Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

A jak se v novém Megane bydlí? Nic o tobě nevíme?????

Šárka

Megane dík, však bych to bez vás tady nedala. Co Vlasta, Laci, Pavla....? Byla tady i Zdenka, přestávala kouřit už po několikáte zároveň se mnou, ale dlouho už tady nebyla, tak se Zdeni ozvi, jestli nás čteš! Držte se!!!

Vlasta

Šárko, já se hlásím, mám 41 dní a jde to i bez prášků. Podpora všech tady se jim vyrovná!! Když člověk čte ty čísla a sám má jen pár dní-zatím, tak je to mazec a obrovský obdiv. Zajímalo by mě, co Kuba,taky se nehlásí. Když někdo začíná, tak moc mu držím palce, ale vím že sranda to není. Ale lidičky, sníh už snad skončil a bude líp! Sluníčko, světlo, dobití baterek a všechno bude vypadat snažší! Tak se držte a mějte se krásně a taky pište, jak vám to jde!!!

Laci

Pekny slnečný deň všetkým......u mna to je 5. deň bez CHAMPX a 52. den bez ciga ....samozrejme chutky jsou......ale zatím odolávam.....prajem príjemný víkend všetkým

Konča

Gratulujik první završené padesátce:-)

Šárka

Tak to jste šikovní!!! Připravte se až začne všechno kvést na tu nálož vůní. Já jsem v loni poprvé cítila lípy, které mámev práci na zahradě. Je to super. Minulý týden jsem byla jediná nekuřačka mezi kuřáky a ke konci už mi bylo dost blbě z toho smradu i když mi kuřáci moc nevadí. To užívání šampíku jste pojali stejně jako já. Prostě berlička pro začátek a pak už je to o hlavě... Mějte pěkný voňavý víkend a držte se! Za chvíli už budete mít 3 místná čísla!

Friduča

Ahojky, hlásím 62 dnů.. Laci, tak opatrně.. je to dřív než řekneš borůvkovej koláč a pak je to škoda... :( A člověk je na sebe naštvanej.. můžu vyprávět... :) Držte se a nekuřte !! Jste šikulky !

irena z roku 2008

Všem přeji úspěch! Dá se to......jak vidíte podle roku :) a přestávala jsem po 35 letech a 30-40 cigaretách denně / kolik mi bylo roků bych se snad ani neměla chlubit/, no tenkrát mi bylo krásných 56 :))) Vřelé díky vynálezci Champixu.

Ládík

zdravím všechny. pozdravy všem stálicím. Fridu dobré. Megan prostě borec a Konči....stálice.

Konča

Já tě též moc zdravím pod Říp. Sice stálice, ale už to tu není ono. Jó to byly časy když jste s Lubanem a Meganem diskutovali. Ládíku co je u tebe nového??? Stále setrvalý stav???

Ivča

Zdravím moooc všechny. Vlasti, Laco, super, mám velkou radost, že se držíte i bez champiku. Jste fakt borci. To já bych nedala. Zobala jsem svých jistých 5 měsíců. Taky mám radost, že se Ládík a Megan ozvali. Ireno z r. 08, co kila, dobrý? Jsem v podobným věku a kila se mě drží a drží. No jo, co nadělám. Hlavně, že nekouřím. Šárko, ty budeš mít co nevidět rok, strašně to letí. Moc gratuluju. Tak se všichni držte.

irena z roku 2008

Ivčo, tos uhodila hřebík na hlavičku :)) kila se drží. Zdá se mi, že bylo jednodušší přestat kouřit. Cigára doma být nemusí, jídlo ano. Ale jsem šťastná, že nekouřím.

Konča

Gratuluji k výdrži. Já semka začala psát o rok později koncem září a tebe si Iren jaksi nevybavuji. Kila mám taky,ale já je měla i když jsem hulila, asi proto mne váha až tak nedrtí jako mne drtilo kouření.

irena z roku 2008

Ahojky Končo, to jsme se minuly. Koukla jsem do historie a četla si, jak jsem začínala. Tady to začalo http://www.ordinace.cz/diskuse/8304/?page=42. Už asi kouřit nebudu, nevidím jediný důvod.

Konča

Iren tak jsem koukala na tvé začátky a s Monou jsem byla na dvou nekuřáckých srazech. Mona opět kouří. No a se Standou jsem stále ve spojení na fifinkách. Já začala ne v září, ale v říjnu pod nickem Ifka o 124 stran za tebou :-) http://www.ordinace.cz/diskuse/8304/?page=166 Jsem se musela chechtat jak se ptáš, jestli můžeš lepit náplasti. Já jsem současně s champixem na sebe lepila náplasti i inhalovala nikotinový inhalátor. Možná si kromě Standy se Sissy pamatuješ tvou jmenovkyni Irenu? Začátkem května mám mini nekuřácký srazík v Luhačovicích, nechceš se zúčastnit??? Jedno místečko se uvolnilo.

Pavla

Tak dneska krásná třicítka bez :). Champix jen ráno a jde to. Díky všem za podporu...

Konča

Gratuluju, jsi šikulka:-)

Vlasta

Tak moc gratuluju, krásný číslo a etapa jednoho měsíce-co je proti tomu týden!!! Držím palce i dál!

Konča

Vlasti tak jak to zvládáš??? Nic nepíšeš???

Šárka

Tak to vypadá, že se všichni zase rozhulili....

Konča

Asi Šárko nebudeš daleko od pravdy. Taky mám ten pocit. A pokud stále abstinují tak jim to jde jak po másle - což by bylo super.

Vlasta

Holky, není se čím chlubit, to mě věřte. Včera jsem jednu cigu vyžebrala u nemocnice a večer si u auta zapálila. Jo, podělala jsem to a nejradši bych se neviděla. Dokouřila jsem ji celou i když jsem měla motáka jak sviňa! Pořád to mám v hlavě.

Konča

Vlasti tak tohle ti sakra věřím a taky vím jak ti je hrozně :-( Euforie tatam, člověk by si nalískal. Nikotin je silná droga, která nás provízela většinu života a tudíž nelze za měsíc na ní zapomenout. Jenže už se stalo. Takže si z toho vem příklad,udělej zásobu champixu - klidně si na něj vem hypotéku bo ji po půl roce hravě splatíš z nevykouřených cigaret. A co mimi??? Už je na světě???

Vlasta

Zatím není na světě, termín v neděli, další kontrola případně ve st. Už su z toho na mrtvici. A z cigaret v mozku taky! Mažu do práce, o víkendu stěhujeme tak se aspon zabavím, nepotřebuju ted nicnedělat. Všechny zdravím a přeji silnější vůli než mám já!!!!!!!!!

Šárka

Vlasti, dáš to! Máš obrovskou motivaci, přece nebudeš chovat mimčo a smrdět cigárama!? Jde to, fakt že jo, nekecáme...

Megan

KOnčo, bydlí se mi dobře a stále si zvykám. Práce mám ještě jako na kostele. Fasáda, terasa, ploty......... Ládíku, taky dost, že jsi se ozval. A copak dělá Luban, Miloš, Irena? Nějak vůbec nepíšou:-)

Les

Je důležité brát Champix nebo jiné léky delší dobu. Dle statistik má průměrný člověk šanci přestat cca 3 % po jednom roce bez použití náplastí, žvýkaček atd. s nimi 8% a cca 30 % s Champixem ! Nerad to tu píšu protože to může někoho odradit od léčby ale je třeba s tím počítat. Kouření je nemoc... Krásný den všem :-)

Konča

Máš pravdu Lesi. I mně se 7 týdenní braní champixu nevyplatilo. Vyplatilo se mi až 6 měsíční braní champixu. Nováčci držte se.

Ivča

Vlasto, to mě hodně mrzí. Je velká škoda, že nebyl k mání další champix. Bez toho já bych to taky nikdy nedala. Tak snad se někde prašule najdou a fakt počítej s minimálně 3 baleníma, abys měla šanci se k tomu nevrátit. Držím palce. A co mimčo babčo? A co ostatní? Pavlo, jseš dobrá, všichni jste dobří. Je to boj, ale jde vyhrát. A jak píše Les, nepodceňovat délku léčby, to je hodně důležitý. Zdravím všechny. Megane, hlavně,že už bydlíte. Teď už to bude pink ponk.

Laci

63. deň bez cigi :-)

Les

Super, jen tak dál :-).

Konča

Krásný 2 měsíce, jsi borééééc a já ti posílám gratulacíííí!!!!

Pavla

Gratuluji, já dnes 42.

Šárka

Laci, to je bezva, že jsi to vydržel!!! BLAHOPŘEJI!!!! A drž se dál!

Oli

Zdravim všechny. Mám před sebou recept na ch. Ale bojim se těch vedlejších účinků. Muzete prosim nekdo napsat, jak jako živé sny? To trochu nechapu. A co další nežádoucí účinky? Staram se o dve male deti a bojim se,aby mne to pak nejak nezatezovalo, myslim ty ved.ucinky. diky za vase odpovedi.

Les

Ahoj, ty "živé sny" jsou dost intenzívní. Ale nemusí to znamenat že se ti to nebude líbit, každý jsme jiný. Útlum na začátku odvykačky je běžná věc ale neboj se toho, časem odezní. Lék vyzkoušej a uvidíš, nic lepšího zatím nikdo neymyslel :-). A hlavně ho zapíjej velkou sklenicí tekutin, vyhneš se nevolnosti. Držím palce :-).

Konča

Oli vítej mezi námi :-) Živé sny jsou ty nejmenší vedlejší účinky. Champix jich má v příbaláku vypsaných strašně moc. Většina jsou však taky abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu. Nejčastější bývají nevolnosti od žaludku (žaludek jako na vodě), následuje bolest hlavy a živé sny (jsou to děsné kraviny, kdosi tu napsal že měl super erotické sny, já například zapálila cígo bez ohně pouhým úsilovnám taháním vzduchu do sebe). Neboj se toho, oni do příbaláku musí napsat kde co. Klidně začni zobat a možná budeš úplně bez vedlejších účinků. Každý jsme jiný a chamix snášíme rozdílně. Přeji ti bezproblémovou odvykačku. Jo a piš, to kromě champixu pomáhá taky. Tady vždycky někoho najdeš, kdo ti na otázky odpoví nebo poradí.

Oli

Dekuji všem za vaše odpovědi a rady. Víte ja jsem člověk, který nesnáší prášky, no spíše co se bojí prášků. Kourim uz dlouho 15 let, posledni pul rok uz jen tak 8 až 9 za den. Večer si naposledy zapalim tak asi kolem šesté. Jo a kourim uplne ty nejlehčí slimky. Myslite si nekdo, ze budu muset brat plnou davku? Uz teď mam problemy se spanim, noční můry u mne nic noveho, takže nevím. Chci prestat, ale jak uz jsem řekla moc se bojim tych ved. účinků. Občas tak jednou do měsíce zobnu neurol na nervy, to vite deti, hlavne kdyz jsou divoke. Díky, že mi píšete nazpět. Jsem moc rada. Přeji všem pěkný den.

Konča

Oli sama to na sobě poznáš jestli ti bude stačit poloviční dávlování. Ono nekouření je hlavně ve tvé hlavě. Jsi-li pevně rozhodnutá nekouřit a již nidky si nezapálit, tak ti možná bude stačit denně jedna půlka modrého prášku. To je fakticky individuální. Olná dávka jsou dvě modré tabletky za den - tu nesmíš překročit, avšak snižovat můžeš. Zvláštní že vedlejších účinků cigaret se nebojíš :-) vždyť cíga jsou ještě větší svinstvo jako champix. Já jsem nervní typ a mě champix zklidňoval, takže možná ani ten neurol nebudeš potřebovat. Sama uvidíš. Už jsi začala zobat?

Oli

Ještě ne, bydlim na vesnici a tady lekarna neni, mam si je prijit vyzvednout do vedlejsi vesnice, ale tam budou az v patek, jenze deti jsou nemocne a tak si pro ne zajedu v pondeli. Ja vim, ze to posunuji, ale o dva nebo tri dny pozdeji to uz mi na tom tak moc nesejde. Nekdo tady psal,ze si vecerni davku nedaval,ze večer nemel potrebu kourit. No ja kourim proto,ze rano mne to nastartuje a pak pres den zase abych se uklidnila, jak jiz jsem psala, moje deti jsou dost zive. Musim si stanovit ten den D a nebo muzu pockat az to prijde samo?

Konča

Oli tady opět těžko radit. Já si musela stanovit pokaždé den D - když jsem si ho nestanovila, tak jsem champix překuřovala o 106, ale je hodně lidiček, kteří si žádný datum nemuseli určovat. Champix začneš užívat a klidně si dál kouříš. Champix obsahuje léčivou látku vareniklin a ten ti začne obsazovat nikotinové receptory ve tvém mozku, jakmile jsou receptory obsazené vareniklinem, tak nikotin z cigár se tím pádem nemá kam navázat a tudíž ti cígo přestane chutnat - chutná jako zkažené ztuchlé seno, a tady je ten okamžik kdy lidi s cígem seknou, ale jiní neseknou a klidně ten humus kouří dál - a tady je potřeba si určit den D.

Oli

Chapu dobre,ze teda muzu brat podle sebe, ale nesmim prekrocit davku dvou mod.za den?

Les

Zkus 2 poloviny denně. Jednu ráno a druhou odpoledne. Také aspoň první měsíc doporučuju antidepresiva. Ano, taky se snažím vyhnout lékům ale v tomhle případě udělej vyjímku. Odvykačka je VŽDY nepříjemná, CHampix ti pomůže zmírnit abstinenční příznaky. Stejně jako Konča a další lidi na foru jsem vyzkoušel skoro všechno takže můžu říct že jen Champix má smysl. Ano, vedlejší účinky hrozí, nejsou to vitamíny. Přínos je ale samozřejmě daleko větší. Na tom léku mi vadí spíše cena, je hloupě nastavená tak vysoko.

Les

Ještě k tomu dni D. Postup léčení je dost "vyčůraný" :-). Po náběhu léku se zablokuje nikotin a většině lidí prostě cigarety přestanou chutnat. V okamžiku když si toho všimneš tak prostě zahoď cigarety a ber jen lék. Něco odkládat nemá smysl, jen se ti oslabí vůle která je potřebná k úspěšné odvykačce. Hezký den

Oli

Ted jsem trochu v šoku nebo spíše vystresovana, antidepresiva? To prave moc nechci. Staci kdyz jednou za mesic si vezmu neurol a pak se z nej tri dny davam dohromady. Nechci byt zavisla na prascich. Anidepresiva se museji brat pravidelne, kdezto prave neurol podle potreby a i tak jsem z nej uplne jina, mam co delat, abych se pak venovala detem.

Les

No Neurol jsem zrovna na mysli neměl :-). Spíše bupropion ( lék Zyban ). Jeden z účelů léku je právě odvykání kouření. Lze najít informace na internetu nebo u obvoďáka. Ve stresu bys měla být protože kouříš ne proto že chceš přestat. To je přece skvělé rozhodnutí.

Konča

Oli pochopila jsi mne dobře snižovat můžeš, ale překročit za den dvě modré tabletky nesmíš. Já žádná antidepresiva nebrala. On totiž původně champix měl být antidepresivum, ale při výzkumu se zjistilo, že pacienti kteří ho užívali přestali kouřit. Oli až začneš zobat a pokud se ti nebude něco na sobě pozdávat, tak pak se ptej na cokoli. Na každého jedince CH. působí jinak. Champix je lék,který ti pomůže překonat absťáky. Není třeba se ho dopředu bát.

Ivča

Vítej Oli a fakt se toho neboj. V nejhorším případě, pokud bys champix opravdu nesnášela, což se stává málokdy, tak ho prostě přestaneš brát. Ale toho bych se nebála. Já taky normálně prášky nejím a champix jsem snášela dobře. Jen první týdne trošku ospalejší a pak už dobrý. Já si den D nedala, přišlo to samo 16. den braní ch. Ale každý to má jinak. Antidepresiva bych rozhodně nebrala. To by tě uspalo úplně a je to hlavně zbytečný. Moc držím palce a fakt se toho neboj. A gratuluju k super rozhodnutí:-)

Friduča

Přidávám se k holkám Oli - antidepresiva určitě ne !!! A Zyban taky nedoporučuju.. Zyban je přechůdce CHMP, takže Lesi - určitě né Zyban a CHMP dohromady !! Hoď se do klidu, začni se těšit na to jak to zahodíš a nestresuj se dopředu, aniž by jakýkoliv problém nastal.. Je to úplně zbytečné.. navíc s 8 cígama a ještě slimkama si myslím, že ti to půjde samo :) Nejboj se ničeho CHMP se zvládli všichni.. ty vedlejší příznaky jak píše Konča jsou v podstatě popsané absťáky, která má většina kuřáků i bez braní CHMP při abstinování... U tebe půjde spíše o psychosociální závislost, saháš po cigeretě jako po uklidňujícím prostředku.. Musíš na tom zapracovat a prostě si říct, že už kouřit nechceš...Vřele doporučuju knížku Jak přestat kouřit od doktorky Králíkové a až dáš děti spát sedni si k ní a uvidíš, že ti to půjde samo... Neboj se ničeho ..http://obchod.ronnie.cz/s-2014-jak-prestat-kourit-eva-kralikova-jiri-t-kozak.html

Les

Ahoj, a jaké byly tedy účinky bupropionu? Je to přece jen 2. nejúčinnější možnost po Champixu. ( dle výzkumů).

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce