Inzerce

Charitativní skóre Lékárna.cz: Celkem 925 tisíc korun pro pacienty s EB

16. dubna 2013, Romana Žatecká   |   přečteno: 3913x

Při dnešním slavnostním zahájení výstavy fotografií o životě pacientů s nemocí motýlích křídel na náměstí v Chrudimi převzala Magda Hrudková ze společnosti DebRA ČR šek v hodnotě 330 tisíc korun od ředitele chrudimské společnosti Lékárna.cz Pavla Hrstky.

foto: PHC

Díky této částce nakoupila DebRA pro pacienty s EB ošetřovací materiál, Lukášovi zlepšuje kvalitu života nové polohovací lehátko a Tomáš se může vzdělávat a komunikovat se světem díky novému notebooku. „Tato částka od Lékárna.cz není jediná určená na charitu - za čtyři roky spolupráce jsme předali pacientům s EB již 925 tisíc korun z celkem 29 sbírek,“ shrnuje P. Hrstka. „DebRA má partnera, o kterého se mohou pacienti opřít,“ doplnila M. Hrudková.

"Není běžné, že firmy podporují nezisková sektor - Lékárna.cz ale patří mezi společensky odpovědné firmy v Pardubickém kraji. Sama hledá formy podpory a díky ní se dostává pomoci potřebným. Jejich vstřícný přístup může být inspirací pro ostatní," ocenil dlouholetou spolupráci radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Akci podpořilo také město Chrudim, jak uvedl místostarosta Miroslav Tejkl, je pro město čest být už podruhé partnerem této charitativní akce. Na skvělé atmosféře se podílel nemalou  měrou chrudimský BigBand.

/img/library/politici.jpg

Foto ze zahájení - více fotografií ve Fotogalerii

 

 

 

O společnosti Pears Health Cyber

Lékárna.cz je součástí holdingu Pears Health Cyber, české firmy založené v roce 1999. Jejím hlavním posláním je vytváření nových, netradičních informačních, vzdělávacích a obchodních řešení v oblasti zdravotnictví. Již dnes je používá cca 1,5 milionu obyvatel ČR a asi  50 % lékařů a lékárníků. Společnost provozuje síť lékáren Harmonia, první lékárnu na internetu www.lekarna.cz a respektovaný portál o zdraví www.ordinace.cz. Pears Health Cyber je firma se společenskou odpovědností, od svého vzniku podporuje charitativní projekty a pacienty s nevyléčitelnou nemocí EB (Epidermolysis bullosa) přes sdružení DebRA, a to dobrovolnickou prací i finanční podporou pacientů.

 

O projektu 12plus12

Osvětovou kampaň 12plus12 realizuje DebRA ČR spolu se svou patronkou Jitkou Čvančarovou. DebRA ČR je občanské sdružení, které se jako jediné v ČR věnuje podpoře a péči o pacienty s EB a ve spolupráci s tzv. Klinickým EB Centrem při FN Brno jim poskytuje komplexní služby. EB patří do kategorie tzv. vzácných onemocnění. Jedná se o geneticky podmíněné puchýřnaté onemocnění, které je vidět zejména na kůži pacientů, ale trápí i sliznice, pohybový aparát a sekundárně postihuje celý organizmus. Lékaři označují EB za jedno z nejkomplikovanějších onemocnění vůbec.  

12plus12 je osvětová kampaň, která vstoupila do svého třetího ročníku. Dvanáct významných českých osobností spolu s tanečníky Baletu Národního divadla na velkoplošných fotografiích vyjadřují, co a jak cítí lidé s nemocí motýlích křídel. Fotografie a související příběhy mají podobu kalendářů, diářů a velkoformátových panelů pro putovní výstavy. Osvětová kampaň je podporována a financována sponzory a dvěma nadacemi, Pears Health Cyber je jedním z významných dlouholetých partnerů.

Na projektu se podílely tyto významné osobnosti:

Foto: Lucie Robinson

Oděvní tvorba: Liběna Rochová

Make-up: Filip Novák

Organizace: Jitka Čvančarová

Fotografované osobnosti: Karel Schwarzenberg, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Petr Zuska, Aňa

Geislerová, David Švehlík, Dan Bárta, Radek Jaroš, Jiří Bartoška, Libuše Šmuclerová, Ladislav Špaček, Pavlína Němcová.

Tanečníci: Balet Národního divadla

Choreografie: Zuzana Šimáková, sólistka BND

Více na www.12plus12.cz, www.debra.cz
Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!

Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.

autor: Romana Žatecká

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Chodíte naboso?
Zatím hlasovalo 31 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • pič (vyhřezlá plotýnka) 18. srpna 2019, 18:33:28

    běžte makat a nic vas nebude bolet Diskutovat

  • Martin (Rivotril) 18. srpna 2019, 21:23:15

    skus gerodorm na spanie Diskutovat

  • Petr st. (Rivotril) 18. srpna 2019, 01:01:34

    Ahoj Michale, diky. Dostal jsem anginu, takze atb. byla nutna. Mne nespavost zpusobuji i vitaminy,… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.