Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Laci

Ide to ....ale občas mám strašnú chuť.....trvá to cca 15 min a potom to prejde:-)

Konča

Laci tak dneska krásná dvacítka, supéér. Neboj, chutě pominou. Blahopřeji :-)

Laci

Ale kdy ???? :-((

Konča

Víš u každého je to jinak. Někdo má tyto vélké chutě měsíc, druhý 2 měsíce..... Je to tak, že čím déle budeš od poslední vykouřené cigarety, tím ty chutě budou ustupovat. Budou kratší, nebudou tak silné a bude jich míň a míň až ustanou úplně - alespoň u mne to tak bylo. Musíš vydržet, abys to taky zjistil. Čas letí, 20 dnů máš za sebou a za chviličku to bude měsíc:-) Přeji pevnou vůli a vydrrrrž!!!

Ivča

Laci, gratuluju ke krásným prvním dvaceti dnům!!! Pamatuju se, jak jsem byla na sebe pyšná, tak doufám, že jseš taky na sebe pyšný a je to dobrá další motivace, koupit si něco za ušetřený korunky, nějakou maličkost, co ti udělá radost. Chutě budou stále, ale budou to časem takový vzpomínkový. Já zrovna dnes v práci, byl blbý den, tak jsem najednou dostala chuť si zapálit. Ale to jsou fakt hrozně krátký okamžiky. A stále i po 3,5 letech si uvědomuju, jaký to je zázrak nekouřit. Tak se všichni držte, stojí to za to.

Pavla

Tak dneska, 9. den se champixem - den D - NEKOUŘÍM. Zatím to jde, držte palce.Budu informovat

Vlasta

Ahoj všichni! Dnes 16.den nekouřím a doufám že půjdu dál. Někdy je to vážně děsný, chutě a vzpomínky a depky, ale jen chvilkový a pak najednou klid. Ted nemám zrovna dobrý období, tak je to těžší, snad bude líp. Laci moc gratuluju, krásných 20 dní!!! Pavli, moc držím palce a jsem škodolibě ráda, že je tady někdo mladší exkuřák jako já. Někdo tady psal, že lehčí je přestat naž potom vydržet, je to velká pravda. Přestala jsem - euforie, prášky hodně pomáhají ale potom se vrací chutě a to slavný bažení po cigaretě a i když to trvá jen chviličku, tak je to silný. Ale zvládneš cca 10 minut a je klid třeba další den. Stojí to za to. Přeji všem pevné nervy i vůli a hlavně vůni!!!

Konča
1x

Ahoj Pavlo i já moc moc držím palce. Udržet nekouření nemám již problém. Já se děsně trápila na začátku, jak by napsal Stenli "bylo to peklo". Po půl roce jsem byla jakž takž v poho, ale pořád čas od času byly ataky, ale ne tak silné. Do jednoho roku jsem se šíleně bála, že opět uklouznu. V kabelce jsem měla pořád po ruce několik tablet šampíku. Když jsem byla psychicky v pohodě, šampík nebyl potřeba, ale jak přišly nervíky, tak s nimi přišly ataky - a proto ty schované tabletky. Přelomil se rok,manžel též přestal kouřit,a pro mne začalo být nekouření naprostá brnkačka. Ataky nemám i když jsou nervy na pochodu. Na cígo nevzpomenu, kuřáci mi šíleně páchnou. Za 11 dnů budu slavit prvních 1.000 dnů bez toho smradu. Ovšem každý jsme jiný. Takže Laci, Vlasti a Pavli bojujte, normální je nekouřit, nenechte nikotin, aby vám poroučel. Přeji pevnou vůli a držím všem pěsti.

Pavla
1x

Moc děkuji a gratuluji , žes to tak dlouho vydržela. Jsi důkazem, že to jde...:)

Vlasta
1x

Teda Konči, smekám...normální je nekouřit, skoro 1000 dnů bez kouření!!! Normálně smekám a moc gratuluju, to je bomba! To je těch mých 16 dnů úplně trapná doba. Ale ty víš, že je to dřina i tak... Třeba ted bych si tak strašně ráda zapálila, ale nesmím a stejně nemám co...

Konča

Děkuji. Jenže já si dobře pamatuji, na svých úplně prvních 16 dnů - euforie mne pomalu nadnášela, ale ty absťáky, hotový očistec. Vlasti raduj se, že končíš 16den, buď na sebe náležitě pyšná. Čas letí, jsi už v polovině měsíce.Vzpomeň jak jsi sobě nevěřila, že dáš první den. A dala jsi ho. Zvládneš i ty ostatní. Raduj se. Už máš to paipo?

Konča

Pavli jde to a šampík je obrovský pomocník. Bez něj bych to nezvládla. A že jsem kromě hypnózy vyzkoušela všechno. Taky to zvládneš uvidíš :-) A piš, tady vždycky najdeš nějakou spřízněnou duši.

Pavla

Tak dva dny bez cigarety za mnou, zatím to jde, mám ze sebe radost a chutě samozřejmě mám, ale překonávám - pořád mám u sebe kousky zeleniny a hodně piji. Jo a každej den hážu 80 Kč do skleněnýho džbánu (použiji na cestování) a myslím na to, jaké je to fajn nekouřit a že to zvládnu. Je mi 50 let a kouřím od 16-ti 20-25 denně. Už jednou jsem champix měla, šlo to hladce - protože jsem si přála nekouřit, ale po 4 měsících jsem vysadila champix, byla jsem na operaci, pak jsem to vydržela ještě 2 měsíce bez champixu, ale přijala jsem jednu cigaretu od známé a pak další a další a pak jsem do toho zase spadla... Takže ponaučení - nesmí člověk už nikdy ani jednu - ale všechno je to v hlavě... Jo a taky vím, že champix možná budu brát půl roku. Poprvé jsem odvykala s pomocí lékaře v poradně, teď jdu na to sama, ale tohle forum je fajn, budu sem psát.

Laci

ja mám CHAMPIX už iba do konca brezna.....a nefajčím 24 dní....chcel by som to od dubna skúsit bez CHAMPIXU....ale sa bojím, že to nepôjde....:-( no CHAPM si už kupovať nechcem....

Pavla

Ahoj Laci, kup si ho - přece nechceš začínat znovu!

Laci

a do kdy ??????? :-(((((

Les

Paráda, jen tak dál :-). "Nikdy ani jednu" tu píšeme často. Hezký den

Věra

Moc prosím kuřáky (stávající i bývalé) o vyplnění dotazníku pro seminární práci. Děkuji za vyplnění a prosím o šíření - musíme mít 500 dotázaných... https://docs.google.com/forms/d/1yEMQlN5usWujoFz6G66YfHYddoVR4xTwQ944niJBQVk/viewform?sid=7f2bcaa6c5424a94&token=i_SdfT0BAAA.zxsnTy6SfVIduPPgBNvK6A.UXzyGdSvESfH1Z7B-QTJvg

Konča

Tak už jsem ti to vyplnila. Čas od času tu někdo potřebuje podobné dotazníky vyplnit.

Konča
1x

Laci fakt si nezahrávej a kup si další balení. Třeba si začni brát půlku prášku za den, ale měj tu hladinku vareniklinu v těle a prášky u sebe. Vím o čem píši. Poprvé jsem brala CH plné dávkování měsíc a pak jsem týden brala jednu tabetu a další týden půl tabety. Celkem tedy jsem byla na CH 7 týdnů - vydržela jsem to 168 dnů (5,5 měsíce). Přišly pracovní nervy a já místo abych si šla pro recept na CH, tak jsem šla do první trafiky pro krabku a na další 10 měsíců jsem v tom jela znova. Další CH se ti vyplatí uvidíš. Kdyby ti zbyl, tak ho kdykoliv prodáš klidně zde na diskusi. Podruhé (ale já ho průběžně brala těch 10 měsíců) sem CH brala půl roku a za toho půl roku jsem spotřebovala necelé 3 velké balení. Už jsem prostě věděla že jsou dny, kdy nepotřebuji žádný CH a jsou dny, kdy mi stačí na den půlka a jsou dny kdy jsem byla na jedné tabletě. Sám to taky poznáš, ale po jednom měsíci asi ne. Pavlo já začala hulit v 15,5 letech. Že mi ty pracky tehdy neupadly.

Les

Každému kdo nemá problemy s vedlejšími účinky bych taky doporučil nejméně 3 měsíce. Třeba snížit dávky na půlku denně ale pokračovat. Logicky, když se něco učíme roky tak to za měsíc nezmizí :-).

Laci

ale ja CHAMX beru od 01. ledna.....

Konča

To je Laci pěkné, ale nekouříš ani ne jeden měsíc. Jo kdybys nekouřil od 10.ledna i tak by to bylo málo. Začni počítat šampík od té doby co nekouříš. Já taky brala CH skoro 10 měsíců a kouřila jsem, takže toto se nepočítá:-( Fakt vím o čem píši.

Laci

tak mi napíš, prosím ŤA, že do kedy mám brať CHMX.....do konca dubna po jednej tabletke ?

Laci

10 mesiacou si prekurovala ??? a ako ? koľko ks cigi a koľko CHAMX ??? to je mooooc :-((((

Konča

Laci jsi silný kuřák takže nejméně 3 měsíce užívej CH od doby svého nekouření. Modré tabletky si rozpul a užívej ráno půlku a večer půlku a uvidíš jak moc budeš bažit po cigaretě. Pokud hodě, tak si půlku přidej, když se bažení bude dát vydržet,tak ponech toto dávkování. Pokud si na cígo nevzpomeneš, tak sniž na jednu půlku denně. Apokud už budeš takový frajer, tak klidně den beď úplně bez prášku a ber půlku obden. Však si to na sobě vyzkoušej. Zkus si to. Ano já jsem 10 měsíců CH překuřovala. Je fakt, že když jsem si třeba po 14 dnech nekouření opět zapálila a začala kouřit, tak jsem brala třeba jednu tabletku nebo půlku. Potom další pokus, tak jsem zvýšila na dvě. A tak to šlo pořád dokola. Během těch 1O měsíců jsem sice nějaký ten měsíc nekouřila (když se to sečte dohromady) a taky bylo pár týdnů (sečteno) co jsem nebrala žádný CH. Má kuřácká kariéra 37 let, 40 i více kusů denně. Takhle moc závislá na tom hnusným nikotinu jsem byla. Tohle fakt nevymlátíš ze sebe za krátký tři měsíce. Do jednoho roku se hodně exkuřáků k cigaretě vrátí, takže pokud se vrátit nechceš, tak CH užívej 5 až 6 měsíců, abys sis na život bez cíga zvykl a naučil se bez cíga žít. A oprvdu čím déle budeš od poslední vykouřené cigarety, tím lépe ti bude. Držím pěsti.

Vlasta

Ahoj lidičky, dneska je nádherný den, toho sluníčka a světla!!! Sedla bych si ven a jednu si dala.... Vážně nevím, připadá mi to že se to horší a začátek byl proti tomu hračka. Laci, dnes mám 18.den a jen 1č modrých tablet, které mi musí vydržet min. měsíc. Začla jsem brát jen jeden ráno a mozek začal otravovat. Je to dávkováním anebo vzpomínkami na teplo, lavičku, kafíčko, pohodičku??? V práci by mě to ani nenapadlo, to je sakra zajímavý, ale pohled z okna, na strom, to teploučko, o autě ani nemluvím..... Konči, Paipo jsem vzala 5 kusů, ale musela jsem se smát jak to neumím a jak jsem automaticky potřebovala vyfouknout kouř. Pomohlo mi to když jsem jela do Prostějova a zpět, aspon jsem si ji jakože žužlala nebo co. Jinak přiznávám, tohle mi nepomůže. To spíš asi cucací špalek by byl lepší. No, zkrátka a dobře je to bída ale zatím se pořád držím. Ale ta hlava!!!! Pravda je, co jsme do ní nacpali za dlouhá léta, z ní nedostaneme jen tak snadno. Já budu muset CH brát určitě delší dobu, než riskovat návrat. Jinak velmi poučné čtení o překuřování CH!!! Pořád se člověk učí. Všem voňavou náladu a pevné nervy!

Konča

No to snad není možný, jedeš do PV, tak to už jsi rovnou mohla zajet do OL za mnou:-) Vlasti klidně si dávkování zase navyš.Mozek vzpomíná na časy s cígem - a žádá svou nikotinovou dávku, ale nic nedostane. Já paipo ke kávě normálně šlukovala - úplně stejně jako cígo. Jindy jsem jej měla v koutku úst a byla do něj zakouslá a potáhla z něj jenom čas od času. Zakousnutá jsem byla u několik hodin. Taky mi pomohlo čtení dvou knih. Allen Carr Snadná cesta jak přestat kouřit a i naše MUDr. Králíková název podobný. Obě jsem četla 2x. Měla jsem půjčené z knihovny. Carr je k mání na netu, ale webovou adresu mám v práci, takže až mne doktor uschopní můžu semka dát link a pak si jí můžete číst v počítači. Jste fakt na začátku takže naříkejte, jenom si nezaplujte. Držím pěsti.

Vlasta

Jejda ty seš z OL? Já z Adamova od Brna a v Pv jsem byla s autem kvůli plynu. A to jsem teda ráda, že to nedělám špatně ale je to normální! Jojo, držím to párátko mezi zuby nebo aspon v ruce. Taky se zeptám v knihovně na ty knížky, ráda si je přečtu. Ted jsem si půjčila Halinu P. ve velkým, abych se odreagovala, je to dobrý a bezvadně se čte. Jinak ti holka děkuju za povzbuzení a moc zdravím!

Konča

No jó a je nás tu exkuřáků z Moravy většina :-) Já říkám, že Morava bude za chvíli nekuřácká a ten zbytek bude jezdit kouřit do Čech :-) Jsou tu exkuřáci z Třebíče, Brna, Prostějova, Olomouce, Bečvy, Opavy, Ostravy - lidičky napříč celou Moravou. Allen Carr je klasické vymývání mozku, ale na ten můj prohulený mozek to bylo potřeba. Králíková píše z lékařské praxe. První pokus jsem začala 7.3. 2009 - trpěla jsem strašně, ale doma to jakž takž šlo ustát. Ovšem první den na chatě - jarní práce, které se dělili na pauzy od cigára k dalšímu cigáru byly peklo. Pauza- uvařilo se kafe, sedlo se venku na slunko, muž si zapálil a já musela otočit křeslo, abych na něj neviděla jak si vychutnává ten smrad. Příští víkend jsem již měla paipo a byla jsem svým způsobem spokojená. Postupem času jsem si klidně dala kafe bez paipa. Skončit s drogou je těžké, dokáže to málo lidí, takže nemůžete čekat, že odvykačka bude jednoduchá. S šampíkem je jednoduší, ale není lehká.Kdyby byla lehká, tak už dávno tu jsou samí nekuřáci. Přeji pevnou vůli neb je jí potřeba :-)

Les

Osobně mám k A.Carrovi velké výhrady ale zajímavé čtení to určitě je. Ke stažení třeba zde: http://www.ulozto.cz/xx98ue2/allen-carr-jak-prestat-kourit-pdf Z Moravy je nás tu opravdu hodně :-).

Konča

Ty taky??? Já ještě zapomněla na zástupce z Uherského Brodu. A ty jsi odkud?

Kuba

Ahoj lidi, dnes beru druhým dnem champix. Určitě to tu někde bude, ale jsem línej hledat. Dělám na dvě směny, ranní-odpolední a nevím jak prášek užívat. Ch jsem začal brát při odpolení v 10hodin. Bude hodně vadit, když si při ranní vemu prášek v 6 hodin? Děkuji

Pavla

Ahoj Kubo, tak držím palce, jsi tu nejnovější, před tebou já, dneska 5. den nekouřím, na champixu 13. den. Pořád mám chutě, ale nejvíce odpoledne, ale zvládávám! Zároveň si hlídám. abych neztloustla, takže pořád zeleninu s sebou. Jinak jsem z Brna, takže Morava fakt jede v tom nekouření:)!

Konča

Zdravím do Brna :-)

Konča

Vítej Kubo, určitě to vadit nebude. Dávkování si uprav dle svých potřeb. Držím palce a přeji pevnou vůli. A piš, tady vždycky najdeš dobrou duši, která ti dá dobrou radu:-)

Šárka

Tak už nováčků přibývá! V loni jsem tady taky hledala povzbuzení a rady a vždy se našel někdo, kdo poradil. Díky této diskusi a hlavně lidem, kteří sem chodí to zvládám. Takže jak říká Konča /ta mi pomohla nejvíc/, pište a ptejte se a držte se!!!

Kuba

Moc vám děkuji! Lepší podporu snad jinde nenajdu. :) No, já jsem z Děčína, (to je na severu) ale jinak jsem se odstěhoval kvůli práci do Prahy. Startovací balíček jsem si nekoupil, koupil jsem si rovnou 1mg Champixu abych ušetřil a dávám si jen půlku. Držím všem palce!

Konča

A dobře jsi udělal s tím pokračovacím balíčkem. I já takhle šetřila.Jestli si dobře vzpomínám tak první 3 dny to je půlka modré denně, potom čtyři dny dvě půlky denně a druhý týden najíždíš na dvě celé modré denně. Z Děčína si nepapatuji nikoho, ale z Prahy tu taky jsou:-) Takže tu nebudeš sám:-) Pěkně zobej a pokuřuj si, jakmile si v mozku zaplníš nikotinové receptory, tak ti cígo přestane chutnat a to bude ta doba, kdy si již další cigarety nekoupíš a nastane tvůj den D. Držím pěsti:-)

Kuba

Přesně jak píšeš Končo. :) Nastavil jsem si 10 den jako den D. Pořídil jsem si antristresové mičky, jeden na doma a druhý do práce.

Konča

Super, míčky jsou prý výborné. Osobní zkušenost nemám, já bych je nacpala určitě do pusy :-D

Kuba

To bys musela mít vélkou pusu :D

Konča

jj , ale hlavně by se mi vedle míčku do úst nevešlo cígo víš:-D

Kuba

Tam nemá co dělat! :D Bez dneška ještě šest dnů a cíga hážu do koše. Asi jsem si to vsugeroval, ale chutnaj mi čím dál míň,jsou hořčí a hořčí :)

Ivča

Zdravím další nováčky. Dlouho jsem tady nebyla a zas vás přibylo. To je super. Kubo, držím palce, ale myslím, že to nemusíš hrotit. Já si žádný den D neurčila, nějak to přišlo samo. A cigára jsem měla ještě dlouho p tom, co jsem přestala, u sebe. Byla jsem klidnější, kdyby náhodou, tak že mám po čem sahnout. Ale nebylo třeba. Zbytek krabičky jsem po čase darovala. Myslím, že když je člověk pevně rozhodnutý, že fakt už nikdy, tak je to s champixem téměř zaručený úspěch. Alespoň já to tak cítím. Po 30 letech kouření 30 denně, jsem si byla vědoma toho šílenýho vítězství nad tím svinstvem a strašně si toho i po 3,5 letech vážím. Žiju s kuřákem a už nikdy jsem si nedala ani práska. Vím, že bych v tom byla okamžitě znova. Moc držím palce, občas přijdou chvilky těžký, ale rychle to vždycky pomine. Champix je opravdu obrovský pomocník. To cigáro ti opravdu za chvíli nebude vůbec chutnat a zjistíš, že ho prostě nepotřebuješ. A to bude den D.

Friduča

I já se přidávám a držím palec.. Myslím, že sis to nevsugeroval Kubo... CHMP tak opravdu funguje.. Taky sem začínala skepticky, ale opravdu funguje... Tak šup do toho... :)

Vlasta

zdravím všechny spolubojovníky a všem nováčkům držím palce a silnou vůli, ta bude potřeba nejvíc. Mám dneska 24.den nekouření, ale pořád se mi objevuje v hlavě. Myslela jsem, že nejtěžší jsou začátky ale u mě asi ne. Možná je to stres, že mám už jen prášky na 7 dní, taky jsem občas pěkně vzteklá, nenormální sny pokračují noc co noc, i kdybych spala třeba jen hodinu. Hlava mě dokáže bolet i celý den a jediná věc, která mě udržuje jakž takž je to, že budu už zakrátko babička. Lidi já si nechci stěžovat, ale je to někdy teda děsný... Pravda je, že čtení této diskuze mi moc pomáhá a vím, že v tom nejsem sama. Takže všem přeji klidný týden bez cigaret!

Les

Ahoj, ty živé sny si užil každý kdo bral champix, je to jeden z vedlejších účinků. Vydrž a to špatné odezní. Hezký den :-)

Laci

no v sobotu som tiež prežíval nenormálnu potrebu si zapaliť :-((( a už nefajčím 35 dní.....:-)teraz som v pohode a prášky mám taky iba do 31. 03.2013.....potom uvidíme.......

Šárka

Vlasti, tak si ber šampík dřív, třeba kolem 17h. a 1/2 tablety. Pokud by ti to nestačilo, přidat další půlku můžeš kdykoli. Já jsem to tak brala a po týdnu jsem tu večerní dávku vysadila úplně, v noci jsem stejně nikdy nekouřila. Je to pokus - omyl. Tak se drž!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce