aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Co s hypotékou, když onemocníte?

(14. listopadu 2021, Komerční prezentace | přečteno: 196x )

Dlouhodobá a vážná nemoc dokáže významně zamávat s rodinou i jejími financemi. To poslední, co nemocný potřebuje, je řešit k nemoci ještě starosti s bydlením. Ani hypotéka ale není neměnná a může se s ní provést několik změn. Jaké jsou možnosti a jaký budou mít dopad?

shutterstock.com

První možností je odklad splátek. K tomuto kroku byste měli sáhnout až když opravdu víte, že situaci nezvládáte. Odklad splátek bude totiž znamenat negativní zápis do Bankovního registru klientských informací. Při další žádosti o hypotéku, refinancování hypotéky, nebo žádosti o úvěr můžete narazit na problém. Odložení splátek je omezeno časově, obvykle je to možné na 1 až 6 měsíců. Některé banky dokonce umožňují odklad o 12 měsíců.

Záleží také na přístupu vámi zvolené úvěrové instituce. Některé umožňují zřídit odklad splátek nejdříve po 6 řádně uhrazených splátkách. Na trhu jsou i takové varianty, kdy je možné odložit vždy jen jednu splátku. Pro další odloženou splátku je potřeba vždy alespoň 3 měsíce řádně splácet.

Odklad splátek ale obvykle neznamená, že nebudete platit po zvolenou dobu vůbec nic. Jde pouze o odklad jistiny. Úroky z hypotéky budete muset splácet i v tomto období. Částka, kterou měsíčně posíláte na účet banky jako splátku hypotéky, se tak sníží zhruba o polovinu. Na úhradu nemovitosti však po tuto dobu nepůjde nic. Jiné společnosti nabízí možnost neplatit po tuto dobu ani jistinu, ani úroky.

Druhou možností je snížení splátek. Kdykoliv měníte nastavení hypotéky, budete mít o tomto kroku zápis v Bankovním registru klientských informací. Pokud se snížení výše splátky provádí trvale, prodlouží se celková délka úvěru. Prodloužením doby úvěru se nakonec zvýší celková splatná částka. Vyjednávání s bankou už je poté zcela individuální. Bývá nastavený limit maxima 70 let věku nebo 35 let splácení.

Napjatá finanční situace po dobu nemoci může vést k problémům se splácením hypotéky. Važte proto dobře, u koho si hypotéku sjednáváte. Při sjednávání si také ověřte, jaké jsou možnosti odkladu splátek.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=banner-300x300&utm_campaign=zuby

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 778 lidí

Mohlo by vás zajímat

Každý druhý diabetik má poškozené ledviny, varují lékaři

Nebolí a zpočátku jejich špatné fungování člověka nijak neomezuje. Postupně však mohou vypovídat službu, a řešením je pak jen transplantace nebo dialýza. Řeč je o ledvinách zatížených cukrovkou 2. typu. Ta se v Česku týká zhruba milionu obyvatel. Podle lékařů má poškozené ledviny minimálně polovina z nich.

Sekundární neplodnost aneb když se druhé dítě nedaří

Poprvé otěhotněly bez problémů, druhé dítě se ale počít nedaří – s tzv. sekundární neplodností se potýká až 1 z 5 českých párů a jejich počet stále roste. Na vině může být podle lékařů zhoršená kvalita vajíček nebo spermií i změna partnera.

Inkontinenční pomůcky: Jak na ně přispívá pojišťovna a kdo je může předepsat?

Inkontinence je stále problémem, o kterém se málo mluví a lidé, kterým sužuje život, se za ni stydí. Na trhu je přitom v dnešní době mnoho vhodných pomůcek, díky nimž může být život s inkontinencí o něco komfortnější. A navíc máte i možnost jejich hrazení z veřejného zdravotního pojištění.

Kdy se naočkovat proti „klíšťovce“? Nejlépe ihned

Právě nastává období, kdy se probouzí příroda a s ní i klíšťata, která mohou roznášet závažná onemocnění jako je klíšťová encefalitida nebo lymská borelióza. Česká republika má dlouhodobě největší počet případů klíšťové encefalitidy v Evropě a také nejnižší proočkovanost (33 %). Přitom očkování je nejúčinnější prevence, jak nemoci předcházet. Očkovací proces ale chvíli trvá, proto jestli chcete být chránění, začněte ihned.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce