Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Míša

Ahoj Romčo, tak to je mi líto, ale nesmíš být nastydlá kvůli narkóze. No tak já budu mít 7.11 rok od operace, tak na Tebe budu myslet. Já včera a dnes slavila zítřejší svátek, tak jseme popíjeli (já bych zprávně neměla, ale dala jsem si). Půjdu uklidit kuchyň a chci koukat na Novu Sinemu nebo kde dávají "Ten svetr si nesvlíkej". Zítra jedu s taťkou na chaloupku a chci dělat vdolečky, tak snad se mi povedou, budu je dělat poprvé, ale je to těsto jako na buchty, takže by to mělo být v pohodě. Zítra si jedu vyzvednout oriflame, dělám ho rok, nevydělává mi to, ale je to pro mě takové spestření. Viděla jsi Chroboka? je to fešák viď? u mě na vizitě dělal vždy srandičky:-) Měj se fajn a drž se a říkal Ti kudy povede řez, jestli předem nebo zadem? já ho mám zadem a měla jsem tam 17 stehů, ale já to měla hodně komplikované. Zatím papááá a zase písni.M.

romana

čauky Míšo Chrobok je fakt fešák ale co jsem tam ty 2hod seděla tak jsem si připadala jak Alenka v Říši divu z jedný strany tam vozili lidi na vozíčkách a z druhý strany chodili lidičky o berlích v chodítkách o holích ale nikdo v korzetu na krku jen se u mne zastavila paní a říká nebojte se ničeho běží to tu fofrem nikdo netrpí bolestí a budete v dobrých rukouch tak mě uklidnila že mne to nebude bolet ale mám otázku co bude dál když je to fabrika na páteře no uvidím já taky chci chaloupku to je moje přání hned po zdraví měj se hezky

Míša
1x

Ahoj Romčo, já když jsem tam byla, tak s límcem tam bylo snad jen 5 nebo 6 lidí z obou oddělení (A i B). Je fakt, že je to taková fabrika, je to tam jak na běžícím pásu, hlavně takhle na podzim, vím že to tam loni sestřičky říkala, že podzim je nejhorší, že se to nejlíp hojí tak mají narváno. Jsou tam dvoulůžáky a já byla na A i B ve třech na pokoji, pak na jednolůžáku, když mi jizva hnisala. Opravdu se nemáš čeho bát, pro Chroboka je to hračka, slyšela jsem, že je fakt dobrý. Já jedu příští úterý na neurologii, tak jsem zvědavá co mi dr. řekne na všechny zdr. problémy. Jo známá bydlela v Neratovicích, tak se mě ptá na Tvé příjmení, bydlela tam když byla malá, je jí 37, tak jestli se náhodou neznáte. Zatím pa, jdu se natáhnout. M.

jméno a příjmení

ahoj Mšso pisni ti na imeal pa

Míša

Ahojky, kdo pak mi pošle mejl?

pája

Prosím o radu.Několik let mám problémy s krční páteří,ale před rokem byly bolestí úděsné-takže nemocnice,kapačky,obstřiky atd.Od agresivních bolestí mi to pomohlo,stále jsem moc opatrná a fyz.téměř bez námahy-ale moc mě trápí,stresuje a omezuje část.necitlivost,brnění a tzv.tupost ukazováku levé ruky!!(mám výhřez plotének C4/5,C6/7,aEMG prokazuje radikulopatii nervu).Má někdo zkušenost,že časem ta necitlivost prstu ustoupí-nebo nemám čekat a raději jít na operaci??!bojím se,ať to není po operaci ještě horší.Prosím potaďte.je mi 40r.a nechci mít tak omezený život.Děkuji!!

romana

ahoj Míšo mejla jsem ti už poslala Romana

Ella

Všechny zdravím a jsem ráda,že jsem našla tyto stránky a ráda se zapojím do diskuse.Ani jsem netušila,kolik nás má stejný problém s krční páteří.Jsem čerstvě po operaci,byla jsem 8.10.09 v nemocnici na Homolce.Operoval mě dr.Kučera a je fakt dobrý.Čtvrtý den jsem šla domů a cítím se dobře.Operační výkon byl-dekomprese C5/6,náhrada disku endoprotézou Discover(přeloženo-osekali mi tři výrůstky a vyměnili umělou ploténku).Před 20 lety jsem byla na operaci bederní a nedá se to vůbec srovnat,týden jsme nemohli z postele vůbec a sednou si až po třech nedělích a to jen tak na minutku bylo to v Kladně.Syn byl taky na bederní,je to čtyři roky ,byl na Homolce a ten chodil hned druhý den a seděl po týdnu,operoval ho dr.CHrobok,nedám na Homolku dopustit.Doma teď nosím měkký límec,na spaní ne ale jinak moc poučená co smím a co ne nejsem,hodně mě pomohlo ,co jsem se tady dočetla.K dr.Konrádovi jdu až po měsíci a k dr.Kučerovi až za tři měs.zdálo se mi to dlouho ale vidím,že je to normální.Taky budu řešit lázně,myslela jsem,že se jezdí dřív,nejradši bych ale nejela.Přeju všem hezkou dobrou noc.

paja

ahoj eli,měla jste před operací "mrtvění,necitlivost,tupost" prstu u ruky?Mám též bolesti krč.páteře,ale k tomu mne trápí a stresuje i ten "mrtvý "ukazováček.Mám výhřez.ploténky C4/5,C6/7,a radikulopatii nervu.Pomohla vám operace od problému "mrtvění a tuposti"prstu??Bolesti snad ustoupí,časem?,ale toto mne stresuje nejvíc!!Prosím,poraďte,Děkuji.

Míša

Ahoj Elli, také jsem byla operována na Homolce. Operoval mě dr. Chrobok a dr. Kučera mu asistoval. určitě sis tu o mě přečetla to martýrium, kterým jsem od loňského června prošla, vlastně od roku 98. 7.11 to bude rok, co jsem po operaci a můžu říct, že toho začínám litovat, sice chodím celkem dobře, ale dost problémů se vrátilo a jsou ještě horší. V červnu jsem byla na MR a C2 mi opět tlačí na míchu, naštěstí zatím jen tam, před operací tlačil zub i na zadní mozek. V úterý jsem byla na kontrole na neurologii a dr. z toho nebyla moudrá a v lednu jdu na MR hrudní a bederní páteře, mám totiž v hrudní výdutě, tak ty by mohly způsobovat některé problémy a bederka taky. No teoreticky mě čekají ještě 2 operaci. Krční v pořadí 3 a bederka 1. Ani do jedné se mi nechce, prožila jsem si od loňského června peklo. Musím se jít mrknout na troubu, peču bábovku a máme nový sporák. Jo můžu tykat a od kud jsi? Zatím pááá

karel

Ahoj lidi, mám velkou prozbu, u mé dcery 12-let diagnostikovali skoliosu v pokročilém stádiu, kde jediným řešením je operace a od té doby nedělám nic jiného, než že hledám, jakékoliv info.Operace bude provedena na Bulovce a bude jí dělat MuDr.Toth. Reference na něj jsou vesměs pozitivní, i když dostat z něj info., je dost složité, ale to mají doktoři snad všichni společné. Ale to co jsem vydoloval je, že podél páteře jí dají dvě kovové tyče a prošroubujou je do obratlí a vše se nechá srůst .Tak a tady nastal prostor pro otázky. Je v růstu ,jak se to řeší? Bude mít omezení a jaká? Máte-li někdo nějaké zkušenosti s timto problémem ,Bulovkou,doktorem budu rád za jakékoliv info.

ella

Ahoj Pájo já takové bolesti jako vy neměla,jen po ránu jsem měla občas brnění a necitlivé tři prsty na ruce ale vypozorovala jsem ,že většinou když jsem den před tím,dělala něco těžkého,třeba makala na zahradě a nebo i od pletení,ale opravdu to nebylo moc často.Já měla hlavně ¨velké bolesti vzadu za krkem a šlo mi to až do půli hlavy,měla jsem to skoro pořád,už to bylo chronické asi tři roky,hlavně jsem se nemohla ani zaklonit.jsem krátce po operaci,tak nemůžu ještě moc hodnotit ale už teď se zdá že je to mnohem lepší,zatím s krkem nehýbám,bojím se až pojedu příští týden na první kontrolu,aby mi s tím doktor moc nehýbal.Já už mám pár operací za sebou,vždycky se mi ulevilo a vždycky si nadávám,proč jsem nešla dřív a zbytečně trpěla,takže všem kdo váhají doporučuju ,ať jdou a nebojí se a hlavně to chce být psychicky v pohodě,tak se nestresujte,to vám jen přitíží,to mám vyzkoušené.Moc vám přeju aby jste vše zvládla,Ella

ella
1x

Ahoj Míšo ,když čtu jaký máš problémy tak tě moc lituju ale teď když jezdíš na Homolku tak ti určitě pomůžou,tam jsou machři doktoři,já byla na první operaci na Kladně,protože jsem tam patřila,dřív jme si nemohli vybírat,dnes bych tam nešla ani náhodou,na Homolce jsem byla už po druhý a zase dobrý jen doufám,že se mi to zase nevrátí,jak tady čtu.S tím důchodem je to všude stejný,vždycky když jdu na kontrolu,tak si připadám jak blbec a hrozně mě to ponižuje jak tam se mnou jednají,přitom mám za sebou sedm operací.Já jdu na první kontrolu od operace příští týden,tak uvidím jak vše bude dál pokračovat,už se taky hrozně nudím,jsem zvyklá pořád něco dělat a jen sedím tady .Dnes jsem zkoušela šít na šicím stoji ale zatím nic moc ,tak jsem aspoň upekla škv.placky,doufám,že se ti bábovka povedla.Dobrou Ella

Míša

Ahoj Pájo, kdy a kde Tě operovali a co Ti dělali? Za 6ní to bude rok, co jsem po operaci a mám stále bolesti, od dubna se mi zdr. problémy vrátili a jsou horší. V lednu jedu na další magnetickou, tentokrát hrudní a bederní páteře, tak jsem zvědavá co tam bude.. a jak se Ti daří? kolik Ti je a odkud jsi? neva že tak vyzvídám? Pa Míša

Míša

Zdravím, můžu tykat? to Vám operovali 7krát krční páteř? tak na kontrole pozdravujte, Kučera je strašně hodnej, asistoval při mé operaci. Po operaci jsem jím tam zkolabovala a Kučera mě vezl na CT měla jsem tak silné bolesti, že jsem nechtěla aby mě přendali na to CT, tak dr Kučera mě tam pak držela za ruku když se čekalo na postel z JIPKY. Seděl tam u mně a něco mi tam povídal, ale už nevím co :-) já jsem zvedavá co ukáže rezonance v lednu, krční vím že mi C2 tlačí na míchu, dr. chce hrudní, tam mám výdutě a ty tam dělají asi taky neplechu a v bederce mám L5/S1 vyhřezlou 6mm. Takže budu čekat do ledna a doufám, že se do té doby neudusím a ňák to přečkám. Jestli budete chtít, můžete mi písnout na mejla. Míša

Míša

Dobrý večer, nevím kdo to píše. Já jsem rehabilitovat začala po 3měsících, co jsem byla na kontrole, dřív jsem nemohla a bez límce jsem se neobešla. Chodila a doposud chodím ambulatně (už 11let), zámá, která byla operována s bederní páteří, tak byla operována 14.11 a první týden v lednu nastupovala na Malvazinky a moc si to tam chválila a dobře jí tam rozcvičili a pak v červnu jsme byli společně v lázních v Bělohradě a ona je naprosto v pohodě. Po jaké operaci jste a nebo teprve na ní čekáte? Hezký večer Míša

Míša

Ahoj Romčo, ty Malvazinky budou dobré, jak jsem psala, byla tam známá a byla velmi spokojená. Já byla 27 na Homolce u neuroložky. Nebyla z toho moudrá, napsala mi léky na zkoušku. 23.1 jdu na MR hrudní a bederní páteře, protože mám výdutě v hrudní a vyhřezlou plotýnku v bederní. Bolí mě celá páteř, tak chce zjistit, kde je příčina. Denně se dusím, tak je to nahouby. Ráno jsem upekla bábovku, teď půjdu uklidit koupelnu, musím uvařit brambory a vytřít kuchyň. Odpoledne budu dělat ještě zapečený těstoviny na večeři a zítra na oběd. Večer jdu do divadla s babičkou. Jinak mi dr. řekla že nesmím zvedat nic těžkého, mám se vyvarovat fyzické námaze, dlouho být v jedné poloze (sedět a stát) předklon a záklon hlavy. No jsem z toho dost rozhozená, řekla, že je možné že tenhle stav bude už napořád. Ale když mi to tam tlačí na míchu, tak se stejně bude muset někdy ta operace udělat. Jsem zvědavá co bude na té rezonanci v lednu. Chroboka pozdravuj :-) dělám si srandu, stejně by si mě asi nepamatoval :-) zatím pááá a všechny zdravím

ella

Zdravím všechny krční páteřáky a vidím,že i když by jsme u počítače sedět neměli,všichni tu rádi sedíme ,nejsem žádná vyjímka,Ella

romana

to je fakt sezení u počítače nic moc ale co má člověk dělat když je celý den sám doma že televize na prd nic tam nedávaj tak alespon krátíme čas takhle až mě rozřežou tak nevím kdy si k tomu sednu

Míša

Ahoj Romčo, moc na Tebe myslím. Jdu za chvilku do města s kamarádkou. Brácha má horečky, tak to snad nechytnu od něj. Kdy nastupuješ na Homolku? Budu Ti držet palečky, věřím že vše dobře dopadne a budeš brzy doma. Hlavně pak jen odpočívej, nic nedělej, nechej se obskakovat :-) Zatím pááá

ella

Zdravím vás Romano,taky jsem byla na operaci na Homolce ,operovali mě nedávno 8.10.a taky mě operaci odložili,po¨rvní nástup jsem měla v srpnu,myslela jsem že jak je to naplánovaný tak to bude ale nevzali mě a tak jsem odjela domů,druhý nástup jsem měla na 6.10.a operaci druhý den,zase to odložili ale jen o den,jsou to hrozný nervy,když čekáte ale nebyla jsem sama,bylo nás tam hodně co to měli z různých důvodů odložené,kdybych to věděla do předu,že je to tam normální ,tak bych s tím počítala,tak se ma to duševně připravte a vydržte protože jinak je to super nemocnice,mě operoval dr.Kučera ,je fakt dobrej a mého syna dr.Chrobor a taky výbornej.Tak vám přeju aby jste nečekala ani den a vše dobře dopadlo,Ella

ella

Ještě Romaně,operovali mě ve čtvrtek,večer už jem koukala na televizi,čtvrtý den jsem šla domů a hned zasedla k PC,tak se nebojte že počítač necháte dlouho zahálet,už jsem na operaci na Homolce byla a nedám na ni dopustit,vyplatí si počkat na dobré doktory,zdravím Ella

Míša
1x

Ahoj holky, já na operaci čekala víc jak týden. Nastoupila jsem 30.10, 31.10 měli udělat ještě doplňující vyšetření a 3.11 v pondělí jsem měla jít. Měl mě operovat původně dr. Klener. Už v sobotu mi řekli, že pondělí to 100% nebude, možná úterý. V pondělí, že možná středa a ve čtvrtek mi řekli, že 100% pátek. Dovedete si představit ty nervy, ale já už se od středy vyloženě těšila. V pátek ráno se mi dr. Chrobok přišel představit a měla jsem jít na sál kolem půl desáté. Připravená, léky v sobě, katedr (aby nemusela na záchod, měla jsem jít ze sálu na SIP) vzali mě na sál až po 13h. když mě doktorka uspávala, tak já na ní "já se tak těším" ta na mě koukala jestli jsem nespadla z višně :-)) když jsem se probudila z narkozy, chvilku to bylo bez bolesti, volala jsem domů a kamarádce, byl zamnou Chrobok. Pak začali nesnesitelné bolesti a já jim tam přestávala dýchat a padala do bezvědomí. Tak rychle mě dr. Kučera vezl na CT a na JIP kde si mě převzal dr. Šoula, mlaďoučkej pan doktor, připomíná mi Aleše Cibulku z ČT1. No a dál jste si to přečetli, byla jsem tam 5týdnů... zatím pááá a Romčo neboj se. Bude to O.K. pááá

rena

zdravím všechny!já mám výhřez krč.plotének,C5/6,6/7,utlačené nervy čímž mi brní,tupne prst u l.ruky.Teď nějaký as zatím zvládám,ale myslím,že jen díky tomu,že se fyzicky maximálně šetřím!Stále řeším,zda ta protivná "mrtvolnost"prstu odezní a zda časem,i bez operace,ta páteř přestane zlobit,samozřjmě,když se budu šetřit.Akutní problémy mám cca 1rok.Operace nese určitá rizika,a já stále nevím,jak se rozhodnout!je mi 40let,a chci si život ještě užít-a ne "vegetovat"se strachem,kdy mne to zas "skřípne".Co myslíte?z napsaných reakcí vidím,že to není jen tak.Máte víc zkušeností pozitivních?,jako,že operace více lidem pomohla,ulevila,a žili pak kvalitněji?Jsem na rozpacích a je mi úzko.je to strašné rozhodování!Děkuji za názory.

Míša

Zdravím Vás, o mě jste si tu určitě přečetla. Známí co, podstoupily operaci, tak jsou v pohodě. Já to říct nemohu, ale věřím, že se to zase časem dá dokupy. Čekám na vyšetření rezonance, které bude v lednu a pak se uvidí co bude dál. Takže další čekání, to je pro mě dost stresující, ale kdo si počká, ten se dočká :-)) odkud jste? jinak doporučila bych Vám Homolku, tak je výborná, a potvrdí Vám to tu i ostatní, že? mějste se krásně a držte se!! Míša

romana

zdravím všechny tak v pondělí nastupuji v uterý mne mají operovat těším se jak malá holka potíže mám pořád horší ale snažím to vydržet vzkaz pro Renu máme podobné obtíže brní mne ruce a mrtví prsty budí mě to i v noci ted jsem 4měsíc v pn a je to lepší ale nedělám vubec nic pouze vařím ale tím že pracuji jako kadeřnice tak se bolest stále zhoršovala je mi 45let a jdu do operace a jsem přesvědčena že to pomuže jak budu moci tak vám dám vědět papa a opatrujte se všichni

Míša

Ahoj Romano, budu na Tebe moc myslet a věřím, že vše dopadne dobře a budeš bez obtíží. Mě od pondělí bolí celá páteř, hlavně krční a hrudní. Na dnešek jsem tupou bolestí do nohou nespala. Dnes mi trnou ruce a chvílemi jsou jakoby necitlivé. No nedivím se, od rána jsem byla na nohou, krám-nákup, pečení sekané, vaflí a mazance a do toho jsem dělala na oběd brokolici s brambrem a vytírala jsem. Teď to zapékám se smetanou a sýrem a jdu se nadlábnout a už budu jen odpočívat a koukat na televizi nebo video nebo si číst. Také jsem se strašně na tu operaci těšila, zítra to je přesně rok, co mě Chrobok operoval. No ale je to na prd, opět se to horší, hlavně bolesti. Beru od minulého týdne léky co mi napsala neuroložka, ale zdá se mi to spíš horší. No uvidím co ukáže lednová MR. Drž se!!! a budu na Tebe v úterý myslet. Páááá

rena

ahoj romi,moc držím palce ať se vše podaří a hlavně ať se uleví.budu na vás myslet!Já mám akutní problémy rok-a protože to nejhorší jsem "ustála a tak nějek rozchodila"kapačkama ,lékama,silou vůle atd.-tak teď se vlastně"udržuji v klidu a chlácholím,"že to snad půjde i bez operace -ale síly dochází!!a chci žít bez strachu,že při jakékoli větší aktivitě se ty urputné bolesti vrátí!-asi víte,jaké to je?!Máte i stejný výhřez a stanov.diagnozu?Jak to půjde,dejte vědět-přeji jen to nej!Odkud jste?Já jsem kousek od Brna.Tak pá.

rena

P.S. romi,ob řádek je vzkaz a přání pro vás-já se překlikla.Už to máte za sebou a jistě dobré!!Myslím na vás!napište.Pá.

Zdravím všechny a potřeboval bych slyšet jesli někdo prožívá co já nebo prožil a pomohla mu operace krční páteře.V květnu 2004 jsem měl autonehodu narazilo do mě do me zezadu auto šílenou rychlostí.Tomu to stavu po haverui se říká whiplash injury mooc se trápím bolestí může někdo popsat jak se dostal na prohlídku neurohirurgie. milan

Míša

Zdravím Milane, no nebudu Vám popisovat začátek mé nemoci v roce 98, to šlo ráz na ráz. Ale to jste si tu určitě přečetl. No teď na Homolku jsem se dostala přes ortopeda, kterému se nelíbila bederní páteř. Neuroložka, když mě viděla jak chodím, jak prostě vypadám, tak se zhrozila. Vezla jsem tam snímky rezonance ze střešovic, kde i jí dělali 5x během 7týdnů a řekli, že je ten stav stejný. Ona na to koukala a vyšetřovala mě skoro půl hodiny a pak mě za pár dní hospitalizovala a snímky ukázali na konziliu neurochirurgie a tam rozhodli operovat. Já po nehodě nejsem, mám vrozenou malformaci a žiju s tím už od 98 kdy se mi to projevilo a poslední 3 roky jsou dost husté. Teda po operaci byli tak 3 měsíce v klidu, bez obtíží až na pooperační bolesti. Je nás s touto nemocí kolem sta tady v republice. Když si teď tak uvědomuji, tak my měli také v roce 04 autonehodu, taťka usnul za volantem (vlastně spali jsme všichni...) jeli jsme pomalu, v protisměru nastěstí nic nejelo a taťka procitl a skončili jsme ve škarpě. Nic se nikomu nestalo, ale já tím bržděním se bouhla o opěrku. Sanita ani policie se nevolala. Nevím zda to mělo nějaký vliv na mou nemoc, nikde jsem se o tom ani nezmňovala. Jestli chodíte k neurologovi, tak ať vám napíše resonanci a se snímky ať vás doporučí na konzultaci na neurochirurgii. Budu Vám držet palce. Zdravím Míša

jarda,10.11 2009
1x

tak jsem prošel skoro všechny vaše příspěvky vidím žadná pozitiva 25.11 jdu na operaci krční pateře do motola mužu říct žádná povzbuzeni Chtěl jsem se zeptat jaké je to v motole jestli jste tam někdo byl na operaci děkuji Vám za odpověd

Magda Nová
1x

Nerboj se v Motole jsou machři....jsem po op bederní a nyní se chystám na krční...buď bez obav

Magda Nová

Nerboj se v Motole jsou machři....jsem po op bederní a nyní se chystám na krční...buď bez obav

Míša

Kdo pak to jsem psal jen "zpráva"???

ella

Zdravím Jardo,já byla na operaci zhruba před měsícem 8.10.2009 a musím napsat,že se cítím dobře,pomalu začínám otáčet hlavou a ty bolesti které mě tři roky trápily už jsou jen minimální,přes den dělám něco v domácnosti,už jsem i chvíli šila na stroji,jen večer u televize v pololehu mě to dost bolí,doufám že to rozcvičím,zítra jdu prvně na rehabilitaci,já byla na Homolce,vše bylo super,čtvrtý den jsem šla domů.Určitě jste se rozhodl dobře,já jsem ráda že jsem šla,říkám si že jsem měla jít dřív,držím palce,E

Míša

Zdravím Jardo, tak to budu moooc držet palečky, já jsem rok po operaci, byla jsem na Homolce. Ale v Motole jsem byla ještě jako dítě, před 11.5 lety na dětské neurochirurgii a bylo to tam děsné... ale to se už změnilo a vy jdete na dospělé asi na spondylochirurgii ne? píši si s jednou paní, co tam byla a byla spokojená. Mějte se krásně a budu 25 na Vás myslet. Míša

ella

Ahoj Míšo,byla jsem po měsíci na kontrole u dr.Konráda,napsal mě rehabilitaci,zítra začínám a pak mě čekají lázně,vůbec se mi tam nechce ale asi budu muset,jáký máš ty s lázněmi zkušenosti a kam jezdíš?Já byla jednou v Darkově,už je to dlouho ale moc mi to nedalo,přeji krásný den E

Míša

Ahoj Ello, já byla v červnu v Bělohradě, a moc se mi tam líbilo, byla jsem tam už podruhé a můžu jen doporučit, fakt skvělé prostředí, jídlo i okolí je krásné. Nech si napsat Bělohrad, tam jsou fakt skvělí. Konrád? to je kdo? zatím pááá

rena

ahojky Romi,jak se daří?myslím na tebe,čekám,až se ozveš-ale hlavně,že budeš v pohodě!Držím palce.dej vědět!Pá.

Míša

zpráva

Míša

zpráva

Míša

Ahoj Romčo, tak doufám, že vše proběhlo v pořádku a budeš brzy doma, snad by ses už příští týden mohla ozvat. Vím, že propouštějí tak po týdnu. Já posledních 14 dní válčím s bolestma zad, motáním hlavy a trnutím nohou a rukou. PS: dvakrát jsem se překlikla a odeslala prázdnou zprávu :-) Mějste se všichni krásně a hezký víkend všem

Míša

Zdravím Magdo a kam jdete s krční páteří a jaký máte problémy? A všem přeji hezký zbytek víkendu. M.

Ella

Ahoj Míšo,jsem měsíc a půl po operaci a jsem pořádně zmatená,když jsem byla měsíc po tak jsem byla u mého neurologa,ten mi dal předlohy jak cvičit,tak jsem to vše poctivě dělala,tento týden jsem byla u nás u primářky,ta mě napsala rehabilitaci a zase úplně jiný cvičení,jen takové lehké otáčení hlavou a to ještě na zemi,že je to šetrnější,přitom já už cvičila úplně všechno,takže jsem tý páteři dávala zabrat,všude to myslí dobře ale všude to říkají jinak,já už doma dělám všechno,dnes jsem šila na stroji asi dvě hod.to kdyby doktorka věděla,taky mi říkala,že mě nechce vidět u počítače,přitom já tu teď trávím hodiny,co mám taky dělat,uvařim,upeču,vyvenčím pejska a pak je nuda,když jsem byla před operací,tak jsem pořád něco dělala,mám hodně zájmů,tady vysedávám až teď,jak dopadla Renata ,tak zatím ahoj Ella

Míša

Ahoj Elli, Ty jsi začala cvičit po měsíci? já po 8týdnech byla u Chroboka na kontrole, napsal mi šetřnou mobilizaci a míčkování. A 14 dní trvalo než mě objednali. No já do té doby sotva hnula hlavou. Ale ono asi záležií co tam dělají. Mě spojoval destičkama lebku a půlku prvního obratle a šroubama druhý a třetí obratel. Tak to byl asi velký zásah, taky mám jizvu jako blázen, dělali mi to zadem, měla jsem tam 18 stehů, kdyby jsi chtěla můžu Ti poslat na mejl fotku, jetli Ti nevadí pohled na jizvy. Jinak na RHB chodím do teď a budu chodit už stále, už chodím od 98 roku 2 krát týdně. Děláme kuchyň v baráčku, stropy se schazovaly, byly tam plevy a obvodové zdi okopaly a tak, no děs. Mamina si včera hnula zády, na zahradě, tak jsem od včera vytírala a pomáhala taťkovi všechno možný a dnes opět. No a těď se mi nahřála žehlička a jdu žehlit. Zatím páááá zítra jedu na otočku do Prahy, vezu známe oriflame na hlavní nádraží. Pááá

romana

zdravím všechny ve spolek jsem naživu operaci jsem ve zdraví přežila v uterý mě začali operovat ve 14hod a skončili v 16hod mám v sobě keramické součástky diskektomie c4-5 a c 5/6 foraminotomie totální artroplastiky c4/5 a c5/6 activ-c jo moc nevidim na klevesnici tak omluvte přrklepy v pátek mě pustili domu cítim se docela ok jen nemuzu zvedat ruce o otacet hlavou takže potrebiji pomoc s oblíkáním obouváním mytím jsem jak malý mimčo bolesti moc nemám spíše jsem namožená jak jsem leřela pěi operacu v nepřirozené poloze řez mám ze předu 6.1. jdu na kontrolu do tý doby nesmím nic delat po operaci 2dny hrozné polikat jsen nemohlabolesti byli tlumeny prášky ale nic příjemneho jak byla operace uspesna ukaze čas na rehabilitaci mám nastoupit za 3měsíce do tý doby klid tak zatím pa

Ella

Zdravím vás zase mezi náma,tak to máte za sebou a teď už to bude jen lepší,já jsem po operaci měsíc a 10 dní a cítím se dobře,v domácnosti už dělám všechno,začala jsem cvičit(to mě strašně nebaví)a někdy úplně zapomenu,že jsem po operaci a musím se hlídat abych něco netahala,taky mě brněly prsty a teˇd už vůbec ne,všechno se vám pomalu zlepší,chce to čas,jak jste byla na Homolce spokojená,já už bych jinam nešla,kdo vás operoval,mě dr .Kučera,je skvělý,tak se hezky opatrujte a nechte se rozmazlovat,kdy se nám to jinak povede,zdraví Ella

Romana N.

Dobrý den, Pročítám zde Vaše příspěvky a pomalu ze mě začíná opadávat strach z operace. V lednu nastupuji na Homolku s C5-6, bude mi to dělat MUDr.Kučera. Moc prosím o radu, zda si mám pořídit nějaký zdravotní polštář a ještě jeden dotaz - jak dlouho se poté musí nosit fixační límec.

Míša

Ahoj Romčo, snad můžu tykat. Zdravotní polštář bych Ti doporučila, já ho mám a nemůžu si ho vynachválit. Koupila jsem si postel i s polštářem před 2 lety a byla to dobrá investice přes 20tisíc. No a ten límec se doporučuje nosit 8 týdnů, ale já osobně ho měla od listopadu skoro až do dubna. Do února celý den kromě spaní a pak s přestávkama, hlavně když jsem šla ven tak jsem si ho brala, dělaly mi problémy ty otřesy, jak jsem našlapovala na beton nebo kostky. No a beru si ho doteď někdy do auta, hlavně autobusu a vlaku. No a když neudržím hlavu a jsem unavená. Dr. Kučera je výborný, učtitě Ti to tu holky potvrdí, mě sice operoval Dr. Chrobok, ale Dr. Kučera asistoval. No budeme na Tebe všichni myslet. Pa M.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce