Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Ostruha patní kosti

(MUDr. jr. Jaroslav Forman | přečteno: 377122x )

Bolela Vás někdy pata? Víte, kde se vzalo rčení vytrhnout trn z paty? Sledujete závistivě 85% lidí, kteří si vykračují světem, jako by snad ani žádné paty neměli? Natož bolavé?

Časté otázky

Moji rodiče oba trpěli ostruhami patních kostí. Já obtíže nemám. Musím se bát, že mě paty začnou bolet?
Nikdy se nelze jednoznačně vyjádřit k tomu, zda se u Vás vyskytne to či ono onemocnění. Ale i přes výskyt ostruh patních kostí není automatické, že budete stejnými obtížemi trpět. Pečujte o svoje nohy dobře padnoucí obuví, riziko tím snížíte na minimum.

Moje práce vyžaduje oblékání kostýmů, ke kterým nosím lodičky. Již delší dobu pozoruji bolesti pravé paty. Zdá se mi, že mě začíná bolest i levá pata. Lodičky v práci nosit musím. Je mi jasné, že tato obuv nedělá mým nohám dobře. Co mám dělat. Lodiček se vzdát nemohu.
Pokud nemůžete vyloučit používání nevhodné obuvi, snažte se několikrát denně provést masáž a protažení nohou. Lodičky odložte vždy, když to půjde.

Bolí mě paty a doktor mi je nechce obstříknout. Mému známému injekce pomohly. Mám změnit doktora?
Jste si jistý, že Váš známý trpí stejným postižením patní kosti, jako Vy? Bolesti pat mohou být vyvolány různými příčinami. Někdy je třeba zvolit odlišnou léčbu. Proberte Váš problém se svým lékařem, on Vám jistě celý problém vysvětlí.

Prodělal jsem veškerou léčbu ostruhy patní kosti, tato byla prokázána na RTG. Nepomohly mi léky, , ultrazvuk, laser, magnety, injekce ani ozáření. Lze ostruhu operovat?
Ano, v literatuře je popsáno několik typů operací ostruhy patní kosti. Výsledky těchto operací však nejsou zcela přesvědčivé. Mohou znamenat i závažné komplikace, jako je zánět patní kosti.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Babs
62x

Chtěla bych touto cestou pomoci lidem ,kteří také trpí bolestí paty jakou jsem i před časem trpěla já.Babskou radou,kterou jsem osobně vyskoušela na sobě a pomohlo to.Je to sice zdlouhavá léčba,ale o to účinější a věřte ,že trpělivost,kterou tomu budete věnovat se vám 100% vrátí v bezbolestnou chůzi. Je potřeba každý den po dobu 3 měsíců opravdu pravidelně. Každé ráno na igelit nanést kostivalovou mast.Tu pak přiložit na postižené místo a ovázat. Nechat působit do večera. Každý večer na gázu nalít kostivalovou tinktůru,přiložit na postižené místo,překrýt igelitem a ovázat. Nechat působit do rána. atd. ˇUleva příjde nejpozději do měsíce,ale nesmíte s tím přestat ,ikdyby to už nebolelo.Je potřeba dodržet celý léčebný postup,aby se bolest už nevrátila. Přeji bezbolestnou chůzi a krásný den.

JanaKa
20x

Rada zní velice dobře, mám patní ostruhy skoro rok, jsem po injekcích i ozářkách a bolesti se stále vrací, snad kostival někdy vyzkouším, nyní je tato rada pro mne nereálná, pracuji jako úřednice a neumím si představit, že mám paty obaleny igelitem v lodičkách. Ostatním, kteří budou kostival zkoušet přeji mnoho zdaru.

Jana Z
14x

Bože můj, pokud chodíte v lodičkách, tak NEMÁTE patní ostruhu


Celkový počet příspěvků v diskusi: 427. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Praktičtí lékaři mohou nově předepisovat další tisícovku léků

Dříve museli pacienti s chronickým onemocněním žádat o recept svého specialistu. To se nyní mění. U některých diagnóz mohou tyto léky v ČR od 1. července předepisovat i praktičtí lékaři. Jedná se třeba o léky na astma, cukrovku nebo třeba kardiovaskulární nemoci.

Jak ošetřit puchýře?

Dobrý den. Jak ošetřit puchýř v případě vzniku?

Infekce močových cest: Jak je poznat a léčit

Zánět močových cest je typickou letní infekcí, která též postihuje zejména ženy. Mezi její příznaky patří především bolest v podbřišku, časté nutkání k močení či bolest při močení, někdy se v moči může objevit i malé množství krve. Způsobují ho bakterie, které se dostávají z vnějšího okolí až do močového měchýře, kde se usazují a množí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce