Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
dana
1x

Čeká mě též operace krční páteře, prosím o vaše zkušnosti s touto operací, děkuji

Jitka.P
10x

Dobrý den,já jsem po operaci krč.páteře.která byla v srpnu tht.roku.Na sále jsem byla necelé 3hodiny,měla jsem výhřezy,takže mám 2destičky.Pátý den jsem šla domů.Po operaci to jde..trochu to bolí,ale dá se to snést.Doma měsíc límec,který dostanete v nemocnici.Je pravda,že mě to asi moc nepomohlo.Brnění a bolesti mám dál i když né tak veliké,ale ještě mě čeká rehábko,tak doufám....Byla jsem na Homolce...je to bezva nemocnice.Sestřičky a všechen personál byl bezvadnej.!!!!!!

Václav
19x

Dobrý den, jsem po operaci C5 - krční obratel, Motole - spondylochirurgie. Brněla a mrtvěla pravá ruka. Operace trvala 1 hodinu. Na JIP den a půl. po 4 dnech domů. Pooperační stav, při nošení speciálního límce, je v pořádku. Musí se vše vydržet cca 5 týdnů, aby snad stav byl normalizovaný. Obavy mít nemusíte, vše dobře dopadne.

Boris
10x

Reaguji na dotaz operace krcni patere , vim co je strach mel jsem jje na rozdavani Oparaci jsem zvladnul bez komplikaci mam dlahu 6 sroubu a dve nove pletynky Operace probehla na homolce v praze 100% uspesnost jsem cca 3 mesice po operaci a pokontrole operatera Bolesti - nepsatelne pred operaci infuze , denervace korenoveho nervu v CT no same fajnovosti Reknu vam vsem po opeparci bez bolesti bez mravenceni bez vystrelu bolesti Roste uzasne , nevim mel jsem stesti na operatera a byl asi v dobre kondici Proto vsem doporucuji cvicit s dobrym fyzioterapeutem az do poslednich dnu pred operaci a ihned lde rad lekaru zacit co nejdrive ehabilitovat Preji vsem hlavne hodne stesti a jdete do toho s optimismem Hodne stesti

Ondiska
2x

Smím se zeptat, jaký byl váš nález před operací? Byl u zúžený páteřní kanál v C páteři? Jak se cítíte nyní s odstupem času? Moc děkuji

Ondiska

Smím se zeptat, jaký byl váš nález před operací? Byl u zúžený páteřní kanál v C páteři? Jak se cítíte nyní s odstupem času? Moc děkuji

romana
2x

Byla jsem v nedávno v Liberci na operaci krční plotenky můžu jen doporučit

Ondiska
3x

měla jste pouze jednu vyhřezlou ploténku ? Pomohla operace? Co vše vám dělali? Liberec je lepší než Homolka? Nebo kratší objednací termíny? moc děkuji za odpověď

Dáša
16x

Jsem 7měsícu po operaci krční páteře.Operace trvala 6hodin,dalších 24hod.na JIP.Bolesti nebyly nijak velké,dalo se to vydržet.Museli mě dát dva implantáty,tak chodím s železama v páteři.Po 24hod.jsem už chodila,celkem bez bolesti.Ale bolesti i když mírnější zustávají.Operace samotné se nebojte-nebolí a osmý den jdete domu z nemocnice.Hodně se mi ulevilo,uplně zmizelo brnění ruky a prudké bolesti také zmizely.držím palce.

milosh
17x

mám 2 měsíce po operaci - výměna jedné meziobratlové ploténky C6/7. Operace trvala 3 hod, druhý den jsem začal chodit, 5tý den doma. Intubace, zacévkování (v narkóze), probudíte se na JIP v kyslíkové masce s drénem do op. rány a je vám docela dobře - opiáty fungují spolehlivě - bolest u zubaře je horší :). Prakticky hned jsem si byl schopný podat hrnek s čajem a sám se napít. Normální stravu jsem měl druhý nebo třetí den. Trochu bolí v krku při polykání, ale rychle se to lepší. Brnění a bolest v ruce se změnila na pocity tepla nebo chladu, postupně se to ztrácí. Migrény jsou snad už taky pryč. Připravte se na to, že budete mít někdy brnění a záškuby, ale bude se to vytrácet. Protože jsem měl funkční náhradu ploténky ("umělý kloub"), tak jsem krční límec prakticky používal jenom na spaní, při řízení auta a při zátěži. Teď už vůbec ne. člověk se musí šetřit (nezvedat těžké předměty, nepřetěžovat se) a cvičit. Plavu, jezdím na kole.... skoro normál. Neurochirurgie KHN Karviná. Držím palce!

john
6x

jeste dodam, sam jsem si "naordinoval" horcik / to snad muzu doporucit i ve vyssich davkach jako "rekonvalescenci nervu" , nevim.... / pataky proti bolesti temer neberu / zadne opiaty a spol, uzivam korylan, ve spitale jsem bral neoalgin, ktery mel z meho subjektivniho pohledu lepsi zaber... /, na spanek beru pataky pouze v pripade "nevyhnutelnosti", tj. temer vubec.... / za 14 dnu pouze 3 kousky hypnogenu... /

pavla
19x

Jsem 4 měsíce po operaci vyhřezlé ploténky C5/6,provedena astroplastika ,dána funkční náhrada ploténky.Operace trvala 2,5 hod,dren z rány druhý den vytáhli,bolesti ustopily ihned po operaci,zůstalo brnění a snížená cítivost tří prstů,které se mohou do 6 měs. po operaci upravit.Krční límec mi sejmuli po třech dnech,dva měs.jsem jej musela používat při chůzi,nyní do auta.Operace ve FNOlomouc,pátý den domů,výborný přístup.Nyní jsem stále na pn,rehabilituji,denně 1,5 h.cvičím,když ne ,krček ztuhlý a pobolívá.Zkouším kalenetiku,lehkou turistiku,čekají mě lázně,pomohou?Mé bývalé zaměstnání mi nedoporučují,hledám jiné.

monika
4x

smim se zeptat, jak cvicite?...jsem po operaci 12dni, limec postupne odkladam, kontrolni RTG mam az za 3 mesice. Operace C5/6/7 Dekuji M.

Reny
1x

Dobrý den, za týden mě čeká stejný zákrok, víte jaké implantáty jste dostala? A kolik šroubů máte? Děkuji za informaci...😉

Lenca
4x

Ahoj všem.Jdu na neurochirurgii na konzultaci Mám vyhřezlé plotýnky c56 a C7 s útlakem kořene c7 a stenózu páteřního kanálu.Problemy s rovnováhou a bolesti do ramene a Brni mi levá ruka a noha.Myslite že mi operace pomůže jdu na Homolku.dekuji za odpověď.

Vlaďka
3x

Koukám, že je tu jeden novější komentář. 9.12. už nastupuji k operaci. Začínám být nervózní. Ale doufám, že to pomůže a bude lépe. Jdu také na Homolku.

Lenca

Pro Vladku.Je jsem ráda,že tu nejsem sama na diskusi.Lenca

Vlaďka

Leni, na kdy je plánovaná ta konzultace?

Lenca
1x

Vladko jedenáctého teď v pondělí.Fskt už jen přežívám.Nemuzu spát bolesti do ruky a hlavy.Pajdam, protože necítím nohu pořádně no l Čím dál lepší.

Vlaďka
4x

Tak držím pěsti, ať se to rychle vyřeší. Pro mě je nejhorší to čekání. Bolesti teď větší nemám, (jen nárazově), protože jsem už několik měsíců na neschopence. Na ruce se moc nemohu spoléhat, brní, občas ochrnou. Celkově prostě nepohodlí, protože nemohu nic dělat jako dříve. Ani ležet, oblékat se atd. Ale už se mi to blíží a snad bude lépe. Tedy, určitě bude.

Lenca

Vladko to máš dost podobné jako já.Jak dlouho čekáš na operaci? Držím ti palce ať jsi po operaci v pořádku.Krery Dr tam je v pondělí? Chrobok?

Lenca

Tak jsem na nrschopence.

Vlaďka
1x

Bohužel termín operace jsem dostala už 11.7. To tě asi nepotěšilo, co? Ale určitě to bylo ovlivněno i tím, že v létě se moc neoperuje, pokud to není úplně akutní. Marodím jsem začala už počátkem února, když jsem už do práce skoro ani nedolezla. Já byla na konzultaci ve čtvrtek, to tam byl MUDr. Raev. Celou tu dobu chodím na fyzioterapii, takže se pomalu připravuji na vše, co mě čeká po operaci.

Lenca
1x

Teda to je šílená čekací doba.Chudaku.No tos mě nepotesila😄.To mě klepne.

Vlaďka

Zítra dej vědět, jak jsi dopadla.

Lenca

Ahoj jo dám vědět .Přijedeme až večer máme to daleko jsem z Moravy až.

Lenca

Vladce.Tak operace zatím nebude.msm jet do lázní a na rehabky zase.

Vlaďka

Leni, tak držím palce, ať to pomůže.

Vlaďka
1x

Tak to mám za sebou. Je mi lépe, než jsem čekala.

Lenca

Ahoj Vladko.To jsem ráda,že seš ozvala a je ti líp.

Vlaďka
1x

Takže nakonec menší výkon, než bylo v plánu. Páteř je prý v tak hrozné stavu (dáno geneticky), že plánovaný rozsah by byl spíše riziko. Takže odstranění a náhrada dvou plotének, obroušení výrůstků a uvolnění míchy, titanové dlahy a 4 šrouby. Hned po probuzení z narkozy jsem věděla, že je lépe. Žádné chrnutí rukou při běžném pohybu jako dříve. Vstupní rána vpředu na krku celkem v pohodě. Bolest za krkem zvladnutelná. Problémy s polykání a bolestí v krku, díky pohmoždění a otoku jicnu. Ale vše tak nějak přijatelné. Takže pondělí nástup. Úterý kolem poledne operace. Večer na vlastní žádost chůze pár metrů na WC. Ráno ve středu běžná snídaně a před polednem jsem si přešla po svých na běžné oddělení. Pak už občasná sprcha, cesta pro kafe atd. Ve čtvrtek vyndán drén z rány a kanyla z ruky. V pátek poslední převaz, zamáznutí rány a kolem 9h domů. Prostě fofr akce. Sice nesmím dělat skoro nic, nějaké bolesti jsou a pár měsíců mě ještě v práci neuvidí, ale zatím jsem velmi spokojená. Necelý týden po operaci a je mi už teď lépe než dříve.

Janka

Dobry den Vladko, nevim jestli tu jeste chodite, ale me by zajimalo. Jak jste jeste dlouho byla po operaci doma. A co vse se v tom case delo.. rhb, dr., lazne a za jak dkouho po op kontrola. Dekuju za info

Ondiska
1x

Pro Vlaďku - k jakému doktorovi jdete na Homolce? Já jsem objednaná k panu MUDr. Kašíkovi ke konzultaci, snad najde správné řešení problémů s krční páteří, mám v nálezu skoro vše, kromě myelopatie, tedy zatím zvladatelné bolesti, pokud se hlídám a nezatěžuji, nejhorší je, pro mě posed u PC....

Vlaďka

Omlouvám se, čtu to až nyní. Můj lékař je mudr. Raev

Vlaďka

A jinak, já už i tu myelopatii. Výhřezy a osteofyty po celé C páteři.

Ondiska

Vidím, že většina pacientů s problémy krční páteře jde na Homolku. Stenoza je zřejmě již trvalá, nebo mohou kanál rozšířit, asi ne, že? Jak úzký kanál máte? Já 6,7 na jednom místě , 3 vyhřezlé plotýnky, jdu teprve na konzultaci, dle neurologa se ani na Homolce do operace nepustí......Tedy máte 2 vyhřezlé plotnénky, máte útlak míchy. Jak dlouho jste od konzultace s neurochirurgem čekala na termín operace? děkuji a držím palce

Lenca
1x

Ahoj.mam taky tři plotýnky výhřez útlak míchy a stenózu.Na Homolce mi zatím operaci neudělají.Mudr Pavlů mi napsal opět rehabky a lázně.Drzim ti pěsti ať pořídis líp jak já.

Zuzka
4x

Vím, že to sem moc nepatří, ale chtěla jsem se zeptat, jestli je po operaci krční páteře mozné provozovot nějaký sport? Třeba jízda na kolečkových bruslích. Mamka je rok po operaci a chtěla by jezdit na kolečkových bruslích. Co si o tom myslíte?

pavel
1x

Mě bylo řečeno,že v zásadě můžu provozovat jakýkoliv sport,ale nesmím padat.

Bimbo
5x

Jsem po operaci krční páteře již třetí rok. Noc po operaci nic moc. Ráno jsem odešel sám na rentgen do druhé budovy. Sestřičky mě našli až v kantýně :-). Třetí den odchod domů. 6 týdnů ten hnusný límec. Kontrola po třech měsících a druhý den odjezd lyžovat do Alp. S odstupem času mohu konstatovat: bolesti rukou nejsou, jemná motorika nic moc, ale bez operace by možná nebyla žádná. Dva sešroubované obratle přece jen trochu omezují, např. nasoukat se do auta, více otočit hlavu atd. Co se týká sportu, tak mimo lyžování dělám cokoliv. Jednou z vyjímek, které nedělám, je kupodivu plavání. Dlouho zakloněná hlava mi nedělá dobře a se šnorchlem vás Ti pitomci do bazénu nepustí :-( Jinak FN Olomouc. Opravdu odborníci!

pavla
1x

Ahoj Bimbo,taky mám zkušenost s Olomoucí,operoval mě Mudr Machač ,výborný člověk,skvělý operatér,jizva není vidět.Ruka mě bolí pořád,horší cítivost,útlak byl dlouho .Cvičím ,sportuju,lyžuju,s plaváním mám to samé,lákají mě kolečkové brusle ,ale bojím se pádu.Jedna operace stačila.

jarca
2x

Čauky Bimbo,to máš skvělý!Doufám,že se taky dopracuji ke sportování,jako ty.Nerada bych skončila takhle.Zatím chodím jen cvičit,ale jde to těžko,ruce mi zeslábnou a bolí krk i hlava.Nicméně,nepřipouštím si,že se to nespraví.Tak ti přeju ať se daří.Ahojda

Katka
3x

Dobrý den, já bych měla také nastoupit 10.3.,ale stále váhám.Doktor mi říká,že budu moci po té operaci dělat víceméně cokoliv,tedy pokud budu cvičit,ale jiní mi zase říkají,že to pravda není.Neměli by mi ještě nic měnit,jen vysat tu vyhřezlou hmotu tubusem,řez cca 2cm.Myslíte,že skutečně mám jít,nebo mi může pomoci Dornova metoda tak,že budu úplně v pohodě,budu moci sportovat. Mam 2 vyhrezle plotenky - 5mm a 11mm.Díky moc za názor.

lenka
3x

Zdravím.Moje švagrová má výhřez 11 mm,bederky.Hrozila jí operace.Jako poslední záchranu vyzkoušela po odeznění akutní bolesti(infůzní terapie,magnety rehab.atd.)posilování pod odborným dohledem ve fitku.K trenérovi dochází už rok 1x týdně,bolesti nemá,cítí se dobře.Určitě bych se nesvěřila do rukou každému,tento je vyhlášený,má zkušenosti,chtěl vidět všechny ct,mr,rtg,podle nálezu s ní individuálně cvičí.Co se týče toho cvičení po operaci,je to nezbytné,mluvím ze své zkušenosti,jsem po operaci krční páteře.V mém případě by posilování nepomohlo,plotýnka tlačila na míchu.At už se rozhodnete jakkoliv,držím pěsti.

petr
11x

Ahoj.Jsem po operaci krční páteře,vyhřezlá plotýnka.mohl by mi někdo sdělit jak dlouho trvá neschopnost k práci a zda jsou nějaká omezení ?Zatím mi nic nebylo sděleno.

Lenka
5x

Jsem 6týdnů po operaci krční páteře C5/6,resekce osterofytů a zadní podélný vaz.Můžete mi prosím někdo napsat,jak mám rehabilitovat?Lékař mi totiž vůbec nic neřekl,jen rehab.sestra ještě v nemocnici,že 6 týdnů cviky jen x ruce,aby se nehýbla hlava a pak už hýbat hlavou do stran a dopředu.Ve zprávě od neurochirurga mám však napsáno -cvičit jako doposud.To znamená x ruce.Do této doby jsem vůbec hlavou nehla,ale teď už se snad může,ne?Já opatrně hýbu,snažím se chovat přirozeně.Další kontrolu mám za 6týdnů a nechci si ublížit.Možná,že si říkáte,že jsem se měla na vše zeptat neurochir.,ale já měla 3 otázky a nechal se mě zeptat jen na 1 a za minutu jsem byla z ordinace venku a to jsem hodně hovorná.Velice děkuji za rady

pavla
1x

Ahoj,určitě bys měla cvičit pod odborným dohledem,obrat se na svého neurologa nebo obvodního lékaře at předepíše rehabilitaci,tam ti cviky ukáží.

Lenka
1x

Ahoj,ty jsi také hned po 6týdnech chodila na rehabilitaci?Nemůže se ta náhrada pohnout,když ještě není vše srostlé?Já cvičím doma opravdu poctivě,ale jen na posílení x ruce,jak to chtěli v nemocnici.Také by mě zajímalo, za jak dlouho to asi bude srostlé.Já mám smůlu,že jsem vybrala sice velice vyhlášenou kliniku,ale s lidmi se vůbec nikdo nebaví.Je to továrna na body.Obvodní lékař ještě nikdy nikoho po operaci krč.páteře neměl,tak také neví.A aby toho nebylo málo,tak mi neurolog a obvod.lékař tvrdí,že nebudu moci vykonávat dosavadní povolání,protože u něho mám stále skloněnou hlavu.Co si o tom myslíte?Máte nějaké zkušenosti?Chci se na to zeptat na klinice,jestli mě ovše zas za 1min. nevyhodí z ordinace.

pavla
2x

Zdravím.Mě spoustu cviků ukázala rehabilitační hned po operaci,většinou zaměřené ne posílení svalů krku,prsnich,mírně s krkem otáčet,ven jen s korzetem,do auta.Po 6 týdnech mi dělali rtg,jestli se něco nepohlo,asi za měsís jsem začela chodit na rehab.a chodím doted.Tam mi pomohli nejvíc,i když si taky zpočátku se mnou nevěděli rady.V lednu jsem byla na dalším rtg,vyvíjí se to dobře,můžu cvičit s plnou zátěží.Ten inplantát je plně fixní až po půl roce,do té doby si musíš dávat pozor.S tou změnou povolání,to záleží na tobě,jestli ti to nic nedělá,krk nebolí,jen se naučit správnému držení těla,já chodila křivá jak paragraf.Sedění mi nedělá dobře.Zaměstnání musím změnit taky.S doktory je potíž,ale nenech se odbýt,ptej se,zdraví máme jedno.

Věra
2x

kterou kliniku jsi si vybrala? Já mám špatné zkušenosti s olomoucem.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce