Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Úzkost

Ahoj všichni. Je mi 46 a konečně jsem se rozhodla jít s mou úzkostí k doktorce. Beru týden Citalec a Lexaurinu jsem se ještě nedotkla. Často se píše, že je moc návykový. Hodiny si konečně hledám na netu, co mi vlastně je. Blíží se vánoce a já mám strach, potím se, vnitřní třes, průjem. Přijde dcera s manželem, druhá dcera s přítelem,naši. Všichni budou chtít jíst, pít. Mám strach a svírá mně úzkost, že něco zkazím, že mi manžel sprostě vynadá a že musím ven mezi lidi a na nákupy. A vlastně ani nevím z čeho mám strach. Prostě mám 14 dní úzkost. Na jaře to za 3 dny odešlo, teď se to drží. Mám brát i Lezaurin? Nebudu v práci omámená?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Dagmar

Ahoj, určitě si ten Lexaurin ber, pomůže Ti. Pokud budeš brát tento lék v takových dávkách, jak Ti napíše lékař-psyhyatr, určitě Ti na něm návyk nevznikne, a uvidíš, že až zabere ten Citalec, tak ho ani nebudeš potřebovat. Potlačí se Ti ta úzkost a bude Ti líp. Závislost vzniká po opravdu dlouhodobém užívání a vysokých dávkách. Lékař si Tě pohlídá, aspoň ten můj to tak dělá. Chodím k němu již 13 let a brala jsem Lexaurin 4 měsíce pravidelně a pak jen podle potřeby a moc mi pomohl. Přeju Ti, abys prožila klidné vánoce a toho Lexaurinu se fakt neboj!

Lucie

Nevíte, jestli Citalec je návykový? Brala jsem nějakou dobu Lexaurin, ale nic moc, tak teď mám Citalec, teda zatím jsem si ho vzala jen jednou, trochu se toho bojím. Trpím arytmií, bušením srdce, neustálou bolestí na levé straně hrudníku, ale EKG i vyšetření krve v pořádku. Začalo to zničehonic a nechce to odejít. Byla jsem i u léčitelky a ta mi zase dala Renol, že je to od ledvin, vážně nevím. Bojím se míchat všechno dohromady. Máte někdo podobné zkušenosti? Díky.

Dagmar

Ještě jsem Ti zapomněla napsat, že mám stejné problémy jako Ty, k tomu ještě motání hlavy, pocit, že to nikdy nezkončí, neurčitý strach atd....

Ila

Dík za odpověd´a za radu. Dnes to bylo opravdu zlé. Chvění v břiše a přesně - pocit divného strachu, až na mdlobu. A strašně se potím. Ale nevzala jsem si Lexaurin. Máme malý obchůdek, bojím se, že bych někomu špatně spočítala nákup. K psychiatrovi nechodím, léky mně předepsala obvoďačka. Ale asi se tam po novém roce objednám. Už slyším ty ironické poznámky od manžela. Už jen zítra musím mít čistou hlavu pak Lex. začnu brát. Asi jsem měla jít na léčení už před pěti lety, když se to objevilo poprvé.

Ila

Beru Lexaurin a je to opravdu lepší. Už aby bylo po svátcích.

Martina

Ahoj všichni co trpíme úzkostí, i já jsem se trápila, patnáct let! Úzkost jsem nejdříve prožívala jen ze stresových situací ale postupem času se to stupňovalo a to tak, že jsem už nebyla schopná jít ani nakoupit, telefonovat, vařit, prakticky vše ve mě vyvolávalo panickou úzkost, nakonec přišlo to nejhorší strach ze strachu, nevěděla jsem co si počít a plánovala sebevraždu, paradoxně z ní jsem strach neměla! Až minulý rok v lednu jsem si řekla, že zkusím poslední možnost, navštívit lékaře a říct mu o svých potížích. Samozřejmě, že jsem se opět bála - jak vůbec zvládnu cestu za ním a pak jak mu to říct a také co si řeknou ostatní lídé, jsem blázen, bylo to peklo! Ale s vypětím všech sil jsem se svěřila a udělala jsem dobře!! Byla jsem odeslána na psychiatrické vyšetření, poté na psychoterapii - diagnóza úzkost, deprese a sociální fóbie. Nicméně jsem se nevzdala, začala jsem užívat antidepresiva Sertralin Hexal, chodit na psychoterapii a světe div se já začala opět normálně žít. Velmi se mi ulevilo! Dokonce jsem si udělala ridičský průkaz na který jsem v době svých úzkostí nemohla ani pomyslet! Jsem opět sama sebou, vyrovnaná a beze strachu, který nás tolik svazuje!! I rodina vše přijala a nikdo mě neodsoudil! Je pravda že " čekání na smrt je horší než smrt samotná !" a zde to platí dvojnásob!!! Všem kteří bojují a nevzdávají to držím palečky a těm kteří váhají a oddalují boj protože se obávají vzkazuji - NENECHTE SE NIČÍM A NIKÝM ZASTRAŠIT JE TO JEN NA VÁS!!!

romana bedřichová

ahoj, kolik miusímd´smííst leyaurinu1,5. abych se předáávkobsola a umřekaa..smnědla jsem jich13 maráááttttttt,málo, ,zaím mevidí ma klááesni i

lambamorka

chchi se předáávkovat, lexyurinem, ne miá smyslllllll žíít

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce