Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
žilka

No holky,je to boj,já měla štěstí ,absolutně žádné vedlejší účinky,po zvednutí na AS 100 noční pocení,ale to se dá.Tu klepavku mám taky ,ale jenom trošku a během dne přechází. xanax je vlastně neurol,jenom v jiném vydání kačko.Nejhorší je,že pocit,že někde omdlím,přetrvává. Už se mi to právě stalo a nemůžu se toho zbavit.Jenom si říkám,že snad už sem těmi léky trochu zaléčená a i když tam ten pocit je,tak neomdlím a nebude ostuda.No a když omdlím,tak sem vlasně zdravá,změří mi tlak a půjdu domu.Je to boj holky,držte se a pište .Pa

Klára

Kačko, jak poznal dr, že ti Asentra nesedí? Můj doktor říkal, že může začít působit až klidně za těch 6 týdnů.. dřív nepoznáme, jestli zabírají a sedí. Tobě řekl co? Já doufám, že mi navýšení dávky pomůže a ty vedlejší účinky ustoupí stejně jako když jsem začínala. Asentra mi pomohla co se týče depek, už nebrečím, připadám si taková otupělá. Ovšem fyzicky nic moc.. Myslíte, že když už mi nezabrala do té doby ta 50, že mám ještě doufat ve 100? Aby toho nebylo málo, tak mi obě holky marodí a já zase stresuju.. :o((

kačka

Holky, po dohodě s doktorem vysazuji Asentru, říkal, že jsem jedna z mála, komu je tak blběa asi ji nesnese..Napsal mi apo-cital + xanax do začátku..tak začnu zase s novými AD , ach jo, ale hlavně, aby mi to pomohlo...už chci myslet jen na hezké věci a užívat si života , jako předtím..budu sem ale chodit, na diskuzi a informovat, jak na tom jsem..jestli je tu někdo, kdo má zkušenosti s apo-citalem, tak mi prosím napište poznatky...držím palce !! Klárko, nevím , jak to poznal, ale věřím mu, za ty dva dny.kdy jsem ji nebrala, tak mi nebylo tak zle..

Klára

Kačko, držím palce, aby nová AD sedla a zabrala co nejdřív. Určitě dej vědět jak jsi na tom. Já jsem zvědavá co se mnou udělá ta 100, zatím se mi akorát motá hlava a nemám opět chuť do jídla, no třeba si zvyknu. čekám, kdy mi přejde to klepání brady, cítím se furt ve velikým stresu :(( Kačko, ty AD si změnil psychiatr??A co ti k tomu říkal? Jak se pozná, že AD nesedí?

kačka

Klárko, děkuji, zatím jsem je nezačala brát, teprve zítra si je vyzvedávám..dnes mi bylo úplně nejlíp za poslední dny, ráno bez třesu a klepavky..nevím, co se stalo..byla jsme úplně normální, jako jindy, nemám v sobě nic..nechápu. Jsem ráda,ale radši se neraduji, uvidím zítra a další dny.. Hele, ta nechuť byla fakt děsná..dnes mi chutnalo a snědla jsem na co jsem přišla:o)..Ano AD mi změnil psych, ani mi nezvýšil na 100, protože řekl, že když je mi po 14 dnech 50 stále takhle, tak mi prostě nesedla, ale každý to snášíme jinak...vždyť to tady čteš.. Já mu ale věřím a dám na něj. Včera jsme s ním seděla půl hodiny a od té doby, kdy mi to vše vysvětlil a popvídal si se mnou jsem jako vyměněná. Je totiž i dobrý psycholog a když jsou psychiatři i psychology , tak je to asi super..přeji pevnou vůli a piš. já setaké ozvu zase, jak na tom jsem..papa

matasovas

Ahoj Kačko, to se je dobře dkyž máš dobrého psychiatra, a je i dobrý psycholog. Můj psychiatr je se mnou vždycky hned hotový, za deset minut jsme pryč z ordinace, jen mi dá recept a je to. Jen tak náhodou jsme z okresu Teplic, nejsi náhodou taky odsud, že bych změnila psychiatra. Díky. Jinak zatim docela dobrý, myslím, že je mi každám dnem lépe, taky už jsme čtyři týdny na AD. Přeji všem aby vám to co nejdřív zabralo. Pa Šárka

Klára
1x

Tak mě dneska začla tak brutální migréna, hlava už mě teda pobolí poslední dva dny, ale tentokrát fakt síla, myslím, že mi Asentra nesedla. Volala jsem obvodnímu a říkal, že to určitě změníme, že tohle by nemělo být. uvidím, co mi napíše, odpol se mám stavit pro recept. Jsem na dně. :(((

Klára

Napsal mi REMOOD 20mg, tak zkusím co to se mnou udělá.. PO přečtení letáčku nežádoucích účinků se mi do toho vůbec nechce. :( Navíc je tam jako častý vedlejší účinek příbírání na váze, z toho mám docela hrůzu. :(((

kačka

Děkuji všem za reakce, které na moje příspěvky píšete:o). Šárko, jsem od Prahy a můj doktor psychiatr a zároveň psycholog má ordinaci v Praze. Se mnou je vždy minimálně půl hodiny, je skvělej, dobrej a vždy mě tak nakopne, že si myslím , že mě očaroval a já se cítím tak dobře, že snad ani nemusím prášky:o). Ale to samo nechci zlehčovat problémy, které má každý z nás své a jiné...Jednou je mi fajn, druhý den horší, jako na houpačce.. Proto tedy začnu s novými AD, aby bylo pořád do úsměvu:o) Klárko remood neznám , mám cital a tam jsou podobné příznaky, jako u tvých...taky se mi nechce ztloustnout,ale třeba ne.... Pavli, tvoje pocity chápu, přsesně to jsem prožívala, žaludek pak byl v poho, ale hrozná nechuť, v práci mě lidi štvali, musela jsem se přetvařovat, protože mě to živí , ale kolikrát jsem chtěla útéct od všech... Prostě jsem ji vysadila,a je mi dobře..Nesedla mi, jsem asi jedna z mála, ale jsem ráda, že jsem přišla sem mezi vás..BUDU psát a držím všem palce!!!!!

Klára

Kačko, já jsem asi taky jedna z mála, které Asentra nesedla. Jsem ráda, že nejsem jediná, cítila bych se jako exot. :) Mě Asentra pomohla trošku od mých depresivních nálad, nicméně fyzicky mi je ještě hůř jak předtím, proto vysazuji. Toho tloustnutí se bojím šíleně, uvažuji, zda nepočkat s nástupem dalších AD až opravdu na psychiatra. stane se něco, když vysadím Asentru po 5 týdnech ze dne na den?? Kačko, ty jsi tam měla nějakou pauzu v braní AD nebo jsi přešla plynule na jiné? A jak se cítíš?? ¨Taky jsem ráda, že jsem za vámi přišla a budu chodit nadále, i když nebudu na Asentře. :)

matasovas
1x

Ahoj Kačko, tak to je trochu z ruky ale trochu jsem pátrala na netu a objevila jsem kliniku v Mostě, už jsme tam objednaná na srpen, tam je psycholog a psychiatr v jednom a provádějí psychoterapie tak to zkusim a uvidím. Jinak zatím je mi jednou líp a jednou hůř, takže pořád čekám kdy už to bude jen dobrý. Musíme být trpělivý. Taky jsme hodně nervózní a vnitřně neklidná, doufám, že to co nejdřív přejde. Tak se lidi držte, budu dál psát a koukat na vaše příšpěvky, dost mi to pomáhá přežít tuhle kritickou dobu. Pa Šárka

kačka

Klárko, já to vlasntě brala 15 dní, po týdnu půlky na celou..vynechala jsem vlastně 3 dny a ode dneška mám cital, ale abych se přiznala, tak mi ty tři dny bylo nejlíp, co se týče třesu a vnitřní pohody...dnes mi není nejlíp, asi změny počasí, vnitřní neklid, třes , nervozita, jako u Šárky..tak vám nevím, zda bych neměla se vším seknout, ale to asi ne, jinak se mi vrátí úzkosti a pocit strachu z nemocí a co mi asi je..., je fakt, že to mi při Asentře zmizelo, ale fyzicky hrůza!!! doufám, že do toho jdu znova a zblázním se a všichni kolem mě ze mně taky...pište,papa

Prezdivka

Mě předepsal doktor Asentru 50, rovnou dvě tablety ráno. Je mi 24 a jsem zdravej. Beru to třetí den a mám dojem, že chcípnu, je mi špatně, bolí mě celý tělo, třesu se, opravdu velmi VELMI nepříjemný pocity. Nechápu čeho tím dosáhnu, to že budu brát prášky mi život nezlepší. Do toho mám třikrát denně brát Lexaurin, ale nejsem blázen abych se takhle zničil. Tak uvidim co to udělá za pár tejdnů. Alespoň si budu moct říct, že antidepresiva jsou k ničemu a je lepší se střelit, když se někomu na světě nelíbí.

Klára

Tak jsem vyměkla a nakonec si dneska vzala jednu tabletku Asentry. Snížila jsem tedy dávku ze dvou na jednu, jako jsem měla zpočátku. Pak jsem si na ni už docela zvykla, neměla jsem průjem, ani ty nevolnosti.. Zmizely mi ty šílené depky a strachy, občas teda pomyslím, co by se mohlo stát... ale tak nějak z toho nejsem na nervy. Tak třeba na mě Asentra zabírá, jen to chce víc času a prostě mi jen nesedlo zvýšení dávky. Zůstanu teda týden na té jedné tabletce, manžel mi domluvil návštěvu psychiatra už za týden, tak se pak poradím s ním. Nechce se mi experimentovat s dalšími AD bez odborné pomoci, tak snad nedělám chybu, když ještě vytrvám.. Někde jsem četla, že AD běžně zabírají za 4-6 týdnů, a to třeba na 50% (což teda můžu říct, že u mě psychicky ano), Možná moje zdravotní potíže souvisí s dlouhodobě nahlodanou psychikou - myslím to motání hlavy atd. Určitě dám vědět jak jsem na tom.. Kačko, doufám, že ti bude brzo lépe a nebudeš si muset zvykat dlouho na nová AD. Já se tohodle právě bojím. co jsem si o AD přečetla, tak Asentra je právě jedna z těch co jsou nejlépe snášené AD a mají nejméně vedlejších účinků. Se bojím, že dát něco jiného tak to se mnou sekne. Přezdívko: Tak vysokou dávku hned v prvním kole??? To je šílený. Já byla na hromadě i po jedné tabletce 50 ze začátku, pak jsem si zvykla a zvýšila na dvě, to už se mnou pěkně cvičilo, tak se ani nedivím, že je ti jak ti je. To ti tak naordinoval obvodák nebo psychiatr??

kačka

Klárko, máš pravdu, jsem 2.den na nových AD a vůbec se necítím dobře, opět vnitřní třes, klepou se mi ruce..chuť možná k jídlu je, ale nemám vůbec hlad, takže stejně skoro nejím..mám to s tebou podobné, ty myšlenky na nemoci a ty nejhorší scénáře..psalal jsem to mému doktorovi, nemám určitě vysazovat a je to vše prý obvyklé, navíc mi tyto AD kdysi sedla..beru si k tomu nějaký ten Xanax..asi je to vše dál o mojí blbé psychice a nervech..kdybys věděla, jak chci být zase normální!!!!dala bych za to všechno!!! je pravda, že to zabírá za dýl, tak budeme trpět a věřit, že nám to zabere!!! to je dobře, že jdeš už příští týden, odborník ti poradí-určitě Přezdívko-n evzdávej to!!! A koukej znovu navštívit lékaře, nejlépe psychiatra!!! A pište!! Papa

matasovas

Ahoj holky, tak dneska taky nic moc, ráno jsme musela Rivotril a odpoledne též. A to jsme si myslela, že už to bude jen dobré, asi fakt musíme být trpělivé, a zabere to bůhví kdy. Nevim jestli to vydržim, někdy mám chuť se na to vykašlat ale nemůžu kvůli mojí dceři. Lidi kolem mě si taky dělají starosti, připadá mi, že jim akorát přidělávám starosti ale nevim jak z toho ven. Tak se držte, je to těžký, aspoň že je kam psát pa Šárka

Klára
1x

Tak já dneska trošku lepší. Už mě nebolela tolik hlava, jen maličko po ránu. Třeba s eto zlepší úpravou dávkování, možná na mě byly fakt dvě tablety moc. Nálada taky vcelku dobrá, akorát jsem hodně unavená. Máte to taky někdo? Ale to už jsem byla i před tím než jsem začla AD brát, tak možná je to ještě pozůstatek mých depresí.. Šárko, to mě mrzí, že nebylo dneska dobře. Fyzicky nebo psychicky??? Kačko, tak snad to bude brzo lepší a zvykneš si. Kor, když víš, že ti tato AD seděla, tak musí zase zabrat. Proč jsi vlastně jimi zase nezačínala a zkoušela Asentru, když už je máš ozkoušené?? Taky jsem ráda, že se mám kde vykecat. Díky a pište K.

Prezdivka

Já to nevzdávám, ale je to vážně nepříjemný, nicméně zažil jsem horší. Tenkrát jsem to vysadil. Napsal mi to obyčejný obvoďák, proto rovnou dvě tablety. V práci to se mnou mává pořádně, ale pracuju v kanclu tak se to dá přežít. Lexaurin neberu, protože se bojim závislosti.

kačka

Prezdivko, Lexaurin bych taky nebrala...psych.dávají jako doplněk na začátek neurol, nebo xanax, nebo rivotvil, jak tady ostatní píší... Mně říkal doktor, že tak na měsíc to prostě musím k tomu mít, taky jsem chtěla dělat hrdinku, brát jich co nejmíň, nebo radši žádný a byla jsem totál v hajzlu...klepačka, třes , brnění rukou a neklid po těle... Oni vědí, jak to brát a je nutné je poslechnout. Já nevím, jak vy, ale já mám nejhorší stavy-ty vnitřní třesy-dopoledne, přes oběd.odpoledne se to zlepšuje a večery mám úplně nejradši-to je mi dobře, jako bývalo dřív pořád... Já ten cital brala kdysi právě a přiznám se, že jsem byla po měsíci v poho, úzkosti mě opustily, ale začala jsem přibírat... No a teď, když jsem do toho spadla zase, tak jsem chtěla něco, po čem nepřiberu...asi mají doktoři zprávy, že po asentře se hubne a j tak mi ji dal...no a ty stavy jsem fakt nečekala...mám tedy zpět cital, zatím netloustnu, ale hlavně nejsem ještě vůbec v pohodě a podobné stavy, ale ne tak hrozné, jako u asentry , mám znovu. je divné, že když jsem cital brala poprvé, tak jsem se cítila normálně, naopak líp a líp a do měsíce úzkost nebyla...postupně jsem to po třech měsících vysadila...bylo mi dál fajn několik měsíců, je fakt, že jsem si občas vzala neurol, ale jinak poho no teď jsem totál do toho spadla, protože se bojím nemocí a smrti a to mám neustále v hlavě, přemýšlím, když mě něco píchne, že to je něco strašného atd...ale to vy tady znáte... Takže zítra se netěším na ráno, dopoledne a odpoledne už to bude fajn...snad:o), no a za par týdnů už se budeme jen smát a budeme si tady psat samé pozitivní věci:o) papa

matasovas

Klárko jemi hůř spíš psychicky, vždycky po ránu a k večeru je to lepší. Zvýšila jsem minulý týden z půlky mirzatenu na celou nanoc tak to bude asi tim, zase si musim zvykat na vyšší dávku, ráda bych se poradila s doktorem ale dva dny se nemůžu dovolat má dovolenou tak mám smůlu. Nějak to pomocí Rivotrilu přečkám, jestli se má ale brát jen měsíc tak doufám, že na něm nebudu závyslá, v prvních týdnech jsme ho nebrala, asi po 14 dnech poprvé a od tý doby jen někdy, a na AD jsme 4 týdny, treď se mu ale tolik nebráním prootže se po něm cítím dobře. Tak se d ržte a dál piště pa Šárka

kačka

ahojky, tak je vám všem dnes? u mě stejné, nic moc..klepačka, brnění rukou, nálada pod psa...prosím Boha, abych už byla o.k.:O((( papa

denisa

Ahoj Kačko, tak jsem si přečetla, že jsi s asentrou nevydržela. Nejsem lékař, ale myslím si, že je to škoda. Však víš jak jsem na tom byla já a změnilo se to až po měsíci. Já si taky myslela, že umřu, ale trpím OCD a hrozně jsem chtěla změnit svůj život. Teď jí beru rok, jím tak jak předtím a necítím už žádné vedlejší učinky. Tímto chci povzbudit všechny co se cítí taky tak mizerně a těší se na pěkné chvíle. Nebojte ono to přijde, sice některým to bude trvat déle, než jak se píše v příbalovém létáku, ale přijde to, věřte. Držím všem pěsti

Pavla
2x

Ahoj všichni ! Tak já mám pocit , že jsem se nějak s léčbou zastavila...Vůbec mi není zle jako na počátku , ale taky mi pořád není nejlépe . I když zjišťuju , že asi pomalu začínám být klidnější vůči okolí a už tolik nemyslím na ty stavy plné úzkosti . Je mi tak nějak stejně a divně :-) Dnes je to 21 dní co užívám asentru 50 jednu tabletu na noc ! A musím se přiznat že spím jak dudek .Rána bývají horší to mám pocit , že nevstanu . Jako by jsem vážila tunu a nic se mi nechce .A ještě mně po ránu pálí kůže na nártech na nohou , spíš takové možná mrazení . Můj obvodní mi ní předepsal ještě i Oxazepam 1 tabl. ráno a 1 tabl. večer . S tím, že se nesmí užívat dlouhodobě . Asi tak jak ostatním neurol a spol. Jsem jen na asentře a doufám, že ad zabírájí opravdu až po delší době a člověk musí vydržet a tolik těm pocitům nepodléhat !!! Kolikrát , ale mám nutkání si Oxaz. vzít na uklidnění teď už míň častého třesu . Zatím se držím a neberu !

kačka

Ahojky Deni, já jsem ji vyměnila na doporučení psychiatra. Sama od sebe bych to neudělala, protože bych se bála. Vím, že se musí vydržet!!! Pokračuji Citalem ,ale jsem opět na začátku-jen změna v tom, že chuť na jídlo mám, při Asentře se stačilo na něj podívat a bylo mi zle...Nejhorší je ten vnitřní třes, to si člověk myslí, že dodělává...Brzdím to trochu Xanaxem, ale taky si je beru max.dva..statečně trpím a doufám každý večer v lepší zítřek:o). A ten už snad brzy přijde..:o)Úzkosti prakticky nemám, to vymizelo, nic mě nerozbrečí, ale nejsem to stále já!! Zatím snad!!! Pavčo, taky se ráno nemohu vykopat z postele, to je děs!! A to nemusím vstávat brzy, tak na 8.Je pravda, že usínám teď pozdě, tak kolem 1. Celé dopoledne i skoro odpol. mám třes a klepačku. Večery mám ráda, to je mi dobře. Udělala jsem tedy změnu a Cital jsem si vzala teď večer, místo zítra ráno...tak uvidím zítra.. Jo a máte taky někdo mravenčení-brnění do rukou až do prstů? Pište,pište, moc ráda sem chodím a pročítám si názory a zkušenosti ostatních.Jako že v tom nejsem sama:o). Dobrou!!!

denisa

Ahoj Kačko, držím moc pěsti ať už se můžeš konečně dívat na svět s usměvem, už to k tomu vše směřuje. Já budu za tři měsíce pomalu vysazovat, ale mám strach, že to přijde znovu, no uvidíme. Beru AD poprvé v životě, tak nemám zkušenosti, ale když jsem se dokázala tolik let trápit a nic s tím nedělat, tak snad už teď poznám, kdy je třeba zajít k lékaři. Pěkný den všem

Pavla

Ahoj Kačko ! No já mám po asentře opět chuť k jídlu a to jsem si myslela v prvním týdnu , že mi ty nevolnosti a šílená nechuť k jídlu už vydrží , ale přešlo to ! Zase tlačím všechno včetně mých oblíbených čokolád ... Dnes jsem stála frontu na rohlíky a měla jsem opět takový nával paniky jako by jsem stála na vodě...Pocit , že se strašně kymácím . Já jsem to brnění prstů měla před tím než jsem začla as. užívat ! Vždy takové mravenčení až po nehty . To je prý od těch nervů ! Určitě to přejde ! Mně se pro změnu potí dlaně teď os to šest až je mi to nepříjemné ! No já mám ty myšlenky v hlavě stále , že někde omdlím nebo se něco stane , ale už né v takové míře jako před tím. Zvažuju , že si nechám zvednout dávku , ale zase na druhou stranu si říkám , že to chce opravdu vydržet a neházet hned flintu do žita a že ty účinky se dostaví později . Tak nějak tomu věřím :-) A přeji to hlavně všem co máme problémy s tou psychikou. A taky si každý večer říkám jak asi bude zítra... Mně bylo řečeno , že pokud by mi Asentra nesedla tak by jsem měla pár dnů neužívat žádná ad a pak nasadit třeba nová ...

kačka

Holky, dnes jsembyla celý den na teni.turnaji, měli jsme takový místní, který se pořádá každý rok..já totiž hraji tenis..tam se vždy jakoby vybičuji a uvolním..přestože bylo fakt děsné počasí, hráli jsme za celý den jen hodinu, tak jsmetm kecali se známýma, dali oběd..pak grilovaná kuřátka a bylo to fajn..po velice dlouhé době jsme se smála...ráno, než jsme jeli, tak jsem si dala xanax, neboťm opět třes a klepavka...pak dobrý a jen jednou se mi jako motala hlava, tak jsemodpol.spolkla ještě jede...teď večer jsem si vzala AD, trochu mě opět brní ruce, tak přemýšlím, jak zase zítra vstanu, jestli to bude lepší, či stejné...jedeme totiž ráno ten turnaj dohrávat...tak se na jednu stranu těším, že zase přijdu na jiné myšlenky...al to vykopání se z postele, to je teda děs...jo a chutná mi pěkně:o)...to teda jo...Držte se , určitě bude líp a líp!!!nemáme důvod myslet na takové blbosti!!!! papa

Klára
1x

Kačko, tak to je dobře, že jsi měla nějaký rozptyl. Pak nemá člověk tolik času přemýšlet nad depkama. Mě to nejvíc popadá, když večer nemůžu usnout nebo jsem sama doma. Ale můžu říct, že Asentra mi pomohla co se týče nespavosti, večer lehnu a do 10 min jsem tvrdá a pokud mě holky nevzbudí tak spím celou noc jak špalek. To předtím nebylo, budila jsem se i 100x za noc jestli se něco neděje atd.. V sobotu mi bylo nejlépe jak za poslední dobu co beru AD. Ovšem včera a dnes už od rána nic moc. Připadá mi, že ta rána a dopoledne jsou nejhorší, pak se to trošku ustálí ( nebo si zvyknu?). Nejhorší je to motání hlavy a vnitřní třes. Máte to taky tak? Rána jsou horší než večery? Myslíkm po té fyzické stránce. Psychicky jsem na tom fakt už o 50% lépe, ale myslím, že bych se měla cítit lépe. Furt si říkám, že ty prášky na mě nezabírají. :((( Mám pocit, že už to lepší nikdy nebude. Ve středu jdu k té psychiatričce tak uvidím co mi řekne. A vy pište, moc ráda sem chodím.. papa K.

Kačka
1x

klárko, jj,o víkendu celkem dobrý,ale stejně jsem si musela vzít xanax, abych se neklepala,netřásla..Psychicky taky celkem dobrý, fyzicky nanic pořád, jako na houpačce, jeden den dobrý, říkam si tak to spěje k lepšímu a druhý den znovu...já mám strašná rána!!!nemohu se vykopat, řesu se, chvěju po celém těle..to je hrozný....já už to nechci!!! asi si nějak zvyká ten mozek na serotonin, nebo co...jinak mám nejradši odpoledne a večery, to je mi nejlíp...ach jo...to je dobře, že jdeš už k psych...já s ním mím sraz v pátek, těším se..on je totiž i dobrý psycholog...jsem pak jako vyměněná a úplně v pohodě...papa pište

matasovas

Ahojky lidičky, já to mám taky tak, ráno je to nejhorší, večer je to skvělý, ráno cítím vnitřní chvění a třes, nechce se mi z postele, ale není to takový jako na začátku je to o mnoho lepší, a vždycky se strašně těšim na večer, a na spánek. Byla jsem u psychologa, mám dělat ten Autogenní trénink tak se snažim, ráno, když holka ještě spí přes den nemám šanci. Taky jsme se začala trochu zajímat o Jógu, jestli máte nějakou zkušensot tak se podělte, prý je to dost účinné. Tak se držte a pište, pište pa Šárka

Nikol
1x

Ahoj všem, od začátku června beru Asentru, nejdřív jsem brala Asentru 50 a po měsíci mi to lékařka zvýšila na 100. Než jsem začala brát tato antidepresiva, tak jsem asi měsíc užívala Lexaurin a někdy Neurol. Stejně tak na začátku, než mi zabrala Asentra. Báječně se mi ulevilo, zase jsem se začala smát a radovat ze života. Měla jsem psychické problémy z práce, kde jsem musela dát výpověď, končím za tři týdny. Akorát teď se mi zdá, že je to o trošku horší, jde do tuhého a ve čtvrtek mám pohovor, pohovoru se ani tak moc neděsím, spíš toho, že mě přijmou a já budu pracovat někdy jinde (po osmi letech v jedné firmě). Hrozně se toho bojím. Dnes jsem měla nutkání vzít si zase Lexaurin, protože jsem byla zase na nervy, ale zatím jsem to vydržela. K psychiatričce jdu 3. srpna ve čtyři, když nastoupím do práce, tak se budu muset přeobjednat na pozdější hodinu a mám strach, že mě objedná až za dlouho. Stejně tak musím k zubaři atd. a nechce se mi ve zkušební době žádat o dřívější odchod z práce. Prostě všechny tyhle blbosti mě děsí, a to jsem ještě nebyla na pohovoru. Snad se to zase zlepší..

kačka

ahojky lidi!!! je večer, to je mi nejlíp, tak jsem s chutí vyžehlila:o), ale ráno to zase začne, už teď se bojím, že to bude stejné-vůbec se vykopat, přitom toho moc nenaspím a hodně se budím a tudíž bych měla být ráda, že je nový den, světlo..rozklepaná a vnitřní třes.. po jaké době se ti ulevilo Nikol? měla jsi také tu klepavku, brnění rukou a třes?Neboj se pohovoru ani nové práce, třeba právě tam budou skvělí lidi, kteří tě podrží a budou dobří!! Šárko, co to je autogenní ténink? O joze jsem taky slyšela...chtěla bych to pak, až mi bude o.k. zkusit ...Jak máš vlastně tu asentru? já budu mít 6.den ta nová AD, takže jsem na začátku..zase..víš co? nejvíc mě ale štve ten třes, klidně mě to popadne i přes den, nejen ráno..nemoho se soustředit na práci a myslím jen na to klepání, hlavně rukou...zítra se opět sejdu s doktorem, mám štěstí, že chodí na tenis jako já a můžeme se vídat i mimo ordinaci-samo, když ho nutně potřebuji, jinak by mi to asi nenabídl..je prostě skvělej a nakopne mě, hezky mi to vysvětlí snad ..no nevím, až mu budu vyprávět, jak je mi , jak se třesu-to určitě zná, slyší denně několikrát v ordinaci...já bych to všechno nejradši vysadila, ale to nejde, vím-jen si přeji ať to zabere už a mám po třesu a úzkosti...má někdo tady zkušenosti s Citalem a Xabaxem? Papapa a pište!!!!!

Nikol

Ahoj Kačko, mně se ulevilo asi tak po třech týdnech. Klepavku jsem měla občas, ale myslím, že to bylo spíš z toho, jak jsem vysadila Lexaurin a Neurol, ale těžko říct. Jinak jsem na začátku trpěla nechutenstvím, občas mě pálilo na hrudi a bylo mi špatně od žaludku. Tohle všechno ale přestalo po těch třech týdnech. A když jsem přecházela na Asentru 100, tak už jsem žádné problémy neměla. Teď je mi celkem fajn, ale stejně mám z toho všeho, co mě čeká, strach. Přemýšlela jsem o tom a asi to je normální, i ti lidi, kteří nemají psychické problémy, jsou před novou prací nervozní, a co teprve já.. Jsem ráda, že ta antidepresiva beru, bez nich bych to vůbec nezvládla. Kačko, jak jsi spala? Doufám, že dobře. I když nikomu nepřeji takové problémy, jsem ráda, že vidím, že v tom nejsem zdaleka sama, i to hodně pomáhá :-) Mějte se lidi :-)

Pavla

Ahoj Nikol . Chci se Tě zeptat jak jsi přešla na Asentru 100 , jestli Ti už nebylo tolik špatně jako na začátku užívání Asen.50 . Já ji užívám 27 dní a některé dny mám lepší a některé jako třeba dnes zase plné obav , že se někde vyklopím...Tak zvažuju , jestli by jsem neměla přejít na tu vyšší dávku ,ale bojím se aby mi nebylo zase tak špatně jako na začátku .Byla jsem týden úplně mimo - vedlejší účinky zapůsobily víc než jsem čekala...A ještě se Tě chci zeptat , jestli se už cítíš lépe po té zvýšené dávce a proč jsi přešla na vyšší dávku ? Úplně chápu Tvé obavy z nástupu do nového zaměstnání a z toho co bude .A i z toho , že víš , že jsi objednaná ve zkušební době hned k lékařům a je Ti to nepříjemné ... Já jsem úplně to samé :-) Jsme prostě asi takové povahy . Ostatní to tak nevnímají , ale mi z toho hned vyvozujeme ty nejhorší závěry..Přeji Ti , aby Ti pohovor vyšel na jedničku a práci co Tě bude bavit - sympatický a vstřícný kolektiv !

Nikol

Ahoj :-) Když jsem přecházela na Asentru 100 z 50, tak už mi špatně vůbec nebylo, ale prý může být, ale po pár dnech by to mělo zmizet. Teď nemám vůbec žádné problémy. Když jsem ale někdy prášek blbě zapila, tak mě strašně pálila žáha a chtělo se mi i zvracet, tak si teď dávám záležet a pořádně prášek zapiju. Vyšší dávku mi doporučila psychiatrička, protože po prvním vyšetření mi vyšla středně těžká až těžká deprese, musela jsem začínat tou nižší a až potom mi dala tu 100, beru 1 prášek denně a doktorka to vidí na léčbu cca půl roku..

matasovas

Ahoj Kačko, autogenní trénink je uvolňovací technika, učí jí psycholog, tak se ho na to zeptej, určitě ti jí taky naučí.Asentru už beru taky třetí týden a už je mi zase o něco lépe tak snad už zabírá, doufám, prootže máme před dovčou a mám nervy jak to zvládnu, jedeme už zítra. Tak se držte a piště pa Šárka

Nikol

Šárko, krásnou dovolenou :-)

matasovas
1x

Nikol díky, chtěla jsem se zeptat, vy co berete ty AD delší dobu, jak je to v době menstruace, zhoršuje se to? Díky Šárka

Nikol

Já beru zároveň i antikoncepci a menstruace se mi braním AD vůbec nezměnila.

matasovas

Tak to je fajn, ale já jí neberu, tak zase jí zkusim tedy brát od příštího měsíce. Tady pár povzbuzujících slov: To pravé a jedinečné, pozitivní, naplňující, uspokojující i tvůrčí, ale především hojivé se od počátku skrývá především uvnitř náš samých. Tak a já jdu balit mějte se lidičky pa Šárka

kačka
1x

Ahojky, tak jsem dnes také o chlup lepší, klepavku jsem měla až kolem poledne...Nikol, já spala blbě. každou chvílí jsemse budila.beru si ale na noc xanax a je to lapší, dnes mi pan doktor říkal, že dělám dobře, já to nechtěla tolik brát k těm AD, ALE NEŽ ZABEROU,, MÁM je teprve týden-po asentře ten cital-tak si má mozek v noci odpočinout, tak ho přikrmím :o), Tak jsem zvědavá na zítra, zda to bude lepší, jako dnes...Šárko, ať se ti dovolená vydaří!!! Já jsem na ní pořád,haha, já je totiž prodávám:o).papa holky a pište

Nikol
1x

Ahoj všem, tak ten pohovor mám dneska, nějak jsem se blbě podívala a myslela, že až ve čtvrtek. Jsem jakž takž klidná, ale děsně se mi tam nechce. Navíc je mi hrozné vedro, protože mám slušné kalhoty na pohovor jen černé a v tom dnešním pařáku :-( Na dnešek jsem spala nějak blbě, usnula jsem až v půl 2.

Pavla

Hodně štěstí :-) !!!!!!!!!! A klid !

Nikol

Moc děkuji! :-) Přemýšlím, jestli si mám pro jistotu vzít jeden Lexaurin, abych to zvládla, nebo jestli to mám zkusit bez něj.. Srdce zatím v klidu, za půl hodiny vyrážím, tak nevím.. Nejhorší to je vždycky před tím pohovorem, jakmile tam vlezu a vím, že to musím přežít, tak to celkem jde. Ale málokde se mi líbilo, tak se bojím, že budu vybírat až přeberu. A nebo že mě nikde nebudou chtít, to je otřesný. A když jo, tak jestli tu práci zvládnu, prostě pořád samý pochybnosti, nemám skoro žádné sebevědomí..:-(

Pavla

Šari , Tobě přeju klidnou a krásnou dovolenou !

Klárk

Ahoj lidi, tak se hlásím po návštěve doktorky. řekla mi, že po 6 týdnech by mi už měla AD zabírat, že nejspíš tu Asentru vyměníme, ale protože ted jede na dovolenou, tak to ještě mám vydržet 14 dní, zkusit si přidat půlku prášku na večer. říkala, že chyba byla, že mi obvodní dal hned jednu celou tabletku, že se většinou začíná půlkou. Kor když jsem pak nasadila na 2 tablety denně a hned taková silná dávka najednou. Mám si to rozdělit, ráno jeden prášek a večer půlku, uvidíme co to udělá za těch 14 dní. ještě mi napala hořčík a doporučila B-komplex, to vše na nervy a stres. A ted to nejdůležitější. Napsala mi Rivotril 0,5 na uklidnění, mám brát čtvrtku prášku 3x denně. No, mám z toho děs, přesně toho jsem se chtěla ušetřit, nicméně je to asi nevyhnutelný a budu muset do toho jít. už mám první čtvrtičku v sobě. Bere někdo něco takovýho? To je něco jako Neurol atd...že?? se bojím, že po tom budu jak chodící spící panna. :( Už tak jsem unavená jak blázen a po nich budu třeba totálka :(

Nikol

To je pravda, mělo by se začínat pozvolna a pak přidávat. Toho Rivotrilu se neboj, pomůže Ti překonat ty stavy, než Ti buď zaberou, a nebo vymění antidepresiva. Já brala Lexaurin a občas Neurol, a to daleko větší dávky, a v pohodě. Je tedy fakt, že tyto prášky tlumí, antidepresiva člověk "nakopnou". Držím palce, ať je brzy líp.

kačka

Ahoj děvčata, tak si tady vše čtu...Já dnes takový strach, úzkost..Klepačka celkem přestala, ale jakoby mě prostě nic nebaví a nevím proč tady vůbec jsem...já už se snad zblázním, jeden den to vypadá, že to zabírá a bude jen a jen lepší a pak tohle!! mám tatťku v nemocnici, jakobych to vytušila , na něco mu přišli, tak tam s mamkou jedu..další strach!!! :o((( Nikolko, doufám, že jsi dopadla dobře a vyšlo Ti to. Klárko, psychiatr je lepší, než obvoďák, ten ví, jak ti to naordinovat a určitě s k tomu první měsíc minimálně ber neurol, nebo něco podobného!!! fakt, ten to utlumí, taky to tak mám ,jj,jsem malinko oblblá, ale jen málo, tak se toho neboj!! Pište!!papa

Nikol
2x

Moc držím palce, ať je to s tátou zase dobrý!!!! Drž se a určitě se ozvi, co a jak.

Nikol

Tak ten poslední příspěvek je pro Pavlu, nějak se to asi špatně zařadilo.. :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce