Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Ucpaná nebo prasklá céva – dva "viníci" mozkové mrtvice

Mozkové mrtvice dělíme na dvě základní skupiny – ischemické a krvácivé. Ischemické nejčastěji způsobuje ucpání mozkové tepny krevní sraženinou, krvácivé, které bývají závažnější, prasknutí cévy v mozku. Právě přesná diagnostika příčin je nezbytnou podmínkou pro správnou léčbu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Josef Eder
34x

Ano,i mojí ženu postihla v červenci minulého roku mozková příhoda.Symptomy této příhody se však projevovaly již dříve.Dvojité vidění,fibrilace srdce a den předem mravenčení v paži..Bohužel zdvojené viděni nebylo lékaři indikováno jako možnost narušení cévního řečiště a nutno také říci,že fibrilace srdce byla léčena jen medikamenty..Bohužel ředění krve probíhalo pouze anopyrinem ačkoliv nemocniční neurolog po hospitalizaci ženy se podivoval .Nutno podotknout,že při postižení ženy jsem byl u ní a okamžitě přivolal záchrannou službu,která ji odvezla do 1 a čtvrt hodiny vzdálené nemocnice na neurologii.Zde se jí dostalo okamžité pomoci..Po třech týdnech pobytu byla 10 dní doma i když nechodící a plně odkázána na všechny hygienické úkony s tím spojené..Léčba probíhala medikamenty a posléze ji sanita odvezla do Krajské nemocnice v Ústí nad Labem,kde byla hospitalisována na rehabilitačním oddělení.Zde jí opravdu doslova pomohli na nohy.Jejich přístup,bohužel k omezenému počtu pacientů,je příkladnou péčí o lidi postižené touto civilisační chorobou.Vzhledem k tomu,že měla žena každý den návštěvu rodinných příslušníků jak v okresní tak v krajské nemocnici,kteří se jí snažili alespoň krátce rozptýlit a ona sama měla silnou vůli se nemoci nepoddat,po třech týdnech jsem si ji odvážel domů již chodící a její stav se od té doby podstatně zlepšil.Je to i tím,že v místě funguje soukromá rehabilitační služba placená Pojišťovnou a tak ob den rehabilituje a připravuje se na následnou lázeňskou léčbu a rehabilitaci.. Ano,vím,že je ještě množství lidí,kterým se takovéto péče nedostane,protože ne všechny naše nemocnice mají vybavené rehabilitační neurologická oddělení.A to je podle mne velký nedostatek našeho zdravotnictví..Věk postižených touto civilisační chorobou je stále nižší a mnohdy je léčba opravdu "během na dlouhou trať".Mnohde se dostanou postižení na normální oddělení nemocnic,kde jim lékaři nejsou schopni odborně pomoci....Říká se,že po boji je každý generál.I já jsem se jim stal..Vice si všímám projevů u svých blízkých,více se zajímám o tento druh nemoci,více o něm s přáteli mluvím a šířím tak osvětu,které není nikdy dost..A těm,kteří u svých blízkých nebo na sobě zpozorují některé symptomy mozkové příhody radím:Nepodceňujte tuto skutečnost..Navštivte ihned zdravotnické zařízení . A těm,kteří mohou jenom trochu-navštěvujte své blízké nebo kamarády alespoň na chvíli a potěšte je v jejich případném utrpení,Vlejte jim do žil novou naději na další život.Potřebují to jako sůl!

Irena Tesařová
2x

Jednoho dne mi matka zatelefonovala,že se motá,padá,ale podařilo se ji dostat k telefonu.Během 1 hodiny jsem ji odvezla do nemocnice, již ji bylo lépe,došla po svých.Byla umístěna na obyč pokoj.Během 2 hodin když šla na wc,se plně rozvinula CMP, matka zapadla za mísu,odkud ji těžko dostávali. Na vyšetření mozku ji poslali až den před propuštěním z nemocnice s tím,že mi zašlou výsledek vyšetření.Dodnes jej nemám,o matku se starám 10 let,je naprosto bezmocná.Nedávno jsem začala pátrat po výsledku vyšetření,nemocnice v Turnově,kde byla matka hospitalizována,mi tvrdila,že matka byla v Liberci,ale není to pravda,přes VZP jsem zjistila,že byla v Jičíně.Zažili jste větší binec? Oni ani nevěděli,kam pacientku vezou,dokonce i po 10 letech si nedokázali udělat pořádek, prostě se vyšetření ztratilo.Podle čeho ji tedy psali léky,když nevěděli stav ? Lékař je asi bystrozraký,že vidí do hlavy.Na vyšetření ji přeci měli odvét hned a ne,když už se nemohla hýbat.Veterinář dá větší péči psu nebo kočce,než dal lékař mojí matce.A věřte,že bude hůř.

Jarka
4x

Mému tátovi je 92 let. Nějakou dobu bere léky na vysoký krevní tlak. Všimla jsem si, že mu srdce vibruje zrychleně a nepravidelně. Od února tohoto roku se silně potil, byl s tím i u doktora, ale nic. Pak se začal motat a odvezli jsme ho do nemocnice. Tam jsme se dostali po vyšetření na interně cca 3 hodiny na neurologii. Tam u udělali CT mozku , zjistili drobné nálezy, dostal do dalších 5 hodinách nějakou kapačku, na kterou reagoval je mi lépe, už nepotím a za dalších 10 minut není to ono, není mi dobře. Pak ho odeslali z nemocnice domů, takže jsme přijeli až v 0,30 hodin domů. Za dalších 14 dní jsme ho vezli znovu do nemocnice, 3 hodiny interna, pak vyšetření na neurologii. Sdělili mi, že tyto staré pacienty nechtějí dávat do postele a hospitalizovat protože pak se jim nechce vstát. Takže jsem jeli opět domů. Za dalších 14 dnů spadnul na zem na záda a jelo se opět. Tentokrát ani operátorka na 155 nebyla nadšená, protože je to prý starý člověk. Dovezli ho na vozíku, protože se silně motal a nemohl chodit. Tento stav přetrvává dodnes, kdy ho mám po 14 dnech doma. Domů chtěl sám protože se tam s ním nic nedělo a dostával léky. Léky které dostával kromě těch co bere ovykle byl: 3 x denně Cavinton 50mg. Doma mi padá a neudrží rovnováhu a pláče. Jinak je po stránce interní na svůj věk velice zdravý. Nevím si s ním rady, zdali neměl zůstat v nemocnici delší dobu. Tady jde o to, že neudrží rovnováhu a proto padá. Dotaz zní, co s tou ztracenou rovnováhou, prý se to léčí pitím vody a polykáním leků. My máme léky Cavinton 50mg 3x denně a na doma mu přidali Geratam 800 mg 2xdeně 1 tableta. Táta pije vodu jako duha a neustále se počárává, protože nestačí dojít na WC. Když jsem ho přivezla domů , tak spadl přede dveřmi do bytu a lezli jsme po čtyřech. Na těle má 0,5 m modřiny po těch pádech. Prosím o radu, sama jsem si vzala lék Geratam a je to nic, nic nepozoruju a ted jak se s tím má vyléčit starší člověk? Kamarád mi sdělil že Geratam se polyká 3 x denně. ráno 3 tablety, v poledne 2 tablety a večer 1 tableta - účinek je až za 14 dnů. Je pravda, že po propuštění z nemocnice nám nabídili následnou péči na 14 dnů. Pry je to zadarmo a platí to pojištovna. Bylo to až velice kontrastující s tím, jak jsme nemohli žádnou lékařskou péči a dozor pro něho ¨, který to před 1 měsícem potřeboval a prosil o pomoc, dostat. Pochopila jsem okamžitě že tady nejde o tohoto člověka, ale o velice zajímavé prachy za následnou péči od zdravotní pojištovny. Prosím o radu, přece se nemohu uzdravit pitím studené vody a polykáním léků, které ani žádnou účinnost nemají.

občan
6x

Stáhněte si Dr.Matthiase Ratha a Dr.Dwighta Lundella.Můžete na stahuj ulož to Rapidshare pod NWO a lékaři.Celé naše zdravotnictví je podvod,Arginin,Koenzym Q10,hořčík,C.Regenerují endotely(vnitřní stěny cév).Veškeré nemoci srdce a cév jsou způsobeny nedostatkem těchto potravinových doplňků. Organizmus si je po 40.nedokáže vyrobit.A potraviny?Jen hmota.Od roku 1985 do 2005 se snížily živiny v potravinách o 70%.Naši občané jsou záměrně tráveni zdravotnictvím. Tak zvaná zdravá Flora obsahuje 7x více Omega 6,který způsobuje zaněty žil.

Irena
1x

Takže pokračuji k příspěvku shora po několika letech.Matka měla po několika letech další mrtvici, s tou se ale lékaři nijak nezabývali,neřekli ani muk až po několika měsících se lékař jaksi podřekl.Holt už byla stará a tak bylo léků škoda.

Tomáš
1x

Ahoj,nevím jestli to někomu pomůže ale já sám jsem si prodělal mrtvičku a to ucpané spíše hlavní cévy do mozečku.Sraženina krve zapříčinila důsledek.Volal jsem si záchranou službu,zavelila u mě bezmoc a tak 75 procentní stráta kontroly nad svým tělem,byl jsem vždy fyzicky silný ale tady jsem byl nucen volat si záchranku motání hlavy,bolest žaludku,na zvracení-silná závrať.převezli mě na áro neurologie v praze.CT nic neukázalo.Týden sem ležel na kapačkách které byly na roztažení cév pomáhalo ale stále se nevědělo co semnou je a bylo.Kdyby nebylo mé přítelkyně a její známosti tak by během dalšího týdne neproběhla magnetická rezonance a doktorka by nezjistila že jsem si prodělal mrtvici a nenapsala mi příslušné prášky tak nevím kde bych se ocitl teď.Můžu jen říct že doktoři asi nečetli tento článek a neposlali mě na CT když sem byl hospitalizovaný během třeba dalšího dne tak by se problém mohl řešit o něco dřív.Kdyby nebylo mého bratra tak by mě zřejmě asi ani nehospitalizovaly protože neměli volné pokoje a mě brali s mrtvicí jako zdravého člověka protože jim CT nic neukázalo.Už je tomu rok co beru každý den prášek na zabránění krevní sraženiny v cévě,bohužel problém není vyřešen a stále přetrvává teď v poslední době se budím a vrací se mi lehké motání hlavy,vyhledávám nějakého neurologa a budu to řešit bohužel jsem celý rok k nikomu nedocházel a nebyl jsem u nikoho v patrnosti je to možná můj přístup či nedůvěra v dnešní lékaře a jejich laxní přístup k pacientům.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=specialni-nabidka

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

69%
31%
Zatím hlasovalo 196 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak zmírnit příznaky menopauzy

Dobrý den. Je mi 47 let a pravděpodobně se u mne projevují příznaky začínající menopauzy. Jedná se o časté bolesti hlavy, návaly horka a problémy se spánkem. Jak tyto potíže zmírnit? Děkuji

Dárcovství v kostce: Jaké části svého těla můžete darovat a co musíte splnit?

Krev, krevní plazma, kostní dřeň, vajíčka, spermie, vlasy... Pro zdravého člověka je toto vše samozřejmou součástí jeho organismu. Existují však lidé, pro které se jedná o nevyčíslitelnou cennost, která jim dokáže zachránit život, zlepšit jeho kvalitu anebo přinese šanci na založení rodiny. A možná i vy jim můžete pomoci...

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Zubní výplně: Druhy a jejich úhrada pojišťovnou

Zubní výplně (lidově plomby) nahrazují části zubu po odstranění kazu. Obnovují vzhled i funkci zubů. Díky velkému množství druhů plomb je možné udělat náhradu, kterou okem nejde rozeznat od vlastního chrupu. Ne všechny plomby vám ale uhradí pojištovna.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce