Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka

Ahoj vsichni, taky jsem tu nova...mam podobne problemy jako vy vsichni...uzivam uz 3 AD, ted je to prave Zoloft a mam strach, ze na me asi taky nezabiraji...vite, me se vzdycky pritizi, kdyz maji AD zacit pomalu ucinkovat...ted beru 14. den Zoloft50mg a zase se mi az ted objevily silene uzkosti, neni to divne, ze na zacatku nic a zhorseni prislo az po 14 dnech...udelalo mi to stejne i u Citalecu a fevarinu...jsem z toho strasne smutna...me vse zacalo pred 5 mesici..narodil se mi uzasny chlapecek a hned 2 dny na to mi umrela milovana maminka...prestala jsem spat, zacly mi ruzne strachy, ale po AD mi prijde, ze ty strachy jdou az do paniky...moc prosim o radu, nevim co delat..jsem z toho vystrasena...

Ája

Milá Lenko, přečti si celou naši debatu zpátky a uvidíš, co všechno se nám přihodilo a z jakých důvodů. To ti určitě pomůže, mně tedy vždy zkušenosti jiných moc pomohly. Držím ti palce. Ája

Karkulka

Ahojky lidičky. Včera jsem tu nebyla. Bylo mi šíleně špatně. Už 14 dní se potýkám se zánětem dásní a sotva jsem to vyléčila na jedněch zubech už se to objevilo asi o tři zuby dál a včera jsem to zjistila, takže mě to totálně položilo. Dnes je mi o trochu lépe a tak jsem se donutila trochu tady poklidit a teď vám píšu. Je mi děsně cítím úplnou beznaděj že se z toho zánětu jen tak nedostanu. už tomu nevěřím. Zuby si čistím pětrák denně vyplachuju si pusu Listerinkou a stejně to nepomáhá. Ach jo taky musím mít každou blbou nemoc. Pro Lindu nepřibrala jsem 12 kg po Asentře tu beru teprve druhý týden. přibrala jsem buď díky věku nebo antikoncepci, kterou jsem musela změnit, protože tu co jsem brala před tím přestali vyrábět. Dnes jsem nenapsala moc veselý příspěvek, tak se omlouvám, ale dnes mi není veselo.

František

Ahoj Klárko,když se vrátíš na stránku 24,přečti si můj příspěvek ze dne 24.9 v 9.15 hod.Tam píši o tom,na co se mne ptáš.Samozřejmě,že rozvod mne taky poznamenal,sčítá se to sčítá a po letech to propukne.Ztracený případ nejsi,opravdu to někdy trvá déle,než se vše vychytá.Je moc dobře,že jste si s manželem promluvili,člověku to dodá sílu do dalších dnů.Díky za Tvé uznání,co se týče mojí osoby,hovoří ze mne částečně zkušennost,ale hlavně jak jsem už jednou napsal,jsem tak prostě už od mala "naprogramovaný."Já musím o všem donekonečna přemýšlet,vše rozebírat a analyzovat,jsem na chlapa poměrně citlivý a to všechno dohromady je mi sice ke cti,ale taky na škodu.Snažím se být zodpovědný,žít poctivě a to se s touto dobou příliš neslučuje.Ale už jsem se s tím smířil a upřímně řečeno,už bych ani jiný být nechtěl a hlavně nedovedl.Ájo,je fajn žít s láskou a porozuměním,moc Ti to přeji.Je moc prima mít partnera,o kterého se můžeš opřít,který Tě miluje i po tolika letech společného života.Trochu Ti to závidím(ale v dobrém),protože takovýto vztah byl vždy můj sen.Kačko,deprese se u každého může projevit jinak.Já jsem se například v těch nejhorších stavech cítil úplně paralyzovaný,neschopný pohybu,rozklepaný,že jsem ani neudržel hrnek s kafem,srdce mi bušilo jak o závod,měl jsem díky tomu strach ze smrti. Doktorka mi vysvětlila,že to bušení srdce mne na životě neohrožuje,že je to důsledek vnitřní nevyrovnanosti a že to k určitým formám depresí patří.Vnitřní neklid pociťuji také,i když nyní již v mnohem menší,dalo by se říci minimální míře.Milá Lenko,vítej na těchto stránkách.Smrt Tvé maminky je velmi smutná věc a dozajista ovlivnila prohlubování Tvých stavů.I mně se stalo,že jsem musel vyměnit antidepresiva za jiná.Nicméně si myslím,že bys měla vyhledat odbornou lékařskou péči,já vím,že to zní hrozně,když si má člověk uvědomit,že chodí k psychiatrovi,ale on je doktor jako každý jiný a návštěvy u něj nejsou ostuda.A především je třeba myslet i na to,že Ti to pomůže.Nechci ,aby sis myslela,že Tě do něčeho tlačím,nebo že nedovedu pochopit Tvou bolest,rozhodnutí je samozřejmě jen na Tobě.U mne se totiž taky projevují panické stavy,nemohl jsem mezi lidi,protože jsem měl hrůzu z toho,že se mi tam udělá zle a nikdo mi nepomůže,nebyl jsem si schopen dojít ani nakoupit,špatně jsem spal,nic mne nedokázalo motivovat do dalších dnů.Dnes po více než měsíční léčbě Asentrou se cítím docela dobře,i když občas mne to taky ještě "popadne."Přeji Ti opravdu upřímně,aby se Ti co nejdříve ulevilo a měla jsi zase radost ze života. František.

Lenka

Moc dekuji, ze jste se mi ozvali...pekne si tady povidate, to je moc prijemne...vase diskuse jsem procitala, nezvladla jsem teda vsechno, ale vsechny Vas obdivuji jak se s tou hnusnou nemoci potykate...Frantisku ja k psychiatrovu chodim...ale chtela jsem se hlavne zeptat, jestli nemate nekdo zkusenost, ze by se Vam uzkosti po AD zhorsili az po 14 dnech...zadne leky na uklidneni nemuzu, protoze kojim...dekuji moc

linda

Taky by mě zajímaly vaše pocity při depresích....každý průběh je jiný a na každou depresi je nějakej vhodnej lék..prý se dá podle toho orientovat...např.mně začala deprese tím, že k ránu jsem měla celkem energii, ale jak se blížil večer bylo to horší a myšlenky nešly zastavit..byla jsem bez energie, chtěla jsem to jít zaspat, ale šlo to až k ránu..pak se k tomu přidal nezadržitelnej pláč. Relativně bez příčiny jsem se třeba rozbrečela v tramvaji a kdybych ztratila poslední zbytky "rozumu" tak bych i řvala nahlas! Šla jsem tedy k psych. a popsala se při pocitech..asi špatně...Dostala jsem AMITRIPTYLIN. Tlumící lék, který mě utlumil tak, že jsem třeba 4h sledovala pohyb na stěně. Nemohla jsem to vydržet a chtěla to zaspat a tak jsem zapila několik amitrip. č.vínem!!! Usnula jsem a VZBUDILA se ve 2h ráno..s halucinacema o pavoucích, které jsem se snažila zabít ( mám fobii z pavouků )... Asi mě ten zážitek vyděsil natolik, že jsem ráno vyhodila zbývající léky a navštívila RIAPS.v Pze...Měla jsem štěstí na mladou dr., která mě fakt vyslechla a napsala mi ZOLOFT...Ten jak už jsem psala mi okamžitě zabral. Někdy totiž lidi potřebují jinou skupinu léků, i když mají takové příznaky nemoci, které do nich zapadají....Pište prosím víc o svých pocitech...děkuju

debata

Jinak teď beru 8den ASENTRU a nevím jestli je lepší v účinku než ZOLOFT...musím počkat..

linda

Jinak teď beru 8den ASENTRU a nevím jestli je lepší v účinku než ZOLOFT...musím počkat..

kačka

Lindo, máš pravdu, každý to prožívá jinak a přitom jsme si ve všem podobní, jako přes kpírák..já naopak měla rána děsná-to mi bylo nejhůř-rozklepaná, brněly mě ruce, hrozné psychické stavy, myšlenky na to, že bych nejradši skočila z okna..postupem dne se to zlepšovalo a večer úplně v poho, spánek horší, ale brala jsem na noc xanax..to trvalo několik týdnů, už jsem nevěřila, že se to zlepší...pak zabrala AD a bylo líp..přišly zase jiné stavy..úzkosti, strach z lidí na dovolené -myslím tím při jídle, kdy nás bylo hafo v restauraci-klepačka , děs-to je taky pryč..ale nyní mám zase jiné pocity..vnitřní neklid, jak jsem tady psala, to hlavně dopoledne, klepačka už skoro žádná-takže já asi procházím všema možnýma variantama, jinak si to neumím vysvětlit..za 14 dní uvidím, co mi řekne odborník, můj psych. VY Všichni tady jste doma, nebo někdo z vás pracuje, jako já:o)))..pište, papa

linda

Já jsem bohužel bez práce už 2měsíce:-(( Přestěhovala jsem se za přítelem do menšího města a děs!! To mi taky moc nepřidá na psychice....Statečně se držím, ale občas potřebuju být zalezlá a bulet...nejhorší, v mým případě, je sebelítost!!! Ta mi tak obtěžuje život!! Nesnáším se litovat, ale teď např. přemýšlím, proč mám zrovna já smůlu a nemůžu najít norm. práci, kam bych nechodila s odporem..

Ája

Já jsem také v práci a jsem tomu ráda, nikdy nevíme jak dlouho ji ještě budeme mít. Situace se mění každým dnem. Chci se vrátit ještě k prožívání depresí a úzkostí. Já jsem vždy byla dost citlivá všechno jsem si brala, ovlivnil mě zásadně rozvod rodičů, potom smrt našeho prvního dítěte, pak smrt matky /hodně mladé/ to byl start. Dorazilo mě několik operací, poslední dost těžká a po té jsem se nesebrala. Nejprve jsem se cítila "divně" z ničeho jsem neměla radost i když vše dopadlo dobře. Pak jsem dostala záchvaty úzkosti, že jsem musela v celém bytě rozsvítit, dusila jsem se, potila a bylo mi na omdlení. Pak jsem dostala chřipku, opět přišlo dušení a hrůza, že se udusím, nejhorší byly noci. Nemohla jsem si sednout, lehnout, jen jsem celé noci prochodila po bytě. Ráno jsem usnula v půl páté a v pět jsem vstávala do práce. Měla jsem za sebou celkem tři neschopenky a pak moje praktická lékařka konečně přišla na depresi a nasadila mi asentru. První týden to bylo tak strašné, že se o mě rodina bála. Z velkého neklidu jsem pak upadla do apatie a při pohledu z okna jsem si řekla, že by se ani tak moc nestalo, kdybych skočila. Další týden začaly probleskovat dobré chvilky, pak více a více a asi po 6ti týdnech jsem byla v normálu a šťastná, že to přešlo. Mám kamarádku v práci, která měla depresi ve 30ti letech, ta chápe, co se se mnou dělo. Asentru jsem brala přes rok a pak 3 roky bylo celkem dobře až začaly postupně třesy, strachy a časné probouzení /třeba v 1 ráno/, a to jsem už věděla kolik uhodilo a nechtěla jsem, abych do toho spadla naplno. Teď beru asentru třetí měsíc a vše je v pořádku. Vše přešlo, nejdéle trvaly ty třesy a bušení srdce. Všechny zdravím Ája

Lenka

Nemate nahodou nekdo zkusenost, ze by se nezadouci ucinky objevily az 14 dni uzivani Zoloftu? myslite, ze mam jeste vydrzet? jsem silene vystrasena..na zacatku uzivani jsem mela jen prujem to preslo a ted takove silene uzkosti a pritom nevim vubec z ceho...prosim poradte, nemela bych zkusit snizit davkovani na 25mg, treba je to na me moc silne...moc dekuji..muj lekar je na dovolene, tak nevim koho se zeptat...

kačka

Lindi, tak to těchápu, zřejmě jsi mladá holka:o), neboj, až se vše srovná, tak najdeš nějakou práci... ÁJO, přijde mi, že mi to vše začalo podobně-jen ta smrt nás zaplaťbůh nepotkala, ale nemocní rodiče, pak moje operace, bolesti a už jsem v tom jela, pak klid a znovu při nemoci táty se to vrátilo a byl to nejhorší stav, jaký jsem kdy měla! Stejně, jako u tebe mi přišlo, že jsem tady k ničemu, že se zhroutím, někde padnu, bušilo mi srdce, klepaly ruce...AD zabírala za dlouho, brala jsem totiž nejdřív Asentru-dík které jsem tady:o-ta mi totál nesedla, to bylo hrozné, teď mám Cital 30mg..vše pomalu zmizelo, ale jak jsem tady několikrát zmínila, tak jsem stzejně někdy neklidná, jakoby stresovaná..nemám důvod, mám dobrou práci, peníze slušné si vydělám, rodinu super, rodin.zázemí, ségru fajn, kámošky ..a přece, ráno se vzbudím a cítím strach, že to dnes zase přijde-ten neklid,zmatek na duši.. AJO já beru nová AD taky už přes tři měsíce Františku, myslíš, že to, co tady popisuji, že jsem pořád nemocná?O))), že mám brát něco jiného? přitom, asi tak necelý měsíc bylo fajn..až na občasný třes...LENKO, já myslím, že to nejsou vedlejší účinky, že máš depku spojenou s úzkostmi a máš špatnou léčbu!!! Zkus navštívit psych,asi ti nasadí něco jiného..papa a pište

kačka

Lindi, tak to těchápu, zřejmě jsi mladá holka:o), neboj, až se vše srovná, tak najdeš nějakou práci... ÁJO, přijde mi, že mi to vše začalo podobně-jen ta smrt nás zaplaťbůh nepotkala, ale nemocní rodiče, pak moje operace, bolesti a už jsem v tom jela, pak klid a znovu při nemoci táty se to vrátilo a byl to nejhorší stav, jaký jsem kdy měla! Stejně, jako u tebe mi přišlo, že jsem tady k ničemu, že se zhroutím, někde padnu, bušilo mi srdce, klepaly ruce...AD zabírala za dlouho, brala jsem totiž nejdřív Asentru-dík které jsem tady:o-ta mi totál nesedla, to bylo hrozné, teď mám Cital 30mg..vše pomalu zmizelo, ale jak jsem tady několikrát zmínila, tak jsem stzejně někdy neklidná, jakoby stresovaná..nemám důvod, mám dobrou práci, peníze slušné si vydělám, rodinu super, rodin.zázemí, ségru fajn, kámošky ..a přece, ráno se vzbudím a cítím strach, že to dnes zase přijde-ten neklid,zmatek na duši.. AJO já beru nová AD taky už přes tři měsíce Františku, myslíš, že to, co tady popisuji, že jsem pořád nemocná?O))), že mám brát něco jiného? přitom, asi tak necelý měsíc bylo fajn..až na občasný třes...LENKO, já myslím, že to nejsou vedlejší účinky, že máš depku spojenou s úzkostmi a máš špatnou léčbu!!! Zkus navštívit psych,asi ti nasadí něco jiného..papa a pište

denča

Ahoj Lenko,s užíváním toho léku jak píšeš nemám zkušenosti,ale moje psych.říkala,že tyto léky zabírají až třeba za 4 týdny a někdy i déle,já beru Asentru 50 asi 6 týdnů no a taky žádná sláva,někdy mám takové stavy úzkosti,že nejsem schopná nic dělat jenom bych ležela a brečela.Dnes jsem byla u psych. tak jsem jí to vyklopila,řekla mi ,že je to normální,nemůžu počítat s tím,že moje stavy zmizí jako mávnutím proutku,že se mám radovat z každého dne kdy je mi dobře.A co se týká nežádoucích účinků tak buď v pohodě,průjem mám ještě někdy teď,motá se mi hlava,pocení už přešlo jo a ještě je tu bolest hlavy.Dneska mám jeden ze dnů kdy jsem to prostě všechno hodila za hlavu,vzala jsem si Ibalgin,protože mě začala bolet hlava a kašlu na to.Máš strach z vedlejších příznaků,projdi si diskuzi a uvidíš co lidí tady mělo ty samé problémy.Nemusíš se bát a zkus vydžet.

Lenka

Ahoj Denco, moc dekuji za reakci...zoloft je to same jako Asentra jen od jine firmy.. a taky se Ti stane, ze mas relativne klid a zniceho nic druhy den silene uzkosti? muzu se zeptat, jestli je mas silnejsi nez kdyz si zacala uzivat Asentru? ja to mam horsi nez pred lecbou a to me hrozne desi a nechapu proc mi to zacalo az 14 dni co jsem to zacala uzivat...a uzivas i neco na uklidneni? jsi moc hodna, dekuji...zkusim vydrzet, ale je to silene, cely den ma clovek neuveritelny strach a vubec nevi z ceho...

linda

:-) no, mladá zrovna nejsem, jak se to vezme, bylo mi 35let....někde jsem ztratila 10let, které se teď snažím dohnat....to se týká i potomka, kterej ještě není naplánován..Ať máte dnes hezký den!

Klárka

Zdravím po ránu. :o) Tak já začla večerním nespaním, lépe řečeno, nešlo mi usnout. Honily se myšlenky na nemoci, smrt.. strach o lbízké, úzkost. Byl to šílený stav, kterému nebylo pomoci. Takový stav, že bych nejraději vyskočila z okna. Lehký třes, klepání zubů, brnění rukou a nohou... čímž jsem se utvrzovala, že jsem určitě nemocná... Pak tyto stavy přešly i na ráno. byla jsem nevyspaná, protože jsem se celou noc budila - asi 100x za noc a kontrolovala, zda je vše ok, zda holky spí, nic se neděje (upozornuji, že spíme všichni v jednom pokoji), rána pak byla ještě horší. Byla jsem nevyspalá a hned jak jsem rozlepila oči, tak byla nálada, že je vše na hovno, děsně se mi MOTALA HLAVA, někdy i hodně bolela a neměla jsem chut ani vylézt z pelechu. Nicméně jsem musela kvůli děckám, ty mě nenechají ani rozebrat a hned mají svoje potřeby... :o((( Když už jsem pak skoro každý den celé dopoledne s nima doma zavřená bezdůvodně probrečela tak jsem teprve pochopila, že takhle už to dál nejde... :o( Ta větší 3 letá po mě skákala a hladila mě, maminko, nebreč.. nebreč... Bylo mi jí líto, ale slzy tekly, bez důvodu a nešlo to zastavit. Neměla jsem naproto do ničeho chut. Děti jsem obstarala, uvařila jim, pohlídala, z donucení si s nima hrála, ale vše mě v podstatě obtěžovalo... Z toho jsem chytala ještě další depku, že jsem nemožná máma, že nezvládnu domácnost, s holkama nejsem tak jak bych chtěla... zkrátka vše v pytli... No tak jsem si šla k obvodnímu pro první AD. Za 4 týdny trošku zlepšení, nicméně furt to nebylo ono, tak jsem šla k psychiatričce, navýšili jsme dávku těch samých AD, za 14 dní opět šílená depka, žádné zlepšení, tak změna na další ad. Ty jsem brala 4 týdny, pak opět zhoršení, depka, navýšení léků na dvojitou dávku a po 14 dnech místo zlepšení opět zhoršení stavu. :(((( Tak Lenko, já to tak měla taky. Ted jsem najela na již třetí AD a doufá,m že třeba zaberou. Beru Remood, tam je nějaká jiná složka působení paroxetin nebo tak nějak tak třeba zaberou!!! Jsem zoufalá a taky mám pocit, že ty svoje léky snad nenajdu. Aby vůbec na mě něco působilo. :(((( Jdu si zobnout tabletku, dneska beru teprve druhý den. a minimální dávku, protože teprve pomalu najíždím. úplně se klepu co zas bude... ale doufám!!

Kárka

Já musela kvůli braní AD kojení ukončit. Můj doktor mi řekl, že nejsou žádná natolik prozkoumaná, abych s nima mohla bez starosti kojit...:((( Z toho jsem byla taky hotová, brala jsem ukončení kojení jako vlastní velké zklamání... :O(První holku jsem kojila rok, z toho půl roku plně, tu druhou 10,5 měsíce, z toho půl roku plně. A stejně obr výčitky, že jsem jí mohla dát víc, kdybych byla silnější... a neskončila na prášcích... :( Takže to byl veliký boj, kojení pro mě hrozně moc znamenalo i po psychické stránce, takže depka ještě z tohoto než jsem se s tím smířila. Ukončila jsem kojení s nadějí, že budu brzo dobrá... no a už jsou to 4 měsíce a pořád to není!!!!

Lenka

Ahoj Klarko, presne jak to popisujes jsem to mela i ja, brala jsem Citalec 10mg male zlepseni a po 12 dnech silne zhorseni, tak jsem zacla na 20mg, zase asi po 3 tydnech silne zhorseni, tak jsem presla na Fevarin 50mg tri tydny mi bylo fajn, zacla jsem verit, ze vse pujde k lepsimu a 4 tyden silene stavy, vydrzela jsem je brat 6 tydnu, pak jsem to nevydrzela a prestala je brat ze dne na den, s vysazenim jsem zadny problem nemela...nebrala jsem mesic, byla jsem jako na houpacce, ale celkem to slo, depka byla, ale prislo mi, ze jsem mela dny, kdy jsem se uprimne smala, ale ja mam dost problemy s nutkavyma myslenkama a ty me teda dost obtezovaly, tak jsem si rekla, ze do tretice vseho dobreho a zleho zkusim 3 AD zoloft, no je to 14 dni a ja se zase tresu jao osika...tak premyslim, ze mi AD proste a jednoduse nedelaji dobre a budu to muset vse zvladnout sama a prave asi proto tak silene panikarim, nemuzu brat kvuli tomu kojeni nic na uklidneni, takze jsou to celkem vsechno pekny nervy...moc Ti Klarko drzim palce, at ten Remood zacne ucinkovat, tak ja ma...dr. mi taky rikal, ze kdyz nezabere Zoloft, tak by zkusil jeste Remood, ale ja uz asi nemam silu...premyslim, ze to zkusim jeste tyden dva vydrzet, pak to mozna vysadim a zkusim prestat kojit a poprosila bych neco na uklidneni a budu bojovat sama...no nevim, jsem z toho strasne smutna...drz se, snad i pro nas je nekde v dalce nadeje, ze zase vse bude dobre...

Lenka

Jeste me napadlo, jestli mas icq nebo email, mohly bychom si napsat...asi jsi taky na materske, co? myslim, ze i to je silene na palici, clovek ma vice casu a to aspon pro me neni moc dobre...ja vzdycky, kdyz jsem byla na nemocenske, tak jsem zacla trochu depkarit a ted je clovek cele dny doma sam(manzel je porad v praci) a ja mam spoustu casu premyslet a cim vice snazim nepremyslet, tim vice premyslim :-((( nad maminkou, nad sebou, nad tim jak nejsem dobra mama atd, atd....

František

Lenko VYDRŽ a NEVZDÁVEJ to,určitě se nějaké léky,které Ti pomohou najdou.Chápu Tvoje rozpoložení,ale opravdu to chce maximální trpělivost.Měl jsem také ze začátku léčby pocit,že mi nic nezabírá,taky se mi po několika dnech ještě přitížilo,ale potom asi po měsíci,se to pomalu začalo zlepšovat.Jinak se s Vámi moji drazí debatníci na týden loučím,odjíždím si odpočinout na malou chajdu uprostřed lesa.Ale jak se vrátím,vrátím se i sem za Vámi,protože mi svými příspěvky velmi pomáháte.Přeji všem klid na duši i na těle.František

denča

Ahoj Lenko,beru Asentru 50 a to jednu tabletu ráno.Na uklidnění nic neberu.Občas bych si,ale něčeho nejradši zobla.Teď mám zrovna stav jako bych byla mimo sebe nevím jak to přesně popsat.Občas se mi stane jako by mi chyběl dech.Nemůžu se pořádně nadechnout.Třes rukou beru jako něco co mě už tak neděsí,ale ta hlava...Beru teď ještě antibiotika,protože jak už jsem psala našli mi streptokoka,tak nevím jestli to můžu mít i po nich.Lenko drž se a nevzdávej to!!!Uvidíš,že se to časem podá a bude líp.

Anna

Ahoj, pridavam se k vam, nasadili mi asentru, protoze jsem mela hrozy strach z vazne nemoci. Zacalo to motanim hlavy, postupne se pridaly brneni koncetin, zvysena teplota. Bala jsem se boreliozy, ale z krve mi nic nezjistili, podle lekare jsem absolutne zdrava. Kdyz mi na nic neprisli, myslela jsem si, ze mam roztrousenou sklerozu. Dle doktorky jsem mela motani hlavy od krcni patere a zbytek jsem si domyslela. Myslete si, ze je toto mozne? Uz tyden beru asentru, citim se po psych. strance lip, akorat ty teploty mam porad (kolem 37). Zacatky ale byly strasne, jako u vettsiny z vas, prujem, nespavost, desne motanice. Brneni koncetin ale po nasazeni Asentry prakticky vymizelo, jen ta zvysena teplota, to je dost neprijemne. Kdy uz to skonci. Mam toho fakt dost.

zkumavka

Také se přidám.Beru asentru asi 3-4 roky.Od saméhopočátku se mi zdá slabá,nevím nakolik mi pomáhá zvládnout ty "menší" potíže,ale vím ,že kdyby se přihodil nějaký větší průšvih,nezvládnu to.Dr mi tyto léky vyměnila,když ke všem stávajícím se začaly přidávat dost výrazné problémy s hlukem třeba dopravy pod našimi okny..Obavy o zdraví rodiny mě provází stále,neumím si představit,že nebude jednou moje 81 letá mamina.Např.Neumím to dobře popsat.

denča

Anno,nevím jestli víš,ale tu teplotu si můžeš zvednout i psychicky a pokud je jenom kolem 37 a vyšetření je v pohodě tak uvidíš,že to časem vymizí,moje mamka měla teplotu kolem 37 asi rok,ale v té době se k psychiatrovi moc nechodilo a tak po všech možných vyšetřeních které nic neprokázali se s tím mamka smířila a ta teplota časem zmizela.Drž se a uvidíš,že bude líp!!!

Klárka

Leni, ano jsem, na mateřské. Ráda si s tebou písnu i na icq. Písni mi na mail [email protected] svoje číslo. Díky. K.

Klárka
1x

Anno, díky za příspěvek!!! U mě to bylo přesně jako u tebe. Začlo to MOTÁNÍM HLAVY a DĚSNOU UNAVOU. Přidalo se brnění končetin atd. myslela jsem si, že mám boreliozu - nicméně naštěstí krev v pořádku.. Pak jsem si vymyslela problém od krční páteře, protože mi občas v noci mtrví ruce... no a nakonec jsem si diagnostikovala roztroušenou sklerozu!!! Ta mě už porazila po psychické stránce. To je zvláštní, tvůj příspěvek jako bych psala já sama, jak jsme na tom stejně!!! to motání hlavy máš pořád?? Já jsem se toho dosud nezbavila :( Františku, hezkou dovolenou!

Anna
1x

To je desny, vid? Pritel mi zakazal pouzivat internet, protoze jsem cele dny cetla fora o roztrousene sklerozy a uz jsem se videla na voziku. Hruza. Sahla jsem si na dno sve psychiky. Bylo mi hodne zle. Motani hlavy mam jeste trochu. A ta teplota me desi. Dala jsem si echinaceu na podporu imunity, pak jsem si precetla na te pixli, ze se nesmi uzivat u lidi z roztrousenou sklerozou, protoze zhorsuje priznaky, teplota mi vylitla okamzite nahoru. Des Bes. Ta psychika je strasna vec. Beru Asentru 9 dni a jeste obcas me brni ruka, ted uz nevim, zda je to z nervu nebo z toho prasku samotneho. Rano se mi zdalo, ze me pali leve oko a ze jsem precitlivela na svetlo. Okamzite se pridaly ruce, ze je spatne citim, i prsty u nohou. Tak asi jsem magor. At uz ty ucinky prasku najednou v plne sile, uz nemam na to silu.

Anna

Beru pilku Asentry 50. Vazim jen 55 kg, nejdriv jsem vzala celou, ale myslela jsem si, ze bude po me. Ted si davam pulku a podle doktorky mam to tak nechat.

Anna

Motani hlavy muze byt skutecne ale od krcni patere. Zajdi si za neurologem anebo si najdi na internetu cviky na krcni pater. Mne to hodne pomohlo. Ja jsem ted ve stadiu hledani opravdu dobreho masera.

Klárka

Anno, na neurologii jsem samozřejmě bylq, udělala jsem si doktorský kolečko než jsem skončila na diagnoze - od nervů. Krční páteř mám namoženou, mrtví mi od ní ruce v noci, ale co chodím na masáže tak je to o hodně lepší. Nicméně to motání hlavy je pořád. Dr říkala, že od nervů se utlačuje krční páteř tak to se stresem souvisí.. Už nevím jak víc si pomoct.

kačka
1x

Já mám bohužel s Asentrou blbé zkušenosti, ale je to indvid. Mně přišlo, že její užívání mi ještě ty stavy zhoršilo..když jsem ji začala brát, našla jsem si tuto diskuzi . Hledala jsem a našla, co jsem potřebovala-totiž, že nejsem s takovou nemocí a stavem sama a že podobné stavy má plno lidí..utíkala jsem k diskuzi a pokaždé se trochu uklidnila, měla jsem pročtené snad všechny příspěvky několikrát-našla jsem se v nich-ale stavy hrozné pořád-pak mi doktor změnil AD, taky to trvlo, ale ty snad pomohly..je to zkrátka běh na opravdu dlouhou trať-Zdravííímm!!!

Anna

Jsem obejnana i na MRI, tak uvidime, treba tam mam nejaky skriply nerv. Tezko rict. Motanice mam stale, vcera vecer to bylo opravdu zle. Byla jsem na krake prochazce a po navratu jsem si myslela, ze to uz nevydrzim. Cely svet se mi tocil. Zpetne jsem si uvedomila, ze jak mam to nechutenstvi, tak strasne malo jim. Mne osobne se z toho mota hlava taky. Za ten mesic, co mam tyhle problemy jsem silene zhubla. Nevim presne, ale tipuju tak 6 nebo 7 kilo dole. Mam mensi postavu, takze pro me je to opravdu moc. Jak mozek nema ty ziviny, tak uz nefunguje. Ted se snazim to jidlo vic hlidat a hned mam vic sily a vubec je to lepsi, motanice ustavaji.

Anna

Klarko, ja chci jeste zkusit nejakeho lecitele, jestli by na ty motanice neco doporucil. Treba alternativni medicina o tom neco vi.

Anna

klarko, mas nejaky kontakt na sebe?

kačka

Anno, já to měla úplně stejné, přestala jsem jíst, nechutenství, během pár dní 6 kilo dole, depka ještě větší, slabá jako moucha...možná ti Asentra nesedla, když už ji bereš měsíc..zkus jiná AD..papa

Anna pro kacku

JA beru asentru teprve 10. den. Ale celkove ty panicke stavy mam uz mesic. Jinak jsem si dnes nasla novou nemoc - alergii na lepek! ;-))) Asi si necham udelat testy na imunologii.

hana

Ahoj, zdravím všechny. Jak si tak čtu ty vaše příspěvky, strašně mě zaráží, že žádná z vás nepíše pozitiva. To ta antidepresíva teda moc nezabírají, myslela jsem si, žemají lepší účinek. Mám už třetí a po jejích užívání je to ještě horší, teď jsem ty poslední přestala užívat. Proč bych se měla trápit ještě víc????? Ve středu jdu k psychiatričce, tak jí řeknu, že jsem se vůbec necítila líp a už 4 dny je neberu. Je tady vůbec někdo, kdo se díky AŠ cítí líp???? Aničko, taky si říkám, že budu bojovat bez nich, jen já, mé vědomí, moje duše, moje tělo, žádné léky. Nevím co bude dál, ale zatím to vidím takhle. A Aničko, myslím, že vůbec není dobré, že ti přítel zakazuje internet. Jestli ti ta debata byť jen trošku pomůže, piš dál. Piš, piš, ze všeho se vypiš, uleví se ti. Klárko, nejde nám PC, dnes nám ho možná známý zase dá do provozu. Pak se ozvu. Držte se!!!! Hanka

Anna

diky, Hanko, za povzbuzeni. Dnes rano jsem se probudila a mela jsem popraskane koutky u rtu a cele zarudlou kuzi kolem pusy. Popadl me strach, ze to je ekzem nebo lupenka, kterou jsem v zivote nemela. Zase nervy v haji. Proc mi porad neco je? Beru sice pulku Asentry 50, ale asi zacni brat celou, ten strach je sileny. Nemohla jsem pul noci spat. Moje neurolozka mi dnes predepsala stilnox na spani a uz mi dala doporuceni na psychiatrii. Vubec nechapu, jak jsem mohla do toho spadnout. Zvykla jsem byt aktivni, nezabyvat se blbostmi, sportovat. At uz to skonci, potrebuju byt jako driv.

Lenka

Ja uz zacinam byt jelen z tech AD, po silenych uzkostech jsem misto cele zacla uzivta jen 1/2 tbl. a ta panika se trosku zlepsila, ale porad se hrozne vseho bojim...ze uz mi zadna AD nezaberou atak...Klarko, pak prosim napis jak na tebe pusobi Remood? dr. rikal, ze mam jeste mesic pockat a kdyz tak mi pak napise Remood, ze je nejlepsi na uzkosti...ach jo, to uz by byli 4AD a to uz mi prijde jako slusny mazec...ANicko, drz se, nemas vetsi strach co si zacla uzivat AD? ja teda ano, tak prave premyslim, ze se na to asi vykaslu...

Anna pro Lenku
1x

Lenko, ja budu zobat cokoli, co me tech stavu zbavi. Dnes jsem navstivila lecitelku a ta mi dala nejaky pripravek na "procisteni strev". Po nem udajne muzu mit prujem. Uz nevim, jak to budu brat, kdyz jsem se teprve zbavula prujmu po AD. Zacina me navic hodne bolet v krku. Uz jsem z toho vseho unavena. Hlavne nevim, co mi, pokud uz vubec, je. Jsem doma na PN, jakmile vyjdu ven, dostavam silenou unavu a zacina se mi tocit hlava. Z krve mi nic nezjistili. Nechapu, co se deje. Jsem zoufala.

Anna

Uz ani moc neverim, ze tohle vsechno "vymysli" moje psychika. Beru asentru 11. den a mam porad strasnou unavu. Pokud by to bylo psych. puvodu, tak by to uz melo zabirat, ne? Nicemu nerozumim.

kačka
1x

Anno, Lenko, úplně vás chápu-byla jsem na tom úplně stejně, cokoliv jsem objevila na svém těle, nebo nějakou bolest, už jsem se hroutila a myslela na nejhorší!! Za to nemůžete, to chodí do mozku samo..je to děsný, psychicky tak namáhavé, že jsem se dostala do pořádné depky..myslím, že bych se z toho sama nevyhrabala!!! Mně AD od tohoto pomohla, už nic neřeším, jsem prostě zdravá-nemám žádné bolesti, problémy, všechna vyšetření a testy byly předtím dobré, tak proč se hroutit..vděčím AD za to, ale trvalo to, možná přes dva měsíce, když jsem začala brát druhá AD-asentra nesedla..je třeba mít v začátku k nim ještě neurol,či xanax, nebo něco podobného, nárazového, bez těchto prášků bych se v začátcích užívání AD neobešla a snad zbláznila..postupně mizí i třes rukou, vnitřní třes, úzkost atd...a když cítím jen malý náznak , tak si vezmu malý neurol..takže to je moje rada-je potřeba vydržet a hned to nevysazovaz a odsuzovat-časem, někomu déle to určitě zabere!!! hodně sil, bude líp a budete se zase smát na svět a nemoci vám budou u pr....

sluníčko

ahojky děvčata,plně souhlasím s kačkou,já beru asentru 3 měsíc 50,50- a teprve poslední 3 týdny se cítím fajn,občas si vezmu 1/2 oxazepamu,hlavně po ránu ale jen ojediněle,pokud by to aspon takhle vydrželo,budu spokojena,takže vydržte,začátky jsou kruté,ale stojí to zato vydržet,tak hurá do života pa všem sluníčko

hana

Kačko, tak ty jsi tady asi jediná, které léky zabraly a teď jsi v pohodě. Teda skoro pořád, akorát tě asi pořád trápí ten třes. Moc ti přeju ať jsi stále v poho. Docela dost ti závidím. Tak se stále drž. Ahoj a zdravím i ostatní. Hana

denča

Ahoj,moc,moc zdravím všechny.Tak jsem si před chvilkou volala na výsledky krevních testů.Samozřejmě je všechno v pořádku,mám akorát mírně zvýšenou sedimku,ale protože mám streptokoka a beru penicilín tak je to prý normální.Teď ještě čekám na výsledky boreliozi a štítné žlázy.Já už si přeju,aby mi něco našli,protože to není normální!!!Klouby bolí a bolí.Chce se mi brečet,co mám dělat?Mám průjem,ale protože beru antibiotika tak si říkám,že to je z toho.Už nevím jak dál.

Pavel

Denčo taky mě bolí klouby.záda atd.Tady máš odkaz na stranky přečti si to.Je to tam dobře popsané.http://www. tigis.cz/P SYCHIAT/psych103/08tuma.htm

Anna

Ja mam zase zvysenou teplotu kolem 37. Vcera jsem si dala echinaceu na bolest v krku a takhle se to dnes projevilo. Je tohle mozne nebo si tu teplotu vymyslim? jinak po psych. strance se citim godne Ok. Dokonce se usmivam a obcas si dokonce myslim, ze "to bude v pohode". Ale ty telesne priznaky jsou stale tu. Je mozne, ze psyhcika uz je OK, kdezto ty psychosmaticke projevy (unava, teplota, motani hlavy) porad pretrvavaji?

denča

Anničko,najdi si něco o únavovém syndromu

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce