Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

KALENDÁRIUM - Červen

(PharmDr. Hana Šindelářová | přečteno: 5653x )

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Červen -- Měsíc cestovních nevolností.

Mojí kamarádce, která se provdala do Ameriky, se narodilo dítě. Protože je to má dobrá kamarádka, chtěla jsem jí poslat nějaký hezký dárek a vymyslela jsem, že českou kulturu bude v Americe nejlépe reprezentovat klasický Milerův krtek. Hračku jsem zakoupila v prvním hračkářství, horší už to bylo se zabalením. Poštovné za krabici, v níž by se krtek cítil opravdu pohodlně, by bylo dvakrát dražší, než dárek sám a tak nezbylo, než zmenšovat a zmenšovat. Nakonec zvítězil rozměr větší než malý, avšak krtek byl umístěn podle mého soudu velmi nepohodlně (hlavou dolů). Když jsem ho posílala na leteckou cestu přes oceán, napadlo mne, jestli mu nebude v letadle špatně. Je to samozřejmě projev určité profesionální deformace. Normální člověk si spojí letadlo s kufrem, atraktivní ženou, Sochou svobody nebo exotickou krajinou - lékárník s Kinedrylem. Na druhé straně nikdy nevíme, kdy a u koho se cestovní nevolnost, nebo-li kinetóza, projeví. Mému synovi nebylo nikdy v autě špatně. Pro svůj záchvat zvracení si však jednou vybral horký letní den a nový, ne zrovna levný, služební vůz mé kolegyně s plyšovými potahy a neuvěřitelným množstvím různých ozdobných prvků. Tato - v očích nás rodičů -- banální příhoda způsobila, že moje ambiciózní spolužačka ihned po té změnila místo a dodnes se mnou nemluví. Jistý si člověk nemůže být ani u zvířat. Z vlastní zkušenosti vím o psu newfoundlandském, který nesnášel jízdu na zadní plošině autobusu a o kokršpanělovi, který zvracel jenom se na auto podíval.

V červnu začínáme cestovat, vypravujeme děti na školní výlety, sami odlétáme na výhodnou dovolenou a kinotóza, nemoc z cestování, nás začíná strašit. Jsou lidé, kteří kinetózou trpí od narození a ti jsou, myslím si, proti ostatním ve výhodě. O své indispozici vědí, jsou vždy připraveni, správný prášek mají v kapse a navíc se nepouští do zbytečně riskantních dobrodružství, jako je cesta lodí nebo letadlem. Horší je to s těmi, kteří svoji náchylnost netuší. Okružní projížďka výletní lodí po mořských vlnách se pak snadno může změnit ve situaci společensky neúnosnou. Proto všichni odborníci na prázdniny a dovolené radí, mít vždy v lékárničce léky proti cestovní nevolnosti. Pokud je nepoužijete sami, možná vám umožní vykonat dobrý skutek.

PharmDr. Hana Šindelářová

Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!

Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Chodíte pravidelně na dentální hygienu?

44%
56%
Zatím hlasovalo 141 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat vhodnou antikoncepční pilulku

Moderní antikoncepce nabízí svým uživatelkám nejen jistotu, že neotěhotní, ale i další zdravotní přínosy.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.