Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Ostruha patní kosti

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Babs
62x

Chtěla bych touto cestou pomoci lidem ,kteří také trpí bolestí paty jakou jsem i před časem trpěla já.Babskou radou,kterou jsem osobně vyskoušela na sobě a pomohlo to.Je to sice zdlouhavá léčba,ale o to účinější a věřte ,že trpělivost,kterou tomu budete věnovat se vám 100% vrátí v bezbolestnou chůzi. Je potřeba každý den po dobu 3 měsíců opravdu pravidelně. Každé ráno na igelit nanést kostivalovou mast.Tu pak přiložit na postižené místo a ovázat. Nechat působit do večera. Každý večer na gázu nalít kostivalovou tinktůru,přiložit na postižené místo,překrýt igelitem a ovázat. Nechat působit do rána. atd. ˇUleva příjde nejpozději do měsíce,ale nesmíte s tím přestat ,ikdyby to už nebolelo.Je potřeba dodržet celý léčebný postup,aby se bolest už nevrátila. Přeji bezbolestnou chůzi a krásný den.

JanaKa
20x

Rada zní velice dobře, mám patní ostruhy skoro rok, jsem po injekcích i ozářkách a bolesti se stále vrací, snad kostival někdy vyzkouším, nyní je tato rada pro mne nereálná, pracuji jako úřednice a neumím si představit, že mám paty obaleny igelitem v lodičkách. Ostatním, kteří budou kostival zkoušet přeji mnoho zdaru.

Jana Z
13x

Bože můj, pokud chodíte v lodičkách, tak NEMÁTE patní ostruhu

Monika
7x

Proč by nemohla mít ostruhu? Já nevím, ale mně právě lodička patu odlehčí, protože se váha přenese více na prsty. Ostruha se diagnostikuje RTG a né tím, jaké člověk nosí boty.

Jiří

V lodičkách si rozhodně nepřenášíte váhu na špičky. To byste musela chodit po špičkách.

mokake
1x

Lodičky a pätná ostroha??

Dasa

no, to mě přesně napadlo taky - a pokud má, tak se jí těžko v lodičkách zbaví :-)

Eva
4x

Ja trpim patnimi ostruhami od svym cca 5 let. Po nekolik let me bolesti presli a zacli opet v praci.Nezabirali mi ultrazvuky, magnety, nic.Uz jsem skoro mela termin na operaci, kdyz jsem prisla s dotazem na razove vlny, ktere mi nakonec pomohli. Nicmene ale proc reaguji zrovna u tohoto komentare.Velice zalezi kde patni ostruha vyroste.Ja ji treba mam v okoli Achylovy slachy a lodicky mi od bolesti pomahaji. Kazdopadne nizke lodicky s podpatenkou nejsou zase tak nevhodna obuv, jak si myslite.

alojz

Píšem diplomovu prácu na tému pätových ostrôh. Zaujíma ma porovnanie liečebných metód ako ultrazvukovej alebo magnetovej terapie, rázove vlny, opichy a ožiare. Ak máte s týmito liečebnými metódami skúsenosti vlastné, bol by som vďačný za každú informáciu. Vopred Vám ďakujem

Zuzana

Můžu si ji přečíst? Zajímá mě vše protože už rok nemohu pořádně chodit.

Jířa
7x

Zdravím s patní ostruhou jsem byla na neschopence 8 měsíců a pár dní vyzkoušeli jsme úplně vše obsřiky,injekce,masti,elektroléčbu,atd nic nepomáhálo pak jsem začala chodit na RÁZOVOU VLNU a po měsíci bylo to na vánoce se stal zázrak bolest která mě léta trápila byla pryč plakala a tancovala jsem radostí neteř a synovec na mě chvilku nechápavě koukali...ale protože věděli jak trpím bolestí tak po vysvětlení tancovali a radovali se se mnou ;-)

Honza
3x

Dobry den, bolela Vás po aplikaci razovou vlnou pata více nebo byla citlivejsi ? Ja mel vcera druhe sezeni a boli me to jako cert :)

sońa
1x

Dobrý podvečer,já jsem chodila na rázovou vlnu,hodně to bolelo,byla jsem 10krát.Hodně mi to pomohlo,trochu to cítím,ale je to o 95% lepší!

Lenka

Prosím Vás a za jak dlouho po aplikacích rázové vlny Vám bolesti přestaly? Maminka má po rázové vlně 2 měsíce a je to spíš horší. Už nevíme, co počít. Děkuji Vám.

goldie

dobrý večer. já 4x rázovou vlnu a mazec.. rozbolavělo se to.. po měsíci pauzy ,kdy to mělo odeznít, dnes obstřik...

Karel
1x

Já jsem myslel, že vyletím z kůže po ozařkách. Nejsem zastánce bio metod, ale brečel jsem každou noc, manželka se na to nemohla už dívat. Je pro přírodní formy léčení a já tomu nevěřím. Už dřív si koupila kloubovník, protože ji bolely ruce. Velice se ji bolest snížila, samozřejmě jsem ji nevěřil. Jenže mi ten kloubovnik dala na tu patu i přes moje protesty a i když jsem stále stejný skeptik, prostě musím přiznat, že to zabralo a já jsem se konečně vyspal. Co mi pak ve výsledku pomohlo, jestli ozařky nebo kloubovnik, nemůžu posoudit.

Michaela

Dobrý den já mám za sebou 5razovych vln a nohu mám ještě horsi jak mi to rozbouřili.Hledam další alternativu

Jarmila
1x

Dlouhá léta mě bolely obě paty, nic nepomáhalo, vč. ozařovaní! Hledala jsem pomoc v alternativní léčbě. Zjistila jsem, ze se jedná o zánět ( po přikladaní obkladů z tvarohu, ten se zahřál na nápadně vysokou teplotu, což potvrzuje zánět). Zvolila jsem metodu obkládaní ledovými polštářky (ne na holou kůži) několikrát denně, cca 14 dnů, teprve poté přišla úleva! Na jedné noze bolest zcela zmizela, druhá odolávala, ale krutá bolest znemožňujícī chůzi se zmírnila na snesitelnou úroveň. Též jsem zjistila, že stav zhoršují boty bez podpatku (i chůze naboso), ale také na vysokém podpadku! Ideální je 2,5 cm podpatek. Hledala jsem jak zcela odstranit bolestivý zánět. Vzpomněla jsem si, že kdysi se na puchýře, odřené paty a rány požívala kůžička ze syrového vejce(odděluje bílek od skořápky). Chce to trpělivost, slupicku ze skořápky opatrně stáhnou od nacházející se vzduch. bubliny. Trhá se to a větší kousky (pokud se podaří vyloupnout celou je potřeba rozstřihnout )lepivou stranou přiložit na patu tesně vedle sebe, kousek po kousku, za par min. to zaschne, pak opatrně (obklad klouže po kůži) natáhnout ponožku a nechat "náplast" zaschnou a pracovat. Něco se na kůži přilepí, něco spadne do ponožky. Obkládat ráno a večer, az 10 dnů! U mě došlo k rychlému a trvalému odstranění potíží bez nežádoucích vedlejších účinků!

Monika

Patní ostruhu jsem měla teď 6 měsíců, napřed jsem ji léčila zábaly na noc s konopnou mastí a střídala s octovým obkladem. Úleva jen malá. Pak jsem se objednala na rázové vlny, byla jsem 5x, které také nepomohly. Jediné, co mi 100% zabralo bylo cvičení, už po druhé hodině jsem mohla ujít delší trasu. Byla jsem celkem 6x na hodině a chodím nyní bez problémů. Ostruha je často způsobena špatnou klenbou nebo nějakým špatným držením těla, které je třeba postupně napravit. Chodím na cvičení v Brně do Fitstudia Jana na Veveří ul. k p. cvičitelce Blance. Nic jiného podobného jsem nikde jinde nenašla.

Huhuhu
2x

No, to pak rozhodne neni divu, ze vam nic nepomaha, kdyz chodite v lodickach, kdyz nevhodna obuv typu lodicek je jedna z hlavnich pricin vzniku ostruhy... I pokud ji vylecite a boty znovu po case obujete je zadelano na druhe kolo utrap.

Jarka
2x

Nesmysl!V lodičkach nechodím a MAM patni ostruhy😓!Vyzkouseno vse a dnes druhé ozařování, zatím bez efektu, naopak

ivan
2x

Jsem muž a tedy jsem nikdy lodičky neměl. Ale ostruhu už 3x. Tak co teď ?

milena
1x

...dost často pomůže Homeopaticum Hekla lava 9 , je třeba vyzkoušet.Milena

Alena Nováková
41x

Ahoj chudáci s patními ostruhami. Já to měla pár měsíců a UZ, RTG ozáření v Brně, citrony, kostivaly, hekla....laser, a pak nískotlaké rázové vlny 10x, nic nepomohlo. Pak operace, chození o berlích ...opět nic, jen trápení. Nakonec jsem našla www.ibolest.cz a vypravila se do Prahy, injekce trochu bolí, ošetření Evotronem /to je ta mašina na rázové vlny ...jednorázové, jde se jen jednou/ a je to v pořádku, chodím bez bolesti, ani ráno to nebolí, ani u TV. A stálo to ani ne 4000 Kč. Děkuji doktore

Helena
2x

Dobrý den,ta cena 4000kč je cena za jednu nohu?Děkuji

alojz

Dobry den. robim si diplomovu pracu ohladom patovych ostroh a prave citam ze ste s tym mali problemi aj som si precital Vas komentar. Vedeli by ste mi poskytnut este par dalsich informacii ohladom liecby? dakujem vopred za odpoved.

Olča
5x

Já jsem měla také bolesti pravé paty které byli nesnesitelné ,musela jsem ale chodit do práce ale nedalo se to vydržet tak jsem šla k lékaři.Dostala jsem obsřik hrozně to bolelo ale potom na druhý den to byla obrovská úleva ,dostala jsem dvoje prášky a cítím se o mnoho lépe,aspoň zatím běžte hlavně k doktorovi a netrapte se sami doma nějakým domácím léčením držím všem palce...

lubica
3x

ahoj,ja mam tiez rovnaky problem s patou,takmer po 7 rokoch sa mi bolest paty vratila.absolvovala som pred 7 rokmi oyarovanie paty a pomohlo to.ale teraz sa to vratilo.problem je v tom ,ze teraz zijem v Anglicku a neviem sa dostat k tej kostivalovej masti.chcem sa opytat,ci nie je problem dostat tu mast a tinkturu v Cechach bez lekarskeho predpisu.ked mozes odpis mi na [email protected] ti velmi,velmi vdacna.

Tomáš
9x

Ahoj,taky jsem zkoušel kostival. Mám ho,ale čerstvý, vykopaný kořen. Ten si nastrouhám a naložím do čisté vodky. Vydrží, nekazí se. Ale dávám to spíš na koleno, když mě bolí. Na ostruhu jsem teď objevil fantastickou věc - měděnou podpatěnku. Za 3 dny bylo po bolesti. Teď si ji dávám na to své koleno. Přilepil jsem ji náplastí, chodím s tím, pod kalhotama to není vidět a bolí to méně. Takže všestranná pomůcka, vřele doporučuji.

Jana
2x

Ahoj, už dva měsíce mě strašně bolí pata, dnes jsem ukončila ozářky a zatím je to stejné. Kde se to dá prosím sehnat, moc děkuji za radu. Jana

renata

Ostruhovníček jsem si koupila přikládám tři týdny a nic

Naďa
1x

No na léčbu to není, ale pokud potřebujete chodit bez kulhání hned....tak si vložte do ponožky list hlávkového zelí...no a budete chodit hned bez bolesti.....

Petra
1x

Listy ze zelí? Zkusím. Je fakt, že moje babička si dávala listy ze zelí na opuchlé nohy a zavázala. Otok vždycky spadl, ale od bolesti? Jak píšete, že Ostruhovníček Vám nepomohl, mě zabral až za 4 týdny poctivého přikládání a ostruha na rentgenu nebyla. Teď se mi udělala ostruha na druhé noze. Vím, že mi ostruhovníček pomůže a ostruha zmizí, ale až za delší dobu a já potřebuji chodit. Vyzkouším zároveň to zelí. Díky za radu.

Sabina
2x

A předtím ta ostruha na rentgenu byla? To jako zmizela? Mě doktorka vysvětlovala, že výrůstky zůstanou i po rázové vlně... Ale jako ostatní zoufalci budu postupně zkoušet všechno.

Petra

Jsem prodavacka a patni ostruha obe nohy a dokonce 3 , nepomohlo nic , razova vlna silenost , natekle nohy a bolestive kosti , po injekcich trochu uleva ,ale i tak boli , zvazuji laser, ted marodim s kotnikem ktery mi natek a a boli klid to zlepsil . Ale obalovat si nohy a jit do prace s igelitem to ne .

Lenka
1x

Ano je pravda co tady píše za radu, že kostivalová mast opravdu pomůže, já nemohla stoupnout na nohu 3 měsíce, dočetla jsem se kostivalovou mast, a opravdu do týdne jsem měla po bolestech, smazala jsem silnou vrstvou každý den 4x denně. A opravdu bylo po bolesti 😊tak snad tahle ráda nekomu, pomůže, protože tahle bolest byla neskutečná.

Lenka

Ahoj, já vyzkoušela vše, co bylo neinvazivní, včera homeopatii a zabalu. Zabrala jediné magnetoterapie

Jitka

Váš postup jsem vyzkoušela a opravdu ho poctivě čtvrt roku dodržovala, navíc přes léto, což nebylo zrovna příjemné. Bohužel se to nezlepšilo ani o trošičku, stejně jako předchozí léčby (ultrazvuk, rázovka, záření, laser). Takže nic, trpím dál.

Orlice11
17x

Přispívám také jednou babskou radou, jak se zbavit ostruhy. Ráno po probuzení vypít 1 dcl vody nebo neslazeného čaje s vymačkanou šťávou z půlky citronu a snídat až za dalších 20 minut. Dopoledne nejíst a opět 20 minut před obědem vypít 1 dcl vody nebo neslazeného čaje se šťávou z druhé půlky citronu. Já jsem již po dvou týdnech cítila podstatné zlepšení, za další týden problémy zcela vymizely. A nejenom mně, ale již i několika známým. Má se snad jednat o rozpouštění nárůstků citronovou šťávou. Přeji úspěšnou léčbu i dalším.

Ztráta bolesti
15x

Mám jen dotaz za jak dlouho vymizí bolest po užívání citrónové šťavy a a zda se může mezi ranní a polední dávkou citr. šťavy pít něco a třeba i káva s mlékem?

Orlice11
13x

Jak píšu v příspěvku, za tři týdny jsem měla zcela po bolesti. Pít se může dost, ba naopak je doporučováno, kávu s mlékem jsem nezkoušela, ale ty dvě hodiny před polední šťávou s vodou a těch dvacet minut po ní jsem nic jiného nepila. S ostruhou jsem měla problémy dva roky, chodila jsem na ultrazvuk a magnetické vlny, těsně před ozařováním jsem se dozvěděla o tomto způsobu léčby a pomohlo mi to. Nyní jsou to tři roky a o ostruze nevím.

hugo
13x

Měl jsem bolesti paty asi 4 roky. Trochu mi pomohla ortopedická vložka, ale nakonec se stal zázrak, když jsem změnil pracovní boty. Asi po 14 dnech bolest zmizela a během posledních 11 let se nevrátila. Někteří by volali Vatikán, ale u mě to asi byly ty boty. To pití citronové šťávy připomíná proceduru ze Švejka. Ráno 3x Zdravas a 3 dřepy. Jestli to je s tou šťávou pravda, požádejte o Nobelovku a alespoň informujte pošťovnu. Ušetří miliony a ještě vám dá odměnu.

MONIKA

Víra Tvá tě uzdraví.....to možná taky funguje,ne?

Karel
3x

Ano, několikrát mě VÍRA (v Boží trojici a nikoli v nudlovou polívku) uzdravila, avšak ohl. ostruhy si zatím "dává na čas". Zatím nepomohla ani vodoléčba ani radioterapie, tak budu zkoušet dál...

Alice
2x

Souhlasím s tím Švejkem, nevěřím na žádné citronové šťávy apod., měla jsem ostruhu na levé noze již 2x, vždy po ozařování zmizelo, nyní se mi ale začíná tvořit na noze pravé..:-( tak nevím, nevěřím ani moc na tu rázovou vlnu Evotron, názory se značně na toto liší. Nevím co si s tím počít.

Jana

Měla jsem Rázové vlny za 4000 Kč, ale nepomohly, škoda.

sarka
1x

ja jsem zkousela tez citron a musim rict ze mi to nic nedela, muzete mi prosim poradit v cem je chyba. asi to zavisi na tom v jakem rozsahu to je? ja jsem 26 divka a uz me trapi nohy, nemuzu ani chodit, prosim poradte mi dekuji predem prosim napiste mi na mejl [email protected]

Zdena
3x

Citron s čajem piji po ránu několik let a na ostruhy to opravdu nemá vliv. Trpím bolestmi hlavně po větší zátěži a odeznívá i několik měsíců, mě pomohl obstřik do paty.

Jana
6x

No to si snad děláte srandu, že vypití citronové šťávy Vám cíleně rozpustí kus kosti. A pokud tedy Vám ostruhy tímto postupem zmizely a Vy pokračujete v léčbě, tak se divím, že nějaké kosti ještě máte. A abych se bála dítěti do čaje dávat citron, aby mi náhodou nezgumovatělo. Neskutečné, že tomu někdo může věřit.

3x

Ostruha není kost...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce