Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Biorezonance jako metoda při odvykání kouření

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1115x )

V Česku je podle odborníku 1,4 milionu kuřáků. Co do procenta kuřáků na počet obyvatel se tak řadíme mezi jedny z předních evropských zemí. Další statistiky ovšem uvádí, že až 7 z 10 kuřáků by si přálo přestat. Bez odborné pomoci však úspěchu dosáhnou pouhá 4 % lidí. Jaká odborná metoda je hitem posledních let a na kolik vás přijde?

shutterstock.com

Terapie biorezonance

Řeč je o biorezonanci, která je založena na práci s frekvencí nikotinu. Ta se v mnoha krajinách používá jako účinná metoda v kontextu doplňkové medicíny pro různé indikace od 70 let minulého století. Řadu let se úspěšně využívá také v terapii pro odvykání kouření. Celý průběh terapie je zcela bezbolestný. Přístroj totiž vysílá velmi jemné frekvence, které jsou pro člověka jen velmi těžko postřehnutelné.

Jak terapie probíhá?

Před samotnou terapií je vhodné alespoň jeden týden dodržovat pitný režim, co představuje alespoň 2 litry vody pokojové teploty. 6 hodin před terapií nedoporučujeme pít kávu a alkohol, aby se tělo před terapií nezatěžovalo dalšími toxiny a aby nedocházelo k dehydrataci organismu. Kouření se před terapií nijak redukovat nemusí. Před terapií je vhodné se najíst a dobře vyspat.

Po příchodu do ordinace jste zpravidla vyzvání k vyplnění krátkého formuláře. Následně si musíte zapálit vaši poslední cigaretu, což je důležitá součást terapie. Metoda využívá biorezonanční přístroj, který zaznamenává specifické frekvence z nedopalku vaší cigarety, pomocí softwaru je upraví a upravené frekvence následně pomocí elektrod dotýkajících se těla dopravuje do těla. Takto obrácená frekvence nikotinu vyruší původní nikotinovou frekvenci v těle, což způsobí, že je eliminována nikotinová paměť. Díky tomu je tělo navráceno do stavu před závislostí.

Celé sezení trvá zhruba hodinu a klienti, kteří terapii podstoupili, z ordinace odcházejí odpočatí, což je taktéž následkem frekvencí. Ty totiž kromě eliminace nikotinové závislosti napomáhají snižovat stres a harmonizovat tělo.

Účinnost terapie výrazně zvyšuje omezení pití kávy a alkoholu po dobu jednoho týdne po absolvování terapie, dále dodržování pitného režimu, co představuje pití alespoň dvou litrů obyčejné vody denně. Detoxikaci pomáhá zabezpečení dostatečného příjmu vitaminu C, ideálně v každodenní stravě a samozřejmě likvidace všech cigaret, zapalovačů a popelníků z domova nebo auta.

Jako kdybyste nikdy závislí nebyli

Po terapii je nastartována detoxikace uvolněného nikotinu a tělo se začíná čistit. I díky tomu tak klesá chuť na cigaretu a samovolně mizí abstinenční příznaky. Odvykání se tak stává jednoduché a příjemné. Tělo kuřáka v jeho snaze přestat kouřit podrží tím, že fyzicky cigaretu nepotřebuje.

Většina klientů dokáže přestat kouřit po jednom sezení, při přetrvávání abstinenčních příznaků, je třeba terapii zopakovat.

Dle statistik této metody až 80 % klientů po terapii uvádí, že mají pocit, jako kdyby nikdy v minulosti nekouřili.

Účinnost je tedy až 80%. Toto číslo je výsledkem jednak pilotní studie publikované ve věděckém časopise Forschende Komplementarmedizin, autori Pihtili A. a kol. (Forsch Komplementmed 2014;21:239–245), ale také analýzou dat a zpětných vazeb od klientů.

Druhy terapií

Ordinace nabízí celkem tři druhy terapií, které se liší zejména v míře podpory po absolvování terapie. Vy si tak můžete zvolit buď základní terapii, standardní či premium, která vás vyjde na necelé dva tisíce korun a jedná se o nejčastěji absolvovanou terapii. Záleží tak jen na vás, jak sebevědomí se cítíte a jak si věříte, že zvládnete první dny po absolvování terapie.

Biorezonance se využívá nejen pro odvykání klasické cigarety, ale také pro elektronické cigarety a doutníky.

Zdroj: bionce.cz

Chcete přestat s kouřením? Víme, že to není jednoduché a my vám s tím pomůžeme. Nabízíme velké množství přípravků, které vám odvykání usnadní. Nakupte online na Lékárna.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Vydržíme nekouřit?

MUDr. Evou Králíkovou, CSc.,Ústav hygieny a epidemiologie, 3. ledna 2002

Kdo se rozhodne přestat kouřit, nemusí se bát kil navíc

Hubnutí můžeme podpořit zařazením léku zvyšujícího pocit sytosti a vydanou energii.

Kouření neničí jen plíce, ale také cévy

Dříve se kouřením zabývali především onkologové, dnes je ale zřejmé, že jeho vliv na stav a fungování cév je také důležitý.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce