aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Péče o duši je důležitá: Objevte sílu mindfulness nebo vyzkoušejte online terapii

(21. ledna 2022, Komerční prezentace | přečteno: 354x )

Kvůli pandemii koronaviru se v Česku rapidně zvýšil počet lidí s úzkostnými stavy a dalšími psychickými potížemi. Na druhou stranu začíná být poslední dobou čím dál populárnější online terapie nebo mindfulness. Jak můžete svému psychickému zdraví pomoci i vy a proč byste měli investovat do prevence duševního zdraví?

unsplasch.com

Začněte s mindfulness

Slyšeli jste už o mindfulness? Jedná se vědomou všímavost, díky které můžete ovládnout nejen stres, ale také způsob reagování na různé situace, které vás v životě potkají. Díky odstupu, který vám může mindfulness poskytnout, dokážete nad prožitky přemýšlet racionálněji a klidněji, a reagovat tak bez zbytečných emocí.

A jak začít s mindfulness? Pomoct vám s tím může například journaling. Tato technika vedení deníku je jakýmsi pomyslným zastavením, díky kterému si lépe uvědomíte, kde se právě nacházíte a co skutečně prožíváte. Zápis do deníku můžete začlenit do své denní rutiny například ve formě ranního rituálu.

Relaxace, meditace, jóga

Relaxačních technik pro zvládnutí stresu nebo navození životní harmonie je několik. Mezi aktuálně nejpopulárnější patří zejména meditace a jóga. Meditace je rovněž jednou z mindfulness technik, která vás opět vrací k přítomnému okamžiku. Podporuje koncentraci, pomáhá zrelaxovat unavenou a přetíženou mysl a zároveň vás nutí k soustředění „teď a tady“.

Dalším relaxačním pomocníkem je jóga. Jedná se o speciální cvičení, které v sobě skrývá rychlost i zpomalení. Díky balančním a silovým pozicím (tedy ásanám) jste nuceni se koncentrovat pouze na sebe, dech a udržení rovnováhy. Po lekci pak odcházíte odpočatí, uvolnění a s čistou hlavou.

Terapii už můžete absolvovat i online

Mít vlastního terapeuta je v aktuální době zkrátka „must have“. Jen málokterý člověk dnes nečelí enormní vlně stresu či zátěže, a to ať už ve spojení se zaměstnáním, rodinou nebo třeba z důvodu pandemie koronaviru. Mnoho lidí má však terapii stále spojenou s tím, že nutně musí prožít nějaké trauma nebo velkou tragédii, aby si návštěvu „zasloužili“. Není tomu tak. Terapie totiž může být nejen prostředkem pro práci s narušenou psychikou, ale především skvělou prevencí před pochroumanými nervy.

Terapii navíc můžete absolvovat i online, a to díky portálům jako jsou například Hedepy nebo Terapio. Stačí si jen vybrat terapeuta, který vám bude sympatický, zaregistrovat se a můžete začít. A nemusíte se bát, částka za terapeuta rozhodně není likvidační, a proto bilanci vašeho osobního účtu nikterak zvlášť nezatíží. Navíc se jedná o investici, která se vám rozhodně vyplatí.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Plánujete očkování proti žloutence?

Zatím hlasovalo 65 lidí

Mohlo by vás zajímat

Alergická reakce na hmyzí bodnutí. Jak vypadá a jak se hmyzu vyhnout?

Pikniky, venkovní grilovačky, koupaliště a procházky ve volné přírodě. To vše patří k létu. Všechny tyto aktivity přitahují bohužel kromě dobré společnosti i hmyz, který může být pro alergika ohrožením – v některých případech i na životě. Jak vypadá alergická reakce na hmyzí bodnutí a jaké zásady dodržovat, aby se mu alergik vyhnul, radí specialista z portálu ProAlergiky.cz, Michal Závacký.

Letní migrény: Jak si užít sezónu s menší bolestí

Pro mnoho migreniků může být léto velmi nepříjemným a bolestivým obdobím roku. To, co by mělo být časem venkovní zábavy, může ve skutečnosti sloužit jako spouštěč migrény, protože výzkumy naznačují, že teplo má dopad i na jedince náchylné k migréně.

Úžeh, úpal, angína, nebo nemocné srdce? Jak poznat, že vám hrozí srdeční kolaps?

Podle kardiologů je v létě nebezpečná především kombinace horkého a vlhkého prostředí. Tehdy se infarkt nevyhýbá ani dosud zdravým lidem. Jak poznat, že jsou lidé pouze přehřátí kvůli horku, nebo že už jim hrozí srdeční kolaps? Podle předsedy českých kardiologů prof. MUDr. Aleše Linharta, DrSc., o sobě nemocné srdce v létě dává vědět čtyřmi nejčastějšími způsoby.

Brigáda v zahraničí a zdravotní pojištění

Chystáte se odjet na letní brigádu do zahraničí? Co musíte zařídit před odjezdem z hlediska zdravotního pojištění?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce