Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Je to celiakie?

Dobrý den, mám už delší dobu problémy s břichem, ale už je mi přes čtyřicet a nevím, jestli se celiakie vyskytuje i po přechodu respektive jestli by to přechod mohl způsobit. Také jsme si nevšimla, že by to bylo v závislosti na tom, jestli sním něco z mouky. Ke kterému lékaři bych měla zajít?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Doobi
1x

prosim chtela bych se zeptat jak je to s alkohulem a bezlepkovou dietou.muze se tvrdz alkohol napriklad citrus

Dobrý den. Alkohol lékaři jako vždy samozřejmě nedoporučují, když už ho nemmůžou oficiálně zakázat... Ale smíme Fernety stock oba. Dále tyto druhy alkoholu-Key Rum, Tequilu(je dělaná z agáve, což je druh kektusu),Rum Jindřichohradecký s plachetnicí od výr. Fruko Schultz,Gin,Becherovku, Magistera,Slivovici a z vlastní zkušenosti uvádím i Squash,ale ten už není 100%..... Zbytku, co jsem uvedla se bát nemusíte,pakliže budete pít s rozumem...:-) Také vodku ale tu jen od výrobce Bols, což po zjištění ceny nejspíš oželíte...... Snad jsem vám drobátko ve výběru pomohla.......

petr
1x

A co víno_? Víno by se také mohlo, ne?

Zemánková

chtěla bych vědět přesně, jak je možno rozlišit alergii na lepek a celiakii. Dosud jsem myslela, že je to jedno a totéž, ale Wikipedie uvádí, dvě odlišné diagnosy. Zajímá mne jaké laboratorní vyšetření tyto dvě dg. rozliší, jaký je rozdíl v klinickém projevu, a jak rozdílná je terapie..

sam

zaujimava webova stranka o celiakii = www.celi.sk

marta

Všechny vaše dotazy o celiakii, dietě atp. zodpoví Poradna pro celiaky na KDDL VFN,Ke Karlovu 2,Praha 2, Nechcete-li nebo nemůžete se do Poradny objednat, stačí zatelefonovat na 602 273 173, ale pouze v Po a Ú od14 do 18 hod.

Lenka K.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, již delší dobu mám problémy se zažíváním. Trpím častými bolestmi břicha, plynatostí, připadám si, jako když mám "nafouklé" břicho. Na stolici nejdu někdy i 2-3 dny, přitom se snažím jíst hodně zeleniny a ovoce. Ale nepomáhá to. Jsem často unavená, mám výkyvy nálad. 3/4 roku se snažíme o miminko, v létě jsem v 8. týdnu bohužel potratila.Mívám křeče v nohou a brní mě končetiny. Věčně mám studené ruce i nohy. Je možné že to všechno souvisí s celiakií? Na vyšetření jsem ještě nebyla. Musím se objednat, snad mě praktická doktorka neodbyde a pomůže mi.

Simik

Dobrý den, je možné, že tyto příznaky mohou být celiakie nebo také ne. Zhruba před půl rokem mi diagnostikovali celiakii a moje problémy byly podobné jako popisujete. Avšak můj gastroenterolog mi tvrdil, že prý každý druhý člověk má nějký problém ze zažíváním, ale lidí s celiakií je málo, ostatní to mohou mít ze stresu, špatný metabolismus.... přeji hodně štestí

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce