Inzerce

Olwexya (Venlafaxinum)

Dobrý den, zajímali by mě Vaše zkušenosti s užíváním antidepresiv Olwexya. Trpím již delší dobu panickou poruchou.Tyto antidepresiva jsem začala užívat před třemi dny (doporučená dávka 75 mg). Nejdříve jsem se zalekla příbalové informace, zejména seznamu nežádoucích účinků. Některé nežádoucí účinky jsem na sobě pocítila, jako sucho v krku, pocení, mravenčení, třes, nespavost a malátnost. Některé účinky již odezněly.Na tento přípravek prý nevzniká závislost. A jaké by byly následky, kdyby došlo ke kombinaci tohoto přípravku s alkoholem? Nadále, by mě zajímalo, zda-li Olwexya někomu z Vás pomohla odblokovat úzkostné až někdy panické stavy. Nikdy před tím jsem žádné antidepresiva nepoužívala. Děkuji za Vaše příspěvky. Eva

Inzerce
Odpovědi
Soňa6 poděkování

Dobry den, mam uz dlouhodobe zkusenosti s timto lekem, ale ne pozitivni.. trpim kvuli nim nespavosti, tresem a pocitu na zvraceni.. Pocitila jsem tke vedelejsi ucinky a nekdy opravdu hodne a v pripade, ze jsem prasek vynechala telo se okamzite ozvalo.. ted si od toho odvykam a zatim se to dari... ja osobne s timto lekem nemam dobre zkusenosti.

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. března 2009, 21:39:23

Eva5 poděkování

Soňo, taky právě odvykám. Beru ho necelý rok, přibrala jsem, otékají mi nohy, mám po tomhle léky zvýšenou srdeční frekvenci a na kardilogii se divili, že mi tenhle lék vůbec paní doktorka napsala. Bylo mi zke, když jsem ho začala brát a je mi zle, když odvykám. Už aby to bylo za mnou. Hezký den. eva.lenska@email.cz

8. května 2009, 06:36:43

encuentro3 poděkování

Beru Olwexya 150mg celkem krátce a také mě zděsil seznam nežádoucích účinků. Začala jsem je studovat až v okamžiku, kdy jsem měla sucho v ústech, hroznou neustálou žízeň, asi tak týden jsem dokázala vypít tak osm litrů denně, zvýšenou srdeční frekvenci, přitom srdce mám zdravé, je mi vedro, když piji studené nápoje, tak zase zima. Třes, mravenčení v nohou. Úzkosti sice vymizely, mám více energie, ale...Teď nevím, jestli si mám myslet, že jsou to vedlejší účinky, nebo už mám depresi z toho, že bych měla cukrovku. Večer ještě beru Miabene. Po tom spím, ale druhý den malátnost. Mám chuť oboje zahodit.

11. května 2009, 22:19:51

peta1 poděkování

ahojky uplne me desi tento lek brát když to tu čtu lekařka mi ho napsala brala jsem cipralex,ale mam problemy furt jsem nepřijemná podráždena a vzteklá a bulim bojim se toho ,že bcych pribrala mam RS a kortikoidy už mi taky neco přibrali tak nevim zda do toho leku opravdu jit . Pomohl vůbec nekomu nechci se třást jak tu píšet delam nehtiky a musím mit ruce v pohode

15. září 2009, 11:38:25

doktorka2 poděkování

Taky mám RS a stejné problémy jako ty,ale olwexyi už nechci ani vidět. Přeji hodně sil. Pokud by jsi se chtěla ještě na něco zeptat ráda pomůžu - doktorska@centrum.cz

16. dubna 2011, 21:43:50

Terka1 poděkování

Nemyslím, že to tak musí být u každého. Mně Olwexya pomohla. Ano, mám také pocity na zvracení, zpočátku jsem i zvracela, nyní už ne. A zácpu. Ale pomohla mi moc, a naopak jsem shodila pět kilo, protože už nemám takovou chuť na jídlo. Nejhorší ale bylo po dlouhé době nečinnosti dát do pořádku tělo - zmizely svaly, všechno bolelo a i ta malátnost k tomu s tím pak souvisí. Nejen že léky mají nežádoucí účinky, ale jsme-li nemocné, tak tělo takto i demonstruje bez ohledu na léky. Z nejhoršího mě vysekala za tři týdny, zbytek pak nastupoval další tři týdny.

22. ledna 2013, 20:19:39

Zora

Dobry den ja beru tento lek asi pul roku, 150 mg ...sice jsem klidnejsi ale obcas mam obrovsky vybuch typu sebevrazednych sklonu...mam hodne zive sny a dost jsem pribrala...na druhou stranu po cipralexu ktery jsem uzivala take asi pul roku jsem byla uplne silena !!

15. května 2015, 20:09:24

doktorka

Brala jsem Olwexyi týden, myslela jsem, že je po mě a potíže stále přetrvávají. Silný pocit na zvracení, absolutní nepříjem potravy, pocit oteklého krku, nespavost, rozmazané vidění,pocit opilosti a zoufalství, že lék který mi má pomoci mne takto srazil na kolena. Na doporučení lékařky léčba ukončena. Doufám, že tyto stavy brzo pominou a já tedy už nikdy více. Ale myslím, že na každého může tento lék působit jinak. Já to vemu cestou přírodních antidepresív.

16. dubna 2011, 21:34:40

František2 poděkování

Kdo se budete trochu zajímat o alternativní medicínu tak zjistíte, že většina psychických poruch je zapříčiněna nedostatkem hořčíku a vitamínů skupiny B. Tak můžu jen doporučit nevysazovat léky ale postupně a opravdu postupně je nahrazovat výše zvýšenými minerály a vitamíny. Sám jsem zkoušel vysadit olwexu najednou a to opravdu nejde, začnou vedlejší učinky jako když léky brát začínáte.

14. listopadu 2013, 15:00:59

barunka2 poděkování

ahoj holky, no já měla různá antidepresiva, Zoloft apod. napasovaly mně..nyní užívám cca rok a půl Olwexyi..zezačátku zácpa, občas noční děsy a dřív pocení v noci, mívám sušeji v ústech..ale zácpa zmizla tak za 3 měsíce, vše ok! užívám 150 mg. já jsem právě s nimi naprosto spokojená a jsem ráda, že jsem našla AD co mi pomáhají! holky, zkuste vydržet počátek léčby, třeba ono se to srovná a když ne, tak vám pasuje jiný preparát. všichni jsme holt různí, držím palce!!!!

13. května 2009, 09:11:56

barunka

jo a normálně si dávám vínko s olwexyí a občas se nabumbám:-)-řešila jsem to s lékařkou a ta říkala, že je to ok...nemám po namixování s alkoholem nějaký prazvláštní stavy, jako bych ani Olwexyi neužívala, nebojte se:-)

13. května 2009, 09:14:17

Eva2 poděkování

Dobrý den všem, děkuji Vám za příspěvky. Barunko, mám na Vás dotaz, jelikož máte pozitivní zkušenosti s temito AD. Já tyto AD beru již třetí měsíc a také mi poměrně pomáhají, jen každé ráno po probuzení se chvěju ( třesu ) a během dne resp. do hodky chvění odezní. Takže si nejsem jistá, zda-li bych neměla zkusit jine AD, nebo ještě vydržet a doufat, že časem odezní i to chvění. Pociťovala jste tento stav také? Děkuji za odpověď a případně za další příspěvky. Eva

28. května 2009, 13:04:35

Klárka

Máte někdo zkušenost za jak dlouho Olwexya zabere?? a přibírá se po ní? V nežádoucích účincích píší, že je možný úbytek na váze nebo naopak přírustek. Díky za zkušenosti.

13. srpna 2009, 13:38:36

tom2 poděkování

Ahoj všem, zmíněný lék beru sedm měsíců a nemám pocit, že by extra fungoval. Celou dobu mám tyto n.účinky : potím se jak prasátko ve chlévě,vypil bych doma kohoutek, neustále mě brní v pravém uchu a stolice jednou za týden je úspěch,který slavím dávkou projímadla :-)

16. srpna 2009, 04:08:32

Magda1 poděkování

Olweya 150mg, beru jíž tuž půl roků, a hrozně jsem přibrala. Také mne bolí nohy, potím se, a také mám srdrdeční poruchy. To že jsem přibrala se dost trápím tak jsem zkousila několíkrát lék na 2-3 dní vynechat. Moje deprese se natolik zvětšili, že teď už léky beru pravidelně, ale vedlejší učínký mne dost trápí, a teď nevím co dělat. Minulý měsíc paní Mudr. z dávky z 75mg.zvedla na 150mg. denně.. Ráda bych kdyby někdo poradil nějký užitečný lék ale aby neměl tak vedleí učínky..

19. srpna 2009, 18:24:55

tom1 poděkování

Já již držím dost krutou dietu a denně cca30 km na kole. Páč těch přibraných osm kilo mě dost štve. Mudr říkal, že tento lék je momentálně to nej a hádat se sním určitě nebudu. :-) Takže nežrat a sportovat.

19. srpna 2009, 23:27:12

Klárka2 poděkování

Tak já mám naopak 2kg dole, nemám vůbec chuť na jídlo, vzpomenu si, že jsem nejedla až je mi blbě z hladu.. :o(( A chuť na sex veškerá žádná. Taky jsem zvýšila z 75mg na 150mg denně. Je možný, že při zvyšování dávky je mi hůř jak předtím? Třeba než si tělo zvykne? Mám zase depky a to jsem už byla lepší.. Díky za Vaše zkušenosti.

6. září 2009, 11:33:40

Kvítí1 poděkování

Tato antidepresiva beru rok a půl. Nejdříve jsem zhubla asi 6kg, všechno jídlo se mi zdálo strašně slané. Taky jsem měla mnohem větší potřebu pít. Potom se chutě srovnaly, mám naopak o 10kg víc. Stále přetrvává pocit tlaku v hrudníku a nedostatečného nádechu. Velice se mi zvýšil tlak a musela jsem začít brát léky na snížení. Chuť na sex veškerá žádná. Ale dobré je, že mi to díky těm antidepresivům vůbec nevadí :-)

29. července 2012, 17:43:35

iska

taky se mi po nem zvyysili deprese,ale ja beru jeste valproat a qestax,tak nevim jestli to neni spatna kombinace

21. srpna 2014, 20:32:08

Míla1 poděkování

Beru Olweyu už přes dva roky. Začátky byly horší, ale depky ustoupily. Bohužel se mi častěji dělá špatně - malátnost,pocity na zvracení, zívaní a ospalost. Se spánkem problémy nemám, třes taky. Bohužel jsem za ty dva roky dost přibrala a to jím normálně. Piji více, pocit žízně a hlavně se strašně potím. Jsem z toho pocení dost zoufalá.

10. října 2009, 19:57:14

Tom

Všechny Vás zdravím. Vzhledem k tomu, že trpím těžkou depresí, tak jsem vystřídal cca 11 druhů antidepresiv, takže z vlastní zkušenosti Vám všem mohu říct, že opravdu není nic vyjímečného, že Vám lék nesedne, nebo se projevují extrémně vedlejší účinky. Jak se zde napsalo, každý jsme jiný. Tím Vás chci povzbudit a říct, abyste se nebáli lék změnit a zkusit něco jiného, když nezabírá. Bohužel, přibírání na váze je častým rysem užívání antidepresiv a neznám prakticky nikoho, kdo by po nich nepřibral, ale zase je to individuální. Já z osobní zkušenosti mohu doporučit Deniban. Přibral jsem po něm, ale už 3 roky funguju oporavdu výborně. Je to naprosto nenásilný přechod do normálu. Ale zase, každý to může mít jinak. Všem držím pěsti!

13. října 2009, 16:34:52

beruška1 poděkování

Beru Olwexyu cca 2 měsíce, jsem s ní velmi spokojená.Občas mám noční pocení, trochu větší žízeň/hlavně v noci/, a kila spíš jdou dolů.Ale jsem ten typ, když na mne padnou deprese, rapidně hubnu, jelikož nemůžu vůbec jíst.Předtím jsem brala Apocitalopram a Asentru - po té jsem už byla v poledne totálně bez energie, akorát tak lehnout do postele.Toto se nedá vůbec srovnat, jsem v pohodě, mám energii a mohu zas normálně existovat.Za což jsem vděčná.

18. listopadu 2009, 14:42:46

pavla1 poděkování

já tady právě hledám někoho, kdo má problém s pocením.Beru olw.asi rok a je to příšerné. Pořád jsem mokrá od vlasů až po palce na nohou.Nevím co s tím.Nemáte radu. Díky.

10. června 2012, 11:23:40

Martin2 poděkování

Beru Olwexyi přes půl roku a po prvních zhrzba třech týdnech bojů se medikament relativně ustálil a nyní je mi opravdu skvěle. nežádoucí účinky se musí přetrpět. mě z nich zbylo akorát nadměrné pocení, což je sice nepříjemné, ale určitě lepší než nadměrné deprese :-)!!! Po poradě s mojí lékařkou začínám vysazovat ze stávajících 225mg na 150 mg tak mi držte pěsti. P.S. když člověk začne brát AD, měl by zároveň trochu přeorganizovat stávající život. Nesmíme se jen spoléhat na léky, ale snažit se díky nim o změnu (začít sportovat, žít víc pro sebe, každé ráno děkovat tomu nahoře že jsme, snažit se víc usmívat, atd....) na mne tyhle věci zatím fungují a doufám že budou stále až vysadím úplně. Každopádně díky zkušennosti s depresí, byť né moc příjemné, žiju momentálně daleko kvalitnější život. je to paradox ale je to tak!!!! Všem držím palce a vězte že bude lépe!!!!

7. prosince 2009, 10:28:03

Renata2 poděkování

Olwexyi beru od září a musím pochválit paní doktorku, která byla velmi pečlivá ve výběru léků a několikrát mi měnila jak AD tak jejich dávkování, pak jsme přešli na Olwexii a skvělé, trochu se potím v noci, taky pár kilo navíc, ale to je normální. Začátek je horší, ale sedne si to, pokud to do 2 měsíců není ok, přesvědčte svého lékaře o potřebě změny, určitě je to velmi individuální.... přeji všem úspěšnou léčbu a rychlé jaro

13. března 2010, 15:02:26

moemzzbu

ttuzzgcj http://lnplypzr.com lllinjgc cgpuynvo [URL=http://razvrauw.com]fezrkute[/URL] jqnupjvk

19. listopadu 2009, 08:26:19

lmazbcxh1 poděkování

[URL=http://hvaasmti.com]fvlxvjza[/URL] uhoffjkq cjrgcxpw http://gowvafxo.com kzovjfhc dfgajlil

19. listopadu 2009, 08:25:07

blkornrl

[URL=http://kvgofqiw.com]cagdlcmq[/URL] aaufdvwc phdvgcgh http://syormuez.com aklbswxg fzywyvhx

19. listopadu 2009, 08:27:27

eanvtmaz

[URL=http://cloyrsqt.com]hxbygynm[/URL] bmtiychj http://natjkxaz.com ntdaepql ybtpnuvl jvtjcsya

19. listopadu 2009, 08:28:19

lucka3 poděkování

beru olwexya asi 3 mesice 150 a zadne nezadouci ucinky jsem nemela a ani nemam ,tak ja nevim asi jsem mutant

23. března 2010, 22:04:45

Leona2 poděkování

Prosím začínám brát olwexyi, ale bojim se, písněte mi nějaká pozitiva.Čtu samý šílený věci.jsemnikita@seznam.cz

12. července 2011, 09:29:19

VELVET

Jak jste nakonec byla spokojená s těmito léky?

22. července 2016, 11:41:55

Budul

Muži, po braní tohoto léku každopádně zapomeňte na sex.

10. dubna 2010, 21:42:30

blanka1 poděkování

lecim se s panickyma poruchama uz 13roku.muzu rict ze je me posledni pulrok dost blbe.brala jsem citalec k tomu lexaurin a nyni si pripadam jak pokusny kralik.p.doktorka me meni leky behem toho pulroku uz po treti.z toho sem mela dva mesice neschopenku a ucinek zadny.zkusila me dat velbutrin,pak zoloft a ed mam tu olwexyi.je me desne blbe a nejhorsi je ze musim v praci fungovat na sto procent.delam vedouci provozovny.jenze tyhle prasky uzivam teprve tyden rano jeden a v poledne taky jeden ale ucinek nevidim.je me slabo,motase me hlava,bojim se nekam jit sama porad se mnou chodi manzel.nevim jak to jeste bude dlouho trvat nez me neco zabere.s citaletem sem byla spokojena ale uz me za ty roky asi nestacil.pokud mate nekdo taky takove problemi tak napiste at vim ze nejsem sama.uz me fakt nic nebavi a v te praci me to strasne vadi tyhle stavy.nemuzu normalne fungovat.strasne me to stve ale nejsu schopna s tim nic udelat.jsem desne unavena a vyrizena.tak se ozvete prosim.dik.

10. května 2010, 20:26:27

Misa

Ahoj Blani, je ti uz lepe? Opravdu v tom nejsi sama, ja se lecim uz temer 20 let, momentalne jsem na tom bidne uz osm mesicu, do prace chodim, ale je to boj.Kdyztak pisni limi80@email.cz , na forech mo nebyvam.

6. srpna 2010, 09:07:24

Jolana

Zkuste Aurorix, po pečlivém pročítání mechanismu účinku, ale i škále-dotazníku příznaků jsem vybrala tento, i lékařka mi jej doporučila jako nejvhodnější a ten prostě nemá absolutně žádné vedlejší účinky. Aurorix - účinná látka moclobemid je prostě jednička,ale paradoxně je málo známý a málo jej lékaři píší, zato prozacu a podobných jedů je habaděj všude.Zkuste to.

9. května 2013, 14:53:26

Milan Krejčí

Dobry den, moje maminka trpi RS a cca pred mesicem ji zacaly tezke depresivni stavy zejmena z toho ze se ji prudce zhorsilo videni a ma pocit ze postupne ztraci zrak. Doktor ji nejdrive dal Xanax, trittico ale oboji nesnasela, predtim brala 3 roky Rivotril, ale prestal na ni ucinkovat. Nyni ma 2 dny Kventiax v kombinaci s Olwexya, ovsem ma velke nezadouci ucinky, jako poceni, sptna koordinace a dnes ani nemohla vstat z postele a udelat si jidlo. Nedokazete prosim nekdo poradit? kdyz nekdo ma velkou nesnasenlivost antidepresiv, co delat a tak? a jak je to z vysazovanim? Dekuji, milan

18. srpna 2010, 00:59:48

OLI3 poděkování

AHOJ OLWEXII BERU UŽ 2ROKY A JE MI SKVELA MAM SOCIALNI FOBII TA USTOUPILA PRYC BERU JESYTE TRITICCO CTVRTKU NA SPANI JSEM SE VSIM SPOKOJENA JEN TA ZAVISLOST JE HROZNA JEDNOU JSEM JI NEMELA OLWEXII A BYLO MI JAK FETAKOVI BEZ HEROINU TAK JSEM SI PRO NI MUSELA ZE VSECH SIL JET MAM AKORAT NEKDY ZVRACIM I PO2LETECH JINAK NA LEKY NORMALNE PIJU ALKOHOL PIVO TEDA A FRTANY A NIC NO

1. července 2011, 12:44:23

ron11 poděkování

ahoj, zacinam se divit co to tu s prominutim pisete za hovadiny!!!!Olwexyi uzivas skoro 3roky, drive 150mg,asi pul roku 75mg. Tento lek me dostal z nejhorsich depresi a diky nemu jsem zacal normalne zit. Sex je v pohode, dokonce bych rekl, ze az moc, Chut mam normalni, a to vice, nez jsem lek zacal uzivat, potence dobra. co se tyka vahy, vetsi chut k jidlu nemam, jim normalne a vaha je v pohode. Takze mohu jen doporucit, akorat me trapi, ze se ho bojim vysadit, pokud muzete, poradte. PS, spanek je normalni,vecer usnu hned. PS2 kdo ma nejake psychicke problemy, nemuze se jen spolehat na leky, ale, potrebuje dobre zazemi,a hlavne fyzickou a psychickou cinnost,tj. pohyb, sport, uklid, cteni hudba. u ceho kdy clovek nema cas premyslet sam nad sebou!!! drzim pesti.

2. září 2010, 10:22:19

Bet2 poděkování

Trpim BP, zejmena dlouhodobe deprese..brala jsem cipralex, ale spise ovlivnil zejmena naladu k lepsimu. Po roce a po dalsich hroznych zkusenostech s depresi beru tento lek 225mg a citim se skvele. Preventivne beru na noc ketilept, (antipsychotika) ale jen 25mg - jsou sedeativni, takze mozna pomahaji vice usnout, nez kdyz zapomenu. Ale Olwexya nebo Venlafaxin (oboji vyjde nastejno) jsou skvely. Setrny a ucinny. Z vice nez 60 kil jsem naopak zhubla asi 7 kilo. Mensi chut k jidlu ale to mi spis prospiva. Lepsi nez Ziprexa a podobny, po ktere lide pribiraj po desetikilech. Tohoto leku se nebojte a vyckejte!!!

11. srpna 2011, 15:43:45

lil3 poděkování

Ahojte lidičky na stejné lodi. taky jsem trpěla zvláštním pocitem vyprahlosti a neschopnosti.byla jsem úplně na dně a nechtělo se mi existovat. Olwexya mě před třemi roky zachránila. první příznaky byly hrozné. ranní nevolnost , třes a úzkost pominuly po týdnu . celé tři roky byly super. měla jsem radost ze života a všechno mě bavilo, hormon štěstí mě vrátil do života a bavil mě.. Jen velký problém je ve váze přibrala jsem během roku patnáct kilo a to mě teď začalo trápit víc než deprese. Po dohodě s paní doktorkou Olwexyi týden zkouším vysadit. Začala jsem po jednom dni vynechávat a teď už čtvrtý den neberu svoji ranní dávku 75 vůbec, ale mám trošku závratě, v noci nespím a chytají mě hrozný křeče do lýtek. Obracím se na vás máte někdo zkušenosti s vysazením? a jak dlouho se tělo vyrovnává se změnou? Cvičení mi nepomáhalo na snížení váhy

17. srpna 2011, 23:54:35

kačík

Zdravím ,já taky brala olwexya prášky zhruba 3 roky nabral jsem 17 kilo a jedla jsem stále stejně jak dřív.Ale to není duvod proč chci ukončit tuto léčbu .Dřív jsem brala léky jako rivotril ten mi nedelal problémy ale pak doktorka mi ho po roce změnila ,je prý návykový ,předepsala mi zyprexu ta nepomáhala,změnila jsem lékaře předepsal mi olwexyu, zabral po týdnu záchvaty paniky a uzkosti zmizely ale trápí mě že když jsem zapoměla vzít prášek ,měla jsem nesnesitelné divné křeče do hlavy neumím to ani popsat,jelikož mě čeká operace při které budu dlouho pod nárkozou a bojím se jak se bude snášet narkoza s těmito léky tak jsem poprosila psychyatra o změnu léku řekl mi že mám ze 150 mg.olwexy přejít na týden na 75mg .a pak trittico 150mg první 3 dny 1/3 pak další 3 dny 2/3 a pak 1 denně Já jsem ted dobrala ty první 3 dny po 1/3 a zítra si vezmu 2/3.Ale trápí mě pořád ty divný křeče v hlavě je to jako by vám někdo dělal rukou tzv.ořechy do hlavy ze zadu u uší každou chvíli k tomu mám motolic a chodím jak opilá.má taky někdo takový problémy a co s tím v práci nesmím nic zkazit jinak mě vyhodí začala jsem s léčbou před svátky stím že mi to zabere a já budu v poho,ale když čtu jak dlouho to trvá tak to nemužu čekat.:Má někdo zkušenosti s těmito léky a z narkozou.před pul rokem byl muj známý na operaci a už se nevrátil skončil v blázinci prý se probral z narkozy a byl jak 2letý chlapeček,nikdo nepotvrdil že je to díky olwexyi Děkuji za odpověd

30. prosince 2013, 03:21:42

Anabasine5 poděkování

Ahoj všem. Užívám venlafaxin (SNRI) cca rok, na který jsem přešel ze setralinových (Asentra) a escitalopramových (Cipralex) SSRI anjtidepresiv. U venlafaxinu pociťuju vetší aktivitu, nejspíš kvůli vychytávání a tedy zvýšené hladině i noradrenalinu. Můžu potrvdit nepříjemný příznaky při zahájení medikace, ale ty by měly odeznít během jednoho až tří týdnů. Jako u SSRI najíždí nejprve anxiolytický účinek tak do dvou týdnů a následně dochází k účinkům antidepresívním, stabilizovaných až tak kolem dvou měsíců. Co jsem u SSRI nezažil jsou abstinenční příznaky při vynechání nebo vysazení. Pokud si nevezmu venlafaxin jeden den, již následující se objevuje malátnost, nakoplá motorika (třeba při prudkém pohybu očí) a návrat sexuální energie. Pokud ho plánujete postupně vysazovat, doporučuju po domluvě s Vaším lékařem mít při ruce nějaká anxiolytika, bylinné čaje a možnost hodně spát.

20. srpna 2011, 07:28:38

Anonym2 poděkování

Ahoj všem. Již delší dobu užívám na panické strachy Mirzaten (trefili jsme se až na druhý pokus, po prvních AD byly nežádoucí účinky). Vzhledem ke zhoršení, které nastalo teď na podzim mi doktor předepsal Olwexya 75mg na ráno. Po první tabletě mi vůbec nic nebylo, tak jsem bez obav vzala druhou. Druhý den večer přišly nežádoucí účinky popisované v letáku jako alergická reakce. Nejprve pálení na hrudníku, pak se od nohou začala rozlévat hrozná zima až do hlavy, tlak na hrudníku a v hlavě, třes, pak brnění končetin, obličeje, zrychlený tep, zvýšený tlak, panická úzkost. Pak se začalo postupně ulevovat a za takových 5 minut to přišlo znovu. Přicházelo a odcházelo to ve vlnách. Při druhé vlně i nevolnost, zvracení, průjmy. Další prášek už jsem si nevzala a takový stav už nikdy v životě nechci zažít!! Nedokážu si představit, že by mi někdo řekl, že to mám vydržet nebo přetrpět.... Už dva dny se z toho lížu a ještě se mi klepou nohy :-(

3. října 2011, 09:17:18

Average

Beru Olwexii asi 2 roky a přibrala jsem, přestože nejím víc a sportuji stejně. Předtím jsem brala Cipralex, to bylo v poho, ale nějak přestal účinovat. Při Olwexii mám vysoké cholesteroly, hodně nad míru. A to nejím tuky. Asi si řeknu o jiný lék.

19. října 2011, 20:51:14

OLWEXII BERU 3 ROKY MOC MI POMOHLA ,ZAČÁTEK NIC MOC ZVLÁŠTNÍ POCIT ,SUCHO V PUSE A NESPAVOST ,TAKÉ POCENÍ ALE VŠE PŘEJDE A PAK JE TO SUPER ZE VŠEHO MĚ DOSTALA -DEPRESE ,PANICKÁ PORUCHA- VYSADILA JSEM JI NAJEDNOU TÝDEN JSEM SE POTILA A BYLO MI DIVNĚ - PO 3 MĚSÍCÍCH OPĚT POCITUJI UNAVU A DEPRESE

26. ledna 2012, 17:27:31

XXX

Dobrý den,beru Wellbutrin,Trittico a Rivotril a včera mi paní doktorka předepsala Olvexyi....mám z toho ale hrůzu to vzít,když čtu všechny tyhle diskuze...rozhodně nechci přibrat.A chci se zeptat ,jak to je s pohlavním životem.....jsem žena....pozorujete na sobě...nechuť k sexu,nebo nedosažení orgasmu,nebo nějakou necitlivost,jak se tam také píše???Prosím moc za nějaké odpovědi.

4. února 2012, 12:04:45

Jarek2 poděkování

Diskuse by měla pomoci, ne odradit. Většina z nás z nějakou tou duševní odchylkou jsme trošku hypochondři. Myslím, že kdykoliv jsem přečetl leták k AD, pak jsem pociťoval všechny nežádoucí příznaky:o) Věř paní doktorce a sama vyzkoušej. Každý jsme originál, jestli mi rozumíš. Vyhýbat se předem léku, který Ti může pomoci jen kvůli nechuti k sexu je nerozum.

8. února 2012, 14:05:51

Terka

Ano, méně sexuchtivosti, ale není to nijak zlé - Triticco naopak povzbuzuje k chuti na sex takže i při 150 mg Olwexye to člověk nemá tak že by se mu to příčilo (jako např. při depresi).

22. ledna 2013, 20:26:19

Karolka

Milá XXX, je dobře, že se na to ptáš. Za sebe jako ženu mohu říct, že jediné co nemělo vliv na sexuální chuť a dosažení orgasmu bylo užívání Welbutrinu. Tento lék nepotlačuje to jediné, co nám může způsobit ještě trošku radosti a požitku a to orgasmus. Hodně dlouho jsem byla na Asentře. Sice po ní člověk je v pohodě, ale dole je mrtvo. Chuť nikde a když přeci jen, tak můžeš klidně hodinu se snažit a konec v nedohlednu. Tohle jsem odmítala zažívat. Jjsem ve věku, kdy je ještě čas na sex. půst a zadělat si na problém v partnerském vztahu, to jsem opravdu nechtěla. Po poradě s MUDr. jsem přešla na Welbutrin a ten byl OK.

1. března 2013, 11:22:49

123
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 78 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jarda (Nosní polypy) 4. prosince 2016, 08:51:07

V úterý jdu na Fess do Motola. Vše jsem tady pročetl, tak snad to přežiju. Diskutovat

• Karel (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 30. listopadu 2016, 22:55:04

Dobrý večer ja jsem prošel všelijakyma vyšetření a nic mám to od te doby co jsem měl… Diskutovat

• Kema (cipralex) 2. prosince 2016, 19:05:34

Jeane,či jak se jmenuješ,jdi s těma kravinama co tu píšeš do zádele.Zrazovat… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.