Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

Přeji této diskusi samé úspěšné odvykače. Měla jsem za to, že s novým rokem přibude hodně nováčků, ale asi mají doma dostatek zásob kuřiva za staré ceny. Všem, kteří odvykají, přeji kopec pevné vůle, protože bez ní to nejde. Nám ostatním přeji pevné zdraví neb jsme si ho léta dobrovolně cigaretama ničili.

Ivča

Též se přidávám a přeju této diskusi v r. 2013 co nejvíce dalších nekuřáků, dnes už vím, že díky champixu je to reálné a může přestat i nejsilnější kuřák. Nám vyléčeným kuřákům přeju, aby to bylo už opravdu definitivní a těm co se první nebo i víc pokusů nezdařilo, tak přeju, ať to rozhodně nevzdávají a za čas se pokusí znovu. Stojí to fakt za to. A všem dohromady pevné zdraví a pokud možno pohodový rok.

Les

http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/clanek.phtml?id=721609

irena

Této diskuzi a všem kuřákům i nekuřákům , kteří zde hledají pomoc, všem kamárádům ze srazů ať už vydrželi nebo ne,přeju hodně zdraví a štěstí v tomto roce.

Ládík

ahojky. i já zdravím a přeji vše nej, všem a hlavně pilíři diskuzí Konče. jsem rád, že v třebíčkově je skoro dobudováno, škoda zakopnutí fridu...více jsem nestihl přečíst. mějte se fajn, na kolemjdoucí nehleďte, to je jen brak. bojujte a hlavně držte....

Konča

Zdravím Ládíka. Konečně jsi se taky chlape ozval :-) Jak Megan na jaře zavelí, tak jedeme koloudovat né???? Už se těším, že se s vámi po dlouhatánské době uvidím:-) Už ani nepíšete, ani sraz se letos nekonal.

Megan

Ahojky. Já všechny zdravím a Fruduči přeji, ať se ji to konečně podaří. Jinak Třebíčkov na jaře určo platí.

milos

No nazdar vespolek!! Friduca to sice mozna sama nevi, ale ja to na ni poznal uz posledne na Rezku! Za to totiz muzou jeji skryte sadomasochisticke sklony! Proste ji bavi absolvovani toho muceni, pak kdyz to povoli, tak je to nuda, hleda dalsi adrenalin a vrhne se do toho znova. Trefil jsem se!!??? :- ))) Ne, delam si samozrejme srand. My co jsme si s tim prosli vime, ze uplne prestat ale srandovni nikdy nebylo a ani ja to po peti a neco letech o sobe tvrdit nemuzu. A podle me si clovek jist nebude uz nikdy. Megane!! jak bude tepleji, pichni svini, kolaudace muze zacit!!! A jinak cus vsichni, co si na me jeste vzpomenou...

milos

Jeste pridam neco fotodokumentace z historie - takto zacinaly prvni nekuracke srazy zdejsiho diskusniho fora. Z tech, co vydrzeli, poznavam uz jen HankuR a Ivcu? Prihlasovaci jmeno i heslo je (bez diakritiky): nekuraci http://milosdvorak.rajce.idnes.cz/no_smoke_sraz

Konča

Zdravím tě Mildo. A co sraz V Krkonoších na Rezku? A sraz ve sklípku ve Chvalovicích? Sraz v PUBU v Praze? A další srazíky. Já se taky nemůžu dočkat kolaudačky u Megana. Začátkem května někteří jedeme na tři dny do Luhačovic. Irenka na netu našla slevový poukaz a slovo dalo slovo a někteří se tam jdeme nekuřácky srazit :-)

Marja

Také vás zdravím v tomto roce a přeji všechno nej...,nej...Zapomínám tady chodit,ale nekouřím i když to pořád ještě není úplně ono. Po vysazení Champixu se ozývají absťáky, ale jde to zvládnout . Ten rok to bude asi trvat, což bude za chvíli.Některé dny jsou už úplně v pohodě. Mám spíše psychické. Ty psychycké bych bez podpory Konči a spol. nedala.Obdivuji, že mají takovou výdrž podporovat ostatní. A proto Friduč, opět se zapoj. Mě osobně by zajímaly tvé pocity při znovukouření.Píšeš, že jsi naštvaná,ale co dále. Je ti fajň, když si zapálíš, chutná? Nebo ne? Kdy ti bylo lépe tělesně - při kouření nebo bez cigaret? Miloši,na rajčeti v Praze poznávám pár lidiček.Tam jsem byla s vámi i já, ale nevím, jestli na prvním srazu nebo pak byl ještě třetí.Už nevím.A pak jsem také začala znova kouřit. Teď už to dám. Žádní nováčci? Přidejte se.

Miš

Po dlouhé době moc zdravím všechny, staré i nové . Nekouřím rok a dva měsíce a vím zcela jistě, že by mi stačila jedna a lítám v tom znova, tak se toho bojím , že jsem zatím ve všech těžších chvilkách odolala. Občas mám ale stále chuť (jak si to představím ) a jak píše Stenli, někdy mám pocit že bych vyhulila krabičku na počkání :). Tak se všichni dál držte a pro ty , co začínají nebo se chystají, hlavu vzhůru- je to boj, ale jde to !!! Fridu, co někdy Irská?

irena

zdravím Miš a ostatní. Já mám po 4 letech na cígo taky chuť . Dokonce se mi stává , že se probudím, uplně mrtvá a říkám si tak si udělám kafčo a cígo a pak si vzpomenu že nekouřím a jsem naštvaná hned poránu. To už tak asi bude vždycky. D ůležitý je ,že nekouříme a nesmrdíme a tak vydržíme,ať nás ty potvory lákají sebevíc.

Megan

No, i já mám někdy chuť na ten smrad, ale zA CHVILKU TO PŘEJDE. sÁKRA, V LÉTĚ TO BUDE ČTYŘI ROKY. tOTO LETÍ:)

Ivča

Zdravím všechny statečný. Též mě občas přepadne šílená chuť, ale naštěstí to trvá chvilku a není to často. Ale pravděpodobně tyhle stavy budou stále. 30 let kouření už nikdy nesmažu a ta představa toho cigára tam bude stále a jak píše Miš už nikdy ani práska, nebo v tom lítáme znovu. Tak se všichni držte a hlavně kdo váháte jděte do toho. Za chvíli se nebude kouřit ani v hospodách a kuřákům bude ouvej. Já teď dělám jinde, je nás 11 a nikdo, teda kromě ředitele nekouří. Tak jsem šťastná jak blecha, že patřím k té většině. Držím všem váhajícím palce.

Friduča

Megane, jsi prostě pašák !!! Končo, srazík si hezky užijte a všechny pozdravuj co se do nich vejde... Marjo - žádná slast a úleva se nekoná... a to ani u první cigerety...Možná protože sem po znovukouření nijak netoužila... O to je to větší škoda... prostě sem si zapálila na jedné akci a pak při další akci a pak po obědě a pak v prostředí kde pracuju kouří skoro všichni a už to jelo...Když tak o tom přemejšlím, tak kromě první odvykačky, kdy sem tedy vyloženě trpěla a slintala tuším, že 5 měsíců.. sem pokaždé začala kouřit úplně zbytečně.. Ale ať to zní jak chce, znovu s tím seknout není snadné...Co se týká zdraví, tak jednoznačně mi to nic dobrého nedává... Občas po akci mě bilej plíce jako čert :( O tomhle já vůbec neuvažuju... jednoznačně kouřit nechci a můj plán je s tím svinstvem bojovat dál... Zatím sem CHMP zobat nezačala, tak nějak cítím, že nejsem připravená, to asi každý z nás zná...NIcméně končím od února v práci, tak uvidím zda to pro mě bude impuls... Nechci říkat hop, dokud neskočím a to ještě nebude přeskočeno :) Po 8 měsících 10-14 h v práci každý den,prakticky bez dovolený začínám znovu cvičit a věnovat se trochu sama sobě... A začíná nová etapa... Stále mám nemocnou tchýňku a nevím jak to s ní bude vypadat, tak držte palce... Končo, můžeš mi poslat sms s telefonem na naší kámošku kožařku ? :))) Já se na FIFI nedostanu a mám to tam ve zprávách a potřebovala bych se k ní objednat...Děkuju ! Miš, určitě někdy ráda.. teď sem fakt 8 měsíců neměla na nic čas... a jak to bude dál zatím nemám tucha... v únoru si budu vytvářet nový životní rytmus a až se to urovná, určitě si písneme.. Všechny Vás chválím, jste šikulové a máte být na co hrdí !!! Držte se a opravdu ani jednu... Recidivistů je asi víc, ale moc se sem nevrací, tak ať sloužím jako odstrašující případ já... Marjo, ani o tom nepřemýšlej... Já už se zase připravuju a fakt to stojí za to.. Na kouření není nic dobrého a ani ťuk pozitivního...

Friduča

Pro Miloše - máš mě zmáknutou... :)

Konča

Zdravím Fridu i Miš i Megana. Tel. číslo já nemám, ale neboj Fridu, něco s tím provedu. Přesně vím o čem píšeš, že znovu začínat je těžší a těžší. A nemá cenu začínat, když nejsi psychicky OK. Tchnýči je mi líto, držím jí pěsti.

Marja

Fridu, to je fajň, že jsi se ozvala. A jsem moc ráda, že jsi napsala, že žádná úleva při znovu kouření není.Jen je člověk naštvaný.Tak mě tahle informace hodně pomůže. Také si myslím, že hodně lidiček po vysazení šampíku začne znova, ale už se tady neobjeví..A ty chutě budou asi občas pořád. A ty Friduč, potřebuješ čas pro sebe a to ti také pomůže znova zabojovat.Držím palce a hlavně se ozývej.

Šárka

Fridučo, smekám před tebou, že přiznáš selhání, ale o to víc věřím, že to dáš znovu. Taky vím, že si nesmím dát ani jednu, neb bych v tom lítala znovu. Je to ale skvělý pocit nebýt závislák. Dlouho se neozvala Zdenka! Držte se!

Ivča

Zdravím. Miloši, pěkný fotky. To jsem ještě hulila jak Dán. Já nejvíc vzpomínám na Kateřinu, to byl hooodně dobrý sraz. Fridu, držím moc palce, jseš mladá kočka, dáš to zas v pohodě, věřím ti. A ta Zdenka se opravdu dlouho neozvala ani tady ani vedle na diskusi. Zdenko co je??? Doufám, že nic vážnýho. A tu Kateřinu si snad někdy zopakujeme:-).

Les

Také zdravím Fridu a přeju ať sebere síly a konečně to zvládne :-). Díky za příjemnou společnost zde když mi ze začátku bylo dost blbě. Přestat byla pro mě jedna z nejtěžších věcí v životě, pokusů mnoho a výsledek žádný. Důvodem byla představa že až budu v pohodě tak si budu moct občas zakouřit bez závislosti. Ale tak to nefunguje. Do poslední odvykačky jsem šel s tím že " už nikdy ani jedno", žádné představy jaké by to bylo ani lákavé vzpomínky. Občas kašlu dehet i po roce, jinak paráda, cítím se skvěle, nikoho neomezuju, ušetřím dost peněz atd. Kdo sem chodíte a váháte tak jděte do toho. Není to pro většinu lidí snadné ale zvládnout se to dá. Kladných příkladů je tu více než dost :-). Krásný nekuřácký den všem

Megan

Tak s barákem jdu do finále a za max. měsíc se stěhujem. Na jaře srazík u nás v Třebíčkově. Už se těším. Zatím papa

Konča

Megánku moc gratulujííí. Už se těšíííím:-)

Megan

My máme něco s diskusí, nebo nějak nikdo nepíše? Fridučo, jak to s tebou vypadá? Bojuješ? Doufám, že tě na jaře uvidím v Třebíčkově:-) Jinak se měhjte všichni krásně a nekuřte

Friduča

Megane, nikdo nepíše řekla bych... :( Jinak já mám za sebou první den bez... Tak držte palec, ať se mi daří pokračovat...Do Třebíčkova bych totiž moc ráda :)

Les

Přeju pevnou vůli :-).

petra

Ahoj, champix je skvělý opravdu funguje, mám s ním velice dobré zkušenosti, jsem silná kuřačka, ale champix mi tenkrát opravdu zabral, bohužel po 3 měsících přišla nečekaná událost v rodině a zase jsem začala. Nevíte ale někdo, jestli se dá champix také sehnat na lékařský předpis? Já ho brala tenkrát v Anglii a tam byl zadarmo, jen se muselo každých 14 dní chodit na konzultaci a takovou "prohlídku" kde jsme si s paní povídaly co a jak. Tady v čechách za to chtějí nekřesťanský peníze, je to fakt síla.

Les

Ahoj, Champix je vždy na předpis. Bohužel pojišťovny už ho nehradí takže se dá koupit jen za plnou cenu. Ušetřit se dá snad jen když si vybereš levnější lékárnu. Při dnešní ceně cigaret i tak není co řešit, náklady se brzy vrátí a zlepšení zdraví také není špatné :-).

irena

Já jsem před čtyřma rokama ještě dostala příspěvek 1000 Kč od pojišťovny , ale až co jsem 3 měsíce nekouřila a donesla potvrzení z protikuřácké poradny. Friduč ,blahopřeju , seš zase naše.Zdravíme Třebíčkov.

Hary

Bral jsem Champix ... kouřil jsem asi 30 deně .... už 5 let nekouřím ... mohu jen doporučit ... nic lepšího na našem trhu prostě není

Terka

Gratulace všem úspěšným :-) Ty, kterým se nedaří, by mohlo zajímat, že v Praze byla otevřena nová poradna pro Život bez cigaret, sestavují tam individuální odvykací plán a nabízejí konzultace při odvykání. www.zivotbezcigaret.cz Tak třeba to někomu z Vás pomůže. Držím všem palce :-)

Friduča

Tak druhý den bez :) Mám radost... :) Peti, jak píše Lex.. na předpis, ale plně k úhradě.. Jinak v Anglii je sice zdravotnictví úplně bezplatné v rámci NHS (Národní zdravotní služba), ale kvalita je na hodně zoufalé úrovni... Bohužel bezplatné zdravotnictví prostě nemůže kvalitně fungovat.. Na jedné straně máš špatnou službu ( sic zadarmo ) a to se musí někde odrazit...Protože na zdravotnictví musíš někde vydělat...Tak to bohužel je...V Anglii neplatí povinně zdravotní pojištění ( tak jak známe u nás ), platí si dobrovolně a za to pak mají tkzv. nadstand...Ale o velice špatné zdravotní péči v Anglii se ví spoustu let a vláda se snaží prosadit reformu, ale zatím bohužel né úspěšně... Takže zaplatit 2.000 Kč za CHMp se vyplatí... Tolik peněz většina z nás stejně prokouří... A není to navždy...Jinak já zobu po půlkách - dvě,až tři za den, dle toho jak si vzpomenu...Celé doporučené dávkování mi nikdy nedělalo dobře... Díky za podporu...

Friduča

Terka - dost tam postrádám ceník konzultací následujících.. Nalákat klienta na větu : Nabízíme Vám vstupní konzultaci zdarma, je sice prima.. Ale než bych šla na konzutaci ,, zdarma,, ráda bych věděla kolik mě budou stát konzultace další... Hezká reklama, i myšlenka úžasná ( kor, když si vybavím jak tu psali uživatelé o nefunkčních, neosobních odvykacích poradnách - zdarma při plicních ). Dokonce spolupracují s mou oblíbenkyní doktorkou Králíkovou... Ale pokud se nepletu tak asi tam bude narváno, ale v centru pro závislé na tabáku jde vše na pojišťovnu.. ? http://www.rozhlas.cz/strednicechy/tandem/_zprava/doc-mudr-eva-kralikova-csc-internistka-z-centra-pro-zavisle-na-tabaku--1165289

Laci

Ahojte všetci, CHMPX užívam už 40. deň. A ešte stále fajčím cca 5ks denne :-(((( KPredtým som fajčil cca 30ks....

Marja

Všem nováčkům přeji úspěch.Vydržte.Já bych bez šampíku nepřestala.Blíží se mi rok nekouření a stále ještě občas půlku šampíku beru. Bez něj jsem měla zase nepříjemné stavy abs´táky. Tak jsem začala znova brát půlku jednou nebo dvakrát za týden a je mi lépe.

irena

Laci tak už se snaž odrovnat i ty zbývající cíga . Mě se to povedlo náhodou , zapoměla jsem doma peníze i cíga , v práci bylo moc práce , neměla jsem čas cígo shánět. Když už jsem vydržela do 15 hod. řekla jsem si tak to bude den D. Bylo to hrozné , ale vydržela jsem. Zítra to bude 1500dní.

Laci

tak to už hej.....lenže ja v práci môžem fajčiť a aj cigu mám :-((( ale doma nefajčím

Šárka

Laci, tak to asi nechceš přestat, kdybys opravdu chtěl, tak už s tím flákneš! 40 dnů je fakt dost, to ten šampík překuřuješ a úplně zbytečně. Tak se rozhodni pro cíga, nebo pro šampík. Každopádně si vyber to lepší a to je šampík. Takže se drž. Já jsem hulila 30let/30denně a už mám 1/2roku nekouření. Jde to.

Laci

ach jaaaaj, nejde to len tak .....asi sa uspokojím aj takto, že max 5-6 cig vyfajčím....keď v práci každý fajčí a aj kamoši....:-(

Friduča

Ahojky, Šárko jsou tací, kteří překuřovali 3 měsíce...a pak s tím sekli.. Je třeba mít na mysli, že CHMP je pomocník, nikoliv všelék... Je to v hlavě... Musíš se rozhodnout... Pokus se snížit na jednu za den a pak sesoustředit na odbourání té jedné.. To by šlo, ne ? JInak já nekouřím 3 dny CHMP zobu půlku, až tři půlky za den a cíga mám v kabelce... Chystám se je prostě hodit do koše, ale zatím sem si na to nevzpoměla.. narazím na ně vždy, když tam lezu :) Apropo manža měl dnes jednu a je na elektronice...

Laci

Čauko Friduča, trošku si ma potešila, že sú takí, ktorí prekurujú 3 mesiace....asi si ma chcela potešiť....či ? a manžel je na elektronickej a užíva aj CHMPX ?

Laci

A ešte jedna, resp dve otázky Frído....kolik týdnu si brala CHMPX ? a nemala si pak abst. príznaky ?

Laci

A ešte jedna, resp dve otázky Frído....kolik týdnu si brala CHMPX ? a nemala si pak abst. príznaky ?

Laci

a to len mne sa nedarí úplne prestáť ? či nepíšete všetci pravdu :-(( alebo Tí, ktorím sa úplne nedarilo nepíšu ?????????????:-((

Les

Ahoj, no jde o to že by ti cíga díky Champixu měly přestat chutnat a dále ti zmenší abstinenční příznaky. Ale jen tvá VůLE ti může pomoct. Prostě to svinstvo zahoď, dál ber Champix a uvidíš.

Šárka

Laci, určitě takových bylo víc, buď v klidu, nejsi sám. Já jsem celkem vyjímka, stačilo mi jedno balení, brala jsem jen 1/2 denně, protože než to brát déle, tak bych asi raději začla kouřit, je to v hlavě, nikde jinde. Můj manžel,kolegové a spoustu známých kolem mě taky kouří, zvládám to v pohodě. Je to o vůli. Teď ujíždím na jídle a nevymlouvám se, že kolem mě všichni jí, prostě nemám vůli nejíst. Přeji hodně štěstí!!!

Friduča

Laci, já sem nikdy nezobala dlouho.. Ale jak dlouho ti nepovím... To si fakt nepamatuju.. ZAčínám tuším, že počtvrté.. ale doufám, že naposledy...nekouřila sem 5,11,7 a 11 měsíců... Manžel CHMp nebere vůbec má jen elektronickou... Vytáhl jí dneska a měl 3 za den...Neb mu elktronika vytekla.. dle zkušostí z minula doufám, že brzo bude jen na té elektronice... A jak píše Les - po CHMP by ti cígo nemělo chutnat.. má tak takovu pachuť jako bys kouřil seno... Ale odbourání zvyku ( zlozvyku ) je další a možná i nejtěžší věc... Dle mě začalo kouřit víc lidí, jen nemají odvahu, nebo možná ani potřebu sem už chodit... Já se vracím, protože kouřit nechci a i přes selhání, sem odhodlaná bojovat a vyhrát ! Tak se rafni a niž na jednu.. co zkusíš to ??

Laci

som rozhodnutý, že CHMPX budem užívať do konca marca....a áno chcel by som úplne ale nedarí sa mi zatiaľ tých 5 cig vyfajčím za den ....:-((

irena

Já jsem překuřovala asi 6 týdnů a pak jsem brala šampík ještě 3 měsíce , absťáky jsem měla hrozný , už bych to nechtěla začít znovu, to bych už nedokázala. Kouřit už nebudu , ale mám na cígo pořád chuť. Říkaly jsme si s Ivčou až týden před smrtí.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce