Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

prostata

dobrý den, už sedm let bojuji s obtížemi (asi) ohledně prostaty ale: močím úplně normálně, nemám žádný problém, který na internetu běžně vídám popsaný, můj problém je v tom, že tak jednou až dvakrát do měsíce, po ejakulaci, nastane neuvěřitelný pocit pálení v podbřišku a teprve teď nastane pocit přerušovaného a nuceného močení, který odezní tak za půl hodiny a dál funguji, jako kdyby mi nikdy nic nebylo, když jsem před lety zašel k doktorovi, léčil mě (a po něm čtyři další doktoři) neustále na chronický zánět prostaty "desítkami" druhů antibiotik, ze kterých už mi po roce bylo tak zle, že jsem postupně od lékařů utíkal a problém zůstal nevyřešen!!!! je mi sedmadvacet!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
anonym
5x

no tak mám uplně stejný problém.... avšak jsem nikdy nebyl na vyšetření prostaty, ale to co tu popisuješ, se mi děje už pár let... někdy... asi tak 2x do měsíce, jak říkáš, mám pocit pálení v močové trubici a musím sedět na toaletě a pokoušet se močit... není to nic příjemného, ale jelikož to tak za půl hodiny vždy odezní, tak jsem to neřešil. A opravdu nemám náladu chodit za doktorem, doufám, že to časem odezní samo, bylo totiž i období, kdy se mi to během 3 měsíců nestalo ani jednou...

123
5x

Taky mám, na chlup, stejný problém. Pálení se ale dostaví skoro určitě vždycky když večer předtim něco vypiju a ráno to pak ještě cejtim. Po tom se mi po ejakulaci dostaví pálení skoro pokaždé. Co to teda vlastně je?

Martin
3x

Já si myslím, že by to mohlo být způsobeno různou chemickou reakcí moče a ejakulátu. Moč je kyselá a ejakulát zásaditý. Normální prostředí v močové trubici je kyselé, Po ejakulaci je v trubici ještě zbytek ejakulátu a ten působí zásaditě tedy nepřirozeně pro močovou trubici. Je možné že se zbytky moce dochází k reakci a toto je ono pálení. Takže řešení mi připadá ve vymočení se po ejakulaci a tím k propláchnutí močové trubice. Mimochodem "záklopka" která rozhoduje co zrovna poteče se jmenuje prostata.;-) Jinak jsem párkrát měl pocit pálení po ejakulaci a pokaždé odezněl po prním nebo druhém vymočení.

problem
2x

Pánové je mi 37 let a přibližně od 30 mám naprosto stejné problémy. Vypozoroval jsem i souvislost s chladem/teplem (když se sprchují teplou vodu nebo na sebe hodím deky, tak to rychleji ustupuje). Navštívil jsem skutečnou kapacitu v oboru, stálo mě to i dost peněz a výsledek: nic. Změna žádná.

radne
13x

Všechno se musí dělat pořádně, tedy i ejakulovat :) Měl jsem stejný problém a zjistil jsem, že pomůže po ejakulaci všechno semeno vyhrnout ven. Pokud zbude nějaké sperma uvnitř způsobuje po několika minutách pálení, nevím proč. Zkrátka někdy není ejakulace tak silná, aby všechen ejakulát vyšel ven a ten co tam zůstane pak způsobuje to pálení. Proto vyždímat všechno semeno ven a problém není. Tak snad se někomu bude hodit

WWAWDD
5x

bylo by fajn, kdyby tu někdo něco napsal, protože mám naprosto stejný problém a je to dosti nepříjemné...

Filip (mujfilip@seznam.cz)
1x

V loni jsem se potýkal se stejným problémem, který jsem léčil předtím 2 roky. Doktoři nic nenašli a ani léky nepomohly. Co mi pomohlo byly 2 přípravky. První na vyčištění organismu, druhý na posílení mužského organismu, stimulaci činnosti žláz a posílení imunity. Oba přípravky jsou na rostlinné bázi, žádná chemie. Přípravky jsem bral měsíc a rok mám klid. Takže vykašlete se na léky, nechte působit přírodu.

jo fo
1x

co to byly za připravky dik

MarsyA
4x

OK Tau+ Exklusivní obohacená směs rostlinných olejů s blahodárnými a revitalizujícími účinky. Přispěje Vám k pročištění organismu, především jaterní tkáne. Má blahodárné účinky na celý vylučovací systém, především na ledviny a také na prostatu. Podporuje zažívání – činnost slinivky a střev. Příznivě působí na nervovou soustavu. Má antioxidační účinky – pomáhá chránit tělo před volnými radikály. Se všemi dotazy se obracejte na mail: poradceokg@seznam.cz

Bibi(Blanka83@email.cz)
1x

Dobrý den.Pokud máte zájem tak vám mohu poradit jak na prostatu a ostatní potíže s močovím ústrojím a ledvinami.Jsou velmi pozitivní výsledky a mnoho spokojených lidí.Pokud máte zájem pište na mail a ráda vám pomohu,je to všechno bez chemie.Přeji krásný den a brzké vyřešení vašich zdrav.problémů.

Br

Mám naprosto stejný problém, je mi 21 let.

dym
1x

Mam uplne ten samy problem, je mi 20 a trva to od kdy si pamatuju. Presne jak to tady vsichni popisujou - po ejakulaci, tak jednou dvakrat do mesice to pali, s nucenim jit curat, do pul hodiny to odezni. Zda se, ze to neni nic konkretniho, zadna nemoc, na internetu jsem nic nenasel. U doktora jsem nebyl.

rimoan
1x

přesně! to je opravdu zajímavé. A opravdu si všimněte, že je to spojeno s větší konzumací nápojů předtím... co to asi bude? nějaká fyziologcká nedokonalost mužského ústrojí, které se používá jak k močení, tak rozmnožování? já to přisuzuji jakémusi agresivnímu spojení "čekající" moči a zbytkům semene :D fakt nevim, ale je to prudérní.

rimoan
2x

ještě dodávám, že je mi 24... jo a je vám taky po tom zima? mně je vždycky taková divná zima, když to pálí. jinak úplně stejné, jako všichni.

Anonym

Je mi 13 a mám to tak taky je to velmi nepříjemné

Pepa
5x

Po ejakulaci mám nepříjemný pocit pálení v močové trubici a podbříšku, přičemž mám nutkavý pocit na močení a tlak v močovém měchýři. Pokud se jdu vymočit, jsou tyto pocity intenzivnější. Nepříjemné pocity nastanou vždy cca 20min po ejakulaci a přetrvávají min. hodinu. Tyto problémy mám již od puberty a objevují se zřídka a nepravidelně cca 2-5x za rok. V poslední době se to však zhoršilo. Navštívil jsem urologa, bral antibiotika, ale nic nepomohlo. Zkoušel jsem i čaje "Vrbovka a jiné další na prostatu" - také nic. Na internetu jsem také na řešení nenarazil. Vím však, že úplně stejný problém má víc lidí, popisují jej totiž úplně stejně. Jediné co mi pomůže je lék na uvolnění hladkého svalstva(NO SPA forte). Chci ale najít příčinu. Všem co to mají můžu říct, že se to časem nelepší, bude to pravděpodobně nějaký vrozený problém, jelikož ho má většina od puberty. Můžete mít chvíli klid, ale pak se nečekaně může opět objevit. Proto by bylo dobré, kdyby jste zde popsali své zkušenosti, zda jste vypozorovali nějakou souvislost, případně co vám pomáhá.

jan
4x

Hele mám stejnej problém občas chvíli po ejakulaci se dostaví pálení je mi 16 nejlépe mi na to pomáhá sprchovat to teplou vodou po tak 10 min to odezní ale zajímalo by mě čím to je a určitě i další jak vidim tak v tom nejsem sám :D

Anonymně🙂

Hele mě to nastane vždy když se před tím jdu vymočit možná to je spojeno reakcí semena s močí, moč je kyselá a ejakulát zásaditý

Anonym
1x

Přesně tak mám to taky ve 13 letech

bigbord
1x

Zdravím, mám podobný problém jako pánové zde, ale trochu jiný. Pálení v močové trubici dole pod penisem (ne uvnitř těla) se dostaví jen občas při ejakulaci, moje domněnka je, že je to jen tehdy, kdy, abych tak řekl, jsem hodně vzrušený a penis mám opravdu asi nejtvrdší (tvrdší, než při jiných ejakulacích). Nemám pak problém s tím, že bych musel na záchod nebo něco. Snažím se penis ochladit a po 5ti nebo 10ti minutách to zmizí. Když šmátnu na trubici zespoda jako bych chtěl vymáčknout tubu s pastou, tak to dost pálí. Před den to občas trochu pocítím, že to dneska pálilo. Je to tak jednou za 3 měsíce. PORADÍ NĚKDO? Možná by taky pomohla ta přírodní medicína, co tady někdo navrhoval. Taky nemám rád léky a myslim si, že by se měl člověk vrátit trochu k přírodě.

mM
7x

Sice nosím dříví do lesa, ale mám přesně to samé. Je mi 18 a už jsem myslel, že je to pryč (4 měsíce ani náznak), když se to vrátilo. Nevypozoroval jsem žádné ovlivňující faktory (prodleva mezi ejakulacemi, přísun tekutin, alergen...) a ani násobná a dost nepříjemná urologická vyšetření mi prostě vůbec nic neodhalila. To je dost hrozné, protože horší bolest jsem nezažil, bez nadsázky. Sice není tak silná, ale zato hrůzostrašně pálivě nepříjemná. Už jsem jenom krok od toho, abych se vzdal sexu úplně :D !!! Pokud někdo ví něčem, co opravdu a ověřeně pomůže, je mi jedno, kolik to bude stát!

Pepa

A co ti řekli na urologii? Mne řekli, že to může být podrážděním z jízdy na kole. Ale to také není pravidlem. Také jsem zatím nevypozoroval žádné souvislosti, možná jen to, že nedostatek tekutin to zhoršuje. To není ani tak bolest jako silně nepříjemný pocit (možná nějaký svalový spasmus). Jsem na tom stejně, také se obávám každého sexu, zda to přijde nebo ne. Za jak dlouho po ejakulaci se tento pocit dostaví? Já to mám přesně po 20ti minutách, takže vždy čekám jak to dopadne.

mM

No, na urologii mi neřekli defacto nic. Jen toho spoustu vyloučili a pak mi sdělili, že vlastně nevědí a že to asi přejde :-) Mimochodem - na kole nejezdím. A ano - je to prostě naprosto jiný "pocit" než fyzická bolest jakéhokoliv rázu, se kterou jsem měl tu čest. Co se týče času, tak to je asi tak těch dvacet minut, plus minus něco málo. Poté to trvá tak hodinu, ale tam je rozptyl větší. Každopádně během té doby to jsou docela muka. Zkoušel jsem i různé čaje apod. ale vzhledem k tomu, že se to objeví někdy třeba jednou za měsíc, jindy třeba dvakrát za týden, těžko se dá odhalit, jestli mají nějaký skutečný účinek. Vyzkoušel jsem vážně už všechno. Takže se začínám smiřovat s tím, že pokud můžu, sexu se vyhnu... Asi nemusím podotýkat, že to není nijak zvlášť příjemná situace.

Pepa
2x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Anonym
2x

Musím říct že můj přítel to má občas také. Myslela jsem že se zblázní. Takže hned po ejakulaci je třeba dostat zbytek sperma z trubice a nechat ztoporeni odezní. Bylo to asi pro něj moc nepříjemné ale vzrušení bylo silné. Po ejakulaci nedošlo hned k ochabnuti. Takže jsem ho ještě chvilku oralně uspokojovala a do 5s se uklidnil. Podle mě je to buď zánět a nebo velmi silné vzrušení které způsobí silné překročení penisu a pak zbytek sperma a ztoporeni penis způsobuje to pálení. Opravdu po ejakulaci ho ještě oralně uspokojí a rychle se uklidní o mu krásně ochabme. Je to příjemné pro oba jen to chce se sehrát. A musí se velmi opatrně protože po ejakulaci je penis obzvlášť citliví. Je to zvláštní když cítím jak se vklidu uklidní a pak si slastne usne. Takže poucte partnerky.

Pepa
1x

Ještě mne napadlo, jestli někdo zkusil masáže prostaty. Celkem dost se píše o tom, jak je to prospěšné.

jan
2x

hele skus jak tě to začne pálit tak do vany a polejvat teplou vodou je to jediný co nato trochu pomáhá mělo by to rychlejš přestat.

Honza
1x

Mam uplne ten stejny problem...vazne nikdo nevi co s tim?

Pepa
1x

Všiml jsem si, že když málo piji, tak mám i nepříjemný pocit po močení. Proto jsem zvýšil množství tekutin, které denně vypiju a problém se zatím neobjevil. Rada zní, pijte denně dostatečné množství tekutin !! Někde ještě radí nemočit min. půl hodiny před ejakulací. Ale pokud hodně pijete, tak by to nemělo vadit. Souvisí to s podrážděním močové trubice a ústrojí pokud je moč příliš koncentrovaná.

qyps@seznam.cz

mám ten samý problém, je mi 20, trvá to už tak 3 roky a skoro po každym sexu, chce se mi tak 10 min po něm na malou a pálí to jako svi*ě, hlavně v místě kde moč vytéká ven,, za 15-20 min. je to pryč a já jsem zase vpohodě. Jak si to tak pročítám možná by pomohlo naopak předtim se vymočit, mě to pomáhá, pak se mi nechce na záchod a trošku to pálí ale dá se to vydržet a potom to zmizí. Urolog mi dělal výtěry, test moči, a krve a všechno negativní. ALE POZOR, nevím jestli jste tam byli taky, ale byl jsem na uplně novym vyšetřením které se jmenuje Spermatogramm (je to v Kostelní 7, Praha 7, 170 00), bylo to zdarma protože jsem měl doporučení od urologa (měli byste ho podle mě dostat pokud si o něj řeknete) (jinak to stojí asi litr) a tam masturbací dáte sperma a oni udělají za hodinu rozbor. Já měl zvýšené množství kulatých buňek, jinak v normě většinou). Nejsem expert ale možná je to ono, za pár dní jdu k urologovi a ten to prozkoumá tak uvidíme. Mimochodem zaregistroval jste někdo z vás problém, že pokud vyvrcholíte (a tim tedy i ejakulujete) víckrát, bolest se dostavuje spolehlivěji/s vyšší intenzitou? Já bohužel jo a 2x za sebou je to asi maximum víc jsem raději ani nezkoušel.

Adam
1x

Hele, uplně to samý, už jsem psal v úvodu a potvrdím ti i tohle... pokud ejakulace proběhne během dne víckrát - 2x až 3x, je prakticky jistota, že to přijde. Začíná mě to neuvěřitelně s*át. Člověk by se měl po sexu cítit fajn, já se ale cítím mizerně a pokud se jedná o novou slečnu, tak mi je opravdu trapně, když musím po 15 minutách jít trůnit na záchod. To je totiž ta jediná věc, která na bolest pomáhá - kdybych mohl močit minutu v kuse, tak věřim, že to přestane. Také nejsem odborník, ale už mě napadlo, jestli náhodou neni moje vlastní tělo alergické na zbytkové semeno v močové trubici či na žaludu nebo já nevim, jelikož sprcha a umytí koulí mi obvykle dost pomůže :). Proboha, jestli někdo z vás přijde na něco, co určitě pomůže nebo vám doktor řekne, že se s tim setkal, neváhejte a napište to sem. Mimochodem, je mi 23 a trpím tím již od puberty. Takže stejné jako všichni :(

Adam
1x

Ještě dodám jednu věc, kterou věřím, že jste též zaregistrovali. Pokud jsem pil alkohol den předtím nebo dokonce v ten den, tak se pálení dostaví tak z 90%+. Věřím tedy, že existují látky, které se mohou dostat do ejakulátu a shodou okolností jsme na ně třeba alergičtí. Nabízí se tedy řešení v podobě těch přípravků na pročištění organismu... ale co s tim... i kdyby to pomohlo, tak se s tim budeme ládovat do konce života? No ale furt lepší jak tohle

Anonym

Když za den vyvrcholím vícekrát, tak pak večer trávím tak hodinu má záchodě kvůli té bolesti

Moas

Mám naprosto stejné problémy, jako všichni diskutující tady. Jenom byh dodal, že jsem vypozoroval, že se "bolest" dosaví téměř jistě, když mi je před sexem zima nebo jsem v chladu.

mM
2x

Hele, jak tak o tom přemýšlim, mám dojem, že problém nebude v tom, že by sperma dráždilo tu trubici - to by podle mě problém nastal pokaždý a ne jen jednou za pár měsíců nebo týdnů. Spíš si myslím (ale nejsem doktor, takže se jedná jen a jedině o doměnku - podnět), a fakt, že pokud se předtím vymočím, problém zpravidla nenastane, zatímco když se mi chce na záchod, je ta pravděpodobnost velká, tomu nasvědčuje, zda něco není v nepořádku s takovou tou záklopkou, která v penisu rozděluje, zda teď půjde ven sperma nebo moč. Jak vidět, fakt nemám absolutně žádné znalosti z téhle oblasti, ale jednoduše jsem si říkal, jestli ta přepážka třeba není nějak přecitlivělá a pokud na ni moč "tlačí", nezpůsobuje to právě to podráždění a bolest. Sedí k tomu i fakt, že při močení je to silná úleva ale potom to je přinejlepším stejný jako předtím. Jestli se v tom někdo aspoň trochu vyzná (tím pádem víc než já), nebyl by nějaký názor od věci. Mimochodem, jsem abstinent, takže například alkohol u mě taky zcela odpadá. Dík a hodně odvahy ;-)

xxx

souhlasim s tebou.mam take po ejakulaci neprijemne paleni,pocit plneho mocaku a nutkani chcat.stava se mi to ale pouze kdyz pred tim nejdu na wc.pokud jdu na wc tak do pul hodiny po ejakulaci,tak to je na 75% pruser a behavka je jasna.kdyz ne tak pocit nepopsatelneho stesti:-)lituju ty,co je to pali skoro pokazdy...:-(drzte se..vekem to nebude,mam to od nejakych 13 kdy jsem zacal honenim a ted mi je 28.po styku to nemam,protoze mam pri normalni soulozi problemy se udelat a pri oralu nebo analu je orgasmus tak silny,ze mi v koulich nezustane ani kapicka:-)

Martin

Je mi 30 a stejný problém mám od puberty. Všiml jse si, ýe to ovlivňuje konzumace alkoholu. Někdy zažívám stejný pocit pálení už při té konzumaci. Nejzajímavější na tom je, že to začíná pálet už po prvním loku piva např. Dále jsem vypozoroval, že se to stává, když ejakulaci oddaluji a prodlužuji tak požitek sobě i partnerce. Přemýšlel jsem nad tím, jak to chodí v přírodě a tam jde přeci o to co nejrychleji oplodnit samičku a ostatní předběhnout. Lev např souloží jen několik sekund. Jasně styk je příjemný a čím delší tím lepší,ale jestli mi si tím právě nepřivozujeme tyto potíže. No nevím. Jinak mi na to zabíra, když se to objeví, vypít co nejvíce tekutin tak litr a po dalším močení to odezní, ale těch 15 min je to peklo

Jaroslav
5x

Já jsem naopak zaznamenal pálení převážně po masturbaci nebo po orálním sexu. Naopak pokud je sex delší, tak se mi tento problém nikdy nevyskytl. Jinde se zmiňují o stejných souislostech, tzn. problém se vyskytuje pokud dojde k ejakulaci při nedostatečně dlouhém předchozím vzrušení (masturbace nudy, rychlovka, atd.)

P.

Mám podobné pocity. Nevím proč, jak a kdy, ale zdá se mi, že nedostatečné vzrušení k tomu přispěje, jakoby se nedovřela pořádně záklopka a něco spermatu uniklo možná i "na druhou stranu" do močových trubic než má. Potom naopak pomáhá pití, protože tlak moči na tu záklopku z vnitřní strany tomu zdá se odlehčuje.

P.

A propos, podobné trable jsem měl i zcela bez jakýchkoliv sexuálních aktivit, v podobě většinou "neškodného" mírného "divného" pocitu dokonce i permanentně celý týden, když jsem začal brát léky Ixel (nový typ antidepresiv na bázi minilcipranu). To skutečně nepříjemné pálení se objevilo hned asi druhý den bez jakékoliv ejakulace a normálně odeznělo, pak už to byl zase jen ten "neurčitý pocit, že tam dole něco úplně nesedí" a jako bych potřeboval častěji močit, ale to samo přitom šlo mírně hůře, jako u lidí co mají zvětšenou prostatu. (Pokud to už nebylo jen zdání z nejistoty.) Každopádně jsem požádal o jiné léky a podivnosti se vrátily "do starých kolejí".

P.

A ještě jedna věc: když jsem si procházel poslední testy krve a moči, jediné, co jsem tam měl mírně mimo normál bylo pH moči (bohužel si teď nepamatuju kterým směrem). Zjevně to ale nikdo nepovažuje za nic podstatného...

Jenda Bunda

Co se týče onemocnění prostaty, mám dobré zkušenosti s ProstaX , je čistě přírodní z bylinek, takže nezatěžujete tělo zbytečnou chemií.

Jirka
11x

Pálení po ejakulaci mě trápí už asi 6 let...byl jsem u spousty urologů a mám za sebou výtěry z moč.trubice i 2x masáž prostaty...nikdo z urologu nebyl schopen říct co to je,jen mi pořád psaly nějaký antibiotika,to oni uměj....až jsem jednoho dne oslovil mejlem asi 50 urologu s mým problémem a podle jejich reakce jsem si řekl,že k nějakému zajedu....stalo se....udělal mi ultrazvukem kontrolu prostaty a rozbor spermatu pod mikroskopem a zjistil výskyt plísní a kvasinek....závěr zněl: rázná dieta-vynechat cukry,smažený jídla,uzeniny a prostě všechny jídla co reagujou ve střevech kyselinotvorně,jelikož dnešním nezdravým stravovacím stylem se skrz střevo dostanou do prostaty a jiných orgánů toxiny a ty pak dělají neplechu...krom diety mi ještě napsal pár doplnku stravy a opravdu rázně dodržovat i pytný režim,není to jen fráze.....doplnky stravy například,chlorela,jablečný ocet v tabletách či normál,vitamín E a zinek, dávat si občas psylium-to je vláknina rozpustná ve vodě na pročištění střev a pít taky občas kefíry a podmáslí...jakmile dáte svoje střeva do cajku,určitě se zlepší i výše psané problémy...mě to aspon pomohlo

Sua

Zkuste změnit pozici penisu při onanii, narovnáním močové trubice nedojde k její podráždění a měli by jste se bolestli a pálení zbavit.

maca.lvz@seznam.cz

Pánové, jak tu již byl zmiňován bylinný produkt OK Tau+ je to ryze český výrobek, nejen pro muže ale i pro ženy při potížích s pohl. orgány, také záněty moč. cest, jater. Posiluje nervový systém a dokonce má pozitovní vliv na sexuální apetit. Výborně chutná, díky obsahu dýňových semínek a rostl a živoč. olejů. Manžel i já jsme moc spokojení. Velmi pomáhá při zbytnělé prostatě, inkontinenci, také chronické zácpě. Cena je sice vyšší, ale za unikátní složení a kvalitu si firma ručí. Objednáváme si vždy do zásoby :-)

atm

Mám stejný problém jako výše zmíněné, jen možná s tím rozdílem, že pálení jentak nepřestane - většinou se objeví večer a to se pak po chvíli musím vzbudit a vstát, protože nejde usnout. Jinak to samé - v průběhu močení je to v pohodě, po močení to pálí skoro ještě víc. Sice jsem nenalezl příčinu, ale alespoň jsem řešení co pomáhá v danou chvíli na pálení. Jedná se o obyčejný vřesový čaj (bylinka - roste u nás v podhůří skoro všude - my toho máme kolem chaty v podkrkonoší spousty; ale myslím, že se to bude dát koupit i normálně v obchodě s bylinkami). Když si člověk takových 0,5-1 l udělá, během cca 10 minut by to mělo přestat. Zatím mi to funguje spolehlivě. Jinak jsem si všiml, že dodržování pitného režimu a taky pojídání brusinek preventivně pomáhá, ne však zcela (jen mi přišlo že výskyt byl méně častý)

Ruda
2x

Zrovna s přesně výše popsaným sedím na záchodě. Pokoušel jsem se rozehnat migrénu trochou masturbace, geniální:-(( Jinak se to chová stejně jako výše popsané skoro po každé ejakulaci a řešení v nedohlednu...

aaa78

Ahoj, tak já tímhle přesně trpím od puberty, musí to souviset s močí, protože když jsem z důvodu nemoci nemohl chodit na záchod, tak jsem to nikdy neměl. Pokud už to u mě nastane,tak většinou nic nepomůže a musím to protrpět. Bohužel, někdy to trvá i 2 hodiny. Co ale u mě působí preventivně jsou MegaBrusinky. Pokud beru pravidelně jednu tabletu obden, tak mám klid. Pokud se to náhodou objeví, tak zvýším tak na týden na jednu tabletu denně a zase je to v pořádku. Tak to zkuste, třeba vám to taky pomůže.

d

Mne vždy pomáha ďalšia ejakulácia. Klin sa klinom vybíja.

izmi
21x

Ahoj, i když mám jisté vzdělání ve fyziologii člověka, nejsem lékař, takže mé následující závěry berte raději s rezervou. Problém mě trápí také, ale myslím, že znám příčinu, jen občas to blbě vyjde a s problémem jsem se smířil. Vagínu chrání kyselina mléčná před infekcemi. Aby spermie v tak kyselém prostředí přežila a doplavala k vajíčku, je ejakulát poměrně hodně alkalický (zásaditý, opak ke kyselému), aby pH (kyselost) neutralizoval. Oproti tomu moč je zase poměrně kyselá, ale hlavně - mění se dle celkové kyselosti organismu. Čím kyselejší tělo, tím kyselejší moč a tím větší rozdíl mezi kyselostí moči a zasaditostí spermatu, která se zase tolik nemění. Organismus je standardně mírně kyselý, ale vlivem stravy a dalších okolností (stres, toxiny apod.) dochází ke kolísání. Nejčastější je vychýlení k větší kyselosti (překyselení organismu). (Zásadité) sperma v takovém případě "intenzivněji reaguje" po celé délce svého průtoku (kyselou) močovou trubicí - od prostaty až po ústí na žaludu - a vyvolává pocit pálení (stejně jako byste se poleptali hydroxidem (zásadou)). Moč pak zase pH v močové trubici vyrovnává a přináší tak úlevu. Ne hned, protože sliznice trubice už je naleptaná, nicméně nutkání k močení přetrvává i když žádná moč není v močovém měchýři připravená. Tzn. potíže se objevují skutečně náhodou a u různých můžů různě často, protože zrovna měli organismus překyselený (a někdo na to může trpět permanentně). Trvale tedy pomáhá udržovat kyselost organismu v normě konzumací zásadotvorných potravin (lze dohledat na netu, nebo se poradit s dietologem, poradcem přes výživu či alternativními léčiteli). A vyhýbat se kyselinotvorným, což jsou bohužel např. živočišné tuky a alkohol. Akutně pomáhá močení nedlouho před ejakulací - sliznice močové trubice je při ejakulaci ještě vlhká od kyselé moče a zásadité sperma ji proto tolik nenaruší. A močení po ejakulaci - čím dříve se zbytky spermatu vypláchnou, tím kratší dobu mohou leptat trubici. Čím vášnivější vyvrcholení, tím dokonalejší vyplavení spermatu a tím méně ho pak zůstane uvnitř trubice. Může také pomoci mechanické vymáčknutí zbytků spermatu rukou směrem od konečníku k žaludu. Prohřátí podbřišku zvýší průtok krve, která v tkáních (a tedy i močové trubici) zase dokáže pH upravit k normálu. Pomůže také kápnout do ústí močové trubice na žaludu nějaký přirozeně kyselý prostředek (který ale je určený k apliakaci na kůži nebo sliznici) - citron jsem nezkoušel, ale běžně mám u sebe čajovníkový olej. Pozor na mýdlo - to bývá naopak zásadité a mydlení stav tedy spíše zhorší. Stručně závěrem: Kdo na to trpíte, vždycky se tomu asi nevyhnete. Nebuďte překyselení, močte před i po, vystříkejte sperma co nejlépe a kyselost v močové trubici obnovte i uměle.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce