Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Ostruha patní kosti

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Sabina
1x

Když jde vidět na rentgenu, tak bych řekla, že jo... Někteří si možná myslí, že mají ostruhy a na rentgenu ani nebyli. Tak těm ten citron pomáhá :-D

Frank
2x

A teď tu o Smolíčkovi.

Petra

Tvl dobrej ulet a ne patni ostruha

Adobna
1x

Provádí mi právě ozařování Laserem. Kdo má zkušenosti? Pomáhá to? Mám nějakou naději? Nebo mi jen tahají peníze z kapsy? Ráda bych hovořila s někým, komu to opravdu pomohlo. Za jinou radu budu též vděčná.

Ztráta bolesti
6x

Nevím jakou mají zkušenost ostatní,ale jé chodila na to chodila 10krát a není to zatím dobré. Pravda mám je v obou nohách tak se snažím vždycky si střídavě ulevovat ale je to pěkná bolest zvlášť stát na jednom místě. Teď mě posílají na ozařování.Názory na leisr jsem slyšela 50 na 50.Teď zkouším i tu babskou radu tady s tím citrónem. Myslím, že se tím nedá nic pokazit. Vím co je to za bolest a tak vám přeji brzké uzdravení. A pokud můžete dejte vědět co vám pomohlo. Budu ráda.

čertovo kopýtko
19x

Znám tu bolest,proto se snažím přispět tím,co pomohlo mě. I pro ty kteří chodí do zaměstnaní a nemohou mít igelit v lodičkách. Zkuste" Konopné mazání" DOLOR-END,je k dostání v lékárnách.Mažu si to už týden cca 4x denně,stačí vetřít do kůže na patě a na noc si dávám asi 4 lupeny hlávkového zelí (zabalit přes to hadrem a šátkem ). Do rána se zapaří, snad to něco vytahuje,protože zelí je ráno úplně mokré.Za tři dny už úleva.Ráno před tím nebylo možné se postavit,chození po špičce nebylo už po třech dnech nutné po týdnu úžasná úleva,aplikuji dál a už chodím bez bolesti.Přeji úspěch.

marie
1x

Podstoupila jsem laser, ultrazvuk i ozařování, ale byly to jen vyhozené peníze za dojíždění na procedury

Monika
2x

Já mám 10 porcí lejsru za sebou,chvíli úleva byla,ale zrovna teď trpím...A to jsem obměnila botník,takže nosím jen boty ze zdravotních potřeb.Je to děs,bolí to jak čert,takže skusím tu vodu s citronem...

Dagmar Š.
12x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

hanka
13x

vzkaz Olče i ostatním: Olčo ta injekce před Evotronem bolí jen trochu? proč lidem lžete?! Byla jsem na obou patách a bolí to jako čert, je to injekce přes patou do hloubky až ke kosti a rázová vlna je taktéž pěkěn bollestivá věc, impulsy vystřelují až k achilově šlaše a víte co je nejlepší při platbě 8tiskč za obě paty, že to vůbecnepomohlo a mám při chůzi i v klidu ještě větší bolesti! Ať radši pacienti zváží zda anoči ne a vy pište prosím pravdu!!

Pavel

Potvrzuji v celém rozsahu, s Kociánem mám naprosto stejné zkušenosti!

Sabina
1x

Každý má jiný práh bolesti a taky může mít každý jiné ostruhy. Mě doktorka řekla, že to má 30% starší populace a 10% z těchto lidí to bolí... Taky mě připravila na to, že se ostruhy nejde zbavit, pracuje se spíš na tom, aby nebolela. Aby nedráždila nějaké úpony, zdálo se mi to složité. Asi bude třeba si zvyknout, že to bolí. Já jsem děsně naštvaná, miluji turistiku, chodila jsem i do práce a z práce pěšky, teď ta bestie bolí i v úplném klidu. Asi taky hodně dělá psychika. Jsem na začátku léčby a pro jistotu už si objednám ty vložky do bot, co se někomu osvědčily, taky už jedny ze zdravotnických potřeb mám a nic. Já prostě potřebuji chodit, bééé… Děkuji všem za rady. I za ty beznadějné příspěvky děkuji. Člověk si aspoň řekne, že může být ještě hůř.

Tomas
1x

Mohu doporucit na otok a bolesti obklady z octa a vidy. 1 ku 1. Cxa hodinu, pak pauza kvuli citlivosti kuze. Otok mizí pres noc.

Marsi
4x

Mám ostruhy na obou nohách jsem po ozařování , laser, rázová vlna ,ultrazvuk, nic nepomohlo. Nakonec jsem zkusila konopnou mast a je po bolesti. Po 3 letech bolesti velká úleva!!!!!

Bára
13x

bolest v patě začala vloni v září. Absolvovala jsem laser, magnetoterapii - nic. Zaplatila jsem si 5x rázovou vlnu - nic - JSOU TO VYHOZENÉ PENÍZE! Nakonec mi doktor předepsal ozařování - po 5ti seancích je pata o 90% lepší, mohu chodit i na delší vzdálenosti. K tomu užívám Hekla lavu. Na ozařování mi ještě poradili "babskou radu" - tlouci se do paty večer u televize prázdnou lahví od piva. Pomáhá to!.

Monika
1x

Dobrý den bohužel jsem také zjistila , že mám ostruhy na obou patách .Teď mě čeká ultrazvuk.léčba plus rehabilitace .Před diagnózou jsem vyzkoušela 4 druhy různých mastí i gelove vložky ale bohužel bez výsledku . Problém v mém případě je i ten ,že v mém zaměstnání stojím na nohách 12 hodin.. Ale lecbu od pani babs vyzkouším třeba to i pomůže 😉

Sabina
3x

Jo, otloukat mi radil už pán na rentgenu, koukala jsem na něj jako vyoraná myš. A paní doktorka s tím začala přednášku o ostruze, že jsou i takoví tvrďáci, co na to jdou kladivem a že to nedoporučuje... Ale věřím, že někomu to může fakt pomoct. Rodiče mi na to řekli, že to měli taky, vyzkoušeli ultrazvuk, ozařování, a pak je to prý nějak přešlo, nebo je začaly víc bolet jiné věci? Nevím. Jsou zvyklí, že je vlastně pořád něco bolí, jiných léků mají mraky, takže proč ještě trápit tělo Brufenama. Zkusím to jako oni, nemyslet na to a nestěžovat si. Ty prachy by se mi do toho fakt dávat nechtělo, zvlášť pokud je výsledek nejistý.

MARCELA
5x

trpím s ostruhami už půl roku a zkouším rehabilitace různé procedury, vložky do bot i citron - zatím úspěch minimální. Co nejdřív chci vyzkoušet ty doporučované ortopediké vložky Medicovi twin-heels ....věřím, že se to vyléčit dá a psychika hraje velkou roli

zdenka
6x

Už jsem mela patní ostruhu víckrát a mi pomohly brambory takže recept dámě vařit bramboru se slupkou nadrobno pokrajenou nemá byt úplně uvařena scedime dame na sáček a rozmackame vidličkou a prilozime k páté teple co nejvíc sneseme nohu omotame obvazem a necháme působit celou noc toto opakujeme každý den dokud bolest neustoupí ráno vždy nohu omyjeme vlažnou vodou a brambory dáváme každý večer cerstvou

Žaneta
2x

Dobrý den paní Moniko co myslíte tím vodu s citronem ? Zajímalo by mne to taky trpím už 5 let bolí mě patní kosti . děkuji

Lenka
1x

mně to nepomohlo, ani ultrazvuk ani laser, ani rázová vlna. hodně mne to omezuje, ráda chodím, (hlavně v létě v trávě bosa) ale teď nemůžu. hledám všude možně, ale zatím jsem nic spolehlivého neobjevila

Slávek
5x

Dvouleté léčení se asi 40-ti procedurami mám na pravé noze za sebou. No už to bolí jen málo, ale vyléčeno v podstatě není. Všechny ty oficiální procedury jsou, podle mého názoru, jen tahání peněz z pojišťoven za procedury. Teď se totéž objevilo na noze levé. Tak jsem to řádně oslavil. Ráno když mě z toho bolela hlava, tak jsem si dal naložené okurky a lák z nich nalil do lavoru. V tom jsem máchal nohy dokud mi nebylo lépe. Trochu to zlehčuji. To co mám na noze je podle rentgénu Calcar, tedy něco jako vápenný výrůstek-usazenina. Jestli máte doma na dně varné koncice vrstvu bílé usazeniny z různých, hlavně vápenných solí, tak zkuste do konvice nalít centimetr octa. Můžete to i trochu ohřát. Za pár minut se ten vápenec dokonale rozpustí. To mě inspirovalo k pokusu. Do lavoru ocet. Já tam dal z lahve koncentrovaná nálev na zavařování, protože ocet doma zrovna není. Máchám nohy denně skoro hodinu, zatím potřetí a dojem je velmi dobrý. No povíme si to za týden, dva tři.

adobna
4x

laser už mám 6x za sebou, nic není lepší, citron by to snad nekazil, taky to piju, ale nejlepe je když vůbec nechodím, ležím v pohovce, nohy nahoře, luštím křižovku, nebo si čtu. To nebolí fakt nic. Dneska jsem byla na golfu a dolezla jsem po všech 4 domů. Prosím o další rady.

Ztráta bolesti
3x

Tak to s vámi cítím. Ono to po tom leisru má ještě odeznívat asi měsíc a může ještě po té dojít k úlevě. Já jsem teď zvolila i neschopnost a dát nohám co nejvíc klidu pokud se to do toho měsíce po léčbě nesklidní jdu na ozařování. Dělají to snad jako poslední štaci. Co slyším, tak zkušenost lidí s tím je dobrá. Jinak si taky nevím už rady. Je to nepříjemné a hodně to znepříjemňuje život. Dejte vědět jak jste pochodila.Přeji brzké uzdravení.

kvitko

Byla sem na ozářkách už asi 3x dvourazově ob 3 měsíce a nepomáha vůbec ani injekce ta vydržela sai1 měsíc .Vyskoušela sem snad už vše zatím bez výsledku. V práci sem skoro celý den na nohou a je to děs večer se už ani nepostavím

navi
2x

Já jsem měl patní ostruhu celkem už 2x a ozařování ( 6 aplikací) mi vždy pomohlo. Musel jsem ale dojíždět do Liberce. Teď se mi ostruha asi zase vrátila, nechce se mi dojíždět, nabízejí v Jablonci rázovou vlnu za 390,- Kč, ale neručí za počet aplikací a konečný výsledek. A to co tady čtu, tak rázovou vlnu bych asi nevolil.

adobna
2x

Děkuji za soucit. Ráda bych věděla jaké ozařování myslíte? Má někdo zkušenosti? Jaké jsou jiné další možnosti? Třeba ultrazvuk?

jirka
1x

pred tremi roky jsem byl na ozarovani na onkologii a byl klid, dnes tj.11.2.2013 sebolest vratila. Zacnu znova z ozarovanim, dam vedet vysledek

Vyléčený
12x

Ostruha patní kosti. Rentgenový nález. Ostrá bolest při chůzi jako šlápnutí na hřebík. Ultrazvuk, laser. gama záření, injekce a to vše opakovaně bez efektu. Účinnost těchto metod se udává 30 %. Já byl mezi těmi zbývajícími 70 %. Ortopedické vložky tepelně formované, vyšetření na kinematiku chůze, atd. Nic. Pak jsem na to kápl. Rozdrcení ostruhy rázovou vlnou ambulantně jako ledvinové kameny. Po 2 letech odplavení "drtě" nevím, co ostruha je. Aktivní sportovec, orientační běh opět téměř na plný úvazek. Věk 55 let. Prevence: ortopedické vložky a speciální běžecká obuv. Kontakt: Ortopedie Zlín a Medsoft Hradec Králové. Mnoho zdaru.

Dáša
7x

Připojuji se k příspěvku. Rovněž jsem absolvovala po téměř neúspěšné léčbě ultrazvukem rázovou vlnu - 5 aplikací. První dvě byly velmi bolestivé, ty zbývající už ne. Problémy nezmizely stoprocentně, na 20 km túry to taky není, ale mohu bezbolestně chodit, věnovat se sportu. Tato léčba není levná, ale vřele ji oporučuji. Kostivalovou mast jsem rovněž vyzkoušela, ale bez těch igelitů. Zkušenost - doplňková léčba. Ještě jsem slyšela o octových zábalech, budou mít patrně podobný účinek jako citron.

Hnídková
4x

Dobrý den, četla jsem Váš příspěvek ohledně rázové vlny jako vyléčené ostruhy. Bohužel jí mám taky a dosti velikou, začnu teprve laserovou léčbu. Co to vlastně ta rázová vlna je ? A kde se to dá zajistit a za jakých podmínek ? Děkuji za radu.

iveta
6x

Dobrý den, zaujal mne Váš příspěvek ohledně rozdrcení patní ostruhy. Rázovou vlnu jsem absolvovala, ale bylo mi řečeno, že to působí pouze na okolní tkáň - zmírňuje bolesti, ale že k odstanění ostruhy již nedojde.

Sabina
1x

To jsem si potřebovala přečíst, jupííí

LudPa
1x

Mám to na obou patách,nejprve injekce,pak 10 ultrazvuků,pak4 ozáření ceziem,po 3 měsících znovu cezium,v pondělí jdu na dalších 10 ultrazvuků.Chtěla bych poprosit,jestli někdo neví,zda se rázová vlna nachází i v okrese Karviná.Děkuji

joto
3x

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě mají zařízení na tlakové vlny pro léčení ostruh. Myslím, že třeba budou mít i v Nemocnici Podlesí v Třince. Tam je to z Kaviné blízko. Ale 4- 5 sezení neplatí pojišťovna nýbrž pacient.

Helenka
1x

ha ah, no tak tato rada se mi libi ze vseho nejlepe!!!:) Lezet s nohama na hore, to je sen! Bohuzel vsechny jine mi nahaneji strach, ze nam "Ostruhanum" neni pomoci - a ja zacinam, vlastne nejak se to velice rychle zhorsuje a tak hledim na Google jak na to. No a je tu zklamani.

Helenka
2x

ano v Havirove na ul. Jana Wericha je Dr. od noh a on to ma. Bohuzel si nepamatuji jmeno :(

adobna
1x

ano máte v blízkosti pomoc. Podívejte se do internetu. drtící motoda. Taky na to jdu. uvidím, zda mi to pomůže.

LudPa
1x

Zatím díky,napište,jak jste dopadla.

kocka

asi jen byznys pro prachy zkusím a ozvu se

adobna
1x

Prodělala jsem tři aplikace. Bolelo to dost, pak se ale uklidnilo. Jenže zatím nevidím břeh bez bolesti. Včera dobré, dneskA BOLÍ. Uvidíme. 3 tisíce jsem obětovala. Snad ne nadarmo.

Meri

Prosím, kde je nejbližší možnost se objednat na rázovou vlnu ? Tyhle bolesti bych nepřála ani nepříteli. Jsem z okresu Semily, severočeský kraj.

Jindra

Dobrý den, nejlepší by bylo zeptat se třeba svého ortopeda. Třeba ten můj není na žádném seznamu, má ten přístroj soukromě :) btw díky chřipce jsem se na to bohužel nedostala :(

adobna
2x

Tak mám za sebou 3X drcení švýcarským přístrojem. Zaplatila jsem celkem 2400.- Kč, ale o tom to není. Myslím si, že jsem pohybově mnohem lepší. Chodím na golf, 8 Km zvládnu, ale bolesti občas mám. Možná ale jen proto, že nesedím doma a nedám pokoj, neustále něco dělám. Laser byly vyhozené peníze. Tato metoda je určitě dobrá.

MIKCA
1x

ZDRAVIM,TAKE SI MYSLIM,ZE BY CLOVEK NEMEL SEDET DOMA.MAM OSTRUHU V OBOU NOHOU UZ ROK,LEKY OD BOLESTI NEUZNAVAM,BOLI TO STRASNE,ALE SNAZIM SE TO ROZCHODIT.JSEM MYSLIVKYNE A SVUJ REVIR MUSIM OBEJIT,NEKDY LEZU PO CTYRECH DOMU,PRIVITAJI MNE ME 3 KOCKY,JSEM PAK NA JEJICH UROVNI.LEHNU SI A ONY SI MNE LEHNOU NA NOHY A MI SE ULEVI.NESMEJTE SE.I V TELEVIZI BEZI ZROVNA TED,ZE ZVIRE ZACHRANILO CLOVEKA A MUJ KOCOUR MI DAL TLAPKU NA HLAVU A BYL TAM ZHOUBNY NADOR,V TOMTO SMERU JSEM OK.DRZTE SE.

Standa ze Sudet
17x

Trpím už podruhé bolestí patní kosti - ostruhy. Vyzkoušel jsem KOSTIVAL - na noc mast (ve dne po ní klouže obklad) a na noc gel. Výborné. Také jsem zkusil obklady, připravené z listů ČERNÉHO BEZU. Listy natrhat, s vodou rozmixovat a nechat vyluhovat. Před obkladem povařit a obklad, tak horký, jak se dá snést, přiložit na noc na patu. Už po týdnu velká úleva, ale ještě aspoň do 10 dnů pokračovat. 14 dnů přerušit a opět znovu 10 dnů obklady. A ostruha jako zázrakem zmizí!!!

Jarmila

Bylo mi řečeno, že nebolí ostruha, ale vazy - což by odpovídalo, protože bolest cítím na vnitřní hraně chodidla. Několikrát jsem absolvovala obstřik, pak to bylo lepší, ale už to začínám znovu cítit. Dá se s tím něco dělat? Děkuji.

adobna
8x

Pane, kdo tomu uvěří? Asi jste neměl tu bolest jaká opravdu je. Nějaká mastička vlastnoručně připravená? Hm, tomu se jen mohu usmát. Pokuste se napsat jiný humorný příspěvěk. Adobna

alokin
2x

já se teda usmívám až se vlastně směji a za břicho popadám vaší blbosti. proč by to jako nemohlo fungovat ? všichni moc dobře ví, že na každého člověka určité věci působí jinak, takže nevidím jediný důvod proč by tady pánovi nemohl kdokoliv uvěřit. humorný příspěvek je spíš to, co jste vypustila ze sebe vy. a kolikrát doma vlastnoručně vyrobená mastička, ve které opravdu víte co je, zabere milionkrát lépe, než chirurgický zákrok a tak podobně, takže tak no. :-)

adobna
4x

dlouhodobé bolesti, všehny rady a snahy nikam nevedly. Teď jsem vyléčená. Pomohlo drcení. Opravdu úspěšné. Mastičky a čajíčky, to všechno je pitomina. Vždyť je to také logické.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce