Budu vás žalovat, doktore

I když pacient podepíše souhlas s vyšetřením či léčbou, může se stát, že není spokojen. Může mít výhrady proti postupu lékaře, může mít pocit, že někdo během jeho léčení pochybil. Pak může podat stížnost, nebo se obrátit s žalobou na soud. Jak správně postupovat vám poradí advokát Mgr. Patrik Šorf. více ...

Inzerce
Odpovědi
Božena
4x

To, že pacient má práva je hezky řečené, ale moje vlastní zkušenost říká pravý opak. 6 let vedu soudní spor o náhradu škody za pškozené zdraví s následkem choroby z povolání. Onemocněla jsem při výkonu práce v laboratoři.Nadřízení byly lékaři, proto se nemohu domoci svého práva a stále je moje žaloba u OS.

jindřich
4x

stižnost na ortopeda. dne 15.03. 2010 jsem měl uraz ramene,kdy po zvednutí břemene mě zabolelo v rameni,dne 16.03 2010 jsem se dostavil k ortopedovi. vyličil jsem mu co se stalo.ortoped mě odeslal na rtg.po prozkoumani snimku mi zdělil že kost neni zlomena.zdělil mi že zraněni je čerstve na aplikaci injekce depo-medrol s mesocainem dalši navštěvu určil za tři tydny.aplikoval celkem čtyři krat injekci ve čtrnasti denich intervalech.rameno po všech injekcich bylo pořad ve stejnem stavu.postoupil jsem dvou mesični rehabilitace a vysledek byl stale stejný.po konzultaci s ortopedem mi bylo zdeleno že mam 58 let tak at jdu do duchodu.s tim nesouhlasila moje obvodni lekařka a odeslala mě na fak.nemocnici to byl listopad a po navštevě ortopeda ktery mi konečně provedl sono ramene mi zdělil že je vrameni vše potrhane.určil termin oparace na 15.02.2011.podstoupil jsem operaci provedena artroskopie s parcialni synovektomii glenohumeralniho kloubu,Neerovuakromioplastikou a extirpacisubakromialni burzy.Prosim poradte mi jak postupovat při podani žaloby Děkuji

Ilona
2x

Dobrý den, mám takový problém. Můj přítel ponocoval skoro dva dny. V pátek stoupl na židli a jak natáhl ruce nahoru, tak upadl. Těžko říci co se stalo. Ránu slyšel můj bratr, našel partnera ležet na zemi lapat po dechu a házet rukama.Zavolal otce a sanitku. Ta se dostavila po 30 minutách, partner už byl v pořádku, komunikoval jen ho bolela hlava. Saniťák hned napsal do papíru epileptický záchvat. Partnera hospitalizovali, udělali mu EEG a posléze i MR. Nic mu nenašli. Mimochodem má fyzicky náročné povolání a nikdy neměl žádný epileptický záchvat ani tomu nic nenasvědčovali. Ale jelikož saniťák diagnostikoval epilepsii, tak partnrovi sebrali řidčský průkaz a to B i C. A napsali mu do papírů zdravotní klasifikaci C. Prý je to dáno zákonem. Řeknou jednou danou diagnozu nezměníme.Takže s prácí musí zkončit a jen tak někde ho nezaměstnají. Přitom mu nic neprokázali. Co teď s tím? Myslíte, že by nám pomohlo toho saniťáka zažalovat za poškození?

Marie
7x

Můj přítel byl hospitalizován s nádorem hrtanu. Byla provedena traceotomie s tím, že posléze bude nádor vyoperován. Po operaci byl dán na klasický normální pokoj, kde ležel úplně sám a ani nebyl připojen na přístroje. Když jsem za ním se syny dojela, bylo mi sděleno, že je zde podezření na zhoubný nádor a že po výsledcích bude nádor odstraněn. Kdyzž jsme došli za přítelem na poioj, byl v dobré bnáladě, trošinku unavený, jak po narkoze, ale v poho, úměrně prodělanému zákroku. Na druhý den ráno, mi z nemocnice volali, že přítel v noci hadičku vytrh a došlo k zástavě srdce a následné resuscitaci. Po ní byl převezen na aro, kde byl uveden do umělého spánku a posléze, když se z něj neprobral, byl stav diagnostikován jako koma. Asi po desíti dnech byl převezen na ipku, kde se sestra prořekla, že není možné si jen tak tuhletu hadičku vytrhnout, porý je jištěna balonkem. Kdo že prý mi takovou blbost řekl. Když zjistila, že v nemocnici, , zmlkla. Přítel za dva dny zemřel. Během této doby, kdy jsem čekala, zdali se probere, jsem mluvila s asistentem z orl, který mi sice naznačil, že nádor je zhoubný, ale že po úplné laryngoskopii, by mohl přítel žít, třeba i deset let. No, a jak vidíte, je mrtev. Jen se každý diví, že nebyl na pooperačním oddělení a že ho vlastně nehlídali. Oni jen přiznali, že se dusil a byl v bezvědomí. A kde je pravda? Mám ji vůbec hledat? Je možné, že by lékaři nakonec svou chybu přiznali? Nejde mi o soud o peníze, ty mi život muže nevrátí, ale jen o princip a varování, aby k takovým chybám, kde končí lidský život, už nedocházelo.

marie
2x

Prosím, moc se omlouvám za překlepy, ale odpálila jsem příspěvek, aniž bych si to po sobě přečetla. Omlouvám se.

tom

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jsou nějaké lhůty, do kdy má člověk možnost jíst si stěžovat, zda není nějaká promlčecí lhůta? Děkuji

RIA

zdravím všechny,kdo se vydali na nelehký boj.....informovala jsem se a lékař z ČLK mi sdělil,že dokazování je obtížné,protože na vaše tvrzení musíte mít důkazy-jinak by to bylo tvrzení proti tvrzení.A kde chcete vzít svědka?Sestru,jiného doktora?Snad si někdo nemyslí,že by škodili sobě navzájem?Navíc mají vše "pojištěno"tak,že pacient jde do ordinace málokdy s doprovodem,natož tak s nějakým diktafonem nebo kamerou......!Stal se mi pracovní úraz(potvrzeno zaměstnavatelem) a navzdory tomu lékaři umanutě do zpráv píší onemocnění(i když to pro mě znamená potíže s pojišťovnou)jelikož léčení nikam nevedlo,udělali mi operaci a po ní pustili domů-bez poučení jak se o jizvu starat a bez rehabilitace.Tak se stalo,že mi pod jizvou vznikl srůst,který brání ohybu končetiny.I když jsem na to při každé návštěvě lékaře upozorňovala,nebral to na vědomí a posílal mě na všemožná vyšetření-včetně druhé operace,kde však srůsty neodstranil.Srůsty přiznal až po mé konzultaci s jiným lékařem a nabídl mi další(už třetí -reoperaci)Opomíjel i mé problémy s hybností a nestabilitou,kvůli které jsem upadla a způsobila si další,komplikované zranění.Na "poslední a závěrečné"návštěvě mi jen ledabyle vyplnil lékařskou zprávu,z které pojišťovna zjistí,že jsem totálně zdravá a skoro DVA roky jsem si doma "lebedila"A co mám teď dělat,moje práce si vyžaduje rychlost a mrštnost-na což já už nemám! :-(

Jirka

Po operaci prostaty-odejmutim rakovinoveho nadoru vč.prostaty- mam po třech letech stale problem s unikem moči a přišel jsem o erekci. Před operací mi slibovali že se vše navratí do původniho stavu ale nestalo se tak. Přišel jsem o dlouholetou přítelkyni , mám naprosto zničený život a jsem přesvědčen že operace byla provedena mizerně a těžce mne poškodila.Za takto zničený život přece musí být odpovědní potrestáni

tanya
1x

moje matka zemrela v nemocnici a ja mam podezreni na zandbani pece..co mam delat?

Eva
1x

já jsem měla nastoupit na operaci kolene....totálka.Až dnes ,kdy jsem sbalená a již nachystaná na příjem....jsem onemocněla/chřipka -či co/,a nakonec jsem ráda, že jsem onemocněla a tím se operace odloží, protože jsem se dozvěděla a t čistě náhodou, že mě nesmí operovat pokud užívám Medrol.....víte někdo skutečně jak to je?...lékař mi o tom nic neřekl....a to víte, mám strach-jde o těžkou operci a nikdo mi nic nevysvětlí a nevěnuje se mi dostatečně ....a tak tápu a hledám i na internetu a to lékaři přímo nesnáší, ale co máte dfělat, když s vámi nekomunikují?

Eva

prosím napište mi na evelina.mo@seznam.cz -děkuji

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

41%
51%
Zatím hlasovalo 369 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Akutní zdravotní problémy našich dětí. Co zvládneme sami a kdy vyhledat pomoc lékaře?

Pokud jste rodiči, pak jste pravděpodobně někdy zápasili s otázkou, když vaše dítě onemocnělo, zda zavolat doktora nebo počkat. U dítěte mladšího 2 let, které nedovede popsat své pocity, je často obtížné nalézt příčinu problému. Kromě toho, nemoci u malých dětí mají tendenci se vyvíjet mnohem rychleji než u dětí starších a u dospělých. Je proto nejlepší kontaktovat lékaře, když se kojenec nebo batole necítí dobře bez zjevné příčiny.

Tenisový loket. Jak jej léčit?

S tzv. „tenisovým loktem“ má zkušenost řada z vás. Tenisový loket získal své označení zřejmě pro zvýšený výskyt u sportovců věnujících se tenisu. Dnes je však toto označení nepřesné. Postihuje totiž pacienty na základě přetěžování při velmi různém spektru činností, často nárazově prováděných.

Užíváte často léky? Pozor na ledviny!

Užívání léků nezatěžuje jen trávicí trakt, ale často také ledviny. Mnoho léčiv je totiž z těla vyloučeno právě prostřednictvím ledvin, i když k této očistné funkci organismu významně přispívají také játra. Pokud není lék užíván podle pokynů ošetřujícího lékaře, můžete si způsobit poškození ledvin.

Homeopatie na malé i větší bolístky

O nejrůznější poranění není v běžném životě nouze. K rychlému a spolehlivému zhojení může pomoci i homeopatie – účinně, přitom šetrně. Můžeme ji použít již v rámci první pomoci, ale i ke zdárnému zhojení mnoha typů úrazů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.