Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Laci

Oli, ja som fajčil 25 rokov a denne 25 cigi.....CHAMX som prekoroval 55 dní, teraz je 65 dní čo som nemal ani šľuka a bez CHAMX som už 15 dní......kecal by som, kebyže napíšem, že nemám chuť na cigu......mám ! ale zatiaľ odolávam....

Konča

Laci jsi frajer,paráda, tleskám :-)

Oli

Diky vám všem za vaše psaní. Hned jak se zbavim antibiotik tak zacnu zobat. Mam laringitidu. Takze v pondeli si zajdu do lekarny pro ten muj ch. A pak jak doberu anti. tak zacnu s ch. Zkousela jsem i bez prasku prestat, ale byla jsem nesnesitelna a i na deti jsem obcas zvysila hlas a to tak nechci. Proto, kdyz uz jsem byla u doktora tak jsem si nechala to ch napsat. Pocitam,ze pristi tyden doberu antibiotika a doufam,ze pak tu budu psat jen same pozitiva, uz se nakonec i nemuzu dockat, jen skoda, ze mam tu larin. Ale co, jsem rozhodnuta a to se nezmeni. Ješte jednou vsem moc diky.

Konča

Oli tvému hrtanu se jistě kouření nelíbí. Nejvyšší čas s tím smradem seknout. Champix ti moc pomůže uvidíš.

Ivča

A je strašně důležitý, že jseš pevně rozhodnutá a máš to v hlavě srovnaný, že s tím svinstvem chceš seknout. To je obrovský plus. Vůbec se toho neboj. Já v 50 letech po 30 letech hulení dvou krabiček denně jsem to dala bez nějakých absťáků. CH je fakt zázrak. Moc držím palce

Laci

Ivča a kolik už nekouris ??

Oli

No ja a laringitida jsme posledni dobou kamosky, vzdycky skoncim bez hlasu. Ja nemela vubec kourit a nebo prestat uz davno.

Konča

Oli tělo má neuvěřitelnou schopnost regenerace a nebo renegerace??? (první termín je správný :-D).

irena

Hlavně Oli neber žádná antidepresiva. myslím že až začneš užívat tak sama poznáš jak dávkovat a jak to bude s dnem D. Pak budou tvoje otázky aktuální a odpovědi přímo k věsi se jen pohrnou.

Konča
1x

Pavlo držíš se skvěle, moc blahopřeji a za chvíli budeš mít první 50 :-)

Ivča

Laci, už 3,5 roku nekouřím. A žiju s kuřákem a ani to mě nerozhodí. Strašně jsem kouření nenáviděla, takže si toho moc vážím, že jsem přestala a už nikdy ani práska! Ono mě to šíleně chutnalo, ale zároveň mě strašně vadilo, jak mě to ovládá. A to bylo silnější. Všem co se právě rozhodují nebo začali už s champixem moc držím palce.

Konča

Mluvila jsem s Meganem, všechny zde pozdravuje a mám vyřídit,že sraz chystá na konec srpna, tak kdo se bude chtít zúčastnit ať si v tu dobu neplánuje žádnou dovolenou.

Oli

Ahoj vsichni, tak mam v sobe prvni prasek. Uvidim co mi to udela, snad budu v poho. Preji pekny den.

Oli

Chci se zeptat. Do jake doby od vziti prasku vam zacalo byt zle? Ja ho mam hodinu a citim se strasne unavene. Diky za odpoved.

Les

Ahoj, pokud ho dobře zapiješ ( min. 2 dl) tak by ti špatně být nemělo. Ale je těžké rozlišit co je z důvodu odvykačky samotné nebo lékem. S určitým útlumem ze začátku počítej. Psal jsem to tu už mockrát: Champix nejsou vitamíny! Na druhou stranu je to zatím nejúspěšnější věc na trhu která pomohla spoustě lidí co by jinak nepřestali. Včetně mě a dalších lidí na foru. Hezký den

Oli

Tak, prvni den za mnou. No nevim co si myslet. Hodne tady pisete,ze je vam dost zle. Den se dal prezit. Jsem zvedava,jak ten prasek zvladnu zitra. Snad stejne.

Oli

Les, diky za odpoved. Muzu se zeptat? Tak jak jsi snasel prvni prasek,tak to bylo i u dalsich pilulek? a nebo je to cim vic horsi, ci lepsi? dekuji za odpoved.

Les

Ahoj, je to opravdu individuální. Účel je aby ti bylo lépe a ne hůře... Kdo ho snáší výborně tak bych doporučil plné dávkování aspoň 3 měsíce. Kdo se necítí úplně dobře tak brát jen 2x denně půl tablety a po nezbytném měsíci ho vysadit. Kdo má vážnější vedlejší účinky tak ho vysadit okamžitě a hledat jiné možnosti. Ale od toho jsou lékaři, ode mě to ber jen jako laické rady z vlastních zkušeností. Obecně je nejhorší určitě začátek, pro tělo navyklé na nikotin je to šok a musí si zvyknout. A chce to vydržet, mozek si dobře pamatuje ty tisíce vykouřených cigaret a bude tě zkoušet jestli to myslíš vážně :-).

Oli

Takze by nemelo vadit,kdyz budu brat 0,5 rano a 0,5 vecer? jo a v kolik vecer si ho brat? normalne totiz vecer uz nekourim.

Les

Ze začátku je třeba brát doporučené dávkování aby mohl lék začít fungovat (zaplnit nikotinové receptory v mozku). Mě pak stačily ty 2 půlky denně. Nejlepší je brát ho pravidelně a rovnoměrně. Každý den třeba v 7 ráno a pak v 5 odpoledne. Osobně bych už ho nebral po 18h večer.

Oli

Les, diky za tvou odpoved. Ja mam sice v sobe teprve druhou pilulku, ale nedelaji mi dobre. Tak jsem si rikala, ze bych brala jen 0,5 rano a 0,5 vecer. Myslis si, ze musim brat 1mg rano a 1mg vecer. Co se stane kdyu proste budu brat od toho 4dne rano pul a vecer pul celou dobu uzivani. Pomuze mi to taky?

Les

Určitě pomůžou i menší dávky. A opravdu dobře zapíjet, to bývá nejčastější důvod nevolnosti.

Konča

Ahojte. Oli ty tu chudáku trpíš a my jsem všichni byli na prvním mezinárodním nekuřáckém srazu v Luhačovicích. Účast z Moravy, Čech i Slovesnka. Oli prášek nikdy nejez na lačno a hodně ho zapíjej vodou. Ty jsi slabší kuřák, tak si myslím, že ti bude stačit nižší dávkování. U těch bílých pilulek špatně od žaludku nebývá, špatně začíná být až u těch modrých silných pilulek. Takže ty modré si rozhodně rozpul a bez po půlkách. Jakmile přestaneš kouřit, tak tehdy sama zjistíš jak moc bažíš po cigaretě. Pokud budeš moc bažit, tak si dávkování o půlečku navyš, pokud na cígo myslet nebudeš, klidně buď na jedné nebo dvou půlkách za den. Držím pěsti.

Oli

Diky za radu. No ja se zacinam bat co semnou udela az budu brat rano i vever. Za budu trpet jeste vic a nebo je to stejne, kdyz se bourou rano i vecer? mam tak velky strach. Jsem srsbik co se tyka prasku, ja vim. Ale jsem rada, kdyz vim co msm dopredu cekat.

Konča

Těch bílých se vůbec neboj - ty snášeli dobře všichni. To bys byla fakt výjimka. Dávkování se postupně navyšuje tak uvidíš co to s tebou bude dělat.

Oli

Konco, i kdyz ty bile jsou dva za den, tak v poho?

Konča

Jo v pohodě. Bílý je polovina toho modrého.

Šárka

Oli, klidně ber nižžší dávky, Pokud zvládáš chutě na cigáro a nemáš absťák, tak můžeš vynechat i tu večerní dávku. Uprav si to podle sebe, jak se cítíš a jak to zvládáš. Pokud jsi neměla potřebu v noci kouřit, tak to zvládneš. Ten příbalový leták je doporučující. Já jsem brala 10 dní doporučenou dávku, pak jsem zahodila ciga a brala 1/2 ráno ještě asi měsíc a to jsem kouřila 30/d., takže pokud cítíš, že to dáš, tak do toho!!! Je to hlavně v hlavě. DRŽ SE!!!

Oli

No tak nevim. Dnes beru ch 3 den. A dneska jsem si jeste nezapalila. Co mam delat. Zapalit si a nebo ne.

Šárka

Oli, jestli nemáš chuť, tak zkus nekouřit, pokud si ale zapálíš, nic se neděje, den D bude jindy. Jsi na začátku, tak buď klidná. Ty cigára Ti samy přestanou chutnat. A kdybys něco potřebovala vědět, piš, budu se sem dívat častěji.

Oli

Diky moc. Zatim to jde. Boli mne pusa od zvejky. Kdyz mam chut na cigo, tak vypiju 3 deci vody. A porad neco delam. Rikam si kdyz to vydrzim, tak jaky bude zitra den. Bude chut vetsi a nebo to postupne bude mizet. Jo a kdyz to dnes vydrzim, tak zitea si vzit jen rano a nebo podle navodu i vecer?

Ivča

Oli, jseš borec, jde ti to dobře. Ale určitě ber 2 x denně, ikdyž už nebudeš kouřit. Podle návodu. Jenom, pokud bys snášela champix hůř, tak ber půlku. Ale určitě 2x denně: to nepodceňuj, protože chuť na cigáro by se mohla velmi rychle vrátit. Držím palce.

Šárka

Oli, jak píše Ivča, podle návodu, jsi teprve na začátku, ale pokud je ta chuť na cigáro nesnesitelná, zapal si. Tělo si samo řekne, kdy už dost. Tak kolem 10 dne. Je zbytečné se trápit dřív, pokud s tím máš problém.

Oli

No, moje mama vedle mne kouri cely den. A ja jsem zatim v poho. Teda myslim tim,ze nekourim.da se to snest. Uvidim zitra pokud to bude horsi,tak si vezmu i vecer.pokud se to bude,ale dat tak si tu vecerni davku nedam. Co myslite. Jsem rada,ze jsem tu s vama.

Šárka

Pokud se nebudeš moc trápit, tak to vyzkoušej. Vezmi si ráno a večer si ji neber, pokud to zvládneš. Kdyby ne, vzít si ji můžeš kdykoli. Sama zjistíš, jak to na tebe působí. Každý to má jinak.

Oli

Tak jo, den za mnou. Dalo se to vydržet. Je večer a já jsem rada, že jsem to vydržela. Mám z toho dobrý pocit. Uvidím co zítra.Snad to horší nebude. Díky vám za podporu. Přeji všem dobrou noc.

Konča
1x

Supéér, jde ti to výborně. Držím pěsti.

Oli

Preji vsem krasne odpoledne. Dnes je to zatim dobry. Jsem zatim v poho.

Konča

Teda Oli ty jsi opravdová JEDNIČKA!!!! To tady snad ještě nebylo, aby s tím svinstvem někdo seknul už při bílých tabletkách. No já tedy smekám :-) Vedeš si úžasně!!!!

Oli

Ja kourila tak 9 za den, ale slimky a ty slabe. Mozna proto mi to tak jde. Ni uvidim teprve beru 4 den a asi si tu vecerni davku nedam.

Šárka

Oli bezva!!! Když ti to nedělá problém, tak ji neber, nic se neděje, naopak, dokážeš si, že opravdu chceš přestat. Jsi na nejlepší cestě a pokud ti stačí 1/2 šampíku už to zvládneš. Kdybys ale přece jen měla problém, přidat další 1/2můžeš vždy. Tak vydrž, nekuř a napiš!

Oli

Tak konečně večer. Ted momentalne se citim moc dobře. Asi to bude z te euforie, že jsem to vydržela už druhý den. Musím říct, ale že přes den přijdou občas chvilky depky, ty asi tak po deseti minutách zmizí. No nebo spíše se musím se něčím zabavit. Ono ten den tak pomalu utíká. Pořád něco dělám. No víte, já nechci brát toho víc, protože i po tom nejmenším nemužu spát. Takže více toho by mne asi zničilo, to bych nespala asi vubec. Proto se snažím být jen na tom nejmenším, ale je pravda, že zatím to jde. Nejsou to žádné extra muka. Já jsem spíše asi potřebovala, aby mozek to nechtěl a to ch asi zařídil nebo postupně zařizuje :-)))). Taky mi hodně pomáháte vy tady a za to vám všem moc děkuji. Jste zlatí. Přeji vám klidný večer.

Konča

Jo máš Oli pravdu - ta chuť za čas zmizí a taky jsi přišla na to, že je třeba se něčím "zabavit". Tleskám ti :-)

Oli

Díky. Jen si říkám, zda to bude každým dnem lepší a nebo jak dlouho to bude takové jako třeba ted. Už mne zase začíná trošku špatná nálada, ale pokusím se ji překonat. Je to boj. Člověku je fajn a za pár minut to muže být jinak, to mi docela vadí, ale co už. Cigáro jsem si cpala sama, takže sama se z toho musím dostat.

Šárka

Oli jsi borka. Já jsem to měla podobně, taky jsem tu večerní dávku nebrala, protože jsem nemohla spát. Logicky jsem si říkala, že když jsem v noci nekouřila, nemusím si nic brát. Jsi na nejlepší cestě, tak to vydrž. Ještě chvíli a máš polokulaté výročí, 5 dnů, pak to bude 10 a to už ti bude líto zapálit si po takové době.

Les

Ahoj, moc logické to není. Mozek by měl být zásobovaný vareniclinem po celý den. Když už tak ho brát třeba odpoledne. Ale na začátku léčby vynechávat druhou dávku mi nepříjde jako dobrý nápad.

Šárka

Les, ty mi někdy připadáš jako tiskový mluvčí nějaké farmaceutické firmy, která vyrábí antidepresiva a jiné... Neléčíme CH depky a stresy, kdy se léky musí brát přesně. Chceme jen nemít absťáky, což je u každého individuální. Příbalový leták je doporučující, ale každý si musí sám přijít na to, co mu vyhovuje. Pokud někdo, jako třeba Oli po večerní dávce nespí, nebude si brát hypnotika, to by bylo fakt postavené na hlavu. Já brát doporučené dávky, tak je ze mě pako. Pokud to není v hlavě, tak to léky nespasí. Takže Oli, je to o.k.

Les

Možná. Nebo to je jen RESPEKT k síle nikotinové závislosti. " Ejchuchu, vše bude v pohodě" taky funguje ale většinou jen chvíli. Všimni si kolik lidí tu píše že je trvale výlečených... Pokud jde o dávkování tak je třeba pochopit princip fungování léku ( zásobování nikotinových receptorů vareniclinem).. Určitě nebudu nikomu radit aby si sám vymýšlel co asi tak bude stačit a co třeba ne v prvním týdnu braní, od toho je výrobce! Lék stojí spoustu peněz a i s ním to není úplně snadné takže to považuju za vážnou věc. Ale klidně do mě, jsem zvyklý že tu se mnou někdo nesouhlasí :-) Krásný den všem

Šárka

Já tvůj názor respektuji, jen se teď přikláním na stranu Oli, protože jsem zažívala totéž. Z počátku jsem mívala šílené sny a pak jsem nespala vůbec. Bylo to náročné dost, takže jsem volila menší zlo. Kouřila jsem 30 let 30 denně a zvládla jsem to z polovičními dávkami. Už to bude rok, co nekouřím, proto trvám na tom, že je to individuální. Diskuze je přece o tom, že napíšeme svůj názor a každý si vybere, co je mu bližší. Nic proti tobě.

Les

Jasně, beru cizí názor ale pokud je něčím podložený. Proč si myslím že je třeba brát ( aspoň ze začátku !) 2 dávky léku denně jsem popsal výše. Živé sny si s Champixem užil asi každý kdo ho bral.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce