Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Otakar

Děkuju moc Jano a Juli ,zkusím to znova začít brát po 9.12 protože jdu do nemocnice na odtranění výrůstku na noze,nechci to začít brát ted aby mě ty stavy vedlejších účinků nezastuhli právě v nemocnici,to by byl asi horor,zrovna včera jsem měl zase hroznej strach ze smrti, mám to totiž po kafi pořád,na začátku uvolnění pak deprese,zkusím ho nepít, ahoj.

Jana
1x

Juli,já mám tři holky 16, 5,5 a skoro 3 roky a vím jaký to je,když nejsi schopná se o ně postarat.Taky mě nic nebavilo a z budoucnosti jsem měla hrozný strach.Nejvíc jsem si přála abych to zase všechno zvládala a byla normální.To se mi splnilo a funguju.Ty se toho taky dočkáš,neboj se ničeho.Oskare tobě držím pěsti a to kafe nepij,dej si raději čokoládu a Julka se může přidat,ať zase trochu nabere.Mějte se

Juli
1x

Ahojky Jani, tak už je to 10 den a pořád žádné zlepšení, ale věřím že se to zlepší, prý se tomu musí dát čas, mám třes rukou, nevolnost a stále nemám chut k jídlu, ale jak píšeš ty, musím to zvládnout, tobě to prosím tě pomohlo už za těch 14 dní ? Strašně moc chci at už je mi líp, ale ty vedlejší učinky jsou strašné, ale tím si asi musím projít. Brala jsi k tomu ještě nějaké léky? Ja beru oxazepam, když je nejhůř. Děkuji ti za tvé pochopení, strašně moc mi to pomáchá. Papa

oh-yeah
1x

ahojte všichni...dneska jsem byla poprvé u psych.....jak už jsem předpokládala, jedná se u mě o PP....a napsal mi ASENTRU 50..jenomže když jsem si četla příbalový leták, stály tam docela divné nežádoucí účinky, jako je sebevražedné sklony apod...co si o tom myslíte???já vím, že se to týče lidí pod 18 a asi si tím jen krejou záda, jenomže mě to do pohody moc nehodilo....ještě říkal, že to můžu kombinovat s ATAREAXEM 25...jenomže jsem poslední ročník, maturuju, takže bych se ráda něco naučila....a ne být pořád sjetá...díky všem za odpověd:-) (332-531-979 = mé icq:-)

Vašek
1x

Od té doby co beru Asentru si nemůžu stěžovat. Deprese během 14 dnů vymizely a cítím se relativně dobře. Jinak kromě Asentry se můžete dostat k Setralinu-TEVA, Zoloftu, ale všude jde o jednu aktivní látku - setralin. tak nemějte obavy a hodně štěstí :)

Pavel Junek
2x

včera jsem dostal asentru 50.lečím se už 14 let a nic nezabíralo a tak jsem zvedav.bojím se toho.protože když vždy byla nejaka zmena prašku tak me bylo až tak zle že jsem vždy musel vysadit.nevíte jak to probíha u asentry?mam brat celej ale radši jsem si vzal jen pulku.dnes podruhe.

Jana
1x

Pavle,Asentra 50 je to nejslabší AD.Vlastně i já jsem ji v začátku dostala.Je při ní opravdu špatně,ale asi jen týden,aspoň u mě to tak bylo.Ber ji tak jak ti to předepsal doktor,hlavně nepřestávej i když ti bude fakt špatně.Musíš jí dát čas zapůsobit a pak ti bude ok.

Pavel Junek

diky.tak je to 3 den a je me šílene.jen ležím a čekam až chcípnu.ale budu ho brat.zkusím to.není už co ztratit tak co.

Jana
2x

Ahojky Juli Já jsem k Asentře brala ještě Frontin-obdoba Neurolu.Prostě jsem si ho brala 3x denně,aby se mi to víc nerozjelo.Je pravda,že jsem byla jak mátoha,ale dalo se to zvládnout.Asi tak za tři týdny po začátku braní Asentry jsem to zkoušela s Frontinem třeba jen ráno a večer a pak postupem času a samozřejmně jak Asentra začala působit,jsem Frontin úplně vypustila a jsem teď jen na Asentře.Hlavně měj na pozoru,že jak Frontin či Neurol,jsou návykové léky,tak si na ně moc nezvykej a ber je opravdu jen jako pomocnou berličku,kterou potom odložíš,ale budeš ji mít k dispozici,když ti třeba někdy nebude dvakrát do smíchu. Moc držím palce a jsem ráda,že můžu tobě,ale i ostatním aspoň trochu poradit a povzbudit.

Pavel
2x

ahoj.tak že ti asentra pomohla?a mužu se zeptat s cím se lečíš.ja ji mam 5 den a je me zle.bojim se už vyjít z baraku.nevím co mam delat.me lečí s socialní fobii a deprese.myslíš že me to pomuže?dekuji za odpoved

Jana
2x

U mě se panická porucha objevila po záchvatu žlučníku a následném pobytu v nemocnici.Takže jak se mi trochu zrorší zdraví anebo je nějaký problém,tak mám hrozný strach,že zase dostanu ataku a pojedu v tom znovu.K tomu se mi zhoršila klaustrofobie a už teď vím,že do letadla nikdy nesednu.Jen pomyšlení na to mě mrazí.Taky mi psycholožka řekla,že trpím depresemi,ale je to ta podzimní.Takže mi doktor v září musel zvednout dávkování.Mě opravdu Asentra pomáhá a bylo i cítit to zvýšení dávky,ale chce to čas.Já vím,že ti takhle až tak moc nepomůžu,ale věř,že čím dýl ji budeš brát,tak tím víc ti bude líp.Držím palce

Pavel
1x

tak ted nejak nevím co mam delat.nekomu to pry sedne a nekomu ne.me zatím ne.jsem totalne v hajzlu.už tyden jsem nevylezl z baraku.bojím se.klepu se a mota se me hlava.vy jste na nemocenske nebo chodíte do prace a kolik vam je?nebo mate duchod?me ho nechtej dat.a přitom nejsem schopen ted vubec ničeho.bojim se jit i na dvur.už me došli i peníze a tak nemam ani 30korun na doktora.ani na prašky.nevím co mam delat.

íša

ahoj Pavle,tak co tvé stavy,už se to uklidnilo??

Pavel

no možna se to trochu zlepšilo ale je to stale oničem.nejsem schopnej neco delat.mate nekdo inalidni duchod na tu nemoc?

Majka

Ahoj Pavle, záleží na Tvém lékaři, co Ti napíše! Podle toho, co píšeš o sobě by Ti měli přiznat částečný inv.důchod.Musíš mít od lékaře napsáno, že se u Tebe jedná o středně těžké deprese! Držím palce. M.

Pavel
2x

ahoj.no je to furt tak nejak stejny a včera me řekli že me duchod zase nedaj.tak to je asi už na mašli.ja už dal nemužu.nemam ani na jidlo a zakladni potřeby a natož jit do nemocnice,nemam to z čeho zaplatit.asi mam posledni vanoce.nojo no takovej je život.přeju vam všem krasne vanoce a mejte se fajn.a at vam je dobře.

míša
2x

to bude určitě brzo lepší!!doufám,že už ted to je..to nejhorší období trvá tak 3 měcíce....

Juli

Ahojky Jani, prosím tě, toho Frontinu si brala kolik, 0,5 nebo 0,25, beru asentru již 15 den, od včerejšeka jsem ji zvýšila na 1,5 tablety a tak uvidím jak zabere, někdo píše , že mu zabrala už za 14 dnů, tak to já teda říct nemůžu, pořád mne nic nebaví, jsem nervozní a všechno k jednomu. Tobě taky začala zabírat později? Díky

Jana
1x

Julko, já jsem brala Frontin 0,5 3x denně.Mě teda fakt pomohl.Já jsem taky začala s Asentrou 50,ale jak nastal podzim,tak jsem cítila,že to není ono a měla jsem ataku.Doktor mi dávku zvedl na 1x Asentra 100 a za 14 dní jsem měla zase pokoj.Víš,že mi bylo taky trochu špatně,ale pak to přešlo.Tobě to může zabrat třeba až za tři týdny.Možná,že jsi se na to moc upnula a horšíš si to ty sama.Zkus se nějak zabavit:procházky,mluvení s kámoškama,práce,milování atd.Já vím,že si teď třeba řekneš,že kecám,ale musíš přestat myslet na to jak ti je a začít se trochu hecovat do života.Budou Vánoce,pak jaro a teplíčko,dovolená,nebo si udělej radost masáží,nebo plaváním.Musíš začít dělat věci,které ti pomohou prostě na to nemyslet.Juli odkud jsi?Třeba bydlíme blízko sebe.Já jsem od Moravské Třebové.Držím ti palce a drž se,bude to fakt lepší a lepší

Pavel
1x

lečím se už 13 let a ted 3 dny beru asentru 50 a ted se me teda udelalo dost zle.ani nevidim skoro na pc.strašne slabo a pícha me v ledvine a potím se.no čekam že chcípnu.

JUli

Taky je mi zle a beru ji už 19 dní, z toho 4 dny Asentru 100, na deprese mi zatím nezabrala, pořád jsem taková malátná, nemám chuť k jídlu, hubnu, třesu se, tak nevím asi to nejsou AD pro mě. Já vím že by se mělo vydržet, ale ono je to tak těžké, taky se Vám někomu stalo, že Vám Asentra nezabrala?

Juli
1x

Ahojky, Asentra mi moc nepomohla, zhubla jsem 10 kilo, a je mi pořád zle,nevolno, nechutenství atd, beru ji už 21 dní, dnes jsme to změnili na Olwexya, mám ji začít brát až zítra, mě Asentra nesedla ani po zvednutí dávky na 100, myslím že 21 dní je už dost dlouhá doba na to, aby to zabralo. Jak píše Janča, po týdnu už jí zle nebylo, ale mě je zle pořád.

ilona
2x

dobry den vsichni po ctyrech letech co je moje maminka vdova jsme byli nuceni vyhledat pomoc psychologa a psychiatra uz jsem nevedela jak ji pomoci dostala leky asenta 50 jen se modlim aby uz zabrali bere je 10 den je ji porad spatne vzdy kdyz tam jedu bojim se co bude vsichni se drzte ilca

misa

nebojte,brzo to zabere!!

míša
1x

ahoj všichni, asentru beru již rok, nemám vůbec žádné problémy. Ze začátku jsem také jen ležela doma,klepala se a nebyla schopná vyjít ven, psychiatrička mi nasadila asentru a neurol do začátků plus mi vysvětlila, že jak cítím,že se panická ataka blíží musím něco dělat, třeba začít běhat kolem baráku, udělat si 100 dřepů,nebo cokolikv, takže jsem kolikrát v noci celá zpocená a vyděšená šla do sprchy a intenzivně se mydlila,ale pomohlo to....nebo mi pomohlo jen zavoloat někomu, čímž jsem na to přestala myslet. Po roce jsem asentru bez vědomí Dr. vysadila, bylo to uplně v pohodě,nic mi nebylo,akorát jak jsem začala přicházet k sobě,byla jsem tak hnusná a protivná,že jsem se sama sobě hnusila, málem se mi i zhroutil vztah,tak jsem to zase začala brát a už ted se bojím,jak to vysvětlím své ppsycholožce.... Ale asentru mohu vřele doporučit!ai mi nebylo nikdy zle, ani se mi netočila hlava,nic

ilča

dobrý večer zdá se že mámě asentra zabrala asi 13 den sama jsem viděla že vypadá lépe ale ještě to není ono tak doufám že to bude už jen lepší s pozdravem ilča

ilca
1x

AHOJ VSICHNI PRVNI NAVSTEVA U PSYCHIATRA UKAZALA ZE ASENTRA NEZABRALA TAK JAK JSEM SI MYSLELA DOKTOR PRASKY ZMENIL TAK ZASE ODZACATKU TAK NEVIM S POZDRAVEM VSEM ILCA

Pavel

nemate nekdo hodne silne leky na spani?schaním

Jana
3x

Asentru 50 beru již druhým rokem.Zažívala jsem to,co vy ostatní.Ale důležité je vydržet.Z léků, které jsem brala,je nejučinnější.Všichni,kteří máme problém s psychikou,jsme si prožili nějaké trápení.Teď už myslete jen na to,že všechno chce svůj čas.Jen je potřeba být trpěliví,na to nám žádný lék nepomůže.A věřte,že bude líp.

kacka

ahoj lidicky berete tu take nekdo apoparox nebo jste ho nekdo nekdy bral?

babula

ja ju prave druhykrat vysadzujem,beriem ju niekolko rokov,vraj je to naozaj jedno z najslabsich ad,tak sa utesujem aj tym,ze teraz mam uz len 25 mg,zatial sa citim fayn:)len semtam trosku citim nieco ako tlak na srdci,ale nie silny,to predycham,psychiatricka mi povedala,ze moze sa vyskytnut nejaky podobny priznak pri vysadzovani,ale ze casom by mal pominut.najvyssiu davky som mala 100mg raz denne,semtam kombinacia s lexaurinom.nezabudajte vsak,ze najvacsia praca ostava na vas samych,aj ja sa snazim zmenit pristup k istym veciam,zistit co mi vyhovuje co nie atd. a dufam,ze budem vediet fungovat v buducnosti uplne bez ad.posnazim sa :)a jedna rada-radsej necitajte pribalove letaky.....alebo to berte s rezervou,na kazdeho kazdy liek inak ucinkuje....

Darina
1x

Po asentře je mě hrozně zle beru ji dva dny a zvracím,třesu se,točí se mě hlava v noci je to k nevydržení mám pokračovat v braní?dnes jsem si ji nevzala a je mi líp.Je tu někdo komu po ní bylo taky tak strašně špatně jestli ano tak sem napište, dííky Dara

Jiřina

ahoj beru as 50 3 den a dneska mám zlepšení i když jsem taková roztřesená a na prsou občas buší a ospalá žaludek jak na vodě a jídlo to jenom že musim ,ale nepřestanu měla jsem lexaurin ale to je na chvilí tak čekám ale vydrž a nepřestávej čau

Miluna-Vimperk
3x

Ahoj všichni co užíváte Asentru.Asentru mi obvodní lékař předepsal pred 3 mesíci,užívám půl tbl.večer dobře spím,ale špatně usínám,přes den se cítim dobře,mám dobrou náladu.Jen jeden dost podstatní problém-dosáhnout ORGASMU:můzete prosím poradit ??

Vladka
1x

Já beru Asentru 2 den,je mi dost špatně,hrozně rychle mi buší srdce,Kvůli tomu jsem přestala brát Citalec,jsem tam kde jsem byla.Je mi hnusně,pořád se mi chce brečet.Nevím jak přežiju až 20 dní než budou kladné účinky.Lokren na srdeční tep nepomáhá-navíc v letáku píšou že také může způsobit depresi.To jí budu mít 2x_?Jak z toho ven?Jsem bez práce takže se doma užírám stresem.Manželovi už jdu na nervy,hubnu,připadám si jak parazit.

Miluna-Vimperk
1x

Ahoj chci Ti nejak poradit,ja beru Asentru uz 3 mesice,to co popisujes jake mas priznaky,sice ja tokove nemela,jen bolest zaludku,spatne usinani.Ja byt tebou nevzdavala bych to,chvili je jeste uzivej melo by to odeznit,uvidis jak se budes citit dal.Zkusenost s Asentrou mam dobry co se tyce psychiky zkus vydrzet.Vim cim prochazis,take jsem bez prace a to cloveku neprida.BUD SILNA.ahoj.Hodne stesti.

Vladka

Díky Miluno za podporu,za jak dlouho ti přestalo být špatně? Neví někdo jací výrobci vlastně u nás jsou?Pořád se píše o tom,že originál léky jsou drahé a tak se radši předepisují tzv.generické léky-stejná účinná látka a název, ale nemá takovou kvalitu a čistotu,takže to není tak kvalitní. Já mám Asentru od firmy KRKA.Existuje u nás i jiný dodavatel? Doktoři šetří a tak se těžko něco dozvím.

berunka

Ahoj,já beru Asentru už skoro měsíc,až nyní se to trochu zlepšuje,mám ji do stejné firmy jako ty.Ze začátku mi bylo fakt dost zle,byly to hrozné stavy,ale přešly.Vydrž a uvidíš,že ti bude lépe,drž se.

Miluna-Vimperk
1x

Ahojky Vladko,mam stejnou firmu jako ty,jeste mi byva obcas spatne ted.To nejhorsi jsem prekonala to trvalo tak mesic.Ale obcas mi byva spatne od zaludku a spatne usinam i po takovem delsim uzivani.Melo by ti to odeznit,i mam obcas male depky i pri Asentre,coz jsem schopna ustat.Jak Asentru uzivas?Ja 1/2 na noc.Mej se krasne,cauky.

berunka

Ahoj holky,mohu se přidat do vašeho rozhovoru.... Já užívám Asentru 1 na noc.Mějte se,ahoj

Miluna-Vimperk
1x

Ahoj Berunko,klidne pojd povidat.

Verča
1x

Ahoj všichni, čtu si tady vaše příspěvky, a zjišťuji že budu mít asi stejný problém. Vždycky jsem byla hrozný nervák, vše jsem se snažila "řešit" i když vím, že jsem nic vyřešit nemohla. Nedávno jsem se dozvěděla další pro mě nepříjemnou zprávu, a od té doby mě přepadávají stavy úzkosti. Přes den je to většinou OK ale v noci, večer jdu normálně spát, a pravidelně se budím v jednu ráno a pak kolem třetí, s tím, že jakoby nemůžu dýchat, talčí mě na prsou, brní za krkem, klepou se mi ruce a nohy, mám pocit jakoby se o mě pokoušel infarkt nebo něco takového. Také mě to někdy přepadne i přes den, ale poslední dobou v noci pravidelně. Když jsem se s tím svěřila doktorce, tak mi řekla, že to budu mít určitě od nervů a zablokované krční páteče, jinak jsem prý zdravá. Psychiatrmi napsal Dalsan, ale bylo mi po něm zle od žaludku, tak mi to změnila na Asentru. Máte někdo s tímto lékem zkušenosti? Mám jíst první 4 dny půlku vždy ráno po jídle a pak celý, zatím ho beru dva dny, a tak dvě hodiny potom co si ho vezmu cítím, jak se o mě zase jakoby pokouší ten pocit tlaku na hrudi, špatné dýchání, brnění za krkem... Myslíte že tento stav je normální v začátcích a přejde, nebo bych to měla raději vysadit? Vždycky mě to hrozně vyděsí, ten pocit je fakt nepříjemný. A na nejtěžší krize mám neurol.

Verča

Ahoj všichni, čtu si tady vaše příspěvky, a zjišťuji že budu mít asi stejný problém. Vždycky jsem byla hrozný nervák, vše jsem se snažila "řešit" i když vím, že jsem nic vyřešit nemohla. Nedávno jsem se dozvěděla další pro mě nepříjemnou zprávu, a od té doby mě přepadávají stavy úzkosti. Přes den je to většinou OK ale v noci, večer jdu normálně spát, a pravidelně se budím v jednu ráno a pak kolem třetí, s tím, že jakoby nemůžu dýchat, talčí mě na prsou, brní za krkem, klepou se mi ruce a nohy, mám pocit jakoby se o mě pokoušel infarkt nebo něco takového. Také mě to někdy přepadne i přes den, ale poslední dobou v noci pravidelně. Když jsem se s tím svěřila doktorce, tak mi řekla, že to budu mít určitě od nervů a zablokované krční páteče, jinak jsem prý zdravá. Psychiatrmi napsal Dalsan, ale bylo mi po něm zle od žaludku, tak mi to změnila na Asentru. Máte někdo s tímto lékem zkušenosti? Mám jíst první 4 dny půlku vždy ráno po jídle a pak celý, zatím ho beru dva dny, a tak dvě hodiny potom co si ho vezmu cítím, jak se o mě zase jakoby pokouší ten pocit tlaku na hrudi, špatné dýchání, brnění za krkem... Myslíte že tento stav je normální v začátcích a přejde, nebo bych to měla raději vysadit? Vždycky mě to hrozně vyděsí, ten pocit je fakt nepříjemný. A na nejtěžší krize mám neurol.

vladka
2x

Ahoj Verčo, přesně stejné potíže mám i já,ale už ustupují.2 dny je málo,zkus dál přežívat,je to úděsný pocit. Mě píše léky obvoďačka,nevím jestli mám jít na psychiatrii,co mi tam pomůžou? Práci mi nenajdou,tak asi si popovídat. Mám strach že budu mít ve zdravotní kartě že chodím na psychiatrii,nevezmou mě do nové práce. Jo a léky se musí brát ráno!!!!!!!Nastartují tělo a na noc to není dobré.

Míša

Ahoj.beru Asentru 3 dny,od žaludku mi špatně není,ale připadám si tak divně,jakoby mimo realitu a večer vůbec nemůžu usnout.máte to takhle někdo?

Mates
1x

Ahoj beru Asentru první měsíc, doktor mi předepsal balení na 2 měsíce a já jsem to druhé ztratil, zbývají mi poslední 2 tabletky, myslíte, že mi je může předepsat jiný psychiatr? Studuju totiž daleko od svého města kde je i můj doktor. Díky za odpověď

Míša

Určitě tě je může předepsat i jiný,ale nejlepší by bylo,kdyby třeba rodiče zašli pro recept k tomu tvému a recept ti poslali poštou

Jana
1x

Ahoj všichni Já beru Asentru už rok a je mi fajn.Zpočátku jsem měla skoro stejné problémy,co se týče účinků Asentry,jako vy,ale pravda je,že za ten půl rok by se mělo všechno srovnat a mělo by vám být fajn.Chce to jen vydržet.Větší problém byl sex,protože Asentra vlastně tlumí a tak dosáhnout orgasmu bylo nadlický výkon.Ale to se opět srovnalo a můžu říct,že je to teď stejné tak jak předtím.Takže,ať je vám teď špatně jak chce,věřte,že vám AD pomůžou a budete zase fungovat tak jak dřív.Držím palce

Miluna-Vimperk

Ahoj Jani,chtela jsem se te zeptat,precetla jsem si tvuj clanek,a zajimalo by mi:ty stale Asentru uzivas a veskere veci se srovnali co popisujes?Nebo uz Asentru neuzivas a jsi OK? Jak to mas se spanim?Mam problemy s usinanim.,Jake mas davkovani pokud jeste Asentru uzivas?Cauky.

Jana

Ahoj Milčo Já Asentru beru pořád.S usínáním mám občas také problémy,ale když je nejhůř,tak mi pomůže Frontin a je to v pořádku.Beru 1 tabletu denně a mám Asentru 100.Z počátku jsem měla Asentru 50,ale na podzim mi musel doktor zvýšit dávku.Špatně mi není a to spaní se taky dá.Měj se a vydrž

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce