Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mydlypupek

Tak Marjo. Čtu tady, že stím skvěle pokračuješ,no a cígo tě moc nechybí,ta- k-že, jen tak dál pokračuj a nemysli si, že Tě nesleduji.Vítám též mezi námi Weterána a budu ho bedlivě sledovat, jak to s ním cvičí.Leeeeeno malinkatá gratulička ke Tvým šesti dnům,je to velký úspěch vydržet první tři dny.Takže přeji zbytek hezkého sluníčkového dne,držím Vám palečky a pište.Mydlypupek

Pavča

Marjo,jsi na dobré cestě,Leeee taky k bobulím přidejte malinko vůli a řekněte si,že to cígo nepotřebujet..je hnusný a v ničem vám nepomůže,nic za vás neudělá,jen zdržuje a ničí nás i naši peněženku.Já si to takhle vysvětlím,když mám pocit,že se nudím a mohla bych zazlobit,protože chuť opravdu téměř nemám,fakt jen blbej zvyk Držme se všichni,pěkný večer

Friduča

Dobré ránko všem, tak já si včera napustila vanu, pustila hudbu - manžel byl na fotbale a relaxovala ...Měla jsem takovu chuť si dát cígo.. přesně prostě to k tomu patří...Tak nějak ten relax není celej, že ? VYdržela jsem, byť máme krabku neustále v šuplíku ( jak jsem psala dříve-manžel má furt své tři denně....)... Tak jsem ráda ... :) :) Příští týden budu mít 50 dní... :) Všem Vám držím palečky !!!!!!!!

Dulina

Ewinko, já tu zas nebyla a teď to čtu!!!! Byla jsem tam ve 13:30. Šli jsme s dětma na prevenci. Tak jsi to měla za sebou dřív! Sakra, bych na tebe myslela!!!!!

lubica

Ahoj všetci! Tak sa hlásim po 5 dňoch, mám siedmy deň bez cigarety a som na seba velmi pyšná.Dnes som mala trochu krízový deň, tak že prišla a j chuť zapáliť si. Ale keďže mi je jasné, že už nikdy fajčiť nechcem, zvládla som to. Teraz som si prečítala všetky vaše príspevky od pondelka a veľmi ma to nabilo energiou a ešte vetším chcením. Pozdravujem všetkých začínajúcich -Vaška, Weterana, Marju, Leeenu.....a ďakujem za rady a povzbudenia všetkých dlhšie abstinujúcich.

Marja

Díky všem za podporu. I když jsem říkala, že budu klidná do desátého dne braní Champ., tak začínám být neklidná. Nic se neděje a kouřím normálně. Trošku jsem zpochybnila, ale vím, že je to ještě brzy. Snad to nevzdám a koupím další balení. Dnes sedmý den braní. Leeeno, a co ty? Lubico, tak nejhorší máš za sebou, vydrž.

Mydlypupek

Marjo,Marjo ! ! !Tak mi připomínáš ten vtip, jak tatínek s maminkou léčili tu svojí slepou holčičku.Pochopitelně buď v klidu,nic nejde na jednou.Když si začínala kouřit, taky si jich nevykouřila první dny třicet nebo čtyřicet.To samé je nyní v obraceném gardu.Musíš si pomaloučku začít zvykat,a odalovat v zapálení dalšího cíga.Ale ani tohle nejde na jednou.Já osobně jsem kouřil čtyřicet šest dní při braní champíčka.Taky jsem si říkal, hele ty vole, to jsi zase naletěl. Nenaletěl ! ! ! Akorát to trochu déle trvalo a dnes je to sedmdesátý den, co jsem si nezapálil Věřím, Tobě i dalším uživatelům šampáňa, že to nevzdáte, protože, to by jste byli naše černé a ještě černější ovečky.Nevím, co by jste potom psali tady na net.Promiňte, já jsem to nevydržela, já to pustila z hlavy, jsem slaboch a podobné jiné výmluvy. Zkrátka a dobře, koukejte brát to šampíčko poctivě a nezlobte mě, nebo Vám tady budu psát samé ošklivé bludy,takového rázu, až budete slintat po cigaretě. NO konec vyhrožování začíná legrace. Nekouříme nekouříme hop hej, nekouříme nekouříme hop héj.Mydlypupek

Mydlypupek

Lenko, Oluš, jestlipak víte, že dnes je to sedmdesátý den našeho velkého úpěchu co jsme naposledy kouřili ?? Takže, přeji hezký sluníčkový a hlavně voňavý den.

Lenka

Náš drahý,my tě nemít.Zrovna včera jsem chtěla počítat, kolik že to je dnů,co jsem si naposledy zapálila.Ale Ty jsi náš kalendář a děkuji za příjemné číslo.Je fakt,že bych někdy chtěla aby to bylo aspoň 700 dnů.Ty chutě jsou pořád.Někdy se dají zahnat lépe,ale jindy by se člověk zbláznil.Minulý týden se mi stalo,že jsem ráno vstala ,šla do kuchyně,vzala do ruky zapalovač a druhou rukou jsem hrábla do přihrádky,kde jsme vždycky měli tu hnusné krabky.Bylo to všechno tak automatické a bezmyšlenkovité,že věřím tomu...být tam krabička , tak si zapálím......... Champix už neberu,objevily se všechny nežádoucí účinky,které jsou napsané na příbalovém letáku,takže po poradě s doktorkou jsem jim dala valé.Kdyby měl někdo zájem mám tu volný Champix na 3 týdny. Jinak tady moc nepíši (málo času),ale čtu všechny příspěvky a čučím kolik je tu nových lidiček.Držím Vám všem palečky a hodně voňavých dnů. MYdlypupku děkuji,že to tak krásně hlídáš pa pa pa

Marjo

Mydlypupku, ještě, že tě máme. Jsem z toho trochu špatná. Cigarety chutnají a jak jsem měla takové ty světlé chvilky, ty jsou pryč. Včera jsem byla mimořádně v práci, tam jsem to řekla, že beru Champ. a ta reakce mě zdeprimovala. Prý jsem zase naletěla, diskuze, že to je reklama a tak dále. Už kvůli nim to chci dokázat.

Xandra

Někdy nevím čí jsem, kam dřív skočit , ale zaručeně vím, že nejsem REKLAMA. REKLAMY totiž z duše nesnáším. Dnes je to přesně 3 týdny co nekouřím. Jupííííííí :-)))) Takže Marjo, papej a snaž se aby si časem o tobě nováčci mysleli, že jsi taky reklama.

Brontík

Zdravím Marjo, přesně tak jak si teď rozhozená Ty , jsem byla i já a taky mi to trvalo, neber vážně nějaký osmý až dvanáctý den, klidně, tak jak píše Mydlypupek může být i čtyřicátý. Já , jak jsem se to snažila omezovat, jeden den jsem vykouřila 5, ale další to bylo zase 20 a chutnalo mi pořád, to znervózňuje ještě víc , ale nakonec se stejně zadařilo. Psala si , že kouříš jenom první půlku, zkus třeba kouřit celé, jestli ucítíš jinou chuť , to by mě docela zajímalo.

Lenka

Milá Marjo.Na lidi se vykašli.Sama nejlépe poznáš jestli Ti prášky pomohly nebo ne .Se stejnou reakcí jsem odešla z práce i já.jeden kolega se mě každý den ptal jestli kouřím.Když jsem mu odpověděla že ne,tak mi řekl , že stejně začnu,protože o tom hodně mluvím. Přitom já byla celou dobu ticho.Však je přesvědčíš............... .....drž se .

Oluš

Ahoj to víš že jo, však jsem si řikala jestli si vzpomeneš,sluníčkoví den by mohl být máme jít na opíkačku (činžák) a tam se budu chlubit že nekouřím už se těším na ty nevěřící kcifty.Marjo klídek já přestala při 4 cigárech oni ti pomalu přestanou chutnat,lubico ty krize budou ale čím dál mín hezký den.

Marja

Dnes beru 8 den Champix. Počítač jde zítra za odborníkem, až se vrátí, snad bude u mě nějaký pokrok. Bez vás to ale budu těžko zvládat. Snad se někam dostanu nakouknout aspoň na chvíli. Nováčci, jak to jde.

Pavča

Marjo,neboj přijde to.Ráno si zakouříš a zjistíš , že to nějak není ono.Potom budeš oddalovat a zjistíš,že je večer a takhle to já už držím 17 dnů.Měj se a drž se!

Lucalanda

Ahoj všicjni nováčci.Jen mě napadlo,že vás,co teprve s champixem záčínáte podpořím.Kdysi mi tyhle stránky moc pomohly...a hlavně lidi,co sem psali. Je mi 23 let a kouřila jsem od 14 let.Posledních 5 let skoro 30 denně.Má největší motivace bylo to,že ušetřím peníze- né zdraví !!Zašla jsem do centra pro léčbu závislosti na nikotinu na Karlák a tam mií předepsali champix.Moc jsem tomu nevěřila,ale už po 8dnech jsem odhodila cigaretu.Protože mi nebývalo dobře,tak jsem jedla jen půl tbl rano a půl večer.Champix jsem tedy jedla asi 2 měsíce a pak jsem na něj začínala zapomínat a postupně jsem jej vysadila úplně.Dnes je to 101dní co nekouřím a jsem fakt ráda.Už ase snad k tomu nikdy nevrátím a v úterý se s tím jdu pochlubit na kliniku.A taky se tak nedusím při sportu ...což je moc fajn.Takže všem začínajícím přestávajícím přeji hodně štěstí a pevné vůle. Luca

robert

12 dnů beru Champix, 4 dny nekouřím ani šluka. Rozhodl jsem se jít přesně podle návodu a 8. den jsem s tím přestal. Zatím to celkem jde, i když občas bych si zapálil i listí ze stromů. No ale jednou jsem se rozhodl, tak to musí vyjít. Po přečtení příspěvků jsem se jenom utvrdil v tom, že nejsem jediný, kdo toho chce opravdu nechat. Tak ať nám to všem "nekouří".

Pavča

Všem kdo nekouří blahopřeju,já dnes 18 den! Hurá,venku je tak krásně,že si ho nebudu kazit smrďochama.Weterane jak jsi na tom a co ty Xandro? Marja má asi počítač u lekaře,tak se ozve až bude PC zdravej.Marjo,myslím na tebe a držím pěsti.Neboj půjde to.U každé cigarety na kterou máš chuť si řekni,zachvíli si ji dám a pak zase až za chvíli a uvidíš jak se bude počet snižovat až budou třeba jen 2 a to snad ani nemá cenu kouřit.To totiž nejsi ani kuřák ani nekuřák,ani ryba ani rak a ty chceš být nekuřák.Dokaž to těm tvým kolegům v práci,že jsi dobrá a tu radost jim neudělej , aby si mysleli,že jsi naletěla.Já přestala hlavně kvůli sobě už jsem si připadala trapná,že kouřím.A držte se byla jsem s manželem na oslavě padesátin.Většina tam kouřila- já NIC a můj manžel si ani nevšiml,že nekouřím!A to je nekuřák!Tak opravdu to dělám pro sebe a na všechny okolo kašlu,jestli mi to kuřáci závidí nebo si myslí,že jsem magor , mně je to fuk.Já voním a nekouřím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

Vašek

Tak to Tě chápu,nekouřím šest dní ale občas bych si dal.Musím hodně pracovat mám stotřicet podřízených,tak v práci nemám čas myslet na cíga.Včera jsem byl s prckem na pískovišti a tam se mi huba pěkně kroutila,řekl jsem si ne tak ne!A jsme šikovní,šikovní,šikovní!!!!!!!

Ferdina

Zdravím všechny,narazila jsem na tyhle stránky náhodou a jsem za to ráda,přečetla jsem pár stránek a odhodlala se Champix koupit. Dneska první tabletka,je mi z ním tak nějak divně,ale i tak mám v sobě 7 cigár :-(.Do večera to budou ještě tak určitě 4.Normálně jsem kouřila 20,dneska už mi to vlastně ani nechutnalo,ale jen ten zvyk,chodíme s kolegyňkama v 9,pak oběd a pak ještě odpoledne.Dávala jsem si je fakt jen ze zvyku,doufám že to bude časem lepší a že už mi nebude tak zle od žaludku.Anebo že Champix nepřekouřím.. Jinak všem držím palečky a všichni kdo už přestali mají můj velký obdiv!

Pavča

Ahoj Vašku,to jsme bojovníci! To víš , že kdyby to bylo jen na CH tak bych si s radostí zakouřila,ale při těhlech modrejch bobulí fakt nemám chuť jen zvyk , že jsem kouřila támhle a tamhle a při tom a potom.......Tady musí trochu vůle zapracovat a nedat si to prohnilé cigo,když na něj vlastně nemám chuť.(musím si ho zošklivit ještě víc než je) jsme opravdu šikulové.Já tak 5x za den si vzpomenu...doufám,že se to bude zlepšovat,ale dá se to v pohodě překonat.

Jiřina

Už sem moc nechodím, protože bych se opakovala, ale chci trochu povzbudit nováčky. 4. května budu slavit devítiměsíční výročí. Přestala jsem s Ch. na první pokus po více než třicetileté kariéře kuřáka. Jde to, někdy těžce, několikrát jsem zhřešila, ale pořád nekouřím a hlavně už nikdy kouřit nechci. Buďte trpěliví, uvědomte si, jak dlouho jsme kouřili, odstranit ten zvyk prostě trvá dost dlouhou dobu, ale ta pozitiva jednoznačně převažují i nad nabytými osmi kily váhy. Držím všem palce, jste stateční a úžasní! Všichni si zasloužíme velký obdiv, protože přestat je těžké, ale stojí to za to.

Mydlypupek

Tak jsem tady pročítal ty příspěvky a můžu potvrdit to, že je to o síle vůle s přestáním kouření. Avšak si myslím, že čím dříve přestaváte kouřit, že tím více trpíte a máte daleko větší absťáky, než ty co berou ty bobule déle. Nevím, buď jste nekouřili dlouho, to znamená minimálně dvacet pět let,anebo jste nebyli silný kuřáci. Nechci se nikoho dotknout, ale já stím měl hrozný trable a vím sám nejlépe, co je to kouření.Dneska bych to už do úst nevzal ani za nic.Vašku připoměl jsi mi jeden krásný vtip.Tři v hospodě se baví o práci. 1povídá,já dělám parťáka osmi lidem a nevím kde mi hlava stojí. 2 povídá já mám na starosti,osmdesát lidí a stjí to za hov... 3 povídá já mám pod sebou šest tisíc sedmset čtyřicet tři lidí a žádný ani nemukne. Oni na něj zírají a ptají se ho co dělá. On jim odpoví" na místním hřitově hrobníka." Takže Vám přeji hezkou voňavou dobrou noc. Mydlypupek

Modrookaty

Ahoj všem, tak jsem se konečně dostal k PC a čtu si příspěvky. Takže nejdříve všem gratuluji, že jste to vydrželi a nebo začali abstinovat čoudyho tyčinku. Já beru CH 25 dnů a můžu s klidem říct, že prostě chuť na cígo dorazí, ale dospěl jsem taky k tomu, že to vlastně není chuť na cígo, ale chuť na ten obřad. Nenechte se zlákat a vydržte odměníte tím jen a jen sami sebe. Volný víkend je fakt nejhorší takže vymýšlejte program jak se zaměstnat, aby ta myšlenka na čoudyho tyčinku neměla šanci se ve vašich hlavách ani narodit. S přáním provoněných dnů M.

Friduča

Ahojky, já mám dnes 49 den bez cíga - a bez CHMP - nevím jak dlouho... Jsem jedna z těch co Mydlpupek tvrdí, že jsem vlastně byla nekuřačka, neb jsem nekouřila 25 let ( nemohla jsem to vzhledem k věku stihnout ) a s CHMP jsem sekla téměř po prvním balení...kouřial jsem hodně,až dvě krabičky za den po dobu 10 let a veškerejch nemocí atd ... Takže pokud to není silné kuřáctví, pak nevím .. Nechci a nebudu se dohoadovat o tom kdo je či není větší kuřák .. dle mě je kuřák prostě ten, kdo kouří pravidelně a musí !! Nemůže bez cíga být.. někdo víc někdo míň ... každopádně to dle mě nemá na to přestat kouřit vliv,nebo né tak velký... prostě někdo to zvládne a někdo ne ...a je to jen na nás..Mě se to za celejch 10 let nepodařila a snažila jsem se přestat několikrát ... jako my všichni tady ...naše příběhy jsou hodně podobné ...obdivuju lidi, kteří si zapálí občas - když někde jsou a popíjí .. prostě sváteční kuřáci ... Já bojuju jako blázen.. chuť mám,ale říkám si doprčic - vydržela jsi to tak dlouho !!! Přece to nevzdáš ??? A rozhodně si netroufám o někom říkat, že když mu to jde líp, tak nebyl dostatčně silnej kuřák !!!

Brontík

Gratulace veliká!! Já dneska slavím 14 dní, chichi. To jen tak na úvod. Fridu, souhlasím s Tebou, taky jsem ještě nestihla prokouřit 25 let a doufám, že už to ani nestihnu. Úmyslně jsem tu nikdy nenapsala , kolik mi je , protože se sama za sebe stydím, když vím , že tu jsou starší a mělo by jim to jít hůře, jak by každý předpokládal. Ale už vím, že závislost, se nepěstuje podle let, ale podle toho , jaké k tomu máme předpoklady. Aby jste mě správně pochopili, uvedu příklad: moje maminka má šedesát a kouří taky tak minimálně dvacet za den, není nervózní ,když je v nekuřáckém prostředí, kouří si v klidu, pohodě a má to asi jako obřad . Nekašle a nemá vůbec žádné problémy spojené s kouřením a má tolik elánu, až jí všichni závidíme . Jenom je teda za ty léta zcvrklá a vysušená :-)) Otec kouří taky asi těch 40 let, vykouří 40-60, nebo více...)já jsem to totiž nikdy nesledovala, kolik se u nás prohulilo, protože všude se povalovaly krabičky a kouřili jsme všichni. Dokázal být velice nepříjemný, když věděl, že si někde nebude moct zapálit . S takovým člověkem je to upřímně otrava, protože na něho mluvíte a on vás nevnímá , nemůže totiž myslet na nic jiného, než na cigarety. Neužije si nic pořádně, tam kde nemůže kouřit. Brzy jsem se utvrdila v tom, že jsem po něm. Dokud asi nezačnete, tak nezjistíte, jak jste na tom se závislostí. A nemusí to být jen kouření. Já na to přišla docela brzo, naštěstí. Měla jsem problém s alkoholem, vzniklo to nevinně, každý den si dáváte a za tři měsíce zjistíte , že je něco v nepořádku. Pokud si to samozřejmě člověk uvědomí. Tatík chlastá celý život a nikdy mu to nepřišlo divné. Teď už je těžce nemocný a je rád , že pije urologický čaj……………………Je mi dvacet sedm, poslední rok mně znepříjemňovala život ostrá bolest pod lopatkami, bodání na hrudi při každém potáhnutí a vykašlávala jsem takové škaredé cosi. Asi jediný pádný důvod , abych přestala. Dostala jsem prostě strach a pořád mi ho nešlo překonat, teď se to daří 14 dní a Champix beru sedm týdnů. Věřím , Mydlypupku, že si to neměl lehké, o to větší Ti skládám obdiv!!!

evva

Ahoj Fridu,tak se tolik nečil :))Asi KAŽDÝ kdo k odvykání kouření potřebuje nějakého toho "pomocníka" je hodně závislej.No,hodně,asi nejde být hodně ,nebo málo závislej.Buď si a nebo nejsi.Jestli jsi závislá...tak to se nepozná podle toho jak dlouho kouříš.Zase je ale pravda,že čím déle člověk kouří,tím se víc prohlubuje jeho psychická závislost.Tam je pak ,podle mého názoru,daleko větší problém,než "umlčet receptory v mozku",to jak zaměstnáš ruce v situacích,kdy je kuřák zvyklej na to ,si zapálit.Mám pocit,že závislost si může člověk(bohužel)vypěstovat za dost krátkou dobu.Já ti tak trochu,nebo spíš hodně závidím,že jsi to zvládla tak dobře a rychle.Celé to je o tom ,jak je kdo stavěný,jaké má genetické vlohy,co ho vedlo k tomu ,aby přestal,jak to kdo jak v hlavě srovnaný.......Mě je 34,kouřila jsem cca20?let a OBDIVUJU ty,kterým to šlo bez více méně bez problémů.Já jsem ten,kdo s tím bojuje i po necelých 4 měsících.Buď v pohodě .Myslím,že Mydlipupek se nechtěl nikoho dotknou.Ostatně jestli má na věc takový názor,je to jen a jen jeho věc.Ale jak jsem napsala,jestliže jednou závislost je,tak je jedno jestli je rok nebo deset let,je to závislost.A každý se jí zbavuje jinak dlouho .Takže VÁM všem přeju POHODOVÉ uplakané odpoledne.A pište,....Ahojky :)

Friduča

Já se nečílím .. :) Možná to tak vypadá, ale není .. jen jsem reagovala ... neb s tím absolutně nesouhlasím ... a slyšela jsem to jíž několikrát... ( myslím tenhle názor - že pokud dokážeš přestat, tak jsi nebyla vlastně ani kuřák ... ) A že nezobu CHMP a nekouřím neznamená, že mi to jde snadno ... :) Nejde ... :) A rozhodně si nemyslím, že bych měla vyhráno ... :( dle mě je stále to nejdůležitější vůle ! A nic víc ... protože je to přesně, jak píšeš ... zvyk a to psychickej... jak ti to chybí v ruce a při různej příležitostech, prakticky furt ... CHMP pomůže jen s chutí, nikoli s tímto ... A tady je to o vůli... Kdo vydrží vyhraje ... :) :_)

Karel

Ahojky všem. Už 20 dní poctivě zobám CH, dvakrát jsem překouřil den D a pořád mi stále chutná cígo jako dřív. Připadám si jako rozdvojená osobnost. Jedno JÁ říká, nekuř a druhé loví cigaretu v krabičce a když žádná není, pošle toho prvního do trafiky pro nové. Mám dojem, že bud černá ovce tohoto fóra. Další den D jsem si dal na 1.5.. U táboráku čarodějnic dokouřím poslední cigaretu a zbytek hodím do ohně. Jsem zvědavý, jestli to lepší JÁ už bude silnější a chuť na cígo odletí na koštěti. Výsledek napíši. Všem místním "čarodějnicím" přeji zítra šťastný let a hladké přistání. Čauky.

irena

A co takhle, Karle, si dát ráno a pak to oddalovat, co to půjde? :) Takhle jsem to udělala já, která jsem champix překuřovala 3 týdny a taky jsem propadala panice, že budu černá ovce. Ten první den jsem se trošku přemohla a asi jsem "šťastný člověk", protože nemusím s ničím bojovat, myšlenky na cígo nějak nepřicházejí....champix je fakt jednička!! Připadám si, že jsem snad ani nikdy nekouřila.

Karel

Ireno, také jsem to zkoušel, ale moc mi to nepomohlo. To bylo první den D, podle rady doktorky jsem si nachystal velký úklid. Úkol jsem sice splnil, ale o přestávkách mezi praním záclon, mytím oken, luxováním, mytím dveří...jsem si musel odpočinout a zakouřit. Odpoledne už jsem měl té domácí práce plné zuby a do půlnoci jsem všechno "zanedbané" kouření dohnal. Já vlastně nekouřím jen když spím. Možná bych musel být někde zavřený bez cigaret, ale takový masochista nejsem. Vidím to černě.

Ferdina

Ráno ještě před tabletkou 3 cigárka,to abych si je vychutnala,teď mám čtvrtou,dobrá není ale ten pocit něco držet v ruce a tahat...mmmm..Říkám si že do 8 dne je času dost.

Friduča

Brontíku, ve všem s tebou souhlasím a dávám ti za pravdu - věř, že ti přesně rozumím ... Můj otec ( zemřel, když mu bylo 50let ), taky pil jak duha ... Všechny okolo sebe trápil ... nejvíc jistě maminu, protože já jsem se poměrně brzo snažila z toho blázince zmiznout a mizela jsem při každé příležitosti ...Kouřilo se u nás vždycky - mamka s tím cca před 7 lety po 30 letech švihla ze dne na den ( zdražování a samozřejmě vždycky chtěla ...jen to nešlo ) a nekouří ... Dokázala to ... Můj táta i když měl umělou chlopeň a ledviny, játra prostě všechno špatný, tak se toho pití ani cigeret nevzdal .. a taky to dle toho dopadlo ...Já zaplať pánbu sklony k tomuto moru ( alkoholu ) nemám .. moc ráda se napiju ( miluju červené víno spec.Lambrusco ), ale nic víc .. tvrdej vůbec nepiju...A bojovat se dvouma strašákama, to teda zlatí - klobouk dolů !!!! Moc ti držím palečky - opravdu ... já taky bojuju ... nemysli si, že ne .. i když už bez CHMP...snažím se moc o tom nedumat ... a brát to jako samozřejmost ... :) Je to těžký... Kdyby jsi si chtěla někdy popovídat - dám ti mail ... myslím an tebe ! Karle : můj muž kouří také stále ... bere CHMPdruhé balení... ale nepřekročí 3 za den ... teď o víkendu jsem do něj šila ... sám od sebe si prostě nedal ... možná už je ta pravá chvíle !! Nezoufej a vydrž !!!!! Každý krůček, byť malej je dobrej !!!!

Karel

Fridučo, kdybych kouřil 3 za den, tak už jsem za vodou. Já jich stále vypálím 35 a ani nevím jak. Pro mně to není žádný obřad, jak sedím u počítače, už se ruka hrabe do krabičky. Mám 21 dní CHPX za sebou, cigarety se mi neoškliví, stále mají stejnou chuť a počet vykouřených je stále stejný. Připadám si jako automat na likvidaci cigaret. Přitom na ně vůbec nemyslím, jde to nějak mimo mně. Jsem zvědavý jestli se mi ten 1.5. vydaří, asi mi chybí dostatek vůle.

ungy

tak den D jsem přetáhl o 2 dny,ale potom to přišlo samo minulé úterý jsem kouřil normálně do obědu,potom až jednu večer.A od středy jsem čistej,takže pěkný týden.Zdá se mi jakobych byl nekuřák roky.I na pivu jsem byl a šlo to.Kort v nekuřácký hospodě,chudáci mí kuřáci-kamarádi furt museli chodit čmoudit ven.Tak jen vydržet. :-)

Modrookaty

Zdravím ungy a gratuluju, je to skutečně individuální kdy ta nechuť na cígo dorazí. Je super, že máš za sebou i pivní test a víš, že Ti CH pomáhá, ale pozor dorazí chvilkové krize tak nepodlehni a vydrž to ať máš dál ten skvělý pocit nekuřáka odjakživa :-) Držím palce

Marja

Díky za podporu a že na mě myslíte. Jsem opravdu bez počítače, ale teˇd jsem zašla k dceři, abych tady nakoukla. Přibylo nějakých nováčků, tak držím pěsti. A to, jestli je někdo více nebo méně závislý, to je těžko posoudit. Já beru 10 den a jsem t toho špatná. Asi ten Champix překouřím. Dá mi to hodně práce přestat s cigaretami. V noci se budím zpocená a říkám si, jsem nekuřák. A ráno si zapaluji. Je pravda, že asi od včerejška jsou odpoledne cigarety nějak nedobré, ale ještě to překonávám. Budu muset hodně zapojit vůli a začít přestávat. Nevzdám to, už mám koupeno další balení Champixu. Bude to ale dřina. Ozvu se zase, až se dostanu k počítači. Myslím na vás a pište.

libor jankovec

kteří vysadili Champix dříve než po třech měsících nekouření, zda by mi mohli dát po roce vědět (mailová adresa: [email protected]) jestli kouří nebo ne. Jedná se o studii, která se zabývá procentem selhání při zkrácené době užívání. Tyto výsledky neseženu v poradně pro odvykání, kde velmi dbáme na to, aby pacienti, ve vlastním zájmu, Champix minimálně tři měsíce užívali. Velice děkuji těm, kteří si na to vzpomenou a všem přeji hodně úspěchů v odvykání.

libor jankovec

Neberte příliš vážně své údajné vedlejší účinky při braní Champixu. Více než 30% lidí si stěžovalo na stejné nepříjemné vedlejší účinky i při kontrolním testu s cukernými tabletami. Tím chci říct, že se většinou dostaví přesně ty nepříjemné vedlejší účinky, o nichž si pacient přečte v příbalovém letáku. Pánům Karlovi, Marje a dalším "úporným" případům bych rád řekl, ať nezoufají, v poradně máme i takové, kteří se s Champixem perou 60 až 80 dní, než přestanou. Ono to u dlouholetých kuřáků není jenom o fyzické závislosti. Čím déle někdo kouří tím hůře si dokáže zvyknout na představu, co si počne bez cigarety. Teprve, když tuto představu přijme za svou, může se mluvit o zapojení vůle. Úspěšné odvykání závislosti totiž není o silné vůli, ale o hledání neškodné a psychicky uspokojivé máhrady za návykovou látku. Champix umí jedno jediné, odstraní vaše fyzické abstinenční příznaky. To je hrozně moc, bez toho se u většiny závislých o odvykání vůbec nedá mluvit. Ale vy sami musíte najít kudy ven z bludného kruhu zvyku a to opravdu může trvat velmi dlouho. Přeji vám i štěstí.

Karel

Dobrý den, pane doktore. Děkuji za přání štěstí i radu. Bylo by podle Vás vhodné použít náhražku za cigaretu (cigarety Nicorete, PIMPO), abych měl něco v ruce a psychickou představu, že kouřím? Myslím, že právě PIMPO by mi mohlo pomoci, protože poslední dva roky kouřím výhradně mentolové cigarety a ta chuť má jistě také svůj význam. Možná právě ten mentol je příčinou, proč mi cigarety nehořknou s užíváním Champixu jako ostatním. Děkuji Vám a přeji hodně zdaru v Protikuřácké poradně.

irena

Karle, docela mě to pimpo rozesmálo, já "kouřila" paipo. Asi tak 3 týdny potom, co jsem přestala kouřit cigára. Už jsem ale přestala i s paipem, Paipo je dobrá náhražka

libor jankovec

Karle, přesto, že mé kolegyně z jiných poraden občas používání nikotinových náhražek doporučují, jsem při užívání Champixu proti. Paipo je bez nikotinu a pokud jsem slyšel silně mentolové, to by vám určitě pomohlo nenásilně snižovat a pak přestat úplně.

Pavča

Také přidám svoje zkušenosti-pro nováčky,kouřila jsem 25 let 20 cigaret denně.Nikdy jsem nezkoušela přestat,protože jsem věděla,že bych se 2 dny trápila a stejně si třetí den zase zapálila,takže to nemělo vůbec cenu zkoušet.Na CH jsem 9 den si ráno zapálila a s tou další jsem si řekla počkám hodinu a zase hodinu a bylo odpoledne a já šla ke kamarádce na odpolední kávu s cigaretkou a všichni kouřili , já ne .Řekla jsem si , když to teď vydržím tak mám vyhráno a vyhrála jsem.Já vím , že je nějakých 20 dnů bez, hrozně málo,ale s CH chuť nemám a učím se dělat něco jiného v době,když jsem si šla jindy zakouřit.Stejně jsem ji měla vypálenou za 4 minuty.Takže ta vůle je důležitá, ale s champixem mi to jde líp,netrápím se!!!! A hlavně si říkám,že tu radost mému okolí neudělám! číhají jak kočky , kdy si zapálím.........Pěkný den všem

Modrookaty

Představte si co se mi včera stalo. Dorazil na naší stavbu kolega z jiné stavby a jak bývá slušností i dobrým zvykem jsem ho šel pozdravit a trochu si popovídat co u nich nového a tak. Byli jsme zabráni do rozhovoru a on jen tak mezi řečí říká tak si dáme cigárko ne a nabídl mi ze své krabičky no a jak jsem byl zabrán do hovoru tak moje ruka automaticky sáhla po té cigaretě. Vážení, když jsem viděl svou ruku tak mi teprve došlo, že jsem vlastně nekuřák a poděkoval jsem mu s tím, že jsem toho nechal, ale ten okamžik kdy si ruka sama jen tak sáhne pro cígo mě docela vyděsil musím ovšem podotknout, že jsem na cigáro ani neměl chuť. Hezký den všem

Mydlypupek

Tak ti přeji hodně zdravíčka a stálé a pořád jen to nejlepší k Tvým PADESÁTINÁM. JE to přece krásný pocit, padesát dní si nezapálit cigáro. Věřím tomu, že si taky říkáš, už nikdy více ty prokleté cigarety. A dobře děláš,chci Ti pochválit za Tvojí bojovnost, protže vím,že to strašně pomáhá a člověk dostane novou injekci do dalších dnů,aby vydržel dál nekouřit. tak si to užij, přeji Ti voňavě provoněné čarodějnice.Mydlypupek

simi

Všechny moc zdravíma přeji krásný čarodějnický večer.Už jsem dlouho nepsala,ale taky čtu každý den,co je nového,kdo je nový a jak se komu daří...každýmu přeji,aby vytrval ve svém předsevzetí přestat kouřit a hlavně pak vydržet...Pro nikoho to není lehké.....jen to má každý trošičku jinak a důležitý je pak výsledek,že se stane nekuřákem.A o to jde všem,kteří sem chodí a čerpají zkušennosti,rady a povzbuzení od těch,co už jsou o krůček dál nebo o krok či o skok..Zkusím připomenout:po 25 letech kouření v průměru 25 cigaret denně jsem přestala kouřit 8 den při CHMP,který jsem vysadila asi po 24 dnech..(pak se Ti pokusím ozvat Libore).Dnes mám docela hezký důvod k oslavě,protože už 90 dní nebo-li 3 měsíce bez cigárek...Zhruba do 50 dne bez potíží a potom jak jsem tu psala častější abstinenční příznaky......Momentálně asi tak posledních 10 dní je to o něco lepší,ale můžu říct,že chut na cigaretu mám každý den..Takže u mě pracuje vůle a určitě doporučuji ještě silnějším kuřákům a těmm co si nevěří brát CHMP co nejdýl...Po vysazení jsem byla asi tři týdny v pohodě a pak už horší...Bojuju,ale CHMP už si nasazovat nechci a nebudu...Všem držím palečky,at to dají,protože to stojí za to!!!Lido,Toběmoc děkuji za přání k narozkám...MOny a jak Ty ?Jsme na tom spolu stejně,tak snad slavíš......O dest dní mín má Janička a Daneček...-))))))Mějte se krásně,užívejte si svobodu a nezávislost od kourení.Pa Simon

libor jankovec

Simi, moc vám děkuji. Ještě se na těchto stránkách připomenu (začínají být známé i mezi odborníky), vím, že je to ještě dlouhá doba a zapomenout je přirozené. Zvláště váš případ by mě velmi zajímal. Potvrzuje některé, ještě neověřené teorie. Děkuji a přeji hodně sil.

Marja

Zdravím všechny. počítač je doma, ale nějak strašně pomalu to všechno nabíhá. Dnes opět mimořádně v práci a úspěch. Během 13 hodinové směny jen 13 cigaret. Byla i čtyřhodinová pauza. Doma to trochu dohíáním, ale normálního počtu již dnes nedosáhnu. Začínám věřit, že to dokáži a snad během tří dnů skončit s kouřením. Cigarety nechutnjí a je to teď spíše o návyku. Musím to zvládnout, Leeeno, co ty?Neviděla jsem tě tady, nebo přehlídla?

Pavča

Marjo,neboj to víš,že to přijde.Pomalu snižuj a uvidíš,že si jednou řekneš,že ty 2=3 ti stejně nepomůžou.Držím nám všem palce,že to dokážeme.Xandro-spolubojovni ce,kde jsi?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce