Inzerce

Ostruha patní kosti

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé? [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Babs50 poděkování

Chtěla bych touto cestou pomoci lidem ,kteří také trpí bolestí paty jakou jsem i před časem trpěla já.Babskou radou,kterou jsem osobně vyskoušela na sobě a pomohlo to.Je to sice zdlouhavá léčba,ale o to účinější a věřte ,že trpělivost,kterou tomu budete věnovat se vám 100% vrátí v bezbolestnou chůzi. Je potřeba každý den po dobu 3 měsíců opravdu pravidelně. Každé ráno na igelit nanést kostivalovou mast.Tu pak přiložit na postižené místo a ovázat. Nechat působit do večera. Každý večer na gázu nalít kostivalovou tinktůru,přiložit na postižené místo,překrýt igelitem a ovázat. Nechat působit do rána. atd. ˇUleva příjde nejpozději do měsíce,ale nesmíte s tím přestat ,ikdyby to už nebolelo.Je potřeba dodržet celý léčebný postup,aby se bolest už nevrátila. Přeji bezbolestnou chůzi a krásný den.

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. února 2007, 15:01:50

JanaKa14 poděkování

Rada zní velice dobře, mám patní ostruhy skoro rok, jsem po injekcích i ozářkách a bolesti se stále vrací, snad kostival někdy vyzkouším, nyní je tato rada pro mne nereálná, pracuji jako úřednice a neumím si představit, že mám paty obaleny igelitem v lodičkách. Ostatním, kteří budou kostival zkoušet přeji mnoho zdaru.

1. května 2007, 19:58:59

Jana Z7 poděkování

Bože můj, pokud chodíte v lodičkách, tak NEMÁTE patní ostruhu

15. října 2014, 00:51:00

Monika5 poděkování

Proč by nemohla mít ostruhu? Já nevím, ale mně právě lodička patu odlehčí, protože se váha přenese více na prsty. Ostruha se diagnostikuje RTG a né tím, jaké člověk nosí boty.

24. listopadu 2014, 16:46:45

Jiří

V lodičkách si rozhodně nepřenášíte váhu na špičky. To byste musela chodit po špičkách.

6. srpna 2018, 16:15:36

mokake1 poděkování

Lodičky a pätná ostroha??

18. února 2015, 14:31:09

Dasa

no, to mě přesně napadlo taky - a pokud má, tak se jí těžko v lodičkách zbaví :-)

6. dubna 2016, 11:19:47

Eva2 poděkování

Ja trpim patnimi ostruhami od svym cca 5 let. Po nekolik let me bolesti presli a zacli opet v praci.Nezabirali mi ultrazvuky, magnety, nic.Uz jsem skoro mela termin na operaci, kdyz jsem prisla s dotazem na razove vlny, ktere mi nakonec pomohli. Nicmene ale proc reaguji zrovna u tohoto komentare.Velice zalezi kde patni ostruha vyroste.Ja ji treba mam v okoli Achylovy slachy a lodicky mi od bolesti pomahaji. Kazdopadne nizke lodicky s podpatenkou nejsou zase tak nevhodna obuv, jak si myslite.

20. července 2016, 22:30:19

Jířa3 poděkování

Zdravím s patní ostruhou jsem byla na neschopence 8 měsíců a pár dní vyzkoušeli jsme úplně vše obsřiky,injekce,masti,elektroléčbu,atd nic nepomáhálo pak jsem začala chodit na RÁZOVOU VLNU a po měsíci bylo to na vánoce se stal zázrak bolest která mě léta trápila byla pryč plakala a tancovala jsem radostí neteř a synovec na mě chvilku nechápavě koukali...ale protože věděli jak trpím bolestí tak po vysvětlení tancovali a radovali se se mnou ;-)

3. února 2015, 21:45:46

Honza2 poděkování

Dobry den, bolela Vás po aplikaci razovou vlnou pata více nebo byla citlivejsi ? Ja mel vcera druhe sezeni a boli me to jako cert :)

25. ledna 2017, 16:47:21

sońa

Dobrý podvečer,já jsem chodila na rázovou vlnu,hodně to bolelo,byla jsem 10krát.Hodně mi to pomohlo,trochu to cítím,ale je to o 95% lepší!

26. dubna 2017, 18:24:11

goldie

dobrý večer. já 4x rázovou vlnu a mazec.. rozbolavělo se to.. po měsíci pauzy ,kdy to mělo odeznít, dnes obstřik...

9. ledna 2018, 21:25:15

Karel

Já jsem myslel, že vyletím z kůže po ozařkách. Nejsem zastánce bio metod, ale brečel jsem každou noc, manželka se na to nemohla už dívat. Je pro přírodní formy léčení a já tomu nevěřím. Už dřív si koupila kloubovník, protože ji bolely ruce. Velice se ji bolest snížila, samozřejmě jsem ji nevěřil. Jenže mi ten kloubovnik dala na tu patu i přes moje protesty a i když jsem stále stejný skeptik, prostě musím přiznat, že to zabralo a já jsem se konečně vyspal. Co mi pak ve výsledku pomohlo, jestli ozařky nebo kloubovnik, nemůžu posoudit.

24. února 2018, 12:30:27

Huhuhu2 poděkování

No, to pak rozhodne neni divu, ze vam nic nepomaha, kdyz chodite v lodickach, kdyz nevhodna obuv typu lodicek je jedna z hlavnich pricin vzniku ostruhy... I pokud ji vylecite a boty znovu po case obujete je zadelano na druhe kolo utrap.

18. května 2015, 21:48:07

Jarka2 poděkování

Nesmysl!V lodičkach nechodím a MAM patni ostruhy😓!Vyzkouseno vse a dnes druhé ozařování, zatím bez efektu, naopak

22. května 2015, 20:35:02

ivan2 poděkování

Jsem muž a tedy jsem nikdy lodičky neměl. Ale ostruhu už 3x. Tak co teď ?

25. května 2015, 14:55:26

milena

...dost často pomůže Homeopaticum Hekla lava 9 , je třeba vyzkoušet.Milena

7. prosince 2016, 11:24:01

Alena Nováková36 poděkování

Ahoj chudáci s patními ostruhami. Já to měla pár měsíců a UZ, RTG ozáření v Brně, citrony, kostivaly, hekla....laser, a pak nískotlaké rázové vlny 10x, nic nepomohlo. Pak operace, chození o berlích ...opět nic, jen trápení. Nakonec jsem našla www.ibolest.cz a vypravila se do Prahy, injekce trochu bolí, ošetření Evotronem /to je ta mašina na rázové vlny ...jednorázové, jde se jen jednou/ a je to v pořádku, chodím bez bolesti, ani ráno to nebolí, ani u TV. A stálo to ani ne 4000 Kč. Děkuji doktore

10. dubna 2010, 15:36:48

Helena1 poděkování

Dobrý den,ta cena 4000kč je cena za jednu nohu?Děkuji

31. ledna 2015, 16:13:31

Olča4 poděkování

Já jsem měla také bolesti pravé paty které byli nesnesitelné ,musela jsem ale chodit do práce ale nedalo se to vydržet tak jsem šla k lékaři.Dostala jsem obsřik hrozně to bolelo ale potom na druhý den to byla obrovská úleva ,dostala jsem dvoje prášky a cítím se o mnoho lépe,aspoň zatím běžte hlavně k doktorovi a netrapte se sami doma nějakým domácím léčením držím všem palce...

9. října 2010, 19:22:33

lubica3 poděkování

ahoj,ja mam tiez rovnaky problem s patou,takmer po 7 rokoch sa mi bolest paty vratila.absolvovala som pred 7 rokmi oyarovanie paty a pomohlo to.ale teraz sa to vratilo.problem je v tom ,ze teraz zijem v Anglicku a neviem sa dostat k tej kostivalovej masti.chcem sa opytat,ci nie je problem dostat tu mast a tinkturu v Cechach bez lekarskeho predpisu.ked mozes odpis mi na lubica11@azet.sk.budem ti velmi,velmi vdacna.

22. března 2012, 21:14:27

Tomáš8 poděkování

Ahoj,taky jsem zkoušel kostival. Mám ho,ale čerstvý, vykopaný kořen. Ten si nastrouhám a naložím do čisté vodky. Vydrží, nekazí se. Ale dávám to spíš na koleno, když mě bolí. Na ostruhu jsem teď objevil fantastickou věc - měděnou podpatěnku. Za 3 dny bylo po bolesti. Teď si ji dávám na to své koleno. Přilepil jsem ji náplastí, chodím s tím, pod kalhotama to není vidět a bolí to méně. Takže všestranná pomůcka, vřele doporučuji.

17. března 2015, 14:32:42

Jana2 poděkování

Ahoj, už dva měsíce mě strašně bolí pata, dnes jsem ukončila ozářky a zatím je to stejné. Kde se to dá prosím sehnat, moc děkuji za radu. Jana

4. června 2015, 21:58:01

renata

Ostruhovníček jsem si koupila přikládám tři týdny a nic

11. března 2016, 13:57:36

Naďa

No na léčbu to není, ale pokud potřebujete chodit bez kulhání hned....tak si vložte do ponožky list hlávkového zelí...no a budete chodit hned bez bolesti.....

28. dubna 2016, 10:23:11

Petra

Listy ze zelí? Zkusím. Je fakt, že moje babička si dávala listy ze zelí na opuchlé nohy a zavázala. Otok vždycky spadl, ale od bolesti? Jak píšete, že Ostruhovníček Vám nepomohl, mě zabral až za 4 týdny poctivého přikládání a ostruha na rentgenu nebyla. Teď se mi udělala ostruha na druhé noze. Vím, že mi ostruhovníček pomůže a ostruha zmizí, ale až za delší dobu a já potřebuji chodit. Vyzkouším zároveň to zelí. Díky za radu.

24. února 2018, 12:36:42

Sabina1 poděkování

A předtím ta ostruha na rentgenu byla? To jako zmizela? Mě doktorka vysvětlovala, že výrůstky zůstanou i po rázové vlně... Ale jako ostatní zoufalci budu postupně zkoušet všechno.

25. července 2018, 13:35:50

Orlice1116 poděkování

Přispívám také jednou babskou radou, jak se zbavit ostruhy. Ráno po probuzení vypít 1 dcl vody nebo neslazeného čaje s vymačkanou šťávou z půlky citronu a snídat až za dalších 20 minut. Dopoledne nejíst a opět 20 minut před obědem vypít 1 dcl vody nebo neslazeného čaje se šťávou z druhé půlky citronu. Já jsem již po dvou týdnech cítila podstatné zlepšení, za další týden problémy zcela vymizely. A nejenom mně, ale již i několika známým. Má se snad jednat o rozpouštění nárůstků citronovou šťávou. Přeji úspěšnou léčbu i dalším.

6. května 2007, 17:10:38

Ztráta bolesti15 poděkování

Mám jen dotaz za jak dlouho vymizí bolest po užívání citrónové šťavy a a zda se může mezi ranní a polední dávkou citr. šťavy pít něco a třeba i káva s mlékem?

6. května 2007, 19:01:19

Orlice1113 poděkování

Jak píšu v příspěvku, za tři týdny jsem měla zcela po bolesti. Pít se může dost, ba naopak je doporučováno, kávu s mlékem jsem nezkoušela, ale ty dvě hodiny před polední šťávou s vodou a těch dvacet minut po ní jsem nic jiného nepila. S ostruhou jsem měla problémy dva roky, chodila jsem na ultrazvuk a magnetické vlny, těsně před ozařováním jsem se dozvěděla o tomto způsobu léčby a pomohlo mi to. Nyní jsou to tři roky a o ostruze nevím.

7. května 2007, 08:28:25

hugo12 poděkování

Měl jsem bolesti paty asi 4 roky. Trochu mi pomohla ortopedická vložka, ale nakonec se stal zázrak, když jsem změnil pracovní boty. Asi po 14 dnech bolest zmizela a během posledních 11 let se nevrátila. Někteří by volali Vatikán, ale u mě to asi byly ty boty. To pití citronové šťávy připomíná proceduru ze Švejka. Ráno 3x Zdravas a 3 dřepy. Jestli to je s tou šťávou pravda, požádejte o Nobelovku a alespoň informujte pošťovnu. Ušetří miliony a ještě vám dá odměnu.

25. června 2008, 21:19:01

MONIKA

Víra Tvá tě uzdraví.....to možná taky funguje,ne?

10. července 2008, 09:38:22

Karel3 poděkování

Ano, několikrát mě VÍRA (v Boží trojici a nikoli v nudlovou polívku) uzdravila, avšak ohl. ostruhy si zatím "dává na čas". Zatím nepomohla ani vodoléčba ani radioterapie, tak budu zkoušet dál...

4. října 2014, 07:13:26

Alice2 poděkování

Souhlasím s tím Švejkem, nevěřím na žádné citronové šťávy apod., měla jsem ostruhu na levé noze již 2x, vždy po ozařování zmizelo, nyní se mi ale začíná tvořit na noze pravé..:-( tak nevím, nevěřím ani moc na tu rázovou vlnu Evotron, názory se značně na toto liší. Nevím co si s tím počít.

17. dubna 2013, 15:47:19

sarka1 poděkování

ja jsem zkousela tez citron a musim rict ze mi to nic nedela, muzete mi prosim poradit v cem je chyba. asi to zavisi na tom v jakem rozsahu to je? ja jsem 26 divka a uz me trapi nohy, nemuzu ani chodit, prosim poradte mi dekuji predem prosim napiste mi na mejl faitova.sarka@seznam.cz

16. ledna 2008, 02:09:22

Zdena1 poděkování

Citron s čajem piji po ránu několik let a na ostruhy to opravdu nemá vliv. Trpím bolestmi hlavně po větší zátěži a odeznívá i několik měsíců, mě pomohl obstřik do paty.

5. února 2015, 08:21:46

Jana4 poděkování

No to si snad děláte srandu, že vypití citronové šťávy Vám cíleně rozpustí kus kosti. A pokud tedy Vám ostruhy tímto postupem zmizely a Vy pokračujete v léčbě, tak se divím, že nějaké kosti ještě máte. A abych se bála dítěti do čaje dávat citron, aby mi náhodou nezgumovatělo. Neskutečné, že tomu někdo může věřit.

17. listopadu 2012, 20:47:48

2 poděkování

Ostruha není kost...

20. srpna 2014, 21:28:28

Sabina

Když jde vidět na rentgenu, tak bych řekla, že jo... Někteří si možná myslí, že mají ostruhy a na rentgenu ani nebyli. Tak těm ten citron pomáhá :-D

25. července 2018, 13:39:54

Frank2 poděkování

A teď tu o Smolíčkovi.

12. října 2013, 23:10:43

Adobna1 poděkování

Provádí mi právě ozařování Laserem. Kdo má zkušenosti? Pomáhá to? Mám nějakou naději? Nebo mi jen tahají peníze z kapsy? Ráda bych hovořila s někým, komu to opravdu pomohlo. Za jinou radu budu též vděčná.

8. května 2007, 00:18:52

Ztráta bolesti5 poděkování

Nevím jakou mají zkušenost ostatní,ale jé chodila na to chodila 10krát a není to zatím dobré. Pravda mám je v obou nohách tak se snažím vždycky si střídavě ulevovat ale je to pěkná bolest zvlášť stát na jednom místě. Teď mě posílají na ozařování.Názory na leisr jsem slyšela 50 na 50.Teď zkouším i tu babskou radu tady s tím citrónem. Myslím, že se tím nedá nic pokazit. Vím co je to za bolest a tak vám přeji brzké uzdravení. A pokud můžete dejte vědět co vám pomohlo. Budu ráda.

8. května 2007, 18:20:56

čertovo kopýtko16 poděkování

Znám tu bolest,proto se snažím přispět tím,co pomohlo mě. I pro ty kteří chodí do zaměstnaní a nemohou mít igelit v lodičkách. Zkuste" Konopné mazání" DOLOR-END,je k dostání v lékárnách.Mažu si to už týden cca 4x denně,stačí vetřít do kůže na patě a na noc si dávám asi 4 lupeny hlávkového zelí (zabalit přes to hadrem a šátkem ). Do rána se zapaří, snad to něco vytahuje,protože zelí je ráno úplně mokré.Za tři dny už úleva.Ráno před tím nebylo možné se postavit,chození po špičce nebylo už po třech dnech nutné po týdnu úžasná úleva,aplikuji dál a už chodím bez bolesti.Přeji úspěch.

26. srpna 2009, 09:21:24

marie1 poděkování

Podstoupila jsem laser, ultrazvuk i ozařování, ale byly to jen vyhozené peníze za dojíždění na procedury

6. ledna 2010, 22:58:10

Monika2 poděkování

Já mám 10 porcí lejsru za sebou,chvíli úleva byla,ale zrovna teď trpím...A to jsem obměnila botník,takže nosím jen boty ze zdravotních potřeb.Je to děs,bolí to jak čert,takže skusím tu vodu s citronem...

10. května 2007, 20:10:51

Dagmar Š.12 poděkování

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

16. července 2009, 11:10:35

hanka7 poděkování

vzkaz Olče i ostatním: Olčo ta injekce před Evotronem bolí jen trochu? proč lidem lžete?! Byla jsem na obou patách a bolí to jako čert, je to injekce přes patou do hloubky až ke kosti a rázová vlna je taktéž pěkěn bollestivá věc, impulsy vystřelují až k achilově šlaše a víte co je nejlepší při platbě 8tiskč za obě paty, že to vůbecnepomohlo a mám při chůzi i v klidu ještě větší bolesti! Ať radši pacienti zváží zda anoči ne a vy pište prosím pravdu!!

4. ledna 2011, 22:41:16

Pavel

Potvrzuji v celém rozsahu, s Kociánem mám naprosto stejné zkušenosti!

29. prosince 2015, 18:54:43

Sabina

Každý má jiný práh bolesti a taky může mít každý jiné ostruhy. Mě doktorka řekla, že to má 30% starší populace a 10% z těchto lidí to bolí... Taky mě připravila na to, že se ostruhy nejde zbavit, pracuje se spíš na tom, aby nebolela. Aby nedráždila nějaké úpony, zdálo se mi to složité. Asi bude třeba si zvyknout, že to bolí. Já jsem děsně naštvaná, miluji turistiku, chodila jsem i do práce a z práce pěšky, teď ta bestie bolí i v úplném klidu. Asi taky hodně dělá psychika. Jsem na začátku léčby a pro jistotu už si objednám ty vložky do bot, co se někomu osvědčily, taky už jedny ze zdravotnických potřeb mám a nic. Já prostě potřebuji chodit, bééé… Děkuji všem za rady. I za ty beznadějné příspěvky děkuji. Člověk si aspoň řekne, že může být ještě hůř.

25. července 2018, 13:55:53

Marsi4 poděkování

Mám ostruhy na obou nohách jsem po ozařování , laser, rázová vlna ,ultrazvuk, nic nepomohlo. Nakonec jsem zkusila konopnou mast a je po bolesti. Po 3 letech bolesti velká úleva!!!!!

19. července 2013, 09:43:44

123
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 40 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Michal (Rivotril) 13. října 2018, 13:12:51

Ahojte lidičky :) Děkuji všem za rady/podporu :) Nemám potřebu snižovat a beru si z vás… Diskutovat

• Kateřina (deniban) 16. října 2018, 08:59:51

Ahoj Milane, tak jak s denibanem? Je to lepší? Doktorka mi ho chce také nasadit. Diskutovat

• Petr (Rivotril) 10. října 2018, 14:39:16

Zdraviiim Kato, to je doba, co jsi tu nebyla. Kato, dej se, prosim, navod a davkovani, jak snizovat… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.