Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Olwexya (Venlafaxinum)

Dobrý den, zajímali by mě Vaše zkušenosti s užíváním antidepresiv Olwexya. Trpím již delší dobu panickou poruchou.Tyto antidepresiva jsem začala užívat před třemi dny (doporučená dávka 75 mg). Nejdříve jsem se zalekla příbalové informace, zejména seznamu nežádoucích účinků. Některé nežádoucí účinky jsem na sobě pocítila, jako sucho v krku, pocení, mravenčení, třes, nespavost a malátnost. Některé účinky již odezněly.Na tento přípravek prý nevzniká závislost. A jaké by byly následky, kdyby došlo ke kombinaci tohoto přípravku s alkoholem? Nadále, by mě zajímalo, zda-li Olwexya někomu z Vás pomohla odblokovat úzkostné až někdy panické stavy. Nikdy před tím jsem žádné antidepresiva nepoužívala. Děkuji za Vaše příspěvky. Eva

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra
2x

Ahojky. Venlafaxinum uzivam asi 2,5 roku. Prvni tri dny jsem pouze spala, bylo mi strasne.Myslela jsem, ze spacham sebevrazdu. Mam uz asi 3 druh techto leku, nyni Mollome a ten je podle me nejhorsi. Chut na sex zadna. Rano se probouzim propocena, mivam silene sny. Sny mam kazdou noc, prevazne i vice snu za noc. Jsem dost unavena. Prichazeji na me ted zase myslenky na sebevrazdu. Kdyz piju alkohol, tak mam druhy den okno. Nikdy predtim jsem to nemivala, ale po AD si nic nepamatuji. Jinak Olwexia me dostala z uplneho dna. Jen ted mi nevyhovuje Mollome.

Gnoles
2x

Jsem pacient dlouhodobě užívající tento lék. Začínal jsem na daleko vyšší síle, přecházel postupně podle rady lékaře na nižší dávky. V současné době beru 75 mg a záležitosti s pocity nespavostí přetrvávají. Není to ovšem nevyspání, ale pouze to, že se mi špatně usíná. Potřebuji naprostý klid a tmu. Pak usínám dobře a spím jako "dudek". K ostatním negativním příznakům u mně nedochází a je pravda, že fyzická zátěž a sportování pomáhá. Musím ovšem dodat, že pokud dochází k psychické zátěži jsem nucen zvýšit dávku. Je to vše po dohodě s lékařem, nikdy si sám nic neordinuji. Jsem teď v pohodě a vím, že se tohoto medikamentu asi nezbavím. Mám ještě zkušenost s "opomenutím" vzít si lék. Snížení hladiny léku se ohlásí jakýmisi abstinenčními příznaky. Pocit točení hlavy, podivný pocit okolo žaludku.... Stačí v příštím termínu si lék vzít a je vše vpohodě.

marche
3x

Beru Olwexyi 150mg první týden, není to moje první zkušenost s tímto lékem, před 5-ti lety mi pomohl, je potřeba vydržet první 2 týdny nepříjemných pocitů. Jistě že snížená chuť na sex, pocení nějaké to kilo navíc zhoršují kvalitu života,ale hluboká deprese TAKY. Není AD bez vedlejších účinků. Držím pěsti všem na stejné lodi s názvem depka

Naďa
1x

Ahoj všem. Díky, že píšete. Žasnu, kolik nás je! Olwex. beru půl roku. Je mi mnohem líp. Den, kdy jsem si začala připadat "dobře", byl krásnej. Je mi docela dobře i teď. Musím ale napsat, že v těchto dnech vysazuji - strašně mi bušilo srdce a po večerním požití vína /ne, mohlo ho být míň/ jsem měla ráno tep 125 v klidu. Srdce mi bušilo rychleji ale po celou dobu. Tlak v uších, pískání, pocit, ž nemám absolutně žádnou fyzičku. Teď druhý den bez léku. A motolice. Ovšem - musím vydržet! šem z celého srdce přeju klid. N

IVANA

Ahoj. Já beru venlafaxin mylan 75 mg 15 tý den a asi zešílím. Motám se, neudržím na nohou, mám pocit že skolabuji a odvezou mě. JE TO ŠÍLENÝ.

Radim
3x

Vysadit na dva dny a vzít léky které si užívala před tím tak dva dny a pak se znovu vrátit k olwexyi.Vedlejší příznaky by měli být pryč.

Ondřej

Za to, že přibíráte si můžete z 95% sami. Olwexya nárust váhy nezpůsobuje, nemá jak. Pokud jeho prostřednictvím více jíte nebo vám spomaluje metabolismus, tak změňte jídelníček, více se hýbejte a nehledejte si alibi v AD!

Marta
4x

Olwexya asi ne,začínala jsem na Olwexyi před půlrokem...75mg a pak 150mg příznaky jako Vy a pak jsem vypadala jako ta co ztrácí paměť...vedlejší účinek to prý není,protože tam není psán,odeznělo to(byl to vedlejší účinek)ale začala jsem pořád spát,tak jsme zkusili Wellbutrin-KATASTROFA..prý snižuje chuť k jídlu,no tak já přibrala za měsíc 7kg,zadržovala vodu,do ničeho ani bot jsem se nevešla a ještě jsem k tomu měla všechny příznaky jako alergická právě na něj,pan doktor kroutil hlavou,ale nakonec už i po zkušenosti z Olwexyi zjistil,že nekecám:)))fakt i váha byla reakce,takže NESOUHLASÍM,že si za to každý může,možná ano,ale taky i ne.Teď mám 3týdny Valdoxan o tom jsem se tu ještě neočetla.Takže by mě i zkušenost zajímala.Nicméně,po všem co na mě zkusili,nakonec chválím Olwexyi,sice ty prvotní zvykající příznaky DĚS,ale byla nejlepší, s ní jsem to zpátky byla zase já...budu k ní žádat návrat.Ale nevíte je i menší dávka než 75mg..prý ano,ale nikdo mi to nechtěl objednávat.75mg je na mě málo a 150mg moc:(((.

Tereza
2x

Fakt hovadina. Debilní je, že tyhle kecy kolujou na internetu poměrně často. Počítala jsem NAVLAS všechno, jedla jsem dokonce méně, sportovala více. Stejně jsem přibrala. Díky optimalizaci jídelníčku to nešlo tak rychle a zběsile, ale musela jsem opravdu jíst o dost méně. Pozor: PSYCHIATR MI POTVRDIL, že se po tom nabírá v důsledku JINÉHO METABOLISMU, takže to není o "větší chuti na jídlo". Olwexyi vysazuji, jím stejně a ejhle - čtyři kila dole. Nuže?

Jirka
3x

Skoro 25 let bojuji s panickými stavy (agorafobie). Postupně jsem bral Seropram, Cypralex, Zoloft, Seroxat atd, a teď asi půl roku Efectin - Olwexya je jeho obdoba. Musím říci, že účinky jsou nesrovnatelně lepší než u těch předcházejících. Nepozoroval jsem žádné nežádoucí jevy, možná jsem víc ospalý. Sex je bída, ale to bylo i při těch minulých lécích. Beru ráno 150 mg a večer 75 mg. Přiznám se, že ta dvě pivka k obědu si dám a panáka se občas taky neštítím (tak o víkendu) - a jde to. Doktor to pochopitelně neschvaluje... Celkově je moje zkušenost s tímto lékem vysoce pozitivní !

Daniela

Olwexyi beru 4 mesice. V diskuzi ctu ze vetsina lidi po ni pribira, ja mam opacne zkusenosti. Za ty 4 mesice jsem se "zmensila" o 2 velikosti. Nejdriv mne to potesilo, nakoupila jsem si nove hezke hadry, jenze ted uz i ty nove hadry velikosti 36 na mne visi a ja porad hubnu. Pritom jim normalne. Ostatni vedlejsi ucinky se upravili, uz se nepotim, nemam sucho v ustech ani nejsem malatna, i kdyz ten prvni mesic mne to obtezovalo hodne. Stejne tak ustoupili uzkosti a deprese. Krevni testy mam v poradku. Ma nekdo podobne zkusenosti?

Daniel
1x

Venlafaxin prave zacinam užívat. Dnes jsem užil druhou dávku a zatim zadne nežádoucí účinky. Jsem mozna trochu vice aktivni. Napisu za tri tydny jak mi je. S ad mam zkusenosti uz 15 let a tedy i s různými ad.

Silvie
2x

Já beru Olwexyi asi dva roky a myslím, že je na čase zkusit asi něco jinýho . . Ty vedlejší účinky jsou horší a horší . . . Motá se mi hlava, příšerně se potím (hlavně v noci), dělají se mi modřiny, klepu se, nebo nejsu schopná nic dělat, jak su unavená, někdy si připadám jak sjetá, jindy zas mám deprese, jako kdybych nic nebrala . . . Mám příšernou zácpu, je mi furt blbě, vůbec nejím (tam max jednou denně) a hubnu (to je asi jediné pozitivní :D). Nemám na jídlo ani chuŤ, je mi z něho špatně, navíc se mi skoro netvoří sliny, takže sušenka nebo rohlík neexistuje . . . Vadí mi světlo, koušu si pusu, skřípu zubama, teče mi mateřské mlíko a vůbec nemám chuť na sex . . . Tak si po přečtení diskuze říkám, že se na to asi vážně vykašlu a budu zase složitě hledat něco, z čeho mi není zas tak blbě . . .:(

Radim
3x

Beru olwexyi tak třetím měsícem.Před tím remood 2x20mg a teď olwexye 3x75mg.Ten přechod byl hrozný,hlavně nechutenství,nafouklé břicho,tak jsem to po týdnu vysadil a bral dva dny remood a pak znovu olwexyi a vedlejší příznaky byly pryč.S alkoholem(příležitostně) nepozoruji žádnou kontraindikaci jen druhý den trochu úzkost,když se nevyspím,tak se pozoruju.Řekl bych ale celkově,když mám depresi a nějaké myšlenky nebo jsem naštvaný na někoho,tak se hrozně pomali zklidňuji a jsem v poho až druhý den po vyspání.Řekl bych,že čím jsem starší tak je to horší.I po sportu se hrozně pomali zklidňuji do normálu.Nevím,je to způsobený celkově i tím,že platíme hypotéku a někdy jsme bez peněz.Mám dceru a tak se cítím hodně zodpovědný.

Frankofon
2x

V kombinaci s Prosulpinem velmi pomáhá. Jediný vedlejší účinek je brutální noční pocení. Něco za něco, jinak nemůžu říct slovo.

Komen
4x

Beru tento lék asi 3 týdny. Předtím jsem bral asi 1 rok seropram. Nějak mi napomáhal. Zatím nepozoruji žádné zlepšení. Mám ale takový tlak v hlavě a šumí mi v uších.Taky se mi hůře dýchá.Tak nevím zda mám ještě vydržet a zda se to zlepší.Olwexyi beru 75mg ráno. Poraďte, jsem z toho zoufalý a tím se mi ta depka ještě víc prohlubuje.Nemyslím celý den na nic jiného než na svůj zdravotní stav a to mě ničí čím dál víc.

Kluk
1x

Olwexya me sice po psychicke strance pomohla,uplne me nakopnula,byl jsem schopen se najednou soustredit,delat v praci i doma daleko lepe,ale bohuzel me zpusobila zanet duhovky. Psycholog tvrdil,ze to tim neni,tak jsem jen snizil davku a leky bral dal,pak prisel dalsi zanet + snizene vytvareni slz v oku. Pred rokem a pul jsem olwexii vysadil,ale oci se mi uz do puvodniho stavu nevratili. Zanet se sice vylecil,ale suche oko je porad,ani ty nejlepsi kapky umele slzy nepomahaji,ani zvyseny pitny rezim 4-5 litru ciste vody denne. Na oko me ted vadi snad uplne sve. Vemu si perlivou mineralku,vezmu si energeticky napoj,vemu si rybicky z konzervy,vemu si hlivu ustricnou,vemu si trezalkovy caj,projdu se nekde v prirode po posekane louce,koukam hodinu do PC nebo na TV,vse okamzite na ocich je znat. Psycholog tvrdil,ze to tim neni,bych ho znal zmetka,v pribalovem letaku jsou jako zavazne vedlejsi ucinky zvetsene zornice a ja je po tom leku mel hodne zvetsene,ale on tvrdil,ze je to v poradku,ze to nic neni. Na revmatologii me nasli pozitivni HLA 27B,coz mimo jine znamena,ze mam vyssi pravdepodobnost vyskytu zanetu duhovky,ale pred uzivanim antidepresiv jsem celych 25 let zadny zanet duhovky nemel. Zacalo mi to az asi po pul roce uzivani Olwexye. Pred uzivanim Olwexye jsem asi rok bral Serlift,s tim jsem zadny problem s ocima nebral,ale bohuzel ten Serlift spis tlumi deprese,kdezto Olwexye hlavne dokaze poradne nakopnout a deprese jsem po ni mel take,ale jen slabe. Je mozne,ze i po roce a pul od vysazeni leku me jeste nekde v tele neco zustalo a dela mi to neplechu? Jde to nejak dostat z tela ven? Detoxikace? Problem je,ze jakykoli razantnejsi zasah me muze opet zpusobit zanet duhovky? Setkal se nekdo z vas s podobnym problemem,nebo jsem jediny? Diky!

Petr
3x

Ahoj, když tady čtu tu kupu negativních emocí, nedivím se že to lidi spíše odrazuje nežli aby se dříve zkusili jelikož každý organismus reaguje úplně jinak!! Užívám Venlafaxin Mylan půl roku, dá se říci že zabral na 90%, krom zesíleného pocení a občasného chrápání nevidím žádné výrazné vedlejší účinky!! Chci proto povzbudit lidi kteří váhají a bojí se dopředu aniž by to vyzkoušeli, přeci i obyčejnej ibuprofen má spoustu vedlejších účinků a kdyby to člověk studoval, nevzal by do huby ani tento prášek!! Neštudujte vedlejší účinky, je to jen hra farmaceutických spol chránit si právnš zadek před žalobami z možných nežádoucích účinků!!

Marta
3x

Petře SOUHLAS!!!nečíst tu mrchu příbalovou,někdy opravdu účinky vymizí a když na to dojde,nebral by člověk fakt nic...SUPER KOMENTÁŘ

Madla

Měsíc beru denně Olwexyi 75 mg na úzkostné stavy, při nasazení žádné problémy, cítila jsem se líp. Bohužel od pátého dne užívání mi začaly příšerné návaly horka do hlavy a hrudníku, mnohokrát denně jsem totálně zplavená, teče mi z hlavy a z obličeje, nohy a zbytek těla ledové, pocit horka zmírní chvilkově jen větrák přímo do obličeje, např. bez vějíře už nemůžu existovat. V noci se koupu ve vlastním potu, a to spím jen pod prostěradlem. Už jsem z toho věčného ochlazování přistydlá. Ty návaly jsou velmi nepříjemné, hlavně společensky, obličej zalitý, mokré vlasy, mezi lidmi si připadám jako pako. Chci vysadit, už se to opravdu nedá vydržet, k doktorce jdu až za delší čas, tak se chci zeptat tady, jakým způsobem se doporučuje vysazovat, když při nasazení nebyly žádné problémy, tak jestli to můžu risknout a po měsíci užívání vysadit rovnou, nebo mám vysazovat postupně - jak se postupuje? Prášky se dělit nedají, jsou to tobolky...

Kluk

Bud to jeste zkuste nejaky tyden vydrzet,jestli to neprejde samo a pokud ne,tak zkuste postupne vysadit,ale v zadnem pripade ne najednou,to byste taky mohla pri rizeni auta uplne bez problemu nabourat nebo nekde pri chuzi sebou nekde svihnout o zem. Vysazuje se to tak,ze jeden den v tydnu ten prasek vynechate,ale pokazde v ten stejny den. Pokud chodite do prace pres tyden a pres vikend jste doma,tak bych urcite vysadil prasek v sobotu a tu sobotu vsechno radsi delal s velkym rozmyslem,muze to byt pro organismus sok. A uvidite,zda po vysazeni v tu sobotu vam pak ty navaly zmizi. Pokud to bude dobre,tak takhle muzete cca mesic vzdy vynechat v sobotu prasek. Pak dalsi mesic uz muzete vynechat ne jednou za 7 dni,ale treba jednou za 6 dni prasek. Pokud navaly opet o neco ustoupi,je to dobre. Pak dalsi mesic muzete uz vynechat prasek jednou za 5 dni. Pak dalsi mesic vynechat prasek jednou za 4 dny a tak dale postupne to vynechavat. Kdyby se ale opet vratili deprese,tak se muzete vratit zase o mesic zpet a vynechat prasek misto jednou za 4 dny tak jednou za 5 dni. Ja jsem to podobnym zpusobem vysazoval a dalo se to. Kdyby jste mela nejaky problem,tak sem klidne napiste,budu pokud mozna kazdy den sledovat toto tema.

Kluk
1x

Tak jak vam je?

Jirka
1x

Zdravím.Je třeba zvážit,co je pro vás lepší.Buď lék brát a cítit se líp ( jak píšete) nebo nebrat. Vždy je něco za něco.Můžu vás uklidnit.Olwexii 75mg.ráno beru 1měs.Tyto vedlejší účinky mám také a určitě je nás mnoho.Čtu,jak se tu řeší váha a sex.Ano souhlasím,po zkušenostech z PNB v Bohnicích ,hodně pacientů přibralo na váze.U můžú nejvíc břicho.Já mám 4kg nahoře 108kg!Také břicho a nemám z toho dobrý pocit,hlavně když jdu ven.Ale to,že se mi po 14 letech psych.problémů trefila dr. do léku,který mi konečně pomáhá a cítím se opravdu lépe,rád budu snášet vedlejší účinky!!!!.To mi věřte.Vím co píšu a co jsem si protrpěl..Není pro nás to nej.když je nám dobře?? Vydržte,proto jsme ty léky začali přeci brát.Pokud jim nebudu věřit,že mi pomůžou(a že jsem jich měl),tak nebudu otravovat psychiatry a budu dál trpět.To je cesta přímo do pekla.Toto pak vede k sebevraždám!Proto vydržte a bojujte.Léků je mnoho a můj názor je,jak jsem psal,mít to štěstí na daný lék,který vám sedne a na lékaře,jaké má zkušenosti. Není psychiatr. jako psychiatr.!Proto přeji všem,co jsme na stejné lodi,ať je nám dobře!!!

Lada
1x

Prosím napište mi e-mail,můj [email protected] děkuji potřebují radu

Polárka
1x

Ahoj, sleduji tady diskuzi a docela ráda bych s někým popovídala o trápení s paní Depkou. Já se léčím 6 let, začínala jsem s mírnou depresí a ApoCitalem, pak se mi objevila první manická epizoda a posléze byla diagnostikována maniodepresivita, do dvou měsíců se mi rozjela epilepsii, takže toho je na jednoho taky víc než dost:( Bohužel jsem ten případ co mu zatím nesedly žádné léky, paní doktorka jich na mě vyzkoušela dobře 20 s menšími či většími nežádoucími účinky, ale zlepšení žádné. Teď začátkem prázdnin jsem se dala přesvědčit k hospitalizaci, ale bohužel o prázdninách jeli jen v takovém krizovém provozu, takže jsem po týdnu šla domů a bylo mi ještě hůř. Mánie moc nemívám spíš veliké deprese. Beru teď Lamictal na epku, k tomu mi byl doporučen Topiramat, protože i přes Lamictal 3x denně mám pořád záchvaty, tak jsem zvědavá jestli aspoň v tomhle nastane nějaké zlepšení. Jinak beru Zoloft a Questax, epileptoložka mi doporučila Venlafaxin, a tak jsem tu pročítala zkušenosti, byla bych ráda kdyby mi už konečně nějaký lék sedl a mohla jsem zase žít trochu normálně a ne jako troska. Mám dvě školní děti, jsem s nima už dlouho sama, rodina psychickou nemoc bere jako vymýšlení a lenost, takže podpora veškerá žádná, rady typu, když máš depku tak si zacvič, jo jasně asi by to bylo fajn, ale těžko cvičit, když ráno půl hodiny bojuju abych aspoň vstala a odvedla děcka do školy. Včera jsem byla po dvou měsících u své doktorky na psychiatrii a nulový zájem, napíše mi léky zeptá se kdy chci kontrolu a tradá pryč a na řadě je další. Za měsíc mám kontrolu, tak bych se jí chtěla zeptat na ten Venlafaxin, ty vedlejší účinky mě trochu děsí, protože žíznivá jsem už teď a s pocením mám taky problém, jsem každou chvíli slitá od hlavy až po palce a pak je mi zase najednou zima, ale tak třeba by mi zrovna sednul, epileptoložka právě říkala, že by mě mohl trochu "nakopnout" a dodat energii. Tak jsem se vypsala, budu ráda, když to tady trochu ožije a budeme si moc psát jak nám je a vzájemně se podporovat. Mějte se všichni jak nejlíp to jde Polárka.

Jirka

Ahoj,Olwexye bych se určitě nebál,zvláštˇ když berete Questax.Ten Vám může způsobovat ten útlum po ránu,pokud ho berete večer. Lekař tady musí rozlišit léky na maniodep. a ostatní.Berete myslím 4 druhy.Pokud budete brát Olwexyi,vysadí určitě Zoloft.Běžte určitě do toho a nebojte se.Na každého to působí jinak,ale tento lék doporučuji.Nečtěte příbal. letáky,ty Vám nepomůžou,léky ano!!! Na ostatní se vykašlete,neví co mluví(myslím ty rádce z rodiny a okolí),zatím to na sobě nezažily,neumějí si to představit. A ještě,zkuste jiného psychiatra. Držím Vám palce,máte děti,máte pro co žít!Hodně štěstí.

Jitka
3x

začala jsem neurolem a skončila na Olwexyi, první týden masakr, záchranka, domů, záchranka, domů,ale dala jsem to po týdnu vše pryč, dnes Olwexyi 150g 1x a při úzkosti neurol 0,5 1x a občas na spaní Mirtazapin - třetí rok občas vínko

Jana

Jitko mohu poprosit více info? Beru 5 den Venlafxin mylan, mám rozjeté oči a na ostatní vedlejší účinky Neurol. Ten mám brát 3x denně než začnete ten Venflaxin. Toho beru 75 krabička balení, ale jen jednu kuličku druhou mám vyhodit. Kdy Vám zabral prosím? A kdy jste vysadila Neurol? A nějaké vedlejší účinky se dostavily? Moc díky

Polárka

Jirko, díky. Za ten měsíc si o Olw. řeknu a uvidíme, taky zvážím tu výměnu doktorky.

Marek
1x

Zdravim vespolek. Beru Olwexii uz par let a zivot se mi od te doby zlepsil. Nicmene stejne jako nekterym z Vas se potim, piska mi v usich, a ty usi me jak na potvoru jeste svedi :-) Chut na sex veskera zadna, nastesti se to neda rict u jidla, pritelkyne dobre vari. Za tu dobu co beru prasky jsem pribral celkem uctyhodnych 15 kg. Drzim vsem palce, at se citi co nejlepe at uz s Olwexii nebo bez.

Kluk

Ahoj,mate taky nekdo po Olwexii hodne zvetsene zornicky jako jsem mel ja nebo je to jen muj pripad? Dik!

Holka

Já mám taky zvětšené zorničky :)

Kluk

A jak dlouho uz berete Olwexii? Jak dlouho mate zvetsene zornicky? Dekuji

Pampeliška

Mám taky...

Kluk

A jak dlouho uz berete Olwexii? Jak dlouho mate zvetsene zornicky? Dekuji

ila

Ahoj já beru 0lwexii asi 14dni a k tomu ještě paroxetin oboje Rano,musela mi ji doktorka přidat asi porocnim vysazeni se stavy vracely ale ještě mi zatím nezabrala.Doufam ze zabere,mám panickou poruchu a strach z nemoci porad si nějaké vsugerovavam.Na noc beru Neurol a ten mi zabírá.pa

jana
1x

Beru olwexyi 150 ráno,risperidan3večer,pokud se nenajím,nespím,takže si hlídám aspon5hod spánku a podle toho jím,s olwexyí jsem přibrala na89,ted hubnu,mám78,ale je to asi tím,že se blíží jaro a s ním ta trocha euforie,zaplat pán bůh za ni.

MartinaK
2x

ahoj všichni, já beru Olwexyi už 4 roky, mám panickou úzkost. Brala jsem 300 mg, okolo třetího roku jsem začala snižovat, ale z důvodu změny životní situace se úzkostné stavy vrátily. Nyní zase snižuji, za dva týdny budu brát 150 mg každý den. Po přečtení komentářů tady bych také chtěla sdělit své zkušenosti: na začátku jsem hodně spala, stavy se trochu zhoršily, ale cca po 2-3 měsících už prášek plně účinkuje. Častý pocit žízně a nadměrné pocení se po celou dobu užívání nezměnily. Pokud si prášek zapomenu vzít, nastává bolest hlavy, motání, zvláštní pocit podobný opilosti - nejlepší je si prášek vzít hned jak to zjistím. Dál bych chtěla říct, že nejhorší je měnit si sám množství prášku, nebo sám prášek vysazovat...já snižuji podle dohody s lékařem, trvá to sice velmi dlouhou dobu, ale nezpůsobuje to žádné pocity jako když prášek zapomenu vzít. Dlouho trvá, než si mozek na prášek zvykne, ale déle si odvyká, raději budu snižovat dlouho, než to celé zase prožít od začátku! Také jsem před vánoci, tedy po 4 letech s touto nemocí, konečně našla psychologa, který mi vyhovuje....rozhodně to nevzdávejte, to, že vám několik doktorů nesedne je naprosto normální a snažte se dál! Také mi pomohlo přečíst všechny knihy, které jsem o panické úzkosti našla, i ty o kognitivně-behaviorální terapii. Všem držím moc palce a vážně se nelečte sami, ať si neubližujete Martina

hanka
1x

Mela jsem to same antidepresiv asi dvacet, nic nepomahalo, porad hur a hur az mi pani doktorka z celostni mediciny poradila jidelnicek a po roce leky nemam zadne!Hlavne zeleninu a hodne pit az 3 litry vody

Pavel
3x

Na Olwexii jsem přešel z Apo-Paroxu - paroxetinu a cítím významné zlepšení a zmenšení vedlejších účinků. Při nástupu Apo Paroxu jsem měl tři týdny extra těžké deprese/úzkosti, potom teprve zlepšení. Ale pocení, sucho v ústech a těžké celé tělo celou dobu cca rok a půl. Navíc potřeba spát, dřív jsem spával 6 hodin a při P. jsem mohl spát až 20 nebo pít dva energeťáky denně. Po změně doktora a přechodu na Olwexii je vše nepříjemné mnohem menší a lepší. Kdo se bojí brát antidepresiva dělá asi velkou chybu, sám jsem vzdoroval mnoho let než jsem se zcela zhroutil, AD vám mohou otevřít cestu k řešení u psychologa. Úzkosti a deprese ničí život nepředstavitelným způsobem, a pokud je máte tak si jejich devastační účinek nepřipouštíte a nevěříte že by to mohlo být lepší. Alespoň u mne to tak bylo. Přibrat pár kilo je nic a také pokud mám úzkosti a bojím se přibrat, tak mi to brání vyřešit vše komplexně a možná napořád.

loop

Ahoj, taky se podělím o zkušenosti s těmito antidepresivy. Beru Venlafaxin 75 zároveň s Escitalopramem, s tím jsem problémy nikdy neměla, bohužel u Venlafaxinu pozoruji několik nežádoucích účínků. Lék beru už přes 3 týdny, zhubla jsem 4 kila, nemám vůbec chuť k jídlu, abych něco snědla, musím se vyloženě nutit. Je mi zle i z pohledu na jídlo, když vím, že bych se měla najíst. Ráno nemám hlad vůbec, až odpoledne, kdy konečně něco sním. Žaludek na vodě, nevolnost hlavně ráno a dopoledne, večer už je to lepší. Také se více potím, se spánkem ale problém nemám. Myslím, že lék asi brzy vysadím.

aja
1x

Ahoj brala jsem Olvexyi 7let. Zacinala z75mg v prubehu let dostala se na 2x 150mg den. Pak posledni 2roky už moc nezabiraly. Nežadouci ucinky skoro žadne ale zase je to individualni. Ted beru Elicei, jen 4mesice a uz jsem přibrala 7kg, otekaji my casti tela.Momentalne jsem na tom bidne, vubec mne Elicea ne zabira.

Zbyn
1x

Ahoj, všem. Také se podělím o svoji zkušenost. Byl jsem hospitalizovaný s hlubokou depresí.V rámci hospitalizace na mne vyzkoušeli několik druhů léků, které u mne měly hrozné "vedlejší" účinky jako výkyvy tlaku, padání apod. Bylo to asi i kombinací léků. Nicméně Olwexya, ač má u mne vedlejší příznaky jako nadměrné pocení, občas drobná dušnost a přibral jsem (to však přikládám i svojí vůli a částečně stavu po nemoci) mi neskutečně pomohla Bral jsem nejdříve 2 x 150 g, nyní mám 1x150 a 1x75g. žiji jako předtím a si jediné co mi vadí je pocení a tloušťka. Nicméně zkouším zhubnout omezením jídla a možná to trochu pomůže i u toho pocení. Všem držím PALCE!

feťák
3x

Vážení uživatelé, dle mé zkušenosti pramenící z požívání psychedelických drog a 10 let plácání se v depresi mohu s naprostou jistotou říci že tento "lék" jest zjevným druhem syntetického psychedelického speedu a jsem velice překvapen že není na seznamu legálně regulovaných drog. Jeho účinnost sice není největší, jak lze odhadovat z dávek které člověk musí pozřít, provděpodobně proto že je tělem poměrně úspěšně odbouráván. Návyk zjevně vytváří, jen si ho zkuste pár dní nevzít. Psychedelické účinky nastaly okamžitě po prvním prášku, popsal bych je jako ekvivalent požití menšího množství slabších lysohlávek ovšem hodně bublinitých vizí, pro mě víceméně nových. Rozšířené zornice 14 dní a pocity jízdy a odstupu od reality mají rovněž hodně společného s účinkem lysohlávek či LSD. Nevěřím že je tato látka nezneužitelná. Tzv. Nauzea a rozostřené vidění a podobné vnější projevy jsou pouze hrubým popisem účinku který bych nazval mírná změna vědomí. Mírnou změnou vědomí je ale i samotná deprese takže člověk v počáteční fázi požívání zažívá skutečnou jízdu. Osobně se domnívám že požívání malého množství psychedelika tipu Iboga, DMT, LSD, psylocibin a dalších každý den bude mít velmi podobný účinek. Testy na internetu o tomto zcela mlčí. Mám zkušenosti i s jinými antidepresivy ale jejich účinek byl z psychedelického hlediska zcela neznatelný či žádný. Nedoporučuji pokud nemáte zkušenosti, budete vyděšeni rozsahem tzv. Nežádnoucích účinků, kterých je většina. Výsledný Terapeutický účinek jest nezvykle přehnaný, člověk má pocit jízdy, myšlenky se jen valí, mysl je bystrá a rychlá - velmi podezdřelý účinek zavánějící účinkem amfetaminů. Tato látka, zvaná Venlafaxin, bude jednoho dne zakázána. Doporučuji pouze pro zkušené feťáky. Z deprese Vás ale každopádně dostane, to jest jisté. Otázka co nastane po vysazení, zatím jsem si netroufl, asi bude nutná složitá odvykačka a nějaká tělně harmonizující kůra, aby byl člověk zas normální. Mění vědomí a vaši osobnost, což ale v případě těžších depresí už nevadí, protože vaše osobnost je tou doubou už značně změněna. Jediné co lze doporučit aby se s tím člověk vyrovnal je přijmout výše uvedenou změnu za pokrok a nelpět na osobnosti staré. Tento příspěvěk je produktem mysli ovlivněné syntetickou látkou Venlafaxin 75mg hodně štěstí.

zdekar
1x

Vážení přátelé, všichni jsme se stali blázny, někdo více někdo méně, a vždy jsme se jimi stali my, my jsme žili špatně náš život, nikdo jiný nás neonemocněl, samý stres, honičky a pocit, že nám se nemůže nic stát. Máme tedy dvě možnosti, buď trpět tím, že jsme své zdraví rozbili nebo se pokusit jej spravit. Pokud se však dostaneme do fáze CFS nebo DS (depresivní syndrom) středně těžké či těžké, jiné řešení než pomocí chemie už většinou nemáme, tím spíš, že stále žijeme ve stejným podmínkách plných stresů, kterými jsme se skolili. Takže nezkuhrejme nad tím, že maj léky vedlejšáky! Mají je! Občas jsou velmi nepříjemné! Ale to jsme si měli rozmyslet dříve, než jsme se do stavu depresí či únav dostali. Ovšem do hlavy nikdo nikomu nevidí. Každý má problém v nějaké jiné části mozku a každého skolil jiný problém, každý máme jiné geny, žijeme v jiném prostředí, jsme jiní. V současné době existuje mnoho druhů léků a každý má jiný způsob účinku. Tudíž na každého působí jiný lék, na každého působí každý lék jinak. Proto se nestrachujte, když někdo je z něj vyděšený, druhému může naopak velmi pomoci. A hlavně už vůbec nečekejte, že za to, že jste dosud žili špatně (a proto onemocněli) budete pomocí nějaké chemie jako v ráji. Vždy je těžší z propasti vylézt než do ní spadnout! Závěr tedy jest: Každé antidepresivum účinkuje na každého trochu jinak, případně vůbec; jeden se vyléčí za pár měsíců, druhý bude brát léky celý život, někdo nemá žádné vedlejší účinky, u jiného jsou mnohem horší než původní nemoc. Ostatně, když si ulomíte nohu, také už nemusíte nikdy chodit. Beru antidepresiva 16 let, vyzkoušel jsem všechny dostupné včetně mnoha kombinací. Jsem tzv. rezistentní na léky. Pokud některý lék působil dobře, byly vedlejší účinky tak nesnesitelné, že musel být vysazen. Nyní beru Venlafaxin, ale například Efectin (stejný lék jiného výrobce) jsem nesnesl. Ternto lék beru již rok. První půlrok byl šílený, stále jsem se pokoušel zvyšovat dávky a zase musel snižovat. Až dávky 375 a 450 mg po půl roce pomalého zvyšování (vždy nejdříve po 14 dnech) pomohly. Nyní nemám těžké těžké deprese, jen občas lehké, asi takové při kterých tady někteří berou směšné dávky 150 mg a myslí si, že to nevydrží. Bohužel se po dalších 2 měsících opět vrátily těžké únavy, mnohdy spím celé dni, ale jsem šťastný, že mohu už trochu žít, dokonce mám i kamarádku, i když po Venlafaxinu budete téměř jistě impotentní. Přeji Vám hodně síly k překonání potíží a nalezení správné berle - léku. A nezapomeňte - lék je tu jen proto, aby vám dal vůli začít se uzdravovat sami. Nikdo Vás totiž z depresí nevyléčí (jen může léky pomoci), vyléčit se vždy musíte sami! God luck!

Luc
2x

Olwexyi beru nekolik let. Zacala me trapit uzkostna a depresivni porucha spojena se socialni fobii. Na neprijemne stavy pri zahajeni lecby si nepamatuji, pravdepodobne zadne nebyly. Zadne vedlejsi ucinky jsem za celou dobu nezazil a po psychicke strance jsem od te doby naprosto spokojeny a nemenil bych. Zadne uzkosti, komunikativni, spolecensky, spanek normalni. Musim ale dodat, ze lecbu 300mg Olwexii rano + Lamotrix 100mg (ze zacatku, 75, 150 a ustaleni na 300mg) podporuji skupinovou psychoterapii jednou za ctrnact dni (ze zacatku intenzivne tydne plus pobyt na psychiatrii kde jsem pochopil dulezite souvislosti me nemoci), coz je dle meho nazoru podstatna a nedilna soucast me lecby tabletami. Ale co zabira jednomu, jinemu vyhovovat nemusi. Problematika lecby AD je velmi komplikovana. Pred nasazanim Olw jsme zkouseli ruzna AD a az temer po 3/4 roku jsme prisli na kombinaci, ktera u mne zabira. Opravdu nemuzete cekat zazraky po par tydnech. Zaverem, po vynechani dvou, trech dnu uzivani (nebudu uvadet duvody) jsem zazival zvlastni navaly do hlavy, oci jako kdyby prostor vnimaly trhane...neda se to popsat, takze samozrejme vysazovat postupne. Prece jenom bych uvedl, ze pokud jde u mne o negativni vedlejsi ucinky, nejsem si jisty v oblasti sexu, mam na mysli erekci. Problemy zacaly cca pred 1/2 rokem, doslo k navyseni nekterych fyz. hodnot apod. ..nejsme si jisti jestli to ma souvislost s uvadenou chemii, zrejme ano, ale resime, vyresime :-)

Lukáš

Zdravím chtěl bych se zeptat jak to je s olwexi a sexem?Začal jsem lek uživat a vůbec nemam chut k sexu a vůbec zadna erekce..Priadam si jako impotent.Nejake rady?Dekuji

Luc
2x

Jak jsem posledne psal o Olwexyi a jedinnem vedlejsim ucinku. Mam nakonec vyse uvedeny problem, zvlast pokud jde o chut na sex spojeny s uzivanim Olwexye. Problemy se u mne dostavily az po delsi dobe uzivani. Bud snizeni davky na 150mg, z toho mam obavy. Bohuzel si nemuzu dovolit vysadit tak jsem to zacal resit se sexuologem a nejake zavery jiz mame a uvidim jak se stav zmeni po nasledne lecbe, resp. doplneni chemie. Mimo to me upozornil na vice pohybovych aktivit, zivotosprava,koureni.....pravdou je, ze mi aktualni sexualni zivot moc nesedi. Uvidime, ozvu se, jak jsme pokrocili

Lukáš

Zdravim luc doplneni chemie me zaujalo dostal jste naordinovane nejake leky od sexuologa?Ja sportuji,nekourim,nepiji a stejnak mam tyhle problemi ohledne sexu jako chut,erekce,impotence jsem docela zoufali ale bojim se olwexi vysadit.budu rad za nejakou radu.

Jitka
1x

Vedlejší účinky,které se u mě objevily během 4 dnů:pocit na zvracení,závratě,motání hlavy,třes,nával horka,nával zimy,nechutenství,rozšířené zorničky,pocit oteklého krku,pocení,pálení na hrudi,nespavost,deprese a panický strach,že jsem se zbláznila.Celou dobu jsem byla navíc jako zfetovaná,bez zájmu a třetí den jsem z ničeho nic začala přemýšlet nad sebevraždou. Tři dny po vysazení prášku se moje psychika dala zase dohromady,díky bohu. Prášky jsem brala na sociální fobii a na úzkosti. Já osobně už bych nikdy tyhle prášky do pusy nedala!!! Ale někomu jinému můžou třeba pomoc...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce