Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kaja

Ahojky Leni, Dneska beru týden asentru 100 ráno a večer 50 a můžu říct, že se konečně cítim fakt super. Ta 50 byla děsně slabá, vraceli se mi ataky a depka. Tu 50 jsem brala 2 měsíce, vždycky se to zlepšilo, ale ne nějak výrazně. Jeden čas to bylo celkem dobrý, protože jsem se těšila na dovču a myslela na něco jinýho, ale pořád jsem si řikala, na co se budu těšit po dovolené. Na dovče ataka 1x a pak depka, po příjezdu domů dobrý a po týdnu depka jak blázen, nu a pak mi přidal doktor na 150. Po týdnu můžu říct, že snad ťuk ťuk je po depce, mam zase chuť žít a plánovat. Ataka taky zatim nic, je mi fajn, i když se to ještě může vracet, tak věřim, že jednou to bude ok. Tak neboj, ať ti zvýší alespoň na 100. Nemam vůbec žádný vedlejší účinky, dá se říct, že kromě dobrý nálady jsem nezaznamenala po přidání vůbec nic. Tak se drž, je to hroznej stav,ale přejde to!!

kačka

Ahojky!!Pořád sem koukám, říkám si, ani nepíšou a ono je to vše na další straně:o))). Leničko, já si připadám zase jinak-deprese to není, to určitě ne, zdaleka mi kdysi bylo hůř..ale jsem vnitřně nervní, neklidná, přepadají mě pitomé myšlenky..možná je to počasím, také když to mám dostat a při tom, tak je to děs, je mi 40 a možná se připravuji na přechod, já nevím-PROSÍM z vás ,,starších,, žen/Františku, ty to naštěstí nemusíš řešit/ má někdo takové zkušenosti, takové stavy? Přestože beru AD 5.měsíc, přepadají mě tyto stavy..ta úzkost Františku byla chvilková a je pravda, že jsem si začala říkat, nic to není, jak to přišlo, tak to odejde, neomdlíš-a byla to pravda!!! Ale přesto mě to zřejmě vylekalo a nějak se bojím zase. A pravda je, že je dobré o tom mluvit, tady s vámi, s lidma kolem vás-u mě to okolo vědí a tak jsem ráda, že občas si postěžuji, pak zase jak je mi už fajn a oni řeknou, že jsem veselá, že vypadám dobře a člověka to trochu nakopne, ale pak když je sám, tak nic moc,že? Zítra jdu k psych.,tak snad mi řekne něco pozitivního, nebo mi změní prášky, nebo přidá..uvidíme!!! Je fakt, že klepačka, vnitřní třes zmizely.. A něco pro srandu vám všem tady!!!!!!! Poslouchám Frakvenci 1 a včera bylo téma u Asterky, co děláte, když se vám nechce a nemůžete se milovat..napsala jsem svůj příběh, něco jako, že jsem to měla moc ráda, bohužel jsem se dostala do depky, beru Ad a tudíž to prostě nejde a že se těším, až budu zase zdravá a určitě i ten sex bude super .. a ona ji čatla jako poslední, vybrala ji jako výherní a budu mít doma DVD haha..a ještě mi éterem popřála hodně sil!!! Tak vidíte..papa a pište

Martin

Zdravim vsetkych. Tiez beriem asentru 50 a xanax 0,25, ale len sezonne...zacal som minuly rok na jesen som zacal, bral som polku z kazdeho, ked som zacal s liecbou tak som nemal ziadne vedlajsie ucinky, hned mi to zabralo, na jar som vysadil, vsetko bolo okej. Teraz na jesen ale zase stavy uzkosti aj s fyzickym doprovodom, tak mi doktor nasadil z kazdeho po tablete teda dvojnasobnu davku. problem je ze mam niektore z tych vedlajsich ucinkov - bolesti brucha, hlavy, potenie, rozsirene zrenice som mal take ze mi oci nebolo vidiet, tak som znizil davku na polovicu ako minuly rok...ale zrenice mam stale jak macka. Mate tiez niekto tento problem ? prejde to ?

Lenka

Ahoj Kajo, tak to je moooc dobre, ze je Ti fajn...me se to strida jako na houpacce, vcera jsem se citila fajn a dnes jsem zase cela roztresena, nastvana...nechapu to, beru ted Asentru 75mg 4 dny..a beres nebo brala jsi i neco na uklidneni? mela jsi s Asentrou taky obdobi nervozity, prujmy, trepani rukou? porad nevim,jestli je na me slaba nebo silna, kazdopadne mi ta davka asi nesedi...dekuji za odpoved

Kaja

Leni, měla jsem to úplně to samé. S tou 50 jsem se taky pořád klepala. Přišlo to vždycky z ničeho nic. Třeba jsem seděla u televize a najednou jsem se začala klepat a byla jsem strašně nervózní. Je to normální. Dneska ráno jsem taky měla mírnou nervozitu. Doktor říkal, že se to do dvou měsíců úplně spraví i to klepání a nervozita. Klidně ti může i bušit srdce atd. Nech si to zvýšit na stovku a uvidíš. Myslim, že 75 mg je málo. Každej den teď cítím, že se to zlepšuje. Tak snad to vydží. Taky mě dost pomáhá číst si tady ty diskuze. Je to taková naděje, že to bude všechno fajn. Držim ti palce. Piš, pa

Kaja

Jinak na uklidnění nic neberu. První týden, co jsem najela na asentru 50, tak jsem k tomu měla neurol 0,25 nebo xanax.

kačka

Čauky..dnes to mám, jako vy..depka to není, ale nervozita, jsem nesvá, vzala jsem si neurol..protože jsem šla k zubaři, kde mi brousili dva zuby na korunky..tak jsem se jim málem složila, bylo mi slabo na omdlení, ale naštěstí otevřeli okna a dali mi hadr na hlavu..mám teď dřevěnou pusu, ale mám to za sebou..holky, umíte nějak popsat tu nervozitu, na co při ní myslíte? JÁ jsem jakoby nesvá, mám strach, někdy mi i buší srdce...ten třes vás opravdu přejde časem, já to měla 4 měsíce!! pište, poraďte, jak se bránit té nervotitě: Prosíím , jsem na hlavu z toho, bojím se..

Lenka

dodavas mi moc nadeje, porad mam pocit, ze se na ty AD vyprdnu...dnes jsem si musela vzit oxazepam...rano jsem byla i takova podrazdena, nastvana, se vsim bych nejradeji triskla...myslis, ze i to souvisi? a jak to beres rano a vecer...nebo rano a odpoledne...jsi moc hodna, dekuji ti za pomoc a tu nervozitu jsi nemela pred Asentrou? ja ne...proto me to tak stve...uz to uzivam 4 tydny...dekuji moc

Lenka

Ahoj DOrko, to je dobre, ze si svuj pribeh tady napsala...ja si asi naivne myslim, ze se to ze dne na den spravi a bude oki...ale asi ne, co? presne ty rana a ta klepacka, to je opravdu sila, ze to takhle vetsina proziva...me porad bylo zvlastni proc pred AD jsem to nemela a ted to mam, takze je to asi beh na dlouhou trat..vcera jsem nemusela brat nic na uklidneni a dnes zase jo, tak uz jsem z toho zase vystrasena a propadam panice...asi to bude potreba jeste zvysit.... moc Vam tady vsem dekuji, ze tu pisete sve zkusenosti, doufam, ze jednou tu napisu taky nejaky krasny optimisticky prispevek...

Kaja

Ráno beru 100 a tak kolem 18 hod beru 50. Poslední 3 dny už jsem od rána dobrá. Dneska jsem byla nervózní jenom slabě, vzala jsem si tu 100 a za chvilku to přestalo, možná placebo efekt :-)). Jinak před Asentrou jsem to měla taky ale takový jiný, spíš to vždycky bylo před atakem, nemohla jsem se vůbec ničim uklidnit. Při tej 50 jsem se taky jako ty klepala, hlavně ráno v posteli, vždycky jsem se ale přinutila vstát a jít uklízet, když jsem to rozhejbala, ulevilo se mi. Tu nervozitu jsem měla z toho věčnýho zkoumání sama sebe. Jestli jsem dostatečně šťastná a jestli mam z hezkýho počasí dobrej požitek stejně jako dřív - no prostě magor. Chtěla jsem vždycky na to přestat myslet, ale nešlo to. Napřed jsem brala 50 ráno a 50 odpoledne, a pak jsem najela na 100 ráno a 50 odpoledne. První den jsem se trochu potila a při stávání se mi motala hlava, ale pak už nic. Průjem jsem první dny taky měla, ale už je to v pohodě. Už mam zase chuť k jídlu a láduju se jako dřív, chodim do práce, jezdim na koni, prostě pohoda. Snad to vydží a bude ještě líp. člověk na to pořád myslí, ale už jen okrajově. Ty jsi měla PP nebo depresi?

Lenka

ja mam spise deprese a uzkosti a nutkave myslenky, zaclo mi to po umrti maminky a porodu syna ( umrela 2 dny po mem porodu)...ale takove silne uzkosti jako mam ted, to jsem pred tim nemela...cetla jsem prispevek Dorky, tak to je asi na dlouho nez si to telo na to zvykne...premyslim, ze zavolam dr.a zkusim jeste zvysit na tu 100mg...snad uz nekdy bude trosku lepe...vcera mi prislo, ze je to lepsi a dnes od rana zase silena nervozita...mam pocit, ze je to zacarovany kruh...

Kaja

Já měla panickou ataku 9 let, posledních 14 dní před asentrou spojenou s mírnou depresí, spíš jsem jenom trochu brečela, že už nechci aby mi ty stavy otravovaly život. Po najetí na Asentru 50 mi bylo šíleně zle, šílený stavy, myslela jsem si, že umřu, pár dní jsem byla i na klinice, ale podepsala jsem reverz, protože už po 3 dnech jsem si myslela, že se zbláznim,že mam všechny psychický nemoce. Pak jsem se trochu začala dávat dohromady a když jsem si po 2 měsících říkala, že už to bude fajn, tak jsem se ráno probudila, měla ataku a strašnou depku, že je život dlouhej a bez cílu, hrůza. Po přidání na tu 100 jsem po týdnu tak nějak v normálu, ale mam strach, že se to vrátí a to bude trvat nějakou dobu, než uvěřim. Ale bludnej kruh to doufám neni. Zkus zavolat tej doktorce, ať ti přidá na 100. Napřed to zkus brát rozděleně a pak už třeba jen 100 ráno, ale to by ti měla poradit doktorka. Já nesmym mít moc dlouho prodlevu, proto beru ještě tu 50 odpoledne. Vydrž a nepřestávej to brát, přejde to, uvidíš!!!

Kaja

ježiš "nesmim" s tvrdým Y. Myslim, že už mi ty prášky opravdu zatemňujou mozek :-))))))

Lenka

Dekuji, budu doufat, nekdy amm pocit, ze mam lepsi naladu, ale ty stavy, ze se zblaznim zatim prevladaji...bohuzel, ale vecery jsou vetsinou celkem v poho, zajimave...ted jsem ztoho oxazepamu celkem utlumena - asi radsi priste vezmu jen pulku...Kajo, drz se a moc dekuji...snad budeme obe brzy jako Dorka, coz vlastne ty uz asi jsi...drz se a zase napis neco optimistickeho

Kája
1x

Já měla večery taky celkem pěkný, myslim, že to bylo představou, že už mě čeká jen ten spánek a ráno se možná probudim a bude mi líp, nevim. Budem, musíme vydržet. Taky jsem měla takový pocity beznaděje, ale víš sama, že čas je nejlepší lék :-))) a Asentra k tomu :-)) Zabere to, bereš to 4 týdny? To je krátká doba.

kačka

Holky, vy se mnou nemluvíte?:o))) Dnešní den je hnusnej, už od prvního otevření očí ráno jsem to věděla...To počasí je na depky a podobné stavy hrozný!!! NEBOJTE-třes opravdu přejde!!! Přesně tak jsem se každá rána budila-bylo to strašný, nechtělo se mi nic, říkala jsem si, že mě ten život nebaví a nikdo mi nepomůže.. To už se neděje, ale prostě přijde vždy pár dní, které stojí za ho..., jako dnes a včera..těším se zítra k doktorovi, snad poradí, co mám dělat..držte se!!! bude určitě líp!!!

Lenka

Ahoj Kacko, jestli ta uzkost neprisla s tim zubarem? je to fakt neprijemne, ty uzkosti, clovek uz je z toho unaveny, vid? me vzdycky ty rana silene vydesi a uklidnim se az vecer...ach jo, ale Kaja mi zase dodala nadeji, zkusim jeste zvysit davku a hlavne asi musim trpelive cekat...Kacenko drz se, a doufam, ze brzy zase budes psat ty vesele prispevky - cetla jsi prispevek dorky? nesedi to treba i trosku na Tebe? mej se moc pekne

kačka

Leni, četla samozřejmě a četla jsem o sobě-tradice těchto lidí tady-:o)).Ta úzkost byla před třemi dny a určitě ne kvůli zubaři, já se ho nebojím..jen se mi tam vrtal půl hodiny a nějak mi to nesedlo:o).. tu úzkost jsem si normálně přivolala..najednou mě napadlo, když jsem jezdila s košíkem mezi regály, co kdyby se mi udělalo špatně a že kdysi mi tam špatně bylo a najednou šup a bylo to..ale jak jsem psala, říkám si jak přišla, tak odejde a odešla!! to mě naučil doktor..DEPKY jsou horší.Ty takhle nezmizí-tam je to na dlouho, dlouho!!! Leni, rána jsem měla také taková, ještě dopoledne a pak nádhera, nejlepší večery-ty jsem milovala aříkala, tak a jsem z toho venku..jo to jsem se mýlila-ráno nanovo a skoro 4 měsíce..teď je o dost lepší, co se týká toho denního průběhu , ale postihne mě zase sem tam ten nerv, vnitřní neklid!! Teď jsem nešťastná z tohoto:o(((((((((..už chci psát zase vesele, ale to přijde a vám všem to také moc přeji!!!!

Nela

Ahoj všem, moc prosím o radu. Asentru beru teď pár dní už podruhé, pět měsíců jsem ji měla vysazenou, ale deprese a stavy obrovské úzkosti se zas vrátily. Taky jsem před pěti lety nechápala, když mi kamarád kvůli depresím skočil pod vlak, ale dneska už se do jeho pocitů dokážu víc než dobře vžít. Byl mi tak nepopsatelně zle, že jsem jen ležela, a snažila se odhánět myšlenky, že takovýhle život není život, a že už to nezvládnu. Mám už dospělé děti a moc hodného manžela, ale přece jen, stejně je v tom člověk úplně sám. Řeči typu - to přejde, to musíš překonat, musíš se snažit - ty mě opravdu moc nepomáhají, i když to chápu. Dokud to trápení člověk neprožije, nic o něm neví. Asentra mi už začíná zabírat, myslím, že je to dobrý lék. Jen bych potřebovala vědět, jestli má někdo zkušenost s rozmazaným, rozostřeným viděním. Netuším, jestli to může být vedlejší účinek léku, nebo samotné deprese a už z toho jsem dost rozhozená. Tak prosím - poraďte. Jinak přeju všem jen to nej....

František

Ahoj všichni.Nelo,plně s Tebou souhlasím co se týče těch řečí o tom,že se to zvládne,atd.Kdo to neprožil - nepochopí.Mám také již dospělou dceru,žiju sám a není snadné se s úzkostnými stavy vyrovnávat.Tvoje výhoda je,že máš hodného muže,to je velké pozitivum.Co se týče vedlejších účinků při užívání Asentry,je to individuální.Já například nepociťuji žádné.Ale hodně "debatníků" si tady stěžuje na průjmy,Tvoje rozostřené vidění může být také vedlejším účinkem,ale každopádně bych to konzultoval s lékařem.Kačce,Káje a Lence - já jsem to měl úplně opačně.Ráno mi bylo docela dobře,i proto jsem mohl fungovat v práci.Ale postupem odpoledne se to zhoršovalo a večer jsem sebou obyčejně praštil do postele úplně vyčerpaný.A ještě jednou pro Kačku - ten "vnitřní nerv" je úplně normální stav,mají ho i lidé,kteří se neléčí jako my.Oni to jen tak jako my nepozorují.Naučil jsem se to od sebe odehnat.S myšlenkou - zase mne to bere,ale není to nic hrozného,za chvíli to přejde.Teď,když mi už není mizerně se v těchto chvílích věnuji své velké lásce a to je kytara.Prostě si třeba hodinku jen tak brnám,nebo si hraju písničky,které mne hladí na duši.Pomáhá to,je to stejně účinné,jako Tvé hraní.Přeji Vám všem příjemný a klidný víkend.František.

Kaja

Ahoj, tak jak se vám dneska daří? Máte někdo zkušenost, za jak dlouho po přidání dávky asentra se může stav zlepšit. Je vůbec možný, aby se deprese vyléčila úplně?

kačka

Ahojky- NELO, mám také dospělou dceru, naštěstí je teprve ve čtvrťáku a mám ji doma, ale má kluka, svoji partu, život, školu, zájmy..také moc hodného a spolehlivého manžela, který mě asi trochu chápe, tedy snaží se, protože ty stavy nezná..kolikrát přemýšlím přesně, jako ty-že snad i chápu ty lidi, co si sáhnou na život, protože je to k nevydržení ty psychické stavy a oni to mají určitě stokrát horší, než my...Já mám apo cital, asentra mi nesedla, ale to je jedno, co člověk bere, hlavně,že to pomáhá...mně je stokrát líp, než kdysi-depky nemám FRANTIŠKU - dnes jsem byla u psych., pochválil mě, že jsem o moc moc lepší, než v začátcích, když jsem mu řekla o úzkosti, řekl, že můj mozek si to pamatuje a prostě se to někdy objeví..horší jsou pro mě ty neklidy a nepokoje uvnitř, ale budu si ti říkat jako ty, že to odejde..:o())..jiné východisko asi není..viď? dávku Ad mi nechal stejná, i dávky..v nejhorším případě si vezmu neurol..mám před sebou vánoce a silvestra za oceánem, tak musím být v poho..nesmím si to tak brát a hodit se do klidu, abych to tam zvládla a hlavně si to užila..pěkný víkend všem!!!!

Nela

Ahoj všem, a hlavně Kačce mcc děkuju. Prožívám teď opravdu bídné dny, což stejně všichni dobře znáte. I když je manžel moc hodný, stejně se do mých pocitů nemůže vůbec vžít. A ještě ke všemu je skoro přád pracovně pryč, takže asi ze všeho nejvíc mě deptá samota. A dcera, to je naštěstí osoba plná elánu a optimismu, tak ta nechápe už vůbec. Prostě si myslí, že se špatná nálada dá zvládnout. Ale člověk jim to nemůže mít za zlé, spíš to přijde neskutečně líto. Františka moc obdivuju, že tohle zvládá úplně sám, všechny ty úzkosti a smutky. Já žiju na malé vesnici, a trpím šeroslepostí, takže neřídím, a rady zajdi si za kamarádkou nebo do cukrárny, jsou mi k ničemu. K tomu máme doma osmdesátiletou tchyni. takže si těžko můžu hledat někde rozptýlení.Asi se sejde jedno s druhým a člověk do toho spadne.Tohle forum jsem našla náhodou a ani bych nevěřila, jak to člověku pomůže, přečist si, že v tom není sám /což rozumem samozřejmě vím, že lidi trpí daleko, daleko víc/. A moc podpoří, když je někomu líp, tak člověk doufá, že ho to taky potká. Přeju všem, aby to zvládali co nejlíp a zase nám vyšlo sluníčko.

hana

Ahoj všichni moc Vás zdravím a Nelo to s tou tchýni jsem moc nepochopila, to jako že tě tolik zaměstnává, že si ani nemůžeš zajít na kafe s kámoškou? Jestli kamarádky máš, určitě se s nimi stýkej dál, nemusíš jim zrovna vykládat o tvých psychických stavech, ale už jen obyčejný pokec stojí za to, aby člověk trochu "zapomněl", víš jak to myslím, jinak já se mám docela obstojně, ale co jsem užívala na noc Miabene, to jsem vysadila, děs vůbec jsem nespala, takže teď užíván jen ráno Elicea a na noc Zolpinox, znáte tyhle léky někdo? Ale necítím na sobě žádné změny, pořád špatná nálada, jenom co ráno otevřu oči necítím nic, prostě nic, chjo vím, že musím vstanout, uvařit oběd...prostě fungovat, ale jsem jako robot. Se všema moc cítím, zdravím Vás a přeji hezké, radostné dny. PAPAPAPA Hanka

kačka

Ahojky Nelo, Františku, Hani a všichni spolutrpící!!! Ty víkendy jsou pro mě nějak obzvlášť blbě zvládající. Možná to má na svědomí i ten humus venku,já nevím. Je mi tak nějak..Depky to nejsou, ale neklid vevniř mě s odpuštěním se.. a je mi z toho smutno. Když se zaměstnám , nebo s někým kecám, tak je to lepší-zapomenu, ale když jsem sama se sebou, přemýšlím a hodně mě to tíží ty myšlenky, ten neklidný stav. Já to ani neumím přesně popsat, definovat, ale klid rozhodně vypadá jinak. Pomůže mi neurol, ale nechci ho pořád brát. Beru AD, ale neurol a jemu podobné prášky působí na něco jiného.. Když jsem psala svému psych, chtěla jsem zvýšit dávku, tak mi to rozmluvil, že to není potřeba, protože deprese nemám.. Tak piju meuňku, mátu, červený jetel.. Poraďte, jestli to máte podobně, co děláte vy... papa a pište.

Nela

Ahoj všem, Hanko, tchyní jsem opravdu dost omezená, mít doma starého, nemocného člověka není jednoduchý ani pro člověka, který je psychicky v pohodě. A na popovídání po práci, to opravdu nezvládám, zajedno neřídím, autobus k nám jezdí naposled v půl páté odpoledne a doma musím uvařit a obstarat babču. topení, psa. Muž bývá přes týden většinou pryč. Ale za normálního stavu to zvládám a popovídám si v práci. Ale teď,když jsem na neschopence, to na mě doléhá daleko víc. Kačenko, ten tvůj neklid, to moc dbře znám. 'Clověk je pořád napjatej, opravdu se to těžko popisuje, ani nejde se nějak uvolnit. U mě je to spojený i se sebelítostí a asi i závistí, proč zrovna já...Když říkám závidstí, doufám,že nejsem zlá, nepřeju nikomu nic špatnýho, ani nezávidím peníze. To jen ta sebelítost. Kačko, to napětí mě taky opouští jen když něco dělám, nebo s někým mluvím,když je člověk sám, je to v háji. Když čtu ty vaše řádky, tak se snažím věřit, že budeme zase všichni v pohodě. pomáhá mi to, tedy pomáháte mi. ahoj.

Lenka

Ahoj Kacko, to je mi lito, ze to porad neni ono, u me to zatim taky neni ono, ale mzslim, ze to zhorseni klidne muze souviset s tou zmenou pocasi, vzdyt to normalne pusobi na zdrave lidi a co teprve na nas...vis, chtela jsem ti napsat, jestli ti neco rika buspiron je to nenavykove anxiolytikum, az pujdu na kontrolu za mesic, tak planuji se na to zeptat...trva to kolem dvou tydnu nez to zabere a uziva se to stale...libi se mi, ze to neni navykove...tak se treba na to zkus odivat na netu...me pak jeste rikal dr. ze na uzkosti jsou vyborna AD remood, ze pusobi antidepresivne a silne anxiolyticky...tak drz se papa

denča

Moc zdravím všechny.Stále sleduji diskuzi.Teď se cítím lépe,konečně po dvouch měsících braní Asentry mám pocit,že mi zabrala.No a co se zase nestalo...Minulý týden ve středu jsem dobrala antikoncepci a čekám na měsíčky a ono pořád nic.Došlo mi,že jsem měla dlouho průjem a jak je známo tak průjem snižuje učinost antikoncepce a navíc jsem brala antibiotika a ty taky snižují účinost.Teď čekám na manžela až přijede z práce a doveze mi těhotenský test.Děti mám dvě a třetí jsem už vážně nechtěla,navíc s těmi problémy co mám,obě děti se narodily císařským řezem.Prosím nemáte někdo zkušenosti,že by se zpozdily měsíčky při braní asentry ikdyž užívám antikoncepci?Chjo,kdy to konečně všechno skončí.Lidičky držte se!!!

kačka

Ahoj Leni, děkuji Ti za reakci. O Buspironu jsem neslyšela, mohu se na něj zeptat svého psych., napíšu mu email. Psala jsem mu o víkendu, jak jsem nervní a nesvá a on mi napsal , že si to sedne, počkáme , pokud to potrvá , tak mi možná přidá mg CITALU. Přiznám, že moc nechci přidávat, ale pokud to bude třeba a bude mi líp... Víš, já si ty stavy asi přivolám sama, těma myšlenkama na to..Mám radši všední dny, teď sedím v práci , ale lidi nechodí a tak mám zase čas ...no ale dnes je to v menší míře..zatím to na neurol není..taky si myslím, že to pošasí opravdu na nás ,,nemocné,,zabírá víc..:o))..A ty se cítíš jak? Jaké máš pocity? Já vystrašená, nervní, nesvá..jako debil už, haha. Denčo, tak napiš, jak jsi dopadla!!! Chápu , že asi dvě děti stačí, také nejsi úplně v poho psychicky, tak asi miminko nechceš..a nedivím se!! DRŽTE SE!! PAPA

Blowski

Dobrý den, chci se zeptat, zda je normální, že po týdenním používání léku Asentra 50 mě najednou začala tolik pálit žáha a z vedlejšího účinku nespavosti se naopak stala spavost. Dále se chci zeptat, zda už po týdnu lze na sobě pozorovat změny? Cítím že to se mnou něco udělalo, ale netroufám si říct že by to bylo o tolik lepší. Může se to ještě zlepšit? Děkuji.

František

Na pálení žáhy,bych se zeptal lékaře.Já s tím zkušenost nemám.Co se týká nespavosti přecházející ve spavost,je to normální a je to dobře.Člověk si potřebuje odpočinout a pořádně se vyspat.U mne to bylo také tak.Účinky léků jsou individuální.Je možné,že už po týdnu zpozoruje pacient určitá zlepšení.Vše také závisí na míře potíží,které jsou léčeny.Léčba je dlouhodobá,rozhodně po týdnu nenastává velmi výrazné zlepšení.Spíš až tak po měsíci.Ale to je prostě o tom,jak na koho léky působí.Každopádně pokud máš pocit,že se Ti po týdnu už mírně ulevuje,je to na dobré cestě a výraznější úleva se jistě brzo dostaví.Chce to ale velkou trpělivost a pokoru.Přeji Ti,aby Ti bylo jen a jen líp.

denča

Zdravím všechny,tak výsledky těhotenských testů jsou negativní,volala jsem na gyndu a sestřička mi řekla,že je v pohodě,můžete to být následek braní antibiotik i Asentry a příští týden jdu na prevenci tak uvidím,ještě si udělámjeden těhotenský test a to ve čtrvrtek,protože mám začít brát antikoncepci,tak chci mít jistotu,že nejsem těhotná.Blowski,pálení žáhy může být po Asentře a to spaní taky.Žáha mě pálila taky asi po 10 dnech to přešlo a spím taky.Měla jsem taky problémy se spanín,spíš jsem nespala než spala,co beru Asentru tak spím mnohem líp.

kačka

Lidi, já jsem zmatená z toho nového systému tady..haha..snad se najdeme..pište papa

František

Ahoj všichni debatníci.Já jsem z těch novinek tady taky nějak vedle....Holt starej chlap....Denčo,jsem rád,že Ti to dobře dopadlo.Jinak já se momentálně cítím docela dobře,zvládám vše,co je třeba.Můj tatínek má v současnosti nějaké závažnější zdravotní potíže,ale i to zatím zvládám.Tak se mějte všichni fajn a pište,pište,pište.František.

denča

Lidičky to koukám,na začátku jsem si myslela,že jsem úplně jinde.No hold novinky.Jinak na gyndě mi léjař vysvětlil,že se to může stát,nic se neděje.Františku,tatínkovi přeji,aby mu bylo lépe,můj taťka měl taky nedávno zdravotní problémy a ještě to neskončilo,musí na operaci se srdíčkem,není to až tak závažné,ale každá operace je zásah do organismu...Jinak,prosím Vás máte někdo zkušenost s hučením v hlavě?Jako když přijdete z diskotéky a zalehnete a najednou vám z toho kraválu hučí v hlavě,Když jdu spát mám stím velké problémy někdy jako by mi i pískalo v uších.Lidičky všichni se držte a pište!!!

Pavel

Denčo to pískání v uších je psychyckeho původu.Mám to samé někdy jeto silnější a někdy slabší.Zvykl sem si nic jiného nám nezbívá.Máš pravdu,že jeto hodně nepříjemné,ale nijak to neovlivníš.Tady máš odkaz na stránky kde je to popsané (zkopíruj do vyhledávače). http://www.opavamedica.cz/orl/nase-sluzby/tinnitus/trt

kačka

Lidi ahojky. Já jsem musela včera navštívit zase psych.,měl na mě naštěstí čas, protože mu někdo vypadl..Vůbec jsem nechápala, co se se mnou děje..5 měsíců beru AD a teď tohle..Měla jsem šílené úzkosti najednou..musím se naučit se sebou spolupracovat a nepodávat se tomu, ale jde to blbě..vyměnil mi AD , mám ode dneška ARGOFAN, znáte to někdo? Hučení v uších zatím nemám, ale docela dost mě bolí hlava..Františku, taky mě to mrzí s tatínkem, ale to je život, máme to tak dané, to se učím pochopit a ty sám to vše víš nejlíp,viď? papa . mějte se a pište

František

Všechny Vás zgravím.Denčo, s hučením v hlavě a pískáním v uších jsem se zatím nepotýkal.Jediné co mne ze začátku léčby bolelo,byla občas hlava.Ale bylo to snesitelné.Kačko,s ARGOFANEM žádné zkušenosti nemám,je mi líto,že máš zase potíže.Víš,on si člověk může desetkrát říkat,že se tomu nebude poddávat,ale mozek si stejně udělá co chce.Je těžké se snažit být statečný,zvládat práci,domácnost,rodiče a ještě se vyrovnávat s tak těžkými stavy.Mnohokrát jsem si říkal,že musím bojovat,že věřím,že zase bude líp,ale ono to vůbec není tak snadné,jak by se zdálo.Stojí to člověka spoustu sil a pocit úlevy je kdesi v nedohlednu.Nezbývá nám,než bojovat a těšit se z každé pěkné chvíle.Obyčejně se ale stává,že to pěkné,bývá často vykoupeno něčím,co člověka zase trochu srazí k zemi.Můj otec před šesti lety utrpěl mozkovou mrtvici,nedávali mu šanci na přežití,natož na nějaký normální život.Jako zázrakem se z toho dostal,není to sice už zdaleka on,ale je soběstačný.Před měsícem prodělal infarkt,absolvoval katetrizaci a po týdnu v nemocnici se zdálo být vše na dobré cestě.Minulý týden mu při vyšetření objevili šesticentimetrovou výduť v břiše.Takže ho zítra čeká ještě CT vyšetření a pak další operace.Člověk má někdy pocit,že se z toho nevyhrabe.Ale jak jsi napsala,je to tak dané,takový je život.Přeji Vám všem jen to nejlepší.František.

kačka

Františku, máš naprostou pravdu ve všem,navíc znáš pocity nás všech tady a připadám si u tebe, že poslouchám svého psychiatra:o)). Jistě jsi vzdělaný člověk a umíš to vše tak krásně podat:o)). Mně je to taky líto, že jsem zase taková, jaká jsem...Jsem z toho otrávená, ale musím se vzchopit a hlavu vzhůru!! Vyzkouším nová Ad, víš je jich asi tolik, že nemůžeš znát všechna..Na příbal.letáku je, že jsou spíš na úzkosti a ty já mám.Opravdu depka vypadala jinak..Tak si budeme držet ve všem palce a bude dobře!!! Já mám taťku taky moc nemocného, mrtvici měl kdysi taky, rakovinu prostaty atd..Drží se jakž takž..Mamča po operaci páteře, ale ta se opravdu moc lepší a z toho mám radost.. Tak papa!!!

Kaja

Denčo, to pískání v uších jako po diskotéce mám taky, zvykla jsem si, ale někdy je to nepříjemný. Leni, jak je? Už je ti líp, přidali už tě ty prášky? Jinak já se cítim docela dobře. Depky myslim že už nemam, všechno mi baví, směju se, ale občas si připadam tak nějak divně, jako kdybych to pořád nebyla já. Ani nevim, jak bych ten pocit popsala, cítim se tak jako kdybych ten svět pozorovala tak nějak z dálky nebo co někdy mi napadne myšlenka proč jsme tady, No připadam si pořád tak jako blázen. Nevim proč mam takový nápady. Jestli to je pořád deprese nebo úzkost z toho co bude nebo je to po těch práškách, nevim. Máte někdo taky takový pocity?

František

Kájo,myslím si,že Tvoje stavy jsou odrazem obav z toho,že se Ti deprese vrátí.Asi to prožívá většina z nás,i když se cítíme relativně dobře.Já vím,že je to složité,ale ten podvědomý strach,tam někde vzadu pořád je a obávám se,že už bude navždy.Jde jen o to naučit se tomu nepoddávat,přejít to s tím,že mne to nezaskočí.Ale jistotu mít už asi nikdy nebudeme.Deprese se dokáží zákeřně vracet a paradoxně to bývá v okamžiku,nebo období,kdy to nejmíň čekáme.Kačko,nejsem nijak extra vzdělaný člověk,jsem jen obyčejný elektrikář.Ale jak jsem již jednou napsal v některém z minulých příspěvků,snažím se chápat lidské problémy,jsem dost "citlivej chlap,"nehážu vše za hlavu a o problémech přemýšlím a rozebírám je ve svém nitru.Snažím se žít podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,nevěřím v Boha,ani v nikoho jiného,věřím na poctivost a spravedlnost.Ale té je na světě pramálo.Možná tím trochu škodím sám sobě,protože se mi toho mydlí v hlavě někdy strašně moc,ale z druhé strany,když mne někdo ocení tak jaky Vy na těchto stránkách,hřeje mne to na duši a nakopne do dnů dalších.A tak Vám všem děkuji za Vaši přízeň,za rady a zkušenosti o které jste ochotni se s ostatními podělit.Vězte,že Vy mou přízeň neztratíte a já se s Vámi vždy rád podělím o zkušenosti své.Mám pocit,jako bychom byli osamělými mušketýry na této planetě a naše debaty jsou naším "jeden za všechny - všichni za jednoho."František.

Lenka

Ahoj vsichni, moc Vas pozdravuji, vzdy nahlizim a ctu si vase prispevky...Frantisku moc hezky pises, rada si ctu tve prispevky...Ja verim na silu v nas samotnych, ale bohuzel ji ted zoufale hledam, snad jednou prijde den, kdy ji najdu...Kajo..zatim uzivam Zoloft 75mg, kdyz jsem zvedla na 100mg, tak jsem mela silenou depku, ale mozna to byla nahoda, ale u me se to spise projevuje silnymi uzkostmi, myslim, ze kdybych se zbavila tech uzkosti, tak bych racionalneji uvazovala a mozna se i vice radovala...nevim, jestli pokracovat nebo jeste zkusit zvednout na tu 100mg nebo dat na radu dr. ktery mi spise chce napsat remood, ale me se nechce zase zacinat od zacatku, achjo... Kacko..pak napis jak Ti dela ten Argofan...ten mela moje maminka, jak ji zjistili tu nemoc a myslim, ze byla takova spokojenejsi...

kačka

Ahojky lidi!!! Tak jsme se zase trochu rozepsali, to je dobře. Kájo, já jsem na tom podobně, depky nemám, ale úzkosti, jak vše bude a tak v tom lítám pořád. Také se dokážu smát, vtipkovat, nemyslet pořád jen na svůj stav-to jsem v poho. Pak jsem sama , něco si představuji a je mi úzko.. Leni ten Argofan mámzatím druhý den, snad mi pomůže, asi je ještě brzy. Měla maminka nějaké vedlejší účinky? Já zatím docela v poho, to, co tam píší tolik nemám, možná proto, že jsem přešla rovnou z CITALU a jiná AD..ale jiná jsem..Ach jo lidi..Jak píše František, tak to je,přesně to říkal psych., musím se s tím naučit žít a říci si, že teď je prostě takhle a bude to lepší..Zaměstnat se/bohužel, to je u mě horší, protože od podzima jsem skoro bez práce a klientů a mám čas přemýšlet/.Sportovat. Být s lidma,rodinou...A s vámi tady-TO MI POMÁHÁ:o)))..mějte se líp!! papa

Lenka

Kacko..no, tezko rictm jestli mela maminka vedlejsi ucinky, ona byla hodne nemocna, takze neslo poznat, zda je to z te nemoci nebo z AD( mela k tomu spoustu dalsich leku), ale dokonce pak mela i pekne cerny humor, coz straaaasne moc odlehcovalo situaci...ona byla cely zivot velmi pozitivni clovek, ale myslim, ze taky mela dost problemy s uzkosti - trpela od 19 na zaludecni vredy...a co ti dr. rikal na ten buspiron jak jsem psala?

Kaja

zpráva

Kaja

Děkuju všem, tak já fakt nevim. Jeden den je mi líp, druhej den už zase přemejšlim. Už mi to fakt štve. Víte co je nejhorší? Že takový stavy mi začly až po těch práškách. Panická ataka byla proti tomu hadr. Ta mi teda nejspíš zmizela. Pořád si připadam jako že jenom tak nějak přežívam. Já se na ty prášky snad vyprdnu nebo co. Kačko ty už si ale byla v pohodě,co? Leni já ti fakt nevim, určitý zlepšení asi je, nejsem nervózní, ale já to prostě pořád nejsem!! Myslíte, že už jsme si to nějak nevsugerovaly?

Lenka

Kajo, ja to mam s tim premyslenim uplne stejne, ale mam k tomu jeste ty uzkosti, mam taky pocit, ze jsem to pred branim AD nemela..nechapu to, jakoby ta hlava nemela nic lepsiho na praci nez premyslet nad peknyma blbostma...snad je to u tebe jen nejaky drobny vykyv, ale taky premyslim, jestli by nebylo lepsi se na ty AD proste vykaslat

František

Děvčata - nevzdávejte to.Věřte mi,že by se vysazením AD nic nevyřešilo,ba naopak,bylo by to ještě horší.Já tyto stavy neprožívám,je mi docela fajn,ale taky jsem si to musel protrpět.Chce to čas - hodně času a trpělivost - hodně moc trpělivosti.Přeji Vám,aby se to co nejdříve zlepšilo.Užijte si víkend jak jen to nejlíp půjde.Držím palce,František.

Kaja

Františku, a jak je možný, že mi tyhle stavy začaly až když jsem začala brát ty prášky? Já jsem nikdy nic takovýho nezažila, měla jsem sice panický ataky, ale život jsem měla ráda, milovala jsem ho!! Nikdy jsem nepřemejšlela nad kravinama typu "proč tady vlastně jsem" , připadá mi jako bych chodila v cizím těle, připadá mi jako bych se úplně změnila a mam pocit, že už to snad nikdy nebudu já. Jediný co zatim antidepresiva dokázaly, že možná už nebudu mít ataku. Ale radši ataku a bát se o sebe, než nemít život ráda!! Beru dávku 150 mg asentra 14 dní. Myslíš, že už to mělo zabrat? Já to nechci vzdávat, ale už ani kolikrát nevim jestli mam na tohle sílu.

Lenka

Ja mam stejne pocity, skoda, doufala jsem, ze mi to taky tak pekne zabere jako Tobe, no co delat...KAjo beres neco na uklidneni? nevim, zda jsi to tu uz psala...psala, jsi, ze se uz citis uplne skvele, takze se to zase vratilo? nebo je to jen z toho pocasi? prechodne zhorseni?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce