Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Klára

Kačko, taky se třesu, stačí mi fakt málo, nějaký malý konflikt s někým a hned jsem úplně z nervama v pytli. celá se rozklepu, začne se mi točit hlava.. no šílený. někdy se mi to stane přes den i tak, bez důvodu.. :(((

kačkamačka

kLÁRKO, tak koukám, že nás je víc, že takové stavy prostě jsou a nedají se jen tak přejít aprostě vypustit.. ano, vždy se lékaři ptají, kde byl asi ten spouštěč..tys ho měla tím, žes přišla o miminko, já v tom letadle, kdy mi po probrání bylo řečeno, že jsme měla asi epileptický záchvat..v tu chvíli jsme na nic jiného nemyslela, vím, co to je, měla jsem s tou nemocí spolužačku a už se mi to honilo v hlavě..nebudu řídit auto, kdykoéliv sebou fláknu, život bude na prd...no a ono to nebylo-všechny testy negativní, už nikdy se mi to nestalo...jenže..a to už jsem psala, bála jsme se a poprvé navštívila psych.-pomohl mi, pak jsme postupně apocytalopram vysazovala a bylo mi fajn, občas jsem si při nějakém náběhu na úzkost vzala neurol a dobrý... no a teď znova..nikde jsem s sebou neflákla, ale bolí mě záda, takže tunel, všechna vyšetření a skoro nic, kromě skoliozy a vrozené vady s páteří...no ado toho vozím mamku a tatku po doktorech, stále po nemocnicích...myšlenky se ubírají ke katastrofickým scénářům a není důvod!!! mám krásnou holku, hodného manžela , dobrou práci, a já si to tak ztěžuji:o) no nic...Asentra snad zabere, ale je mi po ní fakt divně, vůbec nemusím jíst, klepačka, samo bolest hlavy-to si vezmu k tomu ataralgin -vnitřní chvění-nechce se mi s nikým mluvit, protže se fakt cítím blbě a dneska mi bylo i od žaludku..ale průjem nemám..doufám, že to taky ještě k tomu všemu nepřijde:o), nemám ráda noci, špatně spím, brní mě ruce, pálí mezi lopatkama...haha, tak jsem se vypovídala, pomáhá mi to..držme si palce, ať je nám zase dobře a smějeme se na svět:o))))

kačkamačka

Ahoj Pavlo, já ji beru 10.den, po 5 dnech z půlky na celou 0,50. Přiznám se, že bych se na to nejradši vykašlala, ale potřebuji se dostat z psych.problémů, tak chci vydržet...Je mi možná o chlup líp, ale ty stavy mám hrozné. Snad vše, co jsou nežádoucí účinky jsme měla, nebo ještě mám...a ten průjem nakonec taky..Nejhorší je snad ta nechuť k jídlu, vlastně jsem si to vždycky přála, jídlo mám ráda:o), ale za tuhle cenu, bych raději jedla...ale zatím to nejde..mám dole 6 kilo... první dny jsem byla i psych.horší, takže jsem si musela dávat neurol..i teď, ale míň, doktor mi řekl, že bez toho já prostě zatím být nemohu...chudáci rodina kolem mě, chtějí mě rozptýlit, ale já nemám náladu na nic, mají o mě strach, ale nepomohou mi, s tím se musím vypořádat sama..tak zase napiš a vy ostatní taky, ať se podpoříme v čekání na zase se smějící svět:)

Pavla
1x

Ahoj kačko ! Až teď jsem si přečetla Tvůj příspěvek ! Já opět užívám Asentru 50 celou na večer tu půlku jsem užívala jen 5 dní a ty vedlejší příznaky mezitím odezněly !Už mi není zle od žaludku a ani mi není tak nějak divně jako ty první dny . Nicméně mně není pořád úplně nejlíp ! Chodím sice do práce , ale tak nějak jsem pořád vnitřně dost nérvózní a nejistá ...Jak je Tobě ? Já asi budu z těch co jim to zabírá opravdu až po měsíci užívání i déle...

matasovas

Ahoj lidi, také se chci podělit se zkušeností s užíváním Asentry 100, tedy zatím jsem na začátku, beru jí pět dní, před tím jsme asi 14 dní brala Citalopram, jeden ráno a půl v poledne, a začátek byl jako v hrooru, nemohla jsem nic, byla jsem uplně mimo, nic jsem nemohla dělat, musela jsem se hrozně nutit, to trvalo asi týden, pak přišlo zlepšení na asi dva dny a pak se mi vrátila ta deprese kvůli kerý jsem je začala brát, po 14 dnech mi dokor léky vyměnil za Asentru 100, k tomu od začátku berz Mirtazepan půlku na noc, a občas Rivotril, tomu se snažím vyhýbat, neberu ho pravidelně ale jen když je mi hůř. Od začátku deprese mám sníženou chuť k jídlu, co beru AD tak mám i ranní nevolnost, někdy i zvracím, tak by mě zajímalo jestli to taky někdo po Ad má, někdy to trvá celý den, nemám chuť k jídlu až odpoledne a na večer se to lepší a po to Mirtazepanu mám vždycky velikou chuť k jídlu ale to je zas divný se takhle nacpávat na noc. Tak by mě zajímalo jestli někdo prožívá něco podobného a jestli má někdo zkušenot s tím , že to časem přejde a bude lépe. Nejhorší jsou zatim rána, nevolnost a k tomu takový černý myšlenky , strach a brnění až mrazení v rukou. Jinak Ad jsem začala brát na depresy která se dostavila zničeho nic, úzkost od rána do večera, prostě hrůza, byli jsme na dovolené a na ní nevzpomínám ráda, derpese se dostavila asi 14 dní před ní a tm jsme byla mimo, nedokázala jsem se radovat, cítila jsem jen úzkost, tak mi to přišlo strašně líto. Lidí kolem sebe mám co to vědí,havně rodina, snaží se pomoci, maminka , manžel tomu moc nerozumí ale je hodný, děláme co můžeme, doufám teda, že už ty prášky zaberou, furt si oapkuju, že zaberou, když pomůžou jiným tak mě musí taky. Už aby to bylo za mnou.Jsem moc ráda, že jsem natrefila na tento web a můžu se svěřit, taky jsem ráda, že v tom nejsem sama ale všem přeji, aby bylo líp, protže tenhle stav nikomu nepřeji zažít. Mějte se Šárka

Hana Vlčková

Beru Asentru už 4 týden a je mě na zvracení a mám knedlík v krku, nevím už kdy zabere už mi to připadá dlouho

matasovas

Jinak co beru Asentru tak nějakou změnu zatím jsem nezaznamenala, ani zhoršení ani zlepšení, beru teprve 5. den, tak dám vědět jak to bude dál. A mimo těch prášků, jsme začala dost sportovat, chodím tak dvakrát v týdnu na Fitbox, jezdim na kole, když manžel hlídá, a na koloběžce i s dcerkou, ten sport mě drží nad vodou, můžu vřele doporučit. Jsem už skoro tři roky na mateřské, malá půjde do školky v září, tak se docela těšim, že se vytrhnu s toho stereotipu, doma mě to ubýjí, nevím co s časem. Tak se mějte krásně zdravím vás všechny Šárka jinak Skype mám sarka.matasova a číslo ICQ mám474-635-237 ráda pokecám o problémech

Denisa
1x

Ahoj Šárko, před třičtvrtě rokem jsem začala brát asentru a měla jsem stejné pocity jak ty. Před tím jsem nikdy v životě nic nebrala, tak jsem byla ráda, že jsem narazila na tento web. Bylo mi na zvracení, měla jsem svalovou ztuhlost, brnění končetin, bolest hlavy, třes rukou, nemohla jsem spát, prostě jsem si připadala hrozně, myslela jsem, že to nepřežiju, zlepšení nepřicházelo ani po dvou týdnech i když zde všichni psali jak jim to pomáhá, já byla v koncích a naprosto nepoužitelná. To trvalo asi tři týdny, kdy jsem postupně ze čtvrtky přešla na celou asentru 50, po těchto týdnech mi aspoň přestaly vedlejší účinky, které mají být mírné (já měla hrozné), ale psychika nic moc. Tak jsem po poradě s lékařem přešla na dávku asentra 100 (s velkým strachem), ale to bylo konečně ono, najednou to přišlo, účinek se dostavil a já konečně začala být šťastná, vyrovnaná a odpočatá a taky jsem konečně uvěřila všem co zde psali, že to chce vydržet a pak je to báječné. Teď už vůbec nevnímám, že prášek beru, žadné špatně, jen co mi zůstalo je nechuť na sex, dosáhnout vrcholu je běh na dlouhou trať, ale neva, tá úleva psychická se nedá ničím nahradit. Tak hodně štěstí a hlavu vzhůru, přeje Denisa

kačka

Tak jsem na tom úplně stejně!!! Bojím se, že mi to taky nezabere a bude tak blbě a divně pořád...brnění a třes, to je to hlavní, co mě celý den trápí, do toho i bolest hlavy:o(. A ty jsi k tomu nebrala třeba neuroly? Já ano a pak je mi líp..na pár hodin.. bojím se, že už nebudu nikdy o.k. :o(((( poraďte někdo, jak s tím bojovat!! Děkuji moc!!!

Denisa
1x

Kačko, já k tomu nebrala nic, protože mi to nikdo nenabídl a sama jsem se bála si vzít i prášek proti bolesti, dokonce jsem volala doktorce, že se cítím mizerně a mám pocit hučení v hlavě atd.ona mi řekla, že takové vedlejší účinky u asentry nezná, že je dobře snášená a hotovo. Taky, že se mám z půlky vrátit na čtvrtku a za pár dní to zkusit zase na půlku. Tak jsem si tím prošla naplno, na můj vkus moc dlouho, ale pak to přišlo a je to paráda. Dám ti stejnou radu co zde všichni píší a která mě ve chvíli, kdy mi bylo zle, připadala na ho...,vydrž, je to hnusný,beznadějný, ale bude to dobrý. Jo mě taky pomohlo každý den po prášku 10min.protahovat tělo, prostě se soustředit na něco jiného.

kačka

Denisko, tak to byla ta tvoje doktorka nějaká divná. Mně můj doktor rovnou napsal neuroly 0,25, protože asi věděl, co mě čeká a nemýlil se. Musím si vzít tak 3, 4 . Taky mi říkal, že musím vydržet, jako to tady každý píše.. Chci a musím, ale je to děs. Opravdu bych to nepřála nikomu!! Vůbec to nejsem já.. navíc ta nechuť, na začátku jsem byla ráda, jak zhubnu a budu štramanda. Teď si přeji mít chuť aspoň na rohlík:o), ale nejde to.. Měla jsi taky nechutenství? Jak dlouho? Chci se zabavit, to je jasný.. Když čtu, jak bylo tobě, tak Tě obdivuji, jak jsi to mohla přežít...Mě bolí hlava, brní ruce do prstů a mám vnitřní třes...Třeba motání hlavy jsem neměla. Pálí mě žáha...Nálada na h....

Denisa

Kačko, nechuť byla, bylo mi zle od žaludku, moc sem se chtěla najíst (to jsem cítila, že po jídle by mi bylo lépe), ale pohled na jídlo a představa, že ho jím byla hrozná, připadala jsem si jak ten vlk co mu zašili do břicha kamení. Hodně mi pomohl nápoj Aloe, je sice drahý, ale má v sobě dužinu a hlavně neutralizuje žaludek. Týden jsem ho pila a pak přešla na trochu polévky. Já to měla dopoledne, večer už jsem konečně měla chuť na jídlo, která mi dopoledne chyběla. Uvidíš za týden se pousměješ a za dva týdny se už budeš smát.

kačka

Přesně, už to trvá 10 dní. Pohled na jídlo a pocit,že ho jím je děsný. Každý den do sebe ale něco nasoukám, je pravda, že se odpoledne na chvíli dostaví chuť, tak ji využiju a sním třeba sýr, nebo čokoládu, ale fakt malinko, proti tomu, co jsem spořádala dřív. Musím ale něco uvařit pro rodinu a to je taky horor, být u toho. Vařím ale nenáročná a rychlá jídla:o). Zkusím si nakoupit Aloe, znám ho, chutná mi.. teda dřív chutnalo:o) Moc mi pomáháš a povzbuzuješ. díky:o)

Denisa
1x

Jo a ještě jsem měla ztuhlé mimické svaly, pocit nateklých tváří ze vnitř, byla jsem vyděšená, zvuky mi vadily, lekala jsem se měla pocit, že špatně vidím a že to na mě všichni taky vidí, no prostě jsem byla jak špatně nafetovaná s náladou pod psa

kačkamačka
1x

Já také zatím stále čekám.Vždy , když je mi nejhůř, tak čtu tady tu diskuzi a ukolébávám se tím, že nejsem sama,komu je po Asentře tak blbě.Beru ji 11.den, nechuť k jídlu stále trvá, noci mám už lepší, tolik se nebudím, když ano, tak se cítím dobře, ale ráno nesnáším. Brní mě ruce a vnitřně se klepu. Myslím, že se nahodí mozek, přemýšlení, jak mi zase dnes bude a jsem v tom zase. Nechci si tolik brát neuroly, ale prostě musím. Zklidní mě, tolik se netřesu. Myslím, že mám stavy horší, než když jsem ji začala brát. Taky se snažím sportovat, chodím na tenis a šlapu na rotopedu, to mi nevadí, neunaví, tak si říkám, že nemocná nejsem a je to vše v hlavě. Všichni říkají, že se moc pozoruji, ale já nechci, mě to tam leze samo...Ach jo, jsemtaky moc ráda, že si tady pokecám. Už chci být o.k.!!! Všem přeji totéž!!!!

Klára
1x

Holky, vy mě uklidňujete!! Mám stejný pocity. Bojím, že se já budu ta jediná, které Asentra nezabere. už ji beru přesně 4 týdny a pořád to není ono... Motání hlavy, špatný myšlenky, ale ty docela už zvládám... nebrečím. Každopádně se pořád celá třesu, mám v sobě vnitřní napětí, brní mi ruce (to už jen nárazově), ale celkově se cítím nervově labilní.. :(( Deniso, myslíš, že by mi pomohlo zvednout Asentru na 100denně? Ty to bereš jak? Jednu ráno a jednu večer?? Já beru 50 měsíc a myslím, že už bych měla být ok, ne? Mám zavolat dr a poradit se? Napsal mi je obvodák, ne psychiatr, tak nevím, nakolik tomu rozumí... držte se a pište. díky.. K.

kačka

Ahojky, já se zase dnes probudila s hrozným brněním v rukou, a roztřesená a hrozné bušení srdce. Už jsme zoufalá, chci to asi vysadit, ale co když mi to časem zabere? Je mi i zle od žaludku. Ještě, že mám neuroly, ty mě zklidní to bušení a třes.. Ten prodloužený víkend byl děs, pořád jsem jen polehávala, přemýšlela a trápila se ... Te´d už jsem v práci, ale taky nic moc. Pěkně mi škube od rána pod pravou rukou. Ale aspoň jsme se vykopala z bytu... Zítra volám doktorovi a poradím se s ním, co s tím. PAPA

matasovas

Ahoj Kačko, chci ti jen poradit aby jsi ty prášky brát nepřestala, radši zavolej doktorovy a nebo za ním zajdi, po deseti dnech by to už mělo začít působit, určitě Ti poradí. Ty stavy ráno, nejsou po práškách toje ta deprese, proto se ty prášky musí brýt a dokrot by měl vyhodnotit jestli zabírají a třeba Ti předepíše něco jinýho, určitě to ale nevzdávej, bez léků se z toho nedostaneme. Tak držim palce Šárka

matasovas

Ahoj holky, tak dneska jsem vstávala a už mi tak špatně nebylo, jsem schopná i něco sníst, doufám, že to vydrží, protože to tu už bylo a zase se to zhoršilo. Já k tomu mám ten Rivotril, ale snažím se ho nebrat každý den, jen když je nejhůř, ten první týden jsme ho nevzala i když mi bylo hodně špatně, mám takovou averzy vůči lékům, ale jak jsem přišla na to, že se mi po něm ulevý tak se tomu tolik nebráním. Určitě to chce čas, než Asentra zabere, po třech týdnech by měl doktor rozhodnout jestli dávku nezvýšit, určitě bych se ale svěřila raději psychiatrovi, přece jen má větší zkušenosti.Asentru beru ráno, a jestli se necítíš dobře tak k tý doktorce určitě zajdi, nic tim nezkazíš. Tak držim palce Šárka

kačka
1x

Já je mám od psychiatra.Jsem s ním ve spojení, ikdyž je na dovolené, mohu mu zítra zavolat.Domluvím se s ním. Je mi totiž blbě. A jak dlouho Asentru berete vy, holky? Já dnes 12.den. Nevím, proč mě brní tedy ty ruce a klepu se, když to právě Ad mají odstranit... A pěkně mě bolí hlava. Musím se přemáhat a přetvařovat na lidi, co ke mně chodí...Ale jsou to peníze, tak musím:o)). Chci vydržet, ale nevím, jak to zvládnu... PAPA

matasovas

Já jí beru šestý den, no chce to víc času, ale jemožné, že ti nesedla a doktor ti doporučí změnu, uvidíš. Já když mi bylo nejhůř taky jsem volala, řekl ať to ještě chvilku vydržím, tak jsem ten citalopram brala 14 dní, nakonec mi to vyměnil za Asentru, tak čekám kdy konečně zabere. Brnění do rukou mám, ráno nevolnost ale odpoledne je mi teď už lépe a můžu jíst. Ale je to o něco lepší než s tim Citalopramem. Úplně tvoje pocity chápu, taky tim procházím ale zae mám pocit zlepšení, ale to že musíš chodit do práce to obdivuju, já bych to nezvládla, myslím na začátku, teď už to jde, no ale zase jsem doma s malou a to taky nebylo jednoduchý, musela jsem se moooc přemáhat abych byla schopná se o ní aspoň nejnutnějí postarat. No do toho stavu se už vrátit nechci, z toho mám právě hrůzu, že se to vrátí, že prášky nezaberou, už aby to bylo za námi...

kačka

Já jsem před necelými třemi lety brala poprvé AD, právě APO-citalopram na úzkost, postupně mi zabral a nic mi tehdy nebylo, nebo si aspoň nevzpomínám...Postupně za čtrvt roku jsme ho vysazovola a vše o.k. Až teď jsme zase do toho spadla, úzkosti,strach z nemocí.., tak mi dal Asentru a tady teda zkouším!!! Teď navečer mám trochu taky chuť k jídlu, tak toho využívám. Vím vlastně, proč Asentru, protože jsem po Citalopramu ztloustla a to jsem teď nechtěla:o). Tak to tady mám s plnou parádou!!! Zítra mu zavolám a uvidíme, co mi řekne. To brnění mám i sem tam přes den. Tak ty jsi s malou doma. Aha. Chudáci ti kolem nás, viď? Vůbec na ně nemáme náladu a oni za to nemůžou a ani nám nemůžou pomoct... Přesně, už aby to bylo za námi a byl klid!! PAPA

matasovas

Ahojky, tak nevim jestli už to zabralo ale dneska je mi vcelku dobře, vzala jsem sedmou ale před tim jsme brala 14 dní ten citalopram tak to se taky asi počítá, tak můžu všem říct, vydržte a bude lépe, zítra jdu k psychiatrovi tak jsem zvědavá co on na to. No lidí kolem mě je mi líto, snaží se pomoci ale není jak. Drew: já zaznamenávám postupné zlepšení, každý den trošku lépe, každý to má možná jinak... Tak se držte pa Šárka

Drew

Ahoj, chci se zeptat. Beru teď třetí den půlku asentry 50 a hrozně se mi po tom motá hlava, což jsem četl, že má víc lidí, ale k dotazu. Hodně čtu, že asentra začne zabírat po 14 dnech a pak je vše ok, ale já si pořád neumím představit jak to probíhá :-) To jako člověk dejme tomu dvacátý den vstane z postele a je ok? :-D Díky za odpověď.

kačka

Tak to by mě taky vlastně zajímalo:o). Napište vy, co už je vám dobře!!! Na co se máme my, co zatím trpíme těšit... papa

Jarča

Já už beru Asentru měsíc a púl (50) a teprve teď začínám mít rána OK. Předtím to byla hrůza - divná hlava a to jsem šílela, protože jsem prodělala anoretysma mozku a jsem odoperována, takže jsem měla strach a byla to hrůza. Vydržte, já už teď začínám věřit, že se vrátím do práce OK, brala jsem ještě Neurol a ten už teď vůbec nemusím.Ahojky!

Klára
1x

Jarčo, fakt ti zabrala Asentra až za měsíc a půl??? Dodala jsi mi naději, já už moc nedoufám. Beru měsíc a pořád to není ono. cítím se divně, hlavně ta hlava. :( Počkám tedy ještě těch 14 dní a pak kdyžtak navštívím psychiatra, aby mi nasadil nějakou jinou léčbu. Ovšem z psychiatra mám fakt strach, myslela jsem, že to zvládnu bez nej :(

Jarča

Kláro z psychiatra strach neměj, já jsem dřív brala Zyloram a zabral mi taky až za delší dobu.Já si myslím,že je lepší odborník než spoléhat na obvoďáka. Měla jsem po ránu vždycky fakt stavy paniky, že jsem nechtěla být ani sama. Teď už je to po ránu v pohodě a věřím, že to bude pořád lepší. Ahoj!

kačka
1x

Ahoj lidi, tak jak se cítíte? Já možná malinko lépe, ale pomáhá mi neurol. Vstávání nic moc. Brní ruce, buší srdce. A potom mě to potká tak kolem oběda znovu, jakoby se hodně vnitřně klepu a jsem nervní a rozstěkaná a je mi blbě od žaludku... Zítra to budu brát 14.den. Tak jsem zvědavá, kdy budu úplně o.k. PAPA A PISTE

Drew

U mě hrozný. Dneska beru 4 den a ráno bylo příšerný. Pořád jsem hrozně malátnej a unavenej, jak ve snu :-( ...ale snažim se vydržet

KLára

Asi mi nic jiného nezbyde, zítra pokud si dodám odvahy tak zavolám a zkusím se objednat na tu psychiatrii. Potřebuju k tomu doporučení od doktora?

Drew

nepotřebuješ

Drew

Ted to byl hukot, ve 2 jsem se probudil - pocit nedostatku vzduchu, obtížně se mi dýchalo, třes, motanice až jsem to rozdejchával u nemocnice, těžko říct zda to byl vedlejší účinek.

matasovas

Ahoj lidi, tak dneska se mi vstávalo hůř než včera, vzala jsem si Rivotril abych vstala. Byla jsem u psychiatra, říkal, že se to srovná, dal mi zásobu léků až do září. Tak snad se to srovná. Pa Šárka

kačka

ahojky lidi-pro tebe Drew-musíš si k tomu sehnat neuroly, nebo něco podobného- až tě to popadne, tak se tím uklidnit, jinak se zblázníš!! Šárko, já taky psala svému psych., to samé říkal mně, že to zabere..dnes 14.den jeden prášek ráno- horší jsme po probuzení, rovnou polykám neurol. Pak se celé dopoledne necítím nejlíp, zrovna dnes, klepačka, tak znovu neurol..teď odpoledne se cítím dobře, tak nevím, jak to vlastně zabírá..Mně nejvíc štve to vnitřní chvění a třes, hlavně v rukou..ach jo..čekám, že bude líp!! papa a pište

Drew

kačka: já mám lexaurin, ale neřekl bych že to bylo vyvolaný mnou, prostě mě to vzbudilo. Jak říkám, všechno jsem viděl 2x, motanice, dušnost, zmatenost, mdloby, jak když se vznášim...no docela síla ráno v podstatě to samý až odpoledne se to trošičku zklidnilo.

kačka

Ahá, tak to je divný, ale jak tady čteš zpětně, tak má každý něco podobného..drž se!! A na co ti vůbec napsali Asentru? Mně na úzkosti a strachu z nemocí ..Vlastně spouštěč byl už před třemi lety, kdy jsem zkolabovala a začala jsem se o sebe bát... Tak se drž!! Držím ti palce!! A všem!! A´t je nám už jen dobře!!!

Drew

Kačka: Řekl bych, že to mám na to samé jako Ty + trochu deprese. Ale nevím no, byl jsem pohodovej vysmátej kluk a přišlo to v podstatě ze dne na den. Úzkost v Bille u rohliků :-)) každej den co jsem tam ráno chodil pro snídani, ale to se dalo v pohodě přežít nijak jsem si toho nevšímal, pak přišla hrozná únava a taková dezorientace, že se mi zdálo všechno divný. Začal jsem se hrozně pozorovat...no a ted mám za sebou snad všechny možný vyšetření a vše negativní, ale pořád jsem jak opilej.

Klára

Hlásím, že dneska mi bylo opět mizerně. Nálada pod psa, do toho točení hlavy, stále nejsem ve své kůži. cítím se nervozní a taková podrážděná. Ale zároveň utlumená a nemám chuť nic, ani brečet.. Myslím, že mi ta Asentra 50 nestačí. Zkoušela jsem volat k psychiatrovi a objednat se, ale nebral nikdo, tak snad zítra nebo v pondělí. Jsem fakt zoufalá, tolik jsem na Asentru spoléhala, už nedoufám.. :(

rajča

Zdravím vás všechny. Léčím se s úzkostně depresivním symdromem už 7 let. Ted beru poslední 3 roky Asentru. Střídavě snižuju a zvyšuju. žiju si celkem spokojený život. Jsem maminka dvou kluků (9,7) v manželství spokojená. Když jsem před 3 roky s Asentrou začínala, tak jsem měla podobný pocity jako vy. Do ted nedokážu určit jestli to byly stavy k depresy nebo nájezdy na vyšší dávky. Mívala jsem napětí v celým těle, pocit, že vybuchnu,brnění rukou i nohou, návaly horka, no šílenost. Taky si pamatuju, že jsem se jednou v noci probudila a všechno se točilo a já jsem nevěděla kdo jsu, kde jsu, hrozný stavy. Když mě to podadne mám chut utéct, ale zjistila jsem, že není kam . Docela jsem se naučila za ty roky odpočívat a naslouchat svýmu tělu. Když cítím, že jedu z kopce, tak se snažím přibrzdit a učím se říkat ne. Docela se zabívám psychologií a snažím se poznávat co se ve mně děje. Vztahy jsou občas na svinu a někdy má člověk všeho dost, ale nic na tomto světě se nedějě náhodou a každá zkušenost nás někam posune. Přeju nám všem hodně zdaru a síli bojovat !

kačka

tak zase zdravím-asi to máme všichni podobné- ty stavy i ty příčiny, proč to bereme...i já jsem bývala a snad i jsem veselá holka, usměvavá, energická, všichni mi říkali, jaké jsem pozitivní sluníčko- ale pak nějakej spouštěč mi v tom udělal paseku a nutil mě se v sobě hrabat, vymýšlet si různé dignozy..je fakt, že mi pak náhodou přišli při sonu břicha na kámen v močovém měchýři, o kterém jsem vůbec nevěděla a neměla žádné potíže..jsem v listopadu po operaci, vše dopadlo dobře..pak byl klid a teď mě to popadlo zase..do toho strach o rodiče. kteří jsou nemocní... Rajčo máš pravdu, teď nevím, zda ty nárazové stavy teď, třeba brnění rukou, klepání, někdy bych se v blízkosti ostatních nejradši rozběhla a utekla pryč-jsou ta úzkost, nebo reakce na asentru, kterou dnes beru 14 dní, ráno tabletku. K ní rovnou neurol 0,25 během dne-ještě dopoledne druhý. Pak už žádný.Snad zabere Asentra a po čase neurol na zklidnění nebudu potřebovat. Klárko, k tomu psych.se objednej!! Papa lidi

Klara

Hlásím, že beru 5.týden a nálada nic moc, fyzicky furt o ničem. Takže myslím, že na mě Asentra nezabírá, nebo mám slabou dávku. Ta 50 mi nejspíš nestačí. už nedoufám, že mi zabere. Zkouším volat na tu psychiatrii, asi mají dovolenou, nebere nikdo. :( Chjo, je tu někdo, komu Asentra nezabrala??? Asi jsem jedna z mála. Po 4. týdnech už bych se měla cítit o poznání lépe,ne?

Klara

Tak jsem se dovolala - třikrát sláva. Nicméně objenala mě až na konec srpna, mají to totálně zarvaný. Já nevím, zda tak dlouho vydržím. POMOC. :(((

Klára
3x

Protože je mi dneska fakt šíleně, celá se třepu, fyzicky fakt nic moc, zavolala jsem obvoďákovi a schválil mi zvýšení na dvě tabletky, takže budu brát 100 Asentry. uvidíme, po 14 dnech bych měla vidět výsledek. Jinak říkal, že antidepresiva běžně zabírají za 4-6týdnů.. Já ale to zvýšení fakt asi potřebuju, myslím, že za těch 5 týdnů co to beru bych se měla cítit o poznání lépe, ne být pořád tak rozklepaná. dneska je mi obzvlášť mizerně. Doufám, že ten nájezd zvýšení léků nebude tak šílený jako když jsem s Asentrou začínala. Držte palce a pište!!

kačka

ahojky, je dobře, že ses objednala k psych.:o)..hele, mně je dnes taky zle, dopoledne strašné, na oběd jsem něco málo snědla, ale ta nechuť trvá a už je mi nepříjemné to hubnutí..propadlá v obličeji, jakoby přepadlá, myslím si, že je to na mně vidět,jak jsem v pr...., dnes 15.den 50tabletku ráno..já to už nechci brát!!! taky se třesu, hlavně při probuzení, pak celé dopoledne a brní mě ruce..blbě od žaludku..trochu to zmírní neurol..je mi hůř, než když jsem to začala brát..ach jo, kdy to zabere a bude mi dobře a budu se smát? Pište, raďtte, čekám na zprávy od vás, kteří to berete!! Děkuji!!!

žilka

zdravím ,hlavně Kláru,no moc Tě asi nepotěším. Taky mi nebylo dobře a myslela sem ,že po zvýšení dávky na AS 100 to bude Ok. 14 dní to bylo v poho a pak najednou v obchoďáku u fronty u kasy..pocit,že tam nechám nákup a uteču. Ustála sem to,ale bylo to hnusný.Jdu tam klidně znova,ale ne v pátek ,když je všude narváno a velký fronty.Dostala sem xanax při potížích.Jinak se držím,snažím se a čekám,že to ustane úplně. Drž se taky. ahoj

kačka

zdravím také, xanax je antidepr., nebo něco jako neurol? michael jackson jich prý užíval 10 denně..je to vůbec možné?! ne, nechci to zlehčovat, ale nadávno to o něm psali, tak jsem zbystřila, co vlastně a v jakém šíleném množství bral a jak mu to vůbec zabíralo...žilko, ty jsi přestala brát asentru? taky mám někdy pocit, že bych utekla od lidí, ale za chvíli to přejde, ale nikdy jsem to nemívala...také tě brněly ruce ráno při probuzení a bušilo srdce a byla jsi rozklepaná? pa a dík za odpověď

žilka

ahoj kačko,AS 100 mi dr nechala s tím,že mám dávku zvýšenou teprve 6 týdnů.A protože ráno mám menší klepavku a motanici,mám hned po probuzení spolknout 0,25 xanaxu,je to mini dávka.Doufám,že se to úplně upraví a budu fit.prej mě to nastartuje a do práce půjdu v klidu.

Klára

Žilko, to jsi mě teda nepotěšila. :( Asetnru 100 beru třetí den a je mi opět šíleně, musím si zvyknout na zvýšení dávky, opět se mi dostavil průjem, jako při nasazení Asentry 50. Tak snad to přejde. točí se mi hlava, mám takové motanice, nejvíce po ránu, pak je to trošku lepší. Nicméně necítím se stále ve své kůži. teď navíc mladší dcerka marodí, tak to mi na psychice nepřidá, vidím hned ty nejhorší scénáře. :( Jsem stále celá roztřepaná, snad mi prášky zaberou. pokud ani za ty dva týdny nepocítím výrazné zlepšení tak si jdu pro změnu léků. Myslím, že mi v tomto případě Asentra nesedla. No nic, budu ještě doufat, ale už tomu moc nevěřím..

kačka
1x

Holky, mně určitě nesedla..po domluvě s doktorem jsem ji teď na dva dny vysadila a dnes se s ním odpoledne sejdu. Nabídl mi to . Ani nevíte, jak se na setkání s ním těším, jak to s ním proberu a on mi snad už konečně pomůže..Mám přesně ty stavy ráno, jako vy.. mně nejvíc štve ten třes , jak jsem rozklepaná a rozbušené srdce.. nic se mnou není a chudáci rodina, kteří už se na mě nemohou dívat, navíc, jak nejím skoro, tak jsem hubená a propadlá..jak vy to máte s hubnutím? taky se pořád kontroluji, jaký mám tlak-vysoký, teplotu a lezu na váhu, což mě dřív vůbe nezajímalo, jen když jsem zhubla, tak jsem chtěla vědět, kolik mám..teď tam lezu furt a chci vědět, zda přibírám-ale z čeho...samo, že ne.. ach jo, těším dnes na doktora, dám vědět, co mi poradil..papa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce