Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Helu

Všichni jste tady moc šikovní a stateční. A všem novopečeným maminkám či maminkám v očekávání mooooooooc gratuluji!!!!!!!!!!! Zvládl to někdo z vás i bez champ.?

Megan

Tak po dlouhé době něco napíšu, aby měla Konča radost. S barákem finišuju, cca za 14 dní začnu malovat. Jsem teda fakrt strašně unavenej, páč třetí rok totální makačky je záhul:-( Ještě že nekouřím, páč bych to se zdravím nevydržel. Jinak už táhnu čtvrtý rok bez toho smradu a je to super pocit. Vůbec nechápu, co jsem na tom smradu viděl. Tak jestli to všechno dobře vyjde, tak by mohla být slezina na jaře u nás v Třebíčkově. Mějte se a nekuřte

Konča

Megánku, už si začínám balit spacák. Já už se tááák těším až se opět uvidíme. Se mnou určitě počítej.

Ivča

Helu, to není o statečnosti, ale o rozhodnutí a mít to srovnaný v hlavě. Pak už ti champix strašně pomůže. Držím palce. Megane, vydrž, Ježíšek už přiletí do novýho, to bude super. Já už vlastně taky začala čtvrtý rok. Je to nádhera. Jsme všichni děsně dobrý. Musíme se pochválit.

Andrejka

Ahojka všem úspěšným nekuřákům...tak jsem se zde inspirovala a na pondělí jsem objednaná na plicní.. mám celkem strach... nevíte jak to tam probíhá? Jsem silná kuřačka, kolem 25 denně a dnes než budu mít CHX tak to chci aspoň omezit, takže dnes jen jedna, ale točí se mi a bolí mě hlava...netuším jestli je to důsledek nedostatku nikotinu...nebo psychika?

Les

Ahoj, už jen pomyšlení že ti dojdou cigára vyvolá velký stres :-). Jsem šťastný že už nemusím neustále doplňovat zásoby a utrácet spoustu peněz za to svinstvo. Nech si předepsat Champix a zkus to. Ty silné absťáky odezní brzy a s Champixem je odvykačka o hodně snazší. Přeju pevnou vůli a odhodlání, ta svoboda a lepší zdraví stojí za to.

Ivča
1x

Andrejko, vítám tě tady a gratuluju k nejlepšímu rozhodnutí. Myslím, že se zbytečně stresuješ. Nech tomu volný průběh, kuř jak jsem zvyklá a počkej na champix. Ten většinou zabere mezi desátým a dvacátým dnem. Někomu i dřív. Bude to bez absťáku, nebudeš tak trpět. To motání hlavy máš určitě absťák. To by se ti s champixem stát nemělo. Takže až budeš mít nakoupeno, začni zobat, kuř a uvidíš, že budeš ubírat počet cigaret bez většího stresu až budeš na nule. A piš, podávej zprávy. Držím palce. Já hulila 30 let taky kolem 25-30 cigaret, někdy i víc a žasla jsem, že jsem to dokázala. Už tady bylo mnohokrát řečeno, že champix by si zasloužil Nobelovku. Důležitý je, že jseš rozhodnutá. Chce to mít srovnaný v hlavě a nepolevit. Tak se drž.

Marja

Andrejko, já byla na plícním, tam máme nekuřáckou poradnu.Poprve mi dělali spirometrii, výsledek nebyl moc dobrý.Dále mě poslechl, poslal na RTG plic. A navrhl mi dvě varianty, Champix nebo elektronickou cigaretu. Vybrala jsem si Champix, investice napřed velká,ale potom už nic, kdežto do elektronické bych pak stále vrážela peníze. Při další kontrole spirometrie už dobrá. Nekořím 8 měsíců, šampíku jsem pojedla hodně a stále ještě beru půlku jedou za týden. Držím palce, zvládneš to.

HanaR

Ahoj, nejsem aktivní účastnicí tohoto fóra, i když s některými se znám, ale čtu vás víceméně pravidělně. Jen se chci pochlubit - dneska mám 5. výročí bez cigaret a jsem živoucím důkazem, že se to dá zvládnout i v beznadějných případech, jakým jsem byla! Takže vás všechny zdravím a přiznám se, že jarní nekuřácký sraz v "Třebíčkově" by mě velice lákal nejen proto, že se jedná o moje rodné město. Krásný advent všem.

Konča

Hani krásné výročí, jsi borééééc, posílám obrovsksou gratulačku a samozřejmě fanfáru♫♪♫♪♪♪♫♫♫. Tak už jsme dvě pro sraz u Megana, konečně se po letech opět potkáme:-)Já včera zakončila 29 měsíců bez cigár a už na ně vůbec nepomyslím. Andrejko vítej mezi námi. Na plicním jak psala Marja RTG plic + spirometrie, nic z toho nebolí. Nemáš se čeho bát. Pěkně se řiď jejich radami a nám semka piš jak se cítíš. Tahle diskuse pomáhá pomalu stejně jako champix.

Ivča

Hani, krásných pět let, moc gratuluju. Jsme šikulky všechny , ale nějak nám tady chybí nováčci.

Megan

Tak já jsem měl poslední dobou takový starosti, že jsem si fakt málem zapálil. Zhubl jsem za měsíc 11 kg, ale už to pomaličku začínám nabírat. Mějte se krásně a na jaře by fakt mohl být srázek u nás. Ahojky

Konča

Megánku to je tedy síla, hlavně že jsi vydržel a nezapálil sis. Na srazík se těším :-)

Tomáš M.
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Tomáš M.

Ahoj lidi, tak se opět zastavuji pro informování o cestě mého boje. Dnes je to již 461 dní co jsem přestal pravidelně kouřit. Musím však konstatovat s upřímností, že jsem měl pár cigaret a doutníčků od poslední návštěvy tady. Při návštěvě hospody. Na druhou stranu jsem se rozhodl, že se za to nebudu trestat, a tak jsem to nechal plavat. Stále nekouřím, a prakticky to stále nepotřebuji. Mějte se hezky a nekuřte :-)

Šárka

Zdravím všechny. Dnes mám půlroční výročí nekouření. Nikdy bych nevěřila, že to dokážu, a stalo se. Je mi lépe a radostněji, zvlášť teď v zimě, že už neklepu kosu na mrazu. Co ostatní nováčci? Snad se držíte taky, držím palce!

Tomáš M.

Ahoj tak v prvé řadě ti musím poblahopřát k tak vysokému číslu. :D No ono nekouření samo osobě není životní cíl. To je nutné si nějak v hlavě srovnat. Já jsem měl nekouření cigaret dlouhou dobu za "sen", životní cíl, kterým bych se měl ubírat. Nakonec jsem ale zjistil, že nekouření je prakticky jenom individuální vlastnost, která se mě týká a, že životní cíl je z hlediska podstaty něco jako např. spokojená rodina, úspěch v životě a v zaměstnání, objev. Je nutné si uvědomit pár věcí. Když jsem pokořil onu závislost a přestal kouřit, tak jsem měl dlouhou dobu dobrou, velice pozitivní a akční náladu, protože jsem dokázal něco o co jsem usiloval několik let. Na druhou stranu jsem si však vsak neuvědomoval skutečnost, že toto vše jednou skončí a ona vlastnost "nekouření" zevšední a stane se nepotřebnou historií. Jako všechno ostatní co jednou pomine. Tuto fázi odvykání je nutné též překonávat. Může přijít nadváha, vysoký tlak, třes rukou, nové návyky a zlozvyky, které nemusí, ale mohou vyvolávat další jiné vedlejší negativní účinky. Jak píšeš o špatné náladě, točení hlavy, tam ti doktor jistě poradil. Co bych ti doporučil k práci je pouze to, aby si se snažil být pozitivní. Mít totiž pozitivní pohled na lidi, které jsou ve tvé blízkosti je velice důležité. Není to vždy možné, ale u mě platí, že pokud to jenom trochu jde, tak se snažím na lidi okolo sebe mít pozitivní vliv. I oni pak fungují vedle mě mnohem lépe. Dále pokud nemáš práci, využij svůj volný čas k tomu, co tě ze zdravotních důvodů tíží. Skoč na veškerá vyšetření, která tě napadnou a tím se ti také uleví, když budeš vědět, že se prakticky nemáš čeho bát. Je toho spoustu co můžeš dělat i bez peněz, když není ona práce. Jen to chce být pozitivní, přemýšlet, a snažit se svému tělu dopřát to co potřebuje. Neznám tě osobně, takže ti nemohu konkrétně radit, navíc když já sám se peru téměř se stejnou věci jako ty. Doufám, že se ti realita bude brzy zdát fajn. Přeji pevné nervy a zdraví do dalších dní. Ahoj Tomáš.

Tomáš M.

Lidi jinak tato diskuse je super, ale je už tak dlouhá, že málokterý začátečník nekuřák ji dočte do konce. Já sám mám problém v ní něco najít. Přestával jsem před 460. dny a protože zde nelze nic najít pořádně tak ani nováčci už zde moc nejsou. Zkuste mi pomoci rozjet diskuzi na webu Nepodlehni.cz přímo určené těmto tématům. Přispívání je navíc i anonymní. Čekám tam na Vás!

Ivča
1x

Šárko, gratuluju moooc. Půl roku je super. Máš nakročíno na trvalou abstinenci. Teď už je to jenom na tobě. Megánku, 11 kg, to je šílený, hlavně, že sis nezapálil ať už tě trápí cokoli, cigáro by to nevyřešilo. Držím palce, ať je jenom líp. Tomáši M, nemáš pravdu, já nekouřím už víc jak 3 roky a stále mě to je vzácný a strašně si toho vážím a stále si uvědomuju, co jsem dokázala po 30 letech závislosti. A přála bych to všem ať se to povede. Stojí to fakt za to.

Les

Tome, osobně si netroufnu riskovat byť jen jednu cigaretu. Nebezpečí návratu k tomu svinstvu je i po letech. Moc si vážím toho že se mi povedlo přestat. Co se týče tvých webových aktivit... No, myšlenka je dobrá ale provedení nefunguje. Jako první nabídni informace. Proč má smysl přestat, jaké jsou možnosti, co to lidem přinese. A diskuzi navíc. Pak to bude ok. Hezký den všem nekuřákům

Šárka

Chci vám všem lidičkám tady poděkovat za to, že jste tady, protože jste mi moc pomohli přestat kouřit. Naprosto souhlasím s Lesem, vím, že dát si jednu cigaretu, lítám v tom opět a stejný názor mám i na Tomovy stránky. Co Zdenka, Helu, Andrejka??? Jinak, všem vám přeji krásné, klidné a voňavé vánoce a hodně zdraví a pevné vůle v novém roce. A PIŠTE.....

Tomáš M.

Ahoj všem. Děkuji za Vaše poznámky. K věci o jedné cigaretě. Samozřejmě, že vím, že většinou je to tak, že se po jedné cigaretě opět odnaučený kuřáci vrací ke kouření. Je to všeobecně známé tvrzení a věřil jsem mu. Bohužel jsem zase výjimka. Nevím proč. Ale. Po jedné akci a po jedné cigaretě a doutníku jsem se ráno třásl a čekal jak přijde absťák. Přátelé, já nevím co se stalo, ale u mě to tak není! Žádný absťák se nekonal. Ráno jsem vstal, odkašlal a dál to neřešil. Zprvu jsem se trestal a trochu jsem sám sobě nadával, ale postupem času to odeznělo a je to ok. Doporučuji, abyste si přečetli knihu "čtyři dohody". K tomu webu není co dodat, je to jenom pokus, který nic nestojí. Přeji krásné voňavé dny přátelé.

Les

Nikdo se nezačne třepat jako je tomu u tvrdých drog. Po roce jsi přece vyléčený. Je to daleko horší v tom že pak dostaneš CHUŤ na další. Tu vtíravou myšlenku je pak velice těžké dostat z hlavy. Myslím že to zná většina lidí co začínala odvykačku vícekrát. Never more. Přeju pohodové a hlavně voňavé svátky :-)

Konča
1x

Šárko dodatečně k tvému krásnému půlročnímu výročí posílám vééélikou gratulačku. Půlroku a jak to uteklo že? Jsi boréééc. Též jsem vděčná za tuto diskusi a za všechny zdejší lidičky, kteří jsem přispívali a přispívají. I když původně v roce 2009 jsem začala psát na sesterskou diskusi Laik, pak jsem přešla sem, a skončila jsem na www.fifinky.eu. Absolvovala jsem 5 nekuřáckých srazů - jeden lepší jak druhý. Díky champixu, této diskusi a fifinkám se mohu pochlubit dnešními 900 dny beze smradu. Jsem na sebe náležitě PYŠNÁ bo jsem dokázala nemožné - vlastně se stal ZÁZRAK, že jsem s tím svinstvem dokázala po skoro 37 letech skoncovat. Vím, že nesmím ani jednoho šluka neb budu zpátky. Naštěstí na cígo vůbec nevzpomenu. Místo cigár jsem si koupila trekové hole a in-line brusle a začala jsem na stará kolena trochu sportovat. Nyní uvažuji o tom, že si na zimu pořídím běžky. Blíží se konec roku a já doufám, že s odvykačkou začne hodně nováčků. Přeji všem pevnou vůli.

Šárka

Končo, na tebe nemám, ty jsi tady ten hlavní pilíř, který to drží a jsi obrovská motivace pro všechny!!! Tato diskuse je super a myslím si, že by byla škoda přestat sem psát, jistě je sposta lidí, kteří ji jen čtou, a věřím, že jim pomáhá.

Konča

Šárko, ale máš, a ostatní také. Já když nehulila půl roku, tak jsem se cítila tak jakobych vyhrála na Olympiádě. No a poté mně to hnalo dál, abych konečně ten vysněný jeden rok zvládla. Rok jsem oslavila velmi důstojně - mladí mne vzali s sebou na projížďku ve vrtulníku nad městem. No a už se zase rozepisuji a fůru lidí tohle nemusí zajímat, proto jsem jinde, kde se můžu vykecávat jak chci, však tam můžeš za námi dorazit taky :-)

helu

Ahoj všem. Po delší odmlce bych ráda všem popřála krásné a jak vy píšete voňavé svátky. Já bohužel ještě uplně čistá nejsem. Zkouším to každý týden znovu a znovu, už ale vím, že je to hlavně o hlavě a ne o Champ., ten sice moc pomáhá, ale ta vůle je nejdůležitější. Chystám se ještě za panem doktorem, jmenuje se Dolgušin, u něj bylo v poslední době mých pár známých a opravdu posílí vůli. Nikdo z nich nekouří. Tak mi držte pěsti a v roce 2013 už budu také voňavá. To vím!!!!!!!! Děkuji všem!!!!!!!!!!!!!!

Konča

Helu, moje maminka u Dolgušina taky byla, ale jí vůbec neodnaučil kouřit. Vyhozené peníze. No však sama vyzkoušíš, třeba tobě pán pomůže.

helu

No to já právě zvažuji, zda investovat do Dolgušina či raději do nového balení Champ.

Konča

Osobně bych investovala do champixu.

irena

Už jenom to jméno je podezřelé. INVESTUJ DO ŠAMPÍKU. Šárko , opožděně gratuluju. zastávám názor většiny , už nikdy ani jednu, to by byl konec s nekouřením Vydržte to a nekuřte. Megane zdravím a držím pěsti ať všechny problémy pominou a užijete si s Ilonkou krásné vánoce a konečně trochu klidu.

Ivča

Helu, taky radím champix. Dřív jsem taky vyzkoušela pár zaručených šarlatánů. A nic. Jedině champix pomohl. Držím ti palce, abys to v novém roce dokázala. A zdravím všechny nekuřáky, skoronekuřáky a budoucí nekuřáky. Myslím, že nás tady je pár jako třeba Konča, Irenka , já a další, kteří jsme důkazem, že i největší závislák díky champixu přestane. Ale je to přesně o tom, jak to má kdo srovnaný v hlavě. Rozhodnout se a nepolevit. Držím palce všem.

zdenka

Zdravím všechny na této diskuzi, přeji krásné svátky, pohodu, a věřte je to úžasné NEKOUŘIT, jde to, i když ta chut na cigaretu zůstává, bohužel, mě nyní skolila chřipka, ale to se zvládne, budu mít okolo sebe děti, rodinu a těším se. Přeji to i vám. zdenka

Megan

Krásné vánoce a šťastný nový rok přeji všem:-)

LUBAN

Všem přeji hezké vánoce,a do nového roku hodně štěstí a zdraví

Ivča

Přeju vám všem krásné, klidné vánoce, v novém roce zdraví, štěstí, pohodu a hodně dalších nekuřáků.

Friduča

Po dlouhé době Vás také zdravím a přeju vše nej, nej do nového roku a hlavně hodně voňavých dní... Musím se bohužel přiznat, že sem do toho opět spadla :( Nejprve jedna občas u pití.. a nyní zase bojuju... Sem na začátku už po několikáté, naštvaná sama na sebe, s připraveným CHMP na kuchyňské lince a hledám odhodlání a rozhodnutí ke dni D. Milionkrát řečená pravda je - ani jednu ! Hezký nový rok.

Les

Ahoj, jmusí být těžké to veřejně přiznat. A příjemné to zase nebude. Ale jiná cesta není. Poslední krabičku zahoď a veř tomu že už si NIKDY nevezmeš. Přeju pevnou vůli :-).

Konča

Fridunko, ty to nakonec taky zvládneš. Já jsem na tom byla stejně jako ty. Takže zodpovědně zobat šampík a nenechat se nikým, ale vůbec nikým nahlodat. Přeji ti hodně síly a vůle.

kolemjdoucí

Fridučo, proč nejsem překvapená.... nemáš to v hlavě srovnaný, nemáš. Hlavně, když všem okolo radíš - spíš přesvědčuješ samu sebe. No, alespoń jsi upřímná, i když anonymně na netu. Má rada - pokud zase začneš odvykat, tak na své jméno, nejen schovaná za anonymní nick. Ale ty vlastně přestat kouřit nechceš, to je ta potíž. Ty chceš radit.

Ivča

Zdravím. Friduča není vůbec anonymní. Funguje na této diskusi už řadu let a hodně z nás ji známe a víme, že je to bezvadný člověk a to že začíná zase znova, to se stalo více zde přítomným a nakonec to bude určitě už napořád. Fridu, fandím ti a nic si z toho nedělej. Jseš mladá kočka a je to jiný než třeba já, když jsem odvykala v 50 letech. To už se snažím, aby to bylo trvalý, protože bych to už asi víckrát nedala. I když i v tomto věku je tady dost takových hrdinů, že začínali víckrát a nakonec se podařilo. Držím moc palce a všem přeju krásný voňavý rok 2013.

Šárka

Kolemjdoucí, to byla podpásovka!!! Od tebe jsem tady ještě nic nečetla, nic o tobě nevím a ty si dovolíš kritizovat člověka za to, že přiznal slabost?! Jak ubohé! Fridučo, určitě to zvládneš! Nedej se odradit takovými kolemjdoucími. Mě bude 50, zatím se 1/2 roku držím, ale jsem si jista, že dát si jednu, tak v tom zase lítám. Držme se!!!

Konča

Ahoj Šárko, tohle se tu čas od času bohužel vyskytuje, je to tu veřejné a s tím nic nenaděláš :-( Já jí věřím, že to jednou dokáže. Je bojovnice a nevzdává se a to se mi líbí. Z každého pokusu si něco odneseš a nakonec to vyjde. Vím o čem píši. Měla jsem to stejné. Mnoho pokusů a partnera kuřáka. Jestli Šárko chceš, tak mi písni na i-kon portál seznam.cz

JanaM

Tak po dlouhé odmlce jsem se opět podívala na Ordinaci a přečetla několik posledních příspěvků. Dne 2.1.2012 jsem se sem zařadila taky mezi nováčky a za chvíli budu mít rok za sebou. Tato diskuze mi hodně pomohla, neúnavným holkám, Konči, Ivči, Irči patří velikánský dík za neúnavnou podporu. Já jsem již stařešina ale rozhodla jsem se pro nekouření, styděla jsem se před vnučkami, které mi to neustále vyčítaly. Pan kolemjdoucí je eso, jednou jsem mu už odepsala na takový rýpavý komentář. Proč on je anonymní? Friduš, zdravím a je mi líto, že se nedaří. Ale určitě to zvládneš, jsi mlaďoch a čím dřív, tím líp. Držím palečky! Nováčci, s chutí do toho, když se chce, tak to jde. Helčo, nevěš hlavu, já taky čekala na zázrak, pořád jsem kouřila s šampíkem, a pak najednou jsem si ale sama určila ten den a jde to. Chutě jsou, o tom žádná, Marja může taky vykládat o chutích. Chce to prostě i trochu té vlastní vúle, je to 50 na 50. Mějte se hezky a držme se ( my pokročilí i nováčci)!

Stenli

Ahojky tak nám končí rok 2012 někteří to daly mnozí nedaly ale každá snaha se počítá . Holky , slečny , paní proč cítíte rýpavost z toho co napsala Kolemjoudí ? Jednak už psala vícekrát přímo Friduče pokud se teda nepletu a já osobně si myslím že na tom co napsala nic rýpaveého není . Klidně taky napíšu Fridučo proč mě to jen nepřekvapuje - ALE SMYSL TOHO BUDE JINÝ . Friduča psala zničeho nic že má moc práce atd atd to jsem věděl hned že hulí svět je už takovej . Zváště jsou čitelní jedinci co mají moc práce :) Fridučo Anděli už to típni a přidej se k nám o5 v novém roce 2013 držím ti palec ty máš plus že když to sečteš tak jsi už roky nekouřila což je každopádne perfektní . No a pro ostatní taky něco mám dneska 506 dnů bez jediné cigarety kouřil jsem 50 až 55 za den pravidelně takže jsem nevykouřil 26312 cigaret tj 113 tisíc kč . Kouřit nebudu ale chuťe ty jako mám ! Někdy mám pocit že bych vyhulil krabičku na počkání :) PS vůbec ale nevím kdybych třeba makal někde v restauraci v létě u vody jako Fridu zda bych nepodlehl ruku do vohně bych za sebe nedal ani omylem :))

Les

Ahoj, šlo to jistě napsat lépe a méně agresivně ( myslím kolemjdoucí). Proč by nemohla radit druhým když má tolik zkušeností s odvykáním? Statistiky jsou jasné, nepovede se to každému. A s tou prací... Opravdu nemám někdy čas ani sílu napsat mail. Co se týče těch počtů tak velký souhlas a gratulace :-) Krásný Nový rok všem nekuřákům i těm kteří se na to chystají

Stenli

Les na mě nereaguj pls nevíš jak to bylo myšleno to ví jiní co mě znají osobně . A rozhodně to nebylo myšleno ani malinko zle . Dík Stenli . Tak dneska všem co nejlepší začáten nového roku !!! Já půjdu brzo spát :))

Les

Jsem rád že neznám osobně a reagovat už nebudu. Hezký den

Friduča

Nechtěla sem to sem psát, protože sem se chtěla vyhnout právě těmto zbytečným dohadům.. které prakticky vždy začnou... Všichni víte, že kdykoliv jsem selhala, tak sem se i veřejně přiznala.. Nemám s tím problém, protože to je pouze a pouze moje osobní selhání a nikdo jiný kromě mě na tom není bit...A nemám nejmenší potřebu se před nikým obhajovat, tudíž žádný kolemjdoucí, který má jízlivé připomínky na mou osobu nestojí za to, aby vyvolával zbytečné půdky mezi Vámi...Mě osobně nechává chladnou a Vám, kteří mě podporujete moc děkuju...

Lenka

Po dlouhé době zdravím zde na ordinaci-já již přes rok nekouřím-a musím říct,že i díky diskusi zde,kdy Fridu byla velmi aktivní,při mém začátku nekouření-a dík vám všem za to.Mooc to pomáhá.Škoda,žes začala-ale je to život,život každého z nás-tak kritika zde není na místě....Budu ti držet palce,aby to v příštím roce vyšlo-a napořád.Já vím,že už si nikdy nesmím dát,ani jednu/a to za chvíli jedu mezi samé kuřáky..../

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce