Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Eliška

Tomu co si mydlí pupek. Ještě nekouříme a nebudeme holobrádku jeden. Nic ve zlém, ale myslela jsem si , že to je pan J.C. z jiné diskuze. Čisté plíce , cigaretu nikdy více.

Oluš

Ahoj,nech to plavat však den D přijde,já si ho neurčila a15den to přišlo.Zdravím nováčci , to je bezva pocit když se počítají hodiny nebo dny,já se chlubím dnes je to 65dní bez ciga taky Mydlipuk a Lena jak často berete cham,já beru 1 den 1/2 potom 2 dny nic a zase 1/2 docela to jde ,už si deně vzpomenu tak 3krát na cigo konečně to je bez abstáku je to fajn!!! Všem držím palečky a krásný večer.

Mydlypupek

Xandro! !Byl to můj malinký úlet, abych se přesvědčil, co to s Vámi udělá, " promiňte."Už se holobrádek objevovat nebude.No já beru poctivě denní dávku ráno celej a večer půlku, proto-že si říkám, že v noci už kouřit nechodím, tak že mi to stačí.Oluš, to mě taky přepadne taková chvilinka, ale hned jí zavrhnu.To víš, čtyřicet let kouření nechalo své kouzlo v těle a najednou ho nevypudíš.Jinak absťáky nemám a snad je mít nebudu.Držím Vám všem prstíky, aby vás netrápilo kouření. Jinak přeji krásný večer plný pohodya bez cigarety.Mydlypupek

Marja

Vy starší nekuřáci, jste skvělí, že nám tady píšete. Strašně to moc pomáhá, hltám každé slovo. A vůbec nevadí, že se třeba opakujete. Vydržte ještě s námi a jak jsem již jednou řekla, pak převezmeme my štafetu.Ty Holobrátku jeden, hlavně piš.Xandro s tím časem to je také pravda. Já jsem doma a pořád naříkám, že nemám čas. Bodejť když jsem pořád v lodžii.Já si to tady budu muset projít trochu pozpátku, kolik nás vlastně začíná. Já jsem asi poslední. Dnes třetí tabletka. Kouřím i v noci. Den D neřeším, věřím vám, že to přijde. Možná, že ti co kouřili jenom jednu krabičku nepotřebovali tolik dnů. Já asi budu čekat hodně dlouho. Největší strach jsem měla, že mi bude špatně. A také ano, když jsem si vzpomněla, že beru nějaké tabletky, hned mi bylo nevolno. I když to je blbost. Když si nevzpomenu, tak mi nic není. Ale zítra teprve bude dávka i večer. Budu to brát tedy raději v 17 hod, už tak špatně spím.Leeeno, my jsem na tom tedy stejně o jeden den. Pavčo, Xandro - dobrý? Mydlypupku, Dane, Brontíku - moc díky. A všem, které jsem nejmenovala samozřejmě také.

leeeeena

Ahojky Marjo jak jsi na tom já stále kouřím jenom při každé cigaretě mě bolí hlava,dokouřím a zase nic jen když tahám.

leeeeena

Můžu se zeptat jak dlouho jste kouřily a kolik denně?

Pavča

Já kouřila 25 let 15-20 denně. Den D 9 tý den. dnes 12 den nekouřím...........

Xandra

Já jsem kouřila 20 let minimálně 20 denně. Přesně to nevím protože jsem si kupovala cigarety po kartonech (několik najednou) jelikož jsem měla strach, abyse mi nestalo, že mi cíga dojdou. To byla moje noční můra.

Xandra

Zapoměla jsem napsat, že už 17 dní nekouřím přestala jsem 4. den CHPXu.

Oluš

Já kouřila 40 let, 20 až 30 cig denně,15 den D.Přeji hezký den.

Oluš

JAk se mě to oběvilo tolikrát nechápu,no snad to přežijete.Pá

Mydlypupek

Kouřil jsem 50 cigaret denně čtyřicet let,čtyřicetsedm dní užíval cham. nežli přišel můj den "D"to je od 17.2.2008 Přeji voňavý den

Marja

Já kouřím 30 - 35 denně, ale nechám velké vajgle. Jde mi o začátek, o zapálení.

Brontík

To já jsem se zase kouřila úplně do konce, až mi skoro ohořívaly prsty na rukách, chichichi. Dvacet , a byla-li jsem v dobré kuřácké kondici až 40, nepočítám samozřejmě oslavy a jiné společenské akce.

Xandra

jéjéééééééééééé o oslavách a společenských akcích to jich bylo hodně přes 20 to byla palba jedna za druhou. :-((((

evva

všem nekuřákům i budoucím nekuřákům.To jak tady píšeme-"že to přijde samo".....mám malinko pocit,že to vyznívá jako ,že je to ÚPLNÁ brnkačka.Je v tom ale taky jedna MOC důležitá věc,nebo spíš malinkej/velikej háček :)Chmpx je super prášek,ale ještě neumí jednu věc,která je taky pro nekouření důležitá.CHMPX vám nezastaví,nebo neporučí ruce,aby nesahala po cigaretě :)Chtěla jsem tím napsat,že třeba já,neměla to štěstí a ty potvory cigarety mi chutnaly až do konce.Není to o tom,že budete sedět a čekat a kouřit a že se stane zázrak.Jde o to ,že se musí taky chtít.Chmpx vám jen k tomu dopomůže,ale to ostatní..to ostatní je na vás.Je hodně důležitý naučit se bez cigaret žít.Třeba já jsem s tím měla moc veliký problém.Měla jsem dlouhou dobu strach co bude,když mi docházely cigarety v krabičce a já si říkala ,že bych to teda měla zkusit.....Asi 4 týdny jsem s tím bojovala,než jsem se dostala do stadia,že mi to nečinilo problém po psychické stránce.Jakmile se s tímto člověk vyrovná,pak je trochu vyhráno.Tudíž ....mějte na paměti,že nekouřit,nekouřit musíte chtít především v hlavě a vyrovnat se s tím,že už teda asi fakt nebudete kouřit.No jen doufám ,že jsem to napsala tak,jak jsem chtěla,. aby to vyznělo.Zatím Ahojky

Máfos

Též zdravím a plně souhlasím s Evou. Musíte chtít přestat kouřit a Champix Vám k tomu pomůže. Nekouřím už přes 90 dní a stále si musím připomínat, že nechci kouřit. Je ovšem velké štěstí, že si to nemusím již připomínat často. Asi tak 1 x denně si vzpomenu, že teď by cigareta přišla k chuti. Zvláště při odpočinku na zahrádce. Dá se to vydržet a odměna je veliká - zdraví.

Růža

Zdravím všechny lidičky, souhlasím s Ewou,že i u Champixu musí být pevná vůle a přesvědčení přestat kouřit.Přestala jsem kouřit 14-tý den a bylo pár absťáčků, ale už je dobře. Nekouřím 4 měsíce. Doufám,že mi to vydrží nastálo. Mějte se fajn a nekuřte.

Pavča

Také souhlásím,CH u mně dokázal,že nemám potřebu kouřit,když přijdu domů (třeba z třídních schůzek),tak dřív jsem hodila tašku na zem a honem si šla zakouřit.Teď jsem v klidu a nemusím,ale myšlenka,že dřív to tak bylo proběhne...a to je ta vůle nejít si zakouřit,když vlastně nepotřebuju.

Lída

Marjo, píšeš,že máš strach brát prášky pozdějí,že nebudeš moci spát. Tak já mám takovou zkušenost ,když jsem začala užívat champix tak noční stávání na cigaretku přestalo , spala jsem jako dudek jen mě trochu trápily neskutečné sny, po vysazení champixu sny ustály a spím stále velice dobře a to jsem si dříve nedovedla vůbec představit,že bych mohla prospat celou noc. V začátcích jsem měla takové stavy,že jsem si šla ven zakouřit a když jsem došla až na verandu tak jsem si řekla co to dělám, vždyť přeci nekouřim a vrátila jsem se spátky. Je to prostě vžité a to je to co člověk musí změnit, champix odpomůže od chuti a to je nejdůležitější , potom jsou ty návyky a ten kdo skutečně chce přestat kouřit to jistě překoná.Dnes je to neskutečných 8 měsíců a chutě mizí čím dál víc.Také moc zdravím Simi a přeji dodatečně k narozeninám moc pevné zdraví i tato diskuze slavila 1 rok trvání, je dobře ,že existuje jistě pomohla mnoha lidem a věřím ,že ještě pomůže.Píšu tady už od 2 stránky ,stala jsem se mazákem ale stále a moc ráda chodím na tyto stránky. Všechno moc hezky popsal Dan,také ráda vzpomínám když popisovala Sigi jak ji prohnali psi a celkově na naše začátky,nebyly vždy lehké ale přece jsme je překonali a tak všichni kdo si ještě nevěří hurá do toho ,věřím ,že pokud opravdu chcete přestat tak se vám to s champixem jistě podaří. Zdraví Všechny Lída

Friduča

Pěkné dopoledne z PHA všem nekuřákům a nastartovaným potencionálním nekuřákům .. :) Dnes je opravdu nádherný den ... Slunko svítí, je docela teplo ... :) Až tedy na tu zácpu - ráno jsem jela do práce skoro hodinu :( A to to mám jinak asi 10 minut... :( Nevím co se kde dělo ... Slíbila jsem Marje, že sem napíšu .. dlouho jsem Vás jen pozorovala.. tak jako většina, mám pocit, že už jsem vyčerpala vše ... :) Dnes mám svůj 43 den a jsem za to nesmírně ráda ... Nikdy v minulosti jsem s pomocí různých placeb jako náplasti a žvejkačky nevydržela déle jak týden ... A mnohdy jsem hodně podváděla ... :) I když jsem chtěla.. fakt jsem chtěla !!Prostě to nešlo ... CHMP jsem brala, jako další placebo na trhu... Ale fakt jsem přestat chtěla, tak jsem si řekla, že to zkusím ... A ? Bylo to těžký ... Manžel ( zarputilej kuřák, všichni kdo ho znají tom u něj nevěřili... on to tahá až do paty a opravdu si to vychutnává, tedy vychutnával ), že do toho jde taky ... proč ne ? Do té doby to bylo, až tohle, až tamto.. teď není vhodná situace .. bla,bla... všichni to známe ... :) Jenže já jsem byla fakt otravná, furt jsem mlela, kdy teda přestaneme ( neb vím, že pokud by jsme do toho nešli oba dva, je strašně malá pravděpodobnost úspěchu ...) a že se vymlouvá ... :) No a na tohlee mi kejvnul ... začali jsme zobat .. nevím, už přesně jak dlouho... ale jistě jsme měli den D na 14 den braní dle doporučení.. No jenže ono to nešlo...Stále jsem byla na třech cigeretách za den.. byl to takovej obřad .. né, že by jsme kouřili nekomtrolovatelně jako dřív.. ale vždy jeden z nás řekl - dáme cígo ? Udělali jsme si kávu a dali cígo.. asi tak tři za den ... Pak jsem už vydržela na jedné .. celej den nic.. prostě jsem s kolegama přestala chodit ven ... a přestala pít kávu, neb tu jsem začala pít, až když jsem začala kouřit.. takže jsem najela zpět na čaj místo kávy a je to ...

Růža

Fridučo,my jsme na nekouření také dva. Přestali jsme s manželem oba. Taky moc nechtěl a hlavně nevěřil Champixu mylel si,že je to zas nějakej oblbovák jak dostat z lidí penízky. Ze začátku se mi smál, jak jsem zase nalítla. No a pak koukal,když mu cigárka přestaly chutnat a stačilo mu brát tablety 2 měsíce , já jsem je brala 4,5 měsíce .Přitom byl silnější kuřák,ale na každého působí tabl.jinak. Hlavně,že už nekouříme.Papa

Růža

oprava: myslel

Friduča

NO, ale přišla jsem domů a vždy si dala tu jednu s manželem -nafackovala bych si, říkala jsem si - celej den to blbko vydržíš, tolik hodin a pak si musíš tu jednu dát !!! Nešlo to překonat, ale to už mi ani moc nechutnala, asi jsem jí ani nevykouřila do konce,ale dát jsem si jí musela - vůle přátelé, vůle !!! No a pak jednoho dne jsem to prostě vydržela a nedala si jí ... a další den taky , a další taky ne ... :) No a dnes je to 43 dní ... Manžel je stále na svejch třech za den, pouze ve všední den .. O víkendu, kdy jsem spolu od rána do večera si jí nedá .. ve všední den od pěti od odpoledne, kdy jsmespolu, tak také ne ... Ale jakmile je bez dozoru .. :) Tak si dá ... Já ho po každém víkendu, kdy to vydrží chválím a říkám mu, jak je šikovnej, že by to mohl vydržet i ve všední den, když to vydrží o víkendu... ale je to k ničemu .. Na druhou stranu si říkám, že Bohu dík i za to .. kouřil opravdu tak dvě krabky za den a je mu 40 let ... oba jsme byli na rentgenu plic a zatím není vše ztraceno ... Takže dokud já nebudu kouřit - on v nejhorším zůstane na svejch třech cigeretách.. Je to trošku zodpovědnost za nás za oba, ale vím, že když polevím - rozkouříme se zase na krabku dvě za den .. a to, už nechci dopustit... Já jsem se od začátku nevyhýbaal kuřákům, alkohou atd... je to možná těžší, ale myslím, že v důsledku lepší.. V klídku sedím v hospůdce s kamarádama, kteří kouří... piju si vínko a i když bych si chvilkama dal - ne že ne .. to víte,že dala.. .tak to vydržím .. i protože vím, že oni koukají .. koukají.. já do nich do všech šiju, lezu jim na nervy.. oni chtějí přestat, ale nic s tím nedělají ... já rejpu, ale můžu - nekouřím :) A vite co ? Mě ten kouř nevadí .. jde přece o ně ... Možná by jim i udělalo radost mé selhání, protože oni to nikdy nedokázali ... ZATÍM !!! Moc bych jim to přála ... ale je jim líta dát za CHMP peníze ? Mám jednoho kamaráda - jednou nekouřil měsíc, jen tak - tedy kvůli slečně .. jednoho dne si řekl : mám já to zapotřebí ? A začal znovu .. bez všecho.. jen jeho vůle ... Jenže ten samej kamarád chce přestat kouřit .. debat, které jsme na toto téma vedli .. jak nechceme kouřit ... ale nemáme vůli .. bla, bla... A ten samej kamarád mi řekne : jdi už do prdele .. já jsem nekouřil měsíc .. a co ? Kecám o tom ? Neřekne : jsi dobrá ! Jen do nás jsme srabi ! Ty vole ty mě štveš - jdu si to koupit taky ... Je to takovej zvláštní druh nasranosti sám na sebe, protože je línej proto něco udělat ... Já i když jsem kouřila a moje mamaka ( sama ) po 20 letech přestala kouřit a kouří se u ní na chodbě - všichni kuřáci v rodině, když přijedou, tak držkujou ... já jsem to nikdy nedělala - chápala jsem to, neb jsem sama chtěla přestat, jen mi to nešlo ... A chápala jsem, že nechce, aby jí to tam smrdělo ...a tak ... Je to prostě závislost a my s ní musíme bojovat.. tak jak umíme a to každý sám ... A já se rozhodně necítím jako mazák .. chuť stále je .. nebo chuť - nutkání ! Obejví se z ničeho nic- je to moment mžik .. a člověk nesmí podlehnout ! Nesmí, protože, někdo možná dokáže dát si jednu a nezačít .. ale takovejch lidí je tak málo !!!!! A je lepší se tomuhle riziku nevystavovat... Já už CHMP neberu - vysadila jsem fakt brzo- nevím přesně musela bych si tu projet diskuze zpětně,ale asi po 14 dnech nekouření.. nejprve jsem snížila na půl ráno, půl večer.. neb mi po nich začalo okolo 10 dne bejt zle .. .a bohužel moc nesnídám . .a večer i když jsem byla najedená, tak mi to tam tlačilo... no tak půl ráno, půl večer... a pak půl ráno ... a pak nic ... řekla jsem si, že to prostě musím dát ... A snažím se ... Nu uvidíme ... :) :) Všem Vám držím palečky zlatíčka a věřím Vám - bojujte !! Nenechte to svinstvo vyhrát....!!! Jo :po CHMP jsem skutečně přestaal mít chuť na cígo, nevěřila jsem tomu, ale fakt .. ale nutkání je daleko horší !!! a nepleťte si nutkání dát s i cígo s chutí - neb to jsou naprosto rozdílné věci, které často zaměňujeme ...!!! Myslím na Vás, čtu Vás tady a ráda napíšu !!! Pěkný slunečnáý den !!!!Slabí lidé čekají na příznivou příležitost, silní si jí vytvářejí.Osvoboď se z pout tohoto hnusu a vyprosti svou duši z vězení sebe samého. Chop se své příležitosti, protože se ti víckrát nemusí nenaskytnout.:) :) :)

Marja

Ewo, Fridučo,Lído, Růžo a všichni které jsem nejmenovala. Pořád ty vaše rady hltám. Třeba o tom spaní, to bude asi můj případ. Asi špatně spím, protože musím kouřit, celý pracovní život jsem dělala tísměnný provoz a tak byla zvyklá kouřit i v noci. Budu muset tedy sama vyzkoušet, která doba mi bude večer vyhovovat. Dnes vezmu poprvé tabletku i večer.Je mi zcela jasné, že tady jde kromě závislosti i o návyk. Ten hlavní zlom ale očekávám od Champixu, pak na další dobu jsem teoretický připravená. Včera jsem poprvé nešla o reklamách kouřit, nechtělo se mi. Strašně mi od včerejška vypadává počítač, nevím, kdy odejde úplně. Kdybych se neozvala, tak jsem to nevzdala, jenom mi odešel počítač. Nováčci držte se a informujte, jak se daří.

Friduča

Já taky v noci špatně spala, nemohla jsem zabrat a často se budila .. A v noci jsem nekouřila, tedy pokud jsme někde neslavili do rána :) Teď už to nemám ... Asi to k tomu patří a musíme to vydržet ...

pavča

Já první 4 dny byla snad 20x za noc vzhůru,ale teď je to už dobrý a spím jako nemluvně.Dělám vše jako dřív piju kafe,chodím na pokec ke kamarádkám , které kouří a jsem v pohodě.Tu radost jim neudělám,že zase začnu.!!!!!!!!!!!!! Marjo neboj zvládneš to chce si vždycky říct,když ujedeš nebo budeš mít nutkání-pomůže mi to,že si zakouřím? Nepomůže.Tak proč bych to dělala.Dnes už 13 den nekouřím,hurá!

evva

DULINO,kdepak jsi????!!!!!Naposledy jsi psala ,že máš malililinko problém,tak jak jsi na tom .Určo se ozvi ...já čekám....čekám...a čekámmm :DDD P.S.:Kdyby to bylo"jako že špaténka",což doufám že nééé,napiš taky.Vím ,že je teď venku krásně a že určitě někde venku pobíháš s dětmi ,já taky mažu ven,ale i tak si na tebe vždycky vzpomenu,když jsem tu.Tak koukej napsat jak jsi na tom :)

leeeeena

Tak jsem si dala den D na sobotu.Po 6letech se odtrhnu od dětí a rovnou na velkou akci na live shov Roberta Rosenberga...toužím ho políbit a je nekuřák tak abych mu nesmrděla.Mám super motivaci tak uvidíme.

nehulinka

Mám problém s kámoškama. Pořád mi cpou cigára a dokonce se vsadili, že i když beru Champix, tak mě zas rozhulej. Nevim už co s tim, přece se nemůžu jenom tak zavřít doma. Při champixu sem přestala 13 den, zatím je to všechno dobrý, akorát ty kámošky. Už jsem vzteklá...

Xandra

Asi bych začala pochybovat jestli jsou to "kámošky" Taky mám kamarádky kuřačky a jsou ze mě vedle a dokonce si u nás doma nechtěj zapálit i když je nutím. Minulou sobotu jsem měla strach, že mi moje nejlepší kamarádka vypadne z okna, jak byla vykloněná, aby mi ten kouř nešel do bytu. A nedala si říct a nedala.

Růža

Nehulinko,nedej se zlákat kámoškama,prostě jim řekni,že nechceš cigaretu .Jinak nepřestaneš. To jsou ale kámošky, to nechápu. Pa

Modrookaty

Xandra má pravdu to nejsou kámošky. Mě nikdo nenutí akorát někteří tvrdí, že to nevydržím. Takovou radost jim nedopřeju. Vždyť tím, že přestáváme hulit děláme radost především sami sobě. Nedělám to pro manželku ani pro nikoho jiného, ale pro sebe. Buď na sebe pyšná, že jsi už tak dlouho bez cíga a vydrž to. Stojí to zato ... DRŽÍM PALEČKY

Pavča

Pravda,pravda moji přátelé taky všichni kouří - rádi,nechtějí přestat,ale nezrazují mě , ale myslím,že čekají,kdy si zapálím.Tu radost jim NEUDĚLÁM!!!!!!!!Přestala jsem kvůli sobě.Jsem šťastná , že to jde a nikdo mi tu radost nezkazí.(doufám,že ani sama sebe nezklamu)

Xandra

Holka moje - my jsme stejně statečný holky viď , a to jsme si vůbec nevěřily - vzpomeň si a přece jsme to dokázaly :-)))) Mám dnes osmnáctiny - teda 18 dníííííííííííííí Pá a ozvi se

Pavča

Xandro,blahopřeju k takovému výročí já jsem ještě puberťák..........Snáším to v pohodě,vzpomenu si,ale není to nic hrozného,když nastane situace, u které běžně kouřím tak jdu k PC a tady čas letí,že nemám ani čas zlobit.Ustála jsem i synka přijímačky na víceleté gymnázium-to čekání na výsledky bylo hrozné- mimochodem , byl přijat,tak si zaslouží voňavou maminku.Krásný večer.......

Xandra

Gratulace tobě i malýmu mám to 2x doma za sebou . Ještě si pamatuju tu radost z každýho úspěchu svejch dětí - ta je obrovská . Určitě měl synek radost, že dostal voňavou pusu od maminky.

Pavča

Xandro,díky já už to jednou taky prožila.Dcera je teď v prváku na gymplu,ta se z 5.tř.nedostala, tak jsem to prožívala loni daleko víc.To už šlo o hodně,kam s ní , kdyby to nevyšlo.To víš ta radost je veliká,tak si to užívám.

Vašek

Nemám moc času tak jen rychle,v sobotu 50,v neděli 30,v pondělí 8,v úterý5,od úterka 16:00 nic a už nikdy.Všechny zdravím a držte se.

Pavča

Vašku super,super,super..........co k tomu dodat-drž se a vydrž!!!!!!!!!!!!!!!§

Modrookaty

Tak to zírám na ten fofr přeji úspěch a nezapomeň dát vědět jak se daří.

sísa

Ahooooj všichni co se snažíte přestat ,brala sem champix 1 měsíc a půl a 1.května nekouřím 3 měsíce hurááá,mám radost,hlavně moje děti,champix je dobrej....všem držím pa

Pavča

Blahopřeju,já mám dnes 14 dnů bez cigarety, ale CH statečně zobu. Zatím celou dávku , ale myslím,že od příštího tydne zkusím najet na 1/2 dávku.Uvidím,zvýšit můžu vždycky,kdyby jsem zase měla chuť. Pěkný den

Marja

Tak ten můj příspěvek se nakonec asi odeslal. Za chvíli vezmu tabletku. Leeeno, mi zatím nic, ale dnes bude poprve celá dávka. A jak jsem již psala, špatně se mi udělá, když si vzpomenu, že beru tablety, jinak nic. Já si den D zatím neurčuji, až jak začnu snižovat cigarety.Zatím se nenervuji, ještě tomu nechávám volný průběh.Pavčo, Xandro vy to zvládate úplně předpisově. Vašku a který den je tedy tvůj den D po Champixu. Kamošky, které by mě nutily znova si zapálit, bych nepovažovala za kámošky.

Dulina

Ty jsi prostě zlatíčko, a já potvora, co se ani neozve!!!!!!!!!! Jsem v poho stále nekouřím už od 8. února. Krize byly a už nejsou. Jak je teď krásně, tak jsem opravdu hodně venku a hrozně moc si pořád všímám kuřáků. Hrozně moc mladejch hulí :(((((( Ale já už neeee, jsem hrozně ráda. Dnes jsem byla na kosmetice, v pátek jdu k zubaři,...to píšu proto, že z návštěv těchto institucí jsem měla nepříjemný pocit, abych nebyla cítit kouřem a zjišťuji, že oprávněný, protože nějaká žvejkačka ten smrad fakt nepřekryje. Přibrala jsem asi 2 kg, chmpx už neberu z finančních důvodů, ale opravdu, kdo můžete, berte ho co nejdýl, mě se to málem vymstilo a jediný moje štěstí bylo, že nemám u sebe ani u nejbližších šanci vyžebrat cígo, jinak by to už bylo:(((( Zdravim naši pětku a hlavně Ewičku, moje dvojče, se kterým bych si , věřím tomu, hrozně moc rozuměla:)))))))))) A jasně, že zdravím všechny mazáky a nováčky a přeji hodně štěstí a pevné vůle.

evva

:DDD,tak já nevím jak to s náma je,ale fakt přísahám,že i já jdu v pátek k zubákovi :DDDDTak v kolik tam, ty moje dvojče, jdeš.já jsem na 9.30.Je tady toho moc ke čtení,je mi líto,že jsem nestihla něco přečíst.Jen jsem sem jukla,jestli se ozvala Dulina.Moc se těším,až bude venku ošklivo a já si budu moc počíst :)Zatím vám VŠEM moc držím palečky.Ahojky

Marja

Beru pátý den Champix a zatím žádná změna. Uvidíme, zatím jsem klidná. Ještě pár dní a začnu snižovat počet cigaret. A jak jste na tom vy, začínající?

weteran

zdravím všechny champixáče zítra zahájím léčbu,bez cigaretysi to neumím představit takže Vás budu průběžně informovat jak mě to klátí zatím ahoj a hlavně pevnou vůli

Marja

Vítej další nováčku.Hlavně informuj. Já si dnes vzala jinou bundu a nepřendala cigarety. Jenom jsem něco odvezla na zahradu a tak si tam chci zapálit. A cigarety nikde. Dříve by to byla velká panika a rychle do nejbližšího obchodu. Já to ale s klidem zvládla, sice jsem tam nebyla dlouho, doma jsem to kouření dohnala. Stejně to považuji za úspěch, že jsem nebyla nějak moc kvůli toho naštvaná.

leeeeena

Tak dnes je to 6 dní a cigárka potvory pořád chutnají ,jen po večerním prášku mi nechutnají tak uvidíme.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce