Inzerce

Olwexya (Venlafaxinum)

Dobrý den, zajímali by mě Vaše zkušenosti s užíváním antidepresiv Olwexya. Trpím již delší dobu panickou poruchou.Tyto antidepresiva jsem začala užívat před třemi dny (doporučená dávka 75 mg). Nejdříve jsem se zalekla příbalové informace, zejména seznamu nežádoucích účinků. Některé nežádoucí účinky jsem na sobě pocítila, jako sucho v krku, pocení, mravenčení, třes, nespavost a malátnost. Některé účinky již odezněly.Na tento přípravek prý nevzniká závislost. A jaké by byly následky, kdyby došlo ke kombinaci tohoto přípravku s alkoholem? Nadále, by mě zajímalo, zda-li Olwexya někomu z Vás pomohla odblokovat úzkostné až někdy panické stavy. Nikdy před tím jsem žádné antidepresiva nepoužívala. Děkuji za Vaše příspěvky. Eva

Inzerce
Odpovědi
Kluk

Bud to jeste zkuste nejaky tyden vydrzet,jestli to neprejde samo a pokud ne,tak zkuste postupne vysadit,ale v zadnem pripade ne najednou,to byste taky mohla pri rizeni auta uplne bez problemu nabourat nebo nekde pri chuzi sebou nekde svihnout o zem. Vysazuje se to tak,ze jeden den v tydnu ten prasek vynechate,ale pokazde v ten stejny den. Pokud chodite do prace pres tyden a pres vikend jste doma,tak bych urcite vysadil prasek v sobotu a tu sobotu vsechno radsi delal s velkym rozmyslem,muze to byt pro organismus sok. A uvidite,zda po vysazeni v tu sobotu vam pak ty navaly zmizi. Pokud to bude dobre,tak takhle muzete cca mesic vzdy vynechat v sobotu prasek. Pak dalsi mesic uz muzete vynechat ne jednou za 7 dni,ale treba jednou za 6 dni prasek. Pokud navaly opet o neco ustoupi,je to dobre. Pak dalsi mesic muzete uz vynechat prasek jednou za 5 dni. Pak dalsi mesic vynechat prasek jednou za 4 dny a tak dale postupne to vynechavat. Kdyby se ale opet vratili deprese,tak se muzete vratit zase o mesic zpet a vynechat prasek misto jednou za 4 dny tak jednou za 5 dni. Ja jsem to podobnym zpusobem vysazoval a dalo se to. Kdyby jste mela nejaky problem,tak sem klidne napiste,budu pokud mozna kazdy den sledovat toto tema.

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. června 2014, 00:06:37

Kluk1 poděkování

Tak jak vam je?

4. července 2014, 09:36:10

Jirka1 poděkování

Zdravím.Je třeba zvážit,co je pro vás lepší.Buď lék brát a cítit se líp ( jak píšete) nebo nebrat. Vždy je něco za něco.Můžu vás uklidnit.Olwexii 75mg.ráno beru 1měs.Tyto vedlejší účinky mám také a určitě je nás mnoho.Čtu,jak se tu řeší váha a sex.Ano souhlasím,po zkušenostech z PNB v Bohnicích ,hodně pacientů přibralo na váze.U můžú nejvíc břicho.Já mám 4kg nahoře 108kg!Také břicho a nemám z toho dobrý pocit,hlavně když jdu ven.Ale to,že se mi po 14 letech psych.problémů trefila dr. do léku,který mi konečně pomáhá a cítím se opravdu lépe,rád budu snášet vedlejší účinky!!!!.To mi věřte.Vím co píšu a co jsem si protrpěl..Není pro nás to nej.když je nám dobře?? Vydržte,proto jsme ty léky začali přeci brát.Pokud jim nebudu věřit,že mi pomůžou(a že jsem jich měl),tak nebudu otravovat psychiatry a budu dál trpět.To je cesta přímo do pekla.Toto pak vede k sebevraždám!Proto vydržte a bojujte.Léků je mnoho a můj názor je,jak jsem psal,mít to štěstí na daný lék,který vám sedne a na lékaře,jaké má zkušenosti. Není psychiatr. jako psychiatr.!Proto přeji všem,co jsme na stejné lodi,ať je nám dobře!!!

29. července 2014, 13:34:39

Polárka1 poděkování

Ahoj, sleduji tady diskuzi a docela ráda bych s někým popovídala o trápení s paní Depkou. Já se léčím 6 let, začínala jsem s mírnou depresí a ApoCitalem, pak se mi objevila první manická epizoda a posléze byla diagnostikována maniodepresivita, do dvou měsíců se mi rozjela epilepsii, takže toho je na jednoho taky víc než dost:( Bohužel jsem ten případ co mu zatím nesedly žádné léky, paní doktorka jich na mě vyzkoušela dobře 20 s menšími či většími nežádoucími účinky, ale zlepšení žádné. Teď začátkem prázdnin jsem se dala přesvědčit k hospitalizaci, ale bohužel o prázdninách jeli jen v takovém krizovém provozu, takže jsem po týdnu šla domů a bylo mi ještě hůř. Mánie moc nemívám spíš veliké deprese. Beru teď Lamictal na epku, k tomu mi byl doporučen Topiramat, protože i přes Lamictal 3x denně mám pořád záchvaty, tak jsem zvědavá jestli aspoň v tomhle nastane nějaké zlepšení. Jinak beru Zoloft a Questax, epileptoložka mi doporučila Venlafaxin, a tak jsem tu pročítala zkušenosti, byla bych ráda kdyby mi už konečně nějaký lék sedl a mohla jsem zase žít trochu normálně a ne jako troska. Mám dvě školní děti, jsem s nima už dlouho sama, rodina psychickou nemoc bere jako vymýšlení a lenost, takže podpora veškerá žádná, rady typu, když máš depku tak si zacvič, jo jasně asi by to bylo fajn, ale těžko cvičit, když ráno půl hodiny bojuju abych aspoň vstala a odvedla děcka do školy. Včera jsem byla po dvou měsících u své doktorky na psychiatrii a nulový zájem, napíše mi léky zeptá se kdy chci kontrolu a tradá pryč a na řadě je další. Za měsíc mám kontrolu, tak bych se jí chtěla zeptat na ten Venlafaxin, ty vedlejší účinky mě trochu děsí, protože žíznivá jsem už teď a s pocením mám taky problém, jsem každou chvíli slitá od hlavy až po palce a pak je mi zase najednou zima, ale tak třeba by mi zrovna sednul, epileptoložka právě říkala, že by mě mohl trochu "nakopnout" a dodat energii. Tak jsem se vypsala, budu ráda, když to tady trochu ožije a budeme si moc psát jak nám je a vzájemně se podporovat. Mějte se všichni jak nejlíp to jde Polárka.

21. srpna 2014, 10:57:23

Jirka

Ahoj,Olwexye bych se určitě nebál,zvláštˇ když berete Questax.Ten Vám může způsobovat ten útlum po ránu,pokud ho berete večer. Lekař tady musí rozlišit léky na maniodep. a ostatní.Berete myslím 4 druhy.Pokud budete brát Olwexyi,vysadí určitě Zoloft.Běžte určitě do toho a nebojte se.Na každého to působí jinak,ale tento lék doporučuji.Nečtěte příbal. letáky,ty Vám nepomůžou,léky ano!!! Na ostatní se vykašlete,neví co mluví(myslím ty rádce z rodiny a okolí),zatím to na sobě nezažily,neumějí si to představit. A ještě,zkuste jiného psychiatra. Držím Vám palce,máte děti,máte pro co žít!Hodně štěstí.

25. srpna 2014, 17:37:51

Polárka

Jirko, díky. Za ten měsíc si o Olw. řeknu a uvidíme, taky zvážím tu výměnu doktorky.

27. srpna 2014, 07:33:54

Marek1 poděkování

Zdravim vespolek. Beru Olwexii uz par let a zivot se mi od te doby zlepsil. Nicmene stejne jako nekterym z Vas se potim, piska mi v usich, a ty usi me jak na potvoru jeste svedi :-) Chut na sex veskera zadna, nastesti se to neda rict u jidla, pritelkyne dobre vari. Za tu dobu co beru prasky jsem pribral celkem uctyhodnych 15 kg. Drzim vsem palce, at se citi co nejlepe at uz s Olwexii nebo bez.

12. října 2014, 03:35:46

Kluk

Ahoj,mate taky nekdo po Olwexii hodne zvetsene zornicky jako jsem mel ja nebo je to jen muj pripad? Dik!

28. října 2014, 18:42:48

Holka

Já mám taky zvětšené zorničky :)

13. prosince 2014, 19:08:43

Kluk

A jak dlouho uz berete Olwexii? Jak dlouho mate zvetsene zornicky? Dekuji

24. prosince 2014, 23:56:36

Pampeliška

Mám taky...

14. prosince 2014, 16:51:14

Kluk

A jak dlouho uz berete Olwexii? Jak dlouho mate zvetsene zornicky? Dekuji

24. prosince 2014, 23:56:56

ila

Ahoj já beru 0lwexii asi 14dni a k tomu ještě paroxetin oboje Rano,musela mi ji doktorka přidat asi porocnim vysazeni se stavy vracely ale ještě mi zatím nezabrala.Doufam ze zabere,mám panickou poruchu a strach z nemoci porad si nějaké vsugerovavam.Na noc beru Neurol a ten mi zabírá.pa

25. prosince 2014, 20:22:16

jana1 poděkování

Beru olwexyi 150 ráno,risperidan3večer,pokud se nenajím,nespím,takže si hlídám aspon5hod spánku a podle toho jím,s olwexyí jsem přibrala na89,ted hubnu,mám78,ale je to asi tím,že se blíží jaro a s ním ta trocha euforie,zaplat pán bůh za ni.

17. února 2015, 02:32:49

MartinaK1 poděkování

ahoj všichni, já beru Olwexyi už 4 roky, mám panickou úzkost. Brala jsem 300 mg, okolo třetího roku jsem začala snižovat, ale z důvodu změny životní situace se úzkostné stavy vrátily. Nyní zase snižuji, za dva týdny budu brát 150 mg každý den. Po přečtení komentářů tady bych také chtěla sdělit své zkušenosti: na začátku jsem hodně spala, stavy se trochu zhoršily, ale cca po 2-3 měsících už prášek plně účinkuje. Častý pocit žízně a nadměrné pocení se po celou dobu užívání nezměnily. Pokud si prášek zapomenu vzít, nastává bolest hlavy, motání, zvláštní pocit podobný opilosti - nejlepší je si prášek vzít hned jak to zjistím. Dál bych chtěla říct, že nejhorší je měnit si sám množství prášku, nebo sám prášek vysazovat...já snižuji podle dohody s lékařem, trvá to sice velmi dlouhou dobu, ale nezpůsobuje to žádné pocity jako když prášek zapomenu vzít. Dlouho trvá, než si mozek na prášek zvykne, ale déle si odvyká, raději budu snižovat dlouho, než to celé zase prožít od začátku! Také jsem před vánoci, tedy po 4 letech s touto nemocí, konečně našla psychologa, který mi vyhovuje....rozhodně to nevzdávejte, to, že vám několik doktorů nesedne je naprosto normální a snažte se dál! Také mi pomohlo přečíst všechny knihy, které jsem o panické úzkosti našla, i ty o kognitivně-behaviorální terapii. Všem držím moc palce a vážně se nelečte sami, ať si neubližujete Martina

27. března 2015, 09:56:59

hanka

Mela jsem to same antidepresiv asi dvacet, nic nepomahalo, porad hur a hur az mi pani doktorka z celostni mediciny poradila jidelnicek a po roce leky nemam zadne!Hlavne zeleninu a hodne pit az 3 litry vody

22. listopadu 2016, 15:52:22

Pavel1 poděkování

Na Olwexii jsem přešel z Apo-Paroxu - paroxetinu a cítím významné zlepšení a zmenšení vedlejších účinků. Při nástupu Apo Paroxu jsem měl tři týdny extra těžké deprese/úzkosti, potom teprve zlepšení. Ale pocení, sucho v ústech a těžké celé tělo celou dobu cca rok a půl. Navíc potřeba spát, dřív jsem spával 6 hodin a při P. jsem mohl spát až 20 nebo pít dva energeťáky denně. Po změně doktora a přechodu na Olwexii je vše nepříjemné mnohem menší a lepší. Kdo se bojí brát antidepresiva dělá asi velkou chybu, sám jsem vzdoroval mnoho let než jsem se zcela zhroutil, AD vám mohou otevřít cestu k řešení u psychologa. Úzkosti a deprese ničí život nepředstavitelným způsobem, a pokud je máte tak si jejich devastační účinek nepřipouštíte a nevěříte že by to mohlo být lepší. Alespoň u mne to tak bylo. Přibrat pár kilo je nic a také pokud mám úzkosti a bojím se přibrat, tak mi to brání vyřešit vše komplexně a možná napořád.

6. května 2015, 10:09:04

loop

Ahoj, taky se podělím o zkušenosti s těmito antidepresivy. Beru Venlafaxin 75 zároveň s Escitalopramem, s tím jsem problémy nikdy neměla, bohužel u Venlafaxinu pozoruji několik nežádoucích účínků. Lék beru už přes 3 týdny, zhubla jsem 4 kila, nemám vůbec chuť k jídlu, abych něco snědla, musím se vyloženě nutit. Je mi zle i z pohledu na jídlo, když vím, že bych se měla najíst. Ráno nemám hlad vůbec, až odpoledne, kdy konečně něco sním. Žaludek na vodě, nevolnost hlavně ráno a dopoledne, večer už je to lepší. Také se více potím, se spánkem ale problém nemám. Myslím, že lék asi brzy vysadím.

9. června 2015, 09:57:19

aja1 poděkování

Ahoj brala jsem Olvexyi 7let. Zacinala z75mg v prubehu let dostala se na 2x 150mg den. Pak posledni 2roky už moc nezabiraly. Nežadouci ucinky skoro žadne ale zase je to individualni. Ted beru Elicei, jen 4mesice a uz jsem přibrala 7kg, otekaji my casti tela.Momentalne jsem na tom bidne, vubec mne Elicea ne zabira.

15. července 2015, 20:49:22

Zbyn1 poděkování

Ahoj, všem. Také se podělím o svoji zkušenost. Byl jsem hospitalizovaný s hlubokou depresí.V rámci hospitalizace na mne vyzkoušeli několik druhů léků, které u mne měly hrozné "vedlejší" účinky jako výkyvy tlaku, padání apod. Bylo to asi i kombinací léků. Nicméně Olwexya, ač má u mne vedlejší příznaky jako nadměrné pocení, občas drobná dušnost a přibral jsem (to však přikládám i svojí vůli a částečně stavu po nemoci) mi neskutečně pomohla Bral jsem nejdříve 2 x 150 g, nyní mám 1x150 a 1x75g. žiji jako předtím a si jediné co mi vadí je pocení a tloušťka. Nicméně zkouším zhubnout omezením jídla a možná to trochu pomůže i u toho pocení. Všem držím PALCE!

30. července 2015, 14:00:44

feťák1 poděkování

Vážení uživatelé, dle mé zkušenosti pramenící z požívání psychedelických drog a 10 let plácání se v depresi mohu s naprostou jistotou říci že tento "lék" jest zjevným druhem syntetického psychedelického speedu a jsem velice překvapen že není na seznamu legálně regulovaných drog. Jeho účinnost sice není největší, jak lze odhadovat z dávek které člověk musí pozřít, provděpodobně proto že je tělem poměrně úspěšně odbouráván. Návyk zjevně vytváří, jen si ho zkuste pár dní nevzít. Psychedelické účinky nastaly okamžitě po prvním prášku, popsal bych je jako ekvivalent požití menšího množství slabších lysohlávek ovšem hodně bublinitých vizí, pro mě víceméně nových. Rozšířené zornice 14 dní a pocity jízdy a odstupu od reality mají rovněž hodně společného s účinkem lysohlávek či LSD. Nevěřím že je tato látka nezneužitelná. Tzv. Nauzea a rozostřené vidění a podobné vnější projevy jsou pouze hrubým popisem účinku který bych nazval mírná změna vědomí. Mírnou změnou vědomí je ale i samotná deprese takže člověk v počáteční fázi požívání zažívá skutečnou jízdu. Osobně se domnívám že požívání malého množství psychedelika tipu Iboga, DMT, LSD, psylocibin a dalších každý den bude mít velmi podobný účinek. Testy na internetu o tomto zcela mlčí. Mám zkušenosti i s jinými antidepresivy ale jejich účinek byl z psychedelického hlediska zcela neznatelný či žádný. Nedoporučuji pokud nemáte zkušenosti, budete vyděšeni rozsahem tzv. Nežádnoucích účinků, kterých je většina. Výsledný Terapeutický účinek jest nezvykle přehnaný, člověk má pocit jízdy, myšlenky se jen valí, mysl je bystrá a rychlá - velmi podezdřelý účinek zavánějící účinkem amfetaminů. Tato látka, zvaná Venlafaxin, bude jednoho dne zakázána. Doporučuji pouze pro zkušené feťáky. Z deprese Vás ale každopádně dostane, to jest jisté. Otázka co nastane po vysazení, zatím jsem si netroufl, asi bude nutná složitá odvykačka a nějaká tělně harmonizující kůra, aby byl člověk zas normální. Mění vědomí a vaši osobnost, což ale v případě těžších depresí už nevadí, protože vaše osobnost je tou doubou už značně změněna. Jediné co lze doporučit aby se s tím člověk vyrovnal je přijmout výše uvedenou změnu za pokrok a nelpět na osobnosti staré. Tento příspěvěk je produktem mysli ovlivněné syntetickou látkou Venlafaxin 75mg hodně štěstí.

17. srpna 2015, 12:39:36

zdekar1 poděkování

Vážení přátelé, všichni jsme se stali blázny, někdo více někdo méně, a vždy jsme se jimi stali my, my jsme žili špatně náš život, nikdo jiný nás neonemocněl, samý stres, honičky a pocit, že nám se nemůže nic stát. Máme tedy dvě možnosti, buď trpět tím, že jsme své zdraví rozbili nebo se pokusit jej spravit. Pokud se však dostaneme do fáze CFS nebo DS (depresivní syndrom) středně těžké či těžké, jiné řešení než pomocí chemie už většinou nemáme, tím spíš, že stále žijeme ve stejným podmínkách plných stresů, kterými jsme se skolili. Takže nezkuhrejme nad tím, že maj léky vedlejšáky! Mají je! Občas jsou velmi nepříjemné! Ale to jsme si měli rozmyslet dříve, než jsme se do stavu depresí či únav dostali. Ovšem do hlavy nikdo nikomu nevidí. Každý má problém v nějaké jiné části mozku a každého skolil jiný problém, každý máme jiné geny, žijeme v jiném prostředí, jsme jiní. V současné době existuje mnoho druhů léků a každý má jiný způsob účinku. Tudíž na každého působí jiný lék, na každého působí každý lék jinak. Proto se nestrachujte, když někdo je z něj vyděšený, druhému může naopak velmi pomoci. A hlavně už vůbec nečekejte, že za to, že jste dosud žili špatně (a proto onemocněli) budete pomocí nějaké chemie jako v ráji. Vždy je těžší z propasti vylézt než do ní spadnout! Závěr tedy jest: Každé antidepresivum účinkuje na každého trochu jinak, případně vůbec; jeden se vyléčí za pár měsíců, druhý bude brát léky celý život, někdo nemá žádné vedlejší účinky, u jiného jsou mnohem horší než původní nemoc. Ostatně, když si ulomíte nohu, také už nemusíte nikdy chodit. Beru antidepresiva 16 let, vyzkoušel jsem všechny dostupné včetně mnoha kombinací. Jsem tzv. rezistentní na léky. Pokud některý lék působil dobře, byly vedlejší účinky tak nesnesitelné, že musel být vysazen. Nyní beru Venlafaxin, ale například Efectin (stejný lék jiného výrobce) jsem nesnesl. Ternto lék beru již rok. První půlrok byl šílený, stále jsem se pokoušel zvyšovat dávky a zase musel snižovat. Až dávky 375 a 450 mg po půl roce pomalého zvyšování (vždy nejdříve po 14 dnech) pomohly. Nyní nemám těžké těžké deprese, jen občas lehké, asi takové při kterých tady někteří berou směšné dávky 150 mg a myslí si, že to nevydrží. Bohužel se po dalších 2 měsících opět vrátily těžké únavy, mnohdy spím celé dni, ale jsem šťastný, že mohu už trochu žít, dokonce mám i kamarádku, i když po Venlafaxinu budete téměř jistě impotentní. Přeji Vám hodně síly k překonání potíží a nalezení správné berle - léku. A nezapomeňte - lék je tu jen proto, aby vám dal vůli začít se uzdravovat sami. Nikdo Vás totiž z depresí nevyléčí (jen může léky pomoci), vyléčit se vždy musíte sami! God luck!

19. srpna 2015, 04:16:49

Luc

Olwexyi beru nekolik let. Zacala me trapit uzkostna a depresivni porucha spojena se socialni fobii. Na neprijemne stavy pri zahajeni lecby si nepamatuji, pravdepodobne zadne nebyly. Zadne vedlejsi ucinky jsem za celou dobu nezazil a po psychicke strance jsem od te doby naprosto spokojeny a nemenil bych. Zadne uzkosti, komunikativni, spolecensky, spanek normalni. Musim ale dodat, ze lecbu 300mg Olwexii rano + Lamotrix 100mg (ze zacatku, 75, 150 a ustaleni na 300mg) podporuji skupinovou psychoterapii jednou za ctrnact dni (ze zacatku intenzivne tydne plus pobyt na psychiatrii kde jsem pochopil dulezite souvislosti me nemoci), coz je dle meho nazoru podstatna a nedilna soucast me lecby tabletami. Ale co zabira jednomu, jinemu vyhovovat nemusi. Problematika lecby AD je velmi komplikovana. Pred nasazanim Olw jsme zkouseli ruzna AD a az temer po 3/4 roku jsme prisli na kombinaci, ktera u mne zabira. Opravdu nemuzete cekat zazraky po par tydnech. Zaverem, po vynechani dvou, trech dnu uzivani (nebudu uvadet duvody) jsem zazival zvlastni navaly do hlavy, oci jako kdyby prostor vnimaly trhane...neda se to popsat, takze samozrejme vysazovat postupne. Prece jenom bych uvedl, ze pokud jde u mne o negativni vedlejsi ucinky, nejsem si jisty v oblasti sexu, mam na mysli erekci. Problemy zacaly cca pred 1/2 rokem, doslo k navyseni nekterych fyz. hodnot apod. ..nejsme si jisti jestli to ma souvislost s uvadenou chemii, zrejme ano, ale resime, vyresime :-)

7. září 2015, 11:51:36

Lukáš

Zdravím chtěl bych se zeptat jak to je s olwexi a sexem?Začal jsem lek uživat a vůbec nemam chut k sexu a vůbec zadna erekce..Priadam si jako impotent.Nejake rady?Dekuji

7. září 2015, 22:59:29

Luc1 poděkování

Jak jsem posledne psal o Olwexyi a jedinnem vedlejsim ucinku. Mam nakonec vyse uvedeny problem, zvlast pokud jde o chut na sex spojeny s uzivanim Olwexye. Problemy se u mne dostavily az po delsi dobe uzivani. Bud snizeni davky na 150mg, z toho mam obavy. Bohuzel si nemuzu dovolit vysadit tak jsem to zacal resit se sexuologem a nejake zavery jiz mame a uvidim jak se stav zmeni po nasledne lecbe, resp. doplneni chemie. Mimo to me upozornil na vice pohybovych aktivit, zivotosprava,koureni.....pravdou je, ze mi aktualni sexualni zivot moc nesedi. Uvidime, ozvu se, jak jsme pokrocili

10. září 2015, 08:58:06

Lukáš

Zdravim luc doplneni chemie me zaujalo dostal jste naordinovane nejake leky od sexuologa?Ja sportuji,nekourim,nepiji a stejnak mam tyhle problemi ohledne sexu jako chut,erekce,impotence jsem docela zoufali ale bojim se olwexi vysadit.budu rad za nejakou radu.

10. září 2015, 15:18:33

Jitka

Vedlejší účinky,které se u mě objevily během 4 dnů:pocit na zvracení,závratě,motání hlavy,třes,nával horka,nával zimy,nechutenství,rozšířené zorničky,pocit oteklého krku,pocení,pálení na hrudi,nespavost,deprese a panický strach,že jsem se zbláznila.Celou dobu jsem byla navíc jako zfetovaná,bez zájmu a třetí den jsem z ničeho nic začala přemýšlet nad sebevraždou. Tři dny po vysazení prášku se moje psychika dala zase dohromady,díky bohu. Prášky jsem brala na sociální fobii a na úzkosti. Já osobně už bych nikdy tyhle prášky do pusy nedala!!! Ale někomu jinému můžou třeba pomoc...

23. září 2015, 04:26:58

Luc

nasadili jsme leky na cholesterol a vysadili leky na zvyseny tlak. Krome toho jsem zacal kardio...kolo, beh. Situace se zlepsila pokud jde o erekci. Chut na sex je stejna jako pred tim (zadna slava). Davku Olw. jsem nesnizil, zustala na 300 mg. K dnesku je to ctvrty den bez Olw (experimentuji, okamzite vysazeni Olw z 300 na 0). Erekce bez problemu, velmi vzruseny. Neco podobneho jako kdyz konzumujete alkohol ve vetsim mnozstvim a nasledne strizlivite. Obrovske sexualni vzruseni, dlouhodoba erekce na ukor kocoviny. Ovsem psychika, v mem pripade uzkosti, spatna. Tak nevim. Bud AD s Sildenafil, nebo bez AD s intenzivni psychoterapii (nekolikrat tydne coz je v mem pripade nemozne, pokud jde o zamestnani) a kvalitniho sexu. Zacina me to pekne srat...pardon

8. října 2015, 14:01:29

Luc

nebo bez AD, coz by v mem pripade znamenalo intenzivni psychoterapii (nekolikrat tydne coz je nemozne) a kvalitni sex. Je to zase beh na dlouhou trat. Opet dodavam, ze pokud jde o deprese, uzkosti, AD, leky....je to hodne individualni a chemie kazdeho z nas je jina.

8. října 2015, 14:09:21

Luc

Vsem psychopatum (zadna hana, nazyvam tak i sebe) doporucuji pravidelny beh. Pokuste se mimo to zaradit i psychoterapeuticke skupinky, klidne jednou za 14 dni. Chemii se nevyhybejte...pro nas, kteri to vazne potrebuji...ne ubohe sezonni depkare a podobne srace. Sleduji, ze je tu hodne hovinek, ktere si uuuuuuuu stezuji na nezadouci ucinky....kopnout do zadnice

9. října 2015, 20:31:34

Melatonin

Dobrý den na problém se spánkem mi hodně bodl právě Melatonin od Aurum.

29. března 2016, 13:51:25

Kamila

Na olwexyi jsem přešla z Asentry, kterou jsem brala cca 3 roky. První dny s Olwexyí 75mg jsem pozorovala akorát zrychlený tep, který se časem ustálil. Po dvou týdnech jsem se ale pořád cítila hodně unavená a byla jsem schopna spát třeba 14 hodin a taky se poprvé u mě objevil problém s očima, kdy jsem večer nebyla schopna zaostřit na blízku ale moc jsem to neřešila. Po domluvě s doktorem jsem zvýšila dávku na 150 kvůli únavě a opravdu to pomohlo. Únava byla znatelně menší už po dvou dnech. Jenže problém s očima se zvětšoval a já už třeba od 18.00 nebyla schopna skoro nic přečíst na mobilu. Dnes, kdy je to pět dní, co beru 150 mg, jsem volala doktorovi kvůli těm očím a řek mi, že mám dávku snížit \a pak vysadit a dostavit se zase za ním. Že musíme zase vyměnit. U mě to nejspíš nebyl příznak, který by odezněl, protože se objevil až po těch dvou týdnech. Ale jinak to byl super lék. Pomohl od úzkosti, dobře se mi přemýšlelo, měla jsem čistou hlavu i sníženou chuť k jídlu, což já u sebe beru jako pozitivum. Myslela jsem, že tohle bude můj favorit, ale nedá se nic dělat no. Tak hodně štěstí všem

7. dubna 2016, 15:56:21

dana

Ahoj,olwexyi 150mg beru již cca 8let,pamatuji si že první měsíc léčby jsem měla takové stavy že jsem vůbec nevylezla z postele,takže jsem vedlejší ůčinky snad vůbecnevnímala.Po dvouch měsících jsem se konečně začala dostávat do normálního stavu a po třech měsících jsem se vrátila do práce v úžasném stavu a o 15 kg lehčí. Problémy v sexu nemám a i když si dám nějakou tu skleničku alkoholu tak se nic neděje.Zatím o vysazení z doktorem neuvažujeme protože se cítím skvěle. To je můj příspěvek k olwexyi.Je pravda že každý reagujeme na AD jinak a každý si musí najít ty svoje.Každopádně nebrat žádné je to nejlepší ,ale bohužel to někdy nejde.Všem držím palce😄

11. dubna 2016, 16:02:55

zuzka

Chtela bych se zeptat KAMILY -prestal te po vysazeni ten problem s ocima a zaostrovanim? Ja musela po trech tydnech vysadit a prestat uzivat, protoze u me nastala hrozna citlivost oci na svetlo, vidim preostrene, ostre obrysy a vse jakoby do bíla. Uz jsem tyden po vysazeni a oci se mi porad nevratily do puvodniho stavu. Bojim se aby mi to nezustalo. Ma s ti nekdo take zkusenosti? Stalo se to nekomu a přešlo vas to? A za jak dlouho po vysazeni? Dekuji

14. června 2016, 07:38:56

Tanja

Dobrý den, dnes jsem dostala Venlafaxin na generalizovanou úzkostnou poruchu. Pomohl někomu z vás na tuto nemoc?

15. července 2016, 17:16:47

Honza1 poděkování

Ahoj všichni, na venlafaxin sem přešel postupně z paroxetinu (40 mg denně) a už týden beru beru pouze 75 mg venlafaxinu. Vedlejší účinky mi přijdou mnohem horší než u paroxetinu. Strašně se potím a hlavně mi hrozně rychle buší srdce, taky se mi zvýšil krevní tlak.. Tak nevím jestli přestat brát nebo to zkusit ještě chvíli vydržet.. Je mi dost hrozně :( Skoro každý den si zajdu na pár piv, to asi taky neni moc dobrý.. ale u paroxetinu to vůbec nevadilo.

25. července 2016, 14:42:59

Jean

není dobrá léčba CNS antidepresivem, je potřeba vyčistit tělo od toxinů a vybít mikroparazity !

25. července 2016, 15:34:00

Takky

Mne pomohla upravena strava , dostatek bilkovin , zeleniny a tekutin (cista voda 3 litry) Zadne leky nepotrebuji, vsechno jsem vysadil.

22. listopadu 2016, 16:13:33

Lenka

Dobrý den, padaly někomu vlasy po Venlafainu?

12. srpna 2016, 16:42:07

Eeeee

Také se tohoto problému s vlasy bojím... zaznamenal nékso tento nežádoucí účinek? Já musela nasadit antidepresiv a právě kvůli úzkostem vyvolaných padáním a řidnutím vlasů, tak se toho bojím. Beru venlafaxin Milan teprve týden. Zatím kromě větší únavy, nevolností a drobné vyrážela nic nepociťují.

7. prosince 2017, 11:21:57

Tereza

Olwexyu 150mg jsem brala víc jak rok a půl. Doktor mi ji předepsal na úzkostné stavy a deprese (jinak trpím hraniční poruchou osobnosti). Vzhledem k mé diagnóze jsem žádné zázraky nečekala, ale musím teda říct, že jsem za celou tu dobu nezaregistrovala jedinou změnu oproti dřívějšímu stavu bez léků. To ale neplatí o vedlejších účincích a závislosti. Když jsem léky brala měla jsem často velkou žízeň, vůbec jsem nespala a často měla nevolnosti. Když jsem si náhodou zapomněla vzít prášek, asi po 12 hodinách se dostavily abstinenční příznaky - strašná nevolnost, pocení, třes v rukou apod. V kombinaci s alkoholem jsem si všimla, že jsem mnohem dříve opilá a ty nevolnosti potom byly taky horší, takže před a už vůbec ne po pití to rozhodně nebrat. Co se antidepresiv týče, naštěstí už tohle svinstvo neberu a doktor mi napsal Cipralex, což ale zabírá úplně nulově. Když už teda antidepresiva tak radši nižší dávky a k tomu terapie, než mít potom kupu vedlejších účinků a nic z toho.

22. listopadu 2016, 21:38:18

Lenka

Moc vás tu zdravím a zeptám se"podařilo se vám někomu se Venlafaxinu nadobro zbavit?Po několika letech užívání/6let/ podotýkám....Děkuji Za odpověď.

3. prosince 2016, 17:22:42

Charw

To by mne také zajímalo :) Sám tenhle bordel beru asi rok a půl. Podařilo se mi snížit ze 150mg na cca 10 mg. Bez patáku ale vydržím max 4 dny, pak nastane neskutečná jízda. Takže jsem vždycky nucen opět tento "lék" brát. Divím se, že je tento jed vůbec legální. Z mé zkušenosti je fyzicky návykový, navíc se cítím jako bych prodělal chemickou lobotomii. Jinak na depresi a úzkost funguje výborně..což by podle mě fungoval i heroin. Problém je, že po vysazení se úzkost i deprese dostaví daleko silněji..a to i pokud jste tím dříve netrpěli. Doporučuji si o Olvexii (Effexoru, a SSRI SNRI vůbec) najít něco na zahraničním webu.. strašidelných historek je tam dost.

31. ledna 2017, 17:36:52

George

Jen chci podpořit ty, co tu popisují své příběhy s Olwexyí. Během 25 let léčby panické poruchy jsem vystřídal snad všechna antidepresiva. Negativní účinky podobné, hlavně výrazné přibrání na váze a téměř impotence. Ale po asi 8 letech užívání Olwexye je to konečně přípravek, kde negativa dlouhodobě nepřevažují nad pozitivy. Počátky (pocit na zvracení, závratě) taky byly složité, ale pak se začaly projevovat očekávané účinky a jsem schopen i cesty autem po dálnici, nebo třeba jízdy 50 km daleko. Pro mě je to ale takový zázrak, jemuž jsem ochoten obětovat i 30 kg nadváhy, pocení, neustálou žízeň, svědění uší (které popisuje Marek 12.10.2014) a ztrátu sexu (!?!). Potvrzuji též mírnou toleranci alkoholu (jedno, dvě piva), ale nesmí se to přehnat - jinak je zle. A s tou snahou o vysazení taky mohu potvrdit, že to není žádná sranda. Bez vědomí lékaře jsem snížil dávkování a i to byl problém (sice se míň potím, ale sex je pořád 0). Takže závěrem: díky Olwexyi můžu jakž takž fungovat, ovšem je to něco za něco - ta negativa jsem přijal, protože co by následovalo jinak ?.......... Vysazovat ji už asi nebudu, je mi 60 let, možná se dožiju něčeho bez negativních účinků, možná už to s ní doklepu.

18. června 2017, 10:21:51

Bibina

Olwexyi beru 8. týden, 4 týdny 75mg a 4. týden 150mg. Je mi lépe, úzkost a strach mám slabější, ale ještě se asi neusadila. Trpěla jsem silnými sebevražednými myšlenkami, které se pořád objevují a právě z tohoto mám strach, že to nepřejde, protože si nic udělat nechci. Jsou to takové nutkavé myšlenky, jakoby si mozek řekl, že když je mi lépe, tak zkusím co s ní myšlenky udělají...Vedlejší účinky mám taky, hlavně to pocení. Na noc beru ještě 300mg tritica, ale poslední týden zaspávám velmi těžko a v noci se budím. Celý život mám úzkosti, ataky strachu. Řešila jsem to tak, že jsem brala Rivotril. Deprese a hnusné myšlenky mi taky spustil jeden známý, co skočil z okna. Teď tedy zápasím s tím, až se mi chemicky vyrovná mozek. I přes negativní komentáře zde a nad, dalo by se říci, slabým účinkem Olwexye, přesto doufám, že mi lék zabere tak, jak bych chtěla

2. července 2017, 16:27:57

Michal

Olwexii (resp. jiné generikum, obsahující účinnou látku "venlafaxin", jménem Argofan) jsem dostal po 10ti letech experimentů s léky, které na mě zkoušeli amb.psychiatři. Mám depresi s chronickou únavou, i s lékama jsem běžně prospal 12-16 hodin denně. Možnost chodit do práce nulová. Samozřejmě růst váhy až na nedávných 110kg (při 172cm). Venlafaxin (1x denně 75mg) na mě zapůsobil jak bomba, v podstatě od 1. dne a velmi silně. Snad poprvé v životě jsem prožil moji verzi mánie - tj. spát jen 8 hodin a pak něco dělat, jet na výlet s rodinou apod. Po 10ti letech se zas cítím skoro jako člověk! Vedlejší účinky jsou ale značné, negativní i pozitivní: 1) generování tepla a z toho plynoucí výrazná potivost, stačí i po minimálním pohybu. V bytě máme kolem 22 a já tu chodím celý den jen v trenýrkách. Manželka vedle mě ve svetru a kouká na mě jak na blázna. Pocení je nepříjemné zvláště při chladném počasí venku, bojím se, co bude v zimě. ALE: generováním tepla tělo spotřebovává víc kalorií. 2) změna chuti k jídlu - u mě naštěstí výrazně klesla. Spolu s 1) to generuje pozitivní výsledek - pomalý pokles váhy, aniž bych se nějak musel snažit, myslet na to nebo mít pocity hladu. 3) bušení srdce, třes, nutkání k rytmickému hýbání končetinami apod. - hned po 1. tabletce velmi silně, postupně (teď beru 2. měsíc) se to už uklidňuje. Bušení srdce už nepociťuji. 4) změna činnosti střev - podle letáku průjem nebo zácpa. U mě výrazný pokles aktivity, což při předchozích takřka neustálých průjmech znamená pro mě úplné zázračné uklidnění. Zajímavé je: dříve jsem také trpěl na neustálou plynatost, ta během jednoho dne zmizela. 5) další často zmiňované vedlejšáky, jako sucho v ústech, motání hlavy, zvýšení krevního tlaku ... nepozoruji 6) zato tragická je erektivní disfunkce a anorgasmie. První se dá kompenzovat Viagrou apod. (vyzkoušeno), ale nedaří se mi dosáhnout ejakulace a orgasmu. Takže jsem "pořád nadržený", ale neschopný se uvolnit. Doktor mi potvrdil, že někteří muži kvůli tomu musí ukončit užívání léku nebo sexuální život. Blbá volba. Našel jsem na nějakých lékařských stránkách, že účinná látka se z krve vychytá v podstatě všechna do 48hod., takže i jednodenní vynechání léku už způsobuje "abstinenční" příznaky. Já to udělal jednou a už po 30 hodinách po poslední tabletce jsem začal běhat na záchod s průjmem jako před užíváním léku. Bohužel sexuální disfunkce se tak rychle nevytratí.

24. října 2017, 02:40:03

Štěpán

Na venlafaxin si nemohu stěžovat... Vyzkoušel jsem mnoho antidepresiv i benzodiazepinu a dokonce i antipsychotika... A nejlepší kombinace je Olwexya a Rivotril :) . Ze začátku 3 měsíce to bylo ,, zlé' ,ale teď už půl roku funguju. ( Tuto kombinaci jsem hledal 2 roky...

27. října 2017, 22:13:02

bezejmena

Ahojky, první úzkostně depresivní porucha se u mě objevila kolem 20. roku, pak jsem zkoušela všemožné AD a vždy mi na nich něco vadilo, ale dalo se žít...pak jsem i vysazovala...ale nějakym zpusobem ze v mých cca 23 letech vrátily opět úzkosti. Tak se znova zkoušely další léky, az jsem narazila na Olwexyi 75. A ta byla nejlepší. Rok a půl jsem žila jak bych žádny psych. problém neměla. Sex supr, party, zábava, dostatek energie, hodně přátel...zase jsem to byla já :)))) ...ovšem ted je to měsíc, kdy byla životní změna a já cítila, že začínám být v nepohodě a tak jsem začala brát 150 zhruba ty dva tydny, ale po dvou tydnech jsem strašně rozostřeně viděla. Takže ted zkousim obden 150 ale není to ono...chce se mi často brečet...nevím, jakože co teĎ dál...nechci ji měnit, když mi seděla...ale zas asi mi ted nestaci a vyssi davka mi nesedí...

1. listopadu 2017, 19:42:34

123
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dominik (Zlomeniny) 7. prosince 2017, 21:21:48

Při volejbalovém utkání jsem špatně šlápl, bolí to, máma chce ať jedu do nemocnice,… Diskutovat

• ondřej (darování orgánů) 12. prosince 2017, 14:15:22

Dobrý den to je moje tel 702831183 dekuji za zavolani Diskutovat

• Tomas (Operace hemoroidů) 12. prosince 2017, 22:33:54

Jsem po operaci 2 den vecer.. tu bolest bych nepral ani nejhorsimu nepriteli. Bez kapacky se neda… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.