Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Připravte svou pokožku na léto už teď!

( Komerční prezentace | přečteno: 5041x )

Zdá se, že do léta je ještě daleko. Pokud jste ale stále vyznavači opalování, je už teď čas připravit se na dobu prázdnin, dovolených, výletů, sluníčka a koupání.

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Dávno již neplatí, že pobývat na slunci je zdravé a pro tělo blahodárné. Vlivem znečištěného životního prostředí se ztenčila ozónová vrstva, která nás chránila před UV zářením. Proto se teď musíme mnohem více zamýšlet nad tím, jak k ochraně své pokožky i očí před slunečním zářením můžeme přispět sami.

 

Odborníci doporučují připravovat pokožku na léto minimálně 1 - 2 měsíce. Příprava spočívá v užívání beta-karotenu a dalších karotenoidů. Beta-karoten pomáhá zbarvovat pokožku do bronzova, pomůže vám tedy k rychlejšímu opálení, pomůže ochránit pokožku před UV zářením a navíc díky němu opálení i déle vydrží.

 

Beta-karoten je provitamin vitaminu A. Jeho nejvýznamnějším účinkem je antioxidační schopnost - potlačuje škodlivý vliv volných radikálů, které vznikají v pokožce v důsledku působení UV záření. Pomáhá také snížit riziko poškození kůže, předcházet vzniku vrásek, vysoušení pleti a zpomaluje proces jejího stárnutí.

 

Beta-karoten se nachází ve žlutých a zelených plodech. Kromě všeobecně známé mrkve jej tedy obsahuje i paprika, brokolice, meruňky, špenát, meloun nebo řepa. Abyste ale přijali dostatečné množství beta-karotenu, museli byste toto ovoce nebo zeleninu konzumovat po kilech. Proto se v období před létem i v jeho průběhu, kdy na nás sluneční záření působí nejvíce, doporučuje doplnit potřebu beta-karotenu pomocí doplňků stravy.

 

.................... Komerční sdělení ....................

Náš tip: Revital Super beta-karoten. Kromě beta-karotenu obsahuje další antioxidanty jako karotenoidy z přírodních zdrojů lutein a zeaxanthin, selen a vitamin E. Balení 60+10 tablet zdarma zakoupíte v lékárnách za cenu od 111 Kč.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/projevy-stari/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=projevy-stari

Anketní otázka

Plánujete očkování proti žloutence?

27%
73%
Zatím hlasovalo 523 lidí

Mohlo by vás zajímat

Autismus nelze vyléčit, musíme se s ním sžít

Autismus je vrozenou poruchou sociální interakce a komunikace. Jde o vadu ve vývoji a fungování mozku, kvůli které autisté odlišně vnímají běžné situace a neadekvátně na ně reagují. Mezinárodní den autismu, který připadá na 2. dubna, nám připomíná, že každý člověk s autismem je jedinečný a má právo na podporu, která mu umožní žít co nejplnohodnotnější život.

Jarní alergie aneb jak přežít pylovou sezónu bez kýchání a slz

Jaro je pro mnoho lidí nejkrásnějším obdobím roku. Příroda se probouzí, dny se prodlužují a první sluneční paprsky lákají ven. Pro alergiky však příchod jara často znamená něco úplně jiného, svědící oči a nekonečné kýchání.

Parkinsonova choroba: Vyléčit se nedá, mírnit lze některé příznaky

Parkinsonova choroba je druhé nejrychleji rostoucí neurodegenerativní onemocnění hned po Alzheimerově nemoci. Postihuje spíše lidi nad 50 let a způsobuje třes, zpomalení pohybů, svalovou ztuhlost i problémy s rovnováhou a zásadně zasahuje do každodenního života pacientů i jejich blízkých. Na 11. dubna připadá Světový den Parkinsonovy choroby, jehož cílem je zvýšit povědomí o této neurodegenerativní nemoci.

Svědění konečníku může mít různé příčiny

Svědění konečníku je nepříjemným a často trapným problémem, který může negativně ovlivnit kvalitu života. Existuje mnoho způsobů, jak svědění zmírnit, nejprve je ale třeba odhalit příčinu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce