Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
gunka
5x

Ahojky všichni,beru Asentru už po druhé a vysazení se mi moc nevyplatilo.Po čase se mi vrátila úzkost v krku a nepopsatelné špatně.Mám to zřejmě od zdravotního stavu a před klimakterické problémy.Nejřív jsem brala 3 měsíce s Lexaurinem zabralo to hned a ted po druhé už měsím čekám na zlepšení,zatím jsem dost ospalá ,Lexaurin musím taky a doufám že trpělivostí a poctivým braním se dočkám úlevy.Chu´t na sex mě úplně přešla a proto jsem to vysadila.Ještě vydržím a pak se poradím s dr.jestli dávku snížit nebo přejít na něco jiného.Jinak to je až na tu únavu fain nic mě nevytáčí a nedělám si zbytečné starosti dobře a hodně spím .

Haňule
3x

Bude to znít asi hloupě, ale docela rádu tu slyším, že se někomu mohá hlava. Včera jsem si vzala první prášek a asi tři hodiny na to jsem měla takový divný stav. Hrozně se mi motala hlava, jako by mě pálila kůže pod vlasy a v ústech, třásly se mi ruce. Dneska ráno jsem si vzala další a není to tak hrozné... Moje doktorka odjela na dovolenou, tak jsem se tu chtěla zeptat, jestli máte nějakou podobnou zkušenost.

Jana
5x

Hani to pálení hlavy a u mě i rukou, jsou následky ataky.Já to tak mám.Ještě se mi u toho stahuje hrudník a bolí mě břicho jako kdybych chtěla na velkou.Já jsem měla zatím svůj největší záchvat právě pátý den,kdy jsem začala brát Asentru.Bylo mi hrozně špatně,byla jsem taky moc ospalá a hlava se mi točila taky.Začala jsem si myslet,že to nepomáhá a už jsem se vezla.Brala jsem k tomu ještě Frontin a za necelých čtrnáct dní jsem se z toho dostala.Musíš vydržet a věř,že AD opravdu pomáhají a to ti nekecám.Přeju ať to v pohodě vydržíš a uvidíš za pár dní to bude lepší a lepší.Taky mi pomohlo se popovídat a psychologem a moc mi pomohla moje sestra.Drž se.

tols
4x

Obracím se na Vás pro radu. Lékař mě včera napsal Asentru 50 mg tablety. Rád bych se někoho z Vás zeptal, zda nemáte potíže při řízení motorových vozidel a problémy s ejakuací ?

KATICA
2x

AHOJ SOM SICE ZO SR ALE TIEZ BERIEM ASENTRU A MOJ PRIATEL TIEZ PRETOZE MAME ROVNAKU DIAGNOZU. JA JU BERIEM VYSE ROKA A NIJAK MA NEOBMEDZILA, NAOPAK MI POMOHLA A ZO SOFEROVANIM TIEZ NEMAME PROBLEMI. A CO SA TYKA TEJ EJAKULACIE PRIATEL S NOU NEMA ZIADNE PROBLEMI TAK SI MYSLIM ZE SA NEMUSIS OBAVAT. ALE VIES KAZDY CLOVEK ZNASA LIEKY INAK.

Jarda
1x

Bral jsem ji a mel jsem mensi sexualni touhu :-)) Jinak na rizeni nemela vliv,jezdim hodne a v pohode,dokonce jsem po ni hur usinal.Ale myslim ze to je dobry lek

Monika
4x

Sestra bere Citalec na úzkostnou poruchu, byla u ní ztráta libida a doktorka jí nasadila Asantru, prý to nemá tyto vedlejší účinky ..:-)

LA
3x

Jardo docela by mne zajímalo, jak asentra na tebe reagovala v době napítí alkoholu? Pokud máš zkušenosti....

Honza

Ja ho beru asi dva mesice a mam velke problemy s ejakulaci a celkove s chuti k sexu. orgasmus se dostavi treba az po hodine

žilka
2x

Honzo,za jak dlouho ti Asentra zabrala?Beru jí 12 dní a čekám každým okamžikem ,vedlejší účinky skoro žádné,jenom malátnost a sucho v krku,ale to se dá.Beru tbl. večer.

Franta
2x

Ahoj asentru jsem začal před rokem pak jsem po půl roce snižoval ze 3 denně na půl denně a pak nic....depka se vrátila v ještě větší síle...... ta ejakulace je problém, teda člověk má ctrašnou chuť dole je i připraven, ale bez konce :o(((

Marek
2x

Franta, podobný problém s ejakulací jako ty :) Chce to větší přestávky mezi sexem. I několik dní a pak to jde líp. Nejhorší je když už nemám sílu sex dokončit :-( Tělo čeká na orgasmus a ten nikde, aspoň vím jak se cítí některé holky, které to tak mají normálně.

jana
3x

zdravim,ty sny mas pravdu je to jako v kine.promita se cely zivot.je to tou zblblou hlavou po prascich.

Marek
5x

Zdravím, asentru beru potřetí, teď 2 měsíc, řízení auta bez jakýchkoli problémů, ale ejakulace trošku problém. Holky mě přitahují jako před depresí, ale daleko víc času trvá než k ejakulaci dojde. Navíc jsem nějak míň vzrušivý. Sex je ještě horší než s kondomem, takové necitlivé, ale když už se to podaří, tak orgasmus je takový jako před depresema, takže asi tak, snad jsem někomu pomohl. Problém je asi, že každý bude mít jiné vedlejší účinky. Hlavně se asentry nebát a vydržet ji měsíc brát. Pak to musí fungovat.

Blanka
1x

Chtěla jsem se zeptat žen,které užívají Asentru již delší dobu, jestli jim užívání Asentry nějak změnilo menstruační cyklus? Prosím jestli máte nějaké zkušenosti napište. Já jsem po 2 měsících užívání začala špinit před menstruací a moje gynekoložka bohužel neví, jestli to může být způsobeno léky. Děkuji

lucy
2x

Ahoj Blani,ja beru asentru uz nejaky ten patek a mam s ni jen dobre zkusenosti.Menstruaci pravidelnou a citim se dobre,takze doporucuji.

adela
3x

beru asentru 10den motá se mi hlava a mám nepříjemné pocity v prstech mzazení (mravenčení )a menší nervozita myslíte že to odezní?

n4sa
4x

asi je to normální, mám podobné příznaky. Většina lidí říká, že to prostě do týdne dvou přejde. Tak jen vydržet. Je to dost nepříjemné, znám to - zrovna beru asentru týden :) Tak přeji pevné nervy

Petka
2x

Ahoj. Beru Asentru asi čtvrt roku a také zabrala do 14 dní, v tomto jsem s ní spokojená, ale také dost jsem po ní zhubla (je to i v letáku v nežádoucích účincích napsáno), ale mám bulimii, takže za toto jsem vděčna...... jinak jí beru na klinickou depresi....nejdříve čtvrt tablety, pak půlku a pak celou. Ale už beru 2 tabletÿ denně, jedna přestala účinkovat. Jo, a hlavně bacha na alkohol, blne mozek a myšlení...a to dost. Ale jinak jsem spokojena, akorát mám po ní trochu třesavku levé nohy, ale snad to přejde.....Držím palce P.

Misa
3x

Ahojky. Já beru asentru asi 14 dní, zabrala mi okamžitě,jen mi ze začátku bylo vždycky ráno špatně (beru 1 prášek na noc),to už odeznělo, teď prozměnu trpím nespavostí. Stihnu zase víc věcí, ale nevím jestli to patří k těm práškům. Myslíte, že je možné že se mi po dvou týdnech užívání vůbec nechce spát? Mám syna 1,5 dneska jsem s ním naspala v noci 4 hodiny, myslela jsem, že budu dneska mrtvá a mám takový energie,že si připadám až divně.:-) jinak jsem s ní moc spokojená.

Marí
1x

beru leta asentru a ted co tu čtu,tak to má asi spojení s braním tohoto léky a sice - nespavost. Usnu a asi po hodině se probudím a nemohu zabrat,usínám kolem třetí ráno a pak jsem utahaná jako kůn.Myslím si,že asi tento lé u někoho může způsobit poruchy spánku.Jinak jsem moc spokojená s tímto lékem

hela

Zdravim,nech si napsat kventiax.ten ti navodi spanek.ja spim velice dobre.

hela

Zdravim,nech si napsat kventiax.ten ti navodi spanek.ja spim velice dobre.

Petr
4x

Od té doby, co beru Asentru (1 prášek ráno), tak večer lehnu a okamžitě spím celou noc v kuse. V 6 hodin se sám probudím úplně vyspalý. Dříve jsem spal dost špatně, celou noc jsem se budil po půlhodině a dospával to přes den. Takže vedlejší účinek výborný, pokud jde panickou poruchu, asi mi funguje, jinak špatně od žaludku mi bylo prvních 14 dní, takže spokojenost.

lenka
4x

Ahoj. Od Asentry 50 jsem teď přešla na Asentru 100 2x deně. Pociťuji stále vnitřní třes a celkově mi není nic moc. Jse přecitlivělá na počasí, každá změna tlaku nebo bouřka mě děsně vykolejí. Beru k tomu Rivotril. Nevíte někdo, jak se zbavit depresí při změně počasí?

Klára
1x

Ahoj, Asentra mi hodně pomohla od deprese a hlavně nespavosti. Zpočátku jsem brala jednu tabletu ráno. Projevy účinků se projevily asi za dva týdny. Vedlejší účinky jsem nepociťovala. (narozdíl od léčby Espritalem, kdy mi bylo zle) Když se můj stav zlepšil užívala jsem půl tbl. denně (bylo to asi po osmi měsících), pak půlku ob den a po jedenácti měsících neberu tbl. žádné. Zatím se cítím velmi dobře a jsem ráda za to, že jsem léky mohla užíva i když jsem je zpočátku odmítala! Držím palce, hodně zdaru a pevné vůle!

Renata
3x

Zdravím, :o) léky beru už asi 3 roky a teď jsem po zastavení výrobi stimulotonu začala brát Asenrtu -mám podobné pocity jak zde většina popisuje. Vim ,že časem přejdou a bude dobře. Co se týká chuti na sex,tak ta je fakt nulová :o)) Ráda pozná někoho kdo má podobné problémy

Romča
1x

Asentru užívám asi 3měsíce začala jsem na čtvrtce pak půl a teď momentálně třičtvrtě tablety pro OCD.Pociťuji zlepšení,ale pořád to není ono jsem trochu malátná někdy mi není dobře,ale snad to vymizí.Měla jsem více antidep.vůbec mi nevyhovovali asentra je s nich zatím nejlepší.A když na mě přijde větší úzkost někdy to kombinuji s neurolem.Držím všem palce bohužel doba je víc a víc náročnější.

radka

ano ja mam tez neurol k leku asentra a vyhovuje mi .

Jana
2x

Ahoj všichni.Já beru Asentru už 5 měsíců.Přes léto to bylo fajn,ale jak se blížil podzim,tak jsem cítila,že to není ono.Dostavila se panická ataka a doktor mi zvedl dávkování na 1 tabletu Asentry 100 denně.Cítím se celkem dobře a snažím se vyrovnat s nástupem špatného počasí.Nejhorší je se vyrovnat s pocitem,že jsem psychicky v nepohodě.Přeju všem,aby v klidu přečkali zimu.Já už teď myslím na jaro a plánuju letní dovolenou.Držím palce,Asentra opravdu pomáhá.

MEGlucie

Nazdar vsichni,uz 8 dni beru asentru 50 na pocity uzkosti,nemate nekdo zkusenost po dobu brani s rozsirenymi zornickami?tresem a stalou nervozitou?asentru kombinuju od lekare s neurolem...doufam ze po tech dvouch tydnech uz to bude dobre,preju vsem hodne stesticka a pohody.....zkuste mi neco popsat o tech zornickach,jestli ma nekdo zkusenost,diky s pozdravem lucie

Jana
2x

Rozšířené zorničky,tak s tím zkušenost nemám,ale třes, nervozita,takový strašně těžký pocit v hrudi,tak to znám.Když jsi v nepohodě,tak jsi prostě celá rozhozená.Každý reaguje jinak,ale těch společných věcí je hodně.Můžu ti říct,že se opravdu za pár dní zlepšíš a budeš zase v pohodě.Já mám místo Neurolu Frontin a ten,když to na mě příjde ,pomůže kde může.Pak když už vím,že jsem silnější a dokážu se ovládat,tak ho vypouštím,no a teď jsem zase jen na AD.Musíš vydržet,udělej si něčím radost a u mě pomáhá práce.U té dělám všechno možné,jen abych nepřemýšlela o tom jak mi je.Držím palce.Kdyby jste byl někdo z okolí Moravské Třebové,tak bych to uvítala.Mohli by jsme se navzájem podržet.

Renata
2x

Není to sice k tvému problému, ale chci tě upozornit na to, že neurol je hodně návykový a je těžko se zbavit závislosti na něm. Takže je lepší si ho vzít jen občas a ne každý den. Mluvím z vlastní zkušenosti.Asentru beru taky, ale občas mám stejně úzkosti, no prostě je to individuální.

Juli
2x

Beru Asentru 8 den a není mi nic moc, včera jsem si musela vzít Lexaurin, tak nevím, snad to zabere, předtím jsem brala Apo- Parox, ale po vysazení už mi znova nezabral. Snad mi ta Asentra zabere co nejdříve.

ZUZI
5x

JA UZIVAM ASETRU NEKOLIK LET.A JSEM STASTNA ,ZE TENTO LEK EXISTUJE . BYLA JSEM TOTIZ ODKAZANA NADVACETILETE DOMACI VEZENI.NEMOHLA JSEM NIKAM SAMA CHODIT.UZKOSTI A STRACH BYL MUJ JEDINY KAMARAD.CO UZIVAM ASENTRU.MOHU BYT OPET SVA. NEMOHU SICE CHODIT DO ZAMESNANI, ALE ZIJI O MNOHO LEPE,NEZ TOMU BYLO DRIV.OPRAVDU SE NIKDO NEBOJTE ASENTRU UZIVAT.PRO MNE JE TO DOBRY LEK.TAKE CO SE TYKA SPADAVANI ...U MNE TO JE NAOPAK ZE 45 KG MAM 70 KG ALE JE TO TED VAHA STALA . VSEM PREJI ABY VAM LEK POMAHAL.

Lenča
1x

Ahoj Zuzi, moc mě zaujalo, co jsi zde napsala. Já mám už 7 rokem panickou poruchu a úzkostné stavy k tomu, depresemi an moc netrpím. Ale po roce nebraní žádných léků jsem začala brát Asentru 50. Zrovna včera jsem si vhala první tabletu a je mi divně, v krku mám knedlík a divné napětí v sobě. Jak jsi to zvládla ty? A jak dlouho to bude tak trvat? Protože 14 dní jak všichni píšou to asi nezvládnu, uf. Měla jsi motanice? Jestli chceš tak písni. 604 502 302. Díky Lenča

nikita

Leni také bych se ráda podělila o své pocity písneš?icq 475282418 skype nikita642 prosím

SARA
2x

DLOUOU DOBU JSEM NEMOHLA CHODIT MEZI LIDI .POTIZE BYLY VELKE .PO UZIVANI LEKU SE MI VSE UROVNALO.

Bára
2x

Ahoj, Asentru beru uz rok, jsem s ní spokojená, jen první měsíc jsem špatně spala, ale pak to přešlo.

Lucie
4x

Dobrý den,brala sem Asentru 50 a moc mi pomáhala,můj doktor mi ale před týdnem napsal Sertralin Sandoz 50,ma babicka lekarka rika ze je to to same,ale ja z psychickeho hlediska potrebuji asentru ktera se uz asi nevyrabi:(nevite kde by se dala asentra sehnat?nevite zda asentra a Sertralin jsou opravdu stejne leky,jen se lisi v nazvu?prosim pomozte mi,dekuji Vejmělková

Jana

To se teda divím,ale já jsem si minulý týden byla v lékárně pro Asentru a normálně jsem ji dostala.V lékárně ti taky řekli,že se nevyrábí?

Fra74

Je to stejný lék pod různými obchodními názvy s účinnou látkou sertralin. Babička lékařka ti to řekla správně !

jméno a příjmení
2x

ahoj ,Chtěla jsem se zeptat má někdo zkušenosti s Asentrou,? Beru ji už podruhé poprvé mi zabrala už po 3týdnech a dnes ji beru 5 týden je to lepší ale jěště nic moc tak nevím wendy

Miluna-Vimperk
1x

Asentru take uzivam nemam ji problem sehnat ve Vimperku.

Juli

Taky je mi po Asentře nevolno, nemám chuť k jídlu a nic mne nebaví, nevím jestli by nebyla lepší změna léku.

Jana
3x

Hlavně nepřestávej.Já beru Asentru už 6 měsíců a jsem v pohodě.Špatně mi bylo asi tak prvních čtrnáct dní,ale potom se všechno ustálilo a je mi fajn.V září mi doktor zvýšil dávku a to mi bylo špatně jen trošku , tak jen 3 dny.Tvoje tělo si musí zvyknout a když Asentru vysadíš a budeš chtít zkusit zase nové prášky,tak to si myslím moc nepomůžeš,protože ti bude v začátku stejně špatně jako teď co bereš Asentru.Vydrž!!!!!!

Otakar
2x

Ahoj,doktorka mi předepsala asentru ,mám deprese a úzkosti už dlouho a postupně se to samo zlepšuje ale pořád nejsem tam,kde bych chtěl být jako před 12 lety,hodně jsem kouřil mariuhanu a pak se moc neštastně zamiloval,Prožíval jsem hrozný muka a do 3 týdnů zešedivěl, Tak jsem se ted rozhodl jít k doktorce. Užíval jsem asentru asi týden půl tablety,začala se motat hlava a psychikou jsem šel zpátky do větších depresí a úzkosti jako jsem byl před časem. Přerušil jsem to a ted se chystám znova najet na asentru,snad to vydržim a bude líp :-ú čau.

Jana

Otakare vydrž.Asentra opravdu pomůže,ale musíš jí dát čas.Já jsem si taky myslela,že mi za pět dnů musí zabrat,ale ono to tak rachle nejde.Z vlastní zkušenosti vím,že ta úzkost pramení z toho,že si myslíš,že stejně Asentra nezabere nebo,že ji bereš a ono se nic nedějě.Zkus na to nemyslet a soustřeď se na dobu Vánoc,protože už budeš určitě v pohodě.Já jsem to v začátku kombinovala ještě s Frontinem(nebo Neurolem) a dalo se to zvládnout.Ještě ti určitě pomůže si s někým promluvit a rozebrat tvoji situaci.Každýmu kdo začne brát AD je v začátku moc špatně,než si tělo zvykne,ale potom je to už dobrý.

Juli

Děkuji Jani, za povzbuzení, tak to snad vydržím, taky te tak nic nebavilo....??? Mě nebaví vůbec nic, ale mám 2 leté dítě a tak musím. Musím se vzchopit. Tvé poznaní ohledně Asentry mě celkem uklidnilo, už počítám dny, kdy to zabere. Občas si vezmu oxazepam a je to lepší, ale jen občas, když už cítím, že je to k nevydržení. Zhubla jsem 8 kilo, ale to mi zas tak nevadí. Snad se mi chuť k jídlu vrátí. Tobě Otakare taky moc držím palce, ať to s tou Asentrou zvládneš......

Otakar
1x

Děkuju moc Jano a Juli ,zkusím to znova začít brát po 9.12 protože jdu do nemocnice na odtranění výrůstku na noze,nechci to začít brát ted aby mě ty stavy vedlejších účinků nezastuhli právě v nemocnici,to by byl asi horor,zrovna včera jsem měl zase hroznej strach ze smrti, mám to totiž po kafi pořád,na začátku uvolnění pak deprese,zkusím ho nepít, ahoj.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce