Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

antidepresivum Prozac

Zdravim, chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s užíváním antidepresiva Prozac. Mám ho předepsané, ale když jsem si přečetl vedlejší účinky, tak jsem neměl odvahu to začít polykat. Doufám, že se někdo ozve. Díky za odpověď(i)

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
terianak
5x

Deprese je nemoc, kterou ty netrpíš!

marie spanova
2x

Trpela jsem tezkou depresi po smrti druhorozeneho ditete. leky jsem nebrala, mym jedinym antidepresivem byla nutnost starat se o starsiho syna a jen to mne zachranilo pred sebevrazdou. Nejlepsi antidepresivum je povinnost se o nekoho postarat a laska.

Isabella
9x

Měla ste reaktivní depresi na krutou životní událost, ta se staráním o někoho jiného vyléčit dá. Pokud ale někdo trpí endogenní depresí (deprese bez příčiny), bez léků se prostě neobejde... Nejde házet všechny deprese do jednoho pytle. A na každého působí léky jinak. Beru antideprsiva asi 10let a bez deprese je moje IQ minimálně stejné jako na VŠ. Při depresi nedokážu vstát a postele, myslet, starat se o sebe a už vůbec ne pracovat...

zuzi
1x

tak pane chytrej, nevíte o těch lidech, co tu psali své názory, absolutně vůbec nic. tak jim tu berličku nechte, když jim pomůže vstát a starejte se o své. já bych třeba byla ještě ráda, kdyby mi můj partner nechal dítě na krku. víte, on mě přinutil to dítě dát pryč a vykašlal se na mě. máte aspoň dítě, já nemám nic.

lea
1x

zuzko, dlouhé roky trpím bulimíí, mám zničení zdraví a moc by mi pomohlo, kdybys čekla víc. Pokud se sem dostaneš, nech mi tu vzkaz

lea

zuzko, pokud sem chodíš, ozvi se, prosím ohledně léčby bulimie, je to se mnou zlé

Hermelína
8x

Prozac mě vrátil zpět do života. Přírodní alternativy léčby jsou sice účinné, ale jejich nástup působení na organizmus je z hlediska nemocného příliš dlouhý. Nevím, jak je to s dlouhodobým užíváním tohoto léku, mě stačila dvě balení. Pak jsem nasadila homeopatika. Faktem je, že jsem se chtěla uzdravit, a to moc... Trvalo to asi necelý rok. Dlužno říct, že když jsem ho začala užívat, se můj stav prudce zhoršil, po asi čtyřech dnech se začal pomalu zlepšovat a zlepšovat.. Dnes jsem v pohodě. Příčinou mých depresí byla špatná rodinná situace a strach z věcí příštích. Všeho se mi podařilo zbavit a dnes mám novou rodinu a nový smysl žití.. Přeji všem, kdo se obávají řešit svou životní situaci, hodně sil k tomu, aby tak učinili - přísahám, že to stojí za to.....

Majda
6x

Já Vám všem co tady píšete ty bláboly o tom že nemůžete být bez antidepsesiv bych dala krumpáč do ruky a makat a makat a ono by Vás to přešlo raz dva. Večer by jste nevěděly co to slovo znamená. Jen Fňukny mají deprese. DOPORUČUJI!!!

karl
15x

Ahaaa tak tak to je... Mimochodem ja taky fnukny nesnasim, hlavne ty co si na neco neustale stezuji a co se porad lituji a chteji nejake extra zachazeni...Ale tady je problem uplne v necem jinem a vasim povrchnim nazorem jste si u me vyslouzil titul "idiot dne" :)

karl

Pardon vyslouzilA... :)...

ksandy
17x

No a ty seš kráva roku.bych tě ráda viděla blbečku,kdybys Ty měla duševní nemoc a takový stavy,že bys nebyla schopna ten svůj krumpáč ani uzvednout,aby sis ho vrazila do tý svý kebule bez mozku.Nejprve bych doporučovala si zjistit něco o duševních poruchách,než někam přijdeš mlejt hovna o krumpáčích ty lopato jedna nevzdělaná.

Pozorovatel
6x

Teda vidím, že ty antidepresiva vzbuzují u "lidí", kteří je berou opravdu vybraný slovník. No, až si nastudujete 30 tisíc stran o těchto věcech a zjistíte, jak to skutečně funguje a proč se to lidem podává, pak se možná váš slovník ještě o něco obohatí :)

jméno a příjmení
2x

tak to jsi asi trochu mimo.ja makam celej život a deprese mam taky.a bez antidepresiv jsem to zkousela dlouho ale neslo to.je videt ze sis ntim neprosla jinak bys vedela o cem mluvim!!!!cipralex je hodne setrny brala sem ho a v pohode.ani zadne nezadouci ucinky pri vysazovani.

Soňulka
9x

Ty jseš,ale pěkná kravka a najivka,když si dovoluješ mluvit o depresi ,což je nemoc TAKTO.Kdyby mi pomohl na mou depresi,kterou trpím několik let krumpáč ,tak díky bohu za něj.A TEBE je mi vážnbě líto a to jseš asi zdravá,nedej bože aby takto onemocněl někdo ze tvých blízkých,tak si vzpomeneš,že ti ten krumpáč hovno pomůže a fňukna bude z tebe!!!!!!!!!!!!!!!Přeji krásný den a mnoho zdraví.

Deina
9x

No je vidět, že máte s tím krumpáčem dobré zkušenosti. Tak zase zalezte do díry kopat a nechoďte na fóra k věcem o kterých vůbec nic nevíte. Přenechte tuto práci vystudovaným lékařům oni se vám taky do kopání nepletou.

Laia
6x

Deprese je nemoc, vole/kravo, porucha tvorby a prenosu neurotransmiteru v mozku, ktere u zdravych lidi funguji normalne. To, co pises je nehorazna urazka lidi, kteri touto nemoci trpi, vcetne me, takze ti radim, abys radeji drzel/a klapacku a neplacala tady nesmysly o tom, o cem nic nevis... A prestan se povysovat a bud rada, ze si podobnou vec nikdy nepoznala, protoze je to peklo... A to normalne nejsem sprosta ani utocna, ale tyhle "stredoveke" komentare jsou uz moc...

Lucie
2x

Slečno... Deprese je chemický proces v mozku, a tudíž za to pacienti nemohou ;)

marie spanova
5x

Dusicko, a nedal ti tim krumpacem nekdo po hlave? Deprese je tezka nemoc, casto smrtelna a rozhodne ji netrpi "fnukny. Ty se vyfnukaji a je jim fajn. Deprese se projevuje spis uzavrenim se do sebe a izolaci od okoli. Lide v depresi trpi vetsinou o samote a skryvaji to.

eeeh

Sem slyšela, že díky Prozacu se ze stydlivého člověka může stát úplně jiná, asertivní osobnost.. Je to pravda? Mohl by to člověk brát i když žádnou depresí netrpí???

karl
1x

To je samozrejme nesmysl... Doporucuju vic se zajimat o obor rozvoj osobnosti nebo navstevovat psychologa.

marika
2x

Ahoj, ano, cítím na sobě po užívání prozacu obrovskou změnu. Taky jsem byla málomluvná, stydlivá, vyhýbala jsem se kolektivu lidí.... Cca po roce jsem se o 100% změnila a cítím se výborně. Jsem společenská, cítim se velmi šťastná.Těším se z maličkostí a jsem velmi vyrovnaná. Nevím, zda je to 100% díky prozacu, ale myslím, že prozac a to, že jsem velmi chtěla být v pohodě mi pomohlo. To je můj příběh, můj pocit. Ostatní můžou mít jiný názor, jinou zkušenost.

Hanka
2x

Absolutní nesmysl, nebo Vaše podvědomí....Lék PROZAC je jeden z největších podvodů farmaceutických gigantů....jsou to v podstatě vrahové....ve většině případů jde jen o obrovské peníze, lék je neúčinný, pouze má spoustu negativních vedlejších účinků.....zkuste se spíš zaměřit na Čínskou medicín.....Zdravím H

Možná..

Ale to i pervitin. Teda dočasně :)

Adnil
4x

Prozac mi dal další šanci žít kvalitní život, nebyla jsem schopna jít mezi lidi, studovat, být sama s sebou (dlouholeté stresy v rodině) Díky Prozacu jsem se tak vylepšila, že jsem našla sama sebe, získala ztracenou sebedůvěru a zvládla dokončení VŠ. Beru ho už 5. rok a vše v poho. Jsem možná unavenější než dřív, ale nepřibrala jsem a nemám žádné nežád.účinky. Určitě doporučuji, lepší než se třeba řezat, trápit hlady a podobně se ničit.

Pozorovatel
13x

To je jako vystřižené z přednášky Amway nebo Herbalife apod. :) "Samopal mi dodal šanci žít lepší život, bez něj se již na ulici vylézt nebojím ;o) "

majk...

Moc krásně řečeno. ;-)

Josef
4x

U léku PROZAC je prokázáno že kladne zlepšuje psychycký stav . Ale jsou i leší léky které vám lékař muže předepsat říkám lepší protože u léku prosac jsou tak nebezpečné vedlejší učinky že by jsem i za šanci zlepšit muj psychycky stav rozhodne toto psychofarmakum nepoužil. 3,1 % lidí kteří tento lék používaly byly prokázány sklony k sebevraždě tyto lidé popisovaly stav jako nutkání pořád něco dělat měli prý pocit jako kdyby měli vyskočit z kůže. V USA byl prokázán případ asi 31 leté Matky která díky vedlejším učinkům zabila 2 své syny a sveho manžela a poté sama sebe. Vzhledem ktomu procentu bych lek rozhodne nedoporucoval. řešil bych problém přírodnímy látkami. psychofarmaka bych použil až v krajním případě . A PROZAC bych zakázal prodávat !

Tereza
4x

Milý Jozefe a další, kteří zde hovoříte o vedlejších účincích Prozacu, zejména v souvislosti se sebevražednými tendencemi... výrobci všech léčiv jsou povinni v příbalovém letáku uvádět jakékoliv zdravotní nepříjemnosti, se kterými se potkali uživatelé ve sledované skupině... takže i takový beďar, průjem a podobně. Vzhledem k velikosti skupin, na kterých jsou možné vedlejší účinky sledovány, se samozřejmě vždy projeví různé zdravotní komplikace, které by se ale s největší pravděpodobností u mnohých z nich objevily i bez požití léku. Vzhledem k tomu, že Prozac je určen pro ty, kteří trpí depresí a z nichž mnozí již před nasazením léku mají sebevražedné myšlenky, bylo by s podivem, kdyby se ve sledované skupině u nikoho sebevražedné myšlenky neobjevily... kdyby měl být lék skutečně nebezpečný, pak to nebyly 3%, ale výrazně více. Problémová mohou být antidepresiva tam, kde jen člověk zobe bobule a nepodstupuje terapii a problémová bývají spíše proto, že jejich uživatelé se bojí vysadit s obavou, že jejich předchozí neutěšený stav se jim bez léků vrátí...

mersi
7x

Preboha ludia otvorte oci a neberte ziadne psychiatricke drogy.zabiju vas aj vase dieta.ak vam doktor tvrdi,ze ste chory,v pripade psychiatrie psychicky chory,pytajte si niaky dokaz.ked si napriklad zlomite nohu mozte na rengene vidiet,ze kost je naozaj zlomena.ak vam doktor urci diagnozu ze ste psychicky chory,malo by sa to ukazat teoreticky niekde vo vasom mozgu.doktor vam bude tvrdit ze je tam chemicka nerovnovaha.tak si pytajte rengen,nech vam doktor ukaze v ktorej casti tato nerovnovaha nastala.je to vsetko vymysel.psychiatry robia z beznych ludskych pocitov choroby a vyrabaju na ne smrtiace lieky.ide tu len o velke peniaze.vytvaraju ludom zavislost a budu vas presviedcat ze ste chory a musite brat lieky ktore vas vyliecia az tak dlho ze skutocne ochoriete,pretoze tieto lieky fyzicky a trvale poskodzuju mozog,ktory bol pred tym uplne v poriadku.ak chcete poznat skutocnu pricinu vasich depresii,zlych nalad,nervozity,nespavosti,a vsetkych moznych problemov ake len existuju precitajte si knihu DIANETIKA Moderna veda o dusevnom zdravi.Mozete ju kupit v ktoromkolvek dianetickom centre v Cechach aj na Slovenku.ak tomu neverite,tak to aspon skuste a neodsudzujte vopred.je to skutocne len pre vase dobro.tato kniha vam neponukne drogy ale vysvetlenie a povod vsetkych chorob,ktore v skutocnosti vlastne vobec neexistuju.drzim palce

jméno a příjmení
2x

Co ty inteligente tys tu knihu napsal? Kapku paranoidní ne?

petr
7x

vůbec toho člověka neposlouchejte. Mě osobně Prozac zachránil normální život. Deprese sou chemie,nedostatek serotoninu ( látky štěstí ) ,které mají depresivní lidi málo.Antodepresiva tuto látku doplňují. Samozřejmě že deprese se můžou vyskytnout i vdíky vnějším vlivům (problémy v rodině, dlouhodobý stres - z práce např. ), nebo dědičně. Tak nebo tak,když se to rozjede člověk se sám NEMŮŽE vyléčit. Je to jako rakovina, duše.... Tu taky nevyléčíte bez léků,ozařování. Nechápu jak někdo může něco takovýho vyblejt

Sebevědomí
6x

Tak a teď zase něco pro tebe.Už jsi slyšel o tom,že by někdo obhajoval drogy s tvrzením,že dodávají lidem látky štěstí?To je přece blbost,drogy tě časem zabijou,látky štěstí tě časem zabijou!Zhoršují tvůj normální stav,už se bez nich nemůžeš obejít,obhajuješ je,stejně jako feták který tvrdí,že může kdykoli přestat.Skoncuj s nima. Vám ostatním,kterým tento lék pomohl,dávám,jestli to čtete,jedinou otázku.Co vás spojuje? Myslím,že je to vaše víra v uzdravení,ta vám pomohla uvěřit,že jste už v pořádku,nebyl to lék,ale vy sami jste se vyléčili.Lék byl prostředek,který vám pomohl uvěřit v uzdravení,a tak jste se uzdravili.I vy máte sílu vyléčit se sám,skoncujte s drogama,nepochybujte a uzdravíte se.

Adéla Divišová
9x

nechápu, ale opravdu nechápu lidi, který neví co jsou to deprese nebo poruchy příjmu potravy a reagujou na tyto léky tímto způsobem. jsem překvapená kolik negativních slov se k prozacu napsalo, aniž by opravdu věděli kdy a v jaké míře léčí... protože pokud někdo nazývá antidepresiva jako drogou a sajrajtem tak v tom případě nesouhlasí s léčbou psychopatů nebo psychycky narušených osobností v ústavech... protože tam se to těmito ,,drogami,, jen hemží.. a je zvláštní, že tyto drogy ,,dokonce,,, pomáhají a jsou prodejné na lékařský předpis... je zbytečné se rozčilovat nad lidmi co tunadávají a posílají lidi do oněch míst, ale nejdřív se zamyslet nad tím, že ne každý má rodinu jako ze žurnálu, je to prvotní... až pak doporučuji napsat komentář.

jan wt
2x

..hm, tohle je docela hloupost, užíval jsem 2 roky sertralin a také jsem se obával reakce z vysazení a kupodivu žádná nebyla, čímž nechci tvrdit, že za jiných okolností u jiných lidí být nemůže.. mluvím z vlastní zkušenosti a ne z nějakého dojmu, či pocitu, jaké tu mají nevědomí odpůrci farmak .. vlastně trpící jakousi "farmakofobií" ..nebojte se, můžete se z toho dostat ;-)

jabdkdß
1x

Chemická nerovnováha mozku je VEDECKA LEZ a na základě této lži se prodávají psychiatrické drogy, vsichni neurologove vám řeknou, že tyto drogy možná nekomu pomohou, ale poškozují mozek. Způsobí vám zánět- proto ty sebevraždy a vraždy jiných, střílení ve školách po Prozacu, atd., a po dlouhodobém užívání je toto poškození mozku nevratné. Nebudte idioti a psychiatrii nevěřte, píšou vám jen drogy, co nic a nikoho NELECÍ. Vím, jaké to je, sama jsem trpěla depresemi i úzkostmi. Pokud chcete opravdovou pomoc a bez rizika, tak jedině psychoterapie, životospráva, strava, pohyb. Pokud chcete zázračný lék, co teď hned "pomůže", pak s rizikem, že do hrobu, k 20ti kg navíc. Ta svinstva zabíjí mnoho lidí, poškozují celý organismus, nejen mozek. Rozmyslete si, co chcete.

majk...
3x

Přesně tak, VŽDY, když přijdete k doktorovi, něco vám bude. Pochopitelně ne doopravdy, ale aby bylo na co předepisovat ty "zázračné" pilulky... Je to přece jejich práce. A věřte tomu, že lidé z farmaceutických společností navštěvují ordinace a rozdávají peníze za to, že jejich léky budou předepisovány. Jistě si někteří řeknou že se jedná o bláznivé konspirační teorie a že to nemůžu dokázat... Ale může snad KDOKOLIV JAKKOLIV prokázat, že to tak NENÍ? Ne...

staryosel
3x

Člověče, naučte se základy argumentace a formální logiky - dokazovat neexistenci něčeho je nesmysl. Všechny indicie vedoucí ke konspiračním teoriím se dají vysvětlit prostou lidskou blbostí, leností a neschopností. Pro doktora je jednodušší předepsat prozac či jiné pilule, než dalekosáhle zkoumat stav pacienta, provozovat s ním nějakou terapii a v případě neúspěchu ... předepsat prozac. Tak to vezmou zkratkou a mají klid a vyděláno. Žádná konspirace nadnárodních farmaceutických mafií, maximálně tak spolčení hlupců ;-)

Hana

Koukám, že Váš mozog nebyl naprosto v poriadku asi nikdy.

Tereza
5x

Milý / milá Mersi, vřele Vám doporučuji (pokud budete mít příležitost) navšívit nějakou psychiatrickou pohotovost nebo třeba RIAPS v Praze a vidět na vlastní oči psychotického pacienta, který v rámci psychotické ataky trpí halucinacemi a jinými podobnými věcmi. Také bych Vám doporučila si hodinu až dvě popovídat s pacientem trpícím depresí, který by Vám mohl popsat svůj několikaletý boj s tímto onemocněním... a nebo možná ve svém okolí máte alkoholika, gemblera, někoho, kdo si píchá... i to jsou lidé, kterým psychiatři velmi dobře pomáhají... a pokud budete hledat, tak třeba na wikipedii jistě najdete obrázky z magnetické rezonance, kde je srovnán mozek normálního člověka a schizofrenika (což je také "jen" psychiatrické onemocnění) a tam možná něco jako Vámi tolik požadovaný "rentgen" ;o) najdete... je fakt, že člověk se zlomenou nohou asi nebude utíkat a trvat na tom, že ho nic nebolí, zatímco člověk v akutní psychóze, který považuje manželku za mimnozemšťana, který mu chce odebrat vnitřní orgány, ten pravděpodobně bude mít jistotu, že je naprosto v pořádku ;o). Na youtube v rámci TED talks jsou zajímavé příspěvky lidí, kteří popisují život s duševní chorobou typu schizofrenie a podobně, zajímavé k poslechu, doporučuji, bývají tam i české titulky...

jan wt
1x

..hm a z titulu jakého tu k nám promlouváš? jsi scientolog? ..věřím spíš dobrýmu lékaři, než někomu anonymnímu bez logické argumentace.. prozac (tedy s jiným výrobním názvem) si jdu vyzvednout zítra a proto čtu oč se přesně jedná.. mám zkušenost s asentrou a sertralinem vesměs dobrou, takže toto ssri antidepresivum přijmu bez obav ..každej máme jistě jinou reakci na léky a mne, vzdor všemožným varováním tyto léky pomohly a po vysazení bez abstinenčních příznaků ..zajímavé, že nejpatetičtější odpor k těmto lékům tu projevují lidé s mizivými znalostmi o nich ..

Katy
13x

Prozac je super! Nechápu přízpěvky typu kolik už na to umřelo lidí, že je to největší svinstvo. Nejsem příznivcem toho když do sebe lidi rvou prášky horem dolem..jakýkoli prášky. Já osobně neberu ani antikoncepci. Když mě bolí hlava, tak si dám radši dobrej čaj než prášek proti bolesti. Ale fakt je, že deprese jsou STRAŠNÝ svinstvo. Strašný! Tak dlouho jsem se bránila antidepresivům, až jsem si řekla, že je lepší trocha chemie, než se uchlastat, nebo si způsobit rakovinu depresema. Takže beru nějakou dobu prozac a všechno se obrátilo o hrozně moc k lepšímu. Jsem v pohodě, nemám depky, nepiju, začínám zas prožívat radost jen tak. Předtim jsem byla v prdeli s rodinou, školou, přítelem..nebyla jsem schopna ničeho. Prozac mě zachránil. Vim, že prášky nejsou řešení problému. Ale daj člověku šanci se zastavit, uklidnit a začít řešit skutečnej problém. Člověk v depresi těžko vidí nějaký šance do budoucna.. Nebojte se prozacu:)

pro Katy
2x

Ale ta trocha chemie stejně nic nedělá je to jen a jen o pocitu vzala jsem si prášek tak to pomohlo - pomohl jen ten pocit ...chemie jen otupuje oblbuje omamuje jako každá droga a záměr farmaceutického průmyslu je aby byli lidé jen závisláci a neměli své tzv.selské uvažování - takový lidé kteří užívají cokoliv chemického pak nejsou sami sebou a jsou snadno manipulovatelní protože přestává chybět zdravý úsudek a šanci si dává člověk sám a ne nějaký prášek a ten prášek ještě nikoho nezachránil pouze mu pomohl k rychlejšímu konci života

Zuzi
5x

Ahoj,hlava řídí život a pokud si hlava dělá co chce,tak je opravdu lepší nějaká chemie a netrápit se. Bránila jsem se tomu,ale jinak to asi nejde,kdyžje v hlavě problém....

Pozorovatel

Když problém v hlavě, pak už nepomůže vůbec nic. Takže to klidně berte, tady už je vše ostatní stejně jedno ;)

majk...
1x

Hezky řečeno... :)

Scientologická církev
4x

Dianteika je sekta....scientologická církev. Dávejte si pozor ná žvásty...o tom že nemáte brát léky....

Martin Spícko

Dobrý den , doslechl jsem se od jednoho gynekologa že Prozac je také dobrý lék na předčasnou ejakulaci. to že bych přibral na váze mi vubec nevadí, sem tak trochu hubený..Proto se ptám , zdy-li nemá nějaké vedlejší účinky, které by mi mohly uškodit, když nejsem v depresých.. Děkuji za odpověd.

majk...

Hehe, takže srandista? :)

fab

no mne tiez doktor predpisal prozac, a to urolog. vlastne len koli tomu ze by mi to malo pomoct trochu zbavit sa stresu.... ale ako tu citam tie vedlajsie ucinky tak silno zvazujem ci ho zacnem uzivat...

majk...
5x

Já bych to řekl asi takhle: Pokud existuje látka, která je schopna upravit "fungování lidského mozku", jak vy říkáte, pak vyzývám všechny aby udělali co možná nejvíc pro její zneškodnění. A věřte tomu, že tohle říkám MNOHEM víc ve vašem zájmu, než ten hodný pan doktor co vám "chtěl pomoci" a to svinstvo vám předepsal. (pochopitelně je takových látek spousta a spousta lidí (viz. příspěvky) je naivně užívá a díky placebo efektu někteří dokonce tvrdí že to pomáhá. Zvláštní, že ještě před 100 lety to nikdo nepotřeboal že? A před 1000 lety... A před 5000 lety...) Lidi, přece nemůžete být tak hloupí... To se mi prostě nechce věřit.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce