Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-jako-darek-pod-stromecek/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-jako-darek-pod-stromecek

AIDS - syndrom získané imunodeficience

(MUDr. Jana Dajková | přečteno: 139416x )

Když se na začátku 80 let začala objevovat mezi homosexuály ne častá forma kožní rakoviny, nikdo neměl ponětí, že začíná nová epidemie virového onemocnění, která zachvátí do konce milénia víc než 50 milionů lidí po celém světě.

shutterstock.com

Nejčastější otázky a odpovědi

Proč ještě neexistuje očkovací látka proti HIV?
Virus HIV 1 a 2 má neuvěřitelnou mutační schopnost, tj. schopnost změny vlastní genetické informace. Důkazem toho je, že HIV byl původně virem napadajícím zvířata. Změna mu umožňuje přežít v podmínkách, které byly pro jeho existenci a další množení nevyhovující. Právě tato schopnost mutace je důvodem, proč ještě neexistuje účinná vakcina. Její vývin, klinické zkoušky a uvedení na trh by trvalo určitou dobu, v průběhu které virus zmutuje a na tuto novou formu je očkovací látka již neúčinná.

Jak si dát diskrétně vyšetřit hladinu protilátek?
O test na HIV je možné požádat v ambulanci jakéhokoliv praktického či jiného lékaře. Pokud bude na jméno, může být hrazen zdravotní pojišťovnou, v případě zachování anonymity si dané vyšetření hradí pacient sám. Obrátit se je možné i na odběrové centrum zdravotního ústavu .

Proč se má chránit HIV pozitivní člověk proti jinému HIV pozitivnímu člověku?
HIV pozitivní člověk , neboli člověk ve stadiu „jenom“ HIV pozitivity a ne AIDS je postupnou ztrátou odolnosti organizmu vůči vnějším i vnitřním vlivům. Příjem nové infekční dávky viru od jiného HIV pozitivního člověka vede k reinfekci (opakované infekci), což může znamenat i přechod do stadia AIDS se všemi jeho důsledky.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Zoey

Dobrý den, s přítelem jsme měla nechráněný pohlavní styk a bojím se, že mám HIV.. jde nějak doma zjistit, že jsem HIV pozitivní? K doktorovi se mi nechce, ale zjistit to potřebuji :) Děkuji


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-jako-darek-pod-stromecek/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=potraviny-jako-darek-pod-stromecek

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 9 lidí

Mohlo by vás zajímat

Gonorrhoea - kapavka

Kapavka patří mezi klasické pohlavní choroby podléhající legislativním opatřením. Je to akutní, hnisavé, zánětlivé onemocnění přenášené hlavně pohlavním stykem a postihující prvotně sliznici močopohlavního ústrojí.

Vliv anti-HIV terapie na imunitu

Vysoce účinná antiretrovirová terapie zřejmě umožňuje přerušit standardní léčbu ...

AIDS

Přestože první případy výskytu nemoci AIDS na světě byly popsány až v roce 1976, nabylo rozšíření této nemoci za necelé čtvrtletí charakteru celosvětové pandemie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce