Bez repelentu a očkování do tropů nevyjíždějte

Nevolnost a zvracení, které vás přepadnou na vaší vysněné exotické dovolené, mohou být důsledkem přílišné horlivosti v ochutnávání místních specialit. V tom horším případě ale i příznakem břišního tyfu, malárie nebo žluté zimnice. Aby se vaše tolik připravovaná dovolená nestala černou můrou na několik následujících měsíců, měli byste se nechat očkovat. více ...

Inzerce
Odpovědi
Betule22

Já dřív očkování vůbec neřešila, možná to bylo i tím, že jsem jezdila na dovolenou maximálně do chorvatska nebo do itálie, kde nic takového potřeba není. Až když přítel dostal lepší pozici v práci a tím i lepší peníze, jsme začali víc cestovat, jak jsme vždycky chtěli a s tím přišlo i očkování. Radši jsme si zaplatili za to, že budeme v klidu a nebudeme pak řešit zdravotní potíže. Doktorka nám doporučila očkovací centrum v Brně a tam nám řekli a poradili to nejdůležitější.

Verča

Pokud myslíš Avenier, tak tam jsem byla i já. V létě jsem chodívala na služební cesty a tak jsem pravidelně chodívala na informace případně očkování. Bylo to důležité, protože jsem si nemohla dovolit onemocnět, když jsem vyjela na týden a každý den byla nějaká důležitá konference. Poradci jsou tam vážně kvalitní a velmi dobře mi všechno vysvětlili. Takže maximálně spoko :)

Gábina

Dobrý den, jsem na techto stránkách poprvé a úplně se neorientuji, každopádně bych potřebovala poradit ohledně očkování na cesty, přítekĺ totiž přišel s tím, že chce příští rok na jeře letět na 3týdny do Thajska. Já už teda procestovala skoro celou Evropu , ale tak daleko jsem ještě nebyla, navíc pokaždé doceka trpím na sřevní potíže, už jsem o očkování něco slyšela, ale jen okrajově...Tak kdyby se našel někdo kdo má zkušenosti uvítám vaši radu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 838 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus - přenos, příznaky a jak se chránit

Nový typ koronaviru, jehož epicentrem je čínský Wu-chan, si zatím vyžádal 170 obětí. Ve světě je zatím nakaženo přes 7 500 lidí. Rychlost, s jakou se nebezpečný virus šíří z Číny do dalších zemí, zneklidňuje celý svět, včetně České republiky.

Padají vám vlasy? Může to signalizovat vážnou nemoc

Padání vlasů je do určité míry normální, každý vlas má svou životnost, po jejímž uplynutí vypadne a je nahrazen vlasem novým. Pokud ale vlasy vypadávají předčasně a ve velkém množství, mluvíme o takzvané alopecii. Jak poznat, jestli alopecií netrpíte i vy? Odborníci se shodují, že pokud vám vypadne víc než 100 vlasů denně a na hlavě se začínají tvořit holá místa, je potřeba zpozornět a navštívit lékaře.

Přetržení vazu v koleni - častý zimní úraz nejen lyžařů

Mezi obvyklá zimní zranění nejen lyžařů patří přetržení vazu v koleni. O tom, zda člověka poznamená na zbytek života, anebo se rychle a bez trvalých následků uzdraví, rozhodují tři faktory: včasná pomoc fyzioterapeuta, aplikace moderních technologií podporujících hojení a aktivní spolupráce pacienta při rehabilitaci.

Migréna - nejtěžším pacientům pomáhá biologická léčba

Bolesti hlavy jsou častou obtíží a potkává se s ní velké množství lidí. Pokud jsou spojené s nějakou příčinou jako vysoký tlak nebo úraz, jsou označované jako sekundární. Kromě toho ale existuje skupina bolestí označovaná jako primární. Nejčastějším a typickým představitelem je migréna, kterou trpí asi deset procent populace.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.