aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

nadměrné pocení horní poloviny těla

Ahoj všichni, mám problém s nadměrným pocením. Když jsem doma, nebo v práci, tak je to OK a nepotím se, ale jakmile jdu z domu do práce, ak do práce přijdu propocená - podpaží koláče, na zádech flek (na oblečení) a v oblasti pod prsy, že se musím převléknout (pracuji v kanceláři). V práci je to zase OK bez pocení, problém je, jakmile je práce hodně a běhám po baráku s papíry, to se znovu začnu potit viz výše (nejvíce v podpaží). Pak jdu na oběd a vrátím se do práce, jsem znovu propocená, převléknu se a zase bez pocení do doby, než jdu z práce domů, to po příchodu domů jdu rovnou do vany, propocené triko. Doma se skoro nepotím. nejhorší je to při pohybu. Říkala jsem o tom praktické doktorce, a ta mi jen řekla, že neví, co mi na to má říct, že se potíme všichni. (Štítnu žlázu OK, žádné zhoubné onemocnení), tak nevím čím to pocení může být. Beru pouze Cipralex na panickou poruchu. Nevíte někdo co by proti tomu pocení zabralo? Už to vážně obtěžuje.... :-(

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
patt

Ahoj nemám tušení co přesně může být tvůj problém ale mě to začalo ale mám podobnou potíže dříve jsem to neměl a začlo to asi před 12 lety nočním pocením a poté už i denním a abnormální pocení pouze ve vrchní polovině těla ...v podstatě se mi při výšlapu který trvá okolo 45 minut už po 10 minutách extreme potí thala a záda plus trochu hrudník ...ale komplet spodní polovinu těla mám úplně suchou i podpaždí mám úplně suché......může způsobovat hodně věcí .....u mě to nastartovala nalezená borelióza plus pár dalších potíží a taky to může způsobovat špatně fungující lymfatický systém....zkuste se zaměřit na správné stravování + nějakou detoxikaci

Lenka

Dobrý den, mám stejné potíže. Kdybyste se dopátrala řešení, prosím, napište mi na email dubenka@seznam.cz Dekuji.

Anna

Mám to úplně stejné. Jednou, dvakrát denně, nebo při delší chůzi. Záda, paže a hlava, z té mi doslova kape. Nikdy dřív jsem se nepotila.

klaris.d

S pocením mám taky problém a vůbec nevím čím to je. Žiju víceméně zdravě, sportuji. Nejvíc se potím ale v práci, kor když mám nějakou prezentaci. U doktora jsme nezjistili čím to je, ale alespoň jsem na to trochu vyzrál kvalitním funkčním prádlem. Mám několik triček, dávám je pod košile a alespoň nejsou vidět koláče pod pažema.

johannka

To je nepříjemný, ty koláče….My jsme kupovali manželovi na svatbu funkční tričko pod košili, protože se taky hodně potí, paní v obchodě nás ujišťovala, že to to triko pobere a leda prd! Ty už máš nějakou značku odzkoušenou, která funguje?

klaris.d

Jasný, baridiwear ;) Podívej se, mají velký výběr, různé barvy, pánské a dámské a mám s nima skvělou zkušenost.

johannka

Tak o tom jsem neslyšela. Díky za tip, koupím, vyzkouším a uvidíme. Dám vědět ;)

Jana

Ahoj,mám problém s pocením celého těla.Při sebemenší činnosti se mi potí hlava a obličej,musím se neustále otírat kapesníčky.Když třeba luxuji teče mi pot po obličeji,ale potom se i na ostatních částech těla .Doma musím neustále větrat,jak v létě,tak v zimě.V zimě stačí tričko a bunda a přesto jsem propojena.Noční pocení je taky na každodenním pořádku.Je mi 65let a tyto potíže mám cca 20 let Užívám gabapentin a paroxetin.Taky zolpidem.Ale to až posledních 5 let.Můžete mi prosím poradit?

Daniel

Ahoj, prosím tě, zkus Electro Antiperspirant. Na obličej jej používám taky díky bohu funguje skvěle, za chvíli tady máme zimu tak ať nenastydneš!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

63%
37%
Zatím hlasovalo 160 lidí
reklama https://www.lekarna.cz/darky-pro-muze/?utm_source=ordinace&utm_medium=intext_scyscraper&utm_campaign=Vanoce_muzi

Mohlo by vás zajímat

Zanícený palec u nohy

Dobrý den, mám dceru 21 měsíců. Nyní se jí zanítil palec u nohy. Má ho celý červený a hnisá jí. Co je nejúčinnější, aby se jí zánět vyléčil? Má to druhý den a připadá mi, že se to zhoršuje. Nechce si na to nechat ani šáhnout, ani postříkat dezinfekcí, která nepálí, ani potřít heřmánkovým odvarem. Framykoin mi připadá, že nezabírá, nic se po něm nezlepšilo. Akorát při koupání se to trochu rozmočilo a vyteklo trochu hnisu. Jinak ale nejsem schopná s tím nic dělat. Zahojí se to samo? Já na takový problém používala mast Višněvski. Můžu to také použít u tak malého dítěte? Mně to ten hnis celkem "vytáhlo". Namazat jí to ale můžu až večer po usnutí a musím být opatrná. Jak se jí toho dotknu, budí se. K doktorovi bude potíž jít. Hned jak se otevřou dveře ordinace, rozeřve se a pere se a nedá se vyšetřit. Jsem z toho zoufalá, protože nevím, co mám dělat. Nechci, aby trpěla a nebo abych něco zanedbala. Díky za radu.

U mrtvice jsou důležité dvě věci: rozeznat příznaky a zavolat první pomoc

Cévní mozková příhoda (CMP), neboli mrtvice, je 3. nejčastější příčina úmrtí a vůbec nejčastější příčina invalidity osob ve středním a vyšším věku v Česku. Ač je spojována s pokročilejším věkem, může postihnout lidi všech věkových kategorií. CMP je následkem nezdravého životního stylu a zanedbávání účinné prevence. Díky pokročilým léčebným možnostem lze dnes její průběh zvrátit, klíčové je však rozpoznat prvotní příznaky a ihned zavolat lékařskou pomoc.

Obliba tejpování roste nejen u sportovců. Zbavuje bolesti bez prášků a mastí

Barevné pásky na tělech sportovců vždycky budily pozornost. Je zraněný? Jak mu mohou pomoci ve výkonu? Kinesiotape umí ochránit před úrazy, tlumit bolest i urychlit hojení. Už dávno není doménou jen sportovců, ale hodí se do běžné domácí lékárničky. Manipulaci s pružnými dlouhými samolepkami zvládne i laik.

Příběh Svena: Dlouho žil s jednou ledvinou, než začala selhávat

Když mu lékař při ultrazvukovém vyšetření oznamoval, že v jeho těle vidí pouze jednu ledvinu, přišlo mu to nejprve jako vtip.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce