Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Laci

A od kedy už nefajčíš ?? a ako dlho si mala absťáky ?

Laci

a kolko asi denne ??? a ako si to potom nechala ?

Friduča
1x

Laci, když si projedeš tuhle diskuzi, zjistíš, že je to opravdu velice individuální.. Ale počátek je v hlavě..Musíš si urovnat, že chceš opravdu přestat a pak za tím jít.. A je pravda, že ani pak nemá člověk vyhráno.. Nesmí si zapálit.. Jinak v tom zase lítá... Jsme jako alkoholici.. věční abstinenti.. Někdo trpí jako pes, jinému to jde snadno.. Každý máme jiný sklon k závislosti jako takové a každý máme jiné duševní rozpoložení... Sniž z pěti na tři a pak na jednu.. A pak s tou jednou sekni.. Netrap se tím moc... A CHMP zobej ! Ještě doporučuju knížku Jak přestat kouřit od doktorky Králíkové.. Hodně ti pomůže si to v hlavě porovnat.. Vyléčená kuřačka... Je výborná !

Kamil

jsem asi nejjednodušší příklad odvykání. S ch bez absťáků, které= popisují všichni, pak jsem si to upravoval sám a nakonec přestal zobat úplně a dnes je to tuším 480 dní. je to jen a jen v tvý hlavě v ničem jiném i recidíva. vše je jenom v těch našich zabedněných palicích. musíš k tomu dozrát o nic jiného nejde a pak je ch ta pomocná berle. tu hlavní prácí : mít jasno sám se sebou, to za tebe neudělá. A jak skončit? Nekup si je prostě jako já. Já si je nekoupil protože kdybych čekal až to příjde samo tak hulím pořád. Ale já si řekl prostě je nekoupím a hotovo. Nekoupil schoval vše ke kouření jako zapalovače, to byla škoda vyhodit a bylo to. Čekal jsem peklo a ono nic. Ale opravdu je to individuální. Někdo se s tím pere jiný rve a další to má snadný. to bude taky tím jak to je v tý hlavě srovnaný asi.Prostě ten humus Laci nekup a jsi nekuřák.

Šárka

Souhlas s Kamilem, stačilo mi jedno balení, brala jsem jen 1/2 denně a blížím se 250 ti. Už ty cíga Laci vyhoď a nevymlouvej se. Já jsem ani absťák neměla, jen jsem potřebovala berličku, kdyby náhodou a myslím si, že to stačilo bohatě. Přece jen je to psychofarmakum, platí se celý, takže potřebují co nejvíce prodat a proto je tam takové doporučení, jaké je, rozumný člověk si s tím poradí. DRŽ SE!!!

irena

Laci fakt , nekup si je . A zařiď aby ti nikdo nenabidl a vytrp si prvních pár dnů. Musíš tomu šampíku trochu pomoci. Hlavně pořád opakuj proč nechceš kouřit.

Lida
1x

Držím vám všem pěsti a sobě též.Před týdnem jsem ještě kouřila 20cigaret denně.Já si to sepsala pro a proti a vyhrálo,proč chci přestat.Je to jenom zlozvyk je to jenom v hlavě,ale je tak těžké to přemoct.Držme se!!!

Šárka

Zdravím Lído, jdeš na to správně. Mě hlavně moc pomáhala tato diskuse, ostatní šlo jednodušeji. Tak piš, jak to jde a drž se!!!

irena

Lído držím pěsti a už jsi přestala úplně?

Ivča
1x

No konečně po čase nováčci. Laci, mě připadá, že nejseš vůbec rozhodnutý. Já hulila víc jak 30 let kolem 30 denně a leta jsem toužila po tom přestat. Až jsem objevila šampik a šlo to neuvěřitelně lehce. Ale věděla jsem přesně, že se toho svinstva chci strašně moc zbavit a taky se mě to povedlo. Teď nekouřím už víc jak 3 roky. Přestala jsem 16 den zobání šampiku a protože jsem chtěla mít jistotu, tak jsem ho brala 5 měsíců a vyplatilo se. A to žiju s kuřákem. Takže si pořádně rozmysli, jestli vůbec chceš přestat, jinak ti nepomůže ani šampik. Doktorka Králíková, o které se tady zmiňovala Fridu o tom přesně mluvila, že je strašně moc kuřáků, v kterých se to strašně pere. Jejich půlka chce přestat a druhá půlka říká, vždyť mě to chutná a nechce se mě přestávat, co z toho života budu mít. A to je špatně dokud se takhle váhá. Takže ti držím palce k tomu definitivnímu rozhodnutí, pak to určitě dáš. Lído, tobě taky držím palce. U kouření snad ani žádný pro není . Je to úžasný přestat a být svobodný člověk. Přeju to zažít všem kuřákům. Drže se.

Konča
1x

Zdravím nováčky a přeji, aby boj s tím svinstvem zvládli. Laci já jsem překuřovala měsíce, ale lezlo to moc do peněz. Kuřák doma, cigarety na očích, vůle žádná a champix slabý. Začátků mnoho :-( V hlavě jsem měla srovnáno, ale podvědomí si jelo po svém. Kromě šampíku jsem lepila na sebe půlky nikotinových náplastí nebo jsem inhalovala inhalátor s nikotinem. Žvýkačky mi nechutnaly, ovšem byli tací, co si čas od času nicoretku zažvýkali. Je to sice kontraproduktivní (šampík receptory blokuje a ty mu nikotin dodáváš), ale výsledek byl. Den D byl pro mne hrůzostrašný. Cígo mi nechutnalo a stejně jsem si zapálila, vykouřila půlku a s hnusem jsem ji zahodila, a tak to bylo pořád dokola. Bezvýchodná situace. Trvalo to měsíce. Jak jsem se rozkouřila, tak jsem šampík vysadila atd. Ono platit šampík, cigarety, nikotinové náplasti, inhalátor a paipo laciné fakt nebylo. Po mnoha pokusech se zadařilo. Dneska to mám za 960 dnů a za pár budu slavit první tisícovku. Kdo mne znal, nevsadil by na mě ani zlámanou grešli. Já to měla neskutečně těžký v začátcích, ale postupně si tělo zvyklo že je bez drogy a na cígo si teď ani nevzpomenu. Jsem šťastná jako kdybych vyhrála olympiádu že jsem to dokázala. Musím mít na paměti, že nesmím ani jednoho šluka bo jsem okamžitě zpět na čtyřiceti denně. Toď zkráceně můj příběh. Každý jsme jiný a jinak to snášíme nebo nesnášíme. Najdi si metodu, která na tebe zabere. Je potřeba zkoušet. Šampík se dá překouřit, je nutná i vlatsní vůle. Držím palce tobě i Lidě i všem ostatním, kteří ještě váhají.

Laci

vďaka Konča za prípevok. Vo všetkom máš pravdu. V sobotu a v nedeľu som vyfajčil iba po jednej cige. Teraz ráno som si dal tiež jednu :-( a chutnala mi :-( V krabičke mi zostala ešte jedna....tú si dám okolo 12tej a potom si nekúpim.....ale aj ja mám elektr. cigu ...som zvedavý čo bude ďalej....dúfam, že si nekúpim...

Vlasta

Ahoj všem já už budu letos 1.7. slavit 2 roky bez cigaret,hrozně to letí a jsem šťastná,že už si taky nevzpomenu jo,ale začátky byly boj na to když si vzpomenu,tak už radši nikdy nezačít kouřit a jinak termín mám v květnu a čekáme chlapečka pa,pa mějte se krásně a voňavě a všem co s tím chtěj seknout moc držím palce,jde to a zvládnete to.

Konča

Ahoj Vlasti, je dobře že jsi se ozvala. V květnu budu samozřejmě držet palce. Doufám, že nám dáš zprávu:-) Laci tak jak to včera šlo???

Laci

Od soboty fajčím iba ráno jednu....ešte mám stále 3ks cigi.....:-) nekúpil som .....

Tomáš M.

Ahoj lidi. Tak jsem se opět zastavil sdělit Vám, jak se mi daří. Inu, jsem v pohodě. Postupně jsem začal sem tam pokuřovat a o víkendu jsem schopen vykouřit za den asi 7 cigaret. V týdnu, odpoledne do těch pěti cigaret po práci. Zjistil jsem, že to není tak strašné zlo, pokud si člověk dokáže udržet kouření jenom jako doplněk a zpříjemnění např. chvilek u kávy, apod. Popravdě musím říct, že prvních pár cigaret co jsem měl po delší pauze, tak byly nic extra. Ono celkově kouření je hnůj, ale jak se trochu chytnete tak už to člověku zase chutná. Takže když to shrnu. Po nějakých 480 dnech jsem opět začal čmoudit, ale jen malinko a budu se snažit nekouřit (práce mi to ani neumožňuje) immervere. Ahoj všem.

Laci

aj ja si to tak nejak predstavujem.....

Tomáš M.

A ještě jednu věc si neodpustím. Při mém přestávání kouřit jsem to vzal moc vážně a strašně jsem se tím začal sebe-analyzovat a sledovat. Doporučuji všem co budou přestávat kouřit, nesmíte to v sobě lámat. Musí to jít samo. Musíte se s tím vyrovnat a půjde to. Ale ne sebe analyzovat se!, nebo Vám z toho bude hrabat. Čau!

Les

Ahoj Tome, to je velká škoda. Neexistuje střední cesta, buď si vytváříš závislost nebo abstinuješ. A je úplně jedno jestli to bylo 10 nebo 100 dní.. Hezký den všem nekuřákům

Tomáš M.

Ono je to složité. Já jsem přestal kouřit, protože jsem se domníval, že mi to dá svobodu jak v práci, ve škole, tak i doma. Za nějakou dobu jsem ale zjistil, že mi nekouření svobodu dává, ale pouze tam, kde jsou po mě vyžadovány nějaké výkony. Tzn., v práci, ve škole. Ale pak je ještě jeden život a to ten nejdůležitější a to život doma, se ženou a tam jsem byl spíše v jakémsi neklidu, než rád, protože jsem jaksi neměl na práci nic jiného, než si za tu nekuřáckou dobu dát věci co šli dohromady a čekalo co se bude dělat, dít, konat, apod. A protože jsem od přírody lenoch, tak se nedělo nic, co by stálo za to. Dá se říci, že jsem za dobu nekouření nerelaxoval, tak jak bych potřeboval. Stále napnutej jak stožár na el. vedení. Fakticky. Sem tam nějaký alkohol a bylo to. Je opravdu těžké zvolit to nejmenší zlo, pokud těch zel je více. Mějte se hezky a asi nekuřte....

Les

A co třeba sport? Zkus si jít zaběhat a pak teprve uvidíš co se děje s plícema. Já si začnu vždycky nadávat že jsem neskončil dříve. Nebo aspoň přejdi na elektronické, na dehtu nic dobrého není. Je to svinstvo které otravuje celé tělo.

Tomáš M.

@Les: Ještě k tvému tvrzení, že neexistuje střední cesta. Věř, že existuje. Osobně znám člověka (2% populace), který se dokázal vymanit ze silné nikotinové závislosti, a kouří 1 - 2 cigarety denně, nebo také žádnou. Opravdu se to dá stabilizovat, ale stále na to člověk musí myslet. Tudíž to dokáže minimum lidí. Ale už dost mých teorií. Bye bye

Friduča

Střední cesta existuje ( je to i v odborné literatuře ) - jsou rekreakční kuřáci, ale oni to ve skutečnosti nejsou kuřáci... Protože každý má jinou dispozici k závislosti samotné.. Jsou lidi, kteří naprosto v klidu ( a to zdůrazňuji - NAPROSO V KLIDU ) kouří o víkendu, nebo třeba i jednou za rok na dovolené ( to není podstatné ), protě nepravidelně.. Ale takový člověk si nevybral dobrovolně zlatou střední cestu, on prostě není závislej na nikotinu. To je celé... Určitě lze i nějakou dobu ( individuálně dlouhou ) udržet kouření na omezeném počtu cigeret... Pokud je to pro někoho cesta.. Nikdo mu jí nemůže brát...Ale osbně si nedovedu představit a ani nechci, že bych si měla hlídat počet vykouřených cigeret a povolovat si určitý počet.. BYlo by to pro mě kontraproduktivní... Jak zde bylo napsáno před desítky stran, když začal kouřit Ládík, kterému kouření zakazuje přímo zdraví.. Jeho čas se zcvrkl na čekání mezi povelenou cigeretou... Nazývat to můžeme jak chceme, ale kouření je závislost... A je jedno jestli jí omezujeme ( snažíme se mylně kouřit zdravěji ), nebo jí dáme průchod a pálíme jednu za druhou... Kdysi sem psala o termínu - Churchillův syndrom, tedy v podstatě stavu, kdy se lidé přes svůj nezdravý životní styl dožívají vysokého věku. Termín se nejčastěji používá pro popis jevu, kdy se někteří kuřáci dožívají překvapivě vysokého věku, díky nízké aktivitě enzymů, jež metabolizují látky v cigaretovém kouři na karcinogeny. Ale nikdo z nás neví jak to jeho tělo má.. a většině z nás se tento syndrom bohužel vyhne... Dnes už lékaři taky vědí, že je ,, téměř,, jedno zda člověk vykouří deset, nebo šedesát ciegert ve vztahu právě vůči rakovině.. Prostě riziko jejího výskytu je veliké a to přímo s kouřením.. A nikoliv jen rakovina.. srdeční choroby atd... A to člověk dokud se mu něco nestane, i když to všechno ví, jako reálné riziko nebere.. Protože spousta lidí si to uvědomí, až v okamžik, kdy už nějaká těžká nemoc přijde a to přímo v důsledku kouření...Myslím, že to jak moc je škodlivé zde nemusím vysvětlovat, nebo někoho přesvědčovat... To víme všichni...

Friduča

Je to prosté - Tomáš v nekouření, přes to, že nekouřil tak dlouho neviděl smysl...Připadal si nervozní a neuvolněný.. Dle mě prostě nebyl rozhodnutý a v podstatě ho to netěšilo... Rozhodl se kouřit kontrolovaně, je to jeho právo...Nevím zda je to dobré rozhodnutí, ale je jeho... Já sem selhala za posledních 5 let 4x. První selhání mi nevadilo... Nebyla sem připravená a celé odvykání sem se trápila... Ale každé další škobrtnutí mě mrzelo a mrzí.. Protože kouřit nechci.. S každou znovu zapálenou cigeretou sem si říkala jak mi to nechutná a že kouřit nechci...V podstatě mě znovukouření nijak netěšilo.. Na otázku proč sem si tedy zapálila znovu je jednoduchá odpověď - jsme závisláci... Člověk to udělat nechce, ale stejně v tom pokračuje.. Celé mé kouření se v přestávkách mezi odvykáním stalo přípravou na další odvykání... Máme tedy rozdílné vnímání kouření.. Já kouření neberu jako hračku, kterou mi někdo sebral, nebo jsem ji téměř nedobrovolně odložila a teď po ní teskním...Beru to tak, jako, že jsem z té hračky vyrostla a už jí nechci a nepotřebuju..Kouření beru jako svého nepřítele, se kterým opakovně jdu na kávu aniž bych chtěla...Upřímně lituji okamžiku kdy jsem poprvé začala.. Protože kdyby se nestalo, nemusím to řešit...Ta svoboda je neskutečná... Možná se někdo může cítit svobodně, když si zapálí, ale je to mystifikace... Kouříme, prostě protože sme závislí.. To je fakt, který nemůže nikdo zpochybnit ( i když pro omluvu svého kouření určitě ).Kouříme protože tělo si o nikotin říká... Není to naše svobodné rozhodnutí.. Je to prostě nesvoboda... Je to závislost a je přímo úměrná drogové závislosti, či alkoholismu.. Člověk si prostě neumí říct ne... Já sem se rozhodla s tím bojovat, protože nechci být otrok nějakého jedu, který mi skutečně nic nedává.. I když bojuju opakovaně, bojovat budu dál, prtože kouřit skutečně nechci. Kouření mi nic nedává - tahá ze mě peníze ( na cigerety stále mám ,ale investovat se dají rozhodně lépe ), smrdím jak popelník ( a to doslova, kouřící člověk se necítí.. například včera sem byla ve fitku a krásná blondýna, která cvičila vedle mě tak strašně zapáchala cigeretovým kouřem a snažila se to přebít parfémem...), je spousta míst, kde se dnes nesmí kouřit a já odmítám potupně hledat ta kde se to smí... ( kouření dávno není moderní, ty doby kdy se to nosilo jsou pryč.. a nosilo se to mimo jiné, protože lidi neznali přímé důsledky vlivu kouření na zdraví ), dnes se kuřáci dostávají pomalu,ale jistě na okraj společnosti spolu s alkoholiky a feťáky a v nepodlední řadě mě hodně ovlivňuje zdraví.. nechci dobrovolně do svého těla dostávat jed, který vím jak moc je škodlivý a jaký má důsledky.. připadá mi to hloupé...máme v rodině velký výskyt rakoviny a viděla sem v jejím důsledku umírat blízké lidi a to mladé lidi...velice mě to zasáhlo a nechci jejich chyby opakovat...Kouřit, nebo nekouřit je naše rozhodnutí… Takže ti Tome přeji, abys si své omezení udržel a měl z kouření radost.. Protože já přes opakované selhání žádnou radost necítila… Za svých nově nabytých 10 dní sem nesmírně šťastná…

Friduča

Jinak nesouhlasím s tím, že je jedno zda člověk nekouří 10 nebo 100 dní.. Já říkám, díky za každý den bez toho jedu.. Každý den je dobrý... Ještě něco z historie toho našeho nepřítele : Počátek kouření tabáku můžeme vysledovat k civilizaci Mayů v Mexiku okolo roku 500 před naším letopočtem. Zmínky o kouření jiných rostlin můžeme nalézt ve védských památkách v Indii, v době několik tisíc let před Kristem, a dá se předpokládat, že jednou z rostlin byl i tabák. Obchodní využití v mezinárodním měřítku začalo s příchodem objevitelů Nového světa. Původní obyvatelé Ameriky od jihu až a sever tabák kouřili, žvýkali, šňupali, pojídali tabákové listy. Bylo možné se setkat s předchůdci dnešních doutníků ze zabalených tabákových listů, s kouřením tabáku z dýmek i se šňupacím tabákem.( zde nutno podotknout, že nikoliv kouření jak ho známe dnes - bylo to spíše rituální ). Portugalci, kteří ovládali mezinárodní obchod jako první kultivovali tabák mimo Ameriku a mají největší zásluhy na rozšíření tabáku do světa. Zpočátku se tabákem zabývali botanici a lékaři se ho snažili využívat k léčebným účelům. Více se v Evropě tabák začal objevovat v šestnáctém století. Tabák se brzy začal pěstovat po celém světě. Zprvu bylo kouření výsadou bohatých, protože k jeho užívání bylo potřeba drahých dýmek a dalšího náčiní. Stále více se také rozšiřovalo šňupání tabáku. Nový zvyk samozřejmě vyvolal i negativní odezvy a v mnoha zemích, jako kupříkladu ve Švýcarsku, Persii, Turecku či Rusku byly za užívání tabáku stanoveny kruté sankce až po trest smrti! Například papež Urban VIII. vydal bulu (jakousi vyhlášku), odsuzující tabák v jakékoli formě. Kuřáci byli exkomunikováni (vyloučeni) z církve. V Turecku bylo kouření dýmky trestáno propíchnutí nosu samotnou dýmkou. Lékaři začali upozorňovat na projevy užívání tabáku především v oblasti zažívacího traktu. l857 uveřejnil dr.Hodgkin v lékařském časopise Lancet zprávu, že tabák způsobuje demenci. Zlom v rozvoji epidemie kouření pak nastal na konci 19. století, kdy byly do ulic zavedeny automaty na cigarety. Tabák se tak stal přístupnějším. K rozšíření tabáku vedl i volný příděl cigaret vojákům v obou světových válkách. Spolu s masovým rozšířením kuřáckých návyků se začaly objevovat i negativní důsledky. Tím se kouření dostalo do popředí zájmu lékařů a v roce 1950 je publikován první odborný článek dávající tento zlozvyk do souvislosti s karcinomem plic. V tabákovém kouři bylo odhaleno přes šedesát látek s karcinogenními účinky. Tyto látky jsou obsaženy přímo v tabáku nebo vznikají během hoření. Vyskytují se převážně jako malé částečky a jsou to látky jak organického, tak anorganického původu. Samotný tabákový kouř je zařazen do seznamu karcinogenů třídy I A, tedy nejvyšší nebezpečnosti.

Les

Jedno ve smyslu k návratu k závislosti... Jinak samozřejmě každý bez toho svinstva je dobrý.

Les

Zdravím všechny statečné nekuřáky :-). Poradí mi někdo z úspěšně vyléčených jak a kde si nechat zkontrolovat plíce ? Sice se po roce cítím výborně ale těch spotřebovaných krabiček bylo opravdu hodně.

Les

Doporučuju shlédnout :-). http://www.youtube.com/watch?v=WAFQb8CDHzw

Helena

Je na čase vzít zdraví do vlastních rukou milé lidi: http://www.beruzdravidovlastnichrukou.cz/

Šárka

Les, stačí zajít k obvoďákovi, napíše žádanku a pošle na RTG v rámci prevence, na kterou máš nárok... Pěkný den.

Les

Díky, tak to i zkusím :-).

Vlasta
1x

Ahoj všichni, nikdy nikam nepíšu, ale chtěla bych poděkovat Konči za její komentář. Jako bych se viděla... chápejte, všichni tady vypadáte tak vzorně, většinou bez problémů přestáváte. Beru š. od pá, takže nevím co bude dál. Všem kteří s tím dokázali seknout hlubokou poklonu!!! Tyto stránky jsem objevila asi na podzim, kdy jsem zase přestávala kouřit, pokolikáté už..... a tady jsem poprvé četla o tom zázračném léku. Vím, všechno je v hlavě, ale to podvědomí je teda potvora. Jojo,co jsme si mozek naučili, to tvrdě vyžaduje. Všechny zdravím a všem kteří začínají držím moc pěsti !!!

Konča

Ahoj Vlasti, vidíš a už máš první příspěvek za sebou:-) Od pátku zobeš šampík, takže je ti ještě do zpěvu. Ale neboj se, třeba budeš zrovna ten, kdo nebude mít problém. A nemysli si, my "mazáci" možná vypadáme vzorně, ale stačí nalistovat asi 150 stran a víc nazpět a dočteš se, že tak vzorní jsme nebyli:-) Zatím si pokuřuj a připravuj se na den D. A než ten den D bude, tak nám můžeš písnout něco o své kuřácké kariéře. Kolik cigár denně, kolik roků, kolik pokusů, z jakého koutu republiky jsi atd... to abys jsi se rozepsala :-) No a taky budeš mít jistě nějaké otázky ohledně odvykačky, možná těch otázek bude mnoho a tady najdeš vždycky někoho, kdo ti je milerád zodpoví. Takže piš. Těším se a držím ti palce :-)

ZELI

Kdo bychtěl přestat kouřit a nedaří se, ať vyzkouší biorenezanci, byla jsem tam s manželem před rokem a od té doby nekouříme, nezbaví vás tam zlozvyků spojených s cigaretou, ale zbaví vás chuti na cigaretu. Pokud je někdo pevně rozhodnut přestat kouřit, tak toto vřele doporučuji, zbaví vás abstinenčních příznaků. Já jsem předtím kouříla 14 let v kuse a byla jsem silný kuřák. Díky biorezonanci jsem přestala ze dne na den.

Lenka

Tak to Vás obdivuji. Já zkusila Biorezonanci. Cítila jsem její vliv to ano ale zase jsem do toho spadla. Přešla jsem i na ele cigaretu. Stále chci ale nedaří se. Nyní jsem přešla na champix 4. den. Bojím se ale chci to. Kouřím 20 denně už téměř 30 let. Dne 6. 5. chci přestat!

Ivča

Vlasto, moc držím palce. Pokud jseš pevně rozhodnutá s tím opravdu seknout, tak by ti měl šampik pomoct. Já osobně ho fakt považuju za zázrak. Zeli, gratuluju k roku nekouření, jste s manželem borci. Možná bylo dobrý, že jste na to byli dva. Mě biorezonance nepomohla. Vydržela jsem nekouřit asi 2 dny. Vyzkoušela jsem vždycky každou novinu a byla jsem schopná jet na druhý konec republiky za nějakým šarlatánem, ale až champix pomohl. Tak se všichni držte. Ono je někdy snažší přestat než to nekouření následně udržet.

Lucie Černá

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Šárka

No naštěstí jsme tady rakovinu neřešili a doufám, že ani nebudeme...

Laci

4. deň ani jedna ciga.....:-) v pondelok som začal tretí balík Champixu....ešte mi zostal jeden balíček....cca do komca marca (brezna) ale posledný týždeň budem brať po jednom a trošku to predĺžim.....budem ho brať teda dlhšie ako 3 mesiace....

Les

Ahoj, super, nejtěžší je začátek. Na Champixu nešetři, ber ho ještě aspoň 2 měsíce.

Šárka

Laci, dnes máš polokulaté výročí 5ku, tak GRATULACE!!!!! Vidíš, jak to jde. Ještě nedávno by tě nenapadlo, že nebudeš kouřit a dnes je to 5 dnů, jsi borec. DRŽ SE!!!

Laci

VĎAKA, lenže sa blíži víkend....:-(( dúfam, že sa zdržím aj po vínku......

Šárka

Pokud by tě to moc lákalo, tak si raději vínko nedávej a věř, že časem zvládneš i vínko bez chuti na cigo. Byla by škoda zahodit každý den!

Konča

Laci supééér i já posílám gratulačku a dobrou radou k tomu. Alkohol je spouštěč - u mne kromě stresu spouštěč nejčastější. Nakonec se mi vyplatila i 1 měsíční abstinence alkoholu. Držím palce ať to zvládneš. Začátky jsou fakt nejkrutější a taky nejvíce lidí sáhne zpět po cígu. Frajere drž se!!!

Laci

Ďakujem.... a asi koľko dní je to také "kruté" ?

Ivča

Laci, gratuluju!!! Nevím, jak dlouho a kolik jsi kouřil, ale doporučuju brát víc než 3 měsíce, ať máš větší jistotu. Nepodlehni prvnímu úspěchu a nepodceňuj to. Já tvrdím, že s champixem není tak těžké přestat, jako to potom vydržet už nastálo. Tak moc držím palce. Mě alkohol nevadil, sice jsem byla hned zbouraná, ale kouřit mě nenapadlo. Ale každý to má jinak. Pokud si nevěříš, tak chvíli vydrž bez alkoholu.

Laci

Fajčil som cca25 rokov a tak 25 denne ....:-((( viac ako 3 mesiace ? o koľko viac + jednu krabičku ? či ?

Konča

Dost silný kuřák Laci, stejně jako my ostatní tady. S šampíkem a vůlí to taky zvládneš neboj. Držím pěsti!!!

Konča

Laci u každéhjo je to jiné, ale hodně lidí si myslí, že nejhorší je první měsíc. Během něj se dost lidí vrátí ke kouření. A pak už to bývá nárazově jak u koho. O tom až později, až budeš mít měsíc za sebou.

Šárka

Laci, byla jsem větší prase a už 1/2 roku nekouřím, dáš to taky!!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce