou za týden a už mě bolí kde co,chvíly záda,pak zase hlava,klouby,tlak pod žebry a už to začíná být nesnesitelný,pořád myslím jen na to,že mám nějakou hroznou nemoc a taky jsem vypozorovala,že pokud se nehlídám a dokážu sama sebe překecat,že mi nic není tak mě nic nebolí.Prosím napište někdo!!!

hana

Ahoj Denčo, tak ráda bych teď byla u tebe a objala tě. Tvé stavy jsou fakt děsivé, ale to že jsi hubená určitě ještě nic neznamená, asi hubneš z těch svých psychických problémů. U tebe to bude fakt asi panika, nechápu, že ti tvá psychiatrička ještě nijak nepomohla. Pokud ti předepsala AŠ, tak už by snad měly zabrat, ne? Neznám tě, ale z tvých slov cítím, že jsi opravdu v ůzkých, poraď se znovu s paní doktorkou, musím ti přece nějak pomoct, ať se tolik netrápíš. A když je ti tolik ouzko, máš se hned v tu chvíli o koho opřít? Obejmout? Cítím s tebou, ale bohužel nemůžu pomoci a tak tě aspoň na dálku objímám a VYDRŽ!!!! Papa Hanka

denča

Ahoj Hani,díky moc,byla jsem už celkem v pohodě,ale teď mě to zase popadlo kůli tomu odběru krve a teď musím čekat na výsledky tak mám takový strach,že mě něco najdou,moje psych.mi řekla,že psychicky si můžu vyvolat jakoukoliv bolest tak nevím,v pátek mám volat ohledně výsledků a manžel je v práci tak mám strach,abych se tady nezhroutila a nebo tam volat nebudu a když se neozvou tak tam nic vážného nebude a k psych.jdu až za měsíc.Díky za podporu,je mi trošku líp.

Klárka

Denčo, já tě úplně chápu, mám stejné stavy. Jednou je to lepší a pak zas do toho spadnu. Vynoří se depka jako prase a já začnu panikařit, že mám určitě nějakou vážnou nemoc, protože se cítím tak mizerně, těžko věřit, že je to jen psychikou.. Ale asi je, psychika je svině. :((( Taky jsem si podstoupila různá vyšetření krve a vždy umírala strachy a dopředu viděla to nejhorší..Já si už snad i nějakou nemoc přála (samozřejmě že ně nějakou vážnou), abych věděla, že to jde léčit a budu ok. Nic se nenašlo, takže psychika.. Už mi bylo lépe, fyzicky i psychicky, ted jsem do toho zase spadla, nechápu proč, asi potřebuju zvýšit dávku.. Lidi, musíme věřit, že bude lépe a my se z toho dostanem!!! Denčo a ty hned napiš jak ti dopadla ta krev. kdy budeš mít vysledky?? Já mám taky 2 kg dole, jsem ráda, ale opět mě přepadají protichůdné myšlenky, zda nejsem třeba nemocná, že hubnu. no, magor. Vím, že málo jím , protože po AŠ nemám chuť na jídlo, tak je to tím...

denča

Ahoj Klárko,výsledky krve budou asi v pátek a určitě dám vědět jak jsem dopadla,psychika je zrůda,nikdy bych nevěřila,že to může být tak děsivé,nesmíme se dát!!!Jo a já mám zase 48kg,nejsem schopná něco sežrat,ještě,že měřím 158cm,ale přesto mi každý cpe jak jsem vychrtlá,jo a Klárko určitě hubneš po AŠ!!!

SIMON

Po 10dnech končím s AŠ je mě ponich fakt děsně.Nechám si předepsat něco jinýho,vůbec mě nesedly.

Klárka

Simone, držím palce, abys objevil něco co ti sedne. Mně Asentra taky neseděla.. Denčo, já měřím taky 158cm a vážím 52kg, už teď mi nadávají všichni jak jsem zdechlá. Když jsem se vdávala tak jsem měla 47kg :o))) Ale tak po 2 dětech (a třech těhot) i 52kg je slušný. :o) Ty máš nějaké děti? Neboj, krev bude určitě čistá, je to psychika' Jsme tu na tom všichni stejně. Já bych taky nikdy nevěřila, že dopadnu tak jak jsem dopadla - na práškách,,, :o((( Důležitý je si to přiznat a vyhledat odbornou pomoct. Jsme tu všichni na jedné lodi a je prima se zde vykecat.

denča

Ahoj Klárko,já mám dvě krásný a zdravý holky,každé těhotenství jsem přibrala 25kg,vypadala jsem jak chodící almara,mě by taky nikdy nenapadlo,že skončím na práškách,já která všechno zvládne...Ve středu mám jít na pohovor kůli práci jenom představa je děsivá,bolí mě už kde co,klouby,svaly,nemám chuť něco dělat,ach jo...

Dixi

Dobrý den všem, mám otázku: jsem s přítelem 9 měsíců, když jsme se seznámili, nebyl žádný problém. Bere asentru50, v době našeho seznámení ji měl údajně vysazenou nebo zkrátka přerušil aplikaci, vzhledem k tomu, že se po čase necítil úplně v pohodě, tak ji opět nasadil. Delší dobu máme problémy v sexu - on nemá chuť. Mám pocit, že je to od doby, kdy asentru opět nasadil - je to možné? Děkuji za odpovědi. Dixi

hana

Ahoj Dixi, řekla bych, že je to téměř stoprocentní, ale taky k tomu muže mít ještě psychické problémy, třeba ho i něco trápí co ti nechce nebo má strach říct, že bys ho třeba nepochopila. O tom se strašně špatně mluví a ten kdo to nezažil, těžko tyhle věci chápe. Ale pokud máte pěkný vztah a jste k sobě upřímní, promluvíte si, určitě zjistíte, čím to může být. Ahoj, Hanka

Dixi

Hani děkuji za reakci. Vztah máme jinak přímo ukázkový, je to nejlepší chlap mého života, v jiném směru problém stoprocentně není. Lásku a to, že o mě skutečně stojí mi dává najevo, dokonce je to první chlap mého života, kterému věřím. Milujeme se navzájem, je to čisté, hezké. Několikrát jsem narazila na toto téma, nikdy jsem se nedočkala nějaké konkretní odpovědi, vždy mi jen řekl, že nemám hledat problém u sebe, že je to jeho chyba. Víš, jak to je, hned jsem za tím viděla, že pro něj nejsem příliš přitažlivá, že ho nevzrušuju, tohle mi vždy vyvrátil, ale nic konkretního neřekl, kde je jádro pudla. Až včera mi to opět nedalo a lehce a opatrně jsem se začla ptát, výsledek: je to pravděpodobně způsobeno asentrou, bere ji cca rok a půl, když mu jí dr předepisovala, tak ho údajně upozorňovala na možné problémy v sexu, jenže tehdy byl sám a nějak mu to necadilo, poté prášky vysadil, my se seznámili, vše bylo tak, jak má být. prášky opět začal brát a vznikl tenhle problém. Prosím přejde to někdy, je to jen několikaměsíční období anebo je to běh na dlouhou trať - dokud bude brát, tak bude problém? Děkuji za váš čas. Dixi

Klárka

Denčo, já tě naprosto chápu. Než jsem začla AD brát, tak jsem měla taky pocit, že mám celý tělo rozlámaný, bolel mě snad každý kloub v těle, každá šlacha.. říkala jsem si, že mám třeba boreliozu, nebo revma.. Z krve se nic nepotvrdilo - takže psychika. Koupila jsem si knížku Chronická únava - tam je popsané jak se fyzicky projevuje strach, úzkost a obava. Mimo jiné je tam psané bolest kloubů a svalů, třes, brnění končetin apod. Takže jsem se uklidnila, že je to "jen" tím stresem. Držím palce na pohovoru, je to na psychiku. Já mám pocit, že bych něco takového ted nezvládla. Mám dokonce i strach ze stěhování. Zhruba za měsíc se stěhujem do domku, na kterém už 3 roky dřeme. Tak jsem se těšila a najednou mám strach. Je tam pro mě všechno cizí... A mám pocit ,že domek je možná hlavní příčinou mých stresu a depek, když tam přijdu, vůbec se tam necítím dobře, snad si zvyknu. Chjo... Měla bych být štastná, dvě krásný zdravý děti, krásný nový domeček (vždycky to byl můj sen).. a místo toho depkuju.. Včera jsme se pekelně pohádali doma s manželem, přišla na mě depka, chtěla jsem se svěřit - a on mě samozřejmě nepochopil. Odbyl mě se slovy, tak už jsi mi to řekla, jdi spát at nejsi unavená, chci si ještě přečíst noviny!!!!! Bože můj,je to normální???:(((

denča

Ahoj Klárko,tak přesně takle přemýšlím já,mám revma nebo boreliozu,v květnu jsem měla klíště,jo a ještě si vnucuju představu,že mám leukemii.K tomu domečku gratuliji,my bydlíme v domku tři roky a je to bezva,tak se ničeho neboj uvidíš,že si tam zvykneš.Máš tam nějaké kámošky?Já jsem tady taky nikoho neznala a teď je to celkem fajn a pořídíte si pejska?My jsme si pořídili pejska a mimčo zároveň a byl to pořádný záhul.Máš ráda kytky?Pokud ano tak na zahradě se vyřádíš.Teď mám strach jen z tý zimy,většinou tak od ledna do června jsem pořád hodně unavená.Prosím tě nedepkuj,určitě nejsi nemocná,ale to ty dobře víš a uvidíš,že to stěhování taky dobře dopadne a co se týče manžela,ten můj je dneska taky nějaký podrážděný,už dlouho nebyl sex,tak to bude asi ta příčina...

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Chodíte pravidelně na dentální hygienu?

45%
55%
Zatím hlasovalo 126 lidí

Mohlo by vás zajímat

Pšeničný deproteinovaný škrob. Je vhodný pro celiaky?

Deproteinovaný pšeničný škrob tvoří nedílnou součást celé řady bezlepkových výrobků. Přestože je v dnešní době již rozšířený, panuje kolem něj hodně nejasností a spoustu celiaků, hlavně začátečníků, si není jistých, zda jej smí konzumovat či nikoliv.

5 nejnovějších trendů v digitální medicíně

Digitalizace a digitální transformace mění řadu oborů a výjimkou není ani zdravotnictví. V Česku jsou výsledkem například elektronické recepty či neschopenky. Senátem také nyní čerstvě prošel zákon o elektronizaci zdravotnictví, který zjednoduší další elektronickou komunikaci mezi pacientem a lékařem a mezi lékaři navzájem. Jaké jsou tedy nyní hlavní trendy digitální medicíny a jaké další můžeme očekávat v blízké budoucnosti?

Ujíždění očí u dětí

Dobrý den. Mám skoro 7 měsíčního syna a občas mu ujíždí očka, hlavně když má něco blízko, třeba láhev, ale spíš to jde vidět na nějaké fotce. Dětská doktorka řekla, že to budeme hlídat a já mám strach, aby nebylo pozdě, jestli není lepší zajít na oční. Co myslíte? Moc děkuji za odpověď

Epileptikům sport prospívá, často se ho však obávají

Máte epilepsii, raději nesportujte, je to nebezpečné – i takové rady si často vyslechnou pacienti s tímto nejčastějším chronických onemocněním mozku. Výzkumy však ukazují, že fyzická aktivita je pro lidi s epilepsií prospěšná. Při dodržení bezpečnostních pravidel se mohou věnovat téměř jakémukoli sportu. Odborníci na to upozorňují u příležitosti Národního dne epilepsie a společně s pacienty a jejich podporovateli vyrážejí na již osmnáctý EPPI vodácký triatlon.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.