Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Oli

No, snad to zvládnu i s menší dávkou a když to bude hrozné, tak si prostě přidám. Řekla bych to takhle. Právě před chvílí mi řekl manžel, že se chce rozvést, je to dost šok, ale zatím jsem si nezapálila, to jediné mne těší. A pokud zustanu sama s detma, tak budu ráda, když to vydržím i dál. Život je boj, takže musím bojovat akorát, že je toho trochu hodně najednou.

Šárka

Oli, to je mi líto, ale než být s volem, tak raději sama. Držím palce!!! Pokud sis v takové vypjaté situaci nezapálila, tak už to dáš!!!

Oli

Díky moc za podporu. Jo máš pravdu, ale já svého muže muluji a to je asi ten problém. Ale stejně, když on nebude chtít pokračovat v manželství, tak já s tím nic nenadělám. Jsem na dně sil, ale doma dělám, že dobrý,že to ustojím. Snažím se být v klidu. Ještě jednou díky a přeji klidnou noc.

Oli

Člověk chce něco dokázat a druzí mu jen hážou klacky pod nohy. Opravdu, tak se cítím. Manželství budu chtít zachrínit a kouřit nechci. Mám jasno. Ted jen to splnit. Dnes je to třetí den co nekouřím. Musím se pochválit sama. Doma mne nikdo nechválí a z toho je pak člověk taky na depku.

Konča

Oli drž se. Jsi hvězda vydržet v takovým stresu.

Šárka

Oli, mě taky nikdo nechválil, děláš to dobře, pochval se sama a občas mrkni sem, tady tě taky chválíme! A pamatuj, pokud nejde o život, jde o hov...

Šárka

Ahoj Verčo, vítej do klubu. Byla jsem na tom podobně. Brala jsem CH a kouřila a chutnalo mi to stále míň. Jeden den jsem vykouřila jen 2 ciga, tak jsem si řekla, že druhý den už nebudu. Bylo to 11.6.2012 a od té doby jsem si nezapálila. Já jsem slabý odvar, jsou tady super borci, kteří to zvládají již několik let. Dře to, ale jde to. Pokud to máš srovnané v hlavě, jsi na nejlepší cestě. Tak se drž!!!! Je bezva, že tu Oli nebude jediný nováček.

Veronika Kudrnatá

Ahoj Šárko, děkuji za přivítání. Jsi tu pro nás vzorným příkladem, že to jde, i když mi to teď moc nepřipadá. Ale to mi právě vrtá hlavou - že to vlastně po roce ještě pořád řešíš a sama se nazýváš slabým odvarem a borci jsou ti, co to ZVLÁDAJÍ již několik let...to je taková svině? (pardon) vlastně píšeš dře to...hmm, tak to je síla...takovou trpělivost nemám, já chci všechno hned, takže když v neděli přestanu kouřit, tak chci být v pondělí prostě nekuřák a basta...8-) Proto jsi tu pořád, protože to dře? Ble, to je síla...

Veronika Kudrnatá

Ahoj všichni, zdravím v této diskuzi. Přidávám se k bojovníkům proti vlastnímu kouření. Já jsem byla do situace vtažena okolnostmi a po rozumném uvážení jsem se rozhodla, snad dostatečně i vnitřně, že s kouřením přestanu. Kouřím skoro dvacet let, krabičku denně, mám to ráda, baví mě to a je to pro mě symbol pohody. Nesmrdí mi to, chutná mi to. To bude ta největší dřina. Nikdy jsem ani nepřemýšlela, že bych měla přestat, naopak mi to připadalo jako blbost. Nicméně něco se změnilo, v mé hlavě se něco pohnulo a jsem odhodlaná to přinejmenším alespoň vyzkoušet...být tím nudným nekuřákem :-) Beru 10. den Champix, napřed jsem měla pocit, že se nic dít nebude, pak jsem se rozhodla, že tomu pljdu trochu naproti. Jsem na 1/3 své standardní "dávky" a můj den D je 13. :-) Tak jsem na sebe zvědavá. Smekám před všemi, co to zvládli a jsou z nich bývalí kuřáci :-)

Šárka

Verčo, já mám chuť pořád, ale je pravda, že stále menší. Už mi dokonce ten kouř i smrdí, ale není to dlouho, kdy mi kuřáci ještě voněli. Často si vzpomeneš, že zrovna v dané situaci jsi kouřila a bude ti to chybět, ale ty to překonáš, protože chceš. Z počátku jsou ty myšlenky častější, ale postupem času nejsou už tak intenzivní, ale jsou. Je to celoživotní boj, jako u alkoholiků, nebo narkomanů, patříme mezi ně taky, takže nejsme nekuřáci, ale stopkuřáci. Ale chceme s tím praštit. Piš, uleví se ti a vždy tady bude někdo, kdo tě nakopne. Mě tady ty lidičky moc pomohli.

Ivča

Tak jsem po časa nekoukla a koukám, že máme dalšího nováčka. To je dobře. Oli, tobě držím palce, ať to všechno zvládneš, jseš fakt borec, že sis po takové jobovce nazapálila, když to je 3 dny, co nekouříš. A jestli to zvládáš s poloviční dávkou, tak je to jenom dobře. Hlavně to nepodceň, kdyby něco, tak vezmi i odpoledne. Ty seš slabá kuřačka, tak snad to dáš. Šárku obdivuju, že po 30 letech ti stačila jedna tableta denně. Asi o to větší jsi měla pevnou vůli. Je to opravdu individuální. Já pro jistotu brala 2 denně 5 měsíců a už to budou 4 roky. Veroniko, hlavně, že to uzrálo v hlavě a víš že to tak chceš. To je strašně důležitý. Většinu už zařídí champix, ale samozřejmě, že ne všechno. Ale je to obrovský pomocník. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel. Hlavně hodně zapíjet a neber ho brzo ráno, ale až třeba o svačině a navečer nejdýl v 18 hod. A piš. Držím palce

Oli

Ahoj všichni. Moc vám všem děkuji za vaši podporu. 1) Les, vím,že dávkování je psané jiné než si já dávám, ale zatím mi to stačí. Já nejsem takový kuřák jako všichni ostatní tady, tak mi to asi přijde. Ne, že bych chtěla říkat, že druzí jsou horší kuřáci než já, to ne, jsem stejný kuřák jako všichni, ale jen s méně cigáry. Možná i proto mi pořád stačí na den ten 0,5 mg. A jsem moc ráda. 2) S manželem jsem to snad vyřešila, musíme k sobě najít cestu, nebo se aspon pokusit. Rozvod by mi asi ted neprospěl. A mám ho pořád ráda, on prý taky, takže není co řešit. 3) Dnes beru ch 7 den a dnes to bude 5 dní co jsem neměla cigáro. Snad mi to tak skoro dobře pujde i dál. Zítra bych měla podle návodu najed na 1mg ráno a 1 mg večer, ale když pořád beru jen 0,5 ráno a večer nic, tak mám zvýšit a nebo počkat, až podle potřeby? Normálně jsem chodila spát s dětma, ale co beru ch, tak to nejde, opravdu nemužu usnout. Tak si říkám, že kdybych měla toho víc, tak snad neusnu vubec. Jak jste vy ostatní měli dávkování? Já vím, že to asi závisí na počtu denních dávek cigaret. Tak se mějte všichni hezky a přeji krásný den. jo a ještě díky, že píšete.

Šárka
1x

Oli, pokud zvládáš chuť na cigáro, tak ti ta dávka, kterou bereš stačí. Pokud by jsi ale měla neovladatelnou chuť, nebo absťák, tak si přidej 1/2. Je zbytečné do sebe tlačit chemii, když to jde i bez ní. Držíš se dobře, jsi šikula. Moc ti přeji, že jste to doma tak vyřešili a určitě bude líp!!!

Oli

Moc díky. Přijdou za den asi tak tři depky po ani ne deseti minutách trvání, ale dají se zahnat. Pořád si říkám, jsi dobrá, to dáš. Dokážeš světu, že víš co chceš a že jsi statečná a silná. A věř či ne, ale pomáhá to. Pořád říkám mojí mámě, at do toho taky jde. To víš, když ti někdo kouří u nosu. Snaží se mimo, ale i tak to cítím. Manžel dokonce šel kouřit za roh baráku a myslel si, že nevím kde je a hlavně co dělá, ale jak bych mohla nevědět, když jsem ty cíga cítila i na deset metrů. Tak mne to naštvalo a vyjela jsem po něm. Nevím zda jsem měla či ne, ale stalo se a od té doby se snaží předemnou moc nekouřit. Ale to víš, kouří víc než já a normální, žádné slimky. Moc mi pomáhá tady psát. Člověk se zabaví a zároven si vylije srdíčko a to je hlavní. Jsem moc ráda,že jsem si vás na internetu našla. Myslím,že jinak bych to nedala a ani nešla do toho.

Veronika Kudrnatá

Děkuji za vřelé přivítání i od Ivči :-) Musím říct, že jsem nasbírala spousty a spousty informací za poslední 3 týdny, přijde mi to docela vtipný, protože do té doby mě po celých 20 let nenapadlo přestat ani jednou, fakt! Mě to prostě bavilo, chutnalo, nesmrdělo, vyhovovalo...mám dvě děti, tak jsem se dvakrát nějak protloukla těhotenstvím (škemrala jsem na manželovi "páva"-ještě teď ho vidim, jak ho to děsně bavilo :-) a pak hned zpátky...takový cigárko venku na zahradě, když to uložim...hmmmm :-) dneska si ještě dám :-) Jenomže teď je všechno jinak, beru Champix 11. den, v hlavě to mám srovnaný a jak jsem měla pocit, že to na mě nějak nefunguje a 9. den normální trápení, včera 10. už lepší a dneska mám poprvé v životě v práci KAFE NA STOLE, chutná mi a NEMUSÍM s ním mazat do kuřárny :-) husty :-) To je to, proč já chci přestat - nenávidím, když něco MUSÍM, já musím leda tak chtít-jsem beran a se mnou nehne nikdo. Nezakládám si na tom, do života to moc praktický není, ale moc s tím nenadělám, hlavou to neukočíruju... No a já jsem si jednoho krásného dne uvědomila, že já kouřit MUSÍM i když někdy nechci a to teda NE! Jinak Ivčo máš pravdu, že po ránu je to síla, nenapadlo mě dát si ho později, ale já mám ráno největší chuť...tak to musím nějak rozumně nastavit :-) Ale zle mi je fat dost. Dneska jsem právě jela do práce a říkala jsem si: "Hezky jsi si to zařídila, teď ti bude 3 měsíce na blití (pardon) a potom máme v plánu další mimi, tak ti bude na blití dalšího půl roku." Večer beru v půl šestý a pak už ani kouřit nemusím :-) Já, která jsem nedala v kuse ani film :-) Takže děkuji za podporu dvou holek, co to daly :-) a třeba se najde i někdo, kdo v tom jede se mnou?

Oli

Ahoj, taky mám dvě děti. Jsou hodně živé a moc jsem se bála, jak to budu zvládat bez cigára, ale jak vidím jde to, dokonce se jim více věnuji. Je to super. Už nemusím poslouchat od kluků " mami kuří už zase". Ráno vstanu, postarám se o kluky, posnídám a pak si dám ch a zapiju ho skoro půl litrem vody a jde to. Kávu jsem přestala pít. Místo ní piju zelený čaj. Jsem ráda, že tu nejsem jediná nováček, že se někdo přidal.

Šárka

Holky šikulky, jde vám to jak po másle. Samy vidíte, jak je to individuální, každá máte jiné dávky. Verčo, já jsem taky beran, a naprosto přesně vím, o čem píšeš. Moje pocity byly stejné. Chutnalo mi to, bavilo mě to, ale ovládalo mě to a to je špatně. Beraní osobnost nesmí nic ovládat. Jo a kupte si něco pěkného za ty prachy, které jste už ušetřily!!!

Konča

Vítej Veroniko Kudrnatá (příště budu psát jenom Verčo - snad to nebude vadit). Když jsem si přečetla, že ti cíga chutnají, voní, baví,že jsou symbolem pohodičky, tak jsem měla pocit, že si děláš prču. Ale po přečtení dalšího příspěvku vidím, že odvykačku myslíš vážně a to je moc dobře, že jdeš do toho. A nezpomeň sem psát, jak jsi na tom. Ještě si toho smradu dnes a zítra užij. Od pondělka ti budu držet pěsti.

Veronika Kudrnatá

Holky, děkuji za velkou podporu, jsem ráda, že to takhle někde ještě funguje :-) Tak dneska ještě pokouřím a nachystám se na zítřek :-) Vrací se mi kluci z výletu, až někdy v noci, načasování dobrý :-) Verča

Konča

Ale zítra je teprve dvanáctého??? Já měla za to, že budeš mít den D třináctého.

Veronika Kudrnatá

Končo, jsi pozorná, to se mi líbí :-) Jasně, zítra dvanáctého, ale můj 13. den na Champixu a ten jsem si na začátku stanovila jako den D :-)

Oli

Dobré ránko. Tak dnes to bude 6 den nekouření. Jupííí. Jsem dobrá. Moc se těším až to bude aspon deset dní. Člověk až ted vidí kolik má času. Už jsem si i něco koupila za ty penízky, které jsem ušetřila. Bude to takový můj symbol pro nekouření. Rozhodla jsem se, že si budu kupovat květiny a aspon uvidím jak mi přibívají a budou mi připomínat, že to jde. Přeji všem klidnou sobotu.

Veronika Kudrnatá

Oli, super, že máš radost :-) Ty kytky je dobrý nápad :-) Já blbnu na zahradě, tak to bych musela dát pozor, abysme tady neskončili jako v tý pohádce Šípková Růženka :-) Já zítra tedy :-) Hezkou sobotu!

Konča

Ahááá to nebylo třináctého května, ale třináctý den na šampíku - díky za vysvětlení :-D v tom případě budu držet pěsti hned zítra jak se vzbudím. Oli držíš se skvěle, moc chválím.

Ivča

Zdravím a mooooc fandím. Veroniko, Šárko těší mě, já jsem taky beran a měla jsem to úplně stejný. Chutnalo, nesmrdělo, požitek jak hrom, ale ovládalo mě to a to jsem nemohla přežít. Proto jsem se celý život pokoušela přestat a až champix zabral definitivně. Dokázala jsem si sama sobě, že jsem FAKT dobrá a hlavně okolí. Všichni čuměli a to mě dělalo dobře. A už mě žádná droga neovládá a jsem spokojená. Já jsem si žádný den D nedala. Nechala jsem to osudu a přišel sám 16. den. Prostě jsem najednou zjistila, že už to cígo nemusím a že to bez něj jde. A jak dnes, dopadlo to? A co Oli, stále stačí půl dávky? Bylo by to jen dobře. Ale nebojte se ani celý dávky dle návod. Nebere se to tak dlouho, aby to bylo životu nebezpečný. I těch 5 měsíců jsme přežila. Až na ty kila, s těma se peru do dneška. A Oli, je výborný, že jste se s manželem domluvili. A ještě něco. Když jsem se rozhodla, že do toho půjdu, tak jsem to nikomu neřekla, ani doma ani v práci. Nechtěla jsem, kdyby to nevyšlo, aby mě zas nadávali (hlavně syn mě vždycky říkal, že mě nikdy nic nepomůže jen pevná vůle a že vyhazuju jenom prachy za ty hovadiny). TAk jsem to řekla až když jsem už 2. den nekouřila. To byli všichni vyvalený a ta radost z toho. Tak se držte, stojí to za to:-) Moc držím palce

Veronika Kudrnatá

Ivčo, díky za dobré zprávy, zníš pozitivně :-) jak dlouho už nekouříš? já to netajim, ale ani nikde neroztrubuju, takže pár lidí to ví, ale nějak nemám chuť to sdílet...možná taky proto, že v naší rodině se komplet kouří. A jak. Malou továrničku bysme uživili, za ty léta domek v nějaký luxusní destinaci pořídili. Takže já jsem spíš za blázna nebo za zrádce :-) Tak zítra. Jsem na to zvědavá! Držte palce, do čeho jsem se to dala, takovou pohodu jsem mohla mít ;-)

Oli

Ahojte, ano zatím na té nejmenší dávce, já nemám potřebu kouřit, ale dneska jsem byla dosti nervozní, ale kouřit se mi nechtělo, tak jsem nevěděla zda si dát další a vydržela jsem to s tou mojí dávkou. Dokonce, když dneska pošel manžel a zrovna mel pokouřeno, tak jsem poorvé cítila jak to smrdí, aj jsem se tomu smála, že mi to dříve ani nepřišlo. Pořád nevím zda brát už větší dávku a nebo ne. Jak říkám, chut na cigáro nemám, ale dnes jsem byla trochu nervozní,, tak nevím. Jinak jsem ráda, že další den zamnou.

Konča

Palce už držííím což je to nejlehčí, Verčo je to na tobě, přeji pevnou vůli :-) Oli ta větší nervozita byl absťák. Teď to záleží na tobě zda si jeden den vezmeš půlečku navíc či nikoli. Já osobně jsem zvyšovala a jak jsem se hodila do pohody, tak jsem dávkování zase snížiila. Držíš se skvěle, kór když jsi mezi kuřáky.

Megan

Končo ma kolik vás tam bylo, v Luhačovicích? Jinak všechny zdravím a viděl bych to koncem srpna na srazík v Třerbíčkově:-)

Konča

Ahoj Megane, sjelo se nás 7. A bylo tam moc krásně.Byl to první mezinárodní nekuřácký srazík - dorazila Ema. Takže zastoupení z Moravy, Čech i Slovenska.

Ivča

Ahojda, Oli držíš se výborně, zbytečně se nestresuj a vezmi 2x denně, ať jseš v pohodě. Verčo, jak jseš na tom? Nemusíš tlačit na pilu, on ten den D určitě přijde. Megánku byli jsme já s Tomem, Irenka s manžou, Konča, Ema a Jana. Ty poslední dvě nevím, zda znáš, chodí na diskusi vedle. Bylo tam moc hezky. V Luhačovicích je vůbec krásně a ještě s dobrýma lidma, to už pak není co řešit. I taneček byl. Všem krásnou neděli.

Oli

Ahojky, no jo, ale kdy mám vzít tu druhou pulku? jednu beru ráno a tu druhou muzu odpoledne a nebo musím až na večer? Např. ráno v 8 a odpoledne ve 14 hod. Mužu takhle? Bojím se, aby to tak semnou neseklo, když pořád beru jen tu začáteční.

Ivča

Oli já brala jednu v devět a tu druhou tabletu kolem 18. hod. Ale můžeš i dřív. A neboj, nesekne to s tebou. Myslím, že ve 14 je brzo. A lepší je po jídle, tak třeba po večeři. Ale nemusíš tu druhou už vůbec brát, pokud ti jedna dopolední stačí. Jenom pokud bys měla mít pířznaky absťáku, tak pak si tu druhou navečer vem.

Konča

Oli neboj se ničeho. Nesekne to s tebou. Tohle nejsou antibiotika, která se mají brát v určitou hodinu. Vezmi jak to cítíš, hlavně za 24 hodin nesmíš překročit dvě celé modré tabletky.

Oli

Tak a je večer. Dnes 7 den bez a ani jsem si nakonec nevzala ten druhý prášek. Zítra snad bude lepší, má konečně svítit sluníčko. Přeji všem dobrou noc. Jo a holky moc díky, že mi odepisujete. Jste moje velká podpora.

Veronika Kudrnatá

Ahoj holky, tak den D za mnou! :-) Musím říct, že s CH mi to přišlo naprosto směšný. Mně, která radši jezdí autem, protože v letadle se nekouří. Nicméně, do odpoledne jsem chtěla zaškrtit všechny, co píšou , jak je těžký přestat kouřit, podrobně popisujou abstinenční příznaky, přirovnávají k závislosti na heroinu, protože s CH to vypadá,že je to zatím o hlavě a zvycích? Bylo krásně, tak jsem se pustila do zahrady a makala, makala, makala, ale zjistitla jsem, že musím najít nějaký nový způsob, jak se naučit odpočívat, zastavit. A't si říká kdo chce co chce, tak to, ž jsem si MUSELA dát cigárko, mě vždycky zastavilo, já se posadila a kochala. 7 minut. Takhle si sednu, zahlídnu plevel a letim. Podotýkám, že jsem nebyla ani trochu nervozní, bylo mi fajn, líbil se mi pocit, že nemusim a když přece přišla slabší chvilka, stačilo lehce zpracovat a za minutu byly loudivé myšlenky ta tam. Takže zatim brnkačka, jen musím najít relax prostředek, uvítám nějaké tipy :-) (hledala jsem colu a havanu večer - když bylo všechno hotovo, zahrada jako z časopisu, navařeno pro vracející se kluky, sluníčko svítilo...no, ideální čas na cigárko mi přišlo:-))

Veronika Kudrnatá

Oli: vydrž, jde ti to, přece mě v tom nenecháš :-) Manžel nekouří tři týdny, ještě z výletu mi psal, jak mu občas fakt chybí a včera říkal, že před pár dny se to zlomilo a je to tu tam. Vyhrano asi nemá, ale je o kus dál. A my tam, Oli, taky dojdeme :-)

Šárka

Ahoj Verčo, byla jsem na tom stejně, taky žádný absťák a stačila mi 1/2. Hlavně místo ciga nezačni jíst. Já přibrala nehoráznou sumu a teď to pracně dávám dolů. Není to tím, že jsem přibrala díky nekouření, jak někdo s oblibou tvrdí, ale nekouření jsem řešila žraním. Tak se držte holky obě!!!!

Veronika Kudrnatá

Šárko, to víš že jím víc. Vždycky mi kafe a cigárko jako "potrava" stačilo, teď nemám ani jedno z toho, kafe mi moc nejede. Ale nejsem od přírody nějak žravá, tak to snad ukočíruju8-) chceme se s manželem odměnit miminkem a to jsem dvakrát přibrala 25 kilo, takže to by bylo už asi hodně vtipný 8-) Každopádně děkuji za připomenutí :-)

Konča

Kočky já vám posílám gratulačkůůů a to velikou neb si zasloužíte. Jo s tou prací jsem to měla Verčo úplně stejné. Na chatě jsem makala jako otrok bez přestávky. Muž si udělal kafe, k němu si dal dvě kouřky a já měla na výběr - buď mu ty kouřky těžce závidět nebo makat. Já odvykačku (tu první) měla moc těžkou, zato nyní si na cígo nikdy nevzpomenu, žádné ani kraťoučké okamžiky bažení po cígu. Držím vám palce a držte se.

Veronika Kudrnatá

Končo děkuji, to je fakt milý, když má někdo, komu by to mohlo být úplně jedno, zájem o něčí nekouření! To je super a pro mě přinejmenším další dobrá věc, co mi tohle rozhodnutí přineslo. Jinak by mě moc zajímalo, jakej byl rozdíl mezi tvojí první odvykačkou a druhou a co se stalo, že už ani nevzpomeneš. Nekouříš dlouho? A jestli jsi přestávala a manžel kouřil dál, tak smekám!

Ivča

Veroniko, jseš borec. Já první dny jen seděla a koukala do blba. Nebyla jsem schopná dělat vůbec nic. Ale postupně jsem si zvykla. Kuřáka mám doma, kouří na zahradě vedle mě a vůbec mě to nevadí. Horší je, že mě to i po téměř 4 letech stále voní. A s tím tloustnutím to není jen zvýšenou dávkou jídla. Ale nikotin zrychluje 7x metabolismus, takže by chtělo spíš ještě ubrat jídla než zůstat na stejným, ale to je hodně těžký. Taky je to hodně o pohybu. Ten je hodně důležitý. Do dneška taky s kilama bojuju. Jako kuřačka jsem byla spíš podvyživená, dnes nadváha. Ale nelituju. Tak se Verčo drž a co Oli?

Veronika Kudrnatá

Ivčo, zatím si jako borec nepřipadám, mám pocit, že za mě velký kus práce dělá Champix. Jak jsem se toho bála a nikdy si sebe (a ani nikdo mě) neuměla představit bez cigára (ke mně to prostě patří!), tak je to hrozně objevný a zatím tak strašně snadný! Určitě na tom má lví podíl Champix, to bezesporu, a ten kousek co mám na starosti já, to jsem si prostě srovnala v hlavě předem a jdu za tím.

Friduča

Holky i já se přidávám a velká gratulace !! Hlavně vydržet, když přijde nutkání - nemyslet na to a zabavit se... Moje mamina nekouří už 8 let ? Nepamatuju si to přesně... A ta chuť jí přepadne jednou za čas i dnes... Je to prostě v té hlavě zakořeněné a tělo si občas vzpomene... Ale nic co by nešlo ustát.. a čím déle člověk nekouří, tím je to lepší.. Ale nikde neexistuje pravdilo.. každý jsme originál a každý to máme jinak... Jak píše Konča... I já měla každé odvykání úplně jiné... a největší rozdíl je v tom, jak silně je člověk rozhodnut přestat.. Pokud to ,, jen testujeme,, pak je větší pravděpodobnost selhání.. Já byla rozhodnutá velice silně a spadla sem do toho opakovaně... Proč prostě z blbosti... Zapálíš si a lítáš.... Vždy po několika měsících nekouření.. Dokonce se mi skoro podařilo dosáhnout na rok.. Ale bohužel jen skoro... Moje kamarádka začala po 7 letech nekouření... Začala si s naším kamarádem, který je velice silný kuřák a vždy se bál přestat ( i když by rád ), ženská to by byla motivace... A bum.. během týdne s ním kouří ona... Je to velice zrádné... I když to je jen na nás a to vždy ! Po boku s kuřákem je to vždy o hodně těžší... Můj manža taky kouří... i když při mém abstinování velice omezeně... Ale... Nicméně nyní sem rozhodnutá, že je to můj poslední pokus !!! Kávu skoro nepiju.. začala sem jí pít, až když sem začala kouřit.. mám raději čaj... Nicméně si dám občas po obědě.. chuť na cigeretu nemám vůbec... jediné kdy mě to napadne je, když se pije... A i to myslím vypovídá o tom, že je to v hlavě... Především v hlavě... Takže ničeho se nebojte.. bojujeme všichni a dáme to !! Nebudeme otročit drogám.. budeme o sobě rozhodovat sami.. no ne ? :)

Friduča

Oli, nevím jaký důvod k takovému kroku manžel měl.. Ale hlavu nahoru a to ustojíš... Většinou věci vypadají hůř, než pak ve skutečnosti jsou s odstupem času... Nyní to chcete řešit oba, tak šup do toho.. Ale pamatuj, že se musí snažit oba... pokud se snaží jen jeden, nikdy to nefunguje... Pamětníci, pamatujete Monu ? Ta začala kouřit po jaký době ? Po 2, nebo 3 letech ? A kouří do teď..Manža jí na vánoce oznámil, že si našel milenku a odchází... Rána hrozná ( lepší dobu si fakt vybrat nemohl ) a veškerá snaha v háji... A měl s tím on problém ? Změnilo cígo situaci... bohužel ne... Ani ty nervíky to neuklidní... jak se na první pohled zdá.. je to velká škoda.... Takže se drž holka, žádný nerváky ani ty sebevětší nestojí za to,aby z nás byli znovu feťáci... :( A já vím o čem mluvím.. každý selhání mě hodně mrzelo... O to víc, že bylo úplně zbytečné... A k tomu dávkování... Já zobala ráno půl, v poledne půl a večerní sem musela do 17h - jinak sem nemohla spát, pak sem zobala rádno půl a v 17h půl...a nyní spíš nezobu, než zobu... Vrátila sem se z Afriky tam sem pro jistotu zobala půl po snídani a půl po obědě... Dovolená je pro mě velice riziková.. začala sem na ní totiž v minulosti po boku manži kouřit...Pohodička, vínko, moře... a ??? Cígo.... Takže není dobré přeceňovat počáteční euforii... My už si prostě zapálit nesmíme.... A nezapálíme !!!

Konča

Za 1,5 měsíce završím 3 roky bez cigár. Ale už jsem mohla mít za sebou více jak 4 roky bez. Jenže jsem do toho po 5,5 měsících znovu spadla. První i ty další krátké nekuřácké pauzy byly pro mne kruté. I kdybych snědla 4 modré tabletky za den - nešlo to, nevydržela jsem. Nervy, stres, muž kuřák - naštěstí chodil kouřit před barák, ale doma měl cigarety a já je si mohla kdykoli vzít. Chtěla jsem přestat,ale mozek chtěl svou drogu. Užívala jsem šampík + jsem na sebe zpočátku lepila niQuitin náplasti nebo jsem inhalovala nikotinové špičky. Začarovaný kruh. Pak se v zaměstnání cosi konečně vyřešilo a já se hodila svým způsobem do pohody, vzala jsem si 14 dnů dovolené a hned první den dovolené jsem začala abstinovat. První měsíc jsem byla na třech půlkách za den, další měsíc na dvou nebo jedné půlce. Žádná náplast, žádný inhalátor. Pak už jedna půlka nebo žádná. Najednou to šlo normálně. Něco málinko přes půl roku jsem šampík užívala, pak jsem si zaplatila 10x hodinovou oxygenoterapii. Šampík cca týdenní dávku jsem nosila stále u sebe v kabelce, abych si jej, kdybych potřebovala, mohla kdykoliv vzít. Do jednoho roku jsem si vůbec nevěřila. Po roce nekouření jsem si začala jakž takž věřit. Manžel též přestal kouřit 350 dnů po mě. No a od té doby to už byla brnkačka. Občas se dostavila myšlenka - bažení, naštěstí rychle zmizela. Nyní víc jak rok žádné bažení nemám. Libé vzpomínky na cigarety z mé hlavy úplně zmizely. Doufám že už je to setrvalý stav. Konečně si užívám voňavého života bez drogy. A každému přeji, aby nad tou hnusnou drogou zvítězil. Takže všem, co s tím chtějí praštit, fandím.

Veronika Kudrnatá
1x

Končo, tak to máš za sebou už pořádný konec cesty! Začátky asi fakt težký, ta trojkombinace, to je mazec :-) A nakonec jsi to dala, smekám. Já si tak nepřipadám, psala jsem Friduče, pro mě zatím hodně snadný, až se bojím, co přijde. Chuť nemám, ale cuky a někdy pocit, že NĚCO musim, ale to mi přijde směšný. To si říkám-tak jestli je ti tohle nepříjemný, tak si vzpomeń, kolikrát ti bylo nepříjemný, že jsi MUSELA kouřit a nemohla!tak to je pravda, o tom žádná a mám klid. Jen by mi nemuselo být tak blbe po tom Champixu tak blbě. Ale to mám taky za těch několilk desítek tisíc cigárek co jsem vytáhla... :-P

Oli

Ahoj všichni, no nebo spíše dobrý večer či noc. Jak vidíte, já opravdu i po té nejmenší dávce nemůžu spát. Normálně bych už dávno spala, ale s ch to nejde. Jinak se držím Dnes 8 den bez. Taky se musím přiznat, že poříd jenom makám, naštěstí máme trochu větší pozemek takže mám co dělat. Kávu pořád ještě nepiju, nějak se jí bojím. A asi vím proč. Jinak cigarety mi začínají dosti smrdět, což se tomu dosti směju, ješte nedávno mi to vonělo. Jsem na sebe tak pyšná, že jsem to vydržela už týden, ty dny mne ženou dál. Dnes jsem přidala další květiny do zahrady, za chvíli stakovou bude u nás snad květinovka. Jo a taky začínám jíst. To mně, ale vubec nevadí. Dříve jsem skoro vubec nejedla, taky mi stačilo cígo a kafé. Ted je to jiné a jsem ráda. Člověk to jídlo i jinak vnímá, cítí všechny jeho chutě a dokonce začínám i jíst co bych dříve nejedla. Měj te se hezky. Já se pokusím přinutit se, abych konečně usla. Ráno musím dát synáčka do školky, už se vidím, vubec se mi nebude chtít vstávat. Jsem snad jediná, kdo nemuže spát?

Veronika Kudrnatá

Ivčo, taky mám velkou zahradu a obecně zahradnickou mánii! Takže teď, když jsem skoncovala s kouřeníčkem, bylo fakt řádění :-) Skončíme jako Šípkový Růženky! :-) A můžeme sdílet, čím zarůstáme :-) Já za víkend jahodama, rajčatama, ale ne plevelem :-)

Veronika Kudrnatá

Pardon, ne Ivčo, ale Oli :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce