Inzerce

Příspěvky zdravotních pojišťoven na bezlepkovou dietu 2016

Máte v rodině celiaka nebo dodržujete sami kvůli této nemoci bezlepkovou dietu? Pak možná víte, že některé zdravotní pojišťovny přispívají na vaši dietu. U kterých pojišťoven a v jaké výši můžete v letošním roce žádat o příspěvky? [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Milena

Prosím o vyjádření proč se nestará ministerstvo zdravotnictví o to aby celiaci dostávali příspěvky na potraviny copak to nikdo nevidí že to je opravdu neúnosné tuto dietu přísně dodržovat , i těžko tyto potraviny shánět ,děkuji za odpověď kde by byla možnost se například napsat ministru zdravotnictví

Reagovatpoděkovatnahlásit

27. července 2016, 20:16:25

Kateřina1 poděkování

Vyjádřím svůj názor..Nesouhlasím s paní Milenou. Můj bývalý přítel je celiak a nevidí v tom on ani já nijak velké omezení. Pokud přispívají zdravotní pojišťovny, tak nevidím, proč by mělo přispívat ministerstvo zdrav. na tuto nemoc, která navíc není život ohrožující, pokud se dieta dodržuje. V této době je na trhu mnoho takových alternativ, které jsou bezlepkové a nejsou ani nijak drahé a rozmáhá se tolik zdravých výživ či jídelen, kde vaří bezlepková jídla, že si stačí jen vybrat. Nehledět na to, že v době internetu, si můžete vše objednat přes internet a nemusíte lítat po městě a dané suroviny shánět. Není toho zase tolik. Stačí v základě bezlepková mouka a pokud má člověk aspoň trochu fantazii a není líný, tak si najede na svůj režim, dle kterého vaří a stravuje se. O to méně se kupuje řada nezdravých věcí, za které se zbytečně utrácí jako sušenky, sladké nezdravé pečivo apod. a nahradí se např. zeleninou a jinými přílohami jakou jsou brambory, rýže, quinoa apod.. Největší omezení je v případě, že si jdeme někam sednout do restaurace nebo kavárny...Musíme se pídit a ptát po bezlepkových jídlech, ale vždy se dá vybrat. Rozhodně není nic finančně neúnosného na této "dietě", která se kolikrát stává přímo životním stylem i dobrovolně již mnoha lidem. Co je drahého na tom vynechat pečivo či mouky na nezdravé zahušťování omáček??

Reagovatpoděkovatnahlásit

25. září 2016, 19:51:58

Nik

No vy jste spadla z višně, plácate úplné blbosti. Je rozdíl si koupit kg mouky za 10kc v akci a 150kc pokud chcete normálně jist. Ono je taky dost znát kvalita.....nevím proč by měl celiak jist nějake hnusy jen proto že je nemocný

Reagovatpoděkovatnahlásit

7. března 2018, 18:44:51

Růžena

Souhlasím s Nik. Jsem celiak 7 let, chodím do práce a stejně si nemůžu dát bezlepkový chleba denně, 5 krajíců stojí 100 Kč. Proč není příspěvek u všech celiaků?Dcera je taky celiak a k tomu diabetička, je na mateřské, její prvorozený syn také celiak, no hrůza. Druhý syn zatím miminko není celiak. Má se co ohánět, jí, jak se říká, co zbyde. A to je k tomu ještě diabetička. Když dopřeje dítěti, sama už na sebe nemá tintily. Hrůza co????

Reagovatpoděkovatnahlásit

14. června 2018, 17:07:47

Papaja

Souhlasím, zjistili mi to v 25 letech, dodnes dělám chyby, protože něco nevim, i to co je bez lepku mi škodí, kůli pár potravinám musim oběhnout 3 obchody a po práci . . . Na výletech si ani přítel nic nedá protože je mu blbý že já nemůžu. Cpou do bezlepků náhradní suroviny co jsou zrovna tak nezdravý. Taky se k tomu druží intolerance laktozy a mléko za 30 to je dost. Kolikrát mám chuť na knedlo vepřo ale domácí knedl se neda nahradit aby byl stejně dobrý. Mouka za 120kc. V práci nemám jidelnu a jezdim domu v 5 odpo a vařit ještě a shánět ingredience. Co teprve dovolená, bez pobytu s lednicí i sporákem smůla. 3x víc za jídlo než normálně. A kdo se tak stravuje jen tak, že to je zdravé, tak je to nesmysl a peníze v kanálu. Ve všem se hrabat a koukat na složení. A i to co je psaný bez lepku tak může obsahovat(vlastní zkušenost). Odmítat pohoštění na návštěvě a vysvětlovat proč se nemůže. Nebýt této diety mám auto i bydlení(bez rodiče). Mám diky této nemoci, alergii na pyl, dřív sem neměla. At mi nikdo nevykládá že to je v klidu a neni to drahý.

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. července 2018, 14:51:45

Jana1 poděkování

Drahá Kateřino, je vidět, že sama celiak nejste a bezlepkovou dietu nemusíte řešit. Přesně jak píše Nik - je rozdíl kupovat kilo mouky za 90, 300 g chleba za 50 nebo rohlík za 17... Stravování na dovolených je věčný problém - všude s sebou musím vozit alespoň pečivo a dovolená s all inclusive jsou pro mě z poloviny vyhozené peníze, protože většinu jídel nemůžu jíst. A restaurace? Nevybírám jídlo, na které mám chuť, ale to, které nemá v alergenech uvedenu 1. Xkrát jsem se setkala s tím, že bez 1 nebylo na jídelním lístku ani jedno. A to už nemluvím o tom, že se ve spoustě restaurací po alergenech musíte pídit, protože v jídelním lístku je pouze sdělení, že informace o alergenech sdělí obsluha... Tímto si nechci stěžovat, celiakům se dnes určitě žije mnohem lépe než dříve a celiakie zdaleka není to nejhorší, co člověka může potkat, ale zaráží mě názor člověka, který zlehčuje problémy, které nepoznal na vlastní kůži.

Reagovatpoděkovatnahlásit

28. března 2018, 13:32:38

Fany

Je vidět, ze celiakií nemáte. Žijete z mýtů. Jako většina zdravé populace, která si myslí, ze koutek v supermarketu s neprebernym množstvím bezlepkovych sušenek vás zachrání. Každému celiakovi jde především o pečivo a to je nesmírně drahé, tedy to hotové. Jestli vy se najite zeleniny namazané pomazankou nebo rýže namazane dzemem, my ostatní ne.Jsem velmi hubena a při vašem doporučení bych zhubka asi ještě více a nebo jen stálá u plotny a trouby a vařila si a vařila. Je to i penězích za drahé pečivo a myslete si, co chcete.

Reagovatpoděkovatnahlásit

29. července 2018, 12:25:56

Otakar Novotný

Kateřino, dodržovat bezlepkovou dietu je dosti velké omezení. Nevidím ani problém v 'zahušťování'. Rád vařím a vím, že většinou se dá zahustit surovinou, která je v pokrmu použita - rozmixováním zeleniny apod. Navíc nic nemusí být husté jak cep, jak jsme v Čechách zvyklí;) Velký problém vidím v přílohách a v pečivu! Brambory, rýže... se brzy přejí. Knedlík, ať houskový nebo bramborový, je prostě knedlík. A kukuřičné a rýžové těstoviny? Kukuřičné můžu, ale pořádné ze semoliny nic nenahradí, bohužel. Kapitolou samou o sobě je, pro mě, pečivo. Jen o málokterém bezlepkovém chlebu (za cca 100 Kč) mohu říct - ano, tak ten bych mohl jíst každý den. Dobrý bezlepkový rohlík jsem ještě nepotkal. Jediným bezlepkovým 'pečivem', které jsem koupil nebo si upekl a chutnalo mi, a někdy bylo i lepší než lepkové, bylo třené těsto - piškotové. Jinak řečeno, podle Vás by se nemělo přispívat na nic, protože pokud se dodržuje ohledně zdraví, co se má, tak není téměř nic zdraví ohrožující. Co myslíte?

Reagovatpoděkovatnahlásit

21. listopadu 2018, 20:01:06

Bedřich

Dobrý den.Nesouhlasím s paní Kateřinou.Pokud by všechny pojišťovny dávali aspoň ty 4 tisíce,tak ano,ale jediná zaměstnanecká Škoda to dává,ale kdo bydlí dál třeba v Uherském Hradišti,tak by musel jezdit k doktorovi do Mladé Boleslavi.A paní kateřina asi nikdy nekupovala bezlepkove suroviny.Jediná mouka ze které se dá konzumovat chleba stojí kolem 90 ti kč.experimentoval jsem s jinými ale opravdu rozdíly jsou propastné.Jde o to,že celiakie je jediná nemoc na kterou pojištovna nemusí dávat ani korunu,i když jí odvádíme zdravotní pojištění.

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. listopadu 2016, 20:37:41

Lenka

Kupuji si v Globusu směs na chleba, která stojí necelých šedesát korun a mám ten chlebíček, který peču normálně ve formě v troubě, skoro na týden... Není to tak hrozné a na pojišťovny bych se vykašlala - schovávat účtenky a pak je vykazovat?! Když už, tak by měl celiak automaticky dostávat příspěvek při prokázání diagnózy...

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. února 2017, 23:06:18

Bedřich

Souhlasím s tím,že je zdravější omezovat pečivo,zahuštování a tak dále.Sám se o to snažím,ale né každý je tak uvědomělí,ale poznal jsem paní,která měla držet dietu ale říkala,že má dvě děti a raději koupí něco jim něž předražené jídlo sobě.ta paní měla 40,ale vypadala na 55.Tenkrát jsem se úplně zděsil,jak je ta nemoc zákeřná,a spousta většinou ze socialnich vrstev hřeší na to,že se to hned neprojeví.Posléze mohou dojet na totálně oslabenou imunitu,a dostat nějaké nádorové onemocnění.A že je mouka o nějakých 80 dražší?Vzpomeňte si že 30korun poplatek u lékaře prohrál pravici volby.

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. listopadu 2016, 21:20:25

Irena

Můj názor je, že by zdravotní pojišťovny měly připspívat dětem, které onemocní celiakii, zvláště je-li matka na na mateřské dovolené - čtyřletá varianta. Dítě do školky nemůže a není kdo by jej hlídal v době, kdy by chodila do práce. Z jednoho platu je nákup těchto potravin neúnosný. 500 g mouky pro celiaky 97,- Kč.Pohanková nebo kukuřičná kaše 300 g 59 Kč. Pokud rodiče platí zdravotní pojištění a tato nemoc potká jejich malé tříleté dítě - je to nehoráznost. Vím, že stát platí léčení narkomanů, dostávají dokonce injek.stříkačky zdarma, Na to se peníze najdou. Na nemocné děti peníze nejsou a pomož si jak můžeš. Třeba sbírej víčka. Je to smutné, kam jsme to dopracovali. Jsem ze starší generace, již v důchodu, zažila jsem oba režimy, odsuzovala komunisty,rodiče tehdy přišli o majetek a nic jim nebylo vráceno,, ale co se děje teď, kdy se lidé k sobě chovají jako vlci, kdy kvete korupce, závist a bezcitnost si nepamatuji.Tehdy lékař měl cit a sounáležitost s pacientem. Dnes jsou pacienti jen čísla a prostředek k získání bodů. Nač máme tolik zdravotních pojišťoven, když kdysi stačila jedna? Jen mezi sebou soutěží kdo se bude z nich mít lépe.

Reagovatpoděkovatnahlásit

7. prosince 2017, 21:22:37

Šolím

Od r.2003 se změnil dotační systém na poskytování příspěvků i pro celiaky.(Vyhl. č. 308/2003.). Parlament se vyznamenal! Do té doby příspěvky hradilo ministerstvo zemědělství, prostřednictvím fy LS-ZETIS, přes vybrané maloobchodní dietní prodejny .Byly to t.zv. dotované potraviny. Fungovalo to. Nyní mohou žádat postižení celiakií OSSZ o příspěvek. Jsem již důchodce, mám průměrný důchod, když mě sečtou můj a manželčin důchod tak na příspěvek nárok nemám, nehledě k tomu, že vás lustrují různí "gloťáci" a porádí Vám nedřív, abych prodal auto 18let stary a měl na dietu. Dietu držím již asi 50 let. Díky manželce dietu dodržuji, ale za cenu, že si odřekneme něco jiného.Díky celiakii ji vykořisťuji. Ta madam co se podepsala Kateřina, neví co plácá. Nebo má takovépříjmy že jí to nevadí. Kvuli příspěvku na dietu jsem změnil pojišťovnu, za 2roky příspěvky zrušili. Musel jsem dokládat každou položku, jednou byl špatně podpis, potom jiná kolonka atd. Každá pojišťovna je akciová společnost, a musí nejdříve zajistit příjmy pro svoje šéftstvo, zejména správní radu, předseda správní rady VZP má údajně kolem 400 000/měs.a jen rozděluje peníze které za zákona dostanou. Také bych chtěl mít takovou práci. A tak honorovanou. Zákon o veřejném zdravotním pojištění v § 16 dovoluje proplácet i úkony zdravot-ní pojišťovnou nehrazené, je-li poskytnutí takovýchto zdravotních služeb jedinou možností z hlediska zdravotního stavu pojištěnce. Proč nám, dospělým a tedy i důchodcům zdravotní pojišťovny nechtějí poskytnout příspěvek na celiakii, když jiná možnost jak léčit celiakii není.Jaké negativní následky má nedodržování diety pro celiaky jistě vědí.

Reagovatpoděkovatnahlásit

20. března 2018, 00:03:48

Akrim

Ano, paní Kateřina moc neví, o čem mluví. Nejspíš bydlí v Praze, kde jsou možnosti jiné než ve zbytku republiky, v malých obcích... O cenách již bylo psáno výše. Problém také vidím ve stravování ve školce, škole, restauraci, na dovolené. To je hodně omezující. A co se příspěvku pojišťoven týče - náš syn není celiak, ale má na lepek alergii. Lepek nesmí, ale na příspěvek nárok nemá :-(

Reagovatpoděkovatnahlásit

28. března 2018, 14:01:58

zuzanka

Souhlasím s Akrim. Ceny bezlepkových výrobků i bezlepkových surovin jsou nesmyslně vysoké, je to bráno jako nadstandard, jakoby člověk, který bezlepkovou dietu dodržuje, měl jinou volbu a tuto si zvolil jen proto, aby se vezl na módní vlně. Lékař mi žádnou diagnózu nestanovil, alergolog měl velmi neprokazatelné výsledky, nicméně po vysazení lepku zdravotní obtíže vymizely a kdykoliv dietu poruším, mohu se spolehnout, že se obtíže vrátí. Kupuji si bezlepkový chleba — 400 g za 99,90 Kč — bezlepkové sušenky, vařím bezlepkově, jím spoustu zeleniny a ovoce. Nesním ani polovinu množství jídla, které v pořadu Jste to, co jíte doktorka Kateřina dávala na stůl k týdenní spotřebě, nejsem zastáncem nacpaného žaludku, přesto za jídlo utratím trojnásobek dřívějších částek. O jídle v restauraci si můžu nechat jen zdát, jet na dovolenou můžu jen tam, kde dostanu jen čisté maso, ovoce, zeleninu — žádné omáčky, dipy, pečivo k snídani, žádné müsli, žádné přílohy. Myslím, že řešením by bylo vrátit se k dotování druhů potravin, které jsou zdravou alternativou, tj. např. bezlepkových, bezlaktózových, se sníženým obsahem cukru, neboť tělo živené potravinami, jež je nezatěžují alergiemi, nemocemi, snížením imunity, nebude za čas potřebovat finanční prostředky na léčbu nemocí, které by "obyčejné" potraviny způsobily.

Reagovatpoděkovatnahlásit

31. března 2018, 23:32:00

rg59roby

Souhlasim s vyse uvedenymi prispevky. Ziju v Italii uz skoro 20 let a vim, ze italsti celiaci dostavaji v prumeru sto euro mesicne na bezlepkove potraviny. Vse po prokazani nemoci. Bezlepkove potraviny jsou nehorazne drahe i tam. Doufejme,ze ministerstvo zdravotnictvi si uvedomi zavaznost problemu.

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. dubna 2018, 07:40:24

vlad

no vidíte! řešení se vždy najde! a dobré! zatím co tu všichni pláčete ,jako že pohanková kaše v pytlíku stojí porce 40 kaček, tak půl kila pohanky stojí dvacku a navaříte z toho kaše až hanba. , pan kolega se odstěhoval tam, kde je mu dobře, a má sto euro k dobru. Prostě je li mi zima, vezmu si kabát a nečekám až ministr zatopí, s pozdravem HURÁ do ITÁLIE srdečně zdravím.

Reagovatpoděkovatnahlásit

4. května 2018, 07:01:52

Šolím

vlad si z toho dělá šoufky. je to pěkné, ale kdo musí džet bezlep, dietu, do smíchu není. za domu co musím kupovat potravi belep. za zlodějské cen, mohl jaem si pořídit velice kvalitní auto. To si těď pořizují členové správnních rad popjištoven. Venca Klaus dobře pro ně vymyslel. Proč jen v česku musí být lidi postožení tak ožebračováni. At si kdokoli zkusí s obyčejným platem nebo důchodem si pořídit celiakiiprovoz celé rodiny se tím změní.

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. června 2018, 17:13:16

PAVLA

Mám diabetickou, jaterní a ledvinovou dietu. Pobírám důchod 4803-kč. a manžel 8092-kč. Za inkaso platíme 7237-kč. měsíčně. Mám nárok na nějaký příspěvek na dietu ? Děkuji.

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. září 2018, 13:43:55

Romana

Paní Kateřina má nárok vyjádřit svůj nazor, jako každý ale za takový názor bych si radši pleskla z jedné a druhé strany.Me dcerce byla diagnostikovana celikie v roce a půl, už jsme si trošku zvykli, ale i tak je to finančně náročné. Proto by mělo být automatické, aby pojišťovny na tyto onemocneni přispívaly. A pokud chce zdravý clovek držet dobrovolně bezlepkovou dietu, tak ať, zřejmě neví co s penězma.

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. listopadu 2018, 08:29:47

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 229 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Mili (Kvalitní kontaktní čočky) 18. října 2019, 09:07:11

    Tak to není tak moc. To vidíš vcelku i bez nich. Kamarádka má 5.5 a to už jsou popelníky.… Diskutovat

  • Maky (Co skrývá pojem hyperaktivní močový měchýř?) 18. října 2019, 10:22:06

    Prikladam naprosto podrobny megaclanek o pricinach, lecbe a prevenci mocoveho mechyre.. Nejdrive je… Diskutovat

  • Maky (Hyperaktivní měchýř ) 18. října 2019, 10:23:29

    Podrobny clanek o lecbe, priznacich a projevech hyperaktivity mechyre ctete zde… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.