Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Co vás čeká při katetrizaci srdce

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 164546x )

Budete vzhůru, až se lékař katétrem, tedy tenkou cévkou, bude „procházet“ ve vašem srdci. Při tomto vyšetření může posoudit například závažnost srdečních a chlopenních vad a určit nejlepší možnou léčbu vašich potíží.

Video
shutterstock.com

Co vás čeká před zákrokem?

To, že se chtějí lékaři podívat do vašeho srdce, vzbuzuje pocit, že musí jít o náročný zásah. Nemusíte se ale bát, nečeká vás operace, ani dlouhý pobyt v nemocnici. Nejčastěji musíte počítat s tím, že v nemocnici zůstanete tři dny. Někdy může být zákrok i ambulantní, tedy můžete odejít domů ten samý den.

Před katetrizací projdete běžnými vyšetřeními – při nástupu po vás lékař bude požadovat výsledky krevního obrazu, funkce ledvin, krevní minerály, krevní tuky, jaterní testy, hladinu krevního cukru a základní vyšetření krevní srážlivosti, případně vyšetření krevní skupiny. Důležité je mít také EKG, rentgen srdce a plic, ultrazvuk srdce. Výsledky už můžete přinést s sebou od lékaře, který vás na vyšetření objednal – neměla by být starší než 7 dní (vyjma rentgenů, ty nemají být starší než 3 měsíce). Někdy si lze domluvit vyšetření přímo před katetrizací v zařízení, kam nastupujete.

Před vyšetřením s vámi lékař ještě jednou probere podrobnosti vašich potíží a vyšetří vás. Je zásadní, abyste nahlásili jakoukoli alergii – hlavně na mořské ryby a korýše. Právě při tomto typu alergie můžete mít nežádoucí reakci i na kontrastní látky a jód. Vědět by měl i o alergii na lokální anestetika. Vždy nahlaste, pokud jste diabetik.

 Před vyšetřením dostanete také žilní kanylu. Před katetrizací nesmíte pít, jíst a kouřit – většinou od půlnoci dne před vyšetřením. Před samotným zákrokem dostanete nitrožilně fyziologický roztok, který vás dostatečně zavodní. Bez něj by mohla kontrastní látka negativně působit na ledviny.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

69%
31%
Zatím hlasovalo 197 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak zmírnit příznaky menopauzy

Dobrý den. Je mi 47 let a pravděpodobně se u mne projevují příznaky začínající menopauzy. Jedná se o časté bolesti hlavy, návaly horka a problémy se spánkem. Jak tyto potíže zmírnit? Děkuji

Dárcovství v kostce: Jaké části svého těla můžete darovat a co musíte splnit?

Krev, krevní plazma, kostní dřeň, vajíčka, spermie, vlasy... Pro zdravého člověka je toto vše samozřejmou součástí jeho organismu. Existují však lidé, pro které se jedná o nevyčíslitelnou cennost, která jim dokáže zachránit život, zlepšit jeho kvalitu anebo přinese šanci na založení rodiny. A možná i vy jim můžete pomoci...

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Zubní výplně: Druhy a jejich úhrada pojišťovnou

Zubní výplně (lidově plomby) nahrazují části zubu po odstranění kazu. Obnovují vzhled i funkci zubů. Díky velkému množství druhů plomb je možné udělat náhradu, kterou okem nejde rozeznat od vlastního chrupu. Ne všechny plomby vám ale uhradí pojištovna.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce