Nenápadné projevy Parkinsonovy choroby: třes, záškuby nohou, ztuhlá záda

Proč někteří lidé onemocní Parkinsonovou chorobou, to lékaři zatím přesně nevědí. Na vině je prý dědičnost, některé chemikálie – například pesticidy – a také nedostatek dopaminu. Nemoc, která se projeví hlavně třesem, je problémem až dvaceti tisíc lidí v republice. V poslední době se o ní mluví v souvislosti se známou herečkou Janou Hlaváčovou. více ...

Inzerce
Odpovědi
Vavrošová
3x

Mému tatínkovi byl Parkinson zjištěn v 57 letech.Po zahájení léčby jeho příznaky téměř vymiyely,Postupem času,však nabraly znovu na intenzitě a jak se píše,léky jsou návykové,přestávaly účinkovat a čas mezi užitím předepsané dávky bzl někdy nekonečný.Pan doktor tedy poslal tatínka do nemocnice,kde pod lékařským dohledem byly snižovány dávky léků,až byly úplně vysazeny.Vypadalo to katastrofálně,tatínek byl úplně mimo,neschopný chůze,slintal,no hrůza.Po 3 dnech bez léků mu byly znovu léky od nejnižších dávek nasazovány s velmi rapidním zlepšením a poté byl z nemocnice propuštěn.Léky znovu měly účinek,jako by je bral na začátku.Po 13ti letém boji s touto nemocí tatínek zemřel,léky už nezabíraly po jejich podání už ani na hodinu.Do posledních dnů ale bojoval a byl chodící.Přeji všem,a také rodinným příslušníkům ,nevzdávejte to,motivujte nemocného k pohybu,my jsme tatínka tahali stále na procházky,na zahradu,na ryby,pořád něco.S touto nemocí se dá žít ještě honotný život,ale s velkou podporou okolí.

Irena
6x

Je to opravdu o neustálé snaze a boji s chorobou. Můj tatínek má 82 roků (první příznaky se objevily cca před 12 lety).Medikace je nyní na maximu a již nelze zvyšovat. Naštěstí je po psychické stránce v pohodě, nemoc ani věk mu neubraly na inteligenci. Je si vědom, že se musí hýbat, chodit a každý den a za každého počasí jde pěšky do centra města, i když pomalu a s námahou. Třeba jen na nákup chleba. Každý den si stanoví cíl a úkol a snaží se jej splnit. Nevýhoda je, že bydlí přes 100 km ode mě a je sám (manželka mu letos zemřela).Jezdím za ním tak jednou za 10-14 dní, pomůžu s domácností -co by fyzicky nezvládl, pak zajdeme na kafe, splkneme si... Naneštěstí bydlím ve 4.patře bez výtahu, To by nezvládl a proto nemůže jít ke mě-to by byl jak vězeň. Tak se snažím alespoň s návštěvami u něj. Dokonce jsme byli spolu letos na týden v Tatrách. Denně procházky a docela dlouhé. Dvakrát denně si voláme. I ve svém stavu zvládá posílat SMS, volat. Každé ráno si chodí na noviny.Moc se snaží a já ho obdivuji. Užívá si v mezích možností života a dokáže se z něj radovat. Opravdu moc záleží i na psychice, snaze, okolí a podpoře a zájmu rodiny.

Hanka
1x

Ano, máte naprostou pravdu - diagnózou život ještě nekončí. Velkou roli samozřejmě sehrává rodina, oporu lze ale hledat i na jiných místech. Například tady https://pomocvnebezpeci.cz/co-je-parkinsonova-nemoc :)

Magda

Mě zatajili parkinsonovu chorobu rodina bývalého partnera se kterým mám syna.Byvali partner je také parkinsonik a mě to neřekli.

Jiří Giňa

Dobrý den, v posledním půl roce mám občasný třes celého těla, vůbec to nemohu kontrolovat. Někdy to rychle odezní, jindy to trvá déle. Mám s tím spojené velkou pulsaci pod levými žebry, pokud léžím na boku. Abych to uvedl na pravou míru, jsem diabetik 2, stupně, mám polyneuropatii dolních končetin, a jsem kardiak, mám vloženy 4 do tepen 4 stenty. Tak nevím co mi vlastně je. Děkuji za odpověd,

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se nákazy koronavirem?

65%
35%
Zatím hlasovalo 282 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus: Mytí rukou je důležitá součást prevence

Správné mytí rukou je jednou ze základních prevencí před šířením nákazy, včetně viru chřipky nebo COVID-19. Většina lidí si však myje ruce špatně.

Zelený a šedý zákal, jaký je mezi nimi rozdíl?

Kromě toho, že obě onemocnění postihují oko, nic jiného společného nemají. Mezi šedým a zeleným zákalem je velký rozdíl, a nejen v tom, že každá z chorob postihuje jinou část oka.

Jak podpořit imunitu? Správná strava, klid, ale i homeopatika

Podpora imunity je v této době, kdy nás viry ohrožují ze všech stran důležitější než kdy jindy. Co tedy udělat pro posílení naší imunity a organismu? Zjednodušeně řečeno: platí to, co vždy. Hodně vitamínů, spánek, odpočinek. Pomoci mohou také některé minerály a homeopatika.

Je ibuprofen při infekci COVID-19 nebezpečný?

Mezi laickou i odbornou veřejností se množí dotazy o údajné nebezpečnosti používání ibuprofenu při infekci koronavirem. Je nutné se tohoto léku opravdu obávat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.