Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

neurol, lexaurin, rivotril a další

jsem závislá na benzodiazepinech a beru jich strašne moc. Trpím hraniční poruchou osobnosti a nemůžu se ze závislosti vyhrabat...nikdo mě nepoůže. Mám hodně silný absták, když vynechám....je to hrozný. Já jsem z benzodiazepinů byla hodně oblblá, ale ted je pozřebuju, jenom abych se chovala normálně. Může mi někdo poradit? Má někdo stejnou diagnozu a řeší to jinak?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jarek

Jirko nic neberu, jeno víkendově piju víno a to někdy dost.(až 2 litri).

lada

Ahoj myslel sem si že jsem na tom špatně ale když to zde čtu tak jsme vlastně vpohodě.Začalo to alkoholem když jsem chodil pít každý den cca 8piv, snažil jsem se přestat šlo to přestal jsem pít ze dne na den později se mi udělalo moc zle bratranec měl záchvat (také alkohol) zapadl mu jazyk to byl můj hlavní důvod proč přestat pít byl jsem u toho a od té doby se stále bojím že se mi stano totéž začal jsem neurolem když to na mě přišlo vzal jsem najednou 6 x0.25 navštívil jsem psycholožku nasadila mi apocitalopram bral jsem ho asi rok neurol jen při občasných potížích pár 0.25 za měsíc když už sem si myslel že jsem s toho venku přestal jsme brát apocitalopram půl roku jsem byl bez obtíží ale teť se mi obtíže vrátili zase jsem nasadil apocitalopram ale nezabírá tak jako dříve občas si musí vzít neurol bojím se závisloti už načemkoli (alkohol i prášky) ale bez nich to zatím nejde

Lukaš
2x

Lado, ty chlape jeden apocittalopram, ma vedlejší učinky sebevražebné.

Jirka
3x

Překonal jsem závislost na rivotrilu a neurolu,trpím nespavostí a depresema,užívám nyní deprex,trittico a na noc zyprexu a zdá se, že jsem v pohodě, má někdo s těmito léky zkušenost???? Můžete i napsat na email [email protected] zdravím Jirka

Jirka
1x

Sleduji polemiky okolo neurolu a rivotrilu,myslím z vlastní zkušenosti, že nejlepší je vůbec nebrat, riskovat to, že si na ně navyknu , za to nestojí,sám jsem si tím prošel.Neurol a rivotril působí okamžitě a dobře,pak když v tom člověk jede tak původní potíže jsou horší a když se chce odvyknout tak prochází peklem. Když už se rozhodneš je vysadit, tak velmi, velmi pomalu, půlit, čtvrtit a čtvrtku ještě půlit a pomocí lékaře najít náhradu, já osobně bral atarax a trittico. S neurolem atd. to není dobré, člověk vůbec nevnímá , že svítí sluníčko, je v náruči drogy. Ano někdo řekne, proč se vyrábějí a předepisují, dle mne je jejich užívání na místě když člověk prochází nějakým velkým životním traumatem. Jinak přeji všem pohodu Jirka

Radek
2x

Máte prosím někdo zkušenost s B-komlexy,Pangaminy apd.,jako náhradu při vysazování neurolu?!Díky!

lada

Lukáši vím o tom ale zatím opravdu nemám ani v nejmenším chuť si ublížit natož se zabít doktorka se mě na to ptá při každý návštěvě hlavně prý nesmím míchat ty prášky i když to občas dělám zatím sem v klidu neurol sem neměl už asi 14 dní tak si myslím že to bude už v klidu.

Lukaš

Ládo, máš výjmečně dobrou doktorku. Většinnou to do člověka naperou a když se jim to vymkne, dávaj ruce pryč a poraď si sám.

Aja

Lukáši souhlasím s tebou. Já se také před 10 lety ptala jestli je to návykové, dokror říká že né. Na letáčku bylo jasně napsané, že ano. Ale mně konečně něco zabralo, a tak jsem to neřešila a upřímně, tankrát jsem si neuměla představit, co to vlastně je taková závislost. Ahoj Aja

Aja

Ahojky všichni, je to už 10let co bojuji s Neurolem 0,25 a Rivotrilem a to obojí 2x za den. Začalo to kolapse, totální psych. a fyz. vyčerpání před 12 lety, pak se mi pořád divně motala hlava, bála jsem se vzdálit od auta (auto má na mne pozitivní vliv), od baráku. Doslova jsem se učila chodit, vždy s někým. Několik kroků od domu atd. Jinak všude autem. Nic mi nezabíralo, až mi dali tohle. Situace, kdy se mi udělá tak blbě, že si myslím, že snad umřu byly dost časté, volali mi i záchranku. Většinou se mi špatně dýchalo. Psychiatři nic moc nezjistili, psychologové se shodují, že je to běžná deprese, kterou má každý. A obvoďák mě krmil tím svinstvem dál. Po létech ho napadlo, že je to špatné a honí mne na psychiatrii a zase na mne zkouší léky, které by nebyly tak škodlivé. Byď jsem toho zkusila dost, žádnou úlevu jsem neucítila, vždy zase zůstanu ne těch mých. Dávky jsem nezvyšovala, snažím se držet vlastní vůlí, ale bojuji 10 let, ale to začarovaný kruh. Bylinky, léčitelé, plno peněz a nic. Jo, jsem schopna jít někam sama, trochu ovládat ty stavy nebo jsem se naučila s tím žít, nevím, ale ráda bych ty prášky zahodila. Omezuje mě to, kolikrát si vymýšlím, že mě bolí hlava nebo tak, jen abych něco nemusela i když bych chtěla, moc mi to vadí. Ale jak na to?????

Kristyna

Ahoj, mas agorafobii.. na ni jsou dobre antidepresiva z rad SSRI, a psychoterapie. Uz o tom vis? Lecis se normalne?

Aja

Dneska jsem tady prvně, nějak mne to nikdy nenapadlo. Je tady hodně zajímavých zkušeností. Myslíte, že by se dalo vymyslet, jak z toho ven, každý víme své. Jestli ubíráme přidáváme, co nám pomáhá a co ne, co nám to dělá. Vím je to těžké, ale 10 let stejná dávka neurolu 0,25 a rivotril 0,5 dva za den, myslíte, že bych to mohla zvládnout sama? Doktoři mě štvou, když řeknu, že si to musím ráno vzít , abych se nastartovala a mohla normálně existovat, tak mi říkají že je to pitomost, že to prý tlumí a že to mám jíst na noc, dokonce mi obvoďák zakázal řídit, když to prý beru dopoledne. přitom to byl on kdo to do mne začal cpát a neřídil dávkování a to mu celá léta nevadilo, že hodně jezdím. Teď na mne kouká jak kdybyych něco provedla, bojím se mu něco říct a stejné zkušensti mám s psychiatry. Pomůže nám někdo, nebo musíme my sami? ????????

Peet

Ajo, projdi si moje prispevky v diskuzi nekdy ze zacatku. S tim autem jsem byl na tom hodne podobne a nekdy se to jeste vraci. S chuzi a vubec svalovym pohybem, jsem mel taky problemy a jak jsem po roce zjistil, pricina byla jen v psychice, ne v lecich. 0,25 Neurolu je mala davka a pokud jsi schopna s tim normalne fungovat a nepocitujes zmeny ve svem chovani, je mozne (POUZE U NEKOHO) brat neurol dal, ale nenavysovat. Kazdopadne s tvym obvodakem bych se rychle rozloucil a zkusil terapeuticke centrum, nebo navstevu psychloga. Nekdy jich musis navstivit vice, nez najdes toho, co ti sedi, ale v tvem pripade je to opravdu nezbytne! Ja jsem tak 10 navstev u psychologa jen sedel, hezky se usmival, presto ze mi bylo totalne spatne. Ale zvykl jsem si na jeho pritomnost a zacal mu duverovat a veci se casem, vuli a praci na sobe zacaly pohybovat kupredu. Ja ted beru cca 0,25 neurolu/den. Nebyl by problem ho vysadit a trpet dal. Ale uz 2 roky nezvysuju davky, spis naopak a vracim se pomalu do normalniho zivota. Peet

Aja

Peete díky, přečtu si to. Ale jak jsi zvládl tu vzdálenost od auta. Jsi schopný jít řeba na nějaký delší pochod, třeba lesem. Já po deseti letech jsem schopna jít, ale né několik kilometrů, a co je hlavně můj problém, je to, že půjdu, ale mám strach, že se mi někde udělá blbě, a tak jdu jen tam, kde to není daleko k silnici (nikdy bych nešla sama, daleko) a musím mít mobil a signál, prostě pocit, že kdyby něco....... Sama sobě si připadám jako pitomec, ale co říct kamaradům se kterými člověk jde, to se raději vymluvím, že mě bolí hlava a nejdu, když hrozí, že by mohli jít někam, kde by jsme byli trochu mimo. No je to na palici. Po mnoha letech jsem vyměnila práci. Řekla jsem si, že to zkusím mezi cizími lidmi, prostě změna. Vyhrála jsem konkurs a teď v pondělí nastoupila, první den je každý nervozní, ale druhý i třetí, každé ráno se cítím hrozně, podlamují se mi nohy, špatně se mi dýchá, no děs. Ale nevím proč, jsou tam bezva lidi, není na co si stěžovat, nemám důvod k sebemenšímu stresu, tak mi řekni, jak je to možné. Psychiatry těch jsem pár navštívila, a měla jsem snahu spolupracovat, ale nic platné. Psychology, tak těch mám za sebou také dost, vždycky si s nimi dobře pokecám, rozkecají se i o svém soukromí, a pak nevím kdo je vlastně psycholog. Zatím si pomáhám sama, alespoň to udržet, ale fakt mi to vadí. tak zatím dík a ahoj Aja

Peet
1x

Ajo, cesta od auta nekam, kde bych sebou mohl svihnout a byl bych tam sam, byla strasna. A kdyz jsem mel kolem sebe kamarady, nic to nepomahalo, protoze jsem mel pocit, ze je svymi problemy budu obtezovat. Taky u sebe musim mit telefon, abych byl klidnejsi a neprijde mi to uz vubec divny. Me nakonec hodne pomohla moje tvrdohlavost, kdy uz jsem opravdu nevedel, co delat a zacal jsem delat vsechno presne naopak... Po jedny zkusenosti, kdy jsem zkoncil na pohotovosti a 3dny jsem byl v silenym stavu, tak kdyz se to zacalo zlepsovat, hned jsem sel naplno do vseho, co mi delalo problemy. Jit nekam dal od auta, zkusit se najist v restauraci, apod. Pul roku jsem to delal s neurolem, kdyz jsem pak zacal verit tomu, ze to jde a bylo mi trochu lip, zacal jsem neurol vysazovat. Kazdopadne ted vlezu tak jednou za mesic do MHD. Nekdy to jde, nekdy je mi strasne. Takze taky hezky vsude autem. Uz me to ani nejak nevadi, protoze rizeni me stejne bavi, je to stejne drahy, atd... S praci porad bojuju. Delam hlavne doma, ale 2x tydne jezdim do prace. Taky tam mam skvely lidi a ze zacatku to byla katastrofa. Zkus si rict, ze nejsou ani lepsi, ani horsi, nez si ty. I oni maji sve problemy, o kterych nevis a jsou to stejni lide, jako my. Tomuhle kdyz zacnes verit, melo by se to postupne zlepsovat. K lekarum: Pokud ti pri prvni navsteve zacne psycholog rikat neco ze sveho soukromi (ne vseobecne,to muze byt soucast terapie), tak to neni dobry psycholog a je treba hledat dale. Jinak se zeptej na Aurorix, na socialni fobii trochu pomuze. Drzim palec

aja
1x

Peete, díky za podporu, víš žë je to příjemné. nikdy jsem se o tom neměla s kým bavit.Sám víš, že vysvětlovat to někomu kdo to nezažil to prostě nejde, nepochopé tě. Jo oběd v restauraci, to byla muka. A ještě k tomu moje práce vyžadovala občasné služební obědy či večeře, různé společenské akce, bylo to těžké. Dneska je to lepší, ale stále jsem na tech dvou neurolech a rivotrilech denně. Teď jsem změnila tu práci. Jsem tam první týden, první dva dny mi bylo ráno zle (ale prášky jsem nepřidala), a pak jsem vydržela dát si ráno a další až večer (né odpoledne, jak to bývalo), ještě chvilinku počkám a zkusím večer jen po půlce. Mám potřebu v tom podniku všechno znát, abych byla jako ryba ve vodě a to bude chvilůku trvat, tak uvidím. Mám bezva kolegyni, má vzláštní druh humoru a mně se začíná líbit, tak že se konečně dokážu opravdu zasmát. No zdá se to být všechno pozitivní. Ještě se chci zeptat. Stává se ti někdy, že ti to všechno tlačí na prsou, nemůžeš se porádně zhluboka nadýchnout a pak mě také začnou bolet záda a trapézy, je to takové dívné? jinak moc díky. Přeji krásný sluníčkový víkend. Aja

Ilona62

Ahoj Ajo, měla jsem úpně stejný stavy, jako ty, prošla jsem vyšetřením a zjistilo se, že mám panickou ataku. Už rok beru asentru 50, 1,5 tabletky ráno, První měsíc mě nebylo dobře, myslela jsem, že to snad ani nezabere, ale pak se začal stav zlepšovat a dneska už jsem úplně v pohodě, můžu i sama do velkýho obchodáku, co jsem dřív nemohla. Ilona

Lukaš
1x

A jo, měl jsem něco podobnýho. Odvezlo mně áro na internu a hned mi dali Lexaurin 3x denně 3mg. Po 14 dnech mně propustili a vůbec nic nezjistili a jenom se domnívali že jde o vegetativní neurozu. Potom jsem musel přejít na Neurol, protože lex. byl na mně slabej. Bral jsem 5 až 6 mg Neurolu na den. Po 2 letech jsem si nechal udělat magnetickou rezontaci mozku a zjistili mně že jsem prodělal malou ischemii mozku v povodí malých cév. Tak , že jsem měl porouchaný nervy, který říděj procesy vcelým těle bez mého vědomí a nebo jsem prodělal malou mrtvičku ale není to jistý protože nález na MiR nemůže určit den ani rok kdy se to přesně stalo. Jistý je , že na můj problém zabírali pouze bezodiazepíny.

Miluna-Vimperk

Dobre odpoledne,chtela bych Vas poprosit,zda by mi nekdo neporadil.Uzivam ASENTRU 4 mesice,se kterou jsem spokojena,ale ne ve vsech smerech.Co se tyce me psychiky,ktera byla hodne spatna,Asentra me dokazala dostat dalo by se rict do normalnich koleji.Ale v cem mi Asentra nevyhovuje je v sexualnim zivote.Mate prosim nekdo zkusenost?CHtela bych vyzkouset Lexaurin,jestli nema spatny ci negativni vliv na sexualni zivot!?Poradite mi?budu rada za kazdou radu.Dekuji.

Aja
1x

Miluško, stím sexem a těmi prášky co bereme je to problém. Už mi jich pár vyzkoušeli, aby vyřadili neurol, ale na každém letáku píší o nechuti k sexu. Je fakt, že jsem žádné nevydržela jíst dlouho, když jsem necítila za 14 dní úlevu, přestalo mě bavit to do sebe cpát. Až nedávno jsem to vzala vážně a jedla jsem 2 měsíce Citalon (myslím, že se to tak jmenovalo) a konečná. Jsem Štír, nejerotičtěkší znamení a najednou nezájem, tak jsem se na prášky vykašlala, protože jsem z toho měla ještě větší nervy. Poraď se s doktorem, ale myslím, že je to různé, na každého to asi působí jinak. Tak zatím pa Aja

Jitka

Přečetla jsem si přísěvek Mirka z 16. 12, 2008. Mirek má od dětsví astma a křeče ve svalech. Rivotril je benzodiazepín a uvolňuje psychické napětí a také hladké svalstvo.Ajo, na tento stav nasadit AD je absolutní nesmysl.AD pomáhají mozku vyrobit serotonin a mají spoustů vedlejších úičinků, je velkej problém vybrat ty správná AD aby vůbe zabrali. Mirkovi doporučuji navštívit alergologii.

Fanda
1x

Dobrý den, já mám hraniční poruchu osobnosti a rozhodně neberu pravidelně ani neurol ani lexaurin. Toto jsou léky, které beru například, když mám jít k zubaři a tak mi celá krabička vydrží déle jak l rok. Mohu doporučit Bachovy květy- esence. Beru je více jako rok a výsledky jsou ohromující. Je pravda, že se musí brát několik let, ale já jsem prakticky nemohla vycházet z domu, různé fobie atd.

BLANKA30

beru léky již strašně dlouho. je pravda, že jsem se naučila poslouchat tělo a snažím se s ním vyjít. mám kromě jiného RS s bolestmi. dávky z psychiatrie dodržuji jen velmi krátkou-nutnou- dobu, jinak beru polovinu i méně. možná je to tím, že nesnáším stavy obluzení. řekla bych, že jako 1.pomoc je pro mne lexaurin. většinou- 90%- beru půl mg. a to ještě nepravidelně. pokud mne něco hodně rozhodí a brečím a brečím, vezmu si 2x3mg, do hodiny jsem v pohodě. teď jsem sice na vyšších dávkách skoro dva měsíce, ale je to shoda náhod, problém se sousedkou, snědla mi 4 denní dávky léků, já nevěděla jakých, v nemocnici jí řekli, že se má ozvat až jí bude zle. je jí 90 let. mám nemocnou dceru. nikdy si to nepřipouštěla, ale jak se její stav horší mívám s ní menší či větší potyčky. obě to myslíme dobře. do toho mi zemřela kamarádka a znovu problémy kvůli té staré paní. nicméně jsem rozhodnutá opět léky snížit. jo mám ještě náplasti MATRIFEN 50, dřív jsem brala durogesic. čas od času si nechám napsat jen 25, nechci si zvyknout.. není to legrace, ale dá se to uválčit. hodně záleží na počtu problémů a bolestí za den, nicméně jakmile se cítím oblbbnutá, couvám.držím palce BLANKA30

Jirka

Léčím se dlouhodobě na deprese, mám za sebou neurol, rivotril, 2krát jsem se dostával z návyku, není to rozhodně procházka růžovým sadem. Souhlasím s názorem, že je dobrá psychoterapie, antidepresiva musí sednout,já sám beru zyprexu, trittico a deprex a jsem spokojen Pak cvičím jogu, laicky 5 Tibetanů po ránu, člověka nastartují. Pokud chcete popovídat [email protected]

monika
1x

Moje dcera 9 let,má už čtyři měsíce deprese, a šílený strach ze školy, ve třídě je zkrytá šikana bojí se chodit do školy, doktorka psichiatrička jí napsala rivotril,tří kapky ráno a pět večer, brala ho dva dny,potila se a motala se jí hlava tak ho už nebere, má někdo něco podobného.monikavymetalova@se znam.cz

jajik

jsem tady uplne poprve a necekala jsem kolik z nas ma stejny problem.beru neurol jako nahradu po zavislosti na pervitinu.prodelala jsem lecbu ale po propusteni jsem trpela nespavosti a zacala neurol uzivat jen proto abych usnula a po roce mam stejne peklo s neurolem jako kdysi s pervitinem.jak z toho ven prosim

Jirka

Jajík, měl by ti pomoc z toho návyku doktor z ordinace AT, měl by ti dát při odvykání, nenávykovou náhradu , mě pomohl atarax a trittico.Pervitin jsem nebral, ale dostat se z neurolu je jako projít peklem . Ahoj Jirka

jajik

Jirko ja nevim jestli nahrada jednoho navyku na dalsi je jen moje prokleti ale dekuju za radu.nejhorsi pro me bude spise verejne priznat ze jsem ZASE zavisla.Diky ahoj Jajik

peto
2x

už sa dlho liečim na dep.ale keby som sa mal spoliehat len na antidepresiva,ktore niesu spolahlive tak som teraz možno na onom svete.KED SA čLOVEK CITI POD PSA Rychli nastup učinku je vtedy duležity.mna stoho dostali prave benzo.darmo su navykove,ale čo nieje navykove nemože to byt ani dobre.Ked sa objavy tolerancia tak ich na par dni vysadim a potom pokračujem v uživani.

Moon

Peto, to co pojídáš jsou legální tvrdé drogy.

Míša
1x

Ahoj, mne k léčbě BZD přivedla anorexie.Cítila jsem se potom líp.Když už to nestačilo,tak jsem pila i 2 litry vína - říkala jsem tomu umrtvování.Stavy absťáků byly hrozný a už jsem nevěděla co dál.Pak jsem se jednoho dne probrala v nemocnici,Byla jsem 8 dní v kómatu.Učila jsem se vše znova,řiká se tomu regrese.Nic moc.3 měsíce v nemocnici z toho dva na psychině,nejlepší léčba co znám, moc mi to pomohlo,ale vím, že už tam nikdy nechci.Držím Vám všem palce,je hodně těžký se dostat ze dna, přeju moc síly a štěstí.

David
3x

Ahoj všem, beru rivotril už přes 8 let a jsem schopen normálně fungovat jen s ním. Několikrát jsem se ho pokoušel pomalu vysazovat, ale nakonec to skončilo vždy tím, že jsem se vrátil k doporučeným dávkám (0,5 mg - 0 - 1 mg), takže nezvyšuju, a aspoň tohle pokládám za pozitivní. Proč mi ho předepsali na psychiatrii nemusím psát, to bych opakoval jen to, co tu už ostatní napsali víckrát. Užívám dlouhodobě taky lék proti depresím a úzkosti - Argofan (venlafaxin). Psychiatr mi později doporučoval pomalé snižování rivotrilu kvůli možné závislosti, proto jsem se o to snažil. Dnes se o to nesnažím vůbec, ze zásadního důvodu: prostě můj organismus ho potřebuje ke stabilitě nervového systému. K tomu závěru totiž dospěl hlavně můj internista, když u mně zaznamenal srdeční arytmie, zvýšení TK, žaludeční neurozu a celkově obrovskou nervozitu právě v obdobích, kdy jsem ho snižoval. Jeho názor je jednoznačný: určitá skupina pacientů s nevyrovnanou vegetativní nervovou soustavou potřebuje rivotril (klonazepam) k udržení stability celého organismu. Na moje obavy o závislosti se celkem pousmál a řekl, že ten pacient, který ho skutečně potřebuje a kterému tento lék pomáhá a bere ho v doporučených dávkách, na něm klidně "závislý" být může. Dokud se dodržuje rozumné dávkování, tak je to celkem OK, když je tendence ke zvyšování, tak by každý měl zapnout vlastní brzdy a vůli, případně vyhledat pomoc psychloga. Přece statisíce pacientů je "závislých" na lécích na snižování krevního tlaku, nebo na správnou činnost srdce, či jiných orgánů v těle a nikoho nenapadne je přestat brát. Nakonec pacienti, kteří rivotil užívají kvůli epilepsii, ho berou celý život, a to ještě ve vyššších dávkách než ty pro psychiatrické pacienty. A bylo by docela riskantní, aby takový pacient s epilepsií rivotril přestal brát. Podobně to platí pro funkci rivotrilu na udržení stability a odstranění dysfunkcí vegetativní nervové soustavy, protože ta vlastně řídí další orgány v našem těle, tedy nejen nějaký třes rukou nebo fobie, či jiné psychické projevy, ale také řídí činnost srdečního svalu, žaludku atd. Po konzultaci s psychiatrem můj internista jednozančně rozhodl - brát tyto dávky dál, ale nezvyšovat, chodit na kontroly ( laboratoř atd.) Negativní vliv rivotrilu (klonazepamu) na lidský organismus zatím žádná vědecká studie neprokázala, spíše jde vždycky o určitou prevenci zabránit závislosti, pokud jeho indikace není nutná a když někdo ho jen feťácky sjíždí, to je pak situace úplně jiná. Proto si myslím, že ten, kdo ho potřebuje, se nemusí ani nijak obávat nějakých výrazně negativních účinků ani po dlouholetém užívání rivotrilu či neurolu. Jen to chce určitou disciplínu a dávky prostě nezvyšovat. Nakonec i tyto informace vyměněné mezi mnou psychiatrem a internistou mě natolik uklidnily, že nepropadám nějakým panikám, že jsem tzv. závislý na rivotrilu.( O nějakém detoxu ani neuvažuju!) Určitě by byla horší závislost na alkoholu nebo tvrdých drogách. Kdo si chcete vyměnit názory nebo se poradit a dovědět víc, můžete mi napsat na mail : [email protected]

morfeus

Ahoj já mám socialní fobii a agorafobii beru taky argofan plus ještě dva léky. Pokud beru tyto tři léky jsem v pohodě a mužů všude klidně do obchodáku a fronty, no prostě všude. Akorát ted nedávno jsem flákal brání těch tří léků, no a fobiie se mi vratili. Léky už zase poctivě beru, ale mám problémy s atakami, kdy si myslím, že dostanu infarkt pícha me na hrudi kolem srdce a hrozná úzkost, no prostě děs. Takže si musím vzít hned neurol 1,0 mg abych se hodil do klidu. Počítán, že to bude trvat (poctivé brání léků) 3-6 měsíců než se dostanu do stavu jako předtím. Jsem rad, že jsem zde našel někoho kdo má podobné problémy. Já mám to štěstí, že pokud poctivě beru ty tři léky, neurol apod. Nepotřebuji. Ale nemyslím si, že je vhodné vypěstovat si na těchto lécích jako neurol, rivotril apod. zavyslost. Pokud už jste potom ve stavu, že se bez něj neobejdete, těžko soudit, ale i tak. TOT můj názor.

Míša

Ahoj Davide, já si myslím, že závislost je jako závislost, jedno jaké,jenom k tý naší nám pomohli doktoři.Nikdo nám neřekl co to může udělat a jestli ano,tak ne dost důrazně,kdyby jsme věděli jak nám potom bude, tak 90 % z nás do toho nejde. Jsem docela rozumná,chytrá holka,ale posledních 10 let jsem měla ze života peklo,přitom jsem jenom chtěla, aby mi bylo dobře.Míša

Zuzka

Ráda bych napsala velké DÍKY Tonymu, Michalovi a dalším, co se mi snažili poradit. Dlouho jsem se na tohle diskuzní fórum zkoušela dostat, ale neúspěšně, mám pomalý internet a někam mě to zkrátka nepustí. Jsem ráda, že jsem se sem dneska dostala, jelikož už opravdu nemůžu, moje závislost na neurolu se nezlepšila, navíc já už mám pocit, že to nezvládnu, nezajímám se o moje dřívější zájmy, jsem v nějakém stavu rezignace nebo co. Začínám mít mocit, že to nemůžu zvládnout. Teď nevím, jestli Michal, ale někdo tu radil 4 možnosti, jak se závislosti zbavit. Jen chci napsat, MOC DÍKY:) Michale, já bych si mohla vzít měsíc volna a odjet někam na hory, do přírody, kde by byl klid a prostředí, co by mě v mojí snaze podporovalo, což pro mě příroda je, jenže u mě to vázne na penězích. Nemám možnost zaplatit si takový pobyt. V prostředí, v jakém žiju, se mi to prostě nedaří, neustálé poslouchání výčitek, že si za to můžu sama a že se nesnažím, to opravdu není prostředí, co by mě podporovalo. Ještě chci napsat něco pro Míšu-Míšo, Tvůj příspěvek je přesně, jako bych to psala já. Pro mě je taky posledních 11 let příšerných, jako zlý sen a tyhle léky rozhodně neberu pro svoje potěšení, jen jsem chtěla, abych neměla úzkost. MOC DÍKY za každou radu a MOC obdivuju Vás všechny, co jste závislost na benzodiazepinech zvládli. Zuzka

Michal
1x

Zuzko, jsem rád, že moje zkušenost může někomu pomoci. Jenom doplnim, v léčebně jsem nebyl ale na Detoxu ano. Bral jsem 5mg až 6mg Neurolu na den a to asi 2 roky. Tohle vysazovat doma je velice obtížné. Jak jsem psal o tom 1 měs volnu a vysazovat doma za podpory jiné osoby, doplním, že ta osoba by měla mít zkušennost s vys. bezodiazapínů. Hory a příroda je hezké, ale to bych bral jenom jako doplněk, základní je sistémově vysazovat za pomocí druhé osoby. To znamená, že závislá osoba léky vůbec u sebe nemá, ale dostává je od druhé osoby po menších dávkách až do 0 a zároveń dává psychickou podporu. Vím, že to není vůbec jednoduchý, ale jednoho dne to budeš muset rohodnout , alespoń to zkusit. Drž se ahoj Michal.

Zuzka

Honza: Honzo, jak tady čtu Tvoje příspěvky, připadá mi ještě víc, že to nejspíš nezvládnu, prostě nevím jak. Někdy mi připadá, že kdybych měla lepší podmínky, podporu okolí, kdyby mě někdo podržel a povzbudil, že to můžu zvládnout a mohla jsem odjet někam do přírody, která mě uklidňuje a nabíjí energií, začíná mi připadat, že je možný to zvládnout. Jenže já nemám možnost někam vypadnout. Kdybych si mohla dovolit např. měsíc pobyt v nějaké chatě, kde bych cíleně snižovala a byla jsem disciplinovaná, možná bych to zvládla. Teď si to moc neumím představit, jsem úplně bez energie, bez zájmu o cokoli, připadá mi, že jestli tohle nezvládnu, můžu to zabalit, přišla jsem o mnoho přátel, dozvěděla jsem se od kamarádky M., že o mě jedna holka A. z party říká, že už se se mnou moc nikdo nechce bavit a já se jim ani nedivím, ta holka A. není hloupá, je to vysokoškolačka a možná má pravdu, jsem na houby a jestli mě za pár dní třeba přejede auto, bude to každýmu jedno. Jsem zbytečná a tenhle pocit nezvládám. Prosím, pomozte někdo, jsem zoufalá. Zuzka

Zuzka
1x

Ahojky. Tak už sem zase píšu. Michalovi bych ráda napsala DÍKY za zprávičku a ještě, že to se mnou není zas tak beznadějné, jak by se mohlo zdát. Jen jsem se teď ocitla v blbé situaci, kdy mě nemá kdo podpořit. Možná kamarádky nebo kamarádi, jenže to nejsou takový kamarádi, aby se mnou trávili měsíc a snažili se mi pomoct se snižováním Neurolu. Michale, jak jsem sem psala poprvé, 15.10.2008, brala jsem 6-7mg Neurolu denně. Moc jsem chtěla přestat to brát, tak jsem se přihlásila na hospitalizaci do nemocnice, jenže mi to snižovali moc rychle a snižování o 0,5mg za den jsem už prostě nezvládla a rozhodla jsem se, že jednoduše snižování přeruším a někdy to možná zvládnu. Možná blbé rozhodnutí, jenže mě připadalo, že se z toho zblázním. Jelikož jsem tam byla ze svýho rozhodnutí, tak jsem mohla kdykoli se zabalit a jít, což jsem taky provedla. Jsem teď na 3mg, někdy 3,5mg, ale jsem alespoň za tohle snížení ráda. Znám moc dobře, co jsou absťáky, je mi hrozně blbě, ale už to znám a myslím, že právě v přírodě, v příjemným prostředí a za podpory někoho, kdo by mě podržel, bych to mohla zvládnout úplně. Jenže na tom prostředí právě hrozně záleží. Jedna doktorka mi to potvrdila, že nejhůř se zvládají tyhle stavy v prostředí, ve kterém problémy vznikly. Jelikož mě vznikly tam, co teď žiju nebo spíš přežívám, tak mi to tu jednoduše nejde. Já teď opravdu jen přežívám, já nevím, jestli čekám na zázrak nebo co, ale způsob, jakým teď žiju se opravdu dá nazvat jedině přežíváním. Žádné zájmy, aktivity, přicházím o přátele, protože se s nimi nescházím, tenhle způsob života už nechci, já už takhle přežívat nemůžu, ale přitom nemám sílu změnit to. Prosím, neznáte někdo odvykací léčebnu někde v přírodě? Jo a ještě bych ráda poprosila Michala nebo někoho jiného, kdo zná, co je to detox, jak to probíhá a jaký to je, jestli by mi to sem mohl napsat. Moc se toho bojím. Předem MOC DÍKY za jakoukoli zprávičku a zkušenost. Zuzka

Michal

Detox není léčebna, je to pouze oddělení na vysazení návykových látek pod odborným dohledem v uzavřeném oddělení a to bez telefonu a návštěv. Ani jsem nevnímal po jaké dávce mi to snižujou, moje hlavní myšlenka byla odejít čistej . Detox trvá 3 až 4 týdny . V přírodě jsou jenom léčebny 3 až 6 měsíců. Myslím si, že do léčebny berou jenom kdo projde detoxem, protože nejsou tam na to vybavený odborně a postupovým systémem jako na detoxu. Ahoj Michal.

Zuzka

Ahoj Michale, MOC DÍKY za zprávičku. No jo, teoreticky to nezní tak hrozně, jenže to jsou jen fakta a co prožitky? Jaké to je? Co přitom prožíváš? Dostaneš nějakou substituci? Někdo tu radí snižovat co nejvíc pozvolna, i čitvrtky ještě půlit. Jenže tady ti to vezmou najednou, to musí být příšerný. Jaký to je, když tě propustěj a ty jsi najednou vhozenej do dalšího života s absťákem? Nedokážu si to představit. Zuzka

moni
1x

Ahoj,čtu to tady a koukám,že nejsem sama kdo bere Neurol.Já beru na radu doktora 3krát denně 0.5mg.Mě se to zdá moc,jenže nejhorší je,že to takhle beru už asi třičtvrtě roku a ráda bych začla vysazovat,protože se bojím závislosti,ale nevím jak postupovat při vysazování.Najednou je to asi hloupost,protože už jsem na ně zvyklá,tak nevím jak bych reagovala.Máte někdo takovou ukušenost a můžete poradit?Díky.

Zuzka
2x

Ahoj Moni. Já mám se závislostí na Neurolu zkušenosti, ale moc mě to štve. Ráda Ti poradím, i když se mi zatím taky nepodařilo to úplně snížit. Jestliže bereš 3x 0,5mg, což je 1,5mg denně, je to celkem přijatelné množství, ale prosímtě nezvyšuj. Píšu Ti to ze své zkušenosti, protože jsem teď závislá na 3mg denně a někdy i 3,5mg. Ale pokud by sis přečetla můj příspěvek tady z 15.10.2008, zjistila bys, že jsem předtím brala 6-7mg. Teď bych ráda zvládla snížit i ty 3-3,5mg. Takže opravdu nejsi sama, kdo je na tom závislej. Zvládneš to. Jestli by Ti to šlo snižovat podle příbalového letáku, zkus to. Radí tam snižovat každý třetí den o 0,5mg. Jestli Ti to nepůjde takhle rychle, zkus si klidně snižovat jen o 0,25mg nebo si ještě i tu čtvrtku můžeš rozpůlit. Podstatný je hnout se z místa, ne to naráz vysadit. To ani nemůžeš, mohlo by Ti být moc blbě, mohla bys i zkolabovat. Jednou se mi to stalo, moc dobře znám absťáky z mých pokusů o snižování. Ale Ty nejsi případ jako já, Jestli máš důvěru ve svého lékaře, zkus se poradit s ním. Možná Ti nabídne nějaký jiný lék jako náhradu- něco, co by Tě podrželo při snižování. Moc držím palečky. Zuzka

Michal

Ahoj Zuzko, včera 2x skoro naps. příspěvek mi zmizel z monitoru, dnes do třetice a uvidím. Taky jsem doma zkoušel vysazovat Neurol a přesně jak u tebe, cítil jsem jak se blíží kolaps a musel jsem to zastavit a vzít si dávku Neur. a hned mi bylo dobře. Vydržet detox není hrdinství, tam člověk cítí jistotu, že se mi nemůže stát, protože mně 24 hod sledujou a kdykoliv pomůžou. Pocení slabost atd. se dá vydržet. Nic na jednou neseberou , snižování jde pozvolna. Prostě tam tělo a psychika funguje jinak než doma. Po detoxu už abs. stavy nejsou, ale človek se cítí oslaben více citlivý. Proto po detoxu doporučujou následnou léčbu pro všechny a hlav ně kdo se vrací do neklidného prostředí. Michal

Jirka

Taky jsem bohužel závislý na rivotrilu a k tomu beru ještě místo cypralexu velaxin.Toho rivotrilu beru tak 8mg denně.Jinak bych to nezvládl.Byl jsem 6 týdnu na PCP v Bohnicích,ale stavy úzkosti a deprese se vůbec nemění.Mám pocit,že to takhle zůstane.Tohle vše je důsledek ztráty rodiny,dětí a bydlení,máte někdo podobnou zkušenost?Navíc mám velké problémy se spaním.

Michal

Jirko, jak jsi poznal, že jsi závislý na Rivotrilu?

jana

Ahojky lidicky chtela jsem se zeptat jestli nekdo nemate dobrou radu co delat kdyz vas chytne panicky zachvat??Nechci totiz porad brat neurol,abych si na nem nevypestovala zavislost.Beru totiz uz rano prasek ,,CITALON´´Nemate nahodou tady stim praskem nejake zkusenosti??diky za odpoved

Michal

A hoj Jano, Citalon je antidepresiva. Je obecně známo, že fungují nejdříve za 3 týdny . U někoho za měsíc a nebo nezaberou vůbec. Další věc je, že AD maj dost nepříjemných vedlejších účinků a někdo to nevydrží a musí AD vysadit. Myslím si , že AD je jako loterie, buď to vyjde nebo ne. Drž se MICHAL.

jana

ahoj miso muzu se jeste zeptat co presne to AD je??a co to ma za vedlejsi ucinky?diky za odpoved

Michal
1x

Ahoj Jano, AD je zkratka pro antidepresiva která by neměla by vyvolat závislost, nezabíraj hned, ale nejdřív za 3 týdny a můžou stav dočastně zhoršit.Pak jsou tady další léky na uklinění jako jsou např. Neurol, Rivotril.Lexauri,Diazepan,Xana x atd. Zabíraj ihned, ale vzniká na ně závislost. Na každém příbalovém letáku léků jsou uvedeny vedlej účinky.

jirka
1x

uplně souhlasím s Michalem Jirka

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce