Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Zanět hrtanu a záklopky hrtanové

Kdo se někdy u svého dítěte setkal s dusivým štěkavým kašlem, nejenže na to nikdy nezapomene, ale už vždycky bude vědět, že laringitida je tu znovu, a místo teplého čaje bude ordinovat jako první pomoc otevřené okno a proud chladného vzduchu. Podzimní seriál o nemocech dýchacích cest pokračuje. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
eva
5x

Už nejsem žádné dítě je mi 38 let.rýma,bolest a pálení v krku,špatné polykání,chrapot až ztráta hlasu,bolest na hrudi,další den se přidá kašel i vykašlávání zeleného hlenu,teplota jen zvýšená tak 37,5.ležet se nedá dráždivý kašel,který dusí.obvodní lékařka mi řekla že jsem náchylná na viry a že to přejde at si vezmu paralen a nechodím na sluníčko.a at si zvyknu.jezdím jako průvodčí a bez hlasu to jaksi nejde.byla jsem i na krčním a tam mi napsala bioparox,a odpověd byla podobná at si zvyknu.tento rok už to mám podruhé!žádný výtěr ani odběr krve.proč vůbec k těm lékařům chodím když si informace scháním přes net?připadám si jako simulant a pořádně nakvašenej.takže si musím zvyknout a při dobrém průběhu se v noci možná zadusím.Přeji vám hodně trpělivosti jak s námi pacienty tak i z lékaři.Vzpomínáme.

ruzena
1x

Můj syn má 5 let a laringitidu má pravidelně každý rok v únoru.Vždy ráno okolo 4-5hodiny ranní má štěkavý kašel a dusí se.Musíme hned otevřít okno ikdyž jsou venku mrazy a hned se musí madýchat studeného vzhuchu podávám čípek Rectodelt 400 a hned volám záchranku.Dostane dvě injekce a 4 dny v nemocnici.Je to hrozné,ale hlavně nkdy nevíte ,kdy to přijde.

LADA
1x

Dnes již skoro 30ti letý syn,si toto zažíval od jeho 8 měsíců! Pak se tato nemoc skoro pravidelně vracela - po 10ti až 12ti měsících!Celkem4x - poslední byla v jeho 4 letech.Po této době se vše postupně sklidnilo.ALE - bylo to stresující období,nevěděli jsme,kdy se opět vrátí!V tehdejší době nám lékaři o té nemoci nic neřekli - syn byl v nemocnici týden ( kyslík a antibiotika).Dozvěděli jsme se jen,že je to KŘEČ V KRKU...nikdy dříve jsme o takové nemoci neslyšeli.

Mirek

Zánět záklopky hrtanové (epiglotitida) No, zdá se, že to nepotkává jen děti-mně se to stalo teď v 50-ti. Nakonec mi museli zánět proříznout a vyčistit.

Anna

Sama jsem měla zánět hrtanu.. Bylo mi tak špatně a to jsem si myslela jen že jsem nachlazená. Jenže bolesti krku nepřešli do 2 dnů, šli js.e na ORL a tam mi to zjistili. Kašlala jsem, nemohla jsem mluvit a škrábalo mě v krku. Dostala jsem ATB a po nich se mi o hodně ulevilo a po týdnu ležení jsem byla zdravá. Na hlasivky ATB zabraly do 2 dnů a na bolest krku taky.

Simona
1x

Po dvou týdnech mě přítel do kopal doktorovi, zjistil mi že mám zánět hrtanu a jaké jsou rizika. Mám to poprvé a nevím zdali antibiotika zaberou. Dva týdny jsem to nelečila myslela jsem si že ten kašel zmizí když jsem nasadila stoptussin. Bolest a řezání v krku jsem smirnovala žvýkačky (orbit). Vůbec nevím co mám očekávat zdali to ustoupí a budu ok nebo ne. Prosím o nějakou radu nebo názor -kdo měl z tým zkušenost.

Klára

V poslední době se mi asi 3x stalo, že se mi záklopka zasekla a nemohla jsem dýchat. Pomohlo mi až vyběhnutí na balkón a nadýchání se ledového vzduchu, kdy povolila.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=specialni-nabidka

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

69%
31%
Zatím hlasovalo 218 lidí

Mohlo by vás zajímat

Dárcovství v kostce: Jaké části svého těla můžete darovat a co musíte splnit?

Krev, krevní plazma, kostní dřeň, vajíčka, spermie, vlasy... Pro zdravého člověka je toto vše samozřejmou součástí jeho organismu. Existují však lidé, pro které se jedná o nevyčíslitelnou cennost, která jim dokáže zachránit život, zlepšit jeho kvalitu anebo přinese šanci na založení rodiny. A možná i vy jim můžete pomoci...

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Potíže s plynatostí

Mám potíže s plynatostí. Co na to?

Jak zmírnit příznaky menopauzy

Dobrý den. Je mi 47 let a pravděpodobně se u mne projevují příznaky začínající menopauzy. Jedná se o časté bolesti hlavy, návaly horka a problémy se spánkem. Jak tyto potíže zmírnit? Děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce