Inzerce

Na odhalení zánětu slepého střeva neexistuje spolehlivá metoda

1. února 2011, Renata Vyšínová   |   přečteno: 12782x

Automechanik Jakub nikdy nestonal. V nemocnici byl jednou – na operaci tříselné kýly a pak na chirurgii, když si zlomil zápěstí. Obě setkání s lékaři dopadla dobře, bez následků. I proto vyrazil s důvěrou ke svému praktickému lékaři, když mu začalo být špatně od žaludku.

foto: shutterstock.com

Vyšetření v ordinace praktického lékaře dopadlo doporučením klidu na lůžku a dietou. Jakub totiž neměl teploty ani bolesti břicha, byl bez průjmu a stěžoval si pouze na výraznou nevolnost se zvracením a slabost.

O pár dní později, při kontrole, už to vypadalo nadějně. Jakub se cítil výrazně lépe, nezvracel, byl bez teploty, bez bolestí břicha, stěžoval si pouze na mírný pocit nevolnosti od žaludku. Zlepšení potvrdil i praktický lékař společnosti Moje ambulance a.s., který ho vyšetřil – nález byl v normě. Bohužel tento příznivý vývoj netrval dlouho. Za tři dny dorazil opět do ordinace svého praktického lékaře pro občasné bolesti břicha v okolí pupku. Nález na břiše byl opět normální, stejně jako vyšetření krve a moče, ale lékař už Jakuba poučil o možnosti náhlé příhody břišní a vysvětlil mu, že v případě zhoršení stavu je naprosto zásadní, aby vyhledal lékařskou péči!

Tento stav nastal o týden později – Jakubův stav se zhoršil. Bolest břicha už měla trvalý charakter, bolel jej pravý podbřišek, zvracel a naměřil teplotu 38,2 st.C. Jeho praktický lékař ho po vyšetření odeslal okamžitě na chirurgickou kliniku, kde byl téhož dne operován pro zánět červovitého přívěšku slepého střeva.

Naštěstí se v pooperačním období neobjevily vážnější komplikace, ale i tak trvala pracovní neschopnost 1,5 měsíce. "Popisovaný případ ukazuje velice časté onemocnění – zánět slepého střeva. Jde o onemocnění, kde neexistuje spolehlivá diagnostická metoda. Diagnóza je zásluhou spíše intuice a zkušenosti lékaře, který umí správně složit a vyhodnotit celou mozaiku příznaků. Proto každoročně hodně zánětů slepého střeva končí jeho prasknutím, zánětem pobřišnice. Někdy i otravou krve a smrtí pacienta," komentuje případ MUDr. Petr Tomandl, lékař společnosti Moje ambulance.

Vše o zánětu slepého střeva najdete zde.

Bolí vás břicho? Otestujte se a najděte příčinu.

autor: Renata Vyšínová , ordinace.cz

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?
Zatím hlasovalo 10 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Peťa (Křivice - vitamín D) 11. listopadu 2019, 11:29:03

    My s vigantolem taky žádné problémy nikdy neměli, dáváme dětem vždy od narození, zkuste… Diskutovat

  • Denisa (Usta) 11. listopadu 2019, 14:50:02

    Dobrý den, jakou používáte zubní pastu a ústní vodu?  Diskutovat

  • Denisa (parodontologie) 11. listopadu 2019, 14:51:32

    Pomůže správný výběr zubní pasty?  Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.