Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anna

Unavovy syndrom ja zda se nemam, nemam to 6 mesicu a vubec ty priznaky na me nesedi. Ted momentalne se mi silene mota hlava, jakmile zacnu delat nejakou cinnost, treba jen rychle jdu. Taky se hrozne zadychavam a busi me srdce.

Lenka

Ahoj Kacko, to je moc dobre, ze se citis lepe...psala jsi, ze bys nezvladla zacatek AD bez neurolu, muzu se zeptat kolik jsi ho musela brat a kdy si mela pocit, ze uz ho nepotrebujes? na zacatku lecby u Tebe taky nastalo zhorseni? ja si nesleduji nemoci, ale sleduji svoji psychiku, ach jo...vim to, ale to je tak vsechno...

Anna

Holky, prosim vas, po jake dobe od zacatku uzivani se vam prestala motat hlava? Ja jem ted zvysila davku z pulky na celou, prujem nemam, ale hlava se mi stale mota. Potrebuju vedet, zda je to od prasku, nebo z neceho jineho.

Anna

Tak uz vim, ze ty teploty mi zpusobuje AD, nasla jsem informaci o serotoninovem syndromu, kdyz se v mozku tluce vlastni serotonin s umele vyrabenym. Proto ta teplota.

Anna

Prosim Vas, popiste, mate to motani hlavy porad nebo jen obcas? Mate ho bezprostredne pote, co jste si ho vzali anebo se to motani muze objevit i po nekolika hodinach? Prosim, potrebuju to vedet.

Pavel

Zkopíruj ten odkaz do vyhledávače a dej přejít.

kačka
1x

Lenčo, opravdu se citím o moc lépe, skoro, jako dřív:o)..trvalo mi to ale opravdu docela dlouho...skoro tři měsíce..snad to nezakřiknu..takhle jsem si myslela kdysi , že je mi dobře a bum, další den znova..a jako na houpačce..jak jsem psala , nejhorší byla rána..začala jsem se klepat bušilo mi srdce..NEUROL jsem měla tak 2-3 denně 0,25mg..je dobré si vzít jeden těsně před spaním, dobře se vyspat..to je důležité..MNĚ se hlava nemotala nikdy. A LENKO přesně, zdálo se mi, že se to zhoršuje spíš- na začátku, přisuzovala jsem to vedlejším účinkům, ale byla to prostě depka , jako prase a dýl se léčila..TA opravdová úleva přišla nedávno a lítala jsem v depkách od konce května:o(((. ANNO, po AD určitě nemáš zvýšenou teplotu- je to psychikou a ty si to vsugeruješ, tím to je...Papa všem a hodně sil!!!

hana

Aničkoa Lenko, já se musím přidat ke Kačce, vy si opravdu tím stálým sledováním se jenom ubližujete a vsugerujete si nemoci, které vůbec nemáte. Nechte léky působit a až půjdete na kontrolu vše doktorce řekněte /o bolestech hlavy, teplotách atd./ a ona vám sama řekne, jestli to je z těch léků. Nepřisuzujte své nynější stavy žádné nemoci, bude vám jenom hůře. Právě díky tomu, že máte narušenou psychiku, uvěříte všemu možnému. !!!!!! Držte se, Hanka

Klárka

Anno, já mám motanice hlavy. Už ani nevím kdy jsem se cítila dobře. Tohle motání a ú nava mě obtěžuje ze všeho nejvíc. Jsou stavy, kdy se mi motá šíleně, pak je to trošku lepší, nicméně motá se mi furt, pořád jsem jako opilá. Motá se mi už tak přes půl roku, jsem z toho zoufalá. Právě proto jsem vymýšlela ty diagnoze nádoru na mozku a roztroušenou sklerozu. Ale neuroložka mě prohlídla a řekla mi, že mi nic není, tak snad to tam musí poznat.. Nevím, zda se mi hlava motá z AD nebo z té mojí blbé psychiky. Ale motala se mi už před braním prášků tak myslím, že mi prostě ještě žádné AD nezabraly, tak proto se motám pořád. :(( Je to můj nejhlavnější problém mého stavu. Jo a taky jsem taková zapomnětlivá, zapomenu nějakou věc, kterou mám třeba zjistit pro muže, za hodinu to nevím... myslíte, že je to normální?? Možná mozek vypouští to co není pro něj životně důležité.. Kačko, zdravím, to je super, že se cítíš lépe!!! Já už taky přestávám věřit, že mi nějaká AD zaberou, ale pořád ještě doufám... musím.. co jiného člověku zbyde,že?? Ten Remood beru 5. den tak uvidíme. Mám k němu zobat Rivotril, asi než zabere tak abych to přežila. Za týden jdu k doktorce tak uvidím co vymyslí. Držte se!

Klárka

Popraskané koutky na puse jsem měla taky, začly se mi dělat i afty v ústech. Je to nedostatkem B vitaminu. Kup si B komplex Forte a ber ho 1-0-1. Takhle mi to poradila doktorka a od té doby ok. ted jsem 3 dny nebrala a do rána zas prasklý koutek. Až si béčko koupíš tak si přečti leták, budeš překvapená. Při nervech a stresu je totiž zvýšená spotřeba béčka nutná, to jsem nevěděla. Tvoje tělo se hlásí, že mu béčko chybí. Takže žádná lupénka!!!!!!

Anna pro Klarku

Praskle koutky jsem si prelecila mastickou na kvasinky, o Becku vim uz samozrejme davno, ale od jiste doby uz to nezabira. Jinak ale mam uplne stejny problem s temi motanicemi. AD zabrala, citim se lip, uz nemyslim na roztrousenou sklerozu atd. ALE TY MOTANICE STALE JSOU. Cekam na MRI mozku. Jeste se chci stavit za ORL lekarkou, at mi vysetri tu rovnovahu, protoze to neni mozne. V klidovem stavu jsem OK, nic se mi netoci, jakmile ale zrychlim krok nebo treba vyjdu shodu z metra, ihned citim buseni srdce, zadychavam se, toci se mi hlava. Ale hlava me vubec neboli, zadne migreny atd. Jsem zoufala a uz jsem se objednala k lidovemu leciteli, ktery je prej hrozne dobry a ne moc drahy.

Lenka

Ahoj Kacko, moc dekuji, mam to uplne stejne...rana jsou silena busi mi srdce, jsem silene rozklepana a pesimisticka, ze uz mi proste nic nezabere atd....dnes jsem si vzala poprve rano 0,25mg neurolu, ale necitim nejakou zmenu...je to mozne? myslela jsem si, ze kdyz na to nejsem zvykla, tak se hned uklidnim, ale nic...srdce busi, potim se...sice nalada neni tak pesimisticka, ale jsem hrozne nervozni jako bych sla na zkousku...vecer se vetsinou dost uklidnim...nechapu to...

Lenka

Ahoj Klarko, prosim Te, mimo to toceni hlavy se citis jak psychicky? kolik toho rivotrilu mas uzivat? JA mam pocit, ze se z tech nervu fakt zblaznim...jak uz jsem psala pred 2 hod. jsem si vzala neurol 0,25mg a vubec me to neuklidnilo...jsem z toho zoufala...mam nekdy pocit, ze ta psychika se trosku zlepsuje, ale ta nervozita se zaroven zhorsuje...z toho mam pak zase blbou naladu, no zacarovany kruh

kačka

Leni, jako bych četla o sobě!! Neboj, já to měla úplně stejné!! Myslím, že si můžeš vzít neurolů 0,25 dva naráz-taky jsem si brala zpočátku více-můžeš jít až do 1,5mg denně, to je zcela normální a běžné na začátku léčby AD..prostě to bez neurolů k AD na počátku nezvládneš, jako já!! takový měsíc, dva určitě, fakt, neboj, věř mi..můj psych.to pokaždé říkal, já se mučila, nechtěla si je brát, ať si na ně nezvyknu a on mi ,,vynadal,, že ho mám poslouchat a neléčit se sama-měl pravdu, jelikož je to můj klient, viděla jsem se s ním dost často, psali jsme si maily a on mi to krásně vždy vysvětlil-měl fakt pravdu:o))).. teď k němu jedu příští pátek po 6 nedělích..PŘESNĚ ráda hrozná, pesimistická, nejradši jsem měla navečer a večer..bude to ustupovat, neboj..pak, když mi bylo líp a líp, tak se to na pár dní přesunulo opačně..večery nic moc, ale už je fajn!! držím palečky!!!

Anna

Nasla jsem na slovenskych strankach daleko vetsi vycet nezadoucich ucinku, nez pisou v ceskem pribalovem letaku. Takze teploty jsou urcite od AD: Telo ako celok: Môže sa objaviť únava, horúčka, návaly horúčavy, telesná slabosť, alergická reakcia, alergia. Tráviaci trakt: Najčastejšími nežiaducimi účinkami sú nevoľnosť a hnačka. Tiež sa vyskytuje bolesť brucha, dávenie, tráviace obtiaže, riedka stolica, zápal pankreasu, poškodenie pečene. Môže dôjsť aj k závažným pečeňovým poruchám (vrátane zápalu pečene, žltačky a zlyhania pečene) a k bezpríznakovému zvýšeniu sérových transamináz (ALT a AST). Nervový systém: Môže sa objaviť bolesť hlavy, migréna, závrat, tras, kŕče, kóma, poruchy pohybu (vrátane symptómov ako sú zvýšená pohyblivosť, zvýšenie tlaku, škrípanie zubov alebo abnormality chôdze), tŕpnutie. Tiež boli hlásené príznaky, ktoré sa vyskytujú pri serotonínergnom syndróme ako pohybový nekľud, zmätenosť, potenie, hnačka, horúčka, zvýšený krvný tlak, svalová stuhnutosť a zrýchlená srdcová činnosť. Taktiež sa môže vyskytnúť nechutenstvo, nespavosť, ospalosť, nepokoj, agresívne chovanie, úzkosť, symptómy depresie, halucinácie a psychóza. Autonómny nervový systém: Vyskytuje sa suchosť v ústach, zvýšené potenie, rozšírenie zrenice a pretrvávajúce a bolestivé stoporenie penisu. Koža K nežiaducim účinkom na kožu patrí strata vlasov, opuch a vyrážka. Zriedkavo sa vyskytli aj prípady odlupovania sa kože. Kardiovaskulárny systém Častým nežiaducim účinkom na kardiovaskulárny systém je bolesť hrudníka, zvýšený krvný tlak, búšenie srdca, krátkodobá strata vedomia, zrýchlená srdcová činnosť a opuchy obočnice. Hematopoetický systém: Môže dôjsť k poruche funkcie krvných doštičiek, abnormálnemu krvácaniu (krvácanie z nosa, krvácanie z tráviaceho traktu a krv v moči), zníženiu počtu bielych krviniek, kožnému výsevu drobných krvácaní a zníženiu počtu krvných doštičiek.

Lenka

Kacko, tak si mi zase dodala trosku nadeje...ja jsem sice chtela co nejdele kojit, ale uz jsem fakt z tech nervu unavena...takze dnes jsem sla koupit nutrilon, trosku jsem to oplakala, ale aspon si zase nebudu vycitat, ze mu jdou vsechny moje strachy do mlicka...jeste planuji kojit pres noc, ale uz pomalu do ztracena...vzdycka me vydesi, kdyz se nekde doctu, ze jim AD zabrala do 14 dnu a me se vse do 14 dnu zhorsilo...ale zkusim si proste sem tam brat ten neurol, kdyz ted uz muzu a uvidim, jestli to vydrzim...sem tam se mi behem dne zda, ze se mi nalada zlepsuje, ale za chvili jsem zase uplakana...je to jak pises na houpacce, no u me spise na horske draze...

kačka

Leni, já nevěděla, že kojíš..tak to musíš vědět od lékaře, co můžeš a nemůžeš brát:o), ale neboj!! já mám ségru, má nyní 4 měsíční holčičku-moje sluníčko:o)-a taky ji nekojí, od začátku-moc chtěla, protže první dítě kojila do půl roku, ale nešlo to, a taky je v poho-malá-tak neboj!!!..hlavně, abys byla ty v poho a nepřenášela to na to mimi..neměla jsi něco, jako laktační? tys byla doufám u psychiatra!!! takže hlavu vzhůru!! ůleva se fakt dostaví, jen dýl-jako u mě!! vím to..fakt jsem tím procházela taky!! jen jsem měla ty strachy z nemocí..z toho děs depku..ale přiznávám, že to, co tady holky popisují, jak si radí jakou nemoc na internetu nastudovat a její příznaky..tak daleko jsem naštěstí nebyla:o))) myslím, že se do toho hodně zavrtávají a bude jim akorát hůř a bude jim hodně dlouho trvat, než jim AD zaberou!! Leni, klidně si ty neuroly ber, opravdu, můžeš jít až do 1,5 mg denně, jak jsem již psala a to trvá třeba měsíc a pak si jich postupně budeš brát míň a míň, až budeš mít jen AD..uvidíš!!! Přeji ti mnoho sil!!!papa JO, taky mě děsilo to, že tady většina psala, že AD zabrala už za 14 dní-u mě tedy až za dva měsíce, tak buď v klidu!!!doufám, že jsem tě aspoň trochu povzbudila:o))

Klárka

Kdybys chtěla, tak tady je na mě kontakt na e-mail, tam ti pošlu svoje icq číslo, kdybys chtěla pokecat... Mě taky nejvíc otravují ty motanice hlavy. Po psychické stránce jako lepší, tolik si to nezabírám, ale necítím se dobře. Vždy zpočátku braní AD zhoršení, pak zlepšení a pak zase zhoršení, takže výměna AD, pak zase ten nájezd na nový AD šílenej, trošku zlepšení a zase zhoršení :((( Ted najíždím na ten Remood, připadám si pořád taková zmatená a zapomnětlivá... Máte to někdo taky tu zapomnětlivost??? Jinak Rivotrilu mám brát podle potřeby, když cítím,že se třepu nebo jde na mě depka tak lupnu půlku nebo čtvrt. Spíš teda půlku. Někdy dám 2x, někdy vůbec.. Ted co najíždím na Remood tak spíš 2x.

Klárka
1x

Leni, kolik má mimi, že kojíš? Jen se ptám. Byla jsem ve stejné situaci, řešila zda utnout kojení a jít si na prášky nebo zatnout zuby. Bohužel jsem dlouho zatínala zuby.. A pak si stejně vyčítala, že jsem špatná máma, která KVŮLI SOBĚ mlíko odstavila. Cítila jsem se blbě od Terezčiných 3 měsíců. Kojila jsem 10,5 měsíce, takže 7 měsíců pekelnýho utrpení a boje. Zhnusená sama nad sebou, ještě ty blbý kecy a rady z okolí, že jsem nervní matka, at se na kojení vykašlu atd. Bojuj!!!

Tomek

Lidička všecko je normální,pekelná unava motanice já nevim co všecko, musíme prostě čekat já beru ad už 2 měsíce na soc.fobii a obrovskou uzkost a možná cítim náke zlepšení ale taky žádná sláva psych. řikala že je to prostě na dlouhé lokte.. jo a psych mi řekla že se to jen zmírní ale ne vymizí nevíte jak je to myšleno?? takže uzskot budu mít porád? taky furt přemejsšlim jak to bude semnou někdy se i bojim že se dostávam do té klinicke deprese kolikrát je tak zle...ale prej néé tak držim palce:)

Lenka

Ahoj Klarko, email jsem ti napsala, ale vratil se mi zpatky, tak nevim...zkopirovala jsem tu adresu co si psala v prispevku [email protected] nevim, zda je spravne...

Kaja

Ahojky, píšu po dlouhé době, včera mi před 3 dny mi zvýšil doktor dávku na asentu 100, ráno 50, večer 50. Zatim nic moc nepoci´tuju, vedlejší účinky žádný. Odpoledne, když si vezmu druhou asentru, tak mi přijde, že je mi líp, večer je to skoro dobrý. Panická ataka už se mi 14 dní neobjevila, ale zato je tu deprese jako hrom. Řekla bych, že už jsem si vsugerovala maniodepresi i schyzofrenii. Mám střašný myšlenky, který mám celý den. Takovej stav, že mi život přijde dlouhej, každej den stejnej, bez cílu, bez radosti, myšlenky proč tady vlastně jsem, atd. Pak zkoumám, jestli mám radost z toho jestli je krásně nebo ne, jestli se mi to dříve více líbilo. Připadam si už jako dement, i když už na to myslet nechci, tak se mi to vtírá do hlavy jako smrad. Mam pocit, že už doopravdy nejsem normální, že už ty myšlenky snad nikdy nezmizí, začínam pak i přemejšlet, jestli je normální přemejšlet, no hrůza. Z toho mě vždycky úplně sevře úzkost. Už to nechci, takový stavy. Přitom jsem měla ten život tak ráda a bála jsem se o něj a teď je mi to nějak všechno šumafuk. Beru asentru už dva měsíce. Asi tak 14 dní už jsem byla zase jako dřív, všechno ok, ale pak jsem se jednou ráno probudila a měla to zpátky, teď to trvá už 14 dní. Máte taky takový myšlenky, je to deprese nebo se zbláznim?

Klárka

Leni, omlouvám se, zasmozřejmě je to: [email protected] písni.

Klárka

Kájo, já to právě měla docela podobný. Vždy když jsem nasadila AD tak se to trošku zlepšilo a pak se to začlo po nějaké době zhoršovat, proto jsem zvýšila dávku, protože se mi vrátila deprese.. Přesně jak píšeš, život bez cíle, přemýšlení o tom zda jsem nebo nejsem dost veselá, zda jsem jiná nebo stejná jako dřív... jaká bych měla být.. zvýšila se dávka a nakonec po maličké úlevě ještě větší deprese, takže výměna AD. Takhle jsem to měla u dvou AD co jsem brala, zkouším teď třetí, beru týden ,tak uvidíme. Myslíš, že ti Asentra sedí když máš tyto stavy? Jestli by to taky nechtělo změnu. Hlavu vzhůru, je nás tady plno s tímto problémem, nejsi sama.

Kája
1x

Ahojky, včera večer jsem si po dlouhej době připadala zase jako normální člověk, zase mě všechno bavilo, když jsem si šla lehnout, tak jsem začala být bez důvodu nervní, strašnej stres v sobě, ale pak jsem se uklidnila a usnula asi do 12 hodin, kdy jsem se najednou probudila a přepadl mě šílený stav. Srdce mi bušilo jak blázen a do toho jsem měla šílenej guláš pocitů, vůbec nevim jak to popsat. Klepala jsem se jak ratlík, přítel se vzbudil a ptal se mě, co se děje, řekla jsem mu že je mi blbě, ať mě nechá bejt, tak mi řekl, že to mám z toho, že si chodim lehnout brzo, to mě teda strašně rozčílilo, byla jsem jak hysterka. Pak se mi povedlo nějak se zklidnit a usnula jsem. Teď ráno jsem se probudila s pocitem, že už mi nic nepomůže, že si připadam jak pokusnej králík a měla jsem chuť se na celý antidepresiva vyprdnout. Kort když jsem si přečetla, že už zkoušíš třetí prášky, mě přejel mráz po zádech. Nemam chuť k jídlu, ale nemam ten pocit bezcílnosti a že už nechci žít, já chci žít, ale strašně se bojim, že už to snad normálně ani nepůjde. Už nemam nějak sílu znovu řešit, jestli se mi to dřív tady líbilo víc než teď nebo ne. Dneska jdu znova k psychoušovi a ten mi minule říkal, že asentra 50 je jako kdybych nebrala nic, že to chce alespoň 100 nebo 150, ale já se dalšího zvýšení bojim, teď beru 100 čtvrtej den a zdá se mi, že je to lepší,ale jsem pořád jakoby na začátku, když se to začalo zlepšovat po 50. Panickou ataku jsem jakoby zasunula do pozadí a vůbec nad ní skorro nepřemejšlim, ale děsí mě ta deprese. zatim nic horšího jsem snad neprožila. Milovala jsem život a bála jsem se o něj. Já chci zase!!!!!!!!!!! Je tady alespoň někdo kdo je v pohodě a stejnej jako dřív?

Lenka

Ahoj Kajo, asi te taky vylekam..uzivam uz 3 AD ted je to Zoloft50, coz je to same jako Asentra a mam uuuuplne stejne stavy jako ty..taky s epozoruji, jestli jsem dostatecne stastna, kdyz jsem moc stastna, takze mozna mam maniodepresi, kdyz nespim, tak ze uz asi nikdy neusnu, kdyz se mi zda, ze je neco divneho takze urcite mam schizofrenii...uz me to taky sere a vim, ze to jsou blbosti, ale bohuzel, strach je zatim silnejsi...jak dlouho uzivas tyAD? mozna musime byt opravdu trpelive jak psala KAcka, treba jsme lide, kterym to nezabira hned, ale postupne a to co si psala, to buseni srdce atd. ted podle me urcite souvisi s navysenim AD...ja se uklidnuji tim, ze se mi objevuji i svetl echvilky, tak snad jich bude pribivat a pribivat...beres i neco na uklidneni?

Kaja

Ahojky, v úterý jsem si vzala asentru ráno a odpoledne a dneska už jsem měla celý den celkem krásnej, ještě to není úplně ono, ale jsem dost v pohodě, už můžu myslet i na něco jiného a zase se směju a myšlenky mizí,jako kdyby mi to gumovalo to hnusný. Zřejmě jsem potřebovala zvýšit. Byla jsem denska zase u doktora, řekl mi, že asentra pěkně zabrala, ale musíme zvýšit ještě na 150, protože jsem se dlouho s panickou atakou neléčila, a pak už se přidala i ta deprese. Nu 9 let jesem to přežívala bez všech možných prášků, Jen asi 5X jsem si brala xanax, když už se to nedalo. Jinak co beru Asentru, tak jsem nic k tomu neberu.Trpěla jsem,ale nechtěla už jsem do sebe nic víc házet, bojim se prášků. Doktor mi řekl, že do dvou měsíců bych měla být úplně bez ataků a bez deprese. Asentru beru dnes osmý týden. Tak budem doufat. A jak bereš dlouho tu asentru ty Leni?

kačka

Kájo, čtu tady z tvých příspěvků o sobě..teď jsem už v poho..ale trvalo to dýl, taky jsem myslela, že už budu jen trpět..to samé v posteli, to samé ráno-děs a umím tě pochopit..zkus jiná Ad, já mám APO CITAL 30mq, beru je večer..ale v začátcích jsem měla ty neuroly, prostě to bez nich nejde, ty zabírají jinak, než AD, neboj, že bereš stejné složení..fakt to vím, věř mi, že jsme to prožívala také!!! za čas, tak dva měsíce už je k tomu brát nebudeš, neboj!! a ještě ke Xanaxu, ten mi moc nepomáhal, taky jsme ho měla-na noc, prý zabírá dýl, než neurol, ale má delší účinek..to jsem nezaregistrovala-nerol múžeš mít do 1,5 mg denně a nebudeš navyklá, neboj!! Vydrž a ber k tomu ty neuroly prozatím!! Hodně sil!!

Anna

Uz je m po 18 dnech brani asentry mnohem lip. Akorat po delsi dobe prace s pocitacem ztracim trochu cit v ruce. Ale to budou ty pocuchane nervy. A motanice stale mam, i kdyz mensi. A nastesti se mi zachovalo libido, takze pritel a ja jsme stastni ;-))

Lenka

Ahoj Kajo, ja beru Asentru 50mg skoro 4 tydny, vecery jsou lepsi, taky mam nekdy pocit, ze jsem to konecne ja, ale pak prijde rano a hruza, silene stavy uzkosti, paniky, ze uz mi nic nezabere, ze to mam urcite z tech tabletek a atd. no vcera jsem navysila na 75mg, tak doufam, ze ted to zhorseni je z toho...ale vsimla jsem si, ze odpoledne byvam opravdu bez duvodne silne nervozni a pak k veceru se nejak uklidnim...vubec tomu nerozumim...mate to tady taky nekdo? Kajo, kdy si mela pocit, ze ti Asentra50 zacla ucinkovat?

Kaja
1x

Ahojky, dva dny jsem na dávce 150mg, vůbec žádné vedlejší účinky už nemám, fyzicky se cítim na 100% a psychicky už dneska od rána cítim, že už je to fajn tak na 90%, ještě trochu přemýšlim, že to snad všechno byl jen hnusnej sen. Zase jsem začala pěkně papat a doufám, že už to bude jen lepší a lepší. Dneska si poprvý nepřipadam jak blázen. Jinak doktor mi říkal, že asentra 50 mg odbourá pouze panickou ataku, která se začala léčit včas a to neni můj případ. Jinak na deprese ta 50 je prej strašně slabá, že se to pak vrací. Říkal že do dvou měsíců bude s depresema a atakama šmitec, tak mu budu věřit. Tak Leni, drž se, musíme věřit, že bude zase dobře. Každej den je to lepší a lepší. Až se dostaneš na dávku, která bude vyhovovat, bude to super. Snad už to taky mě vydží, nu uvidíme.

František

Vážení přátelé,vracím se po dovolené na tyto stránky.Dovča byla fajn,celkem jsem si odpočinul a cítím se docela dobře.Nějaké mírné stavy nejistoty jsem občas měl,ale nebylo to nic,co by mne nějak výrazně srazilo k zemi.Když jsem si tady pročítal Vaše příspěvky,našel jsem zde mnoho nového,hodně pochybností a beznaděje.Je jasné,že když je člověku mizerně,nedokáže přemýšlet pozitivně.U mně to taky platí.Jen bych chtěl,aby nikdo tenhle boj předem nevzdával,protože jakoukoli depresi nelze zvládat bez léčby.Na každého působí léky jinak a je třeba být trpělivý,vyzkoušet více druhů léků,když nabýváte dojmu,že Vám nezabírají.Je to běh na velmi dlouhé trati,nečekejte,že Vám AD zaberou po třeba dvou týdnech,někdy to trvá výrazně déle.Čím víc člověk čeká na ten den "D",tím déle to trvá.Vím,že to není jednoduché,každý z nás by chtěl být veselý a užívat si života,ale berme to tak,že jsme prostě psychicky méně odolní a že si tyto stavy musíme protrpět,než přijde zlepšení.A to zlepšení obyčejně přichází velmi pomalu,každý den jen o malý krůček.Strach z toho,že do toho znovu spadnu po určitém zlepšení,je zcela přirozený,stejně jako euforie z toho,že je mi líp.Vždycky,když se mi začalo ulevovat,snažil jsem se držet zpátky,nejít do všeho po hlavě,protože zkušenosti mne naučili,že se byť jen v náznacích mohou depresivní stavy vrátit.Jak už jsem uvedl v předešlých příspěvcích,pro mne je léčba deprese záležitost na celý zbytek života.Nebráním se tomu,jsem s tím smířený,nestydím se za to,dokážu o tom mluvit i před svými blízkými a přáteli.A to je také velmi důležité.Ať i naše okolí ví,že máme tyto potíže.Nebudou se na nás pak dívat skrz prsty,když nás v jejich blízkosti deprese dostane do úzkých.Přeji Vám všem aby se Váš pohled na svět a sebe samého co nejdříve posunul vpřed.František.

denča

Moc zdravím všechny,tak vysledky krve jsou v pořádku takže nemám boreliozu o které jsem byla přesvědčena,že ji mám a štítná žláza je taky v pořádku tak už vážně nevím.Prosím Vás máte někdo zkušenosti s Asentrou nebo jinými AD,že by Vám přetrvával průjem.Je to dost nepříjemné.Přestala jsem brát antibiotika v pátek,trošku se to zlepšilo,ale žádná sláva,koupila jsem si probiotika,ale moc to nepomáhá.Tak už nevím co dělat,už mě to nebaví,pokud to nepřejde tak opět skáknu k lékaři a on zas na mě nic nenajde,ale co bych neudělala pro klid duše.Miluju ovoce a teď mám strach ho jíst,dobrý je,že jsem nezhubla.Zdravím Františka,moc děkuji Pavlovi za ty internetové stránky hned jsem tam jukla.Všichni se držte!!!

Eva

Ahoj, Denčo, já beru Asentru od konce července a průjem mám stále. Někdy víc, někdy míň. Minulý týden jsem trochu plašila , že mám zánět slepáku, bolelo mě břicho. Ale nejspíš sugesce. Břicho mě sice pobolívá dále, ale kdyby to byl slepák, tak bych to bolestí , myslím, nevydržela . A hlavně mám pocit, že je malinko jinde:-). \také jsem si koupila Lactobacila, ale kamarádka lékarnice miřekla, ať to s ním nepřeháním, že taková laktobaloza je svině :-). T ak to nepřeháním, občas zobnu . Mějte se fajn a držte se i přes hnusné počasí, která nám zrovna nepřidá. .

Eva

Já píšu jak debil, omlouvám se . Laktobaloza měla být laktobaciloza. :-)) O ostatních překlepech ani nemluvím..., promiňte mi :-)

kačka

ahoj frantisku, pisi z jineho pc, tak vynechavam hacky,carky..promin..pises sem tak chytre jakoby vzdelane:)..ale presne vim, jak to myslis a v plno vecech te chapu a vim o cem mluvis..ja mela pred lety prvni uzkosti, kdy jsem mela stavy strachu, ze zkolabuju zase, omdlim, jako v letadle, tam jsem totiz opravdu omdlela a od te doby mam strach..nikdy se mi to ale nestalo uz, jen jakoby nabeh, ale zase to odeznelo..uz tehdy jsme navstivila na doporceni obvodaka psych, protoze to vse bylo z nervu a psychicke poruchy..brala jsem sva prvni AD, dostala me z toho a po case jsem je prestala brat...letos na jare jsem se dostala do depky, ze strach vprozmenu z nemoci, rakoviny atd, jak tady popisuje vetsina...beru zase AD, ktera mi jakz takz pomohla, ale neni to uplne nej..a dnes se mi po tech letech objevila v obchodě ta uzkost, jako kdysi..rychle zmizela..je mi to divne, kdyz jsem ma AD od kvetna pravidelne ..ach jo..snad zkusit po tech mesicich jina-je fakt, ze beru ta sama jako pred lety-to mi zabrala...ja chci byt uz uplne v poho..v patek jdu ne konrolu k psych, tak mu to vse reknu, uvidim, co on na to...tak papa

Nikol

Ahoj všem, delší dobu jsem tady nebyla, byl hrozný kolotoč pohovorů, ale od pondělí už pracuju!!! Našla jsem skvělé místo, výborně placené. Akorát se cítím hrozně, zdá se mi, že bych potřebovala zvýšit dávku Asentry.. Tak nevím. To jsou ty začátky na novém místě, je to těžké pro každého, a co teprve pro ty, co mají deprese.. Jdu si vás pomalu dočíst :-)

Lenka

Ahoj Kacko, psala jsi, ze uz se citis dobre, psychicky uz deprese nemas? mozna se ta uzkost jeste sem tam muze ukazat, vystrci ruzky, ale jestli myslis, ze uz jsi stabilizovana, tak verim, ze se to bude trba opakovat jen vyjimecne...ja jsem zatim najela na Asentru 75mg...vecer se citim lepe, ale pres den jsem silene nervozni, klepu se- nechapu to...proc vsichni maji ty rana tak kruta a vecery se zlepsi...drz se a doufam, ze zase napises nejaky pozitivni prispevek...

Lenka

Ahoj Nikol, ja jsem tady nova...uzivam Asentru uz skoro 4 tydny, ted jsem zvedla na 75mg, no zatim moc necitim nejakou zmenu, spise jsem o dost vice nervozni nez jsem byla...muzu se zeptat jakou davku uzivas a jake mas zkusenosti se zacatkem a kdy jsi mela pocit, ze zabiraji? dekuji

Nikol

Ahoj Leni, ze začátku jsem užívala Asentru 50 1x denně a po měsíci mi to doktorka zvedla na Asentru 100, beru taky jeden prášek denně. Asentra mi začala účinkovat asi tak po měsíci.. Ale už na začátku se mi ulevilo, protože jsem si konečně přiznala, že mám problém a rozhodla se léčit. Hodně štěstí :-)

denča

Ahoj Evo,moc děkuji za odpověď,docela si mě uklidnila,ten průjem mám taky někdy lepší a někdy horší.Teď zkusím dubovou kůru,slyšela jsem,že pomáhá při střevních potížích tak uvidím.Všichni se držte!!!

František

Ahoj Kačko,Tvé problémy,jak je popisuješ se velmi podobají těm mým.Taky jsem měl strach z toho,že omdlím,že mi nikdo nebude schopen pomoci,špatně se mi dýchalo - nemohl jsem se z hluboka nadechnout,srdce mi bušilo jak o závod,dostavil se panický strach ze smrti.AD mi zabrala,ale jak jsem uvedl minule,stále mám občas stavy,kdy si uvědomím,že kdybych se neléčil,tak by přišla panická ataka.Díky léčbě se ale dokážu s takovou chvilkou vypořádat.Chci tím říct,že náznaky úzkosti mohou přijít kdykoli během léčby.Je to prostě řehole.Co se týká mé "vzdělanosti" nejsem žádný badatel,jsem obyčejnej chlap,kterej má na svět trochu jinačí pohled,než většina ostatních.Vycházím z mnohaletých zkušenností a taky ze svých pocitů,radostí a smutků.K tomu,abych "žil",potřebuju komunikovat,ať už touto formou,nebo ústní.Jsem přesvědčený o tom,že kdyby lidé mezi sebou víc mluvili,dokázali by pochopit problémy druhých a život by nabral úplně jiný rozměr.Přeji Ti a pochopitelně všem ostatním aby bylo stále jen líp a líp.František.

Ája

Moc vás všechny zdravím a cítím s vámi. Téměř denně si pročítám diskusi a jsem s vámi. Patřím mezi ty šťastné, kterým AD pomohla dostat se do normálnu. Trvalo to ale taky více než 2 měsíce. Teď se cítím normálně dobře a i těžkosti, které nás v posledních týdnech potkaly, mě na kolena nedostaly. Moc vám všem držím palce a těším se, až další z vás na tom bude líp! Zdraví Ája

Lenko

Ahoj Ajo, dekujeme za to, ze nam dodavas nadeji, ze musime jeste pockat, ze to treba opravdu chce spoustu casu nez zaberou...vzdycky me vydesi prispevky, kdy se jim ulevilo nejlepe po prvni tablete nebo nejpozdeji do dvou tydnu...a jake Ajo uzivas?

Dorka
1x

přidám se taky se svojí troškou do mlejna. Asentru jsem začala brát prakticky z těch samých důvodů jako vy, takže se o tom rozepisovat nebudu. Spíš o svých zkušenostech, protože moc dobře vím jak mi diskuze tady pomáhala, když bylo nejhůř. V červnu mi doktor napsal Asentru 50, ale ta mi moc nezabrala, tak jsem dostala Asentru 100. K tomu Neurol 0,25 a Xanax 0,5. Ty jsem brala asi dva týdny. Pak už jsem měla jen klasický vedlejší účinky Asentry. Ráno nervozita, klepačka, nechutenství a pocit, že to nezvládnu. Ale jak šel den, tak to ustupovalo a večer mi bylo super. Díky tomuto fóru jsem to ale brala, že to prostě patří k věci a věřila, že bude zase dobře. Po čtyřech nedělích braní Asentry jsme jeli na dovolenou. Trochu jsem se bála a pro jistotu s sebou všude tahala "berličky" Neurol s Xanaxem. A i když jsem na dovolené měla ataku 2x, tak jsem si ji dokázala zdůvodnit a žádných prášků nebylo potřeba. Tam začaly odeznívat i ty nežádoucí účinky. Ne že by vyprchaly úplně, ale po těch čtyřech týdnech to opravdu bylo den ode dne o něco lepší. Teď naposled se mi ataka úzkosti a strachu (známé pálení, které projede celým tělem) objevila před dvěma týdny - s doktorem jsme se shodli, že to bylo vyvolané tím, že můj syn byl na banální operaci. Mám Bůh ví proč panický strach z narkózy. Nejen u sebe, ale i u lidí kolem sebe a v neposlední době i u našich čtvernožců. Na pár dní mě to rozhodilo, ale zase to nebylo tak hrozné abych si musela vzít další prášky. Hodně mi pomáhá, když cítím, že to na mě leze začít počítat a na ta čísla se maximálně soustředit. Doktor mi minulý týden napsal na noc 1/2 Miabene (snad to píšu dobře, nechce se mi teď vstávat ;o) ). Ten jsem si vzala jednou a asi naposled. Druhý den jsem byla totálně odrovnaná, mám práci doma, což bylo jediný štěstí. Spala jsem až do dvanácti a pořádně se probrala až večer. Příští týden mám doktorovi volat. Asi mě sprdne, ale tyhle prášky prostě ne. Paradoxně jsem ale od té doby úplně v pohodě. Udělala jsem doma spoustu práce, dokonce jsem i vyžehlila, což nesnáším. A začínám se těšit na Vánoce, na advent... Prostě začínám se cítit tak skvěle jak jsem jsem se necítila už roky (ťuk, ťuk, ťuk). Zase mám chuť si při magneťáku zpívat. Zpívám strašně, ale je mi tak dobře, že si zpívám, i když je rodina doma. Je mi jich líto, ale já si náladu pokazit nedám. Ráno se sice ještě zkoumám jak se cítím, ale trvá mi to zkoumání čím dál tím kratší dobu a přes den už se skoro nepitvám jestli mi je tak nebo onak. Myslím na úplně jiný věci a hlavně mám chuť něco dělat a ne jen sedět a tupě zírat a hrabat se v sobě. Když to shrnu, tak to trvalo čtvrt roku než jsem se dostala do fáze, v které teď jsem. Přesně jak píše František, vím že se ataka může kdykoli zničeho nic objevit. Ale teď si věřím, že ji zvládnu. Je to věc, s kterou se prostě musím naučit žít a věřím, že bude pořád líp. Jo, a ještě jedna věc mi hodně pomáhá. Hraní her na Play Station. To je na absolutní vypnutí mozku, dokonalý prostředek - nesmí se to pochopitelně přehánět. Když hraju nějakou hru, tak se na ni soustředím a nemyslím na nic jinýho. Všichni se mi tu smějí, protože to hrozně prožívám, šiju s sebou věčně něco povídám, nadávám. Ale vo tom to je, zvýším si adrenalin a je mi krásně. Uf, to jsem se rozkecala. Všem přeju, aby jim bylo čím dál tím líp. Vím o čem to je...

Dorka

Ježkovy oči, to je román a ještě to tu nedělá odstavce. Ale myslím, že moji "Pražané" mi rozumí. :o)

Ája

Ahoj Lenko a ostatní! Já beru Asentru 50. Opravdu tahle diskuse strašně pomáhá. A vůbec moc pomáhají přátelé a zvlášť ti, kteří ví o co v těchto případech jde. A právě takové já mám. A i ti, kteří sami depresi neprožili, mají pochopení a pomáhají svou účastí a pomocnou rukou, např. vymýšlením úniků /procházky, posezení v hospůdce/. Je to moc důležité mít na koho se obrátit a byť se jenom vybrečet a vypovídat. Pěkný den vám všem přeje Ája

Kaja

Ahojky Leni, Dneska beru týden asentru 100 ráno a večer 50 a můžu říct, že se konečně cítim fakt super. Ta 50 byla děsně slabá, vraceli se mi ataky a depka. Tu 50 jsem brala 2 měsíce, vždycky se to zlepšilo, ale ne nějak výrazně. Jeden čas to bylo celkem dobrý, protože jsem se těšila na dovču a myslela na něco jinýho, ale pořád jsem si řikala, na co se budu těšit po dovolené. Na dovče ataka 1x a pak depka, po příjezdu domů dobrý a po týdnu depka jak blázen, nu a pak mi přidal doktor na 150. Po týdnu můžu říct, že snad ťuk ťuk je po depce, mam zase chuť žít a plánovat. Ataka taky zatim nic, je mi fajn, i když se to ještě může vracet, tak věřim, že jednou to bude ok. Tak neboj, ať ti zvýší alespoň na 100. Nemam vůbec žádný vedlejší účinky, dá se říct, že kromě dobrý nálady jsem nezaznamenala po přidání vůbec nic. Tak se drž, je to hroznej stav,ale přejde to!!

kačka

Ahojky!!Pořád sem koukám, říkám si, ani nepíšou a ono je to vše na další straně:o))). Leničko, já si připadám zase jinak-deprese to není, to určitě ne, zdaleka mi kdysi bylo hůř..ale jsem vnitřně nervní, neklidná, přepadají mě pitomé myšlenky..možná je to počasím, také když to mám dostat a při tom, tak je to děs, je mi 40 a možná se připravuji na přechod, já nevím-PROSÍM z vás ,,starších,, žen/Františku, ty to naštěstí nemusíš řešit/ má někdo takové zkušenosti, takové stavy? Přestože beru AD 5.měsíc, přepadají mě tyto stavy..ta úzkost Františku byla chvilková a je pravda, že jsem si začala říkat, nic to není, jak to přišlo, tak to odejde, neomdlíš-a byla to pravda!!! Ale přesto mě to zřejmě vylekalo a nějak se bojím zase. A pravda je, že je dobré o tom mluvit, tady s vámi, s lidma kolem vás-u mě to okolo vědí a tak jsem ráda, že občas si postěžuji, pak zase jak je mi už fajn a oni řeknou, že jsem veselá, že vypadám dobře a člověka to trochu nakopne, ale pak když je sám, tak nic moc,že? Zítra jdu k psych.,tak snad mi řekne něco pozitivního, nebo mi změní prášky, nebo přidá..uvidíme!!! Je fakt, že klepačka, vnitřní třes zmizely.. A něco pro srandu vám všem tady!!!!!!! Poslouchám Frakvenci 1 a včera bylo téma u Asterky, co děláte, když se vám nechce a nemůžete se milovat..napsala jsem svůj příběh, něco jako, že jsem to měla moc ráda, bohužel jsem se dostala do depky, beru Ad a tudíž to prostě nejde a že se těším, až budu zase zdravá a určitě i ten sex bude super .. a ona ji čatla jako poslední, vybrala ji jako výherní a budu mít doma DVD haha..a ještě mi éterem popřála hodně sil!!! Tak vidíte..papa a pište

Martin

Zdravim vsetkych. Tiez beriem asentru 50 a xanax 0,25, ale len sezonne...zacal som minuly rok na jesen som zacal, bral som polku z kazdeho, ked som zacal s liecbou tak som nemal ziadne vedlajsie ucinky, hned mi to zabralo, na jar som vysadil, vsetko bolo okej. Teraz na jesen ale zase stavy uzkosti aj s fyzickym doprovodom, tak mi doktor nasadil z kazdeho po tablete teda dvojnasobnu davku. problem je ze mam niektore z tych vedlajsich ucinkov - bolesti brucha, hlavy, potenie, rozsirene zrenice som mal take ze mi oci nebolo vidiet, tak som znizil davku na polovicu ako minuly rok...ale zrenice mam stale jak macka. Mate tiez niekto tento problem ? prejde to ?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce