Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Docent Jan Roth: Pohled na Parkinsonovu nemoc dostal v posledních letech nový směr

Trpíte chronickou zácpou, nejste zrovna přeborníci v určování vůní, máte opravdu neklidný spánek a cigarety, káva a čaj vám nic neříkají? Podle vědeckých studií byste mohli onemocnět Parkinsonovou chorobou o něco pravděpodobněji, než ostatní. „Víme o této chorobě rozhodně víc, než před pětadvaceti lety, kdy jsem se na ni specializoval, ale to proč lidé onemocní, na to odpověď stále chybí,“ říká v rozhovoru Doc. MUDr. Jan Roth, CSc., vedoucí Centra extrapyramidových onemocnění Neurologické kliniky VFN Praha. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Veselý Petr
6x

Dobrý den, Chtěl bych přidat ještě jeden postřeh který by mohl být přínosem pro Parkinsoniky a který není v článku zmíněn.Je to meditace která v mém případě byla velikým přínosem a žekl bych ,že byla jedním z nejdůležitějších faktorů který se podílel na tom že jsem PD přidal do svého života aniž bych se z toho zhroutil. Nemusí to být recept pro kadého, ale mě to pomohlo.První příznaky se projevili v roce 2003 ,posléze jsem podle plakátu který visel v čekárně v neurologické ordinaci dospěl názoru že ty symptomy které tam popisují všechny mám a tedy že jsem počnajícím vlastníkem tohoto onemocnění.Doktoři ale nesouhlasili a dva roky odmítali mnou stanovenou diagnozu. Konec dohadům učinilo pracoviště v Kateřinské které moji domněnku potvrdilo .V této fázi kdy jsem si uvědomil co tato diagnoza znamená jsem skončil v blázinci .Pobyl jsem si tam tři týdny a začal přemýšlet co s tím. Odjel jsem do Indie a postupně objevoval meditaci jako způsob který změní způsob myšlení v tom smyslu,že vlastně o nic nejde, a že to je vlastně "ptákovina " kterou nemá cenu se zabývat. Postupně jsem navštěvoval státy kde meditace jakožto způsob stabilizace mentálního pole byla věcí zcela běžnou a zaznamenával posun k lepšímu. Ne že by se nemoc zlepšila a byla mě tak trošku ukradená. Nestála za to se s tím moc zabývat.Zkusil jsem také implantaci kmenových buněk v Kolíně nad Rýnem ,ale takový šamany lze spatřit pouze na Sibiři nebo v některých afrických kmenech které vyznávají animismus . Já jsem se s nimi setkal v severním Thajsku .Tam mě vymazali záběr na kameře z jejich seance kterou si nepřáli dokumentovat a kterou jsem si samozřejme nafilmoval. Zanamenal jsem sice divný pohled ze strany šamana ale překvapení mě čekalo doma . Na záběru šel na kameře jenom čas jinak pouze zrnění.To na mě zanechalo docela silný dojem.Ovšem ještě větší dojem na mě zanechali výsledky implantace kmenových buněk výzkumníky v Kolíně který jsem sice nefilmoval ale měli stejný výsledek jako ti animisté v Thajsku. Taky nic Vlastně jo,stálo to 250 000 Kč Jinak souhlasím se vším co je v článku napsáno,obvzláště každodení cvičení a duševní i duchovní vyrovnnost je dúležitým faktorem v zmírnění následků PD. Toť moje zkušenost,která může někomu třeba pomoci. Veselý Petr

Melatonin
1x

Hodně mi se spánkem pomohl Melatonin. myslíte, že je velký problém, když musís brát doplnky stravy ?

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 39 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdy je třeba pomyslet na CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění, jehož hlavním rysem je omezený průtok vzduchu v průduškách. Klíčové pro oslabení projevů CHOPN je její včasné odhalení. Podstoupit spirometrické vyšetření by proto měl každý, u koho se ve dvou po sobě jdoucích letech objeví kašel přetrvávající alespoň tři měsíce.

Příběh Zdeňka: Dožil jsem se moderní léčby, ta mi po letech ulevila

Hrát s kartami, které mi život rozdá – to je životní krédo pana Zdeňka Březiny (70) z Brna. A karty to byly poměrně slabé, celý život se totiž potýká s hemofilií. Kvůli této vrozené nemoci se mu krev téměř nesráží, a dennodenně tak od dětství čelí riziku krvácení například do kloubů a jejich nevratnému poškození. Nyní má důvod k optimismu, nedávno se konečně dočkal léčby, která skutečně pomáhá, a jak sám říká – udělala z něj jiného člověka.

Popraskané koutky - příčinou může být banalita, ale i vážnější onemocnění

Popraskané koutky jsou známkou, že je naše tělo oslabené a něco nám chce sdělit. Řešit byste proto měli příčinu, nikoli pouze koutky samotné.

Mozková mrtvice postihuje i třicátníky

Mezi nejrozšířenější mylné domněnky patří, že cévní mozková příhoda se týká pouze osob starších 65 let. Kvůli nezdravému životnímu stylu a všudypřítomnému stresu dnes nejsou výjimkou lidé mezi 30 až 40 lety, které mrtvice postihne. Jaké jsou příznaky a jak se dá této zákeřné nemoci předejít?

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.